Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok0
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok1
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok2
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok3
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok4
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok5
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok6
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok7
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok8
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok9
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok10
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok11
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok12
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok13
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok14
Abora Continental (ex.IFA Continental) Obrázok15

Abora Continental (ex.IFA Continental)

Španielsko - Gran Canaria
Pobytové
V/blízko centra
Wi-Fi
Wellness
Bazén sladkovodný

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Abora Continental sa nachádza v tesnej blízkosti turistického centra Playa del Inglés, len pár minút cesty od známej pláže Playa del Inglés, promenády a mnohých obchodov a nákupných centier. Letisko Las Palmas je vzdialené cca 30 km od hotela. Autobusová zastávka je vzdialená cca 50 m od hotela.

Pláž
Hotel Abora Continental sa nachádza cca 300 m od širokej piesočnatej pláže - Playa del Inglés (zostup po schodoch). Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 10 EUR / osoba).

Vybavenie
Hotel Abora Continental je zrekonštruovaný a novo otvorený od júla 2018. Recepcia, výťahy, hlavná reštaurácia, dva bary z toho jeden pri bazéne, dva bazény (sladká voda, jeden sezónne vyhrievaný), detský bazén, záhrada, ležadlá a slnečníky na terasách, detské ihrisko, mini klub, jacuzzi, parkovisko (platené), požičovňa áut. Hotel zaisťuje osušky (za poplatok cca 5 Eur / osoba + záloha cca 5 Eur / osoba).

Izby
Hotel Abora Continental má 383 izieb. Priestranné s kúpeľňou (vaňa / sprcha), pohovkou, satelitným TV, telefónom, trezorom (za poplatok asi 2 Eur / deň) a balkónom alebo terasou (balkónový nábytok). Možnosť bezplatnej rezervácie detskej postieľky pre deti do veku 2 rokov (zadarmo, rezervácia nutná).
 

Štandardná izba (s rozlohou cca 35 m²) - pre max. tri osoby, prístelok v podobe pohovky.
Rodinná izba (s rozlohou cca 39 m²) - pre mix. tri osoby a max. štyri osoby (v zostave 2 + 2).

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:30), obedy (12:30-15:30) a večere (18:00-21:00) sú podávané formou bufetu, občerstvenie, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v hodinách určených hotelom.

Šport a zábava
Hotel Abora Continental organizuje animácie pre deti i dospelých, živú hudbu, stolný tenis, šípky, aerobic, boccia, vodné gymnastiku. Hotelové wellness (za poplatok): procedúry na tvár a telo.

Internet
Wi-Fi pripojenie v lobby - zadarmo

Miestne kategórie
***

Webové stránky
https://www.lopesan.com/en/hotels/spain/gran-canaria/playa-del-ingles/abora-continental/

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/wyspy-kanaryjskie-gran-canaria/abora-continental-ex-ifa-continental

Náš názor
Zrekonštruovaný v júli 2018, vysoko cenený našimi klientmi, nové izby, slnečné terasy s bazénmi, jacuzzi ukryté v tropickej záhrade, rôznorodé stravovanie s výbornou obsluhou. Pri pláži sa nachádza príjemná promenáda, ktorou môžete dôjsť až do slávnych dún Maspalomas. Veľa barov a reštaurácií a tiež klubov neďaleko hotela - táto časť Playa del Ingles je plná nočného života.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet lietadlom, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského rezidenta, balík poistenia TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je v popise hotela uvedené inak) a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovania z hotela a transfer na letisko (presné hodiny zrazu uvedie delegát Rainbow Tours na mieste). Návrat do Poľska.

Ostatné

GRAN CANARIA - základné informácie

Mena
EUR - Euro. Je možné platiť kreditnými kartami a používať bankomaty.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä pre vodičov počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je pripočítané k účtu.

Vízum
Obyvatelia SR môžu cestovať na Kanárske ostrovy na základe platného cestovného pasu alebo občianskeho preukazu.

Čas
V letnom období - 2 hodiny oproti času v ČR. V zimnom období - 1 hodina oproti času v ČR.

Orientačné ceny
Kanárske ostrovy sú bezcolnou zónou a je tu možné lacnejšie nakúpiť veľa produktov (napr. kozmetiku, alkohol a elektronické zariadenia). Všeobecne platí, že ceny obľúbeného tovaru sú primerané, napríklad obed v reštaurácii od 10 EUR, 1 l vody - 1-1,5 EUR, pivo v bare od 1,5 EUR, káva v kaviarni od 2 EUR, autobusové lístky v závislosti na trase od 1,4 EUR do 10 EUR.

Pošta
Poštová známka do európskych štátov stojí 1,25 EUR. Poštové schránky sa nachádzajú na mnohých miestach, často aj v hoteloch.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách. Ceny telefónnych kariet sa pohybujú medzi 6-12 EUR. Mobilné telefóny fungujú po celom Španielsku. Miestne hovory sú lacné, zatiaľ čo zahraničné celkom drahé. Zoznámte sa prosím s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho telefónneho operátora pred odchodom na dovolenku.

Gran Canaria
Tretí najväčší ostrov v súostroví Kanárskych ostrovov je známy pre svoju rozmanitosť. Nájdeme tu niekoľko klimatických pásiem a širokú škálu endemických exotických rastlín. Stred ostrova tvoria vysoké hory pokryté snehom, zatiaľ čo na pobreží nespočetné pláže ponúkajú skutočnú letnú atmosféru. Slávne piesočné duny v Maspalomas pôsobia ako magnet a po generácie lákajú turistov z celého sveta, ktorí sa chcú cítiť ako na púšti. Ostrov je skutočným rajom pre milovníkov aktívneho využitia voľného času, možno si tu vychutnať všetky druhy vodných športov a potápať sa.

Playa del Ingles
Je ideálnym miestom pre tých, ktorí majú radi pláž počas dňa a večer zábavu. Dlhá piesočná pláž tiahnuca sa až do Maspalomas pozýva na opaľovanie a odpočinok. Nespočetné bary, diskotéky a kluby sú otvorené do neskorých nočných hodín a lákajú k zábave.

Maspalomas / Meloneras
Najznámejšie duny na Kanárskych ostrovoch, prímorská promenáda, elegantné hoteli a golfové ihrisko - to všetko sa tu nachádza. Ideálne miesto pre tých, ktorí majú radi prechádzky a užívajú si slnko, pretože po pláži môžete dôjsť až do Playa del Ingles.

San Augustin
Malé letovisko ponúkajúce všetko pohodlie a pokojnú atmosféru. Piesočná pláž v zátoke ponúka ideálne podmienky pre slnenie a prechádzky. Letovisko je tiež skvelou základňou na objavovanie ostrova.

Playa de Taurito
Jedno z veľa známych kúpalísk na ostrove sa vyznačuje zátokovou plážou s pokojnou vodou a bielym pieskom. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku ďaleko od hluku a zhonu veľkých letovísk. Navyše je tu atrakciou najväčší aquapark na ostrove, ktorý môžu hostia hotelového reťazca Paradise využívať zadarmo!

Odlety z: Varšavy. Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

Gran Tour - Gran Canaria v kocke!
Počas celodennej expedície navštívime severné a centrálne časti ostrova Gran Canaria. Budeme obdivovať neuveriteľne rozmanitú krajinu a objavovať najkrajšie miesta ostrova. Počas prejazdu kľukatými cestami príjdeme do malých dedín s typickou kanárskou architektúrou, napr. Arucas so slávnou neogotickou katedrálou Jana Krstiteľa alebo Firgas a Moya. Vo Fontanales prestávka na kanársky obed. Pri prejazde horami pokrytými lesmi kanárskej borovice zastavíme na vyhliadkových miestach Cruz de Tajeda alebo Fataga, odkiaľ budeme môcť obdivovať krásy ostrova. Čaká nás nezabudnuteľný zážitok! Cena cca 53 EUR/ dospelý, cca 26 EUR/ dieťa do 12 rokov.

Las Palmas a okolie
Počas tohto výletu sa bližšie zoznámime s kozmopolitným Las Palmas, čiže hlavným mestom Gran Canaria a najväčším mestom súostrovia Kanárskych ostrovov. Navštívime dve najdôležitejšie štvrte: historickú Vegueta s katedrálou sv. Anny a dopravnú Trianu, plnú butikov a reštaurácií. Uvidíme najkrajšiu mestskú pláž - mesto v Európe - Las Canteras, často porovnávaný s brazílskou Copacabana. V programe výletu tiež návšteva najväčšej botanickej záhrady v Španielsku v meste Tafira a najväčšieho sopečného kráteru na Gran Canarii - Caldera de Bandama.
Cena cca 25 EUR/ dospelý, cca 15 EUR/ dieťa do 12 rokov.

Plavba - dobrodružstvo pod plachtou
Exkluzívna 5hodinová plavba plachetnicou s poľskou posádkou pod poľskou vlajkou. Možnosť získania prvých plachetnicových skúseností. Príležitosť pohybovať sa po Atlantickom oceáne pomocou sily vetra. Obdivovanie ostrova z väčšej vzdialenosti, rovnako ako z jeho západnej, útesovej strany. Zastávka v jednej z vybraných zátok s krištáľovo čistou vodou, možnosť šnorchlovania a čas na teplé jedlo. Malé komorné skupiny umožnia príjemnú relaxáciu uprostred oceánskych vĺn. Cena cca 69 EUR/os.

Potápanie
Gran Canaria je ideálnym miestom pre vyskúšanie potápania! Päťhviezdičková poľská potápačská základňa ponúka ako podvodné výlety pre tých, ktorí sa nevedia potápať, tak i širokú škálu PADI kurzov - od základov, až pre pokročilých, ktorí chcú zlepšiť svoje zručnosti. To všetko pod dohľadom profesionálnych poľsky hovoriacich inštruktorov! Cena - v závislosti od programu, od cca 80 EUR.

Jeep Safari
Dobrodružstvo, ktoré dáva možnosť objaviť skryté krásy neprístupných častí ostrova! Počas prechádzky džípmi 4x4 uvidíte úžasnú sopečnú krajinu, horské dediny, osídlené jaskyne a údolia plné mandľovníkov. Ďalším lákadlom expedície bude prechádzka na ťavách. Skvelý výlet pre celú rodinu! Cena cca 56 EUR/ dospelý, cca 444 Eur/ dieťa do 12 rokov.

Tenerife - Loro Park
Celodenný výlet do Loro Parku - najlepšej botanicko-zoologickej záhrady v Európe, ktorá sa stala útočiskom mnohých ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Najväčšou atrakciou parku sú ukážky drezúry kosatiek, delfínov, papagájov a tuleňov. V Loro Parku sa tiež nachádza akvárium v ​​tvare tunela, ľadová hora s tučniakmi a výbehy so zvieratami takými ako napr.: aligátory, gorily, jaguáre a leňochody ... Cena cca 98 EUR/ dospelý, cca 72 EUR/ dieťa do 12 rokov.

Yellow Submarine (žltá ponorka)
Loď Yellow Submarine (ponorka) zostupuje do hĺbky viac ako 25 m, vďaka čomu z nej skvele uvidíte tajomný podvodný svet - tajomné vraky, húfy farebných rýb a ďalšie nádherné výhľady. Cena cca 32 EUR/ dospelý, cca 16 EUR/ dieťa do 12 rokov.

 

Potápanie
Nemusíte vedieť plávať, aby ste sa s nami mohli potápať!! Päťhviezdičková poľská potápačská základńa ponúka podvodný výlet a individuálne školenia (dokonca aj pre neplavcov). To všetko pod dohľadom profesionálnych poľsky hovoriacich inštruktorov. Gran Canaria je ideálnym miestom pre potápačský debut - vrelo doporučujeme! Cena od 85 EUR/ os.

Pešie výlety
Pešia turistika po otrove Gran Canaria, počas ktorej je možné prezkúmať ostrov z inej perspektívy. Vďaka trekkingu objavíte tie zákutia, do ktorých sa možno dostať iba po vlastných. Môžete si vybrať jednu z troch dostupných trás: Čarovné vodopády - cesta v severnej časti ostrova, ktorá ukazuje kontrast mikroklím medzi juhom a severom Gran Canarie, Roque nublo - centrálna časť ostrova, lesy porastené kanárskou borovicou a "mesačná" náhorná plošina a vrchola Gran Canarie - najvyššia čas´t ostrova a jeho najvyšší vrchol - Pico de las Nieves, odkiaľ možno za pekného počasia vidie´t Roque Nublo a najvyšší vrchol Španielska, ktorý sa nachádza na Tenerife - sopku Teide. Cena cca 60 EUR/ os.

S deťmi

Palmitos Park
Nádherne umiestnená zoologická záhrada, kde možno obdivovať ukážky drezúry delfínov, dravých vtákov alebo papagájov. miesto, kde možno výborne stráviť čas s rodinou, pechádzať sa medzi mnohými druhmi zvierat, obklopení facinujúcou vegetáciou.

Aqualand
Zábavný park s početnými šmýkačkami a vodnými atrakciami. Ideálne miesto pre milovníkov vodných hrátok, ktoré poskytujú úľavu v horúcich dňoch.

Poema del Mar
Akvárium otvorené v roku 2018, ktorého tvorci sú majeteľmi Loro Parku. Objekt ležiaci v prístavnej časti mesta Las Palmas nám odhaľuje podmorský svet. V obrovských nádržiach možno cez sklo (tiež najväčšia sklenená obrazovka v Európe) obdivovať ryby z celého sveta, korytnačky, medúzy, raje a žraloky.

Príroda

Duny v Maspalomas
Krásna prírodná rezerváciu najsilnejšie spojuje Gran Canariu s Afrikou. Hory piesku, ktoré možno zdolávať smerom k oceánu alebo majáku v Maspalomas. Počas putovania po kanárskej púšti môžeme tiež vidieť malú vodnú nádrž Charca de Maspalomas, ku ktorej sa zlieta možstvo druhov vtákov z celého sveta.

Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultativných výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam dostupných fakultativných výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu

27. 09. - 05. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
788 €
04. 10. - 12. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
789 €
11. 10. - 19. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
707 €
18. 10. - 26. 10. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
759 €
25. 10. - 01. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
748 €
01. 11. - 08. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
771 €
08. 11. - 15. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
596 €
15. 11. - 22. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
572 €
22. 11. - 29. 11. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
585 €
29. 11. - 13. 12. 2019 (15 dní)
Varšava All Inclusive
1 000 €
29. 11. - 06. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
597 €
06. 12. - 13. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
652 €
13. 12. - 20. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
669 €
20. 12. - 27. 12. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
891 €
27. 12. - 10. 01. 2020 (15 dní)
Varšava All Inclusive
1 551 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €