IFA Buenaventura Obrázok0
IFA Buenaventura Obrázok1
IFA Buenaventura Obrázok2
IFA Buenaventura Obrázok3
IFA Buenaventura Obrázok4
IFA Buenaventura Obrázok5
IFA Buenaventura Obrázok6
IFA Buenaventura Obrázok7
IFA Buenaventura Obrázok8
IFA Buenaventura Obrázok9
IFA Buenaventura Obrázok10
IFA Buenaventura Obrázok11
IFA Buenaventura Obrázok12
IFA Buenaventura Obrázok13
IFA Buenaventura Obrázok14
IFA Buenaventura Obrázok15
IFA Buenaventura Obrázok16
IFA Buenaventura Obrázok17
IFA Buenaventura Obrázok18
IFA Buenaventura Obrázok19
IFA Buenaventura Obrázok20
IFA Buenaventura Obrázok21
IFA Buenaventura Obrázok22
IFA Buenaventura Obrázok23
IFA Buenaventura Obrázok24
IFA Buenaventura Obrázok25

IFA Buenaventura

Španielsko - Gran Canaria - Meloneras
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel IFA Buenaventura se nachází v jednom z nejznámějších středisek v Gran Canaria - Playa del Inglés, cca 300 m od zábavního-obchodního centra. Je to moderní turistické centrum, s dlouhou písečnou pláží a promenádou (oddělená od pláže dunami), které se nachází mezi dvěmi populárními městy - Maspalomas a San Augustin. Letiště v Las Palomas je vzdáleno cca 30 km.

Pláž
Hotel IFA Buenaventura se nachází cca 900 m od písečné pláže (zdarma hotelový autobus, jezdí několikrát denně). Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek cca 10 EUR/osoba.

Vybavení
Recepce, TV místnost, výtah, restaurace, 4 bary (včetně 2 u bazénu), 2 sladkovodní bazény, dětské brouzdaliště (sladká voda), sluneční terasa, lehátky a slunečníky, děstké hřiště, miniklub, obchod se suvenýry, parkoviště (za poplatek). Hotel poskytuje plážové osušky (za poplatek cca 5 EUR/osoba + cca 5 EUR záloha).

Pokoje
Hotel IFA Buenaventura má 724 pokojů rozmístěných v osmi budovách. Všechny komfortně zařízené pokoje, s koupelnou (sprchový kout, vysoušeč vlasů), pohovkou, satelitní TV, telefonem, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den) a balkonem nebo terasou (balkónový nábytek). Možnost bezplatné rezervace dětské postýlky pro děti do 2 let (zdarma, rezervace nutná). Hotel má pokoje pro tělesně postižené (na potvrzení).

Standardní pokoje (o rozloze cca 42 m²) - pro max. 4 osoby pouze v sestavě 2 + 2, přistýlka v podobě pohovky.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení a místní alkoholické a nealkoholické nápoje v hodinách určených hotelem.

Sport a zábava
Hotel IFA Buenaventura nabízí animace pro děti i dospělé, večerní show, živou hudbu, karaoke, ping pong, vodní pólo, petanque, multisportovní hřiště (fotbal, basketbal, házená), za poplatek: billiard, šipky, tenis, potápěčské centrum, půjčovnu jízdních kol, orientální a relaxační masáže.

Internet
V hotelu Wi-Fi připojení k internetu - za poplatek (cca 2 EUR/den/os.).

 

Místní kategorie
***

Webové stránky
https://www.lopesan.com/en/hotels/spain/gran-canaria/playa-del-ingles/ifa-buenaventura/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/wyspy-kanaryjskie-gran-canaria/ifa-buenaventura

Náš názor
Rozšířený hotelový komplex se nachází v centru nejznámějšího ostrovního letoviska Playa de Ingles. Hotel IFA Buenaventura se doporučuje především pro rodiny s dětmi. Miniklub, dětské hřiště, bazény s vířivkou a vodopádem. Kromě toho animace a různé druhy show zapříčiní, že jak naši nejmenší hosté, tak i jejich rodiče se nebudou nudit. Doporučujeme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet lietadlom, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského rezidenta, balík poistenia TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je v popise hotela uvedené inak) a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovania z hotela a transfer na letisko (presné hodiny zrazu uvedie delegát Rainbow Tours na mieste). Návrat do Poľska.

Ostatné

GRAN CANARIA - základné informácie

Mena
EUR - Euro. Je možné platiť kreditnými kartami a používať bankomaty.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä pre vodičov počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je pripočítané k účtu.

Vízum
Obyvatelia SR môžu cestovať na Kanárske ostrovy na základe platného cestovného pasu alebo občianskeho preukazu.

Čas
V letnom období - 2 hodiny oproti času v ČR. V zimnom období - 1 hodina oproti času v ČR.

Orientačné ceny
Kanárske ostrovy sú bezcolnou zónou a je tu možné lacnejšie nakúpiť veľa produktov (napr. kozmetiku, alkohol a elektronické zariadenia). Všeobecne platí, že ceny obľúbeného tovaru sú primerané, napríklad obed v reštaurácii od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v bare od 1,5 EUR, káva v kaviarni od 2 EUR, autobusové lístky v závislosti na trase od 1,4 EUR do 10 EUR.

Pošta
Poštová známka do európskych štátov stojí 1,25 EUR. Poštové schránky sa nachádzajú na mnohých miestach, často aj v hoteloch.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách. Ceny telefónnych kariet sa pohybujú medzi 6-12 EUR. Mobilné telefóny fungujú po celom Španielsku. Miestne hovory sú lacné, zatiaľ čo zahraničné celkom drahé. Zoznámte sa prosím s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho telefónneho operátora pred odchodom na dovolenku.

Gran Canaria
Tretí najväčší ostrov v súostroví Kanárskych ostrovov je známy pre svoju rozmanitosť. Nájdeme tu niekoľko klimatických pásiem a širokú škálu endemických exotických rastlín. Stred ostrova tvoria vysoké hory pokryté snehom, zatiaľ čo na pobreží nespočetné pláže ponúkajú skutočnú letnú atmosféru. Slávne piesočné duny v Maspalomas pôsobia ako magnet a po generácie lákajú turistov z celého sveta, ktorí sa chcú cítiť ako na púšti. Ostrov je skutočným rajom pre milovníkov aktívneho využitia voľného času, možno si tu vychutnať všetky druhy vodných športov a potápať sa.

Playa del Ingles
Je ideálnym miestom pre tých, ktorí majú radi pláž počas dňa a večer zábavu. Dlhá piesočná pláž tiahnuca sa až do Maspalomas pozýva na opaľovanie a odpočinok. Nespočetné bary, diskotéky a kluby sú otvorené do neskorých nočných hodín a lákajú k zábave.

Maspalomas / Meloneras
Najznámejšie duny na Kanárskych ostrovoch, prímorská promenáda, elegantné hoteli a golfové ihrisko - to všetko sa tu nachádza. Ideálne miesto pre tých, ktorí majú radi prechádzky a užívajú si slnko, pretože po pláži môžete dôjsť až do Playa del Ingles.

San Augustin
Malé letovisko ponúkajúce všetko pohodlie a pokojnú atmosféru. Piesočná pláž v zátoke ponúka ideálne podmienky pre slnenie a prechádzky. Letovisko je tiež skvelou základňou na objavovanie ostrova.

Playa de Taurito
Jedno z veľa známych kúpalísk na ostrove sa vyznačuje zátokovou plážou s pokojnou vodou a bielym pieskom. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku ďaleko od hluku a zhonu veľkých letovísk. Navyše je tu atrakciou najväčší aquapark na ostrove, ktorý môžu hostia hotelového reťazca Paradise využívať zadarmo!

Odlety z: Varšavy. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

Gran Tour - Gran Canaria v kocke!
Počas celodennej expedície navštívime severné a centrálne časti ostrova Gran Canaria. Budeme obdivovať neuveriteľne rozmanitú krajinu a objavovať najkrajšie miesta ostrova. Počas prejazdu kľukatými cestami príjdeme do malých dedín s typickou kanárskou architektúrou, napr. Arucas so slávnou neogotickou katedrálou Jana Krstiteľa alebo Firgas a Moya. Vo Fontanales prestávka na kanársky obed. Pri prejazde horami pokrytými lesmi kanárskej borovice zastavíme na vyhliadkových miestach Cruz de Tajeda alebo Fataga, odkiaľ budeme môcť obdivovať krásy ostrova. Čaká nás nezabudnuteľný zážitok! Cena cca 53 EUR/ dospelý, cca 26 EUR/ dieťa do 12 rokov.

Las Palmas a okolie
Počas tohto výletu sa bližšie zoznámime s kozmopolitným Las Palmas, čiže hlavným mestom Gran Canaria a najväčším mestom súostrovia Kanárskych ostrovov. Navštívime dve najdôležitejšie štvrte: historickú Vegueta s katedrálou sv. Anny a dopravnú Trianu, plnú butikov a reštaurácií. Uvidíme najkrajšiu mestskú pláž - mesto v Európe - Las Canteras, často porovnávaný s brazílskou Copacabana. V programe výletu tiež návšteva najväčšej botanickej záhrady v Španielsku v meste Tafira a najväčšieho sopečného kráteru na Gran Canarii - Caldera de Bandama.
Cena cca 25 EUR/ dospelý, cca 15 EUR/ dieťa do 12 rokov.

Plavba - dobrodružstvo pod plachtou
Exkluzívna 5hodinová plavba plachetnicou s poľskou posádkou pod poľskou vlajkou. Možnosť získania prvých plachetnicových skúseností. Príležitosť pohybovať sa po Atlantickom oceáne pomocou sily vetra. Obdivovanie ostrova z väčšej vzdialenosti, rovnako ako z jeho západnej, útesovej strany. Zastávka v jednej z vybraných zátok s krištáľovo čistou vodou, možnosť šnorchlovania a čas na teplé jedlo. Malé komorné skupiny umožnia príjemnú relaxáciu uprostred oceánskych vĺn. Cena cca 69 EUR/os.

Potápanie
Gran Canaria je ideálnym miestom pre vyskúšanie potápania! Päťhviezdičková poľská potápačská základňa ponúka ako podvodné výlety pre tých, ktorí sa nevedia potápať, tak i širokú škálu PADI kurzov - od základov, až pre pokročilých, ktorí chcú zlepšiť svoje zručnosti. To všetko pod dohľadom profesionálnych poľsky hovoriacich inštruktorov! Cena - v závislosti od programu, od cca 80 EUR.

Jeep Safari
Dobrodružstvo, ktoré dáva možnosť objaviť skryté krásy neprístupných častí ostrova! Počas prechádzky džípmi 4x4 uvidíte úžasnú sopečnú krajinu, horské dediny, osídlené jaskyne a údolia plné mandľovníkov. Ďalším lákadlom expedície bude prechádzka na ťavách. Skvelý výlet pre celú rodinu! Cena cca 56 EUR/ dospelý, cca 444 Eur/ dieťa do 12 rokov.

Tenerife - Loro Park
Celodenný výlet do Loro Parku - najlepšej botanicko-zoologickej záhrady v Európe, ktorá sa stala útočiskom mnohých ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Najväčšou atrakciou parku sú ukážky drezúry kosatiek, delfínov, papagájov a tuleňov. V Loro Parku sa tiež nachádza akvárium v ​​tvare tunela, ľadová hora s tučniakmi a výbehy so zvieratami takými ako napr.: aligátory, gorily, jaguáre a leňochody ... Cena cca 98 EUR/ dospelý, cca 72 EUR/ dieťa do 12 rokov.

Yellow Submarine (žltá ponorka)
Loď Yellow Submarine (ponorka) zostupuje do hĺbky viac ako 25 m, vďaka čomu z nej skvele uvidíte tajomný podvodný svet - tajomné vraky, húfy farebných rýb a ďalšie nádherné výhľady. Cena cca 32 EUR/ dospelý, cca 16 EUR/ dieťa do 12 rokov.

 

Potápanie
Nemusíte vedieť plávať, aby ste sa s nami mohli potápať!! Päťhviezdičková poľská potápačská základńa ponúka podvodný výlet a individuálne školenia (dokonca aj pre neplavcov). To všetko pod dohľadom profesionálnych poľsky hovoriacich inštruktorov. Gran Canaria je ideálnym miestom pre potápačský debut - vrelo doporučujeme! Cena od 85 EUR/ os.

Pešie výlety
Pešia turistika po otrove Gran Canaria, počas ktorej je možné prezkúmať ostrov z inej perspektívy. Vďaka trekkingu objavíte tie zákutia, do ktorých sa možno dostať iba po vlastných. Môžete si vybrať jednu z troch dostupných trás: Čarovné vodopády - cesta v severnej časti ostrova, ktorá ukazuje kontrast mikroklím medzi juhom a severom Gran Canarie, Roque nublo - centrálna časť ostrova, lesy porastené kanárskou borovicou a "mesačná" náhorná plošina a vrchola Gran Canarie - najvyššia čas´t ostrova a jeho najvyšší vrchol - Pico de las Nieves, odkiaľ možno za pekného počasia vidie´t Roque Nublo a najvyšší vrchol Španielska, ktorý sa nachádza na Tenerife - sopku Teide. Cena cca 60 EUR/ os.

S deťmi

Palmitos Park
Nádherne umiestnená zoologická záhrada, kde možno obdivovať ukážky drezúry delfínov, dravých vtákov alebo papagájov. miesto, kde možno výborne stráviť čas s rodinou, pechádzať sa medzi mnohými druhmi zvierat, obklopení facinujúcou vegetáciou.

Aqualand
Zábavný park s početnými šmýkačkami a vodnými atrakciami. Ideálne miesto pre milovníkov vodných hrátok, ktoré poskytujú úľavu v horúcich dňoch.

Poema del Mar
Akvárium otvorené v roku 2018, ktorého tvorci sú majeteľmi Loro Parku. Objekt ležiaci v prístavnej časti mesta Las Palmas nám odhaľuje podmorský svet. V obrovských nádržiach možno cez sklo (tiež najväčšia sklenená obrazovka v Európe) obdivovať ryby z celého sveta, korytnačky, medúzy, raje a žraloky.

Príroda

Duny v Maspalomas
Krásna prírodná rezerváciu najsilnejšie spojuje Gran Canariu s Afrikou. Hory piesku, ktoré možno zdolávať smerom k oceánu alebo majáku v Maspalomas. Počas putovania po kanárskej púšti môžeme tiež vidieť malú vodnú nádrž Charca de Maspalomas, ku ktorej sa zlieta možstvo druhov vtákov z celého sveta.

Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultativných výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam dostupných fakultativných výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Slušný hotel 28. 06. 2017

Bola som služobne na Gran Canarii. Hotel je slušný, čistý, i keď trochu starší. Ubytovaná som bola iba jednu noc. Raňajky boli super, chutné, veľký výber. Hotel je veľky, kto má slabé orientačné... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

01. 11. - 08. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
609 €
08. 11. - 15. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
616 €
15. 11. - 22. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
585 €
22. 11. - 29. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
579 €
29. 11. - 06. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
615 €
29. 11. - 13. 12. 2019 (15 dní)
Varšava All Inclusive
999 €
06. 12. - 13. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
568 €
13. 12. - 20. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
585 €
20. 12. - 27. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
813 €
27. 12. - 10. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
1 504 €
27. 12. - 03. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
1 059 €
03. 01. - 17. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
1 155 €
03. 01. - 10. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
747 €
10. 01. - 24. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
1 161 €
10. 01. - 17. 01. 2020 (8 dní)
Varšava All Inclusive
760 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €