Sandies Tropical Village Obrázok0
Sandies Tropical Village Obrázok1
Sandies Tropical Village Obrázok2
Sandies Tropical Village Obrázok3
Sandies Tropical Village Obrázok4
Sandies Tropical Village Obrázok5
Sandies Tropical Village Obrázok6
Sandies Tropical Village Obrázok7
Sandies Tropical Village Obrázok8
Sandies Tropical Village Obrázok9
Sandies Tropical Village Obrázok10
Sandies Tropical Village Obrázok11

Sandies Tropical Village

Keňa - Malindi
Pobytové
Rodinný
Pláž do 100 m
SPA
Mezinárodní animace
V / blízko centra
Wi-Fi

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Sandies Tropical Village je postavený v štýle tradičnej dediny Masai, obklopený veľkou a krásnou záhradou s tropickými rastlinami. Hotel Sandies Tropical Village sa nachádza cca 3 km od centra mesta Malindi s mnohými barmi, obchodmi a reštauráciami. Letisko v Mombase je vzdialené cca 120 km.

Pláž
Hotel Sandies Tropical Village leží priamo na širokej piesočnatej pláži Silversand. Ležadlá a plážové osušky sú zadarmo a k dispozícii na pláži pri hoteli.

Vybavenie
24 hodinová recepcia, priestranná vstupná hala s TV miestnosťou, hlavná reštaurácia Tropical a reštaurácie a la carte Savannah servíruje hlavne morské plody (za poplatok, otvorená iba v čase večerou), tri bary: hlavný bar Tropical Jahazi (10:00-24:00), plážový bar (10:00-17:00) a disco bar (22:00-24:00). Netradičný bazén s detskou časťou a bezplatnými ležadlami a slnečníkmi. Okrem toho, úschovňa batožiny, zmenáreň, obchod so suvenírmi a šperkmi, konferenčná miestnosť, práčovňa (za poplatok), lekárska služba (za poplatok).

Izby
Hotel Sandies Tropical Village má stodeväť izieb o rôznych štandardoch. Priestranné a pohodlné dvojlôžkové izby typu superior, sú zariadené v tradičnom štýle Lamu. Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou a sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, stropným vetrákom, mini chladničkou, trezorom (záloha na kľúč), telefónom, balkónom alebo terasou. Deluxe izby sú väčšie, s možnosťou dvoch prísteliek. Detská postieľka zdarma pre deti do veku 2 rokov.

Stravovanie
All Inclusive: raňajky (07:30-10:00), obedy (13:00-14:30) a večere (20:00-21:30) formou bufetu. Nealkoholické a ľahké alkoholické nápoje sú k dispozícii počas otváracej doby barov, silné alkoholické nápoje sú k dispozícii od 18:00 v hlavnom bare. K dispozícii detské stoličky v reštaurácii. Hotel je preslávený svojou vynikajúcou talianskou kuchyňou.

Šport a animačné programy
Hotel Sandies Tropical Village prevádzkuje rozsiahly denný a večerný zábavný program v angličtine alebo taliančine (prehliadky, show, živá hudba), aerobik, plážový volejbal, plážový futbal, stolný tenis, lukostreľba. Za príplatok: vodné športy na pláži (windsurfing, potápanie, plachtenie, katamarány, atď.) a elegantné Dream Spa (thalassoterapie, dva bazény, masáže, kozmetika).

Internet
Internet Wi-Fi v spoločných priestoroch, internetová kaviareň - za poplatok.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.tropicalvillage.sandies-resorts.com

Náš názor
Elegantný hotel s mnohými možnosťami trávenia voľného času. Odporúčame pre rodiny s deťmi i pre páry, ktoré hľadajú relaxáciu. Vďaka krásnej pláži Silversand, ktorá je pokrytá kokosovými palmami pocítite exotiku počas vašej dovolenky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: let charterovým lietadlom s medzipristátím, letiskové taxy, ubytovanie (7 alebo 14 nocí) v hoteloch alebo v lodgiách, transfery letisko - hotel - letisko, stravovanie podľa popisu zvoleného hotela, služby poľského delegáta a poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie, liečebné náklady a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vízum do Keni (cca 50 USD / osoba) - žiadosť sa podáva elektronicky, fakultatívne výlety, prepitné, ďalšie jedlá a nápoje a ostatné osobné výdavky.

Program

Deň 1
Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálny letový poriadok sledujte na r.pl/rozklady. Po prílete nasleduje stretnutie s delegátom a transfer do hotela.
Upozornenie! Klientom, ktorí priletia do Mombasy neskoro večer, nezaručujeme v tento deň teplú večeru (možná studená strava).

Deň 2 - 7 (alebo 14)
Čas na odpočinok, opaľovanie, kúpanie v mori a na fakultatívne výlety.

Deň 8 (alebo 15)
Odhlásenie, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Deň 9 (alebo 16)
Prílet do Poľska.

Ostatné

Keňa - všeobecné informácie

Mena
V Keni je platidlom keňský šiling (KSH) a je rozdelený na 100 centov. Dovoz a vývoz miestnej meny je zakázaný. 1 USD = cca 100 KSH.
Upozornenie! Do Keni si berte doláre vydané po roku 2006. Staršie ročníky nie sú akceptované.

Čas
+ 1 hodina k letnému času
+ 2 hodiny k zimnému českému času

Orientačné ceny
Minerálna voda 1,5 l - cca 95 KSH
Pivo v bare - cca 250-300 KSH

Elektrina
Napätie 220 - 240 V. Trojkolíkové zásuvky anglického typu. Sú vyžadované adaptéry, ktoré si môžete prenajať alebo kúpiť takmer vo všetkých hoteloch a Lodge. Niekedy sú k dispozícii v hotelovej recepcii (za vratnú zálohu), môžete si ich zakúpiť tiež v supermarketoch v Česku.

Fotografovanie
Nefotografujte úradné budovy, osoby vo vojenských, policajných uniformách atď.
Pri fotografovaní miestnych obyvateľov sa zvyčajne dáva prepitné pred samotným fotografovaním. Teleobjektívy sú užitočné najmä na safari. V národných parkoch je zakázané používať Drone.

Zdravie
Od turistov prichádzajúcich z Európy sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie, ale WHO odporúča očkovanie proti žltej zimnici, hepatitíde A a B, záškrtu, tetanu a detskej obrne.
Na pobreží Keni, neďaleko Mombasy, je malé nebezpečenstvo nákazy maláriou, mala by sa užívať profylaxia (prosíme sa poradiť s odborným lekárom). Samozrejmosťou je základná hygiena ako umývanie rúk, ovocia, pitie balenej vody, použite balenú vodu tiež na čistenie zubov atď. V prípade prejazdu do Tanzánie je povinné očkovanie proti žltej zimnici (programy KTJ, KTS a KTZ).

Telefóny
Volanie do zahraničia je najlacnejšie po nákupe miestnej SIM karty (náklady na SIM kartu cca 100 KSH, budete potrebovať cestovný pas pre registráciu karty).
Volanie do Česka +420 (bez nuly) + účastnícke číslo
Z Česka +254 (bez nuly) + účastnícke číslo
Upozornenie! České mobilné telefóny v Keni fungujú, ale v oblastiach parkov zvyčajne nemajú pokrytie. To môže byť tiež problém pri prijímanie a posielanie textových správ.

Safari
Naše predstavy o parkoch sa zvyčajne líšia od toho, čo vidíme na mieste. Parky v Keni nie sú malé, uzavreté areáli s cestami a zvieratami v zajatí, ale obrovské plochy (najväčšie parky sú veľké 10 000 - 15 000 km²), kde zvieratá žijú vo voľnej prírode v ich prirodzenom prostredí. V parkoch nie je žiadna ľudská činnosť, nie sú tam žiadne cesty a elektrina (okrem lodgií) a môžete sa tam pohybovať iba minibusom alebo jeepom na vyznačených cestách. Za žiadnych okolností nie je dovolené opúšťať vozidlo. Po parkoch cestujú minibusy - 6 alebo 7-miestne dodávky s otvorenou strechou. Vodič je tiež sprievodca, dokonale pozná parky a zvieratá, ktoré môže vystopovať. Mikrobusy nie sú klimatizované. Stav ciest v Keni je veľmi zlý. Veľká časť týchto ciest je prašných a majú toľko dier, že cestovná rýchlosť niekedy klesne na 20 km / h. Preto môžu byť prejazdy únavné a zdĺhavé, minibus sa bude otriasať a hojdať. Safari sa konajú spravidla dvakrát denne, od 06:00 do 08:00 a od 16:00 do 18:00 (každé cca 30 km). To je najlepšia časť dňa, kedy je možné zvieratá pozorovať, pretože v tej dobe nie je horúco a predátori sa chystajú na lov.

LET
Let do Mombasy charterovým letom s technickým medzipristátím v Egypte alebo na Cypre (cca 45 minút, bez prestupu). Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálny letový poriadok sledujte na r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Ceny a realizácia výletov sú závislé na umiestnení hotela. V prípade, že ste ubytovaní v hoteli v Malindi, môže byť cena navýšená o dodatočné náklady na dopravu (cca 15 USD / osoba). Príplatok za jednolôžkovú izbu cca 30 USD.

TSAVO EAST SAFARI 2 dni (streda - štvrtok; 1 noc)
Deň 1

Po skorých raňajkách transfer minibusom do národného parku Tsavo (cca 150 km). Po obede preskúmame jeden z najväčších národných parkov Afriky: viac ako 13 000 km² savany a akáciových lesov, tisíce divokých zvierat: slony, levy, byvoly, antilopy kudu a žirafy. Obed, večera a ubytovanie v lodgi, kde môžete sledovať zvieratá u napájadiel.

Deň 2
Po raňajkách ďalšie safari v národnom parku Tsavo. Pre záujemcov navštívenie masajskej dediny (za poplatok cca 25 USD / osoba). V popoludňajších hodinách návrat do hotela, večera a nocľah.
Cena cca 300 USD / osoba.

MASAI MARA SAFARI 2 dni (akýkoľvek deň; 1 noc)
Masai Mara sa nachádza na náhornej plošine (cca 1600 m n. m.), najslávnejšia rezervácia v Afrike, ktorá je spolu s priľahlou Serengeti (v Tanzánii) považovaná za najkrajší park na svete. Masai Mara je savana so vzácnymi stromami a stádami antilop, gaziel, zebier, slonov, žiráf a tiež predátormi ako levy, leopardy, gepardy, hyeny, šakaly atď.

Deň 1
Skoro ráno odchod na letisko, letecká doprava do Masai Mara (možné medzipristátie). Po pristátí krátke safari, ubytovanie v lodgi a obed. V popoludňajších hodinách odchod na ďalšie safari v Masai Mara. Návrat na večeru a prenocovanie v luxusnej lodgi v rezervácii.

Deň 2
Ráno raňajky a safari. Po obede odlet do Mombasy. Transfer z letiska do hotela. Možnosť predĺženia o ďalšiu noc (tri dni, dve noci).
Cena cca 990 USD / osoba. Za príplatok návšteva masajskej dediny za cca 25 USD / osoba.

Gede a Birdhouse (pondelok)
Najprv navštívime Birdhouse, kde môžete vidieť zblízka veľké dravé vtáky, ktoré na Safari pozorujeme z diaľky. Svoje miesto tu majú niektoré orly, sovy a supy, ale aj hady, veľké suchozemské korytnačky a krokodíly. Potom navštívime arabské mesto Gede zo 14. storočia, opustené z neznámych dôvodov, ktoré sa nachádza v srdci africkej buše a ktoré je dnes známe ako "mesto opíc".
Cena cca 50 USD / osoba.

Morské safari (utorok)
Celodenná plavba s hľadaním potápajúcich sa ostrovov, ktoré sa objavujú a schovávajú spolu s prílivmi a odlivmi, spojená so šnorchlovaním na korálovom útese, kde sa môžete stretnúť s exotickými rybami a morskými korytnačkami. To všetko zakončené obedom na pláži v podobe kreviet, homárov a rýb grilovaných na pláži. Na lodi sú k dispozícii nealkoholické nápoje. Výlet s anglicky hovoriacim sprievodcom.
Cena cca 80 USD / osoba.

Dni realizácie fakultatívnych výletov sa môžu zmeniť. Naši sprievodcovia budú tiež nápomocní pri organizovaní rybolovu, počas ktorého môžete chytiť exotické druhy rýb ako je napríklad mečúň. Cena cca 500 USD za prenájom celej lodi, výlet realizovaný pri 7 - 8 klientoch.

Upozornenie k programu

Od 28.8.2017 sa zmenili predpisy týkajúce sa ochrany životného prostredia v Keni. Kvôli novému zákonu je používanie, výroba a dovoz plastových sáčkov v Keni nelegálne a trestané vysokými pokutami (až do výšky 38 000 USD) alebo odňatím slobody až na 4 roky. Cestujúci, ktorí prichádzajú do Keni s plastovými taškami v ich batožine (reklamné, plastové a jednorazové tašky, takisto tašky z nákupov v obchodoch v bezcolnej zóne), sú povinní ich nechať na letisku. Odporúčame používať namiesto plastových tašiek textilné alebo papierové tašky. Keňa je jednou z krajín s najprísnejšími zákonmi týkajúcich sa plastových tašiek.

Víza - informácie pre predajcov

- občania SR potrebujú pre vstup do Keni vízum
- žiadosť o víza, je potrebné podať elektronicky na webovej stránke udržiavanej kenským Ministerstvom vnútra a koordinácia národnej vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správny poplatok za podanie žiadosti o vízum je 50 USD + poplatok za platbu kartou cca 2 USD
- vybavenie víza trvá dva pracovné dni

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Komorne ladený a veľmi príjemný hotel . 02. 03. 2017

Veľmi dobrá strava. Menší výber, ale jedlo na úrovni, dochutené ako má byť. Príjemný a ochotný personál, v cene vynikajúce presso z kávy miestnej produkcie, nealko (žiadne rozlievanie, balené v skle... Čítať zvyšok recenzia

Cenovo dostupný odpočinok a relax 02. 06. 2014

Toto miesto sme milovali! Spolu s partiou kamarátov sme sem išli cez Easter a veľmi sme si to užili a oddýchli si. Pozitíva: Izby sú veľké, priestranné a čisté. Káva, kapučíno a espresso boli skvelé... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

14. 12. - 22. 12. 2019 (9 dní)
Varšava All Inclusive
1 011 €
04. 01. - 12. 01. 2020 (9 dní)
Varšava All Inclusive
1 275 €
04. 01. - 19. 01. 2020 (16 dní)
Varšava All Inclusive
2 312 €
11. 01. - 26. 01. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 944 €
11. 01. - 19. 01. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive
1 270 €
18. 01. - 02. 02. 2020 (16 dní)
Varšava All Inclusive
1 624 €
18. 01. - 26. 01. 2020 (9 dní)
Varšava All Inclusive
1 388 €
25. 01. - 02. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive
1 204 €
25. 01. - 09. 02. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 943 €
01. 02. - 09. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive
1 194 €
01. 02. - 16. 02. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 802 €
08. 02. - 16. 02. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive
1 384 €
22. 02. - 08. 03. 2020 (16 dní)
Katovice All Inclusive
1 646 €
22. 02. - 01. 03. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive
1 163 €
29. 02. - 08. 03. 2020 (9 dní)
Katovice All Inclusive
1 169 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €