Ubytování EGM Obrázok0
Ubytování EGM Obrázok1
Ubytování EGM Obrázok2
Ubytování EGM Obrázok3
Ubytování EGM Obrázok4
Ubytování EGM Obrázok5
Ubytování EGM Obrázok6
Ubytování EGM Obrázok7
Ubytování EGM Obrázok8
Ubytování EGM Obrázok9

Egypt - síla jihu z Marsa Alam

Egypt - Luxor
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Pensee Royal Garden Beach Resort

Poloha
Pensee Royal Garden Beach Resort
sa nachádza 20 km od centra mesta El Quseir, ktoré je vzdialené cca 150 km južne od Hurghady. Letisko Marsa Alam je od hotela vzdialené cca 40 km. El Quseir je tiché a pokojné egyptskej mesto s pôvabným starým mestom, úzkymi uličkami a tradičnými farebnými bazármi. Poloha hotela umožňuje navštíviť miestne atrakcie ako starú pevnosť, prístav, staré mesto v El Quseir, púšť a početné smaragdové bane.

Pláž
Pensee Royal Garden Beach Resort
sa nachádza priamo pri širokej piesočnato-kamienkovej pláži. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazéne a na pláži - zdarma. Na pláži je bar s nápojmi a občerstvením.

Vybavenie
Rozľahlý hotel patrí do reťazca Azur Hotels & Resort. Skladá sa z hlavnej budovy a 2-3 vedľajších poschodových budov, ktoré sa nachádzajú v krásnej záhrade. Hosťom je k dispozícii: 24-hodinová recepcia, bankomat, obchody so suvenírmi, salón krásy (za poplatok) a práčovňa (za poplatok). Hotel má dva bazény nepravidelných tvarov, tri reštaurácie (hlavná, talianske bistro "Mama Mia" na pláži, reštaurácia "Coral Beach" na pláži) a päť barov: lobby bar, plážový bar, bar pri bazéne, orientálny bar - egyptský kútik s vodnou fajkou (za poplatok) a bar na diskotéke (za poplatok).

Izby
Pensee Royal Garden Beach Resort
disponuje cca 270 priestrannými izbami (max. pre tri dospelé osoby alebo dve dospelé osoby a dve deti). Majú výhľad na bazén a more. Každá izba je vybavená kúpeľňou (sprcha, WC, sušič vlasov), klimatizáciou, TV, telefónom, minibarom (za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju, balkónom alebo terasou.

Strava
All inclusive: raňajky (07:00-10:00), obedy (12:00-14:30), večera (19:00-21:00), občerstvenie (10:00-12:00 v lobby bare a 15:00-17:00 v bare pri bazéne) a nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00). Raňajky a večere sú k dispozícii v hlavnej reštaurácii, obedy v reštaurácii na pláži "Coral Beach". Bar v lobby je otvorený od 10:00 do 24:00, bar pri bazéne (10:00-17:00) a bar na pláži (10:30-17:00). Všetky nápoje sú podávané v pohároch (alebo v plastových téglikoch pri bazénoch). All inclusive nezahŕňa: importované nápoje a minibar. Po príchode je na izbe fľaša minerálnej vody.

Šport a zábava
Pensee Royal Garden Beach Resort
ponúka bohaté denné animácie organizované medzinárodným tímom animátorov a večerné živé vystúpenia. Hostia si môžu vychutnať celý rad atrakcií, vrátane: aqua aerobic, vodné pólo, posilňovňa, tenisový kurt, squash, stolný tenis a biliard, fitnes centrum, salón krásy (za poplatok), sauna (za poplatok), parný kúpeľ (za poplatok ), masáže (za poplatok) a diskotéka. K dispozícii je tiež potápačské centrum (za poplatok), surfovanie a vodné športy bezmotorové. Deti majú k dispozícii: bazén, malú šmýkačku, detské ihrisko, miniklub, animácie, postieľku pre deti do veku 2 rokov (na vyžiadanie).

Internet
V hoteli sa nachádza internetová kaviareň, internet Wi-Fi - za poplatok.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
http://www.penseeroyalgarden.com/index.php/en/

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/pensee-royal-garden-beach-resort 

Náš názor
Hotel s krásnym koralovým útesom nachádzajúcom sa priamo u neho.
Pensee Royal Garden Beach Resort je skvelou voľbou pre aktívne rodiny s deťmi.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Elphistone Resort

Poloha
Dobře udržovaný prostorný hotel Elphistone Resort je obklopen upravenou zahradou. Nachází se přímo u široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a přístupem ke korálovému útesu. Hotel leží asi 25 km od města Marsa Alam a asi 36 km od mezinárodního letiště v Marsa Alam.

Pokoje
Hotel Elphistone Resort nabízí svým hostům 272 pokojů nacházejících se v několika třípatrových budovách. Komfortní pokoje pro dvě osoby s možností dvou přistýlek pro děti nebo jedné přistýlky pro dospělou osobu (zdarma postýlka pro děti). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem, mini barem (za poplatek), balkonem nebo terasou. V pokojích je k dispozici Wi-Fi (za poplatek).

Vybavení
24-hodinová recepce, bankomat, obchod se suvenýry, mini market, směnárna. V areálu hotelu je k dispozici bezdrátové připojení a internetový koutek (za poplatek). Hotel Elphistone Resort má k dispozici: hlavní restauraci Red Sea (mezinárodní kuchyně, formou bufetu), restauraci a'la carte Fish Market (dary moře), Pizza Corner u bazénů, lounge bar Omar El Sherif, lobby bar, bar na pláži Bikinibar a bar u bazénu Sun Shine. Hoteloví hosté mohou využívat 2 velké venkovní (sladkovodní) bazény a dětské brouzdaliště, které jsou obklopeny velkou prosluněnou terasou. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici jak u bazénu, tak i na pláži zdarma.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (07:30-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:30-21:30) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Během dne je k dispozici: sladké občerstvení (bar Sun Shine 10:00-11:00), teplé občerstvení (bar Sun Shine 11:00-17:00), odpolední občerstvení (17:30-18:30), ve vybraných barech. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou podávány v hodinách od 08:00-24:00, v určených barech. All Inclusive nezahrnuje: restauraci a'la carte, ovocné šťávy z čerstvého ovoce, lahvové nápoje a dovážené nápoje.

Sport a zábava
Hotel Elphistone Resort nabízí svým hostům mnoho atrakcí: hřiště na fotbal, hřiště na volejbal, stolní tenis, vodní pólo, posilovna. Za poplatek je k dispozici: kulečník, tenisový kurt, centrum vodních sportů, wellness centrum (masáže, sauna, vířivka, kosmetické procedury). Během dne probíhají sportovní aktivity a animační program pro děti i dospělé. Pro nejmenší: dětské hřiště, mini klub a brouzdaliště.

Místní kategorie
****

Náš názor
Blízkost korálového útesu a bohatá nabídka sportů a animací dostupných v hotelu Elphistone Resort za velmi přijatelnou cenu! Obzvláště doporučujeme pro milovníky sportovního vyžití!

Jiné
http://www.elphistone.com

Magic Tulip Beach Resort

Poloha
Komfortný hotelový komplex Magic Tulip Beach Resort sa nachádza na rozľahlej ploche, obklopený záhradou a morom - cca 30 km južne od letiska Marsa Alam, pri súkromnej piesočnatej pláži s koralovým útesom a mólom, ktoré umožňuje obdivovanie fantastického koralového útesu. Najbližšie mestečko s reštauráciami a obchodmi - Port Ghalib je vzdialené cca 25 km od hotelového komplexu Magic Tulip Beach Resort.

Pláž
Súkromná hotelová pieskovo-kamienková pláž s dĺžkou cca 250 m, s pozvoľným zostupom do mora a dlhým mólom (cca 750 m) uľahčujúcim obdivovanie koralového útesu s bohatstvom flóry a fauny (odporúčame plážovú obuv). Pre hotelových hostí sú k dispozícii ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Hotelový komplex Magic Tulip Beach Resort sa skladá z hlavnej budovy a devätnásť jednopodlažných budov, ktoré sa nachádzajú okolo lagúnových bazénov. V hlavnej budove s priestrannou lobby sa nachádza 24-hodinová recepcia, terasa s výhľadom do záhrady a na more a veľká hlavná reštaurácia umiestnená na prízemí s bohatým bufetom a terasou, kde sa servírujú raňajky, obedy a tematické večere. Okrem toho reštaurácia pri pláži (servírujúca pokrmy a'la carte v hodinách od 19:00-22:00; za poplatok - nutná skoršia rezervácia), tri bary umiestnené v areáli hotela (v lobby, pri bazéne a na pláži), krčma s diskotékou (diskotéka v hodinách od 23:00-02:00). V areáli hotela sú k dispozícii dva bazény s hĺbkou 140 a 160 cm (jeden je v zimnej sezóne vyhrievaný a má malú šmykľavkou pre deti), detský bazén neďaleko bazénov s hĺbkou 50 cm, posilňovňa, amfiteáter, kde sa odohrávajú večerné animácie. Za poplatok: sauna, vírivka, tenisový kurt, biliard, potápačské centrum, kozmetický salón, mini nákupné centrum, práčovňa. Pre najmenších ponúka hotel miniklub a detské ihrisko.

Izby
Hotel Magic Tulip Beach Resort má k dispozícii cca 200 priestranných izieb v jednoposchodových budovách s výhľadom na záhradu (štandardné), bazén alebo more (za príplatok). Každá izba má balkón alebo terasu.
Štandardné dvojlôžkové izby (s možnosťou ubytovania troch dospelých osôb alebo dvoch dospelých osôb a dvoch detí do veku 14 rokov, možnosť pridania prístelky) sú vybavené kúpeľňou (sprcha, WC a sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, trezorom a minibarom ( za príplatok, raz denne je dodávaná fľaša vody - zadarmo).

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), obedy (12:30-14:30) a večere (18:30-21:00) - sú podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácii (medzinárodná a miestna kuchyňa). Navyše občerstvenie servírované v reštaurácii na pláži (v hodinách od 10:00-12:00 a od 12:30-17:00). Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje sú k dispozícii v bare pri bazéne a v lobby (10:00-23:00) a na pláži (od 10:00 do západu slnka). Za príplatok sú podávané niektoré alkoholické koktaily, dovezené alkoholy, čerstvo vylisované šťavy a ochutená káva. Hotel si vyhradzuje právo zmeny rozsahu služieb zahrnutých v programe All Inclusive (napr. času servírovania pokrmov).

Šport a zábava
Hotel Magic Tulip Beach Resort organizuje denne bohatý animačný program, okrem iného: večerná show v priestrannom amfiteátri, karaoke a egyptský folklórny večer. Navyše je hosťom k dispozícii posilňovňa, plážový volejbal, stolný tenis, futbal, šípky.
Za poplatok: tenisový kurt, biliard, wellness centrum, masáže, prechádzky na koni a potápanie.

Internet
Internet je k dispozícii za poplatok.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.flashinternational.travel

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/magic-tulip-beach-resort 

Náš názor
Skvelý komplex, v ktorom je možné komfortne a bezpečne stráviť svoju dovolenku. Odporúčame najmä rodinám s deťmi vďaka veľkej, bezpečnej ploche, pozvoľnému zostupu do mora a rozsiahlym bazénom. Zaujímavý animačný program prispeje k doplneniu bezstarostnej dovolenky. Vrelo odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Flamenco Beach & Resort

Poloha
Hotel Flamenco Beach & Resort se nachází 6 km od centra města El Quseir, cca 150 km jižně od Hurghady. Letiště v Marsa Alam je od hotelu vzdáleno cca 65 km a mezinárodní letiště v Hurghadě cca 120 km. El Quseir je tiché, klidné, egyptské město s okouzlujícím starým městem, úzkými uličkami a tradičními barevnými bazary. Poloha hotelu umožňuje navštívit místní atrakce jako např. starou pevnost, přístav a staré město v El Quseir.

Pláž
Hotel (část Beach) se nachází přímo u dlouhé, široké, písečné pláže. U břehu je korálový útes (200 m dlouhé molo se sestupem do vody), díky kterému lze pozorovat podmořský život Rudého moře. Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži i u bazénu - zdarma. Na pláži je bar s nápoji a občerstvením.

Vybavení
Hotel Flamenco Beach & Resort se skládá ze dvou částí - Beach (u pláže) a Resort (přechod přes málo frekventovanou cestu). Část Beach i část Resort jsou třípodlažní hlavní budovy. Beach byla otevřena v roce 1999, Resort v roce 2004. Hotel je na velké ploše s krásnou zahradou (cca 20 000 m²). V hotelu na hosty čeká: prostorná lobby, směnárna, prádelna (za poplatek), místnost pro uložení zavazadel, obchody se suvenýry (v části Beach), shuttle bus do El Quseir (za poplatek) a diskotéka (v části Resort). Hostům jsou k dispozici 3 velké bazény se sladkou vodou (2 v části Beach a 1 v části Resort) včetně jednoho vyhřívaného v zimním období, 3 restaurace („Flamenco“, italská „Florencia“ a’la carte - za poplatek v části Beach a „Las Palmas“ v části Resort), 5 barů („Carmen“, „Sunshine Grill“ na pláži (za poplatek), bar u bazénu „Cactus“ v části Beach, bar u bazénu „Sevilla“ a bar na diskotéce v části Resort), zmrzlinový koutek (za poplatek) a orientální stan „Ali Baba“ s vodní dýmkou (za poplatek), který se nachází v krásné zahradě v části Beach.

Pokoje
Hotel Flamenco Beach & Resort disponuje 310 pokoji ve dvou částech. 
Standardní pokoje (max. 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a dítě) a rodinné pokoje (max. 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a dítě). Většina pokojů má boční nebo přímý výhled na moře. Hotel má několik pokojů pro tělesně postižené. Všechny pokoje jsou vybaveny centrálně řízenou klimatizací, koupelnou (sprcha nebo vana, WC, vysoušeč vlasů), TV, telefonem, trezorem, mini lednicí, na podlaze dlaždice, balkonem nebo terasou.

Strava
All Inclusive: snídaně (06:30-10:00), obědy (13:00-15:00), odpolední občerstvení (15:30-17:30) a večeře (18:30-22:00). V restauraci „Flamenco“ a „Las Palmas“ se podávají snídaně a večeře formou bufetu. Kuchaři v nich připravují jídlo přímo před hosty. Obě restaurace mají terasy. V restauraci  „Flamenco“ se podávají obědy. Bar „Carmen“ podává nápoje a občerstvení, „Sunshine Grill“ na pláži servíruje obědy a odpolední občerstvení. V barech u bazénů („Cactus“ a „Sevilla“) jsou k dispozici alkoholické a nealkoholické nápoje a občerstvení. Otevírací doba je 11:00-23:00. Během hlavního jídla jsou podávány nápoje ve skle. Importované nápoje, lahvové nápoje, espresso a cappuccino, zmrzliny a čerstvě vymačkané džusy nejsou zahrnuty do All Inclusive. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. času servírování pokrmů).   

 

Sport a zábava
Velkou výhodou hotelu Flamenco Beach & Resort jsou bohaté animační programy a různé aktivity: aerobik, aqua aerobic, vodní pólo, vodní volejbal, šipky, boccia, stolní tenis, tenisový kurt (osvětlení za poplatek) a fotbalové hřiště. Za příplatek lze využít: ježdění na koni nebo na velbloudu, kulečník, wellness centrum v části Beach (posilovna, masáže, sauna a vířivka - za poplatek), potápěčské centrum (za poplatek) v části Beach. V orientálním stanu „Ali Baba“ s živou hudbou se konají týdenní představení (včetně tanečních večerů a karaoke). Pro děti má hotel: 2 dětské bazény, miniklub (v sezóně), 2 dětská hřiště (v každé části hotelu jedno), postýlka pro děti do 2 let (na vyžádání), dětské židličky v restauraci, hlídání dětí (za poplatek).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby a na pokojích - za poplatek.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://flamencohotels.com/beach/​

Náš názor
Hotel Flamenco Beach & Resort je vhodný pro osoby, které si cení klid, milují moře a pozorování podmořského světa Rudého moře. Hotel leží v pěkné zahradě.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Radisson Blu El Quseir

Poloha
Hotel Radisson Blu El Quseir sa nachádza 3 km od centra mesta El Quseir, v mestečku vzdialenom cca 150 km južne od Hurghady a cca 80 km južne od Marsa Alam. Letisko v Marsa Alam je vzdialené cca 70 km od hotela a letisko v Hurghade cca 140 km. El Quseir je tiché a pokojné egyptské mestečko s pôvabným starým mestom, úzkymi uličkami a tradičnými farebnými bazármi. Poloha hotela umožňuje navštíviť miestne zaujímavosti ako napr. starú pevnosť, prístav, staré mesto v El Quseir, púšť a početné smaragdové bane.

Pláž
Hotel Radisson Blu El Quseir sa nachádza priamo pri 750 metrov dlhej piesočnatej pláži s nádherným koralovým útesom. Hostia môžu obdivovať krásu podmorského života Červeného mora. Ležadlá a slnečníky pri bazéne i na pláži - zdarma.

Vybavenie
Hotel Radisson Blu El Quseir svojou architektúrou pripomína budovy mesta El Quseir. Skladá sa z prízemných a viacpodlažných budov. Pre stavbu boli použité prírodné kamene a miestne dlaždice. Hosťom je k dispozícii: 24-hodinová recepcia, bankomat, obchody so suvenírmi, práčovňa (za poplatok), kozmetické centrum (okrem iného kaderníctvo, manikúra, pedikúra (za poplatok)). V hoteli je krásna záhrada a dva bazény (vyhrievané v zime). Hostia môžu využívať tri reštaurácie - hlavnú reštauráciu "Sharazade" s medzinárodnou a miestnou kuchyňou, a'la carte "Olives" so stredomorskou kuchyňou (za poplatok) a elegantnú arabskú reštauráciu "Mosaic" (za poplatok). Ďalej môžu využívať šesť barov: "Zar" v lobby, "Dolphin" pri bazéne, plážový bar, "El Khan Cafe" s arabským občerstvením (za poplatok), "Reju" vo wellness (za poplatok) a grill bar "Bolero" na pláži.

Izby
V hoteli Radisson Blu El Quseir je 250 luxusných izieb:
- štandardné izby s výhľadom do záhrady (max. pre tri osoby alebo dve dospelé osoby a jedno dieťa),
- izby s výhľadom na more (za príplatok, max. pre tri osoby alebo dve dospelé osoby a jedno dieťa),
- rodinné izby (dve prepojené izby).
Štandardné izby sú vybavené kúpeľňou (WC, sprcha, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, telefónom, TV, bezdrôtovým internetom (zadarmo), minibarom (za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju (na objednávku) a balkónom alebo terasou . Priestranné rodinné izby s výhľadom do záhrady sú vybavené rovnako ako štandardné izby, navyše majú k dispozícii župan a papuče.

Strava
Reštaurácia "Sherazade" zahŕňa medzinárodné a miestne menu. Sevíruje raňajky (07:00-10:00), neskoré raňajky (10:00-11:30), obedy (12:30-14:30) a večere (19:00-21:00) formou bufetu a niekoľko večerných tematických bufetov (taliansky, ázijský a francúzsky). Stredomorská reštaurácia a'la carte "Olives" (za poplatok) je otvorená od 18:00 do 23:00. V reštaurácii "Mosaic" (za poplatok) môžu hostia ochutnať miestnu kuchyňu v hodinách od 19:00 do 22:00. All Inclusive zahŕňa miestne alkoholické nápoje (okrem iného: pivo, víno, miestne alkoholické nápoje) a nealkoholicné nápoje (okrem iného: káva, čaj, voda, sódovky) od 10:00 do 23:00. Silné alkoholické nápoje sú podávané od 12:00 do 23:00. Bar "Zar" servíruje nápoje a občerstvenie v lobby a večer hrá živá hudba (otvorené od 10:00 do 23:00). Bar pri bazéne "Dolphin" je otvorený od 10:00 do 17:30 a podáva sa v ňom tiež popoludňajšie občerstvenie (14:30-17:30). Plážový bar je otvorený od 10:00 do 18:00. Bar "El Khan Cafe" (za poplatok) ponúka arabské chute ako vodnú fajku, mätový čaj či arabskú kávu (otvorený od 17:00). V Grill bare "Bolero" na pláži môžu hostia vyskúšať morské plody. Je za poplatok a otvorený v nedeľu od 19:00 do 23:00. Hotel ponúka aj súkromné ​​večere "pre dvoch" v reštaurácii "Gazebo" (otvorená iba pri rezervácii, za poplatok). Raz denne nárok na malú fľašu minerálnej vody na izbu. V reštauráciách pri jedle je vyžadované formálne oblečenie. Nápoje v baroch sú podávané v skle. Importované nápoje, čerstvé ovocné džúsy, fľaškové nápoje a zmrzlina nie sú zahrnuté v All Inclusive.

Šport a zábava
Hotel Radisson Blu El Quseir organizuje animačný program. Hostia môžu využívať wellness centrum, ktoré má širokú ponuku atrakcií (napr. hlboký bazén, sauna, vírivka, parný kúpeľ, posilňovňa, masáže). Wellness je otvorené od 09:00 do 20:00. Hostia si môžu spestriť čas využitím početných vonkajších atrakcií, okrem iného: aqua aerobic, biliard (za poplatok), plážový volejbal, futbalové ihrisko na pláži, stolný tenis, tenisový kurt (vybavenie a osvetlenie za poplatok), jazda na koni a na ťave, potápanie. Neďaleko hotela sa nachádza golfové ihrisko (za poplatok). V hoteli sa tiež starajú o najmenších hostí. Deťom je k dispozícii: detský bazén (vyhrievaný v zimnom období), miniklub, detské ihrisko, početné animácie, menu v reštaurácii ( "Olives" a "Sharazade"), stráženie detí (za poplatok).

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Naše hodnotenie
Hotel Radisson Blu El Quseir ponúka krásnu pláž, krištáľovo čistú vodu a služby na vysokej úrovni. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú odpočinok, rovnako ako pre tých, ktorí ocenia aktívny odpočinok a výlety.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Club Calimera Akassia Swiss Resort

Poloha
Moderný hotel Club Calimera Akassia Swiss Resort, obklopený exotickou záhradou, sa nachádza cca 35 km od letiska v Marsa Alam a cca 25 km od El Quseir. Spoločne so sesterským hotelom LTI Akassia Beach tvorí rozsiahly hotelový komplex.

Pláž
Club Calimera Akassia Swiss Resort
sa nachádza priamo pri vlastnej piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora a prístupom ku korálovému útesu (zostup do mora z móla). Ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, prístroj k výmene peňazí, mini nákupné centrum, lekáreň, lekárske služby. Club Calimera Akassia Swiss Resort má k dispozícii: hlavnú reštauráciu (medzinárodná kuchyňa, bufet), dve reštaurácie a'la carte (orientálna kuchyňa a s darmi mora), rovnako ako niekoľko barov: lobby bar, bar na pláži, bary pri bazénoch a Shisha cafe. V areáli hotela sa nachádzajú tri vonkajšie bazény, dva bazény s umelými vlnami, plavecký bazén a detský bazén pre deti. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazénoch - zadarmo. Hostia môžu využívať jeden z najväčších aquaparkov v tejto časti pobrežia - okolo 20 šmykľaviek pre deti i dospelých a lenivá rieka! Navyše: dva tenisové kurty, posilňovňa, sauna, parný kúpeľ, masáže a wellness (za príplatok).

Izby
Club Calimera Akassia Swiss Resort
ponúka ubytovanie vo viac ako 450 komfortných izbách, umiestnených v nízkych budovách.
Štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek pre deti alebo jednej prístelky pre dospelú osobu. Izby sú vybavené kúpeľňou (vaňa, WC, sušič vlasov), klimatizáciou, satelitným TV, trezorom, telefónom, minibarom (za poplatok), balkónom alebo terasou.
Pre rodiny 2 + 2 sú k dispozícii väčšie rodinné izby, s rovnakým vybavením ako štandardné izby, skladajú sa z dvoch miestností spojených vnútornými dverami.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), obedy (12:30-14:30) a večere (19:00-22:00) - sú podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácii. Počas dňa je k dispozícii: neskoré raňajky (10:00-12:00), teplé občerstvenie, zákusky a zmrzlina (15:00-18:00) a neskoré večere (23:00-24:00), vo vybraných baroch a reštauráciách. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00). Za poplatok: jedlá v reštaurácii a'la carte, drinky, fľaškové nápoje, nápoje v plechovkách a dovážané liehoviny.

Šport a zábava
Celodenné animácie: športy a zábava, aerobik, gymnastika, šípky, boccia, volejbal, basketbal, futbal, lukostreľba, vodné pólo, lekcie tanca a aquapark. Večer miestna show. Za poplatok je k dispozícii: tenis (osvetlenie a vybavenie), wellness procedúry, centrum vodných športov a potápačské centrum, jazda na koňoch, prechádzka na ťavách alebo štvorkolkách.
Pre deti: detské ihrisko, miniklub (s animáciami), vodné atrakcie, šmýkačky.

Internet
Wi-Fi v lobby - zadarmo, na izbách internet - za poplatok (cca 6 EUR / hod.).

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.calimera.com/en/hotels/club-calimera-akassia-swiss-resort-egypt-el-quseir

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/club-calimera-akassia-swiss-resort

Náš názor
Club Calimera Akassia Swiss Resort
je jedným z najlepších rodinných rezortov v Marsa Alam - bohatý program All Inclusive a veľký výber športového vyžitia ponúka aktívny a atraktívny odpočinok bez ohľadu na vek! Veľké plus za fantastický aquapark.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Three Corners Equinox Beach Resort

Poloha
Rozľahlý hotel Three Corners Equinox Beach Resort patrí do známeho hotelového reťazca Three Corners, vynikajúceho skvelými službami. Leží pri zátoke El Nabaa a je obklopený záhradou. Letisko Marsa Alam je vzdialené cca 25 km od hotela.

Pláž
Hotel Three Corners Equinox Beach Resort sa nachádza priamo pri jednej z najkrajších pláží v oblasti Marsa Alam - široká piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora a mólom. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky na pláži - zdarma.

Vybavenie
Hotel Three Corners Equinox Beach Resort bol kompletne zrekonštruovaný v roku 2014. V areáli hotela je k dispozícii: recepcia, lobby, lekáreň, mini market, obchody so suvenírmi, práčovňa. Hotel Three Corners Equinox Beach Resort má hlavnú reštauráciu s terasou, reštauráciu a'la carte Dolce Vita, reštauráciu Panorama a niekoľko barov: pri bazéne, na pláži, lobby bar, bar Panorama. Hostia môžu využívať dva veľké vonkajšie bazény (jeden lagúnový) a detský bazén, ktoré sú obklopené preslnenou terasou. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazénoch - zadarmo.

Izby
Hotel Three Corners Equinox Beach Resort má viac ako 210 izieb umiestnených v nízkych budovách. Všetky izby sú vybavené rovnako.
- Štandardné izby (s rozlohou cca 33 m²) - komfortne zariadené, s možnosťou prístelky pre dieťa. Izby sú vybavené kúpeľňou (vaňa, WC, sušič vlasov), klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, minibarom (za poplatok), trezorom a balkónom alebo terasou. Väčšina izieb má bočný výhľad na more. Izby sa nachádzajú mimo hlavnú budovu.
- Izby Superior (s rozlohou cca 33 m²) - sú vybavené rovnako ako štandardné izby, s výhľadom na more.
- Rodinné izby (s rozlohou cca 34 m²) - s možnosťou ubytovania troch dospelých osôb alebo rodiny 2 + 2.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), obed (12:30-14:30) a večere (18:30-21:30) - sú podávané formou bufetu (medzinárodná kuchyňa, detské menu). Okrem toho sú podávané neskoré raňajky (10:00-11:30), občerstvenie (14:30-16:00), sladké občerstvenie (16:00-17:00), zmrzlina (10:00-17:00). Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú podávané v hodinách od 10:00-24:00 v určených baroch. Za príplatok: ovocné šťavy z čerstvého ovocia, dovážané alkoholické nápoje a minibar. Každý deň je na izby dodaná balená voda.

Šport a zábava
Bohatý animačný program počas dňa: hry a zábava, vodné pólo, aerobik, šípky, kvízy, boccia, a večer: miestne show, vystúpenie živej hudby, ukážky brušných tancov. Navyše (zadarmo): stolný tenis, biliard, posilňovňa, volejbal. Za poplatok: wellness centrum (sauna, vírivka, parný kúpeľ, masáže), centrum vodných športov na pláži (windurfing, kitesurfing a potápanie) a prechádzky na štvorkolkách. Pre najmenších: animácie v rámci Trixie klubu, bazén a detské ihrisko.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi - zdarma.

Miestne kategórie
**** +

Webové stránky
www.threecorners.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/three-corners-equinox-beach-resort

Náš názor
Three Corners Equinox Beach Resort
je ideálnym hotelom pre rodinnú dovolenku - bohatá športovo-animačná ponuka, pohodlný a pestrý program All Inclusive, fantastické umiestnenie na jednej z najkrajších a najdlhších pláží v Marsa Alam! Navyše plus za novo zrekonštruované interiéry a skvelé služby!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Three Corners Fayrouz Plaza

Poloha
Prostorný hotel Three Corners Fayrouz Plaza patří do známé sítě Three Corners, je obklopený udržovanou zahradou. Mezinárodní letiště v Marsa Alam je vzdáleno asi 6 km, Port Ghalib asi 2 km a město Marsa Alam asi 65 km.

Pláž
Hotel Three Corners Fayrouz Plaza se nachází přímo u soukromé, písečné pláže s přístupem k útesu. Hotel má vlastní molo. Lehátka, slunečníky a plážové osušky na pláži - zdarma.

Pokoje
Hotel Three Corners Fayrouz Plaza nabízí svým hostům více než 450 pokojů, umístěných v nízkých budovách. Standardní pokoje pro dvě osoby s možností jedné přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu (zdarma postýlka pro děti). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, telefonem, satelitním TV, trezorem, mini barem (za poplatek), balkonem nebo terasou.

Vybavení
24-hodinová recepce, bankomat, prádelna, lékárna, obchod se suvenýry, mini market, kadeřník.
V areálu hotelu Three Corners Fayrouz Plaza se nachází 3 restaurace: hlavní restaurace Panorama (jídla formou bufetu), restaurace na pláži Lagoona a restaurace a'la carte Chez Pascal, stejně jako několik barů: lobby bar, bar u bazénu a na pláži. Hosté mohou využívat 2 velké venkovní bazény (jeden vyhřívaný v zimním období) a dětské brouzdaliště, bazény jsou obklopeny velkou prosluněnou terasou. Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici u bazénu zdarma.

Strava
All Inclusive zahrnuje: snídaně (06:30-10:00), oběd (12:30-15:00) a večeře (19:00-22:00) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Během dne je k dispozici teplé a studené občerstvení v určených barech a v určených časech, zmrzlina v baru u bazénu (15:30-17:00) a místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00), ve vybraných barech. All Inclusive nezahrnuje: ovocné šťávy z čerstvého ovoce a dovážené alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Denní animační program pro děti i dospělé (ukázky, hry, zábava) a večer orientální show.
Zdarma je k dispozici: volejbal, šipky, stolní tenis, vodní pólo, boccia. Za příplatek: aerobik, kulečník a centrum vodních sportů na pláži. V hotelu Three Corners Fayrouz Plaza se nachází také wellness centrum (masáže, kosmetické procedury, sauna, pára). Pro nejmenší: animace v rámci Trixie mini klubu (hry a zábava), tématické dny, brouzdaliště a dětské hřiště.

Internet
V lobby a v baru Peanut je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu (zdarma). Za poplatek kabelový přístup na internet.

Místní kategorie
*****

Jiné
www.threecorners.com

Náš názor
Kvalitní hotel třídy *****, s přístupem k malebnému korálovému útesu, patří do známé hotelové sítě Three Corners a poskytuje služby na nejvyšší úrovni! Vzhledem k vynikajícímu mini klubu je hotel Three Corners Fayrouz Plaza vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Nejmenší budou trávit čas aktivně, zatímco rodiče mohou relaxovat na krásné hotelové pláži!

Albatros Sea World

Poloha
Hotel Albatros Sea World sa nachádza cca 20 km od centra El Quseir - pokojného, ​​egyptského mestečka s okúzľujúcim starým mestom, úzkymi uličkami a tradičnými bazármi. Centrum Marsa Alam je vzdialené cca 110 km a letisko v Marsa Alam cca 60 km od hotela.

Pláž
Pri hoteli Albatros Sea World sa nachádza široká, piesočnato-kamienková pláž s dĺžkou cca 500 m s pozvoľným zostupom do ležadlá a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Moderný hotel Albatros Sea World, uvedený do prevádzky v roku 2018, patrí hotelovému reťazcu Pickalbatros Hotels. Skladá sa z hlavnej budovy a dvoch podlažných bočných budov umiestnených vo veľkej záhrade. Hoteloví hostia majú k dispozícii: recepcia 24h v priestrannej lobby, štyri reštaurácie (čínska L 'asiatique, talianska Soprano, nemecká Zum Kaiser a orientálna Saffron), food court, päť barov (vrátane baru v lobby, bare pri bazéne a na pláži), kútik so SISO - vodnou fajkou (za poplatok), kaviareň, komplex bazénov so šmýkačkami, posilňovňa a miniklub pre deti. Navyše: obchody so suvenírmi, salón krásy a wellness centrum (za poplatok), práčovňa (za príplatok), úschovňa batožiny, bankomat a parkovisko (zdarma).

Izby
Hotel Albatros Sea World má cca 370 priestranných izieb (pre max. tri dospelé osoby alebo dve dospelé osoby a dve deti) s výhľadom do záhrady alebo na more.
Štandardné izby (s rozlohou cca 46 m²) sú vybavené kúpeľňou (sprcha / vaňa, WC, sušič vlasov), klimatizáciou, TV, telefónom, minibarom (za príplatok), balkónom alebo terasou.
Pre rodiny 2 + 2 sú k dispozícii väčšie rodinné izby (s rozlohou cca 69 m²), ktoré sa skladajú z jednej miestnosti oddelenej posuvnými dverami (vybavenie ako v štandardných izbách).

Strava
All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), obedy (12:30-14:30) a večere (19:00-21:30) sú podávané formou bufetu. Navyše: neskoré raňajky (10:00-11:00), občerstvenie a zmrzlina (12:30-16:00) a večerné občerstvenie (22:00-24:00) vo vybraných reštauráciách a baroch. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-24:00) vo vybraných reštauráciách a baroch. Za poplatok: drinky, fľaškové nápoje, nápoje v plechovkách a dovezený alkohol. Hotel si vyhradzuje právo zmeny rozsahu služieb zahrnutých programom All Inclusive (napr. čas servírovania jedál).

Šport a zábava
Celodenné animácie - športy a hry, aerobik, gymnastika, šípky, boccia, plážový volejbal, basketbal, futbal a bazénový komplex so šmykľavkami. Večer miestna show.
Pre deti - miniklub (s animáciami), vodné atrakcie, šmýkačky. Tenis (osvetlenie a vybavenie za príplatok). Navyše za poplatok: wellness procedúry a centrum vodných športov na pláži.

Internet
V areáli hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.pickalbatros.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/albatros-sea-world 

Náš názor
Moderný hotel, ktorý sa nachádza priamo pri pláži s bohatou ponukou All Inclusive.
Skvelá voľba pre rodiny s deťmi a milovníkov aktívneho odpočinku.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hilton Nubian

Poloha
Luxusný, novopostavený hotel Hilton Nubian patrí do uznávaného hotelového reťazca Hilton. Hotel leží vo veľkej exotickej záhrade a je obklopený majestátnymi horami. Letisko je vzdialené cca 30 km, a mesto Marsa Alam cca 34 km.

Pláž
Hotel Hilton Nubian sa nachádza pri nádhernej piesčitej pláži - Abu Dabbab (cca 5 min. chôdza po hotelovej ceste, možno ísť aj hotelovým autobusom). Ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Komplex sa skladá z hlavnej budovy, v ktorej je lobby, recepcia a reštaurácia a skladá sa tiež z niekoľkých nízkych budov.
24-hodinová recepcia, mini nákupné centrum, bankomat, práčovňa, lekáreň, lekárska starostlivosť. V areáli hotela Hilton Nubian sa nachádza hlavná reštaurácia Marsa (bufet), Souk Cafe (tradičná miestna kuchyňa a vodná fajka), Noba Bar & Lounge (orientálna kuchyňa), niekoľko barov: lobby bar Kush, bar pri bazéne (pre dospelých) Seashells , bary pri bazéne: Splash, Breezes, Waves, bar na pláži Coral. V areáli hotela sa nachádzajú štyri vonkajšie bazény (sladkovodné, dva z nich sú vyhrievané v zimnom období, jeden je len pre dospelých) a vodné atrakcie, ktoré sú obklopené preslnenou terasou. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazénoch - zadarmo.

Izby
Hotel Hilton Nubian ponúka svojim hosťom 450 vkusne zariadených izieb. Štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky pre dieťa alebo dospelú osobu. Izby sú vybavené kúpeľňou (vaňa / sprcha, WC, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, telefónom, satelitným TV, trezorom, minibarom (za poplatok), príslušenstvom k príprave kávy a čaju, balkónom alebo terasou. Pre rodiny 2 + 2 sú k dispozícii rodinné izby.

Strava
All Inclusive: raňajky (06:30-10:30), obedy (13:00-15:00) a večere (18:30-22:30) - sú podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácii. Navyše je servírované občerstvenie (13:00-15:00) v Breezes Pool Bar a Coral Beach Bar; (16:00-17:00) v Axis Bar a zmrzlina (13:00-17:00) v Breezes Pool Bar a Coral Beach Bar. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (09:00-24:00), v určených baroch. All Inclusive nezahŕňa: ovocné šťavy z čerstvého ovocia, fľaškové nápoje a dovážané alkoholické nápoje.

Šport a zábava
Aktivity počas dňa: posilňovňa, aerobik, stolný tenis, šípky, boccia, vodné pólo, hry a zábava. Večer orientálna show. Pre deti: zábava a hry v miniklube, detská diskotéka, detské ihrisko a detský bazén. Za poplatok je k dispozícii: potápačské centrum, biliard, požičovňa bicyklov.

Internet
V hoteli je k dispozícii internetová kaviareň - za poplatok, Wi-Fi v lobby - zadarmo, na izbách - za poplatok.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.hilton.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/marsa-alam-wypoczynek/hilton-nubian

Náš názor
Prvotriedny hotel s výbornou polohou priamo pri zálive Abu Dabbab! Bohatý program All Inclusive a sofistikovaný interiér hotela Hilton Nubian splní očakávania aj tých najnáročnejších hostí!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Marsa Alam, letištní taxy, ubytování v hotelech (celkem 7 nocí): 3 noci v Marsa Alam ve 4* hotelu a 4 noci na 4* lodi; stravování: snídaně, obědy a večeře v hotelu během poznávací části (program All Inclusive), snídaně, obědy a večeře na lodi (program Full Board - nápoje za příplatek, program All Inclusive za příplatek); transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum (cca 25 USD/os., platí se na letišti), náklady na realizaci programu: ceny vstupenek, služby místních průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd. (cca 215 USD/os.,  povinný poplatek placený na místě), nápoje k obědům a večeřím na lodi, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu).

Název zájezdu v polském jazyce: Egipt - Potęga Południa z Marsa Alam

Program

Plavba komfortní lodí po Nilu • Luxor - starověké Théby s působivým chrámovým komplexem v Karnaku • chrám boha Hora v Edfú a chrám krokodýlího boha Sobeka v Kom Ombo • Vysoká Asuánská přehrada • chrám bohyně Isis na ostrově Philae • All Inclusive během poznávacího zájezdu (v hotelech) • Abu Simbel - chrám Ramesse II. a Nefertari (fakultativně)

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Odlet do Marsa Alam v Egyptě. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po celním a pasovém odbavení transfer do 4* hotelu v Marsa Alam. Čas na odpočinek po cestě. Večeře v programu All Inclusive.

Den 2
Po snídani volný den na odpočinek po cestě a aklimatizaci, koupání a opalování v Marsa Alam. Stravování v hotelu v programu All Inclusive.

Den 3
Brzy ráno vystěhování a transfer autokarem do Luxoru. Snídaně formou balíčku na cestu. Následně prohlídka Luxoru, čili starověké Théby - „města sta bran“. Město Théby rozdělené Nilem na „město živých“ a „město mrtvých“, bylo svatyní trojice bohů: Amona, Muty a Khonse (chrám v Karnaku). Následně se vydáme na prohlídku hrobek v „Údolí králů“ (fotografování fotoaparátem za poplatek cca 300 EGP) - byly ukryty ve skalních rozsedlinách, vytesány v neskutečných výškách a neuvěřitelně dlouhé, chránily těla faraónů spolu s jejich poklady. Poté uvidíme svatyni a hrobku královny Hatšepsut a Memnonovy kolosy. Večer ubytování na 4* lodi, večeře (stravování v programu FB - snídaně/oběd/večeře; nápoje k jídlu za poplatek). Po večeři fakultativní výlet (za poplatek cca 40 USD/os.) - návštěva Luxorského chrámu, přejezd kočárem po Luxoru a místním souqu (bazaru) a také odpočinek v tradiční kavárně u vodní dýmky a ibiškového čaje. (Trasa cca 350 km)

Den 4
Časně ráno, pro zájemce (za poplatek cca 120 USD/os., doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože let balónem je rizikový sport) - cca 40minutový let balónem nad západním břehem Luxoru. Po snídani pro zájemce fakultativní výlet (cca 50 USD/os.): Madinat Habu - nejlépe zachovaný Hrobový chrám na západním břehu Luxoru, postavený Ramsesem III., Vesnice řemeslníků s pozůstatky stavby města a hrobkami stavebních dozorců, které ohromují neobvyklými malbami. Návrat na loď, oběd a další plavba ve směru Edfú. Přejezd zdymadlem na Nilu. Během plavby po Nilu účastníci zůstávají na lodi. Večeře a přenocování na lodi, noční plavba. (Trasa cca 120 km - lodí)

Den 5
Po snídani vylodění a prohlídka Edfú (cca 2 hod.), čili chrámového komplexu zasvěceného bohu Horovi - je to jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších chrámů v Egyptě, postavený ve 3. století př. n. l. Brzy odpoledne oběd na lodi. Následně plavba po Nilu do města Kom Ombo. Prohlídka Kom Ombo, kde u břehu Nilu uvidíme chrámový komplex zasvěcený bohům Sobekovi a Horovi. Večeře a přenocování na lodi, noční plavba. (Trasa cca 120 km - lodí)
 
Den 6
Po snídani volný čas na lodi nebo pro zájemce (za poplatek cca 95 USD/os.) výlet autobusem do Abu Simbel (odjezd ráno kolem 4:00 hodiny), kde uvidíme chrám zasvěcený bohům Re-Horakhty a Háthor. Chrám postavený Ramsesem II. pro sebe a Nefertari stále uchvacuje svou rozlehlostí a architektonickým bohatstvím. Oběd na palubě lodi. Odpoledne plavba lodí po Nilu, návštěva Kitchenerovy zahrady - botanického ostrova, shromažďujícího nejbujnější a nejbarevnější příklady flóry severní Afriky. Pro zájemce možnost fakultativního výletu do núbijské vesnice, kde uvidíme malé krokodýly, núbijskou školu, vypijeme čaj v tradičním núbijském domě (cca 30 USD/os.). Večeře a přenocování na palubě lodi, noční plavba. (Trasa cca 60 km - lodí)
 
Den 7
Po snídani vystěhování (skupině zůstanou k dispozici 2-3 kajuty). Prohlídka Asuánu autobusem: Vysoká Asuánská přehrada, ostrov Philea - chrámový komplex zasvěcený bohyni Isis přesunutý ze zaplavených oblastí na malebný ostrov. Po obědě přejezd autobusem do Marsa Alam. Pozdě večer ubytování ve 4* hotelu v Marsa Alam, večeře v programu All Inclusive a přenocování. (Trasa cca 350 km)

Den 8
Ráno po snídani vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodiny) a transfer na letiště v Marsa Alam. Přesné časy transferů uvede delegát Rainbow na místě, den před odletem.
 - Klienti zůstávající na další 3 noci nebo druhý týden pobytu v Marsa Alam - transfer do vybraného hotelu (popisy hotelů v sekci o Marsa Alam).
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a odlet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno na: 1 noc v Marsa Alam + 4 noci na lodi + 2 noci v Marsa Alam.
 - Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Můžete si vzít s sebou drobné dárky například propisky nebo bonbóny. Budou se hodit dětem, které během cesty potkáme.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety po okolí

Během pobytu v Marsa Alam doporučujeme fakultativní výlety:
 
Hlubinné potápění

Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. Cena cca 85 USD/os.

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi. Cena cca 50 USD/os. 

V galábiji přes El Quseir!

Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku. Cena cca 45 USD/os.

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a šnorchlování je rizikový sport. Cena cca 70 USD/os.

Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!
Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport. Cena cca 60 USD/os.

Želví dům
Nádherný mořský výlet na místo, kde si svůj domov vytvořily obří želvy Rudého moře. Vyplouváme z krásného přístavu v Port Ghalib a začínáme naše dobrodružství, během kterého jsou naplánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na palubě lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. Cena cca 55 USD/os.
 
Quad safari 

Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport. Cena cca 60 USD/os. 

Další možnosti výletů
Káhira letadlem
(cca 450 USD/os.)
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD/os.) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD/os.)
 
Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Sezónnosť

V Egyptě trvá hlavní turistická sezóna obvykle od začátku června do konce září.

Informácie o hoteloch

Ubytování
Čtyřhvězdičkové hotely (3 noci v Marsa Alam).

Vybavení
Lobby, restaurace a bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny klimatizované s koupelnou a nejčastěji sat. TV.

Strava
Snídaně, obědy a večeře v all inclusive (dle popisu v programu).

Plavba po Nilu 4* lodí
(4 noci)

Kabiny
Pohodlné, klimatizované, pro 2 osoby (možnost přistýlky) s koupelnou a WC.

Vybavení
Restaurace, bar, malý bazén a lehátka.

Strava
Snídaně, obědy a večeře (nápoje za poplatek). Možnost příplatku za All Inclusive na lodi: včetně místních alkoholických (např. whisky, kromě vína - podávají se pouze 2 skleničky k obědu a večeři) a nealkoholických nápojů (voda, čaj a sycené nápoje; káva - některé druhy za poplatek) podávaných v hlavním baru (obvykle od 10:00 do 22:00).
Upozornění! Nápoje se podávají v plastových kelímcích.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €