Ubytování CIG Obrázok0
Ubytování CIG Obrázok1
Ubytování CIG Obrázok2
Ubytování CIG Obrázok3
Ubytování CIG Obrázok4
Ubytování CIG Obrázok5
Ubytování CIG Obrázok6
Ubytování CIG Obrázok7
Ubytování CIG Obrázok8

Balkán

Bosna a Hercegovina
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Vila Penava

Poloha
Hotel Penava bol postavený v roku 2010 a nachádza sa v meste Trogir na ostrove Čiovo. Tento malebný ostrov Čiovo je spojený mostom s mestom Trogir (môžete sa tam dostať lodným taxi cca 2 EUR / osoba, alebo pešou chôdzou cca 10 minút). Vo vzdialenosti 300 m je Okrug Gornji - tradičná dalmatínska dedina, kde nájdete veľké množstvo reštaurácií, kaviarní, vínnych pivníc a najznámejšiu Čiovo pláž s barmi, kaviarňami a centrom vodných športov. Transfer z letiska Split do hotela trvá cca 30 minút, transfer z letiska Dubrovník do hotela trvá cca 5 hodín. Vo vzdialenosti 200 metrov od apartmánov sa nachádza autobusová zastávka. Umiestnenie v blízkosti mesta Trogir je ideálna základňa pre navštívenie Trogiru, Splitu a vodopádov Krka.

Pláž
Hotel Penava sa nachádza priamo na pláži.

Izby
Hotel Penava má 20 izieb typu štúdio, ktoré sa skladajú z priestrannej obývačky, ktorá súčasne plní aj úlohu spálne (štúdio dvojlôžkové - má jednu veľkú posteľ, štúdio trojlôžkové - má možnosť prístelky v podobe rozkladacieho lôžka), kuchynský kút so vstavanými spotrebičmi (chladnička , elektrický sporák s dvoma horákmi, riady a príbory), kúpeľňa (WC, sušič vlasov) a balkón alebo terasa, ktorá sa nachádza pri apartmáne (na balkóne alebo terase je záhradný nábytok). Izby sú vybavené klimatizáciou (zdarma).
Uteráky a posteľná bielizeň (výmena jedenkrát týždenne).
Čistiace prostriedky je potrebné mať vlastné.
Môžete si prenajať detskú postieľku (zadarmo).

Vybavenie
Recepcia (otvorená len pri prítomnosti hostí), parkovisko, malý vonkajší bazén (s morskou vodou) a slnečná terasa. Stoličky a ležadlá pri bazéne (obmedzený počet), na pláži pri vile - zadarmo: ležadlá a slnečníky, na ostatných plážach za poplatok cca 20 HRK / deň / ležadlo, 60-80 HRK / deň / komplet: ležadlo + slnečník).

Strava
Stravovanie je vlastné. Široká škála reštaurácií a barov, najbližšia sa nachádza cca 100 m ďaleko.

Šport a zábava
V tesnej blízkosti (cca 300-500 m) na pláži sa nachádza škola potápania, požičovňa vodných skútrov, zoskoky padákom. Najbližšia diskotéka cca 500 m od hotela. Blízkosť starého mesta Trogir dáva možnosť užiť si večernú zábavu.

Internet
Wi-Fi pripojenie na izbách - za poplatok (cca 5 EUR / týždeň).

Miestne kategórie
***

Iné
www.villa-penava.hr

Náš názor
Dobrý štandard ubytovania a ideálna poloha apartmánov je skvelou voľbou pre náročných klientov, ktorí si cenia nezávislosti. Hotel Penava Vám poskytne perfektnú dovolenku pri krásnom mori a v blízkosti nádherného mesta Trogir.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Apartmány Omiš

Poloha
Apartmány Omiš
sa nachádzajú v rôznych častiach mesta Omiš a v jeho bezprostrednom okolí, do najbližšieho obchodu je to cca 250 m, najbližšia autobusová zastávka je vzdialená cca 250 m. Do centra starého mesta Omiš vedie (vo väčšine prípadov) nábrežný bulvár. Navyše je mesto domovom mnohých barov, reštaurácií, vínnych pivníc, obchodov atď. Transfer z letiska v Splite do Omišu trvá cca 1,5 hod., Transfer z letiska Dubrovník do Omišu trvá cca 4 hodiny.

Pláž
Apartmány Omiš
sa nachádzajú v maximálnej vzdialenosti cca 250 m od pláže. Omiš má veľmi peknú širokú piesočnú pláž (uprostred).

Izby
Komfortne zariadené dvojlôžkové apartmány (prístelka vo forme menšieho lôžka), ktoré sa skladajú zo spálne, ktorá zároveň slúži ako obývacia izba s plne vybaveným kuchynským kútom (chladnička, sporák, riad, príbory, atď.) A kúpeľne (WC, vaňa alebo sprcha) a balkón. Spálňa má dve alebo tri lôžka. Cena zahŕňa uteráky 2ks / týždeň / osoba a posteľná bielizeň. Klimatizácia (poplatok 3 EUR / deň / štúdio). Čistiace prostriedky je potrebné mať vlastné.

Strava
Stravovanie je vlastné.

Miestne kategórie
**

Náš názor
Apartmány Omiš sú pre hostí, ktorí si cenia nezávislosti a možnosti vlastného varenia. Omiš a jeho okolie odporúčame vzhľadom k výbornej polohe v krásnych horách a blízko mora. Toto je jedna z najkrajších oblastí Chorvátska. Hosťom odporúčame navštíviť Stari grad, vychutnať si miestne atrakcie, prechádzky, plavby na rieke Cetina, rafting, kanoistiku a alebo rybárčenie.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Andrija

Poloha
Slatine je rybárskou a turistickou osadou ležiacou na okúzľujúcom zelenom ostrove Čiovo. Je vzdialená niekoľko kilometrov od mesta Trogir, naproti Splitu a polostrova Marjan. Táto oblasť je známa svojou bohatou vegetáciou, malebnými zátokami a štrkovitými a štrkovými plážami. Píniové lesy poskytujú príjemný chlad v lete a ich tieň vytvára vhodné podmienky pre oddych a kúpanie rodín s malými deťmi a tými, ktorí si cenia pokoj a ticho. Villa Andrija sa nachádza cca 80 m od pláže s pozvoľným zostupom do krištáľovo čistého mora. Pozdĺž pláže sa nachádzajú kaviarne a konoby s domácim olivovým olejom, vínom a morskými plodmi. V letnom období z centra mesta Slatine jazdí niekoľkokrát denne vodné taxi do Splitu a Trogiru. Transfer z letiska v Splite trvá cca 30 minút

Pláž
Malebná pláž s jemnými, svetlými kamienkami sa nachádza cca 80 m od Villy Andrija. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok.

Vybavenie
Skvelé miesto na grilovanie a odpočinok v záhrade Villy Andrija.

Izby
Moderne a komfortne zariadené izby typu Štúdio sa skladajú z izby, ktorá je súčasne spálňou. Izby sú vybavené kuchynským kútom, kúpeľňou a balkónom (pre dve až tri osoby) alebo dvojizbové apartmány, so samostatnou spálňou a dennou miestnosťou (pre tri až štyri osoby), kuchynským kútom, kúpeľňou a balkónom. Izby sú vybavené satelitným TV, klimatizáciou (individuálne nastaviteľnou, za poplatok cca 3 EUR / deň). Apartmány sú vybavené posteľnou bielizňou a uterákmi. Čistiace prostriedky je nutné si zaobstarať na vlastné náklady.

Strava
Stravovanie je vlastné. Možnosť príplatku za All inclusive Light (servírované v reštaurácii Marco Polo, 80 m od hotela): raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Ľahký obed, ktorý sa skladá z polievky, šalátu, druhého chodu podľa výberu (min. jedného jedla s mäsom) a dezertu. Počas obeda a večere sa podávajú neobmedzené nápoje: džúsy, voda, miestne vína (červené a biele) a pivo (vrátane baru v Poľskej zóne).

Šport a zábava
POĽSKA STREFA - to sú hry, súťaže, šport, tematické akcie, grilovanie a nové letná priateľstvá. Všetko v poľskom jazyku a s úsmevom! Pozývame k zábave sedemkrát týždenne od 18:00 do 23:00 v termíne od 7. 6. do 20. 9.

Internet
V hoteli je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Moderne zariadené izby a apartmány sa nachádzajú v blízkosti pláže a hlavnej ulice. Ponuka je určená pre nezávislých klientov. Výhodou je výber možnosti stravovania a dobré dopravné spojenie s najatraktívnejšími mestami v Chorvátsku: Splitom a Trogirom. Môžete si tak naplánovať dovolenku "šitú na mieru" Vašim potrebám. Zaručene dobrá kvalita v pomere k cene.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Villa Sofija

Poloha
Slatine je turistickou osadou nachádzajúcou sa iba niekoľko kilometrov od jedného z najkrajších miest v Dalmácii, Trogiru, na nádhernom veľmi zelenom ostrove Čiovo. Čiovo má most ktorý spája ostrov s Trogirom. Možno k nemu dôjsť napr. autobusom alebo taxíkom. Ostrov je známy svojou bohatou vegetáciou, borovicovými lesmi, malebnými zátokami a komornými štrkovými plážami. Villa Sofija sa nachádza 70 m od pláže s pozvoľným zostupom do krištáľovo čistého tyrkysového mora. Pozdĺž pláže sa nachádzajú kaviarne a vínne pivnice servírujúce vynikajúce miestne produkty. V letnom období jazdia z centra mestečka Slatine do Splitu a Trogiru vodné taxíky. Transfer z letiska v Splite trvá asi 30 minút a z letiska v Dubrovníku to trvá asi 5 hodín.

Pláž
Malebná pláž s jemným, svetlým štrkom sa nachádza 50 m od Villy Sofija. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok.

Vybavenie
Pekne zariadené miesto na grilovanie a k odpočinku.

Izby
Moderné, vkusne zariadené izby typu Štúdio. Skladajú sa z obývacej izby, ktorá je zároveň spálňou pre dve osoby, alebo sú k dispozícií apartmány s oddelenou spálňou a obývacou izbou pre tri až štyri osoby. Sú vybavené kuchynským kútom, kúpeľňou, balkónom, satelitným TV, klimatizáciou (individuálne nastaviteľnou, za príplatok + 5 EUR / deň). K vybaveniu apartmánu patrí posteľná bielizeň a uteráky. Čistiace prostriedky vlastné.

Strava
Stravovanie je vlastné. Je tu možnosť príplatku k programu All Inclusive Light (zahŕňa bar v Poľskej zóne) servírovanom v reštaurácii Marco Polo (vzdialené asi 50 m od Villy Sofija): raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Ľahký obed sa skladá z polievky, šalátu, hlavného jedla podľa vlastného výberu (min. jeden pokrm je s mäsom) a dezertu. V čase obeda a večere je neobmedzená konzumácia nápojov: džúsy, voda, miestne vína (červené a biele) a pivo. Možnosť príplatku do baru v Poľskej zóne: nealkoholické nápoje, pivo, víno (červené a biele).

Šport a zábava
POĽSKA STREFA - to sú hry, súťaže, šport, tematické akcie, grilovanie a nové letné priateľstvá. Všetko v poľskom jazyku a s úsmevom! Pozývame Vás na zábavu sedemkrát týždenne od 18:00 do 23:00 (v období od 25.05 do 28.09).

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/chorwacja-wypoczynek/villa-sofija

Náš názor
Komorná, udržiavaná Villa Sofija s výbornou polohou, blízko pláže a v dosahu najkrajších miest Chorvátska - Trogiru a Splitu. Ideálna voľba pre tých, ktorí majú nižší rozpočet, a ktorí si cenia nezávislosť a intenzívne preskúmavanie. Odporúčame si priplatiť za stravovanie. Predovšetkým pozývame k využívaniu programu POĽSKA STREFA - bude letné kino, súťaže, karaoke, tanec a veľa skvelej zábavy!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hotel Hvar

Poloha
Hotel Hvar
sa nachádza len 100 m od piesočnato-kamienkovej pláži a 700 m od centra malebného mestečka Jelsa na ostrove Hvar. Ostrov Hvar je spájaný s vinicami, levanduľovými poľami (zber sa koná v júni a júli) a predovšetkým slnkom, ktoré svieti v priemere 300 dní v roku. Jelsa sa nachádza na severe. Časť ostrova je obklopená horami, borovicovými lesmi, vinicami a olivovými hájmi. V centre nájdete mnoho obchodov, miestne bary a konoby. Najbližší obchod je vzdialený cca 150 m. Autobusová zastávka je vzdialená cca 900 m, prístav cca 1,5 km od hotela. Transfer z letiska Split do hotela trvá cca 4 hod., transfer z letiska v Dubrovníku do hotela trvá cca 4,5 hodiny (dĺžka transferov sa môže zmeniť, závisí na trajektovom spojení).

Izby
Hotel Hvar
má funkčne zariadených 205 dvojlôžkových izieb (prístelka je možná ako jedno lôžko alebo detská postieľka) s vlastným sociálnym zariadením (v kúpeľni je sušič vlasov). Všetky izby majú balkón alebo terasu s výhľadom na Jadranské more a ostrov Brač. Izby sú vybavené: TV-sat, telefónom a stropným ventilátorom. Posledná väčšia rekonštrukcia bola v roku 2006.

Vybavenie
Recepcia 24 hod. s lobby, hotelová reštaurácia s terasou, aperitív bar a bar pri bazéne, vonkajší bazén (s morskou vodou) a slnečnou terasou, krytý bazén s vyhrievanou vodou (uzatvorený 15.6. - 15.9.), ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo , ležadlá na pláži za poplatok cca 7 EUR, internetový kútik (za poplatok), bezpečnostné schránky na recepcii (za poplatok cca 1,5 EUR / deň), pre hostí parkovanie zdarma. Môžete využiť masáže a fitness centrum (za poplatok). Hotel Hvar akceptuje kreditné karty.

Strava
All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), obed (12:00-14:00) a večere (19:00-21:30) formou švédskych stolov. Nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje sú podávané k pokrmom od 10:00 do 23:00 hodín v bare All Inclusive. Okrem toho sa v 16:00-17:00 hodín podáva zmrzlina pre deti.

Šport a zábava
V areáli hotela Hvar sú tenisové kurty, stolný tenis, mini golf (tieto atrakcie sú za poplatok). V blízkosti hotela je požičovňa áut a vodných skútrov (za poplatok).

Miestne kategórie
***

Náš názor
Hotel Hvar
je obľúbeným hotelom, ktorý ponúka skvelú prázdninovú atmosféru, veľa atrakcií a pohodlný All Inclusive program. Odporúčame navštíviť krásne a historické mesto Hvar, najstaršie mesto v Chorvátsku Stari Grad a urobiť si výlet na neďaleký ostrov Brač.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Adria - Biograd na Moru

Poloha
Hotel Adria sa nachádza v borovicovom lese, cca 800 m od centra Biogradu na Moru. Mesto sa nachádza v jednej z najmalebnejších častí strednej Dalmácie a je jedným z najobľúbenejších miest v okolí. Čisté more a jedinečná atmosféra Biogradu, sú veľkým prínosom tejto časti pobrežia. V okolí sa nachádzajú najkrajšie pláže. Biograd je tiež výborným východiskovým miestom pre výlety. Môžete odtiaľ plávať na ostrovy Kornati, alebo navštíviť vodopády Krka. Transfer z letiska v Zadare trvá cca 35 minút.

Pláž
Hotel Adria sa nachádza iba 300 metrov od známej piesočnatej pláže - Saline. Nemá plážový servis.

Vybavenie
Recepcia 24 hod., výťahy, hlavná reštaurácia, ktorá ponúka miestne pokrmy z dalmatínskej kuchyne i medzinárodnú kuchyňu, aperitív bar, vonkajší bazén s bazénom pre deti a tobogánom, krytý bazén (zatvorený od 15.06 do 15.09), bar pri bazéne, a la carte reštaurácia, mini klub a ihrisko pre deti, minigolf, kolky, stolný tenis, obchod so suvenírmi.

Izby
Hotel Adria má 200 útulných a prakticky zariadených izieb, dvojlôžkové izby s kúpeľňou (možnosť prístelky vo forme rozkladacej postele). Všetky izby sú vybavené centrálnou klimatizáciou, chladničkou, satelitnou TV a balkónom alebo terasou.

Strava
All Inclusive zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu. Navyše popoludňajšia káva (káva, čaj, sušienky). Počas jedla (10:00 - 22:00) miestne alkoholické a nealkoholické nápoje.

Šport a zábava
200 metrov od hotela za poplatok možnosť využiť tenisové kurty. V hoteli je wellness centrum, vrátane soľnej jaskyne (za príplatok). Zábavný program pre deti i dospelých (v hlavnej sezóne).

Internet
Wi-Fi je k dispozícii vo verejných priestoroch - za príplatok.

Miestne kategórie
***

Iné
http://www.hoteladria.hr/

Náš názor
Vynikajúca poloha v pokojnej, zelenej lokalite, navyše v blízkosti krásnej piesočnej pláže a pôvabného starého mesta Biogradu. Skvelá voľba pre rodiny s deťmi!
Hotel Adria prešiel kompletnou rekonštrukciou v roku 2012.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Adriatic Biograd na Moru

Poloha
Hotel Adriatic Biograd na Moru se nachází u pláže, nedaleko promenády, pouhých 50 m od centra města. Hotel patří do komplexu Ilirija Resort. Biograd na Moru je ideálním výchozím bodem pro výlety, mimo jiné odtud se lze vydat lodí na Kornati nebo k vodopádům Krka. Transfer z letiště ve Splitu trvá cca 1,5 hodiny. 

Pláž
Oblázková pláž částečně zpevněná betonem se nachází přímo u hotelu (lehátka za poplatek). Cca 400 m od hotelu je písečná pláž „Soline“. 

Vybavení
Recepce 24h s prostornou lobby. Restaurace, bar u bazénu s terasou, restaurace a'la carte. Venkovní vyhřívaný bazén s vířivkou se slanou vodou (lehátka u bazénu zdarma), dětský bazén, dětské hřiště, vnitřní vyhřívaný bazén s výhledem na moře v hotelu Ilirija. 

Pokoje
Hotel Adriatic Biograd na Moru byl postaven v moderním stylu. Má 100 komfortně zařízených pokojů umístěných na 5 podlažích. Pokoje jsou vybaveny manželskou postelí nebo 2 oddělenými postelemi. Všechny mají koupelnu se sprchou (vysoušeč vlasů). Navíc: klimatizace, satelitní TV s plochou obrazovkou, rádio, trezor, minibar (za poplatek), telefon. Pokoje Superior mají balkon se židlemi a stolem. Pokoje Comfort mají francouzský balkon. Parkoviště pro klienty s vlastní dopravou (v závislosti na dostupnosti, za příplatek cca 6 EUR/den). 

Strava
Snídaně formou bufetu.

Sport a zábava
Během sezóny (od poloviny června do konce srpna) jsou organizovány večery s živou hudbou. Koncerty se konají v hotelu Ilirija. 

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***+

Webové stránky
www.ilirijabiograd.com

Náš názor
Hotel Adriatic Biograd na Moru se nachází na skvělém místě nedaleko historického centra Biogradu a písečné pláže Soline. Vřele doporučujeme tento objekt.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Sagitta Holiday Village

Poloha
Hotel Sagitta Holiday Village se nachází cca 7 km od města Omiš, ve městě Lokva Rogoznica. Kromě bujného lesa a kaňonu řeky Cetiny, které jsou ideálními místy pro milovníky přírody, nabízí Omiš restaurace, kavárny a obchody, které jsou ideální k procházce po městě a relaxaci. Do Omiše jezdí městský autobus. Transfer z letiště trvá cca 1,5 hodiny.

Pláž
Podél celého komplexu se táhne oblázková pláž, jejíž okraje se nachází ve stínu sto let starých borovic. Sestup na pláž po schodech. Lehátka na pláži - za poplatek (cca 20 HRK/den).

Vybavení
Recepce, restaurace s terasou, bar, venkovní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu - v ceně, brouzdaliště, parkoviště.

Pokoje
Rekreační vesnice Sagitta se skládá z hlavní budovy a apartmánů umístěných cca 50-150 m od hotelu Sagitta Holiday Village. V hlavní budově se nachází standardní pokoje (možnost ubytování max. 3 dospělých osob, přistýlka v podobě rozkládací pohovky, koupelna se sprchou a vysoušečem vlasů, ​​balkon s bočním výhledem na moře, telefon, TV, klimatizace) a ekonomické pokoje (v přízemí, možnost ubytování max. 2 dospělých osob, pouze manželské postele, koupelna s vanou a vysoušečem vlasů, ​​boční výhled na moře, telefon, TV, klimatizace). Apartmány nabízí ubytování pro 4 dospělé osoby (cca 40 m²), skládají se z ložnice a obývacího pokoje s rozkládací pohovkou nebo gaučem, kuchyňského koutu, 2 balkónů s bočním výhledem na moře. Dětská postýlka - za poplatek cca 35 HRK/den (nutná dřívější rezervace).

Strava
All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:00-14:00), večeře (19:00-21:00). Zákusky v podobě občerstvení (16:30-17:30). Studené nápoje a místní alkoholické nápoje: pivo, víno, místní lihoviny (10:00-23:00). Teplé nápoje (překapávaná a instantní káva, čaj, mléko, kakao a čokoláda) servírované během odpoledního občerstvení. Nápoje z All Inclusive jsou k dispozici z bufetu. Ostatní 3 bary jsou vyloučeny z nabídky All Inclusive.

Sport a zábava
Multifunkční hřiště, animace, dětské hřiště, vystoupení živé hudby (2x týdně), vodní sporty na pláži (za příplatek).

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*** 

Náš názor
Velmi atraktivní nabídka pro celou rodinu, která nejen potřebuje odpočinek u moře, ale ráda využije atrakce nedalekého Omiše, prozkoumá, projede se na raftu po řece Cetině.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Plaza Omiš

Poloha
Trojpodlažný hotel Plaza Omiš sa nachádza v centre Omišu. Vedľa hotela je promenáda vedúca pozdĺž pobrežia do Starigradu. V meste je veľa barov, reštaurácií, štýlových vínnych pivníc, obchodov, kultúrne centrá atď. Hotel je obklopený množstvom zelene a má krásny výhľad na horský masív Biokovo. Transfer z letiska v Splite do Omišu trvá cca 1,5 hod., transfer z letiska Dubrovník do Omišu trvá cca 4 hodiny.

Pláž
Hotel Plaza Omiš sa nachádza pri krásnej širokej piesočnatej pláži.

Izby
Hotel Plaza Omiš má vkusne a komfortne zariadené izby (možnosť prístelky v podobe jednolôžka alebo rozkladacej pohovky) s vlastným sociálnym zariadením (WC, sprchovací kút alebo vaňa), TV so satelitným príjmom, minibarom (použitie za poplatok) a balkónom. Klimatizácia (zadarmo, individuálne nastaviteľná), trezor (v cene).

Vybavenie
Recepcia 24h s lobby, reštaurácia s terasou, aperitív bar, výťah, wellness centrum, vonkajšie jacuzzi, fitnes centrum, fínska a turecká sauna, salón krásy (služby wellness za poplatok). Hotelové parkovisko (za poplatok). Hotel Plaza Omiš akceptuje kreditné karty.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu (bohatý výber dalmatínskych a medzinárodných pokrmov).

Internet
V hoteli internet - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Iné
www.hotelplaza.hr

Náš názor
Hotel Plaza Omiš odporúčame pre najnáročnejších klientov. Perfektné umiestnenie hotela v samom srdci mesta a priamo na pláži. Mesto Omiš je jedným z najkrajších miest na chorvátskom pobreží, umiestnené v malebných horách a blízko mora. Odporúčame navštíviť staré mesto, vychutnať si miestne atrakcie, prechádzky, bohatý kultúrny život (napr. koncerty), plavby na rieke Cetina, rafting, kanoistiku a alebo rybárčenie.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ilirija Biograd na Moru

Poloha
Hotel Ilirija Biograd na Moru se nachází na pobřeží s okouzlujícím přístavem, nedaleko promenády, pouhých 50 m od centra města. Je obklopen borovicovým lesem, který mu dodává komorní charakter. Biograd na Moru je ideálním výchozím bodem pro výlety, např. odtud se lze vydat lodí na Kornati nebo k vodopádům Krka. Transfer z letiště ve Splitu trvá cca 1,5 hodiny. 

Pláž
Oblázková pláž částečně zpevněná betonem se nachází cca 30 m od hotelu. Cca 400 m od hotelu je písečná pláž „Soline“. 

Vybavení
Recepce 24h s prostornou lobby. Restaurace, lobby bar s terasou a zahradou, koktejlový bar na pláži. Budova je vybavena výtahem. Krytý vyhřívaný bazén s výhledem na moře, vířivka, venkovní vyhřívaný bazén se vířivkou (se slanou vodou) v hotelu Adriatic, zóna Wellness & SPA (za poplatek), konferenční místnost, obchod se suvenýry, směnárna, kadeřnické služby (za poplatek).
 
Pokoje
Hotel Ilirija Biograd na Moru má 158 pohodlně zařízených pokojů umístěných na 5 podlažích. Pokoje jsou vybaveny manželskou postelí nebo 2 oddělenými postelemi. Každý pokoj má balkon se židlemi a stolem s výhledem do parku nebo na moře. Všechny mají koupelnu se sprchou (vysoušeč vlasů). Navíc: klimatizace, satelitní TV s plochou obrazovkou, rádio, trezor, minibar (za poplatek), telefon. Parkoviště pro klienty s vlastní dopravou (v závislosti na dostupnosti, za příplatek cca 6 EUR/den). Hotel je bezbariérový. 

Strava
Snídaně formou bufetu.

Sport a zábava
Během sezóny (od poloviny června do konce srpna) jsou organizovány večery s živou hudbou.

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.ilirijabiograd.com

Náš názor
Hotel Ilirija Biograd na Moru se nachází na skvělém místě, nedaleko historického centra Biogradu a písečné pláže Soline. Toto hotel vřele doporučujeme klientům.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Kornati Biograd na Moru

Poloha
Hotel Kornati Biograd na Moru se nachází u přístavu na nábřeží, nedaleko promenády a centra města. Hotel patří do komplexu Ilirija Resort. Biograd na Moru je ideálním výchozím bodem pro výlety, např. odtud se lze vydat lodí na Kornati nebo k vodopádům Krka. Transfer z letiště ve Splitu trvá cca 1,5 hodiny. 

Pláž
Oblázková pláž částečně zpevněná betonem se nachází cca 70 m od hotelu (lehátka za poplatek). Cca 400 m od hotelu je písečná pláž „Soline“.

Vybavení
Recepce 24h s prostornou lobby. Restaurace, bar s terasou, 2 výtahy, konferenční místnost, obchod se suvenýry, směnárna, kadeřnické služby (za poplatek), praní a žehlení prádla (za poplatek). Venkovní vyhřívaný bazén s vířivkou se slanou vodou (lehátka u bazénu zdarma) v hotelu Adriatic. Vyhřívaný krytý bazén s výhledem na moře v hotelu Ilirija.  

Pokoje
Hotel Kornati Biograd na Moru má 102 pohodlně zařízených pokojů umístěných na 4 podlažích. Pokoje jsou vybaveny manželskou postelí nebo oddělenými postelemi. Všechny mají koupelnu se sprchou (vysoušeč vlasů). Navíc: klimatizace, satelitní TV s plochou obrazovkou, rádio, trezor, minibar (za poplatek), telefon. Pokoje typu Superior mají balkon se židlemi a stolem. Pokoje typu Comfort mají francouzský balkon. Parkoviště pro klienty s vlastní dopravou (v závislosti na dostupnosti, za příplatek cca 6 EUR/den).

Strava
Snídaně formou bufetu.

Sport a zábava
Během sezóny (od poloviny června do konce srpna) jsou organizovány večery s živou hudbou. Koncerty se konají v hotelu Ilirija. 

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.ilirijabiograd.com

Náš názor
Hotel Kornati Biograd na Moru se nachází na skvělém místě, nedaleko historického centra Biogradu a písečné pláže Soline. Toto hotel vřele doporučujeme klientům.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Senses Resort

Poloha
Ostrov Hvar je součástí centrálního dalmatského souostroví. Nachází se v malebném přírodním prostředí. Hvar je jedním z nejslunečnějších ostrovů Chorvatska (v průměru více než 300 dnů slunečního svitu ročně), se středozemním kouzlem a klidem. Hotel Senses Resort se nachází v klidné zalesněné zátoce, v městečku Vrboska, které je díky mostům spojujícím dvě strany zátoky nazýváno Malými Benátkami. Obec je obklopena levandulovými poli, borovými lesy, vinicemi a olivovými háji. Odtud lze plout na ostrov Brač a navštívit pohlednicovou pláž Bol. Na Hvaru se nachází nejstarší chorvatské město - Starý Grad a nádherné město Hvar. Transfer z letiště ve Splitu do hotelu Senses Resort trvá asi 4 hod., transfer z letiště v Dubrovníku do hotelu trvá asi 4,5 hod. (Délka transferů závisí na trajektovém spojení).

Pláž
Hotel Senses Resort se nachází 50 m od kamenito-oblázkové pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za příplatek.

Vybavení
24 hodinová recepce, prostorné, hezky vybavené lobby, restaurace, prosluněná terasa, cafe bar, plážový bar, venkovní sladkovodní bazén, terasa s lehátky, TV místnost. Plážové osušky (nutná záloha).

Pokoje
V roce 2015 a 2016 prošel hotel Senses Resort rozsáhlou rekonstrukcí. Má 182 moderně zařízených pokojů umístěných ve třech budovách. Standardní dvoulůžkové pokoje (s možností jedné přistýlky) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), telefonem, satelitním TV, individuálně nastavitelnou klimatizací, balkonem nebo terasou, trezorem. Dětská postýlka je k dispozici po předchozí domluvě (za poplatek 3 EUR/den).

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu.

Sport a zábava
Hřiště k týmovým hrám, plážový volejbal, minigolf, stolní tenis, dětské hřiště, tenisové kurty, půjčovna kol, wellness - finská sauna, vířivka, masáže, fitness. Některé z atrakcí jsou za příplatek.

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu.

Místní kategorie
***

Náš názor
Nový, velmi moderní hotel Senses Resort se nachází na rozlehlé, zalesněné ploše, přímo u pláže. Skvělé pokoje a prostorné lobby, designérsky zařízené v eko stylu, s použitím přírodních materiálů a krásného dřeva. Ostrov Hvar je jedním z nejkrásnějších míst na Balkáně. Můžete zde strávit dovolenou snů.

Apartamenty Solaris Villas Kornati

Poloha
Apartmány se nachází v rozšířeném komplexu Solaris u pláže, cca 6 km od Šibeniku, 30 km od Národního parku Krka. Transfer z letiště ve Splitu trvá cca 1 hodinu.
Cena nezahrnuje pobytovou taxu placenou na recepci. 

Pláž
Písčito-oblázková pláž s malými oblázky a pozvolným vstupem do vody se nachází cca 50 m od objektu. Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek. 

Vybavení
Recepce 24h, velký bazén se slanou vodou a brouzdaliště pro děti, sluneční terasa s výhledem na moře, slunečníky a lehátka u bazénu (za poplatek), několik restaurací a barů, včetně restaurace s pokrmy dalmatské kuchyně, mini market. V areálu objektu je dětské hřiště, minigolfové hřiště a noční klub s hudbou. Parkoviště. Objekt neakceptuje domácí zvířata. 

Strava
Stravování vlastní.

Sport a zábava
V areálu objektu je k dispozici multifunkční sportovní hřiště, miniklub pro děti, půjčovna aut a kol. Navíc má objekt také rozsáhlé wellness a lázeňské centrum (za poplatek). 

Internet
Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.campingsolaris.com

Náš názor
Komplex Solaris láká svou jedinečnou polohou a rozsáhlou infrastrukturou. Spousta zeleně, prostoru a atraktivní pláž jsou skutečnými výhodami tohoto objektu. Komplex má obchody, restaurace a spoustu atrakcí a především dětmi milovaný aquapark. Skvělá nabídka pro velkou rodinu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, systém Tour Guide, další jídla, pobytovou taxu cca 1,5 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu (týká se poznávací a pobytové části pro klienty pokračující v pobytu v Chorvatsku, Černé Hoře nebo Neumu) a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - 136 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Bałkany

Program

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet na Balkán charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. 

Den 2
Balkán to je nabídka přizpůsobená současným trendům, která umožní navštívit nejkrásnější balkánská zákoutí, ponořit se do jejich jedinečné atmosféry a pořídit si fantastické cestovatelské fotografie. Dnes po snídani se vydáme do Bosny a Hercegoviny. Navštívíme Mostar a prohlédneme si jeden z nejoblíbenějších balkánských symbolů - Starý most. Tento most (zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO) byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších staveb na Balkánu. Byl zbořen během války v 90. letech minulého století a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Jeho fotografie zdobí mnohé balkánské průvodce, mapy, alba a dokonce i puzzle. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Kujundžiluk (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Následně se vydáme do Blagaje - jednoho z nejtajemnějších míst v Bosně. Zde byl sultán uchvácen krásou místa a přikázal vytesat ve skále Tekiju, čili dervišský klášter, který je dnes považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších objektů v celé Bosně a Hercegovině. Malebná poloha kláštera na úpatí jeskyně, z níž řeka teče na povrch, je skvělým místem pro chvíle rozjímání a ideální scenérií k fotografování krajiny. Přejezd do hotelu v Černé Hoře, večeře a přenocování.

Den 3
Dnešní den začneme podle balkánského rčení polako polako, tedy pomalu pomalu. V zemích bývalé Jugoslávie tvoří tato slova životní filozofii, podle níž člověk nikam nespěchá a vše stihne udělat. Po intenzivní prohlídce předchozího dne si dáme také chvilku na regeneraci sil a v klidu se dnes ráno nasnídáme. Následně se vydáme za památkami, které začneme fotografickým „must have“ Černé Hory čili ostrova Sveti Stefan. Hotel-ostrov, který je pro turisty zvenčí nepřístupný, se stal nejznámější destinací Černé Hory. Abychom zachytili všem známý pohled zastavíme se na nejlepším vyhlídkovém místě. Následně navštívíme Budvu, v současnosti nejatraktivnější letovisko Černé Hory s krásným starým městem obehnaným obrannými hradbami z 15. století. Stará část Budvy to jsou také úzké, okouzlující uličky, náměstí a četné památky. Poté pojedeme do Cetinje - historického hlavního města země, které se nachází na úpatí masivu Lovćen. Nejpůsobivější budovou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikolaje I. Petroviće. Následně pojedeme do Njeguši, malé vesnice, kde se narodili první představitelé dynastie Petrovićů a která je dnes proslulá výrobou sýra a sušené šunky zvané pršut. Zde bude přestávka a ochutnávka těchto pochoutek. Na závěr dnešního dne přejedeme slavnými serpentinami - nazývanými kotorskými zavíracími špendlíky, abychom mohli obdivovat západ slunce nad Bokou Kotorskou. Nádherně osvětlené město v údolí, nad kterým zapadá slunce musíte vidět. Pořízené fotografie jistě udělají velký dojem! Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani se vydáme na neobvykle krásnou cestu Bokou Kotorskou. Oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře a krajina připomíná fjordy severu. Prohlídku zahájíme v Kotoru (UNESCO), středověkém městě obehnaném hradbami vysoko na skalách, které působí dojmem tajemného a poněkud nepřístupného místa. V programu mimo jiné: katedrála sv. Tripuna a symbol města - věž s hodinami ze 17. století Následně přejedeme do městečka Perast - barokní perly Boky Kotorské, která se nachází v jejím samém srdci. Městečko jako z pohlednice leží na svazích fjordu. Je známé díky bohatství, architektuře a obyvatelům - vynikajícím námořníkům. Během návštěvy Perastu nesmíte zapomenout na plavbu na ostrov Panny Marie ve skalách, dalšího velmi charakteristického místa na Balkáně, které si musíte vyfotografovat. Zájemci mohou navštívit kostel na ostrově, hmatatelný důkaz moci městečka Perast. Posledním bodem programu bude krásné městečko Herceg Novi, které mimo jiné v zátoce vyniká jedinečným středomořským klimatem. Může za to jak architektura (románská, byzantská, orientální), tak i bujná vegetace - palmy, cypřiše, citrusovníky. Z tohoto důvodu je město Herceg Novi nazýváno „městem květin“. Vstupem do starého města je brána postavená v hodinové věži ze 17. století, která se stala nejcharakterističtějším symbolem města. Dalšími důležitými body na mapě města je pravoslavný kostel sv. Archanděla Michaela a pevnost Forte Mare. Přejezd do hotelu v Chorvatsku, večeře a přenocování.

Den 5 
Po snídani se vydáme na návštěvu perly Jadranu neboli Dubrovníku (UNESCO) - jednoho z nejkrásnějších měst ve Středomoří, které uchvácí svou jedinečnou architekturou a malebnou polohou. Společně s průvodcem uvidíme mimo jiné: katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, Muzeum lékárny, palác Sponza a Rektorský palác. Dozvíme se také, co měl společného s Dubrovníkem král Richard Lví srdce, Robin Hood nebo hrdinové ze seriálu „Hra o trůny“ a „Hvězdné války“. Volný čas k samostatnému poznávání a fotografování města. Doporučujeme se vcítit do jeho atmosféry a projít se mezi úzkými kamennými uličkami nebo procházku podél obranných zdí, ze kterých je fantastický výhled na staré město, smaragdovou vodu, která jej obklopuje a na nedaleké ostrovy. Za návštěvu také stojí Umělecká galerie Dubrovníku Museum of Modern Art Dubrovnik (MOMAD) a dubrovnická muzea: historické, archeologické, etnografické a námořní. Pro zájemce výjezd lanovkou na vyhlídkové místo na kopci Srđ, odkud je nádherný výhled na staré město a Jaderské moře. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. Pro zájemce nabízíme večerní výlet lodí do Dubrovníku. Bude to skvělá příležitost vyfotografovat západ slunce nad Jaderským mořem a noční Dubrovník. Zakotvíme v dubrovnickém přístavu, volný čas. Návrat do hotelu.

Den 6 
Po snídani přejezd na poloostrov Pelješac ve směru ostrova Korčula. Pelješac je jednou z nejlepších vinařských oblastí v zemi. Odtud pochází nejoblíbenější chorvatská vína Dingac a Plavac. Tento region v poslední době především oceňují polští turisté díky cestovatelským programům, které organizuje známý polský novinář a kulinářský kritik. Poloostrov Pelješac je také šancí pořídit výjimečné krajinářské fotografie, protože jen zde lze zachytit krásu Jaderského moře v kombinaci s kopci plnými vinné révy a olivovníků. Být na takovém místě a zastavit se na ochutnávku vína a olivového oleje je v našem programu povinností! Během cesty budeme obdivovat výhledy na Stonský záliv, který je známý chovem škeblí a ústřic. Následně krátký přejezd trajektem na ostrov, návštěva Korčule - rodného města slavného cestovatele Marca Pola. Uvidíme mimo jiné: pozůstatky rodného domu Marca Pola, obranné hradby ze 14.-15. století, goticko-renesanční katedrálu sv. Marka, paláce Arneri a Gabrielis. Korčula bývá nazývána ,,malým Dubrovníkem“, je stejně okouzlující, snad kromě své velikosti. Volný čas, přejezd do hotelu, večeře a přenocování. Pro zájemce večerní plavba po vodách Jadranu.

Den 7
V časných ranních hodinách se vydáme na trajekt do největšího města Dalmácie - Splitu. Ve Splitu, největším městě oblasti, navštívíme staré město, jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Prohlédneme si antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, císařovo mauzoleum a malebný přístav. Zajdeme také na místní trh, kde se budeme moci nejen zásobit dalmatskými specialitami, ale také zachytit střípky dalmatského života, kultury a kuchyně. Následně přejedeme do Trogiru, jednoho z nejkrásnějších stylových měst, jehož staré město bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Vydáme se na procházku malebným starým městem, uvidíme mimo jiné goticko-renesanční radnici a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Následně přejezd do hotelu a večeře. Večer po večeři rozlučkový večer s vínem, rakijí a předkrmy a pro zájemce prezentace vybraných fotografií pořízených během našeho výletu. 

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
- Průvodce neprovází po městech a muzejních objektech.
- Dámy jsou žádány, aby si vzaly šátek na hlavu - ke vstupu do kostela/mešity.
- Realizaci tohoto zájezdu lze provést na základě občanského průkazu nebo cestovního pasu (dokumenty by měly být platné minimálně 3 měsíce od data návratu)!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Informácie o hoteloch

Hotely **/*** (celkem 7 nocí) v Chorvatsku, Bosně a Hercegovině a Černé Hoře Garantujeme většinu hotelů u moře.

Pokoje: funkčně vybavené dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a ve většině hotelů s TV.

Vybavení: všechny hotely mají recepci, bar, restauraci, některé z nich mají bazén.

Strava: snídaně a večeře.

Náš názor: většina hotelů se nachází u moře, což dává možnost odpočinku po výletech.

Místní kategorie: **/***

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Chorvatsku, Bosně nebo Černé Hoře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.22 €