Ubytování HAX Obrázok0
Ubytování HAX Obrázok1
Ubytování HAX Obrázok2
Ubytování HAX Obrázok3
Ubytování HAX Obrázok4
Ubytování HAX Obrázok5
Ubytování HAX Obrázok6
Ubytování HAX Obrázok7
Ubytování HAX Obrázok8
Ubytování HAX Obrázok9
Ubytování HAX Obrázok10
Ubytování HAX Obrázok11

Andalúziu stojí za to vidieť

Španielsko - Sevilla
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu (počas pobytu na Costa de Almería služby delegáta), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide - cca 190 EUR / osoba (povinný poplatok sa platí sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Andaluzja warta zobaczenia
Kód zájazdu: HAX

Program

Granada - na úpätí Sierra Nevady • Córdoba - stredoveké hlavné mesto chalifátu • Sevilla - najdôležitejšie mesto Andalúzie • Cádiz - prístav založený Féničanmi • Jerez de la Frontera a sherry • Punta Europa na Gibraltári • Málaga a andalúzskej pueblos blancos • pre záujemcov možnosť stráviť ďalší týždeň na pobreží Costa de Almería

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela v okolí Almeríe. Vo večerných hodinách večera a prenocovanie. Klienti, ktorí priletia do Almeríe v neskorých večerných hodinách, nemajú v tento deň večeru.

Deň 2
Po raňajkách prejazd na prehliadku Granady. Odporúčame prechádzku nádhernou štvrťou Albaicín, z ktorej uvidíme krásny panoramatický výhľad na Alhambru s pohorím Sierra Nevada v pozadí. Následne prechádzka kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála s kráľovskou kaplnkou. Popoludní uvidíme nádherné maurské budovy, ktoré sú časťou Alhambry - majstrovské dielo architektúry charakteristické svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie (majte prosím svoj doklad totožnosti v príručnej batožine). Večera a prenocovanie v okolí Granady. (Trasa cca 160 km) Pre záujemcov možnosť účasti vo flamenco večeri (cena cca 30 EUR / osoba).

Deň 3
Po skorých raňajkách prejazd do Córdoby. Staré mesto budí dojem, akoby sa tu zastavil čas. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí Mezquita (čiže Veľká mešita, stavaná od 8. storočia), synagóga a Puente Romano, rímsky most cez mohutnú rieku Guadalquivir. Popoludní prejazd do Sevilly - hlavného mesta Andalúzie. Následne prechádzka najstaršou štvrťou Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Potom panoramatická prechádzka autobusom po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon) pozdĺž rieky Guadalquivir s výhľadom na Torre del Oro, Plaza de Toros de la Maestranza a štvrť Triana. Večera a prenocovanie v okolí Sevilly. (Trasa cca 400 km)

Deň 4
Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Sevilly - oblasť Národného parku Márie Luisy s krásnym námestím Plaza de España, vizitkou mesta. Pre záujemcov plavba loďou po Guadalquivir (cca 17 EUR / osoba). Následne prejazd do Jerez de la Frontera - návšteva jednej z mnohých miestnych bodeg (vínna pivnica), v ktorom sa zoznámime s výrobou vína sherry. Pre milovníkov koní - návšteva španielskej jazdeckej školy. Popoludní krátka prechádzka starým mestom v Jerez de la Frontera. Večera a prenocovanie v Jerez de la Frontera. (Trasa cca 120 km)

Deň 5
Po raňajkách návšteva Cádizu - nazývaného "malou Havanou". Mesto možno najlepšie obdivovať z vrcholu barokovej veže Torre Tavira, odkiaľ sa rozprestiera úchvatný výhľad na prístav, široké prímorské promenády, pláž La Caleta, úzke uličky starého mesta, katedrálu Nueva z 18. storočia a početné kostoly. Popoludní prejazd na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Vstup do jaskyne sv. Michaela, stretnutie s makakmi a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupu na Main Street. Návrat do hotela v Jerez de la Frontera a prenocovanie.

Deň 6
Po raňajkách prejazd do Rondy - mesta zaveseného na dvoch kopcoch oddelených pôsobivou priepasťou - Tajo (rozdiel úrovní 130 m). Počas prechádzky uvidíme Kolegiátny kostol Panny Márie, staré mesto, dom Juana de Bosco, most Puente Nuevo zo 16. storočia spájajúci dve časti mesta a arénu k býčím zápasom. Ďalším bodom programu bude Málaga - očarujúce mesto a známe letovisko Costa del Sol. Počas prechádzky mestom uvidíme okrem iného: hrad Gibralfaro, staré mesto s krásnou katedrálou, Bodega El Pimp - jedno z obľúbených miest miestnych celebrít. Málaga je tiež mestom spájaným s postavou slávneho Pabla Picassa, ktorého dom - múzeum si pozrieme počas prechádzky. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería. (Trasa cca 400 km)

Deň 7
Voľný čas na opaľovanie. Záujemcom odporúčame fakultatívny výlet do oblasti Alpujarra známej vďaka malebným pueblos blanco. V programe: mesto Lanjarón (známe vďaka záchytávaniu minerálnych vôd), Pampaneira (prechádzka kľukatými ulicami) a návšteva mesta v najvyššej nadmorskej výške, v horách Sierra Nevada - Travélez. Mesto je známe vďaka sušeniu šunky, návšteva jednej sušiarne spojená s ochutnávkou tejto andalúzskej špeciality (cena cca 45 EUR / osoba).

Deň 8
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, voľný čas, transfer na letisko Almerií. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostane klient raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Costa de Almería - po raňajkách vysťahovanie, voľný čas. Popoludní transfer do vybraného hotela.

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/andaluzja-warta-zobaczenia/zakwaterowanie-hax 

Informácie o hoteloch

Hotely: *** - nacházející se mimo navštěvovaná města

Pokoje: jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové (třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkový s možností přistýlky), všechny s vlastní koupelnou a WC, často s telefonem, rádiem a klimatizací
 
Vybavení: hotelová restaurace a bar

Strava: kontinentální snídaně a servírované večeře

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Najbližšie termíny do hotelu

30. 09. - 07. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
686 €
14. 10. - 21. 10. 2019 (8 dní)
Varšava polopenzia
759 €
21. 10. - 28. 10. 2019 (8 dní)
Varšava polopenzia
723 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €