Kilifi Bay Beach Resort

Keňa
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Zaujímavo riešený, komorný hotel, ktorý v sebe spája tradičnú, miestnu svahilskú architektúru s architektúrou modernou. V roku 2014 bol celkovo rekonštruovaný.
Kilifi Bay Beach Resort sa skladá z nízkych bungalovov, obklopených dobre udržiavanou, exotickou záhradou. Bungalovy sa nachádzajú priamo na širokej piesočnatej pláži. Hotel sa nachádza v malebnom mestečku Kilifi. Letisko v Mombase je vzdialené cca 60 km.

Pláž
Kilifi Bay Beach Resort
sa nachádza priamo pri širokej piesočnej pláži s bielym pieskom. Okolité palmy poskytujú úľavu v horúcich dňoch. Ležadlá, slnečníky a uteráky k dispozícii zdarma.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, priestranné lobby, dve reštaurácie: hlavná (medzinárodná kuchyňa, bufet) a a'la carte Tapanaki, tri bary: na recepcii, na pláži a pri bazéne. Hostia môžu využívať dva vonkajšie bazény (jeden s oddelenou časťou pre deti), obklopené slnečnou terasou - ležadlá, slnečníky a uteráky k dispozícii zdarma. Navyše: zmenáreň, obchod so suvenírmi, požičovňa bicyklov, práčovňa.

Izby
Kilifi Bay Beach Resort
ponúka svojim hosťom ubytovanie v päťdesiatich komfortných izbách, ktoré sú navrhnuté v tradičnom miestnom štýle. V štandardných izbách (s rozlohou cca 18 m²) sa môžu ubytovať dve dospelé osoby a jedna osoba na prístelke. Sú vybavené sociálnym zariadením (sprcha / vaňa, WC, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, ventilátorom, moskytiérou, trezorom, balkónom alebo terasou.

Strava
Raňajky (07:30-10:00), obedy (12:30-14:00) a večere (19:30-21:30) formou bufetu v hlavnej reštaurácii. Nápoje k obedu a večeriam za poplatok. Za príplatok All Inclusive zahŕňa navyše: občerstvenie (10:00-18:00) a miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-23:00) k dispozícii v určených baroch.

Šport a zábava
Kilifi Bay Beach Resort
prevádzkuje animačný program v soft verzii pre deti i dospelých - vodné pólo, plážový volejbal, plážový futbal, stolný tenis. Za poplatok - centrum vodných športov (šnorchlovanie, potápanie, windsurfing), masáže, šípky.

Internet
Internet Wi-Fi v spoločných priestoroch za poplatok.

Miestne kategórie
****

Iné
www.madahotels.com

Hodnotenie kliento
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kenia-wczasy-w-malindi/kilifi-bay-beach-resort 

Náš názor
Útulný hotel so zaujímavou architektúrou a príjemným interiérom.
Kilifi Bay Beach Resort je malebne umiestnený v exotickej záhrade, priamo na širokej pláži s bielym pieskom. Je ideálnym miestom pre rajskú dovolenku. Navyše - veľmi dobrý servis a kuchyňa chválená medzi hosťami!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: let charterovým lietadlom s medzipristátím, letiskové taxy, ubytovanie (7 alebo 14 nocí) v hoteloch alebo v lodgiách, transfery letisko - hotel - letisko, stravovanie podľa popisu zvoleného hotela, služby poľského delegáta a poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie, liečebné náklady a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vízum do Keni (cca 50 USD / osoba) - žiadosť sa podáva elektronicky, fakultatívne výlety, prepitné, ďalšie jedlá a nápoje a ostatné osobné výdavky.

Program

Deň 1
Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálny letový poriadok sledujte na r.pl/rozklady. Po prílete nasleduje stretnutie s delegátom a transfer do hotela.
Upozornenie! Klientom, ktorí priletia do Mombasy neskoro večer, nezaručujeme v tento deň teplú večeru (možná studená strava).

Deň 2 - 7 (alebo 14)
Čas na odpočinok, opaľovanie, kúpanie v mori a na fakultatívne výlety.

Deň 8 (alebo 15)
Odhlásenie, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Deň 9 (alebo 16)
Prílet do Poľska.

Ostatné

Keňa - všeobecné informácie

Mena
V Keni je platidlom keňský šiling (KSH) a je rozdelený na 100 centov. Dovoz a vývoz miestnej meny je zakázaný. 1 USD = cca 100 KSH.
Upozornenie! Do Keni si berte doláre vydané po roku 2006. Staršie ročníky nie sú akceptované.

Čas
+ 1 hodina k letnému času
+ 2 hodiny k zimnému českému času

Orientačné ceny
Minerálna voda 1,5 l - cca 95 KSH
Pivo v bare - cca 250-300 KSH

Elektrina
Napätie 220 - 240 V. Trojkolíkové zásuvky anglického typu. Sú vyžadované adaptéry, ktoré si môžete prenajať alebo kúpiť takmer vo všetkých hoteloch a Lodge. Niekedy sú k dispozícii v hotelovej recepcii (za vratnú zálohu), môžete si ich zakúpiť tiež v supermarketoch v Česku.

Fotografovanie
Nefotografujte úradné budovy, osoby vo vojenských, policajných uniformách atď.
Pri fotografovaní miestnych obyvateľov sa zvyčajne dáva prepitné pred samotným fotografovaním. Teleobjektívy sú užitočné najmä na safari. V národných parkoch je zakázané používať Drone.

Zdravie
Od turistov prichádzajúcich z Európy sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie, ale WHO odporúča očkovanie proti žltej zimnici, hepatitíde A a B, záškrtu, tetanu a detskej obrne.
Na pobreží Keni, neďaleko Mombasy, je malé nebezpečenstvo nákazy maláriou, mala by sa užívať profylaxia (prosíme sa poradiť s odborným lekárom). Samozrejmosťou je základná hygiena ako umývanie rúk, ovocia, pitie balenej vody, použite balenú vodu tiež na čistenie zubov atď. V prípade prejazdu do Tanzánie je povinné očkovanie proti žltej zimnici (programy KTJ, KTS a KTZ).

Telefóny
Volanie do zahraničia je najlacnejšie po nákupe miestnej SIM karty (náklady na SIM kartu cca 100 KSH, budete potrebovať cestovný pas pre registráciu karty).
Volanie do Česka +420 (bez nuly) + účastnícke číslo
Z Česka +254 (bez nuly) + účastnícke číslo
Upozornenie! České mobilné telefóny v Keni fungujú, ale v oblastiach parkov zvyčajne nemajú pokrytie. To môže byť tiež problém pri prijímanie a posielanie textových správ.

Safari
Naše predstavy o parkoch sa zvyčajne líšia od toho, čo vidíme na mieste. Parky v Keni nie sú malé, uzavreté areáli s cestami a zvieratami v zajatí, ale obrovské plochy (najväčšie parky sú veľké 10 000 - 15 000 km²), kde zvieratá žijú vo voľnej prírode v ich prirodzenom prostredí. V parkoch nie je žiadna ľudská činnosť, nie sú tam žiadne cesty a elektrina (okrem lodgií) a môžete sa tam pohybovať iba minibusom alebo jeepom na vyznačených cestách. Za žiadnych okolností nie je dovolené opúšťať vozidlo. Po parkoch cestujú minibusy - 6 alebo 7-miestne dodávky s otvorenou strechou. Vodič je tiež sprievodca, dokonale pozná parky a zvieratá, ktoré môže vystopovať. Mikrobusy nie sú klimatizované. Stav ciest v Keni je veľmi zlý. Veľká časť týchto ciest je prašných a majú toľko dier, že cestovná rýchlosť niekedy klesne na 20 km / h. Preto môžu byť prejazdy únavné a zdĺhavé, minibus sa bude otriasať a hojdať. Safari sa konajú spravidla dvakrát denne, od 06:00 do 08:00 a od 16:00 do 18:00 (každé cca 30 km). To je najlepšia časť dňa, kedy je možné zvieratá pozorovať, pretože v tej dobe nie je horúco a predátori sa chystajú na lov.

LET
Let do Mombasy charterovým letom s technickým medzipristátím v Egypte alebo na Cypre (cca 45 minút, bez prestupu). Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálny letový poriadok sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Ceny a realizácia výletov sú závislé na umiestnení hotela. V prípade, že ste ubytovaní v hoteli v Malindi, môže byť cena navýšená o dodatočné náklady na dopravu (cca 15 USD / osoba). Príplatok za jednolôžkovú izbu cca 30 USD.

TSAVO EAST SAFARI 2 dni (streda - štvrtok; 1 noc)
Deň 1

Po skorých raňajkách transfer minibusom do národného parku Tsavo (cca 150 km). Po obede preskúmame jeden z najväčších národných parkov Afriky: viac ako 13 000 km² savany a akáciových lesov, tisíce divokých zvierat: slony, levy, byvoly, antilopy kudu a žirafy. Obed, večera a ubytovanie v lodgi, kde môžete sledovať zvieratá u napájadiel.

Deň 2
Po raňajkách ďalšie safari v národnom parku Tsavo. Pre záujemcov navštívenie masajskej dediny (za poplatok cca 25 USD / osoba). V popoludňajších hodinách návrat do hotela, večera a nocľah.
Cena cca 300 USD / osoba.

MASAI MARA SAFARI 2 dni (akýkoľvek deň; 1 noc)
Masai Mara sa nachádza na náhornej plošine (cca 1600 m n. m.), najslávnejšia rezervácia v Afrike, ktorá je spolu s priľahlou Serengeti (v Tanzánii) považovaná za najkrajší park na svete. Masai Mara je savana so vzácnymi stromami a stádami antilop, gaziel, zebier, slonov, žiráf a tiež predátormi ako levy, leopardy, gepardy, hyeny, šakaly atď.

Deň 1
Skoro ráno odchod na letisko, letecká doprava do Masai Mara (možné medzipristátie). Po pristátí krátke safari, ubytovanie v lodgi a obed. V popoludňajších hodinách odchod na ďalšie safari v Masai Mara. Návrat na večeru a prenocovanie v luxusnej lodgi v rezervácii.

Deň 2
Ráno raňajky a safari. Po obede odlet do Mombasy. Transfer z letiska do hotela. Možnosť predĺženia o ďalšiu noc (tri dni, dve noci).
Cena cca 990 USD / osoba. Za príplatok návšteva masajskej dediny za cca 25 USD / osoba.

Gede a Birdhouse (pondelok)
Najprv navštívime Birdhouse, kde môžete vidieť zblízka veľké dravé vtáky, ktoré na Safari pozorujeme z diaľky. Svoje miesto tu majú niektoré orly, sovy a supy, ale aj hady, veľké suchozemské korytnačky a krokodíly. Potom navštívime arabské mesto Gede zo 14. storočia, opustené z neznámych dôvodov, ktoré sa nachádza v srdci africkej buše a ktoré je dnes známe ako "mesto opíc".
Cena cca 50 USD / osoba.

Morské safari (utorok)
Celodenná plavba s hľadaním potápajúcich sa ostrovov, ktoré sa objavujú a schovávajú spolu s prílivmi a odlivmi, spojená so šnorchlovaním na korálovom útese, kde sa môžete stretnúť s exotickými rybami a morskými korytnačkami. To všetko zakončené obedom na pláži v podobe kreviet, homárov a rýb grilovaných na pláži. Na lodi sú k dispozícii nealkoholické nápoje. Výlet s anglicky hovoriacim sprievodcom.
Cena cca 80 USD / osoba.

Dni realizácie fakultatívnych výletov sa môžu zmeniť. Naši sprievodcovia budú tiež nápomocní pri organizovaní rybolovu, počas ktorého môžete chytiť exotické druhy rýb ako je napríklad mečúň. Cena cca 500 USD za prenájom celej lodi, výlet realizovaný pri 7 - 8 klientoch.

Upozornenie k programu

Od 28.8.2017 sa zmenili predpisy týkajúce sa ochrany životného prostredia v Keni. Kvôli novému zákonu je používanie, výroba a dovoz plastových sáčkov v Keni nelegálne a trestané vysokými pokutami (až do výšky 38 000 USD) alebo odňatím slobody až na 4 roky. Cestujúci, ktorí prichádzajú do Keni s plastovými taškami v ich batožine (reklamné, plastové a jednorazové tašky, takisto tašky z nákupov v obchodoch v bezcolnej zóne), sú povinní ich nechať na letisku. Odporúčame používať namiesto plastových tašiek textilné alebo papierové tašky. Keňa je jednou z krajín s najprísnejšími zákonmi týkajúcich sa plastových tašiek.

Víza - informácie pre predajcov

- občania SR potrebujú pre vstup do Keni vízum
- žiadosť o víza, je potrebné podať elektronicky na webovej stránke udržiavanej kenským Ministerstvom vnútra a koordinácia národnej vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správny poplatok za podanie žiadosti o vízum je 50 USD + poplatok za platbu kartou cca 2 USD
- vybavenie víza trvá dva pracovné dni

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

malinkatý hotel plný krásných ľudí,čarovné prostredie 03. 10. 2018

Malinkatý hotel,perfektné jedlo,príjemné prostredie,neuvertitelne milí ludia, hotel bol málo obsadení,a oni Vám urobia čo Vám na očich vidia,bar na pláži nad morom němá chybu Všetci sa o nás... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

12. 10. - 27. 10. 2019 (16 dní)
polopenzia
1 230 €
12. 10. - 20. 10. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 169 €
19. 10. - 03. 11. 2019 (16 dní)
Varšava polopenzia
1 587 €
19. 10. - 27. 10. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 169 €
26. 10. - 10. 11. 2019 (16 dní)
Varšava polopenzia
1 649 €
26. 10. - 03. 11. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 203 €
02. 11. - 10. 11. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 269 €
02. 11. - 17. 11. 2019 (16 dní)
Varšava polopenzia
1 716 €
09. 11. - 17. 11. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 290 €
09. 11. - 24. 11. 2019 (16 dní)
Varšava polopenzia
1 735 €
16. 11. - 24. 11. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 255 €
16. 11. - 01. 12. 2019 (16 dní)
Varšava polopenzia
1 687 €
23. 11. - 01. 12. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 228 €
23. 11. - 08. 12. 2019 (16 dní)
Varšava polopenzia
1 654 €
30. 11. - 08. 12. 2019 (9 dní)
Varšava polopenzia
1 201 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €