Jaz Samaya

Egypt
Pobytové
Medzinárodné animácie
Pláž do 100 m
Tenisový kurt

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Luxusný a vkusne zariadený 5 * hotel Jaz Samaya sa nachádza v Madinat Coraya - priamo na brehu tyrkysových vôd Červeného mora. Menší hotel je obklopený dobre udržiavanou záhradou a nachádza sa v tesnej blízkosti atrakcií ponúkaných v Madinat Coraya - reštaurácií či aquaparku. Letisko je vzdialené cca 7 km a mesto Marsa Alam cca 70 km.

Pláž
Hotel Jaz Samaya sa nachádza priamo pri širokej, piesočnatej pláži, umiestnený v malom zálive. Priamo pri pláži je jeden z najkrajších koralových útesov prístupných od brehu - odporúčame ochrannú obuv. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, bankomat, nákupné centrum s cca 100 obchodmi - suvenírmi, klenotníctvo, minimarket, lekáreň, práčovňa. Hostia hotela Jaz Samaya môžu využívať niekoľko reštaurácií: hlavná Al Bustan (medzinárodná a orientálna kuchyňa, bufet), a'la carte - talianska Nino 's, orientálna Šofr a stredomorská Fayrouz a niekoľko barov: Sabbar - bar na pláži a pri bazéne, lobby bar Sokkareya a taky food court Madinat Coraya. Hotel má tri vonkajšie bazény nepravidelných tvarov (jeden s oddelenou časťou pre deti), ktoré sú obklopené slnečnou terasou - ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Izby
Hotel Jaz Samaya má viac ako 260 izieb umiestnených v niekoľkých trojposchodových budovách. Ponúka ubytovanie v dvoch typoch izieb:
- štandardné dvojlôžkové izby (o rozlohe 37 m², bez možnosti prístelky) alebo
- rodinné izby (o rozlohe 45 m²) s možnosťou ubytovania rodiny 2 + 2 alebo troch dospelých a jedného dieťaťa (možnosť dvoch prísteliek). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha, WC, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, trezorom, minibarom (za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju, balkónom alebo terasou.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), obed (12:30-14:30) a večere (18:30-21:00) podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácii. Navyše: neskoré raňajky, občerstvenie, sladké občerstvenie počas dňa a zmrzlina (12:00-14:00 a 15:00-17:00) v určených baroch, aj miestne alkoholické a nealkoholické nápoje od 09:00 do 24:00 v určených baroch. Jedenkrát za pobyt môžu hostia využiť reštauráciu a'la carte (nutná rezervácia vopred). All Inclusive nezahŕňa minibary, fľaškové a dovážané nápoje, čerstvo vylisované džúsy, vodnú fajku.

Šport a zábava
Každodenný animačný program, okrem iného: hry a zábava, boccia, stolný tenis, šípky, plážový volejbal. Zadarmo: tenisový kurt (osvetlenie za poplatok), joggingový chodník pozdĺž pláže, posilňovňa. Za poplatok: centrum vodných športov, sauna, kúpele, vírivka, kozmetický salón, masáže. Vo večerných hodinách živá hudba a miestne show.
Pre najmenších hostí: animácie v miniklube, detské ihrisko, detský bazén. Hostia môžu navštíviť Madinat Coraya Aquapark s trinástimi šmykľavkami rôznych veľkostí.

Internet
Internet v lobby a na izbách - zadarmo (150 MB / izba s obmedzenou rýchlosťou), možnosť zakúpenia balíčka so zvýšenou rýchlosťou.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.jaz.travel

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/jaz-samaya

Náš názor
Luxusný hotel patriaci k jednému z najobľúbenejších, pre vysokú kvalitu služieb, hotelových reťazcov na Strednom východe - Jaz Resorts. Bohatý program All Inclusive, široký výber animácií, aquapark a vkusný interiér splní očakávania náročných klientov.
Hotel Jaz Samaya sa dokonale hodí ako miesto pre aktívny oddych a rodinnú dovolenku!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet lietadlom, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, služby poľského delegáta, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: egyptské vízum - cca 25 USD (platí sa na letisku), fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov) a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlety z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na http://r.pl/rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

EGYPT MARSA ALAM - základné informácie

Mena
EGP - Egyptská libra (1 USD = cca 6 EGP; 1 EUR = cca 7 EGP). Odporúčame vziať so sebou eurá alebo doláre. Peniaze je možné vymeniť v mnohých zmenárňach (v hoteloch alebo v bankách). Je nutné mať so sebou aspoň časť financií v hotovosti, pretože platenie kreditnou kartou a používanie bankomatov môže byť niekedy ťažké.

Prepitné
V arabských krajinách je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Zárobky v Egypte sú nízke, a preto prepitné je často veľkou finančnou pomocou. Platí to najmä pre vodiča počas fakultatívnych výletov, pre čašníkov v reštauráciách, ale sú tiež obvyklé v hoteloch pre upratovací personál.

Vízum
Každý cestujúci je povinný mať platný cestovný pas s dobou platnosti najmenej 6 mesiacov odo dňa výjazdu z Egypta.
Pre občanov SR je vízum povinné, je udelené na medzinárodnom letisku pri prílete do krajiny.
Vízum je platné 30 dní, je vyznačené pečiatkou v pase a stojí 25 USD.

Čas
Rovnaký ako v Českej republike.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 20 EGP; 1 l vody 3 EGP; pivo v bare od 16 EGP; káva v kaviarni od 2 EGP. V arabských krajinách je zvykom zjednávanie, zvlášť u väčších nákupov alebo kúpe suvenírov. Je však dôležité dodržiavať určité pravidlá: nikdy neponúkajte cenu, ktorú nie ste schopní zaplatiť a pri nakupovaní sa neponáhľajte. V mnohých historických budovách sú zavedené poplatky za fotografovanie, ktoré môžu byť od 5 až do 100 EGP. Informujte sa prosím u sprievodcu počas jednotlivých výletov.

Pošta
Známka na pohľadnicu do Českej republiky stojí od 4 EGP. Cena je úradne stanovená. Pri kúpe známky je potrebné upozorniť, že je to do Českej republiky.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú ako v turistických lokalitách, tak aj v mestách. Miestne hovory sú lacné, volania do zahraničia sú však oveľa drahšie. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.

V oblasti

Marsa Alam
Marsa Alam sa nachádza v južnej časti pobrežia Červeného mora, je jednou z najmladších a najmenej preplnených turistických oblastí Egypta. Táto časť pobrežia je panenskou krajinou, ktorú si vyberajú milovníci pokojnej dovolenky, rovnako ako milovníci vodných športov. Oblasť Marsa Alam je známa ako raj pre potápačov - nádherné farebné koralové útesy a nepreberné množstvo rýb okúzľuje turistov z celého sveta. Je to tiež skvelá základňa pre turistov, ktorí chcú vidieť pamiatky starovekého Egypta - Abu Simbel, chrám v Luxore, Údolie kráľov a chrám vo Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovíc. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na http://r.pl/rozklady

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

Luxor a Karnak
Celodenný výlet autobusom do slávnej Théby - mesta so stovkou brán. V programe okrem iného: návšteva chrámu v Karnaku, Údolie kráľov - s hrobkami faraónov (okrem iného slávna Tutanchamonova hrobka), Memnonove kolosy (pozostatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálneho chrámu kráľovnej Hatšeptsut (zreštaurovaného poľskou archeologickou výpravou). Počas výletu obed. Cena cca 100 USD.

Hlbinné potápanie
Skvelý výlet loďou ku koralovým útesom, kúpanie v mori, potápanie a pozorovanie krás koralových útesov. Všetko pod dohľadom profesionálnych inštruktorov.
Cena cca 75 USD.

Plavba loďou Seascope
Pobyt v Marsa Alam bez obdivovania útesu? Nemožné! Odporúčame cca 1,5hodinovú plavbu loďou s preskleným dnom ktorá sa plaví medzi koralovými útesmi. Možnosť obdivovania nádherného podmorského sveta z paluby lode. Cena cca 55 USD.

V galábiji cez El Quseir!
Popoludňajší výlet po najstaršom egyptskom meste na pobreží Červeného mora - El Quseir. Je to jedno z mála pobrežných miest, kde sa podarilo udržať skutočné zvyky Egypťanov ešte nedotknutej cestovným ruchom. Oblečení v tradičných miestnych egyptských kostýmoch čiže galábijách navštívime najstaršiu mešitu v meste, koptský kostol a prejdeme sa úzkymi uličkami mesta. Následne obed v miestnej rybej reštaurácii. Po jedle návšteva miestneho trhu, kde sa nachádza tradičná parfuméria a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónom alebo ibištekový čaj a zapálime si vodnú fajku. Cena cca 60 USD.

Potápanie - ostrov Qulaan
Fantastický výlet loďou na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztrúsené po Červenom mori, obklopené rozprávkovými útesmi! Počas výletu sú naplánované dve viac ako hodinové zastávky na šnorchlovanie (vybavenie na šnorchlovanie v cene). Počas potápania je veľká šanca, že sa k nám pripoja delfíny! V cene výletu je zahrnutý obed. Cena cca 70 USD.

Super expedícia 2 v 1 - púšť a útesy!
Expedíciu začneme cca 2hodinovou jazdou na štvorkolkách po púšti - počas jazdy púšťou obklopenou majestátnymi horami, sa budeme cítiť ako skutoční objavitelia! Po dávke adrenalínu budeme mať príležitosť k odpočinku v beduínskej dedine pri občerstvení a ibiškovom čaji. Následne prejazd do zátoky Marsa Mobarak, čiže korytnačej zátoky. Čas na kúpanie a opaľovanie, rovnako ako na šnorchlovanie na jednom z najkrajších koralových útesov v oblasti Marsa Alam. Cena cca 75 USD.

Asuán a Abu Simbel
Dvojdňový autobusový výlet.
1. deň: navštívime Veľkú Asuánsku priehradu a chrám bohyne Isis na ostrove Philae. Následne nocľah v Asuáne (na lodi alebo v hoteli). V skorých ranných hodinách odchod z Asuánu a prejazd do Abu Simbel - monumentálnych a úchvatných chrámov faraóna Ramzes II. a jeho manželky Nefertari. Následne prejazd do mesta Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahŕňa dva obedy, večeru a raňajky. Cena cca 210 USD.

Quad safari
Výlet terénnymi autami po rozľahlej púšti a návšteva beduínskej dediny, kde možno spoznať beduínske zvyky a jednoduchosť ich života. Cena cca 70 USD.

Ďalšie možnosti výletov:
Káhira lietadlom (cca 450 USD)
Plavby loďou po Červenom mori (cca 100 USD)
Návšteva aquaparku Akassia (cca 60 USD)

Upozornenie! Vyššie uvedené opisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. Výlety sú komentované v poľskom jazyku (pri dosiahnutí minimálneho počtu 15 účastníkov) alebo v anglickom jazyku. Ich organizátorom nie je Rainbow Tours, ale miestna cestovná kancelária, ktorá ručí za kvalitu služieb a zostavuje ich program, ceny a termíny odchodov. Delegát je iba sprostredkovateľom fakultatívnych výletov. Nie je možnosť platby kreditnou kartou.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Výborný hotel 01. 08. 2018

Prežili sme krásnu dovolenku v malom hoteli.Na recepcii sa snažia vyhovieť každej požiadavke.Prekrásne šnorchlovanie priamo z móla,súkromná maličká pláž priamo pred hotelom.Každý deň šéfkuchár... Čítať zvyšok recenzia

Super dovolenka , nádherné more, vynikajúci personál. Tichý hotel ideálny na relax. 06. 07. 2018

Ideálna dovolenka s krásnym podmorským svetom. Pre malé deti vhodné možu pozorovovat rybičky hned pri vstupe do mora,kde možu šnorchlovať. Izby čisté, upratujúci personál kreatívny pri vytváraní... Čítať zvyšok recenzia

Opäť úžasná dovolenka 18. 07. 2016

Jaz Samaya opäť nesklamal, po dvoch rokoch sme sa vrátili a môžeme hodnotiť zase len pozitívne.Hotel je na vysokej úrovni,určite si zaslúži 5*. Celý personál si zaslúži poďakovanie,zato že robia... Čítať zvyšok recenzia

:) 26. 06. 2016

Dovolenka tam bola úžasná :) spokojní sme boli so všetkým, personál milí,ochotní. Ďakujeme všetkým za príjemné chvíle. Izby čisté, obsluha usmievavá a priateľská, hotel udržiavaný. Z jedla bolo... Čítať zvyšok recenzia

Krásny hotel na úžasnom mieste 06. 08. 2014

Tento hotel sa nachádza v zátoke Madinat Coraya Bay a susedí s viacerími hotelmi.Je síce menší ale velmi dobre riešený,a všade to máte blízko.Izby sú krásne,velké a ked sa vám podarí dostať izbu s... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

31. 08. - 15. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 148 €
31. 08. - 08. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
732 €
07. 09. - 15. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
705 €
07. 09. - 22. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 330 €
14. 09. - 29. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 314 €
14. 09. - 22. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
710 €
21. 09. - 29. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
769 €
21. 09. - 06. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 302 €
28. 09. - 13. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 248 €
28. 09. - 06. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
729 €
05. 10. - 13. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
812 €
05. 10. - 20. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 315 €
12. 10. - 27. 10. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 303 €
12. 10. - 20. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
800 €
19. 10. - 27. 10. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
800 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €