Ubytování WTO - Léto Obrázok0
Ubytování WTO - Léto Obrázok1
Ubytování WTO - Léto Obrázok2
Ubytování WTO - Léto Obrázok3
Ubytování WTO - Léto Obrázok4
Ubytování WTO - Léto Obrázok5
Ubytování WTO - Léto Obrázok6

Itálie - O sole Mio!

Taliansko - Neapol
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

San Domenico

Poloha
Hotel San Domenico sa nachádza cca 900 m od centra neveľkého turistického mesta Soverato (pešo po hlavnej ulici za cca 10 minút). Soverato je jedným zo známejších letovísk v tejto oblasti, v centre sa nachádzajú početné bary, reštaurácie a obchody. Letisko v Lamezia di Terme je vzdialené cca 55 km od hotela.

Pláž
Hotel San Domenico sa nachádza priamo pri súkromnej piesočnatej pláži. Bezplatný plážový servis: ležadlo, stoličky a slnečník / na izbu. Hotel poskytuje plážové osušky - zadarmo (obmedzený počet).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, výťah, priestranná lobby, bar v lobby, bar na pláži, klimatizovaná hlavná reštaurácia, terasa na streche hotela, odkiaľ je možné obdivovať nádherné západy slnka. Bazén nie je k dispozícii. Navyše: TV miestnosť, konferenčná miestnosť, súkromné ​​nestrážené parkovisko.

Izby
Hotel San Domenico má k dispozícii osemdesiat izieb rôznych štandardov.
Izby typu economy s výhľadom na okolie hotela alebo na hotelovú budovu.
Štandardné izby s výhľadom na more.
Všetky izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom. Za príplatok možnosť pridania mini chladničky (cca 3 EUR / deň). Väčšina izieb je s balkónom alebo terasou. Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov - za poplatok cca 10 EUR / deň (nutná skoršia rezervácia).

Strava
Stravovanie vlastné. Možnosť dokúpiť raňajky. V reštaurácii sú k dispozícii vysoké detské stoličky. V neďalekom Soverato rad obchodíkov, barov a reštaurácií, ktoré servírujú typickú taliansku kuchyňu.

Šport a zábava
Hotel neorganizuje animačný program. Čas od času živá hudba. Blízko hotela San Domenico si možno za poplatok zapožičať vybavenie k vodným športom, okrem iného: kanoe, vodné bicykle, windsurfingové dosky, možnosť využívať ihriska na plážový volejbal a tenisové kurty.

Internet
Vo verejných priestoroch Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne hodnotenie
***

Webové stránky
www.sandomenicohotel.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa (pre osoby nad 10 rokov) hradí sa priamo v hoteli cca 2 EUR / osoba / deň. Za dvojtýždňový pobyt cena cca 16 EUR / osoba.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/kalabria-wczasy/san-domenico

Náš názor
Rodinný hotel, z ktorého sa rozprestiera nádherný výhľad na azúrové vody pobrežia Iónskeho mora. Hotel San Domenico sa nachádza priamo pri pláži, neďaleko centra turistického letoviska Soverato. Odporúčame predovšetkým mladým osobám, ktoré chcú počas dňa využívať blízkosť pláže a večer sa venovať krásam nočného života. Hotel pre nenáročných klientov, ktorý má veľmi dobré recenzie od našich klientov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Rada Siri

Poloha
Elegantný hotel situovaný cca 100 m do centra strediska Montepaone Lido, s menším výberom barov, reštaurácií a obchodov. Hotel Rada Siri je vzdialený asi 6 km od mesta Soverato - jedného z najpopulárnejších turistických miest na pobreží Iónskeho mora. Letisko v Lamezia di Terme je vzdialené cca 45 km.

Pláž
Neďaleko hotela (cca 280 m) sa nachádza verejná piesočnato-kamienková pláž (je potreba prejsť ulicou a chodníkom), s oddelenou hotelovou časťou (zdarma plážový servis, ležadlo, kresielko a slnečník na jednu izbu).

Vybavenie
Recepcia, výťah, hala, hlavná reštaurácia pozostávajúca z dvoch častí - vnútornej a vonkajšej, bar v hale (08:00-24:00), bazén so sladkou vodou, plážové osušky dostupné za poplatok (cca 2,5 EUR / osuška / výmena). Požičovňa bicyklov za poplatok (10 EUR / deň alebo cca 7 EUR / pol dňa). Ďalej televízna miestnosť, konferenčná miestnosť, parkovisko, garáž, práčovňa.

Izby
Hotel Rada Siri má 67 priestranných komfortných izieb situovaných v hlavnej budove alebo vo vedľajších budovách. V štandardných izbách (plocha asi 20 m²) sa môžu ubytovať max. štyri dospelé osoby. Izby sú vybavené: kúpeľňou so sprchou a sušičom vlasov, centrálne ovládanou klimatizáciou s možnosťou individuálne nastaviteľnej teploty, satelitný TV, telefónom, mini-barom (spotreba za poplatok), trezorom (cca 7 EUR / týždeň). Väčšina izieb má k dispozícii balkón alebo terasu s výhľadom na záhradu alebo bazén. Na objednávku a za príplatok postieľka pre deti do veku 2 rokov za cca 12 EUR / deň.

Strava
Kontinentálne raňajky formou bufetu (07:30-10:00), servírované večere (19:30-21:30) - dve hlavné jedlá na výber z troch položiek menu, šalátový a dezertový bufet). Za príplatok plná penzia - servírované obedy. V cene 0,25 l vína a 0,5 l vody na osobu na obed a večeru. Ostatné nápoje k obedu a večeri za poplatok. Za príplatok existuje možnosť rezervácie obeda v hlavnej reštaurácii alebo v bare (cca 20 EUR / osoba, v hodinách 12:30-13:30). Hotel sa špecializuje na taliansku alebo regionálnu kuchyňu.

Šport a zábava
Hotel Rada Siri neorganizuje animačné programy, občas organizuje večierky so živou hudbou. Približne 2 km od hotela sa nachádza požičovňa potrieb pre vodné športy a potápačské centrum. V centre mestečka (cca 100 m) sa nachádza požičovňa automobilov, skútrov a bicyklov.

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu na izbách a vo verejných priestoroch hotela - zdarma.

Miestne hodnotenie
****

Webové stránky
www.radasiri.it

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kalabria-wczasy/rada-siri

Náš názor
Elegantný hotel nachádzajúci sa v peknom prostredí. Hotel Rada Siri odporúčame párom hľadajúcim menší, komorný objekt, osobám uprednostňujúcim na jednej strane odpočinok v pokoji a pohodlí, a na druhej strane vyhľadávajúcim atrakcie mimo hotela - necelých 100 m je vzdialené centrum turistického strediska Montepaone Lido.
Naši klienti veľmi chvália chutnú taliansku kuchyňu!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Sciabache

Poloha
Hotel Sciabache sa nachádza v pokojnom prostredí, rozprestiera sa na ploche cca 4 ha a je obklopený bujnou stredozemnou záhradou. Približne 1 km je z hotela do centra neveľkej osady Zambrone s neveľkým výberom obchodov a barov a asi 9 km je to potom do známej Tropey, kde sa nachádza množstvo atrakcií, obchodíkov, kaviarničiek, barov a reštaurácií (možnosť využiť hotelový autobus do Tropey na vyžiadanie a za poplatok cca 5 EUR / osoba / spiatočná cesta). Letisko v Lamezia di Terme je vzdialené cca 50 km.

Pláž
Hotel sa nachádza cca 100 m od privátnej piesočnatej pláže (v závislosti na lokalizácii izieb). Plážový servis od 3. radu (jeden slnečník a dve ležadlá/ apartmán) zdarma, plážové osušky za poplatok (cca 5 EUR / zapožičanie / výmena).

Vybavenie
Recepcia 24 hod., parkovisko, úschovňa batožiny, hlavná reštaurácia, dva bary: bar pri bazéne a hotelový bar, dva sladkovodné bazény: bazén pre dospelých s nepravidelným tvarom a oddelenou časťou pre deti a pololympijský bazén. Povinná kúpacia čiapka (možnosť zakúpiť v bare pri bazéne, cena cca 3 EUR). Bezplatné ležadlá a slnečníky pri bazéne (podľa obsadenosti), plážové osušky za poplatok.

Izby
Hotel Sciabache má k dispozícii dva druhy apartmánov, celkom 85 izieb:
- apartmány (A1G) s klimatizáciou s plochou približne 25 m² pre maximálne dve dospelé osoby a dve deti s terasou.
- apartmány (A2G) bez klimatizácie pre min. štyri osoby, ale max. šesť osôb o ploche cca 55 m², dve spálne a terasa s nábytkom.
Apartmány sú vybavené kúpeľňou so sprchou a sušičom vlasov, spálňou, obývacou izbou s kuchynským kútom (základné vybavenie), chladničkou a rozkladacou pohovkou, trezorom (zdarma), TV-sat.
Za príplatok cca 5 EUR / deň k dispozícii postieľka pre deti do veku 2 rokov (obliečky nie sú zahrnuté v cene). Nutnosť rezervácie postieľky pred odchodom.

Strava
Raňajky formou bohatého bufetu. Večere servírované vo forme bohatého bufetu alebo
ako výber z menu (výber z 2-3 položiek menu). K večeri v cene 0,5 l vody a 0,25 l vína na osobu. Ostatné nápoje k večeri za príplatok. Možnosť dokúpenia obeda vo forme bufetu alebo servírovaného z menu (výber z 2-3 položiek z menu).

Šport a zábava
Hotel Sciabache organizuje animačné programy v taliančine pre dospelých a pre deti (vrátane miniklubu). K dispozícii tenis, stolný tenis, plážový volejbal, futbal, vodný aerobik, kanoe, lukostreľba, detské ihrisko. Za poplatok: potápanie, požičovňa bicyklov, biliard.

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu vo verejných priestoroch hotela - zdarma.

Miestne hodnotenie
***

Webové stránky
www.sciabache.it

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kalabria-wczasy/sciabache

Náš názor
Hotel pre menej náročnú klientelu, ponúkajúci blízkosť pláže a všetky druhy zábavy v malebnej Tropey - najkrajšom mestečku v Kalábrii. S ohľadom na rodinné izby odporúčame hotel Sciabache hlavne rodinám s deťmi, ďalej tiež milovníkom vodných športov a amatérskym potápačom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Porto Kaleo Resort

Poloha                                                                                                                                              Komplex Porto Kaleo Resort se nachází na okraji klidného města San Leonardo di Cutro (do centra asi 4 km). Do města La Castella (známého svým napoleonským hradem), kde jsou obchody, restaurace a pizzerie asi 10 km. Na letiště Lamezia di Terme cca 75 km.

Pláž                                                                                                                                                            Hotel Porto Kaleo Resort se nachází cca 400 m od pláže s bílým jemným pískem (hotel nabízí bezplatné transfery na pláž). Zdarma plážový servis: 1 slunečník a 2 lehátka na pokoj. Ručníky na pláž za příplatek (cca 2,5 EUR / ručník / den).

Vybavení
24 hodinová recepce, prostorná vstupní hala, hlavní restaurace, 2 à la carte restaurace: White Coral (středomořská kuchyně) a Red Coral (grilovaná jídla), 3 bary: lobby bar, plážový bar a bar u bazénu, 2 sladkovodní bazény , včetně jednoho aquaparku se skluzavkami, dětského bazénu. Kromě toho: úschovna zavazadel, obchod se suvenýry, parkoviště, lékařské služby (za příplatek).

Pokoje
Zařízení má 280 pokojů umístěných v hlavní budově a čtyři dvoupodlažní vedlejší budovy:                   2 lůžkové standardní pokoje s plochou cca 20 m2 (max. 2 přistýlky pro děti) a 4 lůžkové rodinné pokoje (cca 35 m2). Standardní pokoje se nacházejí v přízemí a mají francouzský balkon s výhledem do zahrady. Rodinné pokoje se nacházejí v prvním patře, mají dvě ložnice oddělené dveřmi a terasou. Všechny typy pokojů jsou vybaveny: klimatizací, koupelnou se sprchou, fénem, TV, mini lednicí, telefonem a (zdarma) trezorem. Hotel nepřijímá zvířata. Dětská postýlka pro děti do 2 let zdarma na vyžádání.

Strava
All Inclusive Light: snídaně, obědy a večeře v bohatém bufetu podávaném v hlavní restauraci. V ceně je zahrnuta voda, místní víno a pivo. Kromě toho: cola nápoje, džusy, ledový čaj a pivo v restauraci Red Coral (od 10:00 do 23:00) a na plážovém baru (od 10:00 do 18:00). Za příplatek: jídla à la carte (nutná předchozí rezervace) v restauracích Red Coral a White Coral a tradiční italská pizzerie s dřevěnou troubou otevřenou od 21:30 (od poloviny června do poloviny září).

Sport a zábava
Hotel Porto Kaleo Resort provozuje rozsáhlý animační program během dne a večerů od 19. do 10. září. Pro dospělé mimo jiné: aerobik, lekce tance, diskotéky, kulturní akce v hotelovém amfiteátru a pro nejmladší hřiště a: Baby Club (pro děti ve věku 3 - 7 let), Mini Club (8-11 let), Klub mladých (12 - 17 let). Všechny animace jsou vedeny v italštině. Kromě toho: víceúčelové hřiště, lukostřelba, stolní tenis. Za poplatek:(osvětlení a vybavení) a vodní sporty na pláži.

Internet
Bezplatné Wi-Fi připojení k internetu  je v hotelové hale.

Místní kategorie
****

Jiné                                                                                                                                                   Povinná pobytová taxa - platí se na místě cca 1,5 EUR / osoba / den (pro osoby starší 10 let).

Webové stránky
www.portokaleo.com

Náš názor
Kvalitní, rozsáhlý hotelový komplex Porto Kaleo Resort, který se nachází v klidné oblasti se širokou nabídkou zábavy pro děti a pohodlím, s all inclusive light , zaručuje skvělou rodinnou dovolenou a dovolenou pro dva. Díky bohaté sportovní a rekreační infrastruktuře a animacím je ideálním místem pro aktivní odpočinek.

Poggio di Tropea

Poloha
Hotel Poggio di Tropea je situovaný v stredisku Parghelia (cca 1,5 km od centra) na úbočí "La Pizzuto", odkiaľ sa rozprestiera impozantný výhľad na centrum Tropea. Do mestečka je to z hotela cca 5 km (hotelový autobus: cca 5 EUR / osoba / spiatočný), tu sa nachádza niekoľko obchodíkov, kaviarničiek, reštaurácií servírujúcich vynikajúce plody mora a jedinečné čaro maličkých uličiek. Letisko v Lamezia di Terme je vzdialené asi 60 km.

Pláž
Hotel Poggio di Tropea sa nachádza cca 1,5 km od pieskovo-kamienkovej pláže (bezplatný hotelový mikrobus niekoľkokrát denne).

Vybavenie
Recepcia, reštaurácia, bar pri bazéne (09:00 - 19:00, 20:00 - 24:00), bazén s oddeleným bazénom, osušky (prvá a každá výmena cca 3 EUR, vratná kaucia cca 10 EUR), ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo (v závislosti od dostupnosti). Ďalej terasa na opaľovanie pri bazéne.

Izby
116 apartmánov situovaných v trojposchodových budovách s výhľadom na záhradu (A1G) alebo na more (A1M). V každom apartmáne sa môžu ubytovať max. tri dospelé osoby a jedno dieťa na prístelke. Vybavenie apartmánu: spálňa, obývacia izba s pohovkou, kúpeľňa (so sprchou a sušičom vlasov), individuálne ovládaná klimatizácia, TV-sat, telefón, chladnička (poplatok cca 20 EUR / týždeň), bezplatný trezor (za vratnú kauciu cca 10 EUR / kľúč k trezoru), balkón alebo terasa. Možnosť využiť kuchynský kút (kuchynka a chladnička, cca 70 EUR / týždeň). Na objednávku postieľka pre dieťa do veku 2 rokov za príplatok splatný na mieste vo výške cca 5 EUR / deň.

Strava
All Inclusive Light: raňajky (07:30-09:30), obedy (12:30-14:00) a večere (19:00-21:00) formou bufetu (pri malom počte klientov ubytovaných v hoteli sú porcie servírované) . Nápoje k obedu a večeri 0,25 l vína a 0,5 l vody na osobu v cene. Studené nealkoholické nápoje v bare pri bazéne (káva a čaj za poplatok) sú dostupné v čase 10:00 - 22:00. Alkoholické nápoje a všetky fľaškové nápoje k dispozícii za poplatok.

Šport a zábava
Hotel organizuje animácie pre deti a dospelých: aqua aerobic, mini klub, zumba, spoločenské tance v sezóne: júl - august. Multifunkčné mini-ihrisko na futbal a basketbal, detské ihrisko a mini klub pre deti vo veku 4-11 rokov od polovice júna až do polovice septembra (v taliančine).

Internet
Bezplatný Wi-Fi internet na recepcii.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.poggioditropea.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa hradí v hoteli vo výške cca 1,5 EUR / osoba / deň (netýka sa detí do veku 16 rokov).

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kalabria-wczasy/poggio-di-tropea

Náš názor
Hotel lokalizovaný na veľkej ploche s nádherným výhľadom na mesto a more.
S ohľadom na priestranné a komfortne vybavené izby odporúčame hotel Poggio di Tropea najmä rodinám s deťmi. Pokojný hotel s dobrou kuchyňou vhodný pre osoby hľadajúce základňu pre individuálne poznávacie výlety po Kalábrii.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Garden Resort Calabria

Poloha
Komplex Garden Resort Calabria je umiestnený v pokojnom a malebnom okolí uprostred stredomorskej vegetácie. Približne 8 km z hotela do mesta Pizzo, kde sa nachádzajú obchody, reštaurácie a pizzeria (doprava 2x denne, okrem nedele, hotelovým autobusom, cena cca 5 EUR / osoba - oboma smermi). Letisko v Lamezzi di Terme je vzdialené cca 15 km.

Pláž
Hotelový komplex Garden Resort Calabria sa nachádza pri piesočnato-kamienkovej pláži (s pozvoľným vstupom do mora, prechod cez píniový les), cca 300 - 500 m od hotela v závislosti na lokalizácií izby. Ležadlá a slnečníky na pláži - zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, hlavná reštaurácia, pizzeria na pláži (k dispozícií od 12:00-15:00), tri bary: hlavný bar (10:00-24:00), bar na pláži (10:00-18:00), bar pri bazéne. Dva bazény so sladkou vodou (pre aktívny odpočinok i relaxáciu), vodné atrakcie, bezplatné ležadlá a slnečníky pri bazéne. Plážové osušky - za poplatok cca 16 EUR / týždeň (každodenná výmena). Navyše je k dispozícií: obchod, lekárska pomoc v areáli hotela.

Izby
Hotel Garden Resort Calabria má 580 vkusne zariadených štandardných izieb situovaných v niekoľkých dvojposchodových budovách, rozmiestnené v zelenej záhrade. Hotel má k dispozícií tieto izby:
- DZG: pre dve osoby, plocha cca 18 m²,
- TZG: pre tri osoby, plocha cca 20 m²,
- VZG: pre štyri osoby, plocha cca 24 m².
Všetky izby majú rovnakú výbavu: kúpeľňu (sprcha a sušič vlasov), centrálne ovládanú klimatizáciu, satelitný TV, telefón, trezor (za poplatok cca 2 EUR / deň), minibar (konzumácia za poplatok), balkón alebo terasu.
Postieľka pre deti do veku 2 rokov na vyžiadanie (za poplatok cca 5 EUR / deň).

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu. Navyše: nealkoholické nápoje a miestny alkohol v baroch v priebehu ich otváracej doby. Za poplatok: vínny bar Enoteca Calabrese (po-pia 19:00-23:00), reštaurácia La Dolce Vita (4 dni v týždni - 19:00-22:00), bar not tell Mamma.

Šport a zábava
Hotel je známy vďaka atraktívnym animačným programom a bohatému športovému vyžitiu: tenisové kurty (bezplatné počas dňa, za poplatok večer a v noci), stolný tenis, športové ihrisko (zadarmo v rámci animačných aktivít), streľba z luku, boccia, gymnastika, aerobik, strečing, posilňovňa a wellness centrum (za poplatok), diskotéka na pláži, plážový volejbal. Pre deti: detské ihrisko, minidisko, hotelový miniklub a 6x týždenne Figloklub s poľským animátorom. Navyše za poplatok: požičovňa potrieb pre vodné športy a požičovňa bicyklov.

Internet
Na recepcií a v lobby je Wi-Fi internet - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.gardencalabria.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa hradí v hoteli, cca 2 EUR / osoba / deň.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kalabria-wczasy/garden-resort-calabria

Náš názor
Rozľahlé stredisko v pokojnom prostredí - najväčšie v celej Kalábrií a jedno z mála s tak vysokým štandardom. Dokonalá ponuka na odpočinok pre aktívne osoby milujúce šport a pre rodiny s deťmi. Hotel, ktorý je v ponuke už niekoľko rokov sa teší dobrými recenziami našich klientov. Garden Resort Calabria odporúčame osobám, ktoré očakávajú zabezpečenie všetkých druhov atrakcií v rámci hotelového komplexu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí za příplatek), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezdy hromadnou dopravou (plavba na ostrov Capri a podél Amalfitanského pobřeží), spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 275 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 9 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety: ochutnávka regionálních výrobků cca 40 EUR/os., ochutnávka pizzy Napoletana cca 30 EUR/os.

Název zájezdu v polském jazyce: Włochy - O Sole Mio!
Kód zájezdu: WTO

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2021 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Itálie - O Sole Mio! - 8 nebo 15 dnů • Amalfitanské pobřeží - nejkrásnější zákoutí Kampánie • Neapol - neoficiální hlavní město jihu a pizzy • trulle v Alberobello • Bari - město kněžny Bony • Matera - pozoruhodné město • Caserta - Versailles jihu • Pompeje - ztracené starobylé město • Vesuv - dřímající vulkán • luxusní Capri a Anacapri • pro zájemce možnost prodloužení pobytu v Kalábrii

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Lamezia di Terme, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v okolí Cosenza, přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 2
Po snídani výjezd do výšky cca 1000 m n. m. na Vesuv - „dřímající“ vulkán tyčící se nad Neapolským zálivem. Možnost pěší procházky k vyhaslému kráteru, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Přejezd do Pompejí - města, které žije stále ve stínu zlověstného Vesuvu. Prohlídka ruin starobylého města. Následně přejezd na přenocování do hotelu v okolí Neapole. (Trasa cca 330 km)

Den 3
Po snídani přejezd do Salerna. Celodenní výlet podél nejkrásnějšího zákoutí Kampánie -  Amalfitánského pobřeží (v závislosti na počasí bude program realizován lodí nebo autobusem). V programu návštěva městečka Amalfi, kde budeme obdivovat nejznámější katedrálu na pobřeží. Následně plavba do Positano - „pohlednicového“ městečka visícího na skále. Amalfitanské pobřeží bylo zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Odpoledne návrat do hotelu. (Trasa cca 100 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Neapole. Prohlídka města, jež je neoficiálním hlavním městem italského jihu. Prohlídka Galerie Umberto I, Piazza del Plebiscito s královským palácem, Teatro San Carlo a procházka jedinečným starým městem. Následně přejezd autokarem, během cesty budeme obdivovat nádherné panorama města a Neapolský záliv. Během oběda doporučujeme ochutnávku typické neapolské pizzy (za příplatek). Odpoledne přejezd do Caserty a prohlídka Palazzo Reale - královského paláce, který je svou velikostí a krásou srovnáván s Versailles, procházka královskými zahradami. Odpoledne návrat do hotelu. (Trasa cca 130 km)

Den 5
Po snídani přejezd trajektem na malebný ostrov Capri. Ostrov se proslavil ve starověku díky císaři Tiberiovi a v pozdějších dobách díky básníkům, spisovatelům a malířům. Plavba podél nejkrásnější části ostrova. Po plavbě procházka hlavním městem ostrova Capri, kde navštívíme slavné zahrady Augusta. Následně přejezd autobusy do Anacapri, kde srdečně zveme na nezapomenutelnou procházku, kterou zakončíme u nejkrásnější vily na ostrově - Axel Munthe. Volný čas. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 6
Po snídani přejezd a prohlídka Matery, kde uvidíme unikátní domy vyhloubené ve skále připomínající Kappadokii. Město Matera je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pro zájemce regionální večeře (za příplatek). Následně přejezd do města Bari, ve kterém byla pohřbena kněžna Bona. Procházka historickým centrem města: románská katedrála San Sabino, bazilika San Nicola s hrobkou Bona Sforza a středověký normanský hrad. Přejezd na přenocování do hotelu v okolí Alberobello. Pro zájemce ochutnávka regionálních výrobků (tento den není v hotelu večeře). (Trasa cca 280 km)

Den 7
Po snídani přejezd do pohádkového Alberobello. Následně procházka tímto mimořádně půvabným městečkem. Během procházky uvidíme „trulle“ - cylindrické kamenné domy připomínající úly, postavené bez malty. Následně přejezd na přenocování do hotelu v okolí Amantea. (Trasa cca 380 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Kalábrii (v některých termínech se může transfer konat letecky), pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. Hotelové dny začínají v 14:00 hodin a končí v 10:00 hodin.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.  

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. 

Za příplatek si lze prodloužit zájezd o týden pobytu v Kalábrii, ve Vámi vybraném hotelu. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek v rezervačním systému a v katalogu „Pobyt - Kalábrie“.
V Itálii je nutné nosit roušky na veřejných prostranstvích, ve všech dopravních prostředcích a je zde 2metrová sociální vzdálenost. V dopravních prostředcích platí 50% obsazenost.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ostatné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna v Kalábrii (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Informácie o hoteloch

Ubytovanie

Hotely ** / *** strednej kvality, ktoré sa nachádzajú v satelitných mestách (30-65 km od centra mesta), na trasách medzi navštevovanými mestami. 7 nocí: Lamezia di Terme / Cosenza / Amantea (2 noci), Neapol / Castellammare di Stabia (4 noci), Alberobello (1 noc).

Vybavenie
Reštaurácia, niekedy aj bar.

Izby
Jednoducho zariadené dvojlôžkové a trojlôžkové izby s kúpeľňami.

Strava
Kontinentálne raňajky (pečivo, maslo, džem, káva, mlieko) a za príplatok večere (prípadne v neďalekej talianskej reštaurácií), nápoje k večeri za príplatok.

Miestne kategórie
** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:30 - 16:30

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.22 €