Ubytování ALE Obrázok0
Ubytování ALE Obrázok1
Ubytování ALE Obrázok2
Ubytování ALE Obrázok3
Ubytování ALE Obrázok4
Ubytování ALE Obrázok5
Ubytování ALE Obrázok6
Ubytování ALE Obrázok7
Ubytování ALE Obrázok8
Ubytování ALE Obrázok9
Ubytování ALE Obrázok10
Ubytování ALE Obrázok11
Ubytování ALE Obrázok12
Ubytování ALE Obrázok13

Albánie bez spěchu

Albánsko - Drač
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Adriatik II

Poloha
Drač, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, je jedným z najvýznamnejších albánskych turistických stredísk a druhým najväčším mestom v Albánsku. Jeho dlhá história, ktorá siaha až do stredoveku, zanechala mnoho zaujímavých pamiatok, rovnako z rímskych čias. Tu stojí za to vidieť pozostatky hradieb starobylého mesta, Forum Romanum, amfiteáter a ruiny rímskych horúcich prameňov z 2. storočia. Môžete tiež navštíviť Archeologické múzeum s modernou výstavou venovanou dávnej kultúre. Hotel Adriatik II sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži.

Pláž
Dlhá, piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. Hotel Adriatik II sa nachádza priamo pri pláži, má oddelený sektor s vlastnými ležadlami a slnečníkmi, ktoré môžu hoteloví hostia využívať zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, bar, TV miestnosť, úschovňa batožiny.

Izby
Útulné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky pre dve osoby. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou, balkónom alebo terasou (niektoré s výhľadom na more), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, TV, minibarom a sušičom vlasov.

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu (jedlá medzinárodnej a albánskej kuchyne). Nealkoholické nápoje (voda, džúsy, čaj, filtrovaná káva) a miestne alkoholické nápoje (pivo, biele a červené víno a miestne alkoholické nápoje) sú k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Šport a zábava
Stolný tenis, malé ihrisko pre deti. Vodné športy na pláži.

Internet
Internet Wi-Fi v celom hoteli.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Vynikajúca cenová ponuka! Komorný a dobre umiestnený hotel Adriatik II sa nachádza pri pláži, promenáde a vedľa mnohých turistických atrakcií.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Bleart

Poloha
Hotel Bleart bol postavený v roku 1994 a kompletne zrekonštruovaný v roku 2012. Nachádza sa v jednom z najstarších (založené v roku 625 pr. n. l.) a najväčších miest v Albánsku - Drač. Je to miesto plné histórie a kultúry. Nájdeme tu najväčší rímsky amfiteáter na Balkáne z počiatku 2. storočia n. l. a benátsku vežu stojacu vnútri prístavu, od ktorej začína najzachovalejší fragment mestských hradieb. Drač je tiež jedným z najvýznamnejších rekreačných stredísk v krajine, so širokou, piesočnou plážou a množstvom reštaurácií a klubov. Tirana, hlavné mesto Albánska, je vzdialená cca 35 km. Transfer z letiska trvá cca 45 minút.

Pláž
Pláž v Drač je dlhá, piesočná a s pozvoľným vstupom do mora. Hotel Bleart sa nachádza priamo pri pláži, kde má oddelenú časť so svojimi ležadlami a slnečníkmi, ktoré môžu hoteloví hostia využívať zadarmo.

Vybavenie
K dispozícií je 24-hodinová recepcia, lobby, výťah, reštaurácia, bar na móle, terasa s výhľadom na more a do záhrady, sladkovodný bazén s oddelenou časťou pre deti.
Ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo.

Izby
Hotel Bleart má 66 izieb rozložených na siedmych poschodiach.
Komfortné dvojlôžkové izby typu štandard s možnosťou jednej prístelky pre dospelého alebo pre dieťa. Sú vybavené kúpeľňou, balkónom s výhľadom na more, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, chladničkou a trezorom.
Rodinné izby môžu ubytovať max. štyri osoby (v izbe je manželská posteľ, prístelka v podobe samostatnej postele a rozkladacej pohovky). Rodinné izby sú zariadené rovnako ako štandardné izby.

Strava
All Inclusive: raňajky - formou bufetu, obed - výber z niekoľkých jedál, večera - formou bufetu (jedlá medzinárodnej a albánskej kuchyne, k dispozícii aj vegetariánske jedlá). Nealkoholické nápoje (voda, džúsy, čaj, prekvapkávaná káva) a miestne alkoholické nápoje (pivo, vodka, gin, brandy, víno) k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Šport a zábava
Posilňovňa, plážový volejbal, malé wellness centrum (za poplatok), vodné športy na pláži (za poplatok); animačný program dva až trikrát týždenne na pláži, živá hudba vo večerných hodinách v bare na móle. Navyše je k dispozícii náš vlastný, perfektne zorganizovaný Figloklub, ponúkajúci animačný program, hry a zábavu pre deti i dospelých v poľskom jazyku!

Internet
Internet Wi-Fi v celom hoteli - zdarma.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.hotelbleart.com

Hodnotenie klientov
https://r.pl/albania-wczasy/bleart 

Náš názor
Hotel Bleart je jedným z najlepších hotelov v tejto časti Albánska. Vynikajúca pláž, veľa atrakcií na promenáde a bohatý animačný program Vám zabezpečí nádhernú dovolenku! Aktivity organizované v našom Figloklube poskytnú deťom skvelú zábavu a dospelým umožnia trochu oddychu. Srdečne odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Fafa One

Poloha
Moderný a komfortný hotel Fafa Komplex sa nachádza v turistickej štvrti Mali a Robit, cca 15 km od centra Drač a 35 km od letiska Tirana. Leží v oblasti nádhernej Albánskej riviéry na Jadranskom mori, ktorá ponúka krásne, široké a piesočnaté pláže. V okolí hotela Fafa Komplex sú reštaurácie a obchody. Odporúčame sa vydať do neďalekého mesta Drač, kde možno vidieť pozostatky starobylých mestských hradieb, rímskeho fóra a amfiteátra, rímskych kúpeľov z 2. storočia alebo navštíviť Archeologické múzeum. Transfer z letiska trvá cca 40 minút.

Pláž
Hotel Fafa Komplex sa nachádza pri súkromnej, širokej a piesočnej pláži, na ktorej sú bezplatné ležadlá a slnečníky.

Vybavenie
Recepcia, dve reštaurácie (vrátane jednej a'la carte), dva bary, bazén pre dospelých, detský bazén, dve konferenčné miestnosti, parkovisko.

Izby
Hotel Fafa Komplex má pohodlné a priestranné izby. Každá izba je vybavená balkónom alebo terasou, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, minibarom, chladničkou, trezorom, TV a sušičom vlasov. Štandardné izby s výhľadom na more alebo do záhrady - dvojlôžkové a trojlôžkové izby, rozloha izieb je cca 35 m².

Strava
All Inclusive: raňajky (formou bufetu), obedy (výber jedla z ponuky a'la carte) a večere (formou bufetu), alkoholické nápoje (pivo, vodka, rakija, gin, brandy, biele a červené víno) a nealkoholické nápoje (sladké nápoje, čaj, filtrovaná káva) v hodinách od 10:00-22:00.

Šport a zábava
Hotel Fafa Komplex organizuje koncerty, predstavenia, športové hry a zábavy a veľa animácií pre všetky vekové kategórie. Wellness centrum - fitness, sauna, vírivka, masáže, parné kúpele (za poplatok), miniklub pre deti, detské ihrisko.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.fafa.al

Hodnotenie klientov

Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu:  https://r.pl/albania-wczasy/fafa-one

Náš názor
Elegantný a veľmi komfortný hotel Fafa Komplex s rozsiahlou bazénovo-plážovou časťou. Hotel zaručuje všetko, čo je potrebné na strávenie bezstarostnej dovolenky s rodinou alebo s priateľmi: skvelá pláž s bezplatným plážovým servisom a výhodný program All Inclusive. Skvelá základňa pre tých, ktorí chcú tiež preskúmať Albánsko. Srdečne pozývame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Perandor Beach


Místo:
Hotel Perandor se nachází v turistické čtvrti Durrës, kde jsou četné restaurace, obchody, kavárny, hospody. Přibl. Nedaleký přístav je vzdálený 3,5 km a staré město a amfiteátr jsou vzdáleny přibližně 4,5 km. Hotel Perandor se nachází přímo na pláži a promenádě. Vzdálenost na nejbližší letiště - Tirana je cca 34 km. Hotel prošel v roce 2018 rekonstrukcí.

pláž:
Přímo u hotelu se nachází dlouhá a široká pláž s mírným klesáním k moři a samostatný soukromý prostor s bezplatnými plážovými službami pro hotelové hosty (lehátka a slunečníky).

K dispozici hostům:
24 hodinová recepce, malá hala, trezor na recepci, výtah, hlavní restaurace, lobby bar, 2 bazény: venkovní bazén se sluneční terasou as lehátky a slunečníky, dětský bazén, bar u bazénu. Prádelna je k dispozici za příplatek.

board:
All inclusive: místní a mezinárodní kuchyně se podává v hlavní restauraci formou bufetu. Snídaně: 08:00 - 10:00, oběd: 13:00 - 15:00, večeře: 19:00 - 22:00, vybrané nealkoholické nápoje, vybrané místní alkoholické nápoje, káva a čaj: 10:00 - 22:00 , Pozor! otevírací doba baru a restaurace se může změnit.

Sportovní a animační program:
Zdarma: velký bazén a brouzdaliště, hřiště. Za poplatek: vodní sporty na pláži.

internet:
Na místě je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Místní kategorie:
****

Podle našeho názoru:
Ideální místo pro rodinnou dovolenou! Existuje několik důvodů, proč byste si měli vybrat tento hotel: nejlepší umístění, nejkrásnější pláž a promenáda, pokoje po renovaci za velmi atraktivní cenu, dobrý all inclusive servis a bezplatná lehátka a slunečníky na pláži.

Hotel Eter

Poloha
Postaven na přelomu let 2018/2019, hotel se nachází v turistické čtvrti Mali a Robit v západní části země, na albánské riviéře. Krásné a průhledné moře se širokými, zlatými plážemi vytváří ideální místo k odpočinku. Hotel se nachází cca. 16 km od Durres, kde můžete vidět Amphitheatre Dyrrahu od počátku druhého století, archeologické muzeum památek starověké kultury a benátské věž, ze kterého začíná nejzachovalejší část městských hradeb. Letiště Tirana je vzdálené asi 40 km a transfer trvá asi 50 minut.

Pláž
Kousek od hotelu se nachází krásná, široká a písečná pláž. Na pláži je část hotelu s bezplatnými lehátky a slunečníky. Na pláži je promenáda.

Vybavení
Recepce, výtah, bar, restaurace, bazén, brouzdaliště, lehátka.

Pokoje
Hotel má zcela nové standardní pokoje. Každý je vybaven koupelnou s toaletou, sprchou a fénem, ​​TV, individuálně ovládanou klimatizací, lednicí a trezorem. Všechny pokoje mají balkon a mají výhled na moře, boční pohled na moře nebo se nachází na protější straně budovy. Dětská postýlka pro děti do 2 let na vyžádání. Hotel má pokoje upravené pro osoby se zdravotním postižením (na potvrzení).

Strava
All inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, místní alkoholické nápoje (pivo, raky, vodka, bílé a červené víno) a nealkoholické nápoje od 10:00 do 22:00.

Sport a zábava
Hotel provozuje sportovní a animační programy. Na pláži možnost využití vodních sportů (červenec - začátek září, dodatečně splatné).

Internet
Wi-Fi je k dispozici v celém hotelu.

Místní kategorie
****

Náš názor
Velmi doporučujeme tento zbrusu nový a moderní hotel. Vynikající umístění na krásné písečné pláži, bezplatný plážový servis a komfortní all inclusive program vám zajistí perfektní, bezstarostnou dovolenou. Vítejte!

Program:

Program

7 dní v jednom hotelu • odpočinek a prohlídky • Tirana • Krujë - albánský Krakov • jeep safari na poloostrově Rodonit • Berat - „Město tisíce oken“ • Drač • pro zájemce Makedonie a Černá Hora • odpočinek na pláži

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Tirany charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem. Transfer do hotelu Adriatik II v Drači, večeře a přenocování. V tomto hotelu budeme ubytování během celého zájezdu.

Den 2
Snídaně. Prohlídku začneme v hlavním městě země, které bylo vlastně až do počátku 90. let odříznuto od světa. Míjejíc kavárny plné do posledního místečka, budeme objevovat symboly města - historickou mešitu, nově zrekonstruované centrum, ocelovo-skleněnou pyramidu, nebo nejstarší věž s hodinami. Následně se přeneseme v čase do doby diktatury Envera Hodži, jejíž historii prozkoumáme v nejtajemnějším ze statisíců albánských bunkrů, nedávno objeveném a zpřístupněném pro veřejnost - v atomovém krytu krutého tyrana. Gondolovou lanovkou vyjedeme na vrchol Dajti - panoramatické vyhlídkové místo hlavního města. Z Tirany se vydáme do města Krujë, nazývaného albánským Krakovem. Nachází se v nedalekých horách a je symbolem a bývalou baštou války proti Turkům. Dlážděná ulice nás dovede k místnímu bazaru, plnému rukodělných řemesel a krásně vytvořeného filigránského stříbra. Nad stánky se vznáší duch albánského obchodního talentu, smíšený s tradicí pohostinnosti a zdvořilosti. Nad městem se tyčí zřícenina pevnosti Skanderbeg a u ní se nachází její moderní verze - muzeum největšího bojovníka - Jiřího Kastrioty Skanderbega. Panorama okolí uchvacuje svou malebností a umožňuje pochopit, proč se o této zemi říká, že je Zemí orlů. Večeře a přenocování.

Den 3
Hned po snídani vyrazíme na jeep safari, jehož cílem je tajemný poloostrov Rodonit. Trasou off-road budeme vyjíždět na vrchol poloostrova a obdivovat panorama pobřeží objevující se jednou z jedné, podruhé z druhé strany a malebné útesové svahy. Následně se vrátíme na asfalt, abychom dojeli k bunkrům skrytým ve svazích, tunelům, které vznikly během režimu Envera Hodži. Navštívíme kostel sv. Antonína, který se nachází u pláže, kde ve 14. století kotvil své lodě kníže Karl Thopia. Zde opustíme naše džípy. Lesní stezkou přejdeme k pozůstatku pevnosti, postavené v době Illyrů, věnované bohu moře. Zájemci se budou moci vykoupat v moři. Po přestávce, trasou off-road přejedeme mezi vesnicemi, abychom se pokochali krásnými a idylickými výhledy a nakonec dojeli k hradu Preza z 15. století, ze kterého se rozprostírá úchvatné panorama sahající až do Národního parku Dajti a Tirany. Hrad byl majetkem bohaté rodiny Thopia. Nebude chybět také vynikající albánské jídlo. Společně sníme jídlo na základě čerstvých místních produktů (v ceně). Návrat do hotelu na večeři a přenocování.
* Na výlet prosíme vzít s sebou - plavky, ručník, pohodlné trekingové boty.
 
Den 4
Po snídani přejedeme do města Berat. Berat (UNESCO) se nachází na úpatí dvou kopců - legendárních obrů Tomorri a Shpirag. Řeka vytvořená ze slz dívky, o kterou obři bojovali a oba zahynuli, dělí město na dvě čtvrti: pravoslavnou Goricu a muslimskou Mangalem. Jedná se o město staré cca 2500 let, jedno z nejstarších a nejzajímavějších v Albánii, často nazývané Městem tisíce oken. Během procházky uličkami starého města uvidíme mimo jiné: historické domy a především pevnost Kalaja e Beratit a četné kostely, které se v ní nachází. Nad městem se tyčí pevnost, odkud lze vidět panorama města. Místo proslavil svým tvořením Onufri, který vytvořil jedinou svého druhu červenou barvu, nazývanou Onufriho červenou. Berat je skvělým výchozím bodem pro pěší horskou turistiku. Krása přírody a vynikající povětrnostní podmínky dělají celý region mekkou aktivní turistiky. Návrat do hotelu na večeři a přenocování.
 
Den 5
Snídaně. Ráno v Drači je zážitek sám o sobě. Chaos tohoto přístavního města, ulice plné automobilů, jízdních kol a vozidel tažených osly a koňmi, kde se všichni snaží dostat co nejrychleji do cíle - to je obraz Albánie a rozsah jejich extrémů. Drač je nejdůležitějším přístavem země a také jedním z největších a nejatraktivnějších letovisek. Se socrealistickým centrem města, novodobou promenádou, antickým amfiteátrem a nádhernou písečnou pláží - je to město mnoha tváří, každý zde uvidí jinou z nich. Společně navštívíme město, bude také volný čas k samostatným procházkám, čas na kávu nebo nakupování. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. Odpoledne volný čas. Večer pro zájemce folklórní večer. Celý Balkán je známý díky své neuvěřitelné hudbě a tanci. Poznejme tuto atmosféru i my! U společného stolu, za zvuků balkánské hudby (za poplatek cca 35 EUR).

Den 6
Den určený k odpočinku nebo fakultativní výlet do Ohridu v Makedonii. Zájemci se vydají do největšího pokladu Makedonie - historického města Ohrid, které je malebně umístěno na úpatí pohoří Galičica a u břehu nejstaršího jezera na Balkáně. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, které je od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Během pobytu v Makedonii navštívíme mimo jiné: pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty nacházející se na horských svazích u jezera Ohrid, ve kterém objevíme krásné fresky dávných mistrů a seznámíme se z historií otců Slovanů. Vydáme se také ke starobylému divadlu, abychom pak pokračovali k pevnosti Samuel tyčící se nad městem, ze které se rozprostírá nádherné panorama okolí. Poté nás čeká plavba lodí po Ohridském jezeře. Z vody budeme obdivovat mimo jiné majestátní hory a okolní bývalou rybářskou vesnici. Během rušného dne navštívíme také Muzeum papíru, stejně jako objevíme tajemství Ohridských perel, které jsou nezapomenutelným suvenýrem z cesty do Makedonie. Odpoledne nás čeká přestávka na oběd (za poplatek) v obklopení krásných hor (za poplatek cca 55 EUR). Ve večerních hodinách večeře.

Den 7
Den určený na odpočinek nebo fakultativní výlet do Černé Hory. Pojedeme ráno, abychom začali prohlídku Starého Baru z doby Římanů - historických ruin ležících na svazích hor. Následně se vydáme do Budvy - jednoho z nejznámějších měst Černé Hory, kde po sobě Benátčané zanechali krásné historické staré město. Město během roku hostí nejen turisty, ale také známé festivaly a na nedalekých plážích se konají koncerty hvězd světové hudby. Dalším bodem programu a také třešničkou na dortu je Kotorský záliv (Boka Kotorska) a město Kotor, které je některými považováno za krásnější než chorvatský Dubrovník. Na zpáteční cestě zastavíme na povinné fotografování s ostrovem sv. Stefana (Sveti Stefan) - vizitkou Černé Hory. Večeře v ceně zájezdu! (za poplatek cca 65 EUR). Ve večerních hodinách večeře v hotelu.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty pokračující v pobytu v Albánii - přejezd do hotelu.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza - informácie pre predajcov

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.

Informácie o hoteloch

Hotel Adriatik II (7 nocí)

Poloha a pláž
Hotel se nachází na široké a písčité pláži v turistické části Durres.

Pokoje
Útulné standardní pokoje s možností přistýlky pro 1 osobu. Pokoje jsou vybaveny koupelnou, individuálně nastavitelnou klimatizací, trezorem, TV, miniledničkou, fénem a většina pokojů také balkonem.

Strava
Polopenze. Nápoje za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €