Ubytování HP1 Obrázok0
Ubytování HP1 Obrázok1
Ubytování HP1 Obrázok2
Ubytování HP1 Obrázok3
Ubytování HP1 Obrázok4
Ubytování HP1 Obrázok5
Ubytování HP1 Obrázok6
Ubytování HP1 Obrázok7
Ubytování HP1 Obrázok8
Ubytování HP1 Obrázok9

Iberský juh

Španielsko
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie: raňajky, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, nápoje k jedlu a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide - cca 150 EUR / osoba, v tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Program

Pobrežie južného Španielska vs. portugalskej Algarve - majestát Sevilly - Maurovia v Granade - Gibraltár - britská enkláva s výhľadom na Afriku - najkrajšie Pueblos Blancos (Biele mestá) Andalúzia - Ronda a Setenil de las Bodegas - najkrajšia pláž Algarve - Praia da Marinha - Silves a monumentálny zámok - Albufeira - najznámejšie letovisko Portugalska - komfortné 4 * hotely španielskeho hotelového reťazca Playa počas celej poznávacej časti - možnosť predĺženia pobytu na Costa de la Luz a v Algarve!

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical, večera a prenocovanie (v prípade neskorých preletov nemusí byť v tento deň večera).

Deň 2
Po raňajkách odchod na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Následne výjazd na gibraltársku skalu, jediné miesto v Európe, kde žijú opice vo voľnej prírode, vstup do jaskyne sv. Michaela a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupu na Main Street (Gibraltár je obchodná bezcolná zóna). Po Gibraltári sa cestuje minibusmi alebo taxíkmi s anglicky hovoriacimi vodičmi-sprievodcami. Celá skupina sa schádza pri určitej turistickej atrakcií, kde nás počas prehliadky prevedie poľsky hovoriaci sprievodca zájazdu. Na spiatočnej ceste krátka prechádzka po pôvabnom a luxusnom prístave Puerto Banús. Večera a prenocovanie na pobreží Costa del Sol alebo na Costa Tropical.

Deň 3
Po raňajkách prehliadka dvoch najkrajších bielych mestečiek Andalúzie. Ronda je mesto zavesené na dvoch kopcoch oddelených pôsobivou priepasťou - Tajo. Počas prechádzky uvidíme Kolegiátny kostol Panny Márie, staré mesto, dom Juana de Bosco a most Puente Nuevo zo 16. storočia spájajúci dve časti mesta. Mestečko Setenil de las Bodegas leží medzi skalami a sieťami jaskýň - je to klenot andalúzskych Pueblos Blancos. Večera a prenocovanie na pobreží Costa del Sol alebo na Costa Tropical.

Deň 4
Po raňajkách prejazd do Granady a prehliadka mesta. Odporúčame prechádzku kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála (zvonku) s kráľovskou kaplnkou. Potom uvidíme poslednú baštu Maurov: Alhambru, majstrovské dielo architektúry charakteristické svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie. Odporúčame tiež prechádzku nádhernou štvrťou Albaicín, z ktorej uvidíme krásny panoramatický výhľad na Alhambru s pohorím Sierra Nevada v pozadí. Večera a prenocovanie na pobreží Costa del Sol alebo Costa Tropical.

Deň 5
Po skorých raňajkách prejazd do Sevilly. Prehliadku mesta začneme panoramatickou jazdou autobusom po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon) pozdĺž rieky Guadalquivir.
Pri promenáde sa nachádzajú jedny z najznámejších pamiatok mesta: Torre del Oro (Zlatá veža), Plaza de Toros de la Maestranza (čiže najveľkolepejšia aréna býčích zápasov v Španielsku) a štvrť Triana. Ďalším bodom programu bude oblasť Národného parku Márie Luisy s krásnym námestím Plaza de España - vizitkou mesta. Následne odporúčame prechádzku najstaršou štvrťou Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Pre záujemcov plavba loďou po Guadalquivir (cca 17 EUR / osoba). Prejazd na večeru a prenocovanie na Costa de la Luz.

Deň 6
Po raňajkách prejazd do portugalského regiónu Algarve a návšteva dvoch najmalebnejších miest pobrežia: stredovekého mesta Silves s obrovskými múrmi maurského hradu, kde po prechádzke pozývame na dopoludňajšiu kávu a Pastéis de nata. Ďalej Albufeira - najznámejšie portugalské letovisko s krásnym starým mestom plným vinutých uličiek a obchodov. Na spiatočnej ceste sa zastavíme pri Praia da Marinha - podľa sprievodcu Michelin jednej z 10 najkrajších pláží v Európe. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de la Luz.

Deň 7
Raňajky. Voľný deň k samostatnému preskúmavaniu pobrežia, opaľovanie a kúpanie. Večera a prenocovanie na pobreží Costa de la Luz. Pre záujemcov (za príplatok cca 40 EUR / osoba) odporúčame poldenný fakultatívny výlet Po stopách Kryštofa Kolumba, ktorý začneme návštevou kláštora La Rábida (z 15. storočia), kde Krištof Kolumbus niekoľko rokov žil a kde v roku 1486 vďaka príhovoru mníchov dostal od kráľovnej Izabely súhlas na cestu do Indie. Následne sa vydáme do neďalekého Palos de la Frontera, odkiaľ objaviteľ vyplával na svojich troch lodiach, aby dobyl Nový svet. Uvidíme repliku lodí Santa Maria, Pinta a Nina v Námornom múzeu, kde sa nachádza aj miniatúrne mestečko Palos a ostrov, ku ktorému expedícia dorazila. Na záver výletu bude voľný čas v hlavnom meste oblasti - Huelva.

Deň 8
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, transfer na letisko vo Faro. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostanú klienti raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobytu na Costa de la Luz alebo na pobreží Algarve - po raňajkách vysťahovanie, transfer do vybraného hotela (v niektorých termínoch doprava letecky).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide.

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/iberyjskie-poludnie/zakwaterowanie-hp1 

Informácie o hoteloch

Ubytovanie:
**** hotely (miestna kategorizácia) španielskeho hotelového reťazca Playa:
na Costa del Sol a Costa Tropical (jeden z uvedených): Marbella Playa, Playabonita, Almunecar Playa, Playacalida, na Costa de la Luz (jeden z uvedených): Playaballena, Playacartaya, Playamarina, Playacanela. Izby pre max. tri osoby, pričom v izbe sa nachádzajú maximálne dve manželské postele a nie je možné pridať prístelky.
V hoteli je k dispozícií: reštaurácia, bar, bazén. Strava: raňajky formou bufetu. Možnosť príplatku za večeru. Podrobný popis hotelov v sekciách: Costa del Sol - pobyty a Costa de la Luz - pobyty.

Strava
Raňajky sú podávané formou bohatého bufetu. Možnosť príplatku za večeru.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

14. 10. - 21. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
762 €
21. 10. - 28. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
768 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €