Ubytování HA2 Obrázok0
Ubytování HA2 Obrázok1
Ubytování HA2 Obrázok2
Ubytování HA2 Obrázok3
Ubytování HA2 Obrázok4
Ubytování HA2 Obrázok5
Ubytování HA2 Obrázok6
Ubytování HA2 Obrázok7
Ubytování HA2 Obrázok8
Ubytování HA2 Obrázok9
Ubytování HA2 Obrázok10
Ubytování HA2 Obrázok11
Ubytování HA2 Obrázok12

Andalúzska hitparáda

Španielsko - Costa del Sol
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu (počas pobytu na Costa del Sol služby delegáta), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: ďalšie jedlá, nápoje k večeriam, vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide, iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide - cca 155 EUR / osoba (povinný poplatok sa platí sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Andaluzyjska lista przebojów
Kód zájazdu: HA2

Program

Juh Španielska - Costa de Almería a Costa del Sol - najväčšia gotická katedrála sveta a Španielske námestie v Seville - Granada a Alhambra s pohorím Sierra Nevada v pozadí - maľba Pabla Picassa a Málaga - Gibraltár s výhľadom na Afriku - drsné pobrežie Prírodného parku Cabo da Gata - Nijar - Guadix - mesto troglodytov a jaskynných domov - komfortné 4 * hotely španielskeho hotelového reťazca Playa počas celej poznávacej časti - možnosť predĺženia pobytu na pobreží Costa del Sol

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela na pobreží Costa de Almería alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie (v prípade neskorých preletov nemusí byť v tento deň večera).

Deň 2
Po raňajkách výlet do Prírodného parku Cabo da Gata - Nijar. Je to najdlhší pás andalúzskeho pobrežia pod ochranou, známy svojimi početnými vulkanickými skalnými útvarmi a púštnym podnebím. Početné zátoky a divoké pláže, rovnako ako biele mestá - to sú tiež vizitky parku. Na záver výletu prechádzka jedným z najkrajších bielych miest tejto časti pobrežia - Mojácar. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería alebo Costa Tropical.

Deň 3
Po raňajkách prejazd na prehliadku Granady. Odporúčame prechádzku kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála (zvonku) s kráľovskou kaplnkou. Potom uvidíme poslednú baštu Maurov - Alhambru, majstrovské dielo architektúry charakteristické svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie. Odporúčame tiež prechádzku nádhernou štvrťou Albaicín, z ktorej uvidíme krásny panoramatický výhľad na Alhambru s pohorím Sierra Nevada v pozadí. Na spiatočnej ceste návšteva Guadix - "mesta troglodytov", kde je stále obývaných viac ako 2000 jaskýň. Večer návrat na pobrežie. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería alebo na pobreží Costa Tropical.

Deň 4
Raňajky. Voľný deň k samostatnému preskúmavaniu pobrežia, opaľovanie a kúpanie. Prenocovanie na pobreží Costa de Almería alebo na Costa Tropical.
Pre záujemcov (za poplatok cca 45 EUR / osoba) dakultatívny výlet do hôr Sierra Nevady do Alpujarra - krajina minerálnych prameňov, olivového oleja a šunky jamon serrano. Výlet začneme ochutnávkou olivového oleja a návštevou múzea oleja. Následne prejazd cez mesto Lanjarón, ktorého vizitkou sú malé fontány s pitnou pramenitou vodou rozptýlené po uliciach a námestiach. Počas cesty do mestečka Travélez krátka zastávka na jednom z vyhliadkových miest, z ktorých sa rozprestiera panoráma Sierra Nevady a následne zastávka pri nádrži šumivej vody v Fuente Agira. Travélez je najvyššie ležiacim mestom v Španielsku - tam navštívime sušiareň šunky, kde sa zoznámime s výrobným procesom tejto špeciality, ochutnáme víno a najlepšiu šunku jamón serrano. Posledným bodom programu bude očarujúca Pampaneira plná vinutých, pôvabných uličiek. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería alebo na pobreží Costa Tropical.

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Málagy. Najskôr vás pozývame na churros a kávu do jednej z kaviarní. Následne prechádzka hlavným mestom provincie, uvidíme okrem iného: hrad Gibralfaro, staré mesto s krásnou katedrálou a dom - múzeum známeho umelca pochádzajúceho práve z Málagy - Pabla Picassa. Popoludní voľný čas. Večera a prenocovanie na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical.

Deň 6
Po skorých raňajkách prejazd do Sevilly. Prehliadku mesta začneme panoramatickou prechádzkou po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon) pozdĺž rieky Guadalquivir. Pri promenáde sa nachádzajú jedny z najznámejších pamiatok mesta: Torre del Oro (Zlatá veža), aréna býčích zápasov Plaza de Toros de la Maestranza a štvrť Triana. Ďalším bodom programu bude vizitka Sevilly - námestie Plaza de España a Národný park Marie Luisy. Následne odporúčame prechádzku uličkami najstaršej štvrti Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Návrat do hotela na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie.

Deň 7
Po raňajkách odchod na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Následne výjazd na gibraltársku skalu, jediné miesto v Európe, kde žijú opice vo voľnej prírode, vstup do jaskyne sv. Michaela a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupu na Main Street (Gibraltár je obchodnou bezcolnou zónou). Po Gibraltári sa cestuje minibusmi alebo taxíkmi s anglicky hovoriacimi vodičmi - sprievodcami. Celá skupina sa schádza pri určitej turistickej atrakcií, kde nás počas prehliadky prevedie poľsky hovoriaci sprievodca zájazdu. Ďalším bodom programu bude návšteva Puerto Banús, ktoré je navštevované každoročne viac ako 5 miliónmi turistov. Puerto Banús je prístav v Marbelle s luxusnými jachtami, vkusnými reštauráciami a butikmi najdrahších módnych návrhárov. Návrat do hotela na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie.

Deň 8
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, transfer na letisko v Malage. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostane klient raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Costa del Sol - po raňajkách vysťahovanie. Transfer do vybraného hotela (v niektorých termínoch doprava letecky).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/andaluzyjska-lista-przebojow/zakwaterowanie-ha2 

Informácie o hoteloch

Ubytovanie:
**** hotely
španielskeho hotelového reťazca Playa: na Costa Almeria (jeden z uvedených): Playadulce, Playasol, Playacapricho, Playalinda; na Costa del Sol a Costa Tropical (jeden z uvedených): Marbella Playa, Playabonita, Almunecar Playa, Playacalida. Izby pre max. tri osoby, pričom v izbe sa nachádzajú maximálne dve manželské postele a nie je možné pridať prístelky. V hoteli je k dispozícií: reštaurácia, bar, bazén. Strava: raňajky formou bufetu. Možnosť príplatku za večeru. Podrobný popis hotelov v sekciách: Costa Almeria - pobyty a Costa del Sol - pobyty.

Strava
Raňajky sú podávané formou bohatého bufetu. Možnosť príplatku za večeru.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

14. 10. - 21. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
775 €
21. 10. - 28. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
710 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €