Vila Primafila Obrázok0
Vila Primafila Obrázok1
Vila Primafila Obrázok2
Vila Primafila Obrázok3
Vila Primafila Obrázok4
Vila Primafila Obrázok5
Vila Primafila Obrázok6
Vila Primafila Obrázok7
Vila Primafila Obrázok8
Vila Primafila Obrázok9
Vila Primafila Obrázok10
Vila Primafila Obrázok11

Vila Primafila

Čierna Hora
Pobytové
Wi-Fi
Komorní, malý
Tichý, za městem
Bazén se sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Vila Primafila stojí za doporučení díky vřelé, přátelské atmosféře a pohostinnosti balkánských majitelů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: leteckú dopravu, letiskové taxy, transfery letisko - hotel - letisko, 7, 10, 11 alebo 14 nocí v hoteli, (v prípade zájazdu na 11 dní = 10 nocí v hoteli - odlet v nedeľu / prílet v stredu, v prípade zájazdu na 12 dní = 11 nocí v hoteli), stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského delegáta, poistenie TU Europa (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).
UPOZORNENIE! Prílet do Podgorici vo vybranom termíne (pri odlete z Varšavy), alebo do Dubrovníka v Chorvátsku a transfer cez chorvátsko-čiernohorské hranice. Pri prejazde je potrebné sa preukázať cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, stravu inú ako tá, ktorá je uvedená v popise stravovania v každom z hotelov, nápoje k pokrmom, pokiaľ nie je uvedené inak, ubytovacie taxy splatné na mieste, cca 1,5 EUR / deň / osoba a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla (platí pre všetky letiská). Aktuálny letový poriadok, si prosím, skontrolujte na webe

 r.pl/rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, opaľovanie, kúpanie v mori a výlety.

Deň posledný
Odchod z hotela a transfer na letisko (presný čas zrazu Vám dá na vedomie delegát Rainbow Tours na mieste). Návrat do Poľska.

Upozornenie! V rezervácii prosíme o vyplnenie údajov z dokladu totožnosti zákazníka (občiansky preukaz alebo cestovný pas), s ktorým budete cestovať.

Ostatné

Čierna Hora - základné informácie

Mena
EUR - Euro. (Aj keď Čierna Hora nie je oficiálne v eurozóne alebo v EÚ). Môžete platiť kreditnou kartou a vyberať z bankomatov. Americké doláre možno zameniť v bankách v každej dedine.

Prepitné
Je všeobecne prijateľné nechávať malé sumy ako prepitné, a to najmä u vodičov a miestnych sprievodcov, ako aj zamestnancom hotelov a reštaurácií. Stáva sa, že prepitné je už prirátané k účtu v reštaurácii.

Vízum
Českí občania môžu cestovať do Čiernej Hory na základe preukazu totožnosti.

Čas
Rovnaký ako v Česku.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 10 EUR; 1 l vody - 0,6 EUR; pivo v bare od 1,5 - 3 EUR; káva v kaviarni od 0,5 - 1 EUR. Ceny v strediskách sú mierne vyššie v hlavnej sezóne, a to aj tie v centre krajiny, než po sezóne.

Pošta
Poštová známka na pohľadnicu stojí 0,50 EUR. Na mnohých miestach stoja poštové schránky, často aj v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Neexistuje tu verejný telefónny systém. Namiesto toho sú v internetových kaviarňach k dispozícii veľmi lacné a dobre dostupné VIP služby. Mobilné telefóny fungujú v celej Čiernej Hore. Miestne hovory sú lacné, zatiaľ čo zahraničné - drahé. Prosíme vás, aby ste si zistili cenu roamingu u svojho operátora pred odchodom. Odporúčame si vziať telefón, ktorý je odblokovaný a pri príchode si zakúpite miestnu predplatenú kartu.

Čierna Hora / Budvanská Riviéra
Je to síce malá oblasť, ale má každému čo ponúknuť. Rôznorodá vrátane piesočných pláží, malebných hôr, pobrežných miest a tajomných kláštorov. Najobľúbenejšia piesočná pláž tiahnuca sa celých 13 km na hranici s Albánskom, staré mesto v Budve a Kotore.

Budva
Je najobľúbenejšie rekreačné stredisko, žije od rána do večera a ponúka mnoho turistickej zábavy. Najväčším lákadlom mesta, je okrem pláže, krásne stredoveké staré mesto, ktoré sa týči nad citadelou. Je tu nemožné sa nudiť, a privezené zážitky a fotky sú jedinečné.

Odlety z: Katovíc, Varšavy, Gdanska a Poznane. Zraz na letisku dve hodiny pred plánovaným odletom pri stanovisku Rainbow Tours. Aktuálne letové poriadky si prosím skontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

MONTENEGRO TOUR - cena cca 45 EUR
Čierna hora v kocke. Ideálne riešenie pre tých, ktorí chcú v jednom dni spoznať pobrežie a hory tejto krásnej krajiny. Prehliadka začína ranným výjazdom do Kotory - staré mesto ako celok bolo dedičstvom UNESCO. Po prehliadke voľný čas, a potom cesta malebnou vyhliadkovou cestou do horskej časti krajiny. Po ceste, sa zastavíme na panoramatickej terase s výhľadom vo výške 900 m nad Kotorskou zátokou (tzv. Fjorde na Jadrane). Na konci cesty sa nachádza obec Njeguszi, miesto preslávené najväčšej dynastie Petrović Njegosza a domácou sušenou šunkou, syrom a vynikajúcou rakijou, kde sa zastavíme na ochutnávku týchto pochúťok. Ďalším bodom výletu je jazda autom cez obec PN Lovćen do Cetynie bývalého hlavného mesta Čiernej Hory. Počas cesty prejdeme vyhliadkovou cestou s panoramatickým výhľadom na centrálne časti krajiny, často nazývané kamenné more - obraz rozptýlených veľkých plôch nepokrytých zeleňou a holých opustených hôr. V Cetynii krátka prechádzka so sprievodcom a voľný čas, potom pôjdeme na pobrežie panoramatickou cestou pozdĺž Budvanskej Riviéry. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách.

ALBÁNSKO - ORIENT EURÓPY - cena cca 45 EUR
Ak vám v priebehu prázdnin nestačí len jedna krajina, výlet do Albánska bude skvelou voľbou. Na programe je prieskum neznámych zákutí, ktoré nastavujú nové trendy v cestovnom ruchu. Vyjdeme skoro ráno, a dáme sa na cestu do Kruje, mesto je často nazývané albánskym Krakovom, kde zostaneme na starom trhu, nad ktorým dominuje malebná biela pevnosť. Vo voľnom čase obed, ktorý sa skladá z tradičných albánskych pokrmov. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v meste Shkodra, jednom z najstarších miest v Albánsku, kde sa okrem prechádzky mestom pozrieme do zámku Rozafa, s nádherným výhľadom na Skadarské jazero - najväčšie a najmalebnejšie jazero na Balkáne. Po ceste po albánskych cestách máte tiež možnosť vidieť systém bunkrov - symbol po celé desaťročia vládnuceho režimu Envera Hodžu, sú zobrazením každodenného života, ktoré umožnia lepšie pochopenie tohto špecifického kraja, kedysi úplne odrezaného od sveta. Potom sa vrátime k hranici, nasleduje transfer do hotela. Späť budeme v neskorých večerných hodinách. Do Albánska môžete vstúpiť s českým občianskym preukazom, pas nie je vyžadovaný.

KAŇONY ČIERNEJ HORY - cena cca 45 EUR
Čierna Hora nie je známa iba krásnym pobrežím, ale aj mohutnými horami, rýchlo tečúcimi riekami, ktorých hlboké korytá vyhĺbili kaňony. Témou prehliadky je krása scenérie horskej časti Čiernej Hory. Počas cesty pôjdeme do kaňonu Moraczy na sever k PN Bjelasica, a odtiaľ do kaňonu Tara - najväčší kaňon v Európe a tretí najhlbší na svete. Vrcholom je most na Tare, ktorý je takmer pol kilometra dlhý, je zavesený 150 m nad riekou a spája oba okraje kaňonu. Až do polovice dvadsiateho storočia to bol najsilnejší most v Európe! Po prestávke v panoráme kaňonu, prejdeme cez hory do hlavného mesta Žabljak, a odtiaľ k jazeru Black (Čierne jazero), jazero sa nachádza v samom srdci PN hôr Durmitor medzi ich najvyššími vrcholmi. Počas výletu, sa okrem objavovania krásnej prírody, môžete tiež tešiť na horské lahôdky (počas večere je podávaný horský pstruh alebo tradične pečený steak), a nakúpiť si kulinárske suveníry - med, džem a brandy. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

OHRIDSKÉ PERLY A PRVÍ SLOVANIA - cena cca 65 EUR
Vyrážame zavčas ráno a naša cesta povedie cez Albánsko. Míňame mesta ako Skadar, Lezhë a Tirana až dorazíme k najväčšiemu pokladu Macedónska, starobylého mestu Ohrid, ktoré sa nachádza na úpätí hôr Galichica a na brehu najčistejšieho jazera na Balkáne. Gréci a Rimania ho nazývali mesto svetla, v dnešnej dobe je spájaný s prvými Slovanmi, Cyrilom a Metodom. Ohrid je jedinečné mesto svojho druhu na Balkáne, ktoré je už od roku 1979 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Uvidíme tiež Ohridské jazero, kostol sv. Sophie, kde si prezrieme krásne fresky starých majstrov a spoznáme históriu otcov Slovanov. Navštívime tiež antický amfiteáter, impozantnú pevnosť Samuela, ktorá ponúka krásny panoramatický výhľad. Nasledovať bude výlet loďou na jazere Ohrid kde uvidíme, okrem iného, ​​majestátne hory a okolité bývalé rybárske dediny. Uvidíme tiež múzeum papiera, a odhalíme tajomstvo miestnych ohridských perál, ktoré sú nezabudnuteľným suvenírom z cesty do Macedónska. V popoludňajších hodinách pauza na obed (za príplatok). Voľný čas v centre mesta Ohrid.

Upozornenie! Prehliadky sú vedené v poľštine. Ich usporiadateľ nie je Rainbow Tours, ale miestna kancelária, ktorá je zodpovedná za kvalitu služieb. Program tiež stanovuje ceny a podmienky výletov, takže všetky sťažnosti by mali byť smerované na usporiadateľa. Popisy a ceny tovaru v katalógu sú len orientačné, pre podrobnejšie informácie, prosím, kontaktujte nášho zástupcu v Albánsku. Delegát je len sprostredkovateľom pri zápise voliteľných akcií. Min. počet účastníkov je 15 osôb. Pred a po sezóne nie sú niektoré z výletov organizované.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

04. 06. - 11. 06. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
370 €
04. 06. - 18. 06. 2020 (15 dní)
Poznaň polopenzia
532 €
11. 06. - 25. 06. 2020 (15 dní)
Katovice polopenzia
531 €
11. 06. - 18. 06. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
370 €
18. 06. - 25. 06. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
385 €
18. 06. - 02. 07. 2020 (15 dní)
Katovice polopenzia
557 €
25. 06. - 09. 07. 2020 (15 dní)
Katovice polopenzia
645 €
25. 06. - 02. 07. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
416 €
02. 07. - 16. 07. 2020 (15 dní)
Katovice polopenzia
709 €
02. 07. - 09. 07. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
477 €
09. 07. - 16. 07. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
472 €
09. 07. - 23. 07. 2020 (15 dní)
Katovice polopenzia
712 €
16. 07. - 30. 07. 2020 (15 dní)
Katovice polopenzia
715 €
16. 07. - 23. 07. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
480 €
23. 07. - 30. 07. 2020 (8 dní)
Katovice polopenzia
482 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €