Havana Obrázok0
Havana Obrázok1
Havana Obrázok2
Havana Obrázok3
Havana Obrázok4
Havana Obrázok5
Havana Obrázok6
Havana Obrázok7
Havana Obrázok8
Havana Obrázok9

Havana

Bulharsko - Zlaté piesky - Zlaté piesky
Pobytové
Rodinný
V/blízko centra
Wi-Fi
Wellness

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Havana sa nachádza v centre letoviska Zlaté piesky cca 27 km od letiska Varna.
V blízkosti je veľa obchodov, barov, reštaurácií a diskoték. Ľahký prístup do Varny miestnou dopravou (autobusová zastávka v blízkosti), alebo taxi.

Pláž
Piesočná, široká pláž sa nachádza cca 400 m od hotela Havana, označená modrou vlajkou. Plážový servis - za poplatok.

Vybavenie
Moderná, jedenásťposchodová budova. Recepcia s trezorom (za poplatok cca 5 LV / deň), bazén, zmenáreň, reštaurácia s výhľadom na bazén, lobby bar, terasa, záhrada, kaderníctvo, salón krásy, práčovňa, centrum turistických služieb, požičovňa áut, parkovisko (za poplatok). Hotel Havana akceptuje platobné karty: American Express, Euro / Mastercard, Visa.

Izby
Hotel Havana má 128 izieb (vrátane 111 štandardných a 17 apartmánov). Má komfortne zariadené a priestranné dvojlôžkové izby (možnosť prístelky), v každej izbe sa nachádza: klimatizácia, mini-bar (za poplatok), TV, telefón, kúpeľňa s WC (sprchovací kút, sušič vlasov) a balkón. Je tu možnosť zapožičania detskej postieľky - dodatočne cca 5 leva / deň.

Strava
All inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu. Počas dňa ľahké občerstvenie, vrátane sendvičov, sušienok / koláčiky, zmrzlina. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v baroch určených na mieste. All Inclusive nezahŕňa importované alkoholické nápoje, čerstvé džúsy, fľaškové nápoje.

Šport a zábava
Kasíno, kúpeľné centrum (masáže, sauna, jacuzzi, kozmetické procedúry - za poplatok), vodné športy na pláži (skútre, vodné bicykle, windsurfing, vodné lyžovanie - za poplatok).
Pre najmladších: bazén a detské ihrisko.

Internet
Wifi v hoteli - zdarma.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.havana.bg

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/bulgaria-zlote-piaski-wczasy/havana

Náš názor
Hotel Havana odporúčame pre turistov hľadajúcich zábavu a aktívnu dovolenku.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

Bulharsko - Všeobecné informácie

Mena
LV - Bulharská Leva. Možno platiť kreditnými kartami a používať bankomaty. V turistických strediskách je možné si na niektorých miestach zameniť doláre a eurá.

Prepitné
Je vhodné nechávať malú sumu ako prepitné. Týka sa to najmä vodičov na výletoch v okolí a čašníkov v reštauráciách. Ocení ho tiež izbová služba v hoteloch.

Vízum
Českí obyvatelia môžu cestovať do Bulharska len s platným preukazom totožnosti.

Čas
+ 1 hodina v pomere k českému času.

Orientačné ceny
Obed 10 LV; voda 1,5 l - 1-2 LV; pivo v bare 1,5-3 LV; káva v kaviarni od 1 LV.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,35 EUR. Na mnohých miestach sa nachádza poštová schránka, často tiež v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými typmi zástrčiek fungujú bez ťažkostí.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách v blízkosti verejných telefónnych automatov. Mobilné telefóny fungujú po celom Bulharsku. Miestne hovory sú lacné, zahraničné celkom drahé. Prosíme o zoznámenie sa s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho operátora pred odchodom.

V regióne

Albena
Stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi, nachádza sa vo veľkom areáli obklopenom lesmi a zeleňou. Funguje ako turistické mestečko, všetky atrakcie sú teda k dispozícií, bez ohľadu na hotel a ubytovanie. Krásna pláž, široká s jemným bielym pieskom, ponúka všetkým zákazníkom ležadlá a slnečníky zadarmo. Je dosť veľká na to, aby nebola nikdy preľudnená a pýši sa ocenením modrej vlajky, ktorá svedčí o čistote vody a pláže. Po celom areáli jazdí turistický vláčik, ktorý Vás dostane na každé miesto. Je tu rozsiahla ponuka rekreačných a športových zariadení a mnoho atrakcií pre deti. Oblasť je doslova pokrytá zeleňou a tunajšie hotely sa nachádzajú v záhradách obklopených stromami, alebo priamo na pláži. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi, najlepšie na bulharskej riviére.

Zlaté Piesky
Úchvatná piesočná pláž, ktorá poskytuje neobmedzenú škálu možnosti pre aktívne strávenie Vašej dovolenky, skvele vybavené centrá, požičovne a športové objekty. Hotely nenáročné pre akýkoľvek rozpočet a turistov z celej Európy. Tunajší nočný život uspokojí všetky dychtivé tanečné šialenstvá a prázdninové zábavy.

Slnečné pobrežie
Najväčšie a najstaršie turistické mestečko na bulharskom pobreží. Pozdĺž 6 -kilometrovej pláže sa nachádza mnoho hotelov a turistických atrakcií. Hotely sa špecializujú na poskytovanie služieb rodinám s deťmi, mnoho hotelov teda disponuje početným zariadením pre tých najmenších. Pláž pozvoľna vstupuje do mora a je bezpečná aj pre tých, ktorí ešte nevedia plávať.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Lodži, Vroclave, Gdaňska, Poznane, Krakova, Lublina a Bydhoště. Zraz pri stanovisku odchodov Rainbow Tours 2 hodiny pred odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálny poriadok odletov sledujte na r.pl\rozklady .

Výlety po okolí

NESSEBAR (1 deň)
Autobusový výlet do jedného z najkrajších miest v Bulharsku, ktorého staré mesto je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nessebar sa nachádza na malebnom polostrove, je spojený s pevninou úzkou šijou. Jedinečnosť mesta spočíva v jeho pamiatkach siahajúcich až do starovekých čias. Nájdeme tu pozostatky po starobylých Rimanoch, Grékoch, krásne stredoveké kostoly, fragmenty tureckých budov a malé drevené domy postavené v štýle bulharského národného obrodenia. Na kúzle mesta sa podieľa aj mnoho taverien a malých reštaurácií na pobreží. Táto zvláštna kombinácia prírodných krás, malebných pamiatok a jedinečnej atmosféry mesta robí Nessebar jedným z turistami najnavštevovanejších miest. Cena cca 32 EUR bez obeda / cca 37 eur s obedom.

BUKUREŠŤ - PARÍŽ VÝCHODU (1 deň)
Výlet autobusom do najviac osídleného mesta na Balkánskom polostrove. Mestu sa začalo hovoriť "Paríž východu" kvôli Víťaznému oblúku, tu tečúcej rieky a architektúre z 19. storočia. Bukurešť je metropola kontrastov, je prekvapujúce a úchvatné na každému kroku. Program zahŕňa návštevu Viedenského námestia, Národného divadla, Patriarchálnej katedrály, Univerzitného námestia, Kráľovského paláca a starého historického centra mesta. Po prehliadke nasleduje obed. Návrat do hotela neskoro večer. Cena cca 62 EUR / osoba.

WARNA- DELFINÁRIUM, (1 deň)
Nezabudnuteľná návšteva najväčšieho delfinária v tejto časti Európy, počas ktorej budeme môcť obdivovať výkony trénovaných delfínov - skákanie, balans, tanec a hra s publikom. Skvelá zábava pre deti i dospelých. Po programe prehliadka Varny - druhého najväčšieho mesta Bulharska, známeho ako "Perla Čierneho mora".
Cena cca 29 EUR / osoba zo Zlatých Pieskov / 42 - 47 EUR / osoba zo Slnečného pobrežia.

BALČIK A BULHARSKÝ VEČER (1 deň)
Autobusový výlet do Balčiku - jedného z najpôvabnejších miest Bulharska. Pre svoju lokalitu na úpätí vápencových skál je nazývané "Bielym mestom Čierneho mora". Hlavným bodom programu bude prehliadka nábrežného malebného záhradno-palácového komplexu rumunskej kráľovnej Márie. Možno tu obdivovať napríklad nádherné stavby a rezerváciu s kaktusmi a ružami.
Ak sa chcete dobre baviť, tak iba v horúcom, balkánskom štýle. Budete mať možnosť sa o tom presvedčiť počas účasti v jedinečnom bulharskom večeri. Ten sa bude konať v krásne zariadenej ľudovej reštaurácií. Nenechajte si ujsť špeciality miestnej kuchyne a typické bulharské nápoje - víno a rakiju. Na programe večera je veľa atrakcií, napríklad predstavenie. Cena cca 48 EUR.

JEEP SAFARI - (1/2 dňa)
Výlet zaisťuje poriadnu dávku adrenalínu, skvelá zábava pre celú rodinu. Odchod z hotela okolo 9- 10 hodiny v džípoch s pohonom 4x4 do balkánskych hôr. Jazda džípom po nerovnom teréne, lesných cestách a kopcoch. Výlet tiež pre hotely na Slnečnom pobreží.
Cena cca 36-43 EUR / osoba.

Príroda

ZÁTIŠIE V NÁRODNOM PARKU ZLATÉ PIESKY
Ideálne útočisko pre tých, ktorí hľadajú oddych od pláže. Národný park Zlaté piesky leží v bezprostrednej blízkosti rezortu. Iba desať minút chôdze od hotela Grand Hotel Hermitage budete obklopení hustou, živou zeleňou a hluk veľkého strediska náhle zmizne. V parku sa pohybujete po vyznačených cestách. Asi z 90% sú tu na ploche 13,2 km2 stromy a kríky!

Relax

ČAS NA ZÁBAVU
Zlaté piesky ponúkajú nespočetné množstvo vynikajúcich klubov, krčmičiek a diskoték. Miesta tu nesú "žeravé" názvy, ako sú napr.: Roxy Disco, Arrogance Disco alebo Papaya. Poskytujú skvelú atmosféru, vynikajúce drinky a čerešničkou na torte je naozaj skvelá hudba! Takže na nudu si rozhodne nebudete sťažovať!

VŠETKO PO ČOM DUŠA TÚŽI
Pobrežná promenáda je srdcom Zlatých pieskov! Toto miesto žije 24 hodín denne. Nájdete tu požičovne, obchody, bary a reštaurácie.

NEBESKÉ PLÁŽE
Turisti milujú Zlaté piesky práve vďaka širokým, krásnym plážam, pokrytých jemným pieskom. Je to ideálne miesto pre vydýchnutie a užívanie si slnka, mora a piesočných pláží.

ČAS NA PLÁŽOVANIE V ALBENE
Pláž v Albene je široká a piesočnatá, takže tu strávený čas na opaľovanie je proste čisté potešenie! Vďaka pozvoľnému zostupu do mora sa tu môžu deti hrať voľne a bezpečne. Hĺbka mora tu nepresahuje 150 cm.

Poznávanie

KLÁŠTOR ZO 14. STOROČIA
Spoznajte na vlastné oči skalný kláštor Aladža. Táto neobyčajná skala, asi 30 metrov vysoká, skrýva dve úrovne miestností vytesaných priamo do skaly. Nachádzajú sa tu miesta, kde kedysi žili mnísi. Zachovaná je modlitebňa, kaplnka, krypta, kuchyňa a jedáleň. Miestnosti sú prepojené chodbami a pristavené kamenné schody robia úžasný dojem! Katakomby z prvého a druhého storočia, vytesané aj zo skaly, sú asi 800 metrov od kláštora.

S deťmi

ZÁBAVA PRE NAJMENŠÍCH
Lunapark v Albene zaručuje deťom veľkú zábavu. Výber z atrakcií je naozaj veľký. Deti môžu využiť napr. nafukovaciu trampolínu, malý vláčik, diskotéku atď. Pre tých najmenších sa tu organizujú súťaže a najrôznejšie predstavenia bábkového divadla.

Upozornenie! Ponúkané výlety sa organizujú s výjazdom ako zo Zlatých Pieskov, tak i z Albeny a Slnečného pobrežia. Programy a ceny sa teda líšia vzhľadom k rôznej vzdialenosti medzi týmito strediskami a navrhovaným atrakciám.
Predchádzajúce popisy miestnych zájazdov sú iba informačné a nepredstavujú obchodnú ponuku. Nemôžeme preto zaručiť, že budú všetky organizované. Úplný zoznam dostupných miestnych atrakcií spolu s ich aktuálnym cenníkom sú k dispozícií u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €