Medena Obrázok0
Medena Obrázok1
Medena Obrázok2
Medena Obrázok3
Medena Obrázok4
Medena Obrázok5
Medena Obrázok6
Medena Obrázok7
Medena Obrázok8
Medena Obrázok9
Medena Obrázok10
Medena Obrázok11
Medena Obrázok12
Medena Obrázok13
Medena Obrázok14
Medena Obrázok15
Medena Obrázok16
Medena Obrázok17

Medena

Chorvátsko
Pobytové
Wi-Fi
Tenisový kurt
SPA

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Veľký hotelový komplex sa nachádza v malebnej rybárskej dedine Seget (cca 4 km od Trogiru). Hotel Medena je obklopený veľkým množstvom zelene a leží priamo pri mori. Vzdialenosť do najbližšieho obchodu je 70 m, najbližšia reštaurácia a vínne pivnice 50 m, diskotéka 50 m. Transfer z letiska Split trvá približne 30 minút.

Izby
Hotel Medena má 650 funkčne zariadených izieb s kúpeľňou (WC, vaňa alebo sprcha, sušič vlasov) a balkónom (väčšina izieb s výhľadom na more). Každá izba je vybavená satelitnou TV, telefónom a klimatizáciou.

Vybavenie
Recepcia 24 - hod., veľká lobby, cocktail bar, hlavná reštaurácia, ktorá ponúka medzinárodnú a balkánsku kuchyňu, pizzeria, obchod so suvenírmi, kaderníctvo, požičovňa plaveckého vybavenia, bicyklov a vodných skútrov.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu.

Šport a zábava
Skvelé miesto pre aktívny oddych a vodné športy: plachtenie a potápanie. V areáli hotela Medena sa nachádzajú tenisové kurty, mini-golf, stolný tenis, kozmetické centrum, sauna a viacúčelové športové ihrisko.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Najväčšou prednosťou hotela Medena je jeho poloha priamo pri mori a ľahká dostupnosť väčšiny zaujímavých miest. Zvlášť odporúčame výlety do okolia, do Trogiru, Splitu, Omišu, Dubrovníka, Národného parku Krka a na ostrov Hvar.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

CHORVÁTSKO - základné informácie

Mena
HRK - Chorvátska kuna. Môžete platiť kreditnou kartou a vyberať z bankomatov. Americké doláre a eurá možno zameniť v bankách v turistických mestách.

Prepitné
Je zvykom nechávať malé sumy ako prepitné najmä vodičom, miestnym sprievodcom, zamestnancom hotelov a reštaurácií. Stáva sa, že prepitné je pripočítané k účtu v reštaurácii.

Vízum
U pobytov do 90 dní sa nevzťahuje na českých občanov vízová povinnosť. Vstup do Chorvátska je založený na preukázanie sa platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Čas
Rovnako ako v SR.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 45 HRK; 1 liter vody - 6 HRK; pivo v bare od 10 do 15 HRK; káva v kaviarni od 5 HRK. Ceny v letoviskách počas sezóny sú oveľa vyššie ako mimo hlavnej sezóny a než v stredozemí.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 3,5 HRK. Poštové schránky nájdete na mnohých miestach, často aj v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenie s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty je možné zakúpiť v obchodoch a stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov. Mobilné telefóny fungujú v celom Chorvátsku. Miestne hovory sú lacné, ale zahraničné dosť drahé. Prosíme Vás, aby ste si zistili cenu roamingu u svojho operátora pred odchodom na dovolenku.

Chorvátsko
Chorvátsko je známe ako krajina tisícich ostrovov. Nachádza sa pozdĺž pobrežia Jadranského mora a utvára malebnú krajinu, ktorá nemá nikde v Európe obdobu. Perfektnú klímu, krištáľovo čisté more a vynikajúce kuchyne priamo nabádajú na oddych a relaxáciu. Krásna krajina láka k výletom aj tých najväčších milovníkov na leňošenie na pláži.

Korčula
Korčula je jeden z najväčších dalmatínskych ostrovov s bujnou stredomorskou vegetáciou. Miestna architektúra a pamiatky značia spletitou históriou krajiny, čo každý rok láka turistov z celej Európy. Tu sa zrejme narodil slávny námorník Marco Polo. Najväčšou atrakciou tejto oblasti je mesto Korčula, zvané malý Dubrovník, ktorého staré mesto sa nachádza na malom oválnom polostrove. Pri prechádzke krivolakými dláždenými uličkami získate dojem, že sa zastavil čas a iba početné kaviarne a galérie nám pripomínajú, že sme v 21. storočí.

Polostrov Pelješac
Polostrov Pelješac je ďalším z čarovných miest Chorvátska. Tento hornatý polostrov patrí medzi divokejšie miesta pobrežia Chorvátska. Jeho najvyšší vrchol - St. Ilya je strážcom počasia na ostrove a spôsobuje nečakané výkyvy počasia. To však zabezpečuje skvelé podmienky pre windsurfing. Miestnou raritou sú mangusty, ktoré žijú len na tomto polostrove. Boli tu dovezené z Južnej Ameriky, aby pomohli miestnym obyvateľom v boji proti zmijám. Vretenice bolo vyhnané do vyšších polôh hôr, zatiaľ čo mangusty sa stali turistickou atrakciou.

Makarská riviéra
Jedna z najkrajších častí jadranského pobrežia. Tiahne sa do vzdialenosti cca 60 km, medzi mestami Brela a Gradac. V srdci tejto oblasti je mesto Makarska, čo je turistické, kultúrne a ekonomické centrum. Makarská riviéra je známa hlavne kamienkovou, na míle ďaleko sa tiahnucou plážou a pozvoľným vstupom do krištáľovo čistého mora. Nachádza sa tu aj veľa divokých pláží a malebných zátok.

Kaštelanská riviéra
Kaštelanská riviéra je veľmi obľúbený turistický región uprostred Chorvátska. Dve najdôležitejšie mestá v regióne sú Šibenik a Trogir.

Mesto Omiš
Omiš sa nachádza medzi Splitom a Makarskou. Centrum mestečka Omiš je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. V dávnych dobách bolo najdôležitejším pirátskym mestom na pobreží a o tunajších pirátoch bolo známe, že sú najnebezpečnejší v Stredozemnom mori. Dnes je mesto centrom aktívnej turistiky. Rafting na rieke Cetine, potápanie, rybárčenie, horolezectvo, turistika a surfovanie sú len malou ukážkou možností ako tráviť aktívne dovolenku v tomto letovisku.

Lopud
Ostrov Lopud patrí k súostroviu Elaphiti - 13 ostrovov ležiacich medzi polostrovom Pelješac a Dubrovník. Lopud je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu v prírode, ďaleko od ruchu mesta. Je to ostrov bez áut, s nedotknutou prírodou, piesočnými plážami a promenádami pozdĺž pobrežia. Lopud je známy pre jednu z najkrajších pláží na Jadrane - Šunj, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova a môže sa k nej dôjsť atraktívnou cestou. Ostrov je spojený častými trajektovými linkami z Dubrovníka.

Odlety z: Varšavy, Gdanska a Poznane. Zraz na letisku 2 hodiny pred plánovaným odletom pri stanovisku Rainbow Tours. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Cena a realizácia prehliadok závisí na umiestnení hotela.

SPLIT + TROGIR - cena cca 35 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Split je mesto žijúce pomalším tempom, na ktoré si môžete veľmi rýchlo zvyknúť. Námestie, reštaurácie a kaviarne sú vždy naplnené až po okraj nielen turistov, ale aj miestnou komunitou. Počas výletu sa zoznámite s históriou a vývojom mesta, navštívite palác cisára Diokleciána, ktorá je na zozname UNESCO, rímsku bránu vedúcu do mesta, katedrály a malebný prístav.
Trogir je mesto nachádzajúce sa v strednej Dalmácii, neďaleko Splitu, často nazvaný Malé Benátky. Trogir sa nachádza na malom ostrove, takže vyzerá ako hrad na vode. Pre Trogir sú typické úzke uličky, útulné kaviarne a pamiatky, ktoré sú ukážkou kamenárskeho a stavbárskeho remeslá. Celé mesto je pod ochranou UNESCO a je to v podstate "múzeum pod holým nebom".

DUBROVNÍK - cena cca 30 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolie Dubrovníka.
Dobre zachovalé historické centrum Dubrovníku je absolútne unikátne. Je tu námestie obložené svetlým mramorom, strmé dláždené uličky, vysoké domy, kláštory, kostoly, paláce, fontány a múzea. Staré mestské hradby oddeľujú mesto od ruchu ulíc. V úzkych uličkách je veľa útulných kaviarní a reštaurácií.

MEDJUGORJE + MOSTAR - cena cca 55 EUR
Pre hotely:
Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolie Dubrovníka.
Medjugorje je malé mesto v Bosne, skryté medzi vrcholmi hôr. Je to miesto, kde sa v roku 1981 šestici detí zjavila Panna Mária - Kráľovná pokoja. V súčasnej dobe je to najväčšia svätyňa Panny Márie na Balkáne.
Mostar je ďalšie báječné mesto Bosny, ktoré kombinuje mnoho kultúr a náboženstiev. Návšteva vo vás určite zanechá nezabudnuteľný dojem.

NÁRODNÝ PARK KRKA - cena cca 50 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Krka je najúžasnejšia a najkrajšia krasová rieka v Chorvátsku. Rozprestiera sa na 72 km a preteká hlbokým kaňonom až k moru. Po ceste rieka vytvára početné jazerá, vodopády a pereje. Pri návšteve parku budete mať možnosť sa vykúpať pod jedným z najväčších vodopádov a navštívite múzeum, kde spoznáte život storočných chorvátskych dedín.

NÁRODNÝ PARK PLITVICKÉ JAZERÁ - cena cca 65 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, sever Makarskej riviéry
Národný park Plitvické jazerá tvorí sústava 16 tyrkysovo zelených jazier prepojených vodopádmi a kaskádami. Jazerá sú obklopené hustými bukovými a jedľovými lesmi.
Národný park je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

RAFTING - cena cca 40 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Užite si adrenalínové vzrušenie počas niekoľkokilometrového zjazdu na raftoch na horskej rieke Cetine v blízkosti mesta Omiš. Pri zjazde budete mať možnosť kúpať sa pod vodopádmi a tí odvážnejší môžu skákať z vysokých skál. Počas niekoľko hodinového zjazdu budete pod dohľadom kvalifikovaného inštruktora. Po skončení raftingu si môžete zakúpiť fotky so svojím zjazdom rieky.

DALMATSKÝ VEČER - cena cca 35 EUR
Pre hotely:
Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolí Dubrovníka
Užite si nezabudnuteľný dalmatínský večer v malej a veľmi pôvabnej dedinke Blizna, ktorá sa nachádza na úpätí hôr. Počas návštevy tejto obce vás miestne reštaurácie pohostia regionálnymi špecialitami, hrať bude regionálna hudba a naučíte sa hrať Balote.

ČIERNA HORA V SKRATKE - cena cca 70 EUR
Pre hotely: juh Makarskej riviéry, okolie Dubrovníka
Počas celodenného výletu do susednej Čiernej Hory navštívime slávnu Kotorskú zátoku.
Z Kotoru pôjdeme renomovanými serpentínami na rozhľadňu v nadmorskej výške 1000 m a ďalej budeme pokračovať do dediny Njeguši - miesto známe pre výrobu pršutu a syrov atď. Potom sa vrátime späť do hotela malebnou trasou po Budvanskej riviére.

KORČULA A VÍNA POLOOSTROVA PELJEŠAC - cena cca 50 EUR
Pre hotely: juh Makarskej riviéry, okolie Dubrovníka
Unikátny výlet, kde sa zoznámite s históriou a kultúrou ostrova Korčula a s degustáciou najlepších vín južnej oblasti Dalmácie.
Počas výletu budete mať možnosť spoznať najzaujímavejšie časti ostrova Korčula, a potom posedieť pri poháriku dobrého vína.

Upozornenie! Výlety sú vedené v poľštine. Ich usporiadateľ nie je Rainbow, ale miestna cestovná kancelária, ktorá je zodpovedná za kvalitu služieb. Stanovuje tiež program, ceny a podmienky výletov, takže všetky sťažnosti by mali byť smerované na usporiadateľa. Popisy a ceny výletov v katalógu sú len orientačné, pre podrobnejšie informácie, prosím, kontaktujte nášho zástupcu v Chorvátsku. Delegát je len sprostredkovateľom pri prihlásení na fakultatívne výlety. Min. počet účastníkov je 15 osôb. Pred sezónou a po sezóne nie sú niektoré z výletov organizované.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Hotel Medena. Je smutné, keď slovenské CK 09. 08. 2018

zavádzajú svojich klientov. Koala, Senec, Hechter, Tip travel majú síce objednané ubytovanie pre svojich klientov, no kvalita už nie je rozhodujúca! Hlavne, že eura sú "doma". No pri vstupe do tohoto... Čítať zvyšok recenzia

Cúvajúca Medena 01. 08. 2018

Vrátili sme sa do hotela Medena po 10 rokoch v očakávaní desať ročného skoku vpred, avšak realita bola opačná. Priplatili sme si za luxusnú izbu na vrchnom poschodí s výhľadom na more a dostali sme... Čítať zvyšok recenzia

Izba Superior / Superior room all inclusive 09. 07. 2018

Pred kúpou dovolenky som zvažoval či veriť negatívnym recenziám na tento hotel avšak musím potvrdiť že hotel si nezaslúži ani tri hviezdičky. Na priložených fotografiách môžte vidieť ako v ich... Čítať zvyšok recenzia

hotel medena 12. 08. 2017

katastrofa.otrasný personál a o ničom služby.som tu s manželkou a dvoma detmi a nikdy by ma tu nikto viac nedostal ani keby platili oni mne.na recepcii robia ľudia ktorý sa správajú ako by ste ich... Čítať zvyšok recenzia

Bez komentara 28. 07. 2016

Stacia fotky, asi netreba ziadny komentar. Rodinna dovolenka nepotrebovali sme prepych, ale cisto co sa o tomto zariadeni neda povedat. To bude asi naturou naroda. Bol som v Chorvatsku 5 krat a uz... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

11. 06. - 25. 06. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 078 €
11. 06. - 18. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
719 €
18. 06. - 25. 06. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
694 €
18. 06. - 02. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 136 €
25. 06. - 02. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
726 €
25. 06. - 09. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 285 €
02. 07. - 09. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
757 €
02. 07. - 16. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 268 €
09. 07. - 23. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 273 €
09. 07. - 16. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
752 €
16. 07. - 30. 07. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 285 €
16. 07. - 23. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
769 €
23. 07. - 06. 08. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 351 €
23. 07. - 30. 07. 2020 (8 dní)
Katovice All Inclusive
819 €
30. 07. - 13. 08. 2020 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 340 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €