Ubytování CTY Obrázok0
Ubytování CTY Obrázok1
Ubytování CTY Obrázok2
Ubytování CTY Obrázok3
Ubytování CTY Obrázok4
Ubytování CTY Obrázok5
Ubytování CTY Obrázok6
Ubytování CTY Obrázok7
Ubytování CTY Obrázok8
Ubytování CTY Obrázok9
Ubytování CTY Obrázok10
Ubytování CTY Obrázok11
Ubytování CTY Obrázok12
Ubytování CTY Obrázok13
Ubytování CTY Obrázok14
Ubytování CTY Obrázok15

Dalmátska eskapáda pre pohodlných

Chorvátsko - Trogir
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Slovinsko (pre zájazd CTY): hotel ** / *** 1 tranzitný nocľah v Slovinsku.

Izby: dvojlôžkové (možnosť prístelky) s kúpeľňou a WC.

Strava: raňajky

Hotely ** / *** (7 nocí). Ubytovanie ako počas poznávacej časti, tak i pobytovej časti sa nachádza v Chorvátsku alebo v Bosne a Hercegovine. Minimálne 5 nocí na pobreží Jadranského mora, max. 500 m od mora.

Izby: funkčne zariadené dvojlôžkové (možnosť prístelky), všetky s kúpeľňou a vo väčšine hotelov s TV. Väčšina izieb má balkón.

Vybavenie: všetky hotely majú recepciu, bar, reštauráciu, niektoré majú bazén.

Strava: raňajky a večere.

Náš názor: Umiestnenie hotelov pri mori poskytuje skvelý východiskový bod k výletom, ale tiež možnosť odpočinku po prehliadkach.

Miestne kategórie: ** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Program

Malebné Chorvátsko - Split a Dubrovník - na to nezabudnete • Plitvické jazerá - 16 jazier, 72 vodopádov • Národný park Krka • večera v cene • pobyt pri mori - slnko a Jadran!

Deň 1
Odchod z Poľska podľa poriadku. Prejazd cez Česko, Rakúsko do Slovinska, ubytovanie a prenocovanie. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.

Deň 2
Po raňajkách, v skorých ranných hodinách, prejazd do Ľubľany - hlavného mesta Slovinska (krátka prechádzka mestom). Potom pôjdeme do jaskyne Postojna - jednej z najväčších jaskýň na svete o celkovej dĺžke 24 km. Turistická trasa zahŕňa 5 km, z toho 3,7 km je prejazd elektrickým vlakom. Uvidíme komplex jaskýň, skál a podzemných chodieb, niekoľkometrové skalné útvary, trblietajúce sa rôznymi farbami, stalaktity, stalagmity a skalné opony. V jaskyni je konštantná teplota 10 ° C, a jej zvláštnosťou je výskyt Macaráta jaskynného, ​​žijúceho iba vo vodách Dinárskeho krasu. Prejazd do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Plitvíc a návšteva Národného parku Plitvické jazerá. Na ploche porastenej bukmi, jedľami, smrekmi a javormi (s dĺžkou viac ako 8 km) sa nachádza 16 tyrkysových jazier. Sú terasovito rozložené a vzájomne prepojené 72 vodopádmi. Oblasť parku patrí do svetového prírodného dedičstva a je pod ochranou UNESCO. Následne prejazd do hotela a ubytovanie. Voľný čas na odpočinok, večera a prenocovanie.

Deň 4
Po raňajkách prejazd na prehliadku Splitu a Trogiru. Navštívime najväčšie mesto Dalmácie - Split. Uvidíme staré mesto (UNESCO), ktorého budovy odrážajú búrlivú históriu regiónu. Miešajú sa tu benátske, maďarské a rakúske vplyvy. Uvidíme okrem iného: antický palác cisára Diokleciána, jeden z najkrajších príkladov rímskej obrannej architektúry v Európe (3. - 4. storočie), katedrálu, mauzóleum cisára a malebný prístav. Spoločne s rozvojom mesta sa bývalá rezidencia cisára vnorila do neskoršej zástavby a dnes vytvára jedinečnú kombináciu architektonických štýlov rôznych epoch. Po prehliadke mesta odporúčame prechádzku medzi palmami slávnou prímorskou promenádou - Riva. Následne prejdeme do Trogiru, ktorého stavby sú dokonalým príkladom kontinuity mesta. Rozloženie ulíc tejto ostrovnej osady pochádza z gréckych čias a neskorší vládcovia ju dozdobili jedinečnými verejnými budovami, obytnými budovami a pevnosťami. Uvidíme okrem iného: goticko-renesančnú radnicu z prelomu 14. a 15. storočia a katedrálu sv. Vavrinca z 13. storočia. Trogir, ako jedno z najzachovalejších románsko-gotických miest v strednej Európe, bolo zapísané do zoznamu UNESCO. Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 5
Po skorých raňajkách prejdeme malebnou vyhliadkovou trasou na prehliadku perly Jadranu - Dubrovníka (UNESCO). Cestou uvidíme nádherné výhľady na hory a more. Je to krásne mesto so skvelou atmosférou, plné pamiatok a fascinujúcich uličiek. Počas prechádzky mestom, ktoré je obklopené mohutnými hradbami, sa zoznámime s jeho históriou a uvidíme okrem iného: Františkánsky kláštor z prelomu 14. a 15. storočia, katedrálu a Múzeum lekárne. Pre záujemcov plavba okolo hradieb Dubrovníka (za príplatok). Prejazd do hotela, večera a voľný čas.

Deň 6 – 8
Voľný čas na odpočinok, opaľovanie a kúpanie. Pre záujemcov možnosť využitia fakultatívnych výletov (v závislosti na umiestnení hotela Medjugorje a Mostar, rybí piknik - výlet loďou, Šibenik a Zadar, Korčula). Ceny každého z výletu sú cca 30-45 EUR / osoba.

Deň 9
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do Národného parku Krka, ktorý sa nachádza v oblasti utváranej rovnomennou riekou. Rieka Krka pretekajúca vápencovým podložím vytvorila nepravidelné koryto. Najzaujímavejším miestom je takmer pol kilometra dlhý úsek, kde rieka preteká 17 kaskádami, širokými takmer 100 m, a prekonáva výškový rozdiel 45 m. Neskoro popoludní odchod do Poľska.

Deň 10
Príchod do Poľska v popoludňajších hodinách. (Katovice cca 13:00)
(Realizácia programu zahŕňa prejazd cca 3600 km - počítané od poľskej hranice).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy sú žiadané, aby si vzali šatku na hlavu - k vstupu do kostola / mešity.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné min. 3 mesiace po dátume návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

 

Počasie

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €