Ubytování HA1 Obrázok0
Ubytování HA1 Obrázok1
Ubytování HA1 Obrázok2
Ubytování HA1 Obrázok3
Ubytování HA1 Obrázok4
Ubytování HA1 Obrázok5
Ubytování HA1 Obrázok6
Ubytování HA1 Obrázok7
Ubytování HA1 Obrázok8
Ubytování HA1 Obrázok9

Čas na Andalúziu!

Španielsko
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu (počas pobytu na Costa del Sol služby delegáta), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: ďalšie jedlá, nápoje k večeriam, vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide - cca 145 EUR / osoba (povinný poplatok sa platí sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Czas na Andaluzję!
Kód zájazdu: HA1

Program

Dve pobrežia južného Španielska - Costa del Sol a Costa de Almería - najkrajšie pamiatky Sevilly - Gibraltár - britská enkláva s výhľadom na Afriku - Granada a história Andalúzie - sila prírody v Sierra Nevada a Cabo da Gata - komfortné 4 * hotely španielskeho hotelového reťazca Playa počas celej poznávacej časti - možnosť predĺženia pobytu na pobreží Costa de Almería

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie (v prípade neskorých preletov nemusí byť v tento deň večera).

Deň 2
Po skorých raňajkách prejazd do Sevilly. Prehliadku mesta začneme panoramatickou prechádzkou po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon) pozdĺž rieky Guadalquivir. Pri promenáde sa nachádzajú jedny z najznámejších pamiatok mesta: Torre del Oro (Zlatá veža), aréna býčích zápasov Plaza de Toros de la Maestranza a štvrť Triana. Ďalším bodom programu bude vizitka Sevilly - námestie Plaza de España a Národný park Marie Luisy. Následne odporúčame prechádzku uličkami najstaršej štvrti Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Návrat do hotela na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách odchod na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Následne výjazd na gibraltársku skalu, jediné miesto v Európe, kde žijú opice vo voľnej prírode, vstup do jaskyne sv. Michaela a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupov na Main Street (Gibraltár je obchodnou bezcolnou zónou). Po Gibraltári sa cestuje minibusmi alebo taxíkmi s anglicky hovoriacimi vodičmi - sprievodcami. Celá skupina sa schádza pri určitej turistickej atrakcií, kde nás počas prehliadky prevedie poľsky hovoriaci sprievodca zájazdu. Ďalším bodom programu bude návšteva Puerto Banús, ktoré je navštevované každoročne viac ako 5 miliónmi turistov. Puerto Banús je prístav v Marbelle s luxusnými jachtami, vkusnými reštauráciami a butikmi najdrahších módnych návrhárov. Návrat do hotela na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie.

Deň 4
Raňajky. Voľný deň k samostatnému preskúmavaniu pobrežia, opaľovanie a kúpanie. Večera a prenocovanie na pobreží Costa del Sol alebo na Costa Tropical.
Pre záujemcov odporúčame fakultatívny výlet (za príplatok) po El Caminito del Rey (Kráľovská cesta) - trasa ležiaca neďaleko Málagy bola renovovaná a sprístupnená turistom. El Caminito del Rey bola vedená v nadmorskej výške cca 100 m pozdĺž vápencových stien, v ktorých rieka Guadalhorce vytesala obrovský kaňon. Útesy stúpajú v najvyššom bode dokonca na 700 m. Na spiatočnej ceste krátka návšteva Málagy - prechádzka starým mestom. (Cena cca 60 EUR / osoba).

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Granady a prehliadka mesta. Odporúčame prechádzku kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála (zvonku) s kráľovskou kaplnkou. Potom uvidíme poslednú baštu Maurov - Alhambru, majstrovské dielo architektúry charakteristické svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie. Odporúčame tiež prechádzku nádhernou štvrťou Albaicín, z ktorej uvidíme krásny panoramatický výhľad na Alhambru s pohorím Sierra Nevada v pozadí. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería.

Deň 6
Po raňajkách výlet do Prírodného parku Cabo da Gata - Nijar. Je to najdlhší pás andalúzskeho pobrežia pod ochranou, známy svojimi početnými vulkanickými skalnými útvarmi a púštnym podnebím. Početné zátoky a divoké pláže, rovnako ako biele mestá - to sú tiež vizitky parku. Na záver výletu prechádzka jedným z najkrajších bielych miest tejto časti pobrežia - Mojácar. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería. Pre záujemcov možnosť účasti vo flamenco večeri (za poplatok cca 35 EUR / osoba).

Deň 7
Raňajky. Voľný deň k samostatnému preskúmavaniu pobrežia, opaľovanie a kúpanie. Pre záujemcov odporúčame fakultatívny výlet (cca 45 EUR / osoba) do pohoria Sierra Nevada - do Alpujarra, krajina minerálnych prameňov, olivového oleja a šunky jamon serrano. Výlet začneme ochutnávkou olivového oleja a návštevou múzea oleja. Následne prejazd cez mesto Lanjarón, ktorého vizitkou sú malé fontány s pitnou pramenitou vodou rozptýlené po uliciach a námestiach. Počas cesty do mestečka Travélez krátka zastávka na jednom z vyhliadkových miest, z ktorých sa rozprestiera panoráma Sierra Nevady a následne zastávka pri nádrži šumivej vody v Fuente Agira. Travélez je najvyššie ležiacim mestom v Španielsku - tam navštívime sušiareň šunky, kde sa zoznámime s výrobným procesom tejto špeciality, ochutnáme víno a najlepšiu šunku pata negra. Posledným bodom programu bude očarujúca Pampaneira plná krásnych vinutých uličiek. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de Almería.

Deň 8
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, transfer na letisko. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostane klient raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Costa de Almería - po raňajkách vysťahovanie, transfer do vybraného hotela (v niektorých termínoch doprava letecky).

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/czas-na-andaluzje/zakwaterowanie-ha1 

Informácie o hoteloch

Ubytovanie:
**** hotely
(miestna kategorizácia) španielskeho hotelového reťazca Playa: na Costa del Sol a Costa Tropical (jeden z uvedených): Marbella Playa, Playabonita, Almunecar Playa, Playacalida, na Costa Almeria (jeden z uvedených): Playadulce, Playasol, Playacapricho, Playalinda. Izby pre max. tri osoby, pričom v izbe sa nachádzajú maximálne dve manželské postele a nie je možné pridať prístelky. V hoteli je k dispozícií: reštaurácia, bar, bazén.
Strava: raňajky formou bufetu. Možnosť príplatku za večeru. Podrobný popis hotelov v sekciách: Costa del Sol - pobyty a Costa Almeria - pobyty.

Strava
Raňajky sú podávané formou bohatého bufetu. Možnosť príplatku za večeru.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

14. 10. - 21. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
747 €
21. 10. - 28. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
703 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €