Hasta la vista Mexiko!

Mexiko - Mexico City
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom spoločnosti LOT typu Dreamliner alebo iným širokotrupým lietadlom do Cancúnu (priamy let), vnútorný prelet v Mexiku, letiskové taxy, ubytovanie v hoteloch podľa programu (7 nocí počas okružnej časti, pri výbere týždňa navyše 7 nocí vo vybranom hoteli), prejazdy klimatizovaným autokarom alebo minibusom (na území Guatemaly nemajú autokary / minibusy klimatizáciu), stravovanie podľa programu, služby poľského delegáta na mieste, služby zástupcu Rainbow počas odbavenia na letisku vo Varšave, turistický program (pozri nižšie), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: náklady na účasť v programe prehliadok: cca 250 USD / osoba (prepitné pre miestneho sprievodcu, vodiča, nosiča batožiny, chyžné, poplatky za sprievodcu v navštevovaných objektoch, vstupenky do navštevovaných objektov, systém Tour Guide), fakultatívne výlety uvedené v programe zájazdu, fakultatívne výlety počas pobytovej časti v Cancúne / na Mayskej riviére a ďalšie osobné výdavky.

Program

Mayské náboženské centrá v Yucatáne - Chichén Itzá, Uxmal a Palenque • nádherné stavby Campeche a Mérida • tajomstvo Olmékov v La Venta • návšteva šamana • Puebla "Mesto anjelov" • kontrasty ohromného Mexico City • pobyt v Cancúne alebo na Mayskej riviére (All Inclusive! )

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 3 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Prelet do Cancúnu charterovým lietadlom spoločnosti LOT typu Dreamliner alebo iným širokotrupým lietadlom (priamy let). Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete pasové odbavenie a stretnutie so sprievodcom. Následne transfer do vybraného hotela v Cancúne alebo na Mayskej riviére. Večera a prenocovanie. V prípade príletu v neskorých večerných alebo nočných hodinách nemusí byť v tento deň večera.
Upozornenie! V niektorých termínoch môže dôjsť k zmene programu, čo znamená, že klienti po prílete na letisko v Cancúne zostanú na letisku, aby mohli večer alebo v nočných hodinách letieť do Mexico City - potom začneme prehliadkou hlavného mesta a budeme končiť v Cancúne.

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Chichén Itzá (zoznam UNESCO), kde navštívime okrem iného: Kukulkánovu pyramídu, stenu lebiek, Chrám tisícich bojovníkov, ihrisko na pelotu a astronomické observatórium. Pre záujemcov (za príplatok cca 20 USD) možnosť vidieť jednu z mnohých krasových jaskýň na Yucatáne - cenote. Záujemcom odporúčame kúpeľ v krištáľovo čistej vode cenote Ik Kil (majte pripravené uteráky a plavky). Tí, ktorí sa výletu nezúčastnia, majú voľný čas v Chichén Itzá. Následne prejazd do hlavného mesta Yucatánu - Méridy a prechádzka historickým centrom mesta. Pre záujemcov (za príplatok cca 15 USD) prechádzka konskými povozmi po koloniálnych uliciach Méridy. Večera a prenocovanie v Uxmalu alebo v Méride. (Trasa cca 400 km)

Deň 3
Po raňajkách návšteva Uxmalu - mayského náboženského centra, kde si prezrieme okrem iného: Guvernérsky palác (najväčšia predkolumbovská budova v Amerike), Kúzelníkovu pyramídu a "Cuadrangulo de las Monjas" čiže Štvorhran mníšok (komplex budov pripomínajúci kláštor). Následne prejazd do Campeche, kde odporúčame krátku prechádzku týmto malebným mestečkom (uvidíme opevnenie chrániace prístav pred pirátmi a katedrálu La Concepcion). Popoludní prejazd do Palenque. Večera a prenocovanie v hoteli v Palenque. (Trasa cca 550 km)

Deň 4
Po raňajkách návšteva archeologického náleziska v Palenque - mesta opusteného indiánmi v 10. storočí z neznámych dôvodov a znovuobjaveného až v 18. storočí. Najmä odporúčame prehliadku: Chrámu nápisov, kde sa nachádzajú dobre zachovalé reliéfy dávnej elity a hrobka mayského kráľa Pakala (panujúceho viac ako 68 rokov), veľkolepého kráľovského paláca s početnými komnatami a chodbami pokrytými reliéfmi, chrámov Slnka a Kríža (datované do doby 7. storočia ) s početnými nápismi a ihrisko na hru pelota (hra trochu pripomínala futbal - údajne mala nejaký náboženský význam). Odchod do hlavného mesta štátu Tabasco, mesta Villahermosa. Návšteva archeologického parku La Venta, kde uvidíme okrem iného tajomné, obrovské kamenné hlavy vytvorené Olmékmi, najstaršou indiánskou civilizáciou Mexika. Večera a prenocovanie v kúzelnom mestečku Catemaco, blízko ktorého sa natáčali scény slávneho filmu Mela Gibsona "Apocalypto". (Trasa cca 470 km)

Deň 5
Po raňajkách plavba loďou po lagúne neďaleko Catemaco, kde sa nachádza jedna z najzaujímavejších prírodných rezervácií v Mexiku, ktorá je útočiskom mnohých kolónií vtákov (volavky, pelikány, kormorány), opíc a krokodílov. Následne stretnutie s indiánskym šamanom. Prejazd do Puebla - starého mesta koloniálneho charakteru. Prehliadka historického centra mesta Puebla, zvaného "mestom anjelov" (zoznam UNESCO). Uvidíme okrem iného: námestie Plaza de Armas, staré mesto s koloniálnymi domami, kostol Santo Domingo, Ružencovú kaplnku (Capilla del Rosario). Možnosť pokračovania v prehliadke Puebla druhý deň. Ubytovanie v hoteli v okolí Puebla, večera a prenocovanie.
(Trasa cca 430 km)

Deň 6
Po raňajkách vysťahovania z hotela a prejazd do Teotihuacánu (zoznam UNESCO) - dôležitého náboženského a politického centra Aztékov. Navštívime okrem iného pyramídy Slnka a Mesiaca patriace medzi najväčšie pyramídy na svete. Následne prejazd do Mexico City a návšteva svätyne Panny Márie Guadalupskej, patrónky oboch Amerík a Mexika. Večer pre záujemcov (za príplatok cca 40 USD) folklórny večer na námestí Piazza Garibaldi - ukážky: Mariachi, kohútích zápasov, umenie práce s lasom a ľudového tanca. Večera a prenocovanie v hoteli v Mexico City. (Trasa cca 200 km)

Deň 7
Po raňajkách prehliadka historického centra Mexico City (zoznam UNESCO) - hlavného mesta Mexika a aztéckeho štátu pred jeho dobytím. V rámci programu: námestie Zócalo, zrúcaniny Veľkého chrámu Aztékov, katedrála, Národný palác s freskami Diega Riveru (z politických dôvodov nie je palác vždy otvorený pre verejnosť), prejazd hlavným mestským bulvárom Paseo de la Reforma do parku Chapultepec a návšteva Antropologického múzea (bohatá zbierka predmetov predkolumbovských kultúr nájdených na území archeologických výskumov po celom Mexiku). V závislosti na časových možnostiach, popoludní fakultatívne (za príplatok cca 10 USD) výjazd na vyhliadkovú terasu veže Torre Latinoamericana. Transfer na letisko v Mexico City - neskoro popoludní alebo neskoro večer odlet do Cancúnu. Upozornenie! V závislosti na hodinách preletov a dostupnosti miest v lietadlách sa môže prelet konať 8. deň skoro ráno - vtedy budú mať klienti nocľah navyše v Mexico City a 8. deň po prílete z Mexico City do Cancúnu budú čakať na spiatočný let do Poľska na letisku v Cancúne (nutnosť zmeny terminálu). Skupina môže byť počas vnútorného preletu rozdelená na lety v rôznych časoch.

Deň 8
Po raňajkách transfer na letisko v Cancúne. Návrat do Poľska charterovým lietadlom spoločnosti LOT (priamy let). Pre klientov zostávajúcich na pobyt v Cancúne alebo na Mayskej riviére transfer do vybraného hotela (možnosť transferu cez letisko).

Deň 9
Prílet do Poľska.

Upozornenie k programu!
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Sprievodca nesprevádza po navštevovaných objektoch.
- V Mexiku / Guatemale / Hondurase sú trojlôžkové izby vybavené dvomi manželskými posteľami (neexistuje možnosť ubytovania v izbách s tromi samostatnými lôžkami).
- Múzeá sú v pondelok zatvorené. V tomto prípade sprievodca na mieste navrhne návštevu inej atrakcie alebo (ak je to možné) upraví program tak, aby mohla návšteva múzea prebehnúť v iný deň.
- Odchody z hotela sa často konajú veľmi skoro ráno (okolo 5. hodiny) - možnosť raňajok formou balíčka.
- Vezmite prosím na vedomie, že Mexiko City, Puebla, San Cristóbal sa nachádza vo výške nad 2000 m n. m., preto je vhodné mať so sebou teplé oblečenie.
- Odporúčame nemeniť peniaze na letisku v Cancúne kvôli nepriaznivému výmennému kurzu. Peniaze možno zameniť v hoteli v Cancúne alebo nasledujúci deň v banke alebo v zmenárňach na trase priecestí.
- Prosíme, vezmite si so sebou poriadnu obuv (časť zájazdu sa koná formou trekingu), nepremokavý odev (je vhodné chrániť tiež dokumenty pred namočením) a repelent proti komárom.
- Na území Spojených štátov mexických je zakázané dovážať akékoľvek potraviny.
- Na väčšine vnútorných preletov sú prijateľné rozmery príručnej batožiny - 40 cm x 40 cm x 25 cm. V prípade prepravy príručnej batožiny presahujúcej tieto rozmery je príplatok cca 30 USD.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Let
Priamy let komfortným lietadlom spoločnosti PLL LOT typ Dreamliner s možnosťou výberu cestovnej triedy. Catering v ekonomickej triede zahŕňa dve jedla (teplé jedlo a sendvič so syrom alebo šunkou). Počas podávania jedla dostane klient zadarmo tiež minerálnu vodu, kávu alebo čaj. Ostatné nealkoholické a alkoholické nápoje a ďalšie položky zo Sky menu sú za poplatok. V triede Premium Club a Business Elite je v cene rozsiahleho menu vrátane nealkoholických a alkoholických nápojov (v obmedzenom množstve) a navýšenie váhových limitov batožiny. Vo všetkých triedach je k dispozícií v priebehu letu zábavný systém so samostatným monitorom pred každým sedadlom. Viac informácií nájdete tu: https://rainbowtours.cz/stranky/exotika-s-dreamlinerem. V prípade, že nebude možné uskutočniť let Dreamlinerom, poskytne letecká spoločnosť LOT iné lietadlo podobného štandardu (priamy let).

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Hodnotenie klientov

Všetky recenzie k zájazdu nájdete tu: http://r.pl/hasta-la-vista-mexico/zakwaterowanie-mjx

Víza - informácie pre predajcov

Cestovný pas musí byť platný po dobu najmenej 6 mesiacov od dátumu návratu.

Dôležité! V Mexiku existujú colné obmedzenia týkajúce sa množstvových limitov na dovoz tabakových výrobkov a alkoholu. Dospelá osoba môže priviezť nie viac ako 10 krabičiek cigariet, nie viac ako 25 cigár alebo 200 g tabaku a max. 3 litre akéhokoľvek alkoholického nápoja.

Informácie o hoteloch

Hotely *** (místní kategorie) - skromné, ale pohodlné.

Pokoje: většinou klimatizované a vybaveny koupelnou s WC, televizorem a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, občas také bazén nebo zahrada.

Strava: americká snídaně (servírované porce, skládá se nejčasteji z: ovoce, míchaných vajec, smažené slaniny nebo klobásy, pečiva, croissantu, malé porce džemu a másla, 1 šálku šťávy, 1 šálku kávy nebo čaje) a večeře (podávané porce: polévka, hlavní jídlo - většinou drůbež, občas také ryby, saláty nebo vařená zelenina, brambory, rýže nebo tortilly, dezert).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Najbližšie termíny do hotelu


01. 11. - 09. 11. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 599 € 1 793 €
08. 11. - 16. 11. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 852 € 2 023 €
15. 11. - 23. 11. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 856 € 2 034 €
22. 11. - 30. 11. 2019 (8 dní)
podľa programu zájazdu
1 337 € 1 502 €
29. 11. - 07. 12. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 833 € 2 010 €
06. 12. - 14. 12. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 840 € 2 011 €
13. 12. - 21. 12. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 719 € 2 099 €
20. 12. - 28. 12. 2019 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 792 € 2 178 €
27. 12. - 04. 01. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 828 € 1 996 €
03. 01. - 11. 01. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 760 € 1 984 €
10. 01. - 18. 01. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 827 € 2 052 €
17. 01. - 25. 01. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 809 € 2 009 €
24. 01. - 01. 02. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 869 € 2 069 €
31. 01. - 08. 02. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 785 € 1 985 €
07. 02. - 15. 02. 2020 (8 dní)
Varšava podľa programu zájazdu
1 864 € 2 058 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €