Fafa One Obrázok0
Fafa One Obrázok1
Fafa One Obrázok2
Fafa One Obrázok3
Fafa One Obrázok4
Fafa One Obrázok5
Fafa One Obrázok6
Fafa One Obrázok7
Fafa One Obrázok8
Fafa One Obrázok9
Fafa One Obrázok10
Fafa One Obrázok11
Fafa One Obrázok12
Fafa One Obrázok13
Fafa One Obrázok14
Fafa One Obrázok15
Fafa One Obrázok16
Fafa One Obrázok17
Fafa One Obrázok18
Fafa One Obrázok19
Fafa One Obrázok20
Fafa One Obrázok21
Fafa One Obrázok22
Fafa One Obrázok23

Fafa One

Albánsko - Tirana
Pobytové
Pláž do 100 m
Wi-Fi
FIGLOKLUB s polskými animátory

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Moderný a komfortný hotel Fafa Komplex sa nachádza v turistickej štvrti Mali a Robit, cca 15 km od centra Drač a 35 km od letiska Tirana. Leží v oblasti nádhernej Albánskej riviéry na Jadranskom mori, ktorá ponúka krásne, široké a piesočnaté pláže. V okolí hotela Fafa Komplex sú reštaurácie a obchody. Odporúčame sa vydať do neďalekého mesta Drač, kde možno vidieť pozostatky starobylých mestských hradieb, rímskeho fóra a amfiteátra, rímskych kúpeľov z 2. storočia alebo navštíviť Archeologické múzeum. Transfer z letiska trvá cca 40 minút.

Pláž
Hotel Fafa Komplex sa nachádza pri súkromnej, širokej a piesočnej pláži, na ktorej sú bezplatné ležadlá a slnečníky.

Vybavenie
Recepcia, dve reštaurácie (vrátane jednej a'la carte), dva bary, bazén pre dospelých, detský bazén, dve konferenčné miestnosti, parkovisko.

Izby
Hotel Fafa Komplex má pohodlné a priestranné izby. Každá izba je vybavená balkónom alebo terasou, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, minibarom, chladničkou, trezorom, TV a sušičom vlasov. Štandardné izby s výhľadom na more alebo do záhrady - dvojlôžkové a trojlôžkové izby, rozloha izieb je cca 35 m².

Strava
All Inclusive: raňajky (formou bufetu), obedy (výber jedla z ponuky a'la carte) a večere (formou bufetu), alkoholické nápoje (pivo, vodka, rakija, gin, brandy, biele a červené víno) a nealkoholické nápoje (sladké nápoje, čaj, filtrovaná káva) v hodinách od 10:00-22:00.

Šport a zábava
Hotel Fafa Komplex organizuje koncerty, predstavenia, športové hry a zábavy a veľa animácií pre všetky vekové kategórie. Wellness centrum - fitness, sauna, vírivka, masáže, parné kúpele (za poplatok), miniklub pre deti, detské ihrisko.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.fafa.al

Hodnotenie klientov

Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu:  https://r.pl/albania-wczasy/fafa-one

Náš názor
Elegantný a veľmi komfortný hotel Fafa Komplex s rozsiahlou bazénovo-plážovou časťou. Hotel zaručuje všetko, čo je potrebné na strávenie bezstarostnej dovolenky s rodinou alebo s priateľmi: skvelá pláž s bezplatným plážovým servisom a výhodný program All Inclusive. Skvelá základňa pre tých, ktorí chcú tiež preskúmať Albánsko. Srdečne pozývame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

Mena
ALL - Lek. Je možné platiť kreditnými kartami a používať bankomaty. V obehu sú bankovky s nominálnou hodnotou 200, 500, 1000, 2000 a 5000 lekov a mince v hodnote 1, 5, 10, 20, 50 a 100 lekov. Euro a doláre možno zameniť v zmenárňach vo veľkých mestách a turistických letoviskách. 100 ALL = 3,14 PLN (august 2016). Stáva sa, že ceny sú tiež uvedené v eurách. Vo väčšine miest a obchodov sú akceptované platby v eurách, librách alebo dolároch. Kurz je stanovený jednotlivo a je obvykle nižší ako oficiálny kurz daný Albánskou bankou.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné (100-200 ALL). Platí to najmä pre vodiča počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách.

Vízum
Obyvatelia SR môžu cestovať do Albánska na základe platného cestovného pasu alebo občianskeho preukazu. Vstupné doklady by mali platiť najmenej 3 mesiace od plánovaného dátumu odletu z Albánska.

Čas
Rovnaký ako v Českej republike.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 400 ALL; 1 l vody - cca 100 ALL; pivo v bare - cca 200 ALL; káva v kaviarni od 70 ALL. Ceny v letoviskách sú počas sezóny o niečo vyššie ako ceny mimo sezóny a ceny vo vnútrozemí.

Pošta
Poštová známka stojí 70 ALL. Na mnohých miestach sú poštové schránky, často tiež v hoteloch.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny sú pomerne rozšírené a nahrádzajú tak slabú sieť pevných telefónov. Nezahŕňa však celú krajinu (ťažkosti so spojením sa vyskytujú na severe krajiny, v horách). Miestne hovory sú lacné, zatiaľ čo zahraničné celkom drahé. Zoznámte sa prosím s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho telefónneho operátora pred odchodom na dovolenku. Odporúčame vziať so sebou telefón bez blokácie sim-lock a po príchode zakúpiť miestnu predplatenú kartu.

Albánsko
Srdečne pozývame do Albánska, zemi nazývanej "posledným tajomstvom Európy". Ďaleko od vyšliapaných cestičiek Európy nájdeme panenskú prírodu, teplé more, široké pláže, zasnežené hory, početné pamiatky a neuveriteľnú rozmanitosť nádherných zákutí. Charakteristické bunkre postavené v 70. rokoch minulého storočia možno nájsť všade, dokonca aj v záhrade a na pláži. Je ich niekoľko sto tisíc, jeden bunker mal uchrániť štyroch občanov. Albánsko okrem takých zaujímavostí láka predovšetkým bohatou a zaujímavou kuchyňou, nezvyčajnou pohostinnosťou a atraktívnymi cenami na mieste.

Albánsko / Drač
Jedno z najstarších a najväčších miest v Albánsku, založené v roku 625 pred Kr. V meste Drač stojí za návštevu: amfiteáter Dyrrahu z počiatku 2. storočia (najväčší na Balkáne), historická benátska veža ležiaca v prístave, od ktorej začína najlepšie zachovaný fragment mestských hradieb , Archeologické múzeum s pamiatkami starovekej kultúry, mešita Al-Fatih, bazilika z 6. storočia. Pláž v Drač je dlhá, piesočná a s pozvoľným zostupom do mora. Veľa hotelov má oddelené zóny, kde klienti daného hotela môžu využívať ležadlá a slnečníky zdarma.

Albánsko / Tirana
Tirana - mesto kontrastov, boháčov a žobrákov, gýča a dobrého vkusu. Najviac balkánske z balkánskych miest, kde čas prúdi úplne odlišným rytmom. Úplne premenené centrum mesta uchvacuje svojou sviežosťou a láka k večerným prechádzkam. Kúzlo farieb, zvukov a vôní nás obklopuje a povzbudzuje nám všetky zmysly. Je to miesto, v ktorom sa miešajú orient a západ, a spev muezzina ktorý volal k modlitbe sa prepletá so zvukom disko hudby plynúcej z klubovej ulice v centre mesta. Charakteristickým znakom Tirany je - okrem historickej mešity a historickej Hodinovej veže oceľovo-sklenená pyramída, bývalé mauzóleum Envera Hodžu a tzv. Blok, kedysi vládna štvrť, ktorá bola najviac stráženým fragmentom mesta až do začiatku poslednej dekády 20. storočia. Len tu stretneme na ulici všetky modely Mercedesov a vedľa nich vozy zapriahnuté oslami.

Odlety z: Varšavy. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na: r.pl /rozklady.

Výlety po okolí

Ako Krakov a Varšava - návšteva albánskeho hlavného mesta - cena cca 45 EUR
Albánsko je krajinou s bohatou a pestrou históriou. Počas celého dňa uvidíme dve najcharakteristickejšie mestá tejto krajiny. Najprv sa vydáme do Tirany, hlavného mesta Albánska, ktoré je plné kontrastov a prekvapení. Široké moderné tepny susedia s úzkymi zabudnutými uličkami. Nedávno zrekonštruované centrum uchvacuje spojením klasiky s modernosťou, zatiaľ čo pouličná prevádzka privádza k šialenstvu dokonca skúsených vodičov. Počas prechádzky mestom navštívime historickú mešitu Ethem Bega a Historické múzeum, a tiež pôjdeme k Bloku - štvrti, ktorá bola za komunistického režimu pre bežných občanov neprístupná. Tu uvidíme okrem iného dom Envera Hodžu. Následne navštívime historické hlavné mesto Krujë, ktoré je často nazývané albánskym Krakovom. Uvidíme okrem iného historický turecký bazár plný ručne robených remesiel, koberčekov a strieborných iligranov. Počas výletu navštívime miestne múzeum. Následne sa vydáme na obed (za príplatok), prestávka na voľný čas. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách.

Ohridské perly a prví Slovania - cena cca 55 EUR
Počas výletu sa vydáme do najväčšieho pokladu Macedónska, starobylého mesta Ohrid, ktoré sa nachádza na úpätí hôr Galičica a pri brehu najčistejšieho jazera na Balkáne - Ohridského jazera, označovaného často Macedónskym morom. Gréci a Rimania ho nazývali Mestom svetla, dnes je spájané s prvými slovanskými vierozvestcami, Cyrilom a Metodom. Ohrid je jedinečným miestom na Balkáne, preto je už od roku 1979 na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Počas pobytu v Macedónsku navštívime okrem iného kostol sv. Sofie ležiaci na horských svahoch pri brehu Ohridského jazera, kde objavíme krásne fresky dávnych majstrov a zoznámime sa s históriou slovanských otcov. Vydáme sa tiež k antickému divadlu, aby sme ďalej prešli k pevnosti Samuela, odkiaľ sa rozprestiera nádherný výhľad na okolie. Následne sa vydáme na plavbu loďou po Ohridskom jazere. Z vody budeme obdivovať okrem iného majestátne hory a okolitú bývalú rybársku dedinu. Počas dňa plného dojmov navštívime tiež Múzeum papiera a odhalíme tajomstvo ohridských perál, ktoré predstavujú nezabudnuteľný suvenír z cesty do Macedónska. Popoludní prestávka na obed (za poplatok) v obklopení krásnych hôr. Voľný čas v centre mesta Ohrid, ktorého početné pamiatky nie sú len turistickou atrakciou, ale slúžia aj ako pozadie pre mnoho balkánskych filmových produkcií, bude vyvrcholením macedónskeho dobrodružstva.

Na návšteve v Čiernej Hore - na križovatke kultúr - cena cca 65 EUR
Na výlet sa vydáme ráno, aby sme začali návštevou starého mesta Bar z doby Rimanov - historickej zrúcaniny ležiacej na svahoch hôr, ktoré spadajú do pobrežia. Následne sa vydáme do Budvy - jedného z najznámejších miest Čiernej Hory, kde zanechali po sebe Benátčania krásne historické staré mesto. Mesto počas roka navštevuje nielen mnoho turistov, ale tiež známe festivaly a na neďalekých plážach sa konajú koncerty najväčších svetových hudobných hviezd. Po prehliadke a voľnom čase nás cesta povedie cez mesto Cetinje, ktoré stovky rokov vzdorovali tureckým útokom, historické hlavné mesto Čiernej Hory, priamo k Skadarskému jazeru - najväčšiemu jazeru na Balkáne. Po prestávke na fotografovanie sa vydáme do Skadar, najväčšieho mesta pri jazere, ktoré sa nachádza už na jeho albánskom pobreží. Navštívime pevnosť, ktorá sa týči nad mestom. Po prestávke na voľný čas a obed (za príplatok) sa vrátime do mesta Drač v čase večere.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Víza - informácie pre predajcov

Upozornenie !!! V prípade cestovania mladistvých do Albánska:
- keď mladistvý cestuje len s jedným z rodičov, musí mať notársky overený list od druhého rodiča, ktorý vyjadruje súhlas druhého rodiča s cestou dieťaťa do Albánska (list musí byť preložený do angličtiny súdnym prekladateľom).
- ak mladistvý cestuje pod dohľadom dospelých osôb, ktoré nie sú uvedené v rodnom liste, je opatrovník povinný mať so sebou notársky overený list od oboch rodičov, v ktorom rodičia súhlasia s cestou dieťaťa do Albánska (list musí byť preložený do angličtiny súdnym prekladateľom).

Mapa

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

01. 06. - 15. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
777 €
01. 06. - 08. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
530 €
08. 06. - 15. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
523 €
08. 06. - 22. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
778 €
15. 06. - 29. 06. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
853 €
15. 06. - 22. 06. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
582 €
22. 06. - 29. 06. 2020 (8 dní)
Vroclav All Inclusive
622 €
22. 06. - 06. 07. 2020 (15 dní)
Vroclav All Inclusive
997 €
29. 06. - 06. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
643 €
29. 06. - 13. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 034 €
06. 07. - 13. 07. 2020 (8 dní)
Poznaň All Inclusive
626 €
06. 07. - 20. 07. 2020 (15 dní)
Poznaň All Inclusive
1 005 €
13. 07. - 27. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
987 €
13. 07. - 20. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
603 €
20. 07. - 03. 08. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
999 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €