Arabella Azur Resort

Egypt
Pobytové
Medzinárodné animácie
Pláž do 100 m
Posilňovňa

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Arabella Azur Resort
leží cca 3 km od Hurghady a cca 12 km od letiska. Pri hoteli sa nachádza jachtový prístav.

Pláž
Arabella Azur Resort
sa nachádza priamo pri piesočnatej pláži. V blízkosti brehu je koralový útes. Na pláž odporúčame ochrannú obuv. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazéne a na pláži - zdarma. Na pláži je bar s nápojmi a občerstvením.

Vybavenie
Arabella Azur Resort
sa skladá z dvojposchodových až trojposchodových budov. Hosťom je k dispozícii: 24-hodinová recepcia, trezor na recepcii (zdarma), bankomat, zmenáreň, obchody so suvenírmi, kaderníctvo (za poplatok), práčovňa (za poplatok), fitnes centrum, zdravotné stredisko (za poplatok). Hotel má dva vonkajšie bazény (jeden v zime vyhrievaný), tri reštaurácie, reštauráciu a'la carte (za poplatok) a šesť barov (na pláži, pri bazéne, lobby bar, orientálny kútik, krčma "Bier Keller" a bar s vodnou fajkou ).

Izby
Arabella Azur Resort
disponuje 300 priestrannými izbami, ktoré majú výhľad do záhrady, na bazén alebo na more. V izbách sa nachádzajú postele typu "twin" a "king size". Izby sú vybavené klimatizáciou, telefónom, TV, minibarom (dopĺňaný denne - fľaša vody, ostatné nápoje sú za poplatok), sušičom vlasov, balkónom alebo terasou. Na izbách sa nachádza príslušenstvo k príprave kávy a čaju. Pre deti do veku 2 rokov je možné požiadať o detskú postieľku.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-11:00), obedy (12:30-15:00), večera (19:00-22:30), občerstvenie počas dňa (15:00-18:00) a miestne alkoholické a nealkoholické nápoje. Reštaurácia a'la carte (za poplatok) je otvorená od 18:00 do 22:00. Lobby bar je otvorený 24 hodín denne (v rámci All Inclusive v hodinách od 10:00 do 02:00, potom za poplatok), krčma "Bier Keller" od 18:00 do 02:00. Bary pri bazénoch a na pláži sú hosťom k dispozícii od 10:00 do 18:00. Orientálny bar je otvorený vo večerných hodinách od 19:00 do 23:00. V rámci All Inclusive je podávaná zmrzlina (12:00-17:00). Nápoje v shisha bare v rámci All Inclusive zadarmo (vodná fajka za poplatok). Hotel ponúka detské menu a má detské stoličky. Pri stolovaní v reštauráciách je vyžadované formálne oblečenie.

Šport a zábava
Arabella Azur Resort
organizuje denné aj večerné animácie, trikrát týždenne živá hudba. Hosťom je k dispozícii: tenisový kurt (prenájom vybavenia zdarma, osvetlenie za poplatok), futbalové ihrisko, squashové a volejbalové kurty, posilňovňa, stolný tenis, biliard, vodné bicykle (zdarma), centrum vodných športov (za poplatok), fitnes centrum, wellness ( sauna, parný kúpeľ, vírivka, masáže, kaderník - za poplatok), potápačské centrum (za poplatok). V areáli hotela je diskotéka (22:00-03:00 - nápoje na diskotéke zadarmo a od 02:00 za poplatok). Pre deti: miniklub (4-12 rokov), mini diskotéka, detský bazén, detské ihrisko, animácie.

Internet
Internet za poplatok.

Webové stránky
http://arabella-azur-resort.hotel-hurghada.com/pl/

Náš názor
Ideálne miesto pre milovníkov vodných športov a pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. Arabella Azur Resort je cenený pre svoju polohu v blízkosti centra Hurghady.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: leteckú dopravu, letiskové poplatky, transfery letisko - hotel - letisko, 7 alebo 14 nocí v hoteli, stravu podľa špecifikácie hotela, služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, služby poľského delegáta v mieste dovolenky, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: egyptské vízum (platí sa na letisku vo výške cca 25 USD), fakultatívne výlety, strava, ktorá nie je uvedená v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov) a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz na letisku 2 hodiny pred plánovaným odletom pri stanovisku Rainbow Tours. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo využitie fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

EGYPT HURGHADA - ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Mena
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 6 EGP; 1 EUR = cca 7 EGP). Odporúčame vziať so sebou eurá alebo doláre. Peniaze je možné vymeniť v mnohých zmenárňach v hoteloch alebo v bankách. Je nutné mať so sebou aspoň časť financií v hotovosti, pretože platenie kreditnou kartou a používanie bankomatov môže byť niekedy ťažké.

Prepitné (bakšiš)
V arabských krajinách je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Zárobky v Egypte sú nízke, a preto prepitné je často veľkou finančnou pomocou. Platí to najmä pre vodiča počas fakultatívnych výletov, pre čašníkov v reštauráciách, ale sú tiež obvyklé v hoteloch pre upratovací personál.

Vízum
Každý cestujúci je povinný mať platný cestovný pas s dobou platnosti najmenej 6 mesiacov odo dňa výjazdu z Egypta. Pre občanov SR je vízum povinné, je udelené na medzinárodnom letisku pri prílete do krajiny. Vízum je platné 30 dní, je vyznačené pečiatkou v pase a stojí 25 USD.

Čas
V zimnom období + 1 hodina oproti Českej republike, v lete rovnaký čas ako v SR.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 20 EGP; 1 l vody 3 EGP; pivo v bare od 16 EGP; káva v kaviarni od 2 EGP. V arabských krajinách je zvykom zjednávanie, zvlášť u väčších nákupov alebo kúpe suvenírov. Je však dôležité dodržiavať určité pravidlá: nikdy neponúkajte cenu, ktorú nie ste schopní zaplatiť a pri nakupovaní sa neponáhľajte. V mnohých historických budovách sú zavedené poplatky za fotografovanie, ktoré môžu byť od 5 až do 100 EGP. Informujte sa prosím u sprievodcu počas jednotlivých výletov.

Pošta
Známka na pohľadnicu do Českej republiky stojí 4 EGP. Cena je úradne stanovená. Pri kúpe známky je potrebné upozorniť, že je to do Českej republiky.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú ako v turistických lokalitách, tak aj v mestách. Miestne hovory sú lacné, volania do zahraničia sú však oveľa drahšie. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.

Hurghada
Najznámejšie letovisko pri Červenom mori. Už mnoho rokov je jednou z najnavštevovanejších oblastí Egypta. Z malej dedinky sa postupne stala niekoľkokilometrová oáza slnka a priezračného mora. Teraz sa turistická zóna rozprestiera na 40 km pozdĺž pobrežia. Je to jedno z mála miest, kde väčšina hotelov leží priamo pri pláži. Aj napriek pomerne vysokej teplote je celé leto rajom pre tých, ktorí hľadajú aktívny odpočinok i pre milovníkov svetoznámych pamiatok.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Poznane, Wroclawi a Gdanska. K odbaveniu sa dostavte 2 hodiny pred plánovaným odletom k stánku cestovnej kancelárie Rainbow Tours na letisku. Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: http://r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Káhira - centrum arabského sveta
Celodenný výlet autobusom do hlavného mesta Egypta.
Program: návšteva Egyptského múzea (úžasné poklady faraónov a múmie), sfingy, pyramídy v Gíze: Cheopsova, Kefrenova a Mikerínova (vstup do Kefrenovej pyramídy za poplatok cca 35 LE), najstaršie mešity v Káhire - mešita Amr Ibn Asa, koptský kostol, papyrusový inštitút a výrobňa parfumov. Obed je zahrnutý v cene výletu (nápoje sú za poplatok). Cena cca 95 USD.

Hlbinné potápanie
Skvelý výlet loďou ku koralovým útesom, kúpanie v mori, potápanie a pozorovanie krás koralových útesov. Všetko pod dohľadom profesionálnych poľských inštruktorov.
Cena cca 55 USD.

V galábiji po Hurghade!
Popoludňajší výlet po Hurghade. Oblečení v tradičnom egyptskom odeve (tzv. Galábíja) si prezrieme Novú Marínu, kde si v kaviarni zapálime vodnú fajku. Nasleduje návšteva miestneho rybieho trhu a obed v rybej reštaurácii (nápoje za poplatok). Po obede navštívime najstaršiu časť mesta - Dahar. Ďalej potom akvárium, mešitu a koptský kostol. Ďalšou zastávkou bude miestny bazár s parfumami, manufaktúrou papyrusmi a suvenírmi.
Cena cca 60 USD.

Safari - Sahara park
Výlet jeepmi do púšte, návšteva beduínskej dediny, kde sa zoznámite s ich životom a zvykmi. Nasleduje prechádzka na ťavách a štvorkolkách. Návšteva terária, kde uvidíte rôzne druhy živočíchov žijúcich v púšti. Na konci dňa vás čaká večera pri západe slnka nad Saharou a za zvukov arabskej hudby. Cena cca 55 USD.

Luxor a Karnak
Celodenný výlet autobusom do slávnej Théby - mesto so stovkami brán.
Na programe je: návšteva chrámu v Karnaku (alej sfíng, Hypostylová sála), Údolie kráľov - s hrobkami faraónov (okrem iného slávna Tutanchamonova hrobka), Memnonove kolosy (pozostatky chrámu Amenhotepa III) a monumentálneho chrámu kráľovnej Hatšeptsut (obnovený poľskou archeologickou misiou). Počas výletu obed (nápoje za poplatok).
Cena cca 95 USD.

Jungle Aqua Park
Výlet do najväčšieho aquaparku v Hurghade - ideálne nielen pre rodiny s deťmi. Celodenné All Inclusive v aquaparku je zahrnuté v cene výletu (obed, ľahké občerstvenie, zmrzlina, nealkoholické nápoje a miestne alkoholické nápoje). Návrat do hotela vo večerných hodinách. Cena cca 50 USD.

Katamarán
Fascinujúca dvojhodinová plavba loďou medzi koralovými útesmi je jedinečnou príležitosťou na sledovanie podmorského sveta. Cena cca 40 USD.

Iné ponuky pre záujemcov: Káhira letecky (cca 300 USD), ostrov Giftun (cca 35 USD), Hurghada City Tour (cca 25 USD), show delfínov (cca 40 USD) - bližšie informácie k dispozícii u delegáta.

Upozornenie! Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Výlety sú komentované v poľskom jazyku (pri dosiahnutí minimálneho počtu 15 účastníkov) alebo v anglickom jazyku. Ich organizátorom nie je Rainbow Tours, ale miestna cestovná kancelária, ktorá ručí za kvalitu služieb a zostavuje ich program, ceny a termíny odchodov. Delegát je iba sprostredkovateľom fakultatívnych výletov. Nie je možnosť platby kreditnou kartou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Arabella 5.5 do 12.5.2018 04. 06. 2018

Za nás veľká spokojnosť, či už ubytovania alebo stravy...po príchode v ranných hodinách na hotel nás poslali hneď na raňajky a ubytovanie cca do hodinky..čo sa týka mora, tak nádherné... Čítať zvyšok recenzia

Famózne rozpravkove 20. 05. 2018

Boli sme spoločne s mojou sestrou. Vždy je nam vynikajúce. Síce teraz sa stala chyba že sme 4 dní museli byť v susednom hoteli Arábia. Boli sme obe nešťastné. Ale zato sme boli šťastne že sa to dalo... Čítať zvyšok recenzia

Famózny hotel 19. 05. 2018

Bola som už druhý krát, a rada sa opäť vrátim po 3 krát. Služby vynikajúce, personál ústretový usmievavy,milý,menegeri ústretový, niečo čo dodať je to vynikajúci hotel.Je to môj druhý domov krajina... Čítať zvyšok recenzia

Prvý krát v Egypte - odporúčam 22. 11. 2017

Boli sme v Egypte 07/2017. Precestovali sme viacej destinácii, ale Egypt - podmorský svet vyhráva. Hotel na veľmi dobrej úrovni, čistota , vynikajúca strava, biliard zdarma, kvalitná posilňovňa... Čítať zvyšok recenzia

Výborné 08. 09. 2017

Tento hotel bol na veľmi vysokej úrovni. Po pri jazde si človek musí samozrejme priplatiť aby dostal lepšiu izbu ale stojí to za to. Izby mali klasický egyptský štýl a spať pod kupolou bolo... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

29. 08. - 06. 09. 2019 (9 dní)
Katovice All Inclusive
587 €
29. 08. - 13. 09. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
796 €
05. 09. - 13. 09. 2019 (9 dní)
Gdańsk All Inclusive
589 €
05. 09. - 20. 09. 2019 (16 dní)
Gdańsk All Inclusive
1 002 €
12. 09. - 27. 09. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 012 €
12. 09. - 20. 09. 2019 (9 dní)
Katovice All Inclusive
592 €
19. 09. - 04. 10. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
956 €
19. 09. - 27. 09. 2019 (9 dní)
Katovice All Inclusive
622 €
26. 09. - 11. 10. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 016 €
26. 09. - 04. 10. 2019 (9 dní)
Katovice All Inclusive
640 €
03. 10. - 18. 10. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 058 €
03. 10. - 11. 10. 2019 (9 dní)
Katovice All Inclusive
640 €
10. 10. - 18. 10. 2019 (9 dní)
Katovice All Inclusive
640 €
10. 10. - 25. 10. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 030 €
17. 10. - 01. 11. 2019 (16 dní)
Katovice All Inclusive
975 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €