Ubytování ALK Obrázok0
Ubytování ALK Obrázok1
Ubytování ALK Obrázok2
Ubytování ALK Obrázok3
Ubytování ALK Obrázok4
Ubytování ALK Obrázok5
Ubytování ALK Obrázok6
Ubytování ALK Obrázok7
Ubytování ALK Obrázok8
Ubytování ALK Obrázok9
Ubytování ALK Obrázok10
Ubytování ALK Obrázok11
Ubytování ALK Obrázok12

Albánský off road

Albánsko - Kruja
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Adriatik II

Poloha
Drač, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, je jedným z najvýznamnejších albánskych turistických stredísk a druhým najväčším mestom v Albánsku. Jeho dlhá história, ktorá siaha až do stredoveku, zanechala mnoho zaujímavých pamiatok, rovnako z rímskych čias. Tu stojí za to vidieť pozostatky hradieb starobylého mesta, Forum Romanum, amfiteáter a ruiny rímskych horúcich prameňov z 2. storočia. Môžete tiež navštíviť Archeologické múzeum s modernou výstavou venovanou dávnej kultúre. Hotel Adriatik II sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži.

Pláž
Dlhá, piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. Hotel Adriatik II sa nachádza priamo pri pláži, má oddelený sektor s vlastnými ležadlami a slnečníkmi, ktoré môžu hoteloví hostia využívať zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, bar, TV miestnosť, úschovňa batožiny.

Izby
Útulné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky pre dve osoby. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou, balkónom alebo terasou (niektoré s výhľadom na more), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, TV, minibarom a sušičom vlasov.

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu (jedlá medzinárodnej a albánskej kuchyne). Nealkoholické nápoje (voda, džúsy, čaj, filtrovaná káva) a miestne alkoholické nápoje (pivo, biele a červené víno a miestne alkoholické nápoje) sú k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Šport a zábava
Stolný tenis, malé ihrisko pre deti. Vodné športy na pláži.

Internet
Internet Wi-Fi v celom hoteli.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Vynikajúca cenová ponuka! Komorný a dobre umiestnený hotel Adriatik II sa nachádza pri pláži, promenáde a vedľa mnohých turistických atrakcií.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Fafa One

Poloha
Moderný a komfortný hotel Fafa Komplex sa nachádza v turistickej štvrti Mali a Robit, cca 15 km od centra Drač a 35 km od letiska Tirana. Leží v oblasti nádhernej Albánskej riviéry na Jadranskom mori, ktorá ponúka krásne, široké a piesočnaté pláže. V okolí hotela Fafa Komplex sú reštaurácie a obchody. Odporúčame sa vydať do neďalekého mesta Drač, kde možno vidieť pozostatky starobylých mestských hradieb, rímskeho fóra a amfiteátra, rímskych kúpeľov z 2. storočia alebo navštíviť Archeologické múzeum. Transfer z letiska trvá cca 40 minút.

Pláž
Hotel Fafa Komplex sa nachádza pri súkromnej, širokej a piesočnej pláži, na ktorej sú bezplatné ležadlá a slnečníky.

Vybavenie
Recepcia, dve reštaurácie (vrátane jednej a'la carte), dva bary, bazén pre dospelých, detský bazén, dve konferenčné miestnosti, parkovisko.

Izby
Hotel Fafa Komplex má pohodlné a priestranné izby. Každá izba je vybavená balkónom alebo terasou, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, minibarom, chladničkou, trezorom, TV a sušičom vlasov. Štandardné izby s výhľadom na more alebo do záhrady - dvojlôžkové a trojlôžkové izby, rozloha izieb je cca 35 m².

Strava
All Inclusive: raňajky (formou bufetu), obedy (výber jedla z ponuky a'la carte) a večere (formou bufetu), alkoholické nápoje (pivo, vodka, rakija, gin, brandy, biele a červené víno) a nealkoholické nápoje (sladké nápoje, čaj, filtrovaná káva) v hodinách od 10:00-22:00.

Šport a zábava
Hotel Fafa Komplex organizuje koncerty, predstavenia, športové hry a zábavy a veľa animácií pre všetky vekové kategórie. Wellness centrum - fitness, sauna, vírivka, masáže, parné kúpele (za poplatok), miniklub pre deti, detské ihrisko.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.fafa.al

Hodnotenie klientov

Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu:  https://r.pl/albania-wczasy/fafa-one

Náš názor
Elegantný a veľmi komfortný hotel Fafa Komplex s rozsiahlou bazénovo-plážovou časťou. Hotel zaručuje všetko, čo je potrebné na strávenie bezstarostnej dovolenky s rodinou alebo s priateľmi: skvelá pláž s bezplatným plážovým servisom a výhodný program All Inclusive. Skvelá základňa pre tých, ktorí chcú tiež preskúmať Albánsko. Srdečne pozývame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mel Holidays

Poloha
Hotel Mel Holidays byl postaven v roce 2015 a nachází se v oblasti známé především pro své nádherné pláže albánské riviéry na Jadranu, v turistické čtvrti Mali Robit, nedaleko města Golem. Obchody, bary a restaurace v okolí. Za návštěvu stojí město Drač (cca 15 km), kde můžete vidět pozůstatky starobylých městských hradeb, římské fórum a amfiteátr, římské lázně ze 2. století nebo navštívit archeologické muzeum. Letiště v Tiraně cca 40km.

Pláž
Komplex Mel Holidays se nachází na široké a písečné pláži s lehátky a slunečníky zdarma.

Vybavení
24 hodinová recepce, výtah, restaurace (albánská a mezinárodní kuchyně), plážový bar a bar u bazénu, bazén se sladkou vodou s oddělenou částí pro děti (slunečníky a lehátka - zdarma; ručníky - za poplatek), terasa s výhledem na moře, konferenční místnost, parkování.

Strava
All inclusive - snídaně (7:30 - 10:00), oběd (13:00 - 15:00) a večeře (19:00 - 21:00) bufet, občerstvení (16:30 - 17:00), alkoholické nápoje (pivo, vodka, rakije, koňak, bílé a červené víno) a nealkoholické (sladké nápoje, voda, čaj, filtrovaná káva) mezi 10:00 a 22:00.

Sport a zábava
V létě hotel organizuje mezinárodní animace pro dospělé.

Internet
Ve vstupní hale je zdarma dostupné Wi-Fi připojení.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.fafa.al

Náš názor
Mel Holidays patří mezi hotelový řetězec Fafa Resort, který zaručuje nejvyšší úroveň služeb a jídla. Poloha přímo u pláže a strava All Inclusive zaručují příjemnou dovolenou.

Perandor Beach


Místo:
Hotel Perandor se nachází v turistické čtvrti Durrës, kde jsou četné restaurace, obchody, kavárny, hospody. Přibl. Nedaleký přístav je vzdálený 3,5 km a staré město a amfiteátr jsou vzdáleny přibližně 4,5 km. Hotel Perandor se nachází přímo na pláži a promenádě. Vzdálenost na nejbližší letiště - Tirana je cca 34 km. Hotel prošel v roce 2018 rekonstrukcí.

pláž:
Přímo u hotelu se nachází dlouhá a široká pláž s mírným klesáním k moři a samostatný soukromý prostor s bezplatnými plážovými službami pro hotelové hosty (lehátka a slunečníky).

K dispozici hostům:
24 hodinová recepce, malá hala, trezor na recepci, výtah, hlavní restaurace, lobby bar, 2 bazény: venkovní bazén se sluneční terasou as lehátky a slunečníky, dětský bazén, bar u bazénu. Prádelna je k dispozici za příplatek.

board:
All inclusive: místní a mezinárodní kuchyně se podává v hlavní restauraci formou bufetu. Snídaně: 08:00 - 10:00, oběd: 13:00 - 15:00, večeře: 19:00 - 22:00, vybrané nealkoholické nápoje, vybrané místní alkoholické nápoje, káva a čaj: 10:00 - 22:00 , Pozor! otevírací doba baru a restaurace se může změnit.

Sportovní a animační program:
Zdarma: velký bazén a brouzdaliště, hřiště. Za poplatek: vodní sporty na pláži.

internet:
Na místě je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Místní kategorie:
****

Podle našeho názoru:
Ideální místo pro rodinnou dovolenou! Existuje několik důvodů, proč byste si měli vybrat tento hotel: nejlepší umístění, nejkrásnější pláž a promenáda, pokoje po renovaci za velmi atraktivní cenu, dobrý all inclusive servis a bezplatná lehátka a slunečníky na pláži.

Casa Durres

Poloha
Komorní hotel Casa Durres byl kompletně zrekonstruován v roce 2018. Nachází se cca 2 km od centra Golem, turistické čtvrti Drače. Nejbližší obchody a bary jsou cca 100 m od hotelu Casa Durres. Tirana - hlavní město Albánie se nachází cca 35 km. Transfer z letiště trvá cca 45 minut.

Pláž
Písečná pláž s pozvolným sestupem do moře se nachází cca 250 m od hotelu Casa Durres (přechod přes cestu). Slunečníky a lehátka - zdarma.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, restaurace, bar u bazénu, bazén (cca 100 m², nepravidelný tvar), výtah, lehátka a slunečníky u bazénu.

Strava
All Inclusive formou bufetu. Nealkoholické a místní alkoholické nápoje (10:00-22:00) v baru u bazénu.

Sport a zábava
Vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Bleart

Poloha
Hotel Bleart bol postavený v roku 1994 a kompletne zrekonštruovaný v roku 2012. Nachádza sa v jednom z najstarších (založené v roku 625 pr. n. l.) a najväčších miest v Albánsku - Drač. Je to miesto plné histórie a kultúry. Nájdeme tu najväčší rímsky amfiteáter na Balkáne z počiatku 2. storočia n. l. a benátsku vežu stojacu vnútri prístavu, od ktorej začína najzachovalejší fragment mestských hradieb. Drač je tiež jedným z najvýznamnejších rekreačných stredísk v krajine, so širokou, piesočnou plážou a množstvom reštaurácií a klubov. Tirana, hlavné mesto Albánska, je vzdialená cca 35 km. Transfer z letiska trvá cca 45 minút.

Pláž
Pláž v Drač je dlhá, piesočná a s pozvoľným vstupom do mora. Hotel Bleart sa nachádza priamo pri pláži, kde má oddelenú časť so svojimi ležadlami a slnečníkmi, ktoré môžu hoteloví hostia využívať zadarmo.

Vybavenie
K dispozícií je 24-hodinová recepcia, lobby, výťah, reštaurácia, bar na móle, terasa s výhľadom na more a do záhrady, sladkovodný bazén s oddelenou časťou pre deti.
Ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo.

Izby
Hotel Bleart má 66 izieb rozložených na siedmych poschodiach.
Komfortné dvojlôžkové izby typu štandard s možnosťou jednej prístelky pre dospelého alebo pre dieťa. Sú vybavené kúpeľňou, balkónom s výhľadom na more, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, chladničkou a trezorom.
Rodinné izby môžu ubytovať max. štyri osoby (v izbe je manželská posteľ, prístelka v podobe samostatnej postele a rozkladacej pohovky). Rodinné izby sú zariadené rovnako ako štandardné izby.

Strava
All Inclusive: raňajky - formou bufetu, obed - výber z niekoľkých jedál, večera - formou bufetu (jedlá medzinárodnej a albánskej kuchyne, k dispozícii aj vegetariánske jedlá). Nealkoholické nápoje (voda, džúsy, čaj, prekvapkávaná káva) a miestne alkoholické nápoje (pivo, vodka, gin, brandy, víno) k dispozícii od 10:00 do 22:00.

Šport a zábava
Posilňovňa, plážový volejbal, malé wellness centrum (za poplatok), vodné športy na pláži (za poplatok); animačný program dva až trikrát týždenne na pláži, živá hudba vo večerných hodinách v bare na móle. Navyše je k dispozícii náš vlastný, perfektne zorganizovaný Figloklub, ponúkajúci animačný program, hry a zábavu pre deti i dospelých v poľskom jazyku!

Internet
Internet Wi-Fi v celom hoteli - zdarma.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.hotelbleart.com

Hodnotenie klientov
https://r.pl/albania-wczasy/bleart 

Náš názor
Hotel Bleart je jedným z najlepších hotelov v tejto časti Albánska. Vynikajúca pláž, veľa atrakcií na promenáde a bohatý animačný program Vám zabezpečí nádhernú dovolenku! Aktivity organizované v našom Figloklube poskytnú deťom skvelú zábavu a dospelým umožnia trochu oddychu. Srdečne odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Royal G3


Místo:
Hotel byl postaven na přelomu roku 2019/2020 a nachází se v turistické čtvrti Mali a Robit na albánské riviéře asi 15 km od centra města Durres a 35 km od letiště v Tiraně. Jedná se o třetí nemovitost z hotelového řetězce Royal G v Albánii, který se nachází v oblasti úžasné albánské riviéry na Jaderském moři a nabízí krásné, široké a písečné pláže. V okolí jsou restaurace a obchody. Transfer z letiště trvá asi 40 minut. V tuto chvíli máme pouze počítačové vizualizace. Fotografie budou na web přidány později.

pláž:
Hotel se nachází na široké a písečné pláži s lehátky a slunečníky zdarma.

K dispozici hostům:
24 hodinová recepce, restaurace - bufetová a à la carte jídla, albánská, italská a středomořská kuchyně, vegetariánská jídla k dispozici, bar, bazén, lehátka a slunečníky u bazénu. Ručníky k bazénu za poplatek.

pokoje:
Elegantní standardní pokoje s výhledem na moře pro 2 dospělé. Možnost přistýlky pro třetí dospělou osobu nebo dvě děti. Pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, koupelnou (sprcha, wc; fén), TV-sat, telefonem, trezorem, lednicí; dětská postýlka zdarma pro děti do 2 let na objednávku před příjezdem.

board:
All Inclusive: snídaně, oběd, večeře formou bufetu, nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje v určeném baru (10.00-22.30).

internet:
Bezplatné Wi-Fi připojení na internet v hotelu.

Místní kategorie:
*****

Podle našeho názoru:

Nabízíme vám zcela nový a moderní hotel, který uspokojí vkus náročných zákazníků. Zařízení je ve výstavbě a bude uvedeno do provozu na jaře 2020. Krásná pláž, nové pokoje, bazénová zóna, restaurace, která také splňuje požadavky vegetariánů. Royal G hotely mají v současné době některé z nejlepších pokojů ve středisku. Důrazně doporučujeme!


4861

Hotel Eter

Poloha
Postaven na přelomu let 2018/2019, hotel se nachází v turistické čtvrti Mali a Robit v západní části země, na albánské riviéře. Krásné a průhledné moře se širokými, zlatými plážemi vytváří ideální místo k odpočinku. Hotel se nachází cca. 16 km od Durres, kde můžete vidět Amphitheatre Dyrrahu od počátku druhého století, archeologické muzeum památek starověké kultury a benátské věž, ze kterého začíná nejzachovalejší část městských hradeb. Letiště Tirana je vzdálené asi 40 km a transfer trvá asi 50 minut.

Pláž
Kousek od hotelu se nachází krásná, široká a písečná pláž. Na pláži je část hotelu s bezplatnými lehátky a slunečníky. Na pláži je promenáda.

Vybavení
Recepce, výtah, bar, restaurace, bazén, brouzdaliště, lehátka.

Pokoje
Hotel má zcela nové standardní pokoje. Každý je vybaven koupelnou s toaletou, sprchou a fénem, ​​TV, individuálně ovládanou klimatizací, lednicí a trezorem. Všechny pokoje mají balkon a mají výhled na moře, boční pohled na moře nebo se nachází na protější straně budovy. Dětská postýlka pro děti do 2 let na vyžádání. Hotel má pokoje upravené pro osoby se zdravotním postižením (na potvrzení).

Strava
All inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, místní alkoholické nápoje (pivo, raky, vodka, bílé a červené víno) a nealkoholické nápoje od 10:00 do 22:00.

Sport a zábava
Hotel provozuje sportovní a animační programy. Na pláži možnost využití vodních sportů (červenec - začátek září, dodatečně splatné).

Internet
Wi-Fi je k dispozici v celém hotelu.

Místní kategorie
****

Náš názor
Velmi doporučujeme tento zbrusu nový a moderní hotel. Vynikající umístění na krásné písečné pláži, bezplatný plážový servis a komfortní all inclusive program vám zajistí perfektní, bezstarostnou dovolenou. Vítejte!

Premium Beach Hotel

Poloha
Premium Beach Hotel se nachází přímo na dlouhé písečné, upravené pláži v turistické oblasti jižně od centra Drače, jednoho z nejvýznamnějších měst albánského pobřeží. V blízkosti hotelu jsou restaurace, kavárny a bary. Do centra Drače se dostanete autobusem (cca 2 EUR) nebo taxíkem (cca 10-15 EUR). Transfer z letiště do hotelu trvá asi hodinu.

Pláž
Premium Beach Hotel se nachází na čítající více než 10 km zlaté písečné pláži, na které jsou umístěny četné hotely a penziony. Lehátka na pláži pro hotelové hosty zdarma.

Vybavení
Recepce, lobby, restaurace, restaurace a'la carte specializující se na středomořskou kuchyni (za poplatek), 2 venkovní bazény a oddělená část ke koupání pro děti, sluneční terasa vybavená slunečníky, parkoviště, výtahy. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma.

Pokoje
Premium Beach Hotel byl postaven v roce 2015 a má 120 moderně zařízených pokojů. Dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky pro dospělého nebo pro dítě jsou vybaveny koupelnou, balkonem, TV s plochou obrazovkou, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek), klimatizací a vysoušečem vlasů. Některé pokoje mají výhled na moře.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu. Nápoje k polopenzi za poplatek. Během jídla je vyžadováno formální oblečení, dlouhé kalhoty, ne plážová obuv.

Sport a zábava
Premium Beach Hotel nepořádá animační ani sportovní program. V blízkosti, během hlavní sezony, na pláži typické letní vodní atrakce (vodní lyžování, parasailing a další).

Internet
Internet k dispozici v celém objektu.

Místní kategorie
*****

Jiné
www.premiumbeachhotel.com

Náš názor
Premium Beach Hotel je jedním z nejnovějších hotelů v Drači. Je členem mezinárodní skupiny VAS, která zahrnuje, mimo jiné, letecké společnosti nebo cestovní kanceláře. Nachází se přímo na pláži. Pozorný a laskavý personál a dobré vybavení hotelu zaručují nádhernou dovolenou a vysoký standard služeb.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Tirany, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rafting, služby místních průvodců, další jídla a nápoje k večeřím a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu - 80 EUR/os. (platí se povinně na místě). Fakultativní výlety (za příplatek): trekking - cca 65 EUR/os., polyfonní zpěv - cca 30 EUR/os., Severoalbánské hory - cca 60 EUR/os., expedice džípy - cca 65 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Albański off road
Kód zájezdu: ALK

Program

Tirana • Berat - „Město tisíce oken“ • trekking v Národním parku Tomorr • rafting po řece Vjosa • přejezd džípy nejkrásnější vyhlídkovou trasou Albánie - Green Line • Ohridské jezero a Ohrid • odpočinek v Drači

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Tirany charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem. Transfer do hotelu, večeře a přenocování.

Den 2
Snídaně. Dobrodružství s Albánií začneme v hlavním městě země, které bylo vlastně až do počátku 90. let odříznuto od světa. Tirana se neuvěřitelně dynamicky vyvíjí a každým rokem se stává krásnější. Projdeme se centrem města a budeme obdivovat historickou mešitu, zrekonstruované centrum, ocelovo-skleněnou pyramidu nebo nejstarší věž s hodinami. Navštívíme také BUNKART, což je bunkr, který nás přenese v čase do doby diktatury Envera Hodži. Umělecké instalace nám velmi důmyslným způsobem přiblíží historii těchto let. Město je obklopeno malebnými horami. Gondolovou lanovkou vyjedeme na horu Dajti, abychom odtud obdivovali panorama města. Následně přejedeme do města Berat. Berat (UNESCO)  na úpatí dvou kopců - legendárních obrů Tomorri a Shpirag. Řeka vytvořená ze slz dívky, o kterou bojovali a oba zemřeli, jej rozděluje na dvě čtvrti: ortodoxní Goricu a muslimský Mangal. Jedná se o město staré cca 2500 let, jedno z nejstarších a nejzajímavějších v Albánii, často nazývané Městem tisíce oken. Během procházky uličkami starého města uvidíme mimo jiné: historické domy a především pevnost Kalaja e Beratit a četné kostely, které se v ní nachází. Nad městem se tyčí pevnost, odkud lze vidět panorama města. Místo proslavil svým tvořením Onufri, který vytvořil jedinou svého druhu červenou barvu, nazývanou Onufriho červenou. Berat je skvělým výchozím bodem pro pěší horskou turistiku. Krása přírody a vynikající povětrnostní podmínky dělají celý region mekkou aktivní turistiky. Večeře a přenocování v Beratu.

Den 3
Volný den nebo fakultativně po snídani vyrazíme džípy nebo vany na místo, odkud zahájíme celodenní trekking (nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti, jsou potřebné trekkingové boty a dobrá kondice). Není nic krásnějšího než pohyb na opravdu čerstvém vzduchu! Národní park Tomorr, to je plocha 4 tisíce hektarů, jehož většinu zaujímá hora Tomorr, s nejvyšším vrcholem 2416 m n. m. Albánci srovnávají horu s legendární postavou starého obra Baba Tomorry, s dlouhým bílým vousem a čtyřmi orlicemi, které se nad ním vznášejí a posedávají na zasněžených svazích. Nejen samotný pohyb, ale i úžasná krajina - to jsou cíle našeho pochodu. Vyvrcholením této cesty budou vodopády Sotira, nejkrásnější a jedny z nejvyšších v Albánii. Přestávka na oběd (v ceně). Zpáteční cesta nás povede malebnou krajinou, kde budeme míjet také místní vesnice. Výlet za poplatek (cca 65 EUR/os.). V případě nepříznivých povětrnostních podmínek bude realizována jiná trasa na území Národního parku Tomor, která nevede k vodopádům. Večeře a přenocování v Beratu.

Den 4
Z Beratu se vydáme do Gjirokastëru - města tisíce schodů; města stříbrných střech - kulturní a jazyková směsice s úžasnou architekturou kaskádovitě umístěných domů se střechami pokrytými šedou břidlicí z místního kamene. Pohled na okolní kopce z pevnosti. Prostor. Není divu, že UNESCO chrání toto město a investuje do něj. V posledním roce lze vidět mnoho změn, nic však nenarušuje styl a ducha města. Před odjezdem do Země orlů stojí za to si přečíst díla Ismaila Kadareho, zdejšího spisovatele uznávaného a ceněného v Evropě. Jeho knihy opěvují lásku ke Gjirokastëru, ale také poskytují dokonalý emocionální základ před návštěvou Albánie. Následně Butrint (UNESCO) - podle legendy jej založili uprchlíci z Tróje - nachází se v oblasti národního parku - v místě Asklepiova kultu. Lze zde vysledovat historii Albánie - k Illyrům, přes Řeky, Římany, Benátčany po Osmanskou říši a současnost. Archeologické naleziště a národní park, dobývání hradu umístěného na vrcholu - to je skutečné potěšení! Pro zájemce objevování nehmotného dědictví UNESCO v Albánii - polyfonního zpěvu (za poplatek cca 30 EUR). Večeře a přenocování v Gjirokastëru.

Den 5
Dnes vodní šílenství! Po snídani přejedeme do Përmetu, místa s úžasnou horskou krajinou. Břehy řeky zde spojuje malebný kamenný otomanský most a na jeho úpatí se nachází bazény s léčivou termální vodou. Odtud se vydáme na místo, kde zahájíme rafting - rafting po řece Vjosa (cca 2h, II. stupeň, některé peřeje III. stupeň)! Celý tok řeky Vjosa, 270 km dlouhý, je divoký a nepředvídaný, ozdobený nádhernými kaňony, ostrovy a starými koryty řek. Díky tomu to bude směs adrenalinu a nádhernou přírodou! Po obědě (v ceně) budeme pokračovat v našem dobrodružství džípy nebo dodávkami, nejkrásnější scénickou trasou v Albánii - nazvanou Green line - protože je zde příroda v nejčistší podobě a výhledy jsou úchvatné! Konečným cílem naší cesty je město Korča. Nachází se v kotlině, v nadmořské výšce 886 m, na úpatí pohoří Morava. Právě zde byla založena první albánská škola 7. března 1887 se souhlasem tehdejších osmanských úřadů. V Korče byl otevřen a do dnešního dne funguje první, nejstarší pivovar v Albánii. Birra Korça vznikla díky iniciativě italského investora a albánského obchodníka. V současné době můžeme také vychutnat lahodnou chuť piva vyráběného v tomto pivovaru. Město má jedinečnou atmosféru, je velmi elegantní a spojuje tradici s modernou. Najdeme čas na kávu na historickém náměstí plném kaváren. Pro zájemce možnost výjezdu na vyhlídkovou věž a obdivování neobvyklého umístění tohoto města, zvaného kdysi Paříží Jihu, stejně jako Městem Jablek, díky mnoha ovocným sadům, které jej obklopují. Večeře a přenocování ve městě Korča.

Den 6
Po snídani se vydáme do Makedonie. Přes albánské letovisko Pogradec přejdeme ke klášteru sv. Nauma. Klášter sv. Nauma je mystickým místem, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Ocitneme se také na úžasném místě, kde uslyšíme pouze zvuky přírody. Je to rezervace pramenů řeky Černý Drin. Nebude chybět také ochutnávka místních specialit. Dozvíme se také, jak se vyrábějí slavné Ohridské perly. Přejezd do města Ohrid, zapsaného na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Toto město je malebně umístěno, kaskádovitě na kopci a současně u Ohridského jezera. Během procházky historickými uličkami uvidíme mimo jiné: antické divadlo, pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty s cennými freskami a kopec Plaošnik. Prohlídku zakončí pohlednicový výhled na pravoslavný kostel sv. Jovana Kanea, který se nachází na útesu vysoko nad vodami jezera. Večeře a přenocování ve městě Drač.

Den 7
Volný den nebo fakultativně možnost výběru: 
- objevování nedotčené Albánie! Vydáme se do Severoalbánských hor, kde lidé stále žijí v harmonii s přírodou a mají k ní velkou úctu. Během plavby křišťálově čistou řekou Shala uvidíme úchvatnou kombinaci hor s vodou, nedotčenou přírodu a bohatou faunu ekosystému. Objevíme divoká zákoutí, ke kterým má málokdo přístup. Vezmeme vás na místo, kde zakotvíme v meandru řeky, abychom snědli chutný oběd založený na tom, co dala řeka a hory. Ve volném čase odpočinek od shonu moderního světa, relax na lehátku nebo koupání v horském potoku nebo jednoduše kochání se krásnou přírodou (za poplatek cca 60 EUR/os.).
- jeep safari na poloostrově Rodonit. Hned po snídani vyrazíme na jeep safari, jehož cílem je tajemný poloostrov Rodonit. Trasou off-road budeme vyjíždět na vrchol poloostrova a obdivovat panorama pobřeží objevující se jednou z jedné, podruhé z druhé strany a malebné útesové svahy. Následně se vrátíme na asfalt, abychom dojeli k bunkrům skrytým ve svazích, tunelům, které vznikly během režimu Envera Hodži. Navštívíme kostel sv. Antonína, který se nachází u pláže, kde ve 14. století kotvil své lodě kníže Karl Thopia. Zde opustíme naše džípy. Lesní stezkou přejdeme k pozůstatku pevnosti, postavené v době Illyrů, věnované bohu moře. Zájemci se budou moci vykoupat v moři. Po přestávce, trasou off-road přejedeme mezi vesnicemi, abychom se pokochali krásnými a idylickými výhledy a nakonec dojeli k hradu Preza z 15. století, ze kterého se rozprostírá úchvatné panorama sahající až do Národního parku Dajti a Tirany. Hrad byl majetkem bohaté rodiny Thopia. Nebude chybět také vynikající albánské jídlo. Společně sníme jídlo na základě čerstvých místních produktů (v ceně). Služby v anglickém jazyce (za poplatek cca 65 EUR/os.). Návrat do hotelu.
* Na výlet prosíme vzít s sebou - plavky, ručník, pohodlné trekingové boty/boty do vody, opalovací krém, pokrývku hlavy, oblečení na převlečení.
 
Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty pokračující v pobytu v Albánii - přejezd do hotelu.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Na trekking si s sebou vezměte: pohodlné boty (nejlépe trekkingové), sluneční brýle, opalovací krém, čepici/klobouk/šátek.
- Na rafting si s sebou vezměte: ručník, plavky, boty, které drží na nohou (např. sandály, raftingové boty - boty se namočí).
- Vezměte si s sebou malý batoh nebo tašku, abyste si mohli zabalit věci na jednu noc.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné min. 3. měsíce po datu návratu)! 
- Vzhledem k aktivnímu programu výletu doporučujeme zakoupit pojištění SPORT.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza - informácie pre predajcov

Upozornění!!! V případě cestování mladistvých do Albánie:
- jestliže mladistvý cestuje pouze s jedním z rodičů, musí mít notářsky ověřený dopis od druhého rodiče, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, který vyjadřuje souhlas druhého rodiče s cestou dítěte do Albánie.
- pokud mladistvý cestuje pod dohledem dospělých osob, které nejsou uvedeny v rodném listu, je opatrovník povinen mít notářský dopis od obou rodičů, přeložený do angličtiny přísežným překladatelem, ve kterém rodiče souhlasí s cestou dítěte do Albánie.

Informácie o hoteloch

Trojhviezdičkové hotely (7 nocí)
Izby: prakticky vybavené dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky, všetky s kúpeľňou a väčšina izieb aj s TV.
Vybavenie: všetky hotely majú recepciu, bar, reštauráciu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €