Vila Penava Obrázok0
Vila Penava Obrázok1
Vila Penava Obrázok2
Vila Penava Obrázok3
Vila Penava Obrázok4
Vila Penava Obrázok5
Vila Penava Obrázok6
Vila Penava Obrázok7
Vila Penava Obrázok8
Vila Penava Obrázok9
Vila Penava Obrázok10
Vila Penava Obrázok11

Vila Penava

Chorvátsko - Kaštelanská riviéra
Pobytové
Pláž do 100 m
Wi-Fi

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Penava bol postavený v roku 2010 a nachádza sa v meste Trogir na ostrove Čiovo. Tento malebný ostrov Čiovo je spojený mostom s mestom Trogir (môžete sa tam dostať lodným taxi cca 2 EUR / osoba, alebo pešou chôdzou cca 10 minút). Vo vzdialenosti 300 m je Okrug Gornji - tradičná dalmatínska dedina, kde nájdete veľké množstvo reštaurácií, kaviarní, vínnych pivníc a najznámejšiu Čiovo pláž s barmi, kaviarňami a centrom vodných športov. Transfer z letiska Split do hotela trvá cca 30 minút, transfer z letiska Dubrovník do hotela trvá cca 5 hodín. Vo vzdialenosti 200 metrov od apartmánov sa nachádza autobusová zastávka. Umiestnenie v blízkosti mesta Trogir je ideálna základňa pre navštívenie Trogiru, Splitu a vodopádov Krka.

Pláž
Hotel Penava sa nachádza priamo na pláži.

Izby
Hotel Penava má 20 izieb typu štúdio, ktoré sa skladajú z priestrannej obývačky, ktorá súčasne plní aj úlohu spálne (štúdio dvojlôžkové - má jednu veľkú posteľ, štúdio trojlôžkové - má možnosť prístelky v podobe rozkladacieho lôžka), kuchynský kút so vstavanými spotrebičmi (chladnička , elektrický sporák s dvoma horákmi, riady a príbory), kúpeľňa (WC, sušič vlasov) a balkón alebo terasa, ktorá sa nachádza pri apartmáne (na balkóne alebo terase je záhradný nábytok). Izby sú vybavené klimatizáciou (zdarma).
Uteráky a posteľná bielizeň (výmena jedenkrát týždenne).
Čistiace prostriedky je potrebné mať vlastné.
Môžete si prenajať detskú postieľku (zadarmo).

Vybavenie
Recepcia (otvorená len pri prítomnosti hostí), parkovisko, malý vonkajší bazén (s morskou vodou) a slnečná terasa. Stoličky a ležadlá pri bazéne (obmedzený počet), na pláži pri vile - zadarmo: ležadlá a slnečníky, na ostatných plážach za poplatok cca 20 HRK / deň / ležadlo, 60-80 HRK / deň / komplet: ležadlo + slnečník).

Strava
Stravovanie je vlastné. Široká škála reštaurácií a barov, najbližšia sa nachádza cca 100 m ďaleko.

Šport a zábava
V tesnej blízkosti (cca 300-500 m) na pláži sa nachádza škola potápania, požičovňa vodných skútrov, zoskoky padákom. Najbližšia diskotéka cca 500 m od hotela. Blízkosť starého mesta Trogir dáva možnosť užiť si večernú zábavu.

Internet
Wi-Fi pripojenie na izbách - za poplatok (cca 5 EUR / týždeň).

Miestne kategórie
***

Iné
www.villa-penava.hr

Náš názor
Dobrý štandard ubytovania a ideálna poloha apartmánov je skvelou voľbou pre náročných klientov, ktorí si cenia nezávislosti. Hotel Penava Vám poskytne perfektnú dovolenku pri krásnom mori a v blízkosti nádherného mesta Trogir.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

CHORVÁTSKO - základné informácie

Mena
HRK - Chorvátska kuna. Môžete platiť kreditnou kartou a vyberať z bankomatov. Americké doláre a eurá možno zameniť v bankách v turistických mestách.

Prepitné
Je zvykom nechávať malé sumy ako prepitné najmä vodičom, miestnym sprievodcom, zamestnancom hotelov a reštaurácií. Stáva sa, že prepitné je pripočítané k účtu v reštaurácii.

Vízum
U pobytov do 90 dní sa nevzťahuje na českých občanov vízová povinnosť. Vstup do Chorvátska je založený na preukázanie sa platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Čas
Rovnako ako v SR.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 45 HRK; 1 liter vody - 6 HRK; pivo v bare od 10 do 15 HRK; káva v kaviarni od 5 HRK. Ceny v letoviskách počas sezóny sú oveľa vyššie ako mimo hlavnej sezóny a než v stredozemí.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 3,5 HRK. Poštové schránky nájdete na mnohých miestach, často aj v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenie s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty je možné zakúpiť v obchodoch a stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov. Mobilné telefóny fungujú v celom Chorvátsku. Miestne hovory sú lacné, ale zahraničné dosť drahé. Prosíme Vás, aby ste si zistili cenu roamingu u svojho operátora pred odchodom na dovolenku.

Chorvátsko
Chorvátsko je známe ako krajina tisícich ostrovov. Nachádza sa pozdĺž pobrežia Jadranského mora a utvára malebnú krajinu, ktorá nemá nikde v Európe obdobu. Perfektnú klímu, krištáľovo čisté more a vynikajúce kuchyne priamo nabádajú na oddych a relaxáciu. Krásna krajina láka k výletom aj tých najväčších milovníkov na leňošenie na pláži.

Korčula
Korčula je jeden z najväčších dalmatínskych ostrovov s bujnou stredomorskou vegetáciou. Miestna architektúra a pamiatky značia spletitou históriou krajiny, čo každý rok láka turistov z celej Európy. Tu sa zrejme narodil slávny námorník Marco Polo. Najväčšou atrakciou tejto oblasti je mesto Korčula, zvané malý Dubrovník, ktorého staré mesto sa nachádza na malom oválnom polostrove. Pri prechádzke krivolakými dláždenými uličkami získate dojem, že sa zastavil čas a iba početné kaviarne a galérie nám pripomínajú, že sme v 21. storočí.

Polostrov Pelješac
Polostrov Pelješac je ďalším z čarovných miest Chorvátska. Tento hornatý polostrov patrí medzi divokejšie miesta pobrežia Chorvátska. Jeho najvyšší vrchol - St. Ilya je strážcom počasia na ostrove a spôsobuje nečakané výkyvy počasia. To však zabezpečuje skvelé podmienky pre windsurfing. Miestnou raritou sú mangusty, ktoré žijú len na tomto polostrove. Boli tu dovezené z Južnej Ameriky, aby pomohli miestnym obyvateľom v boji proti zmijám. Vretenice bolo vyhnané do vyšších polôh hôr, zatiaľ čo mangusty sa stali turistickou atrakciou.

Makarská riviéra
Jedna z najkrajších častí jadranského pobrežia. Tiahne sa do vzdialenosti cca 60 km, medzi mestami Brela a Gradac. V srdci tejto oblasti je mesto Makarska, čo je turistické, kultúrne a ekonomické centrum. Makarská riviéra je známa hlavne kamienkovou, na míle ďaleko sa tiahnucou plážou a pozvoľným vstupom do krištáľovo čistého mora. Nachádza sa tu aj veľa divokých pláží a malebných zátok.

Kaštelanská riviéra
Kaštelanská riviéra je veľmi obľúbený turistický región uprostred Chorvátska. Dve najdôležitejšie mestá v regióne sú Šibenik a Trogir.

Mesto Omiš
Omiš sa nachádza medzi Splitom a Makarskou. Centrum mestečka Omiš je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. V dávnych dobách bolo najdôležitejším pirátskym mestom na pobreží a o tunajších pirátoch bolo známe, že sú najnebezpečnejší v Stredozemnom mori. Dnes je mesto centrom aktívnej turistiky. Rafting na rieke Cetine, potápanie, rybárčenie, horolezectvo, turistika a surfovanie sú len malou ukážkou možností ako tráviť aktívne dovolenku v tomto letovisku.

Lopud
Ostrov Lopud patrí k súostroviu Elaphiti - 13 ostrovov ležiacich medzi polostrovom Pelješac a Dubrovník. Lopud je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu v prírode, ďaleko od ruchu mesta. Je to ostrov bez áut, s nedotknutou prírodou, piesočnými plážami a promenádami pozdĺž pobrežia. Lopud je známy pre jednu z najkrajších pláží na Jadrane - Šunj, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova a môže sa k nej dôjsť atraktívnou cestou. Ostrov je spojený častými trajektovými linkami z Dubrovníka.

Odlety z: Varšavy, Gdanska a Poznane. Zraz na letisku 2 hodiny pred plánovaným odletom pri stanovisku Rainbow Tours. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Cena a realizácia prehliadok závisí na umiestnení hotela.

SPLIT + TROGIR - cena cca 35 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Split je mesto žijúce pomalším tempom, na ktoré si môžete veľmi rýchlo zvyknúť. Námestie, reštaurácie a kaviarne sú vždy naplnené až po okraj nielen turistov, ale aj miestnou komunitou. Počas výletu sa zoznámite s históriou a vývojom mesta, navštívite palác cisára Diokleciána, ktorá je na zozname UNESCO, rímsku bránu vedúcu do mesta, katedrály a malebný prístav.
Trogir je mesto nachádzajúce sa v strednej Dalmácii, neďaleko Splitu, často nazvaný Malé Benátky. Trogir sa nachádza na malom ostrove, takže vyzerá ako hrad na vode. Pre Trogir sú typické úzke uličky, útulné kaviarne a pamiatky, ktoré sú ukážkou kamenárskeho a stavbárskeho remeslá. Celé mesto je pod ochranou UNESCO a je to v podstate "múzeum pod holým nebom".

DUBROVNÍK - cena cca 30 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolie Dubrovníka.
Dobre zachovalé historické centrum Dubrovníku je absolútne unikátne. Je tu námestie obložené svetlým mramorom, strmé dláždené uličky, vysoké domy, kláštory, kostoly, paláce, fontány a múzea. Staré mestské hradby oddeľujú mesto od ruchu ulíc. V úzkych uličkách je veľa útulných kaviarní a reštaurácií.

MEDJUGORJE + MOSTAR - cena cca 55 EUR
Pre hotely:
Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolie Dubrovníka.
Medjugorje je malé mesto v Bosne, skryté medzi vrcholmi hôr. Je to miesto, kde sa v roku 1981 šestici detí zjavila Panna Mária - Kráľovná pokoja. V súčasnej dobe je to najväčšia svätyňa Panny Márie na Balkáne.
Mostar je ďalšie báječné mesto Bosny, ktoré kombinuje mnoho kultúr a náboženstiev. Návšteva vo vás určite zanechá nezabudnuteľný dojem.

NÁRODNÝ PARK KRKA - cena cca 50 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Krka je najúžasnejšia a najkrajšia krasová rieka v Chorvátsku. Rozprestiera sa na 72 km a preteká hlbokým kaňonom až k moru. Po ceste rieka vytvára početné jazerá, vodopády a pereje. Pri návšteve parku budete mať možnosť sa vykúpať pod jedným z najväčších vodopádov a navštívite múzeum, kde spoznáte život storočných chorvátskych dedín.

NÁRODNÝ PARK PLITVICKÉ JAZERÁ - cena cca 65 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, sever Makarskej riviéry
Národný park Plitvické jazerá tvorí sústava 16 tyrkysovo zelených jazier prepojených vodopádmi a kaskádami. Jazerá sú obklopené hustými bukovými a jedľovými lesmi.
Národný park je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

RAFTING - cena cca 40 EUR
Pre hotely: Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra
Užite si adrenalínové vzrušenie počas niekoľkokilometrového zjazdu na raftoch na horskej rieke Cetine v blízkosti mesta Omiš. Pri zjazde budete mať možnosť kúpať sa pod vodopádmi a tí odvážnejší môžu skákať z vysokých skál. Počas niekoľko hodinového zjazdu budete pod dohľadom kvalifikovaného inštruktora. Po skončení raftingu si môžete zakúpiť fotky so svojím zjazdom rieky.

DALMATSKÝ VEČER - cena cca 35 EUR
Pre hotely:
Šibenícka riviéra, Kaštelanská riviéra, Makarská riviéra a okolí Dubrovníka
Užite si nezabudnuteľný dalmatínský večer v malej a veľmi pôvabnej dedinke Blizna, ktorá sa nachádza na úpätí hôr. Počas návštevy tejto obce vás miestne reštaurácie pohostia regionálnymi špecialitami, hrať bude regionálna hudba a naučíte sa hrať Balote.

ČIERNA HORA V SKRATKE - cena cca 70 EUR
Pre hotely: juh Makarskej riviéry, okolie Dubrovníka
Počas celodenného výletu do susednej Čiernej Hory navštívime slávnu Kotorskú zátoku.
Z Kotoru pôjdeme renomovanými serpentínami na rozhľadňu v nadmorskej výške 1000 m a ďalej budeme pokračovať do dediny Njeguši - miesto známe pre výrobu pršutu a syrov atď. Potom sa vrátime späť do hotela malebnou trasou po Budvanskej riviére.

KORČULA A VÍNA POLOOSTROVA PELJEŠAC - cena cca 50 EUR
Pre hotely: juh Makarskej riviéry, okolie Dubrovníka
Unikátny výlet, kde sa zoznámite s históriou a kultúrou ostrova Korčula a s degustáciou najlepších vín južnej oblasti Dalmácie.
Počas výletu budete mať možnosť spoznať najzaujímavejšie časti ostrova Korčula, a potom posedieť pri poháriku dobrého vína.

Upozornenie! Výlety sú vedené v poľštine. Ich usporiadateľ nie je Rainbow, ale miestna cestovná kancelária, ktorá je zodpovedná za kvalitu služieb. Stanovuje tiež program, ceny a podmienky výletov, takže všetky sťažnosti by mali byť smerované na usporiadateľa. Popisy a ceny výletov v katalógu sú len orientačné, pre podrobnejšie informácie, prosím, kontaktujte nášho zástupcu v Chorvátsku. Delegát je len sprostredkovateľom pri prihlásení na fakultatívne výlety. Min. počet účastníkov je 15 osôb. Pred sezónou a po sezóne nie sú niektoré z výletov organizované.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

04. 06. - 18. 06. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
481 €
04. 06. - 11. 06. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
387 €
11. 06. - 18. 06. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
393 €
11. 06. - 25. 06. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
482 €
18. 06. - 25. 06. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
395 €
18. 06. - 02. 07. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
506 €
25. 06. - 09. 07. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
502 €
25. 06. - 02. 07. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
399 €
02. 07. - 09. 07. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
358 €
02. 07. - 16. 07. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
573 €
09. 07. - 16. 07. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
489 €
09. 07. - 23. 07. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
624 €
16. 07. - 30. 07. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
499 €
16. 07. - 23. 07. 2020 (8 dní)
Katovice bez stravy
384 €
23. 07. - 06. 08. 2020 (15 dní)
Katovice bez stravy
485 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €