Baikal Obrázok0
Baikal Obrázok1
Baikal Obrázok2
Baikal Obrázok3
Baikal Obrázok4
Baikal Obrázok5
Baikal Obrázok6
Baikal Obrázok7
Baikal Obrázok8
Baikal Obrázok9
Baikal Obrázok10

Baikal

Bulharsko - Slnečné pobrežie - Slnečné pobrežie
Pobytové
V/blízko centra
Wi-Fi
Bazén so sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Baikal bol v roku 2015/16 kompletne zrekonštruovaný a je postavený v centrálnej časti Slnečného pobrežia. Hotel Baikal sa nachádza v blízkosti všetkých zaujímavostí letoviska: prímorských, drevených obchodov, barov a reštaurácií.

Pláž
Hotel Baikal sa nachádza cca 300 m od krásnej, širokej piesočnatej pláže a pobrežnej promenády! Ležadlá a slnečníky - za poplatok.

Vybavenie
Hotel Baikal sa skladá z niekoľkých budov rôznych výšok 3, 4, 5 - poschodových krídiel s bazénovým odpočinkom.
24 hodinová recepcia, dva výťahy, zmenáreň, úschovňa batožiny, kaderníctvo.
Okrem toho: hlavná hotelová reštaurácia, a la carte reštaurácie, lobby bar, bar pri bazéne; rozsiahly bazén s časťou pre deti (sladkovodný) a slnečná terasa s ležadlami a slnečníky pri bazéne zadarmo. Chýba možnosť zapožičania plážových uterákov. (Plážové osušky nie sú k dispozícii) K dispozícii úschovňa batožín.

Izby
Hotel Baikal má k dispozícii 252 zrekonštruovaných dvojlôžkových izieb de luxe (možnosť prístelky pre dve deti). Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (WC, sprcha, sušič vlasov), TV so satelitným príjmom, telefón, chladničku, balkón a centrálnu klimatizáciu. Detská postieľka za poplatok cca 5 leva / deň.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky (07:30 - 10:00), obed (12:00-14:00) a večeru (18:00 - 21:00). Všetky jedlá formou bufetu. Miestne alkoholické nápoje - napríklad: víno, pivo, brandy, koňak, likér, rum, gin, whisky, tequila a nealkoholické nápoje: Pepsi-Cola, Mirinda, tonic, minerálna voda (11:00 - 23:00) v lobby bare a (10:00 - 18:00), v bare pri bazéne.
Zákusky, káva, čaj a zmrzlina (10:00 - 18.00), grilované jedlá (18:00 - 20:00), občerstvenie (11:00-17:00).

Šport a zábava
Stolný tenis, biliard, masáže, fitness, salón krásy a solárium (za poplatok), požičovňa bicyklov. Na pláži veľký výber najrôznejších vodných športov (za príplatok). Detské ihrisko k dispozícii. V mesiacoch jún - september prebiehajú v hoteli animácie pre deti i dospelých.

Internet
Internetový kútik - za poplatok (cca 2 BGN / 10 minút), internet Wi-Fi - za poplatok (cca 25 BGN / týždeň).

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hotelbaikalbg.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/bulgaria-sloneczny-brzeg-wczasy/baikal 

Náš názor
Hotel Baikal je v blízkosti pláže a centra letoviska. Odporúčame pre rodiny s deťmi a všetkým tým, ktorí chcú stráviť bezstarostnú dovolenku s All Inclusive za rozumnú cenu.
Výhodou je skvelá lokalita a renovované interiéry.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

Bulharsko - Všeobecné informácie

Mena
LV - Bulharská Leva. Možno platiť kreditnými kartami a používať bankomaty. V turistických strediskách je možné si na niektorých miestach zameniť doláre a eurá.

Prepitné
Je vhodné nechávať malú sumu ako prepitné. Týka sa to najmä vodičov na výletoch v okolí a čašníkov v reštauráciách. Ocení ho tiež izbová služba v hoteloch.

Vízum
Českí obyvatelia môžu cestovať do Bulharska len s platným preukazom totožnosti.

Čas
+ 1 hodina v pomere k českému času.

Orientačné ceny
Obed 10 LV; voda 1,5 l - 1-2 LV; pivo v bare 1,5-3 LV; káva v kaviarni od 1 LV.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,35 EUR. Na mnohých miestach sa nachádza poštová schránka, často tiež v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými typmi zástrčiek fungujú bez ťažkostí.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách v blízkosti verejných telefónnych automatov. Mobilné telefóny fungujú po celom Bulharsku. Miestne hovory sú lacné, zahraničné celkom drahé. Prosíme o zoznámenie sa s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho operátora pred odchodom.

V regióne

Albena
Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi, nachádza sa vo veľkom areáli obklopenom lesmi a zeleňou. Funguje ako turistické mestečko, všetky atrakcie sú teda k dispozícií, bez ohľadu na hotel a ubytovanie. Krásna pláž, široká s jemným bielym pieskom, ponúka všetkým zákazníkom ležadlá a slnečníky zadarmo. Je dosť veľká na to, aby nebola nikdy preľudnená a pýši sa ocenením modrej vlajky, ktorá svedčí o čistote vody a pláže. Po celom areáli jazdí turistický vláčik, ktorý Vás dostane na každé miesto. Je tu rozsiahla ponuka rekreačných a športových zariadení a mnoho atrakcií pre deti. Oblasť je doslova pokrytá zeleňou a tunajšie hotely sa nachádzajú v záhradách obklopených stromami, alebo priamo na pláži. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi, najlepšie na bulharskej riviére.

Zlaté Piesky
Úchvatná piesočná pláž, ktorá poskytuje neobmedzenú škálu možnosti pre aktívne strávenie Vašej dovolenky, skvele vybavené centrá, požičovne a športové objekty. Hotely nenáročné pre akýkoľvek rozpočet a turistov z celej Európy. Tunajší nočný život uspokojí všetky dychtivé tanečné šialenstvá a prázdninové zábavy.

Slnečné pobrežie
Najväčšie a najstaršie turistické mestečko na bulharskom pobreží. Pozdĺž 6 -kilometrovej pláže sa nachádza mnoho hotelov a turistických atrakcií. Hotely sa špecializujú na poskytovanie služieb rodinám s deťmi, mnoho hotelov teda disponuje početným zariadením pre tých najmenších. Pláž pozvoľna vstupuje do mora a je bezpečná aj pre tých, ktorí ešte nevedia plávať.

Sozopol
Jedno z najstarších miest na pobreží Čierneho mora. Je uznávané za hlavné mesto kultúry na pobreží. Staré Mesto Vás očarí svojou romantickou atmosférou. Nájdete tu úzke uličky a jedinečnú architektúru drevených domov z 18. storočia. Turisti určite ocenia tiež krásne piesočnaté pláže.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Lodži, Vroclava, Gdaňska, Poznane, Krakova a Bydhoště.
Zraz pri stanovisku odchodov Rainbow Tours 2 hodiny pred odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálny poriadok odletov sledujte na r.pl\rozklady 

Výlety po okolí

MYS KALIAKRA A BALČIK (1 deň)
Mys Kaliakra - prírodný fenomén priťahujúci tisíce turistov. Úzky, dvojkilometrový mys, z ktorého sa rozprestiera dychberúci výhľad na more. Medzi tunajšie zaujímavosti patria tiež pozostatky rímskych stavieb, rovnako ako delfíny často navštevujúce neďaleké vody.
Balčik - jedno z najkrajších miest Bulharska. Pre svoju lokalitu na úpätí vápencových skál je nazývané "Bielym mestom Čierneho mora". Hlavným bodom programu bude prehliadka nábrežného malebného záhradno-palácového komplexu rumunskej kráľovnej Márie. Možno tu obdivovať napríklad nádherné stavby a rezerváciu s kaktusmi a ružami.
Cena cca 32 EUR zo Zlatých Pieskov, Albeny / cca 47 EUR zo Slnečného pobrežia.

PIRÁTSKA PÁRTY - (1/2 dňa)
Plavba pirátskou loďou, možnosť prezlečenia do dobových kostýmov, veľká námorná bitka medzi dvoma loďami; Počas plavby ľahké občerstvenie a nápoje, hry a zábava.
Cena: cca 39 EUR.

ISTANBUL (1 deň)
Autobusový výlet do Istanbulu umiestneného u Bosporu - orientálneho mesta so storočnou históriou. Program zahŕňa: panoramatickú prechádzku európsku časťou mesta (vrátane stanice Orient Express, egyptského trhoviska, zálivu Zlatý roh a paláca Dolmabahçe) s návštevou Hipodromu a Modrej mešity, prejazd Bosporským mostom do ázijskej časti. Vo voľnom čase možnosť vstupu do Hagia Sophia alebo návšteva tureckého bazáru. Pre dobrovoľníkov plavba po Bospore spolu s návštevou egyptského trhoviska.
Cena cca 75 EUR (+ turecké vízum cca 18 EUR pri platbe online, alebo 25 EUR / 30 USD pri platbe na hraniciach)

S deťmi

VODNÁ ZÁBAVA V AQUAPARKU ACTION
Najznámejší vodný park na Slnečnom pobreží. Ponúka viac ako 30 vodných atrakcií vhodných pre všetky vekové kategórie. Zábavu zabezpečia rieky, fontány, bazény, vodopády a šmýkačky. Najvyššia šmykľavka je 18 metrov vysoká a najdlhšia meria 120 metrov. Otvorené od konca mája do polovice septembra.

Relax

ŠIALENSTVO OD SÚMRAKU DO SVITANIA - PÁRTY, PÁRTY!
Slnečné pobrežie je miesto pre všetkých, ktorí sa chcú baviť a zažiť poriadnu párty. Zažite šialenstvo v Cacao Beach - od roku 2011 je podľa užívateľov internetu tento klub považovaný za najlepší v juhovýchodnej Európe. Vstupenka stojí cca 20 LV (10 EUR).

BLAŽENÉ LEŇOŠENIE NA ZLATEJ PLÁŽI
Užite si "slnečné kúpele" na najkrajšej a najdlhšej pláži v Bulharsku. Najväčšou atrakciou Slnečného pobrežia je totiž práve samotná pláž - 6 km dlhá, tvoriaca pologule obklopené dunami a hotelmi. Miestami je tu pláž široká až 60 metrov! Vyvesená modrá vlajka vypovedá za všetko - toto označenie totiž znamená, že táto pláž patrí k tým najčistejším v Európe. Morský vánok do značnej miery znižuje teplo počas dňa a naopak príjemne osvieži v noci.

Pre aktívnych

HURÁ NA HORY
Niekoľkodňový výlet do balkánskych hôr je skvelý spôsob, ako si spestriť váš pobyt v bulharských letoviskách. Zo Slnečného pobrežia je to len kúsok do oblasti východného Balkánu. Pásmo Stara Planina (Balkán) sa rozkladá od hraníc so Srbskom cez stred Bulharska až k Čiernemu moru.

RAJ PRE VŠETKÝCH AKTÍVNYCH
Slnečné pobrežie je vysnívaným miestom pre nadšencov vodných športov. Môžete si vybrať z plávania, plachtenia, windsurfingu, vodného lyžovania, parasailingu a potápania.

Poznávanie

VELIKO TARNOVO - PEVNOSŤ TSAREVETS
Archeologická rezervácia - nachádza sa na kopci a poskytuje zachované ruiny cárskeho paláca, nachádzajú sa tu fragmenty obranných múrov, pôvodné pozostatky kostola a veže, ktoré sa zachovali až dodnes. Niektoré budovy boli zrekonštruované a sú otvorené k nahliadnutiu. Najstaršie stopy ľudstva pochádzajú z 2. storočia pred naším letopočtom.

Kuchyňa

DŽUVEČ - CHUŤ BULHARSKA
Džuveč - čiže bulharský guláš - bohatá chuť mäsa a zeleniny v kombinácií s aromatickou omáčkou. Tradične sa vyrába v malých, hlinených nádobách nazývaných práve "Džuveč".

VÍNO, VÍNO NALEJTE!
Bulhari sú preslávení produkciou mnohých druhov kvalitných vín. Pravidelne sa tu organizuje festival s názvom "Deň sv. Tryfona". Práve ten je venovaný všetkým, ktorí majú radi víno a podieľajú sa na jeho výrobe.

Upozornenie! Ponúkané výlety sa organizujú s výjazdom ako zo Zlatých Pieskov, tak i z Albeny a Slnečného pobrežia. Programy a ceny sa teda líšia vzhľadom k rôznej vzdialenosti medzi týmito strediskami a navrhovaným atrakciám. Predchádzajúce popisy miestnych zájazdov sú iba informačné a nepredstavujú obchodnú ponuku. Nemôžeme preto zaručiť, že budú všetky organizované. Úplný zoznam dostupných miestnych atrakcií spolu s ich aktuálnym cenníkom sú k dispozícií u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Starší hotel 13. 05. 2018

Ubytovanie staršie, špinavé bolo tam cítiť pleseň opakovane sme žiadali výmenu izby no neuspeli sme. Strava sa opakovala človek mal problém nájsť niečo čo by chutilo malo to byť all inclusive ,ale... Čítať zvyšok recenzia

Hotel Baikal - Sunny beach 26. 06. 2017

Poloha - Hotel Baikal sa nachádza v Sunny beach iba niekoľko metrov od pláže ( asi 130m ) Hotel- Pri v stupe do hotela sa nachádza: Vstupná hala s recepciou a sedením, miestnosť na batožinu... Čítať zvyšok recenzia

rodina 11. 10. 2015

super, blizko centra ,mora večer sa môžete prejsť kopec uličiek večerny život,pefekt.Jedlo všetkeho stale dosť. Ked niekto piše že nema fitnesko,no ja aby som sa drel na dajekom stroji ked ja mam... Čítať zvyšok recenzia

PRIEMER... 11. 08. 2015

Hotel Baikal - výborná poloha, blízko na pláž aj do mesta, starší hotel ale čistý, strava - priemerná, all - inclusive - skôr ako plná penzia, nápoje čapované z automatu - voda so sirupom, čo nám... Čítať zvyšok recenzia

Veľa muziky za málo peňazí 26. 06. 2015

Hotel sa nachádza v širšom centre Slnečného pobrežia. Za 10-15 min. ste priamo v centre, za 5 min. na pláži. Poloha hotela je ideálna. V priamom susedstve nie je žiaden hlučný klub, takže sa dá spať... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

12. 06. - 26. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
792 €
12. 06. - 19. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
582 €
19. 06. - 26. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
619 €
26. 06. - 03. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
697 €
26. 06. - 10. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 030 €
03. 07. - 10. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
715 €
03. 07. - 17. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 080 €
10. 07. - 24. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 051 €
10. 07. - 17. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
667 €
17. 07. - 31. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 026 €
17. 07. - 24. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
655 €
24. 07. - 07. 08. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 063 €
24. 07. - 31. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
751 €
31. 07. - 14. 08. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 051 €
31. 07. - 07. 08. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
703 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €