Keňské trio

Keňa - Mombasa
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom s technickým medzipristátím, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí alebo za príplatok 14 nocí) v hoteloch a lodgi o kvalite ***, prejazdy minibusom, transfery letisko - hotel - letisko (transfery môžu byť bez asistencie v poľskom jazyku), stravu podľa programu a popisov hotelov, služby poľského delegáta v Mombase, služby poľského sprievodcu počas safari (jedna osoba na skupinu, presedá medzi autobusmi) a miestneho vodiča - odborníka počas safari (jedna osoba na autobus, anglicky hovoriaci), turistický program a poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: poplatok za vstupy do národných parkov, povinný poplatok za prepitné pre vodiča a miestny sprievodca (spolu za účasť na programe cca 265 USD / osoba, platí sa povinne sprievodcovi ako balíček), prepitné pre nosičov batožiny a čašníkov, ďalšie jedlá a nápoje, osobné výdavky, fakultatívne výlety a vízum do Keni.

Fakultatívne výlety: masajské dediny (cca 25 USD / osoba).

Popisy ďalších výletov, ktoré sú k dispozícii v závislosti na vybranom hoteli, sú uvedené pri programoch "Keňa - Mombasa" alebo "Keňa - Malindi".

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny víz a poplatkov za balík účasti na programe sú aktuálne ku dňu 28.2.2018 a môžu sa zmeniť.

Program

Najcharakteristickejšie zvieratá Kene - slony, žirafy, zebry, antilopy a levy • strecha Afriky - Kilimandžáro • Tsavo West - baobaby, slony a nosorožce • Pramene Mzima • výlev lávy Shetani • Tsavo East - bezkrvavý lov zvierat • pláže Indického oceánu

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady.
Technické medzipristátie v Egypte alebo na Cypre (cca 45 minút, bez vystupovania z lietadla). Večer prílet na letisko Moi v Mombase. Po pasovom a vízovom odbavení privítanie s delegátom na letisku a transfer do vybraného hotela. Večera a prenocovanie.

Deň 2 – 4
Pobyt vo vybranom hoteli na pobreží Indického oceánu. Voľný čas na oddych, kúpanie a opaľovanie. Možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň 5
Po skorých raňajkách (môže byť vo forme balíčka) transfer minibusom do Národného parku Tsavo West (cca 250 km - cca 4 hodiny jazdy). Prvé safari začneme už po prekročení brány parku. Jeho oblasť pokrýva buš a agátové háje, ktoré sú domovom tisícov divokých zvierat: slonov, levov, byvolov, pakoňov, žiráf a dokonca aj leopardov a nosorožcov. Obed, následne popoludňajšie safari a pozorovanie zvierat v jednom z najväčších Národných parkov Afriky, kde sa možno stretnúť s obrovskými kŕdľami migrujúcich vtákov rovnako ako s tzv. červenými slonmi z Tsavo. Ubytovanie, večera a prenocovanie v lodgi v Tsavo.
(Trasa cca 280 km)

Deň 6
Po skorých raňajkách transfer minibusom do Národného parku Amboseli (cca 250 km - cca 4,5 hodiny jazdy). Počas cesty na safari uvidíme malebné pramene Mzima - dva rybníky navzájom prepojené kaskádami, kde trvalo žijú hrochy a krokodíly, a tiež obrovský výlev stuhnutej čiernej lávy - Shetani. Z Národného parku Amboseli sa rozprestiera nádherný výhľad na majestátnu "strechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrcholok možno vidieť väčšinou len skoro ráno a pred západom slnka, počas dňa je zvyčajne zakrytý mrakmi. Obed, následne safari v parku, ktorý je známy predovšetkým ako "krajina slonov". Často sa tu môžeme tiež stretnúť s inými zvieratami, okrem iného s levmi, hyenami, gepardmi, antilopami, byvolmi a žirafami. Pre záujemcov návšteva masajskej dediny (cca 25 USD / osoba). Uvidíte masajské obydlia, spoznáte miestne tance a zvyky a budete mať možnosť zakúpiť Masajmi ručne robené suveníry. Večera a prenocovanie v lodgi v okolí Amboseli. (Trasa cca 300 km)

Deň 7
Po raňajkách transfer do Národného parku Tsavo East (cca 315 km - cca 5,5 hodín jazdy). Počas cesty safari a následne prejazd do lodgie na obed. Voľný čas, popoludní začneme safari v jednom z najväčších Národných parkov Afriky: viac ako 13 000 km² savany a úžasných agátových lesov a tisícov divokých zvierat: slonov, levov, byvolov, pakoňov a žiráf. Večera a prenocovanie v lodgi v okolí Tsavo East. (Trasa cca 375 km)

Deň 8
Po skorých raňajkách safari v Národnom parku Tsavo East. Následne odchod v smere Mombasy (obed za príplatok). (Trasa cca 370 km) V popoludňajších hodinách príchod do Mombasy a následne:
- Klienti, ktorí zostávajú na ďalší týždeň pobytu - transfer do vybraného hotela na pobreží Indického oceánu.
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer do hotela na osvieženie sa po ceste, následne transfer na letisko a odlet do Poľska.

Deň 9
Technické medzipristátie v Egypte alebo na Cypre (cca 45 minút, bez vystupovania z lietadla). Prílet do Poľska.

Upozornenie k programu
- Celková trasa cca 1 600 km.
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.

Ostatné

- Na safari by ste mali mať elastickú brašňu a nie pevný kufor. Po prílete je možnosť prebalenia batožiny na safari a ponechanie kufra v hoteli v Mombase. Ponechanú batožinu si klienti vyzdvihnú po návrate zo safari alebo bude doručená delegátmi do hotelov (toto by malo byť nahlásené sprievodcovi počas safari).
- Odporúčame si vziať so sebou vlastnú šatku, ktorá bude chrániť tvár pred prachom a vetrom. Odporúčame si vziať so sebou aj pokrývku hlavy a opaľovací krém s vysokým faktorom.
- Pokiaľ ide o oblečenie, teplota počas dňa je premenlivá (rána a večery sú chladné, počas dňa je horúco), preto odporúčame vziať si so sebou vhodné oblečenie, ktoré tiež poskytne dostatočnú ochranu proti hmyzu.
- Na safari odporúčame nepoužívať parfumy a nenosiť oblečenie tmavo modrej farby, pretože môžu prilákať hmyz.
- Odporúčame vziať si so sebou ďalekohľad pre pozorovanie zvierat, svietidlo (niektoré lodgie sú zle osvetlené) a repelent proti komárom.
- Na území parkov často nemajú mobilné telefóny pokrytie. Na recepcii je k dispozícii za poplatok telefón (zvyčajne drahý), avšak tu tiež často dochádza k zlyhaniu pevných liniek.
- Vymeňte si doláre vydané až po roku 2006.

Upozornenie k programu

Od 28.8.2017 sa zmenili predpisy týkajúce sa ochrany životného prostredia v Keni. Kvôli novému zákonu je používanie, výroba a dovoz plastových sáčkov v Keni nelegálne a trestané vysokými pokutami (až do výšky 38 000 USD) alebo odňatím slobody až na 4 roky. Cestujúci, ktorí prichádzajú do Keni s plastovými taškami v ich batožine (reklamné, plastové a jednorazové tašky, takisto tašky z nákupov v obchodoch v bezcolnej zóne), sú povinní ich nechať na letisku. Odporúčame používať namiesto plastových tašiek textilné alebo papierové tašky. Keňa je jednou z krajín s najprísnejšími zákonmi týkajúcich sa plastových tašiek.

Hodnotenie klientov

Všetky recenzie tohto zájazdu nájdete tu: https://r.pl/kenijskie-trio/amani-tiwi-beach-resort-kst

Víza - informácie pre predajcov

- občania SR potrebujú pre vstup do Kene vízum
- žiadosť o víza, je potrebné podať elektronicky na webovej stránke udržiavanej kenským Ministerstvom vnútra a koordináciou národnej vlády (Ministry of Interior and Coordination of National Government) http://www.evisa.go.ke
- správny poplatok za podanie žiadosti o vízum je 50 USD + poplatok za platbu kartou cca 2 USD

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Informácie o hoteloch

Poloha
Priestranný hotel Travellers Beach Hotel & Club sa nachádza na severnom pobreží Mombasy, na pomerne rozsiahlom pozemku obklopený tropickými palmami. Komplex sa skladá z dvoch častí: Travellers Beach (iba pre zákazníkov s polpenziou) a Clubu (pre zákazníkov s All Inclusive). Centrum Mombasy je vzdialené cca 11 km a letisko cca 25 km.

Pláž
Travellers Beach Hotel & Club
 sa nachádza priamo na bielej, verejnej pláži Bamburi.
Ležadlá a slnečníky sú k dispozícii na hotelovej pláži.

Vybavenie
Recepcia 24 h, tri reštaurácie: miestna kuchyňa, indická reštaurácia servírujúca morské plody, pizzérie, dva bary podávajú nápoje a občerstvenie po celý deň. V časti Club tiež dva bary a reštaurácie. Jeden plavecký bazén v časti Beach a jeden bazén nepravidelného tvaru v časti Club, dva bazény s ležadlami a slnečníkmi. Navyše: zmenáreň, slnečná terasa.

Izby
Hotel Travellers Beach Hotel & Club má 280 štandardných izieb lokalizovaných v niekoľkých dvojposchodových a trojposchodových budovách. V izbách sa môžu ubytovať až 3 osoby a sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovým kútom alebo vaňou a sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, mini-chladničkou, trezorom zdarma, TV Sat., telefónom, príslušenstvom na prípravu čaju a kávy, balkónom alebo terasou. Izby majú výhľad do záhrady alebo čiastočný výhľad na oceán. Možné dve izby prepojené dverami.

Stravovanie
Raňajky a večere formou bohatých bufetových stolov. Nápoje pri polpenzií za poplatok. Za príplatok možnosť plnej penzie (obed navyše formou bufetu) alebo možnosť All Inclusive, navyše občerstvenie v 10:00-18:00 a miestne alkoholické a nealkoholické nápoje k dispozícii počas otváracej doby barov 10:00-23:00.

Šport a animačné programy
Hotel Travellers Beach Hotel & Club prevádzkuje dennú a večernú zábavu pre deti i dospelých. Živá hudba, tanečná show, akrobacie. Navyše v All Inclusive: stolný tenis, šípky, tenis, futbal, fitnes, squash, aerobic, vodné športy: jazda na kajaku, plachtenie, windsurfing, šnorchlovanie. Za poplatok: potápačské centrum, rybárčenie, wellness centrum.

Internet
Bezdrôtový internet Wi-Fi v celom hoteli - zdarma.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.travellersbeach.com

Náš názor
Komplex má vynikajúcu polohu v blízkosti centra mesta Mombasa a prístup k akejkoľvek mestskej zábave. Odporúčame aj pre rodiny s deťmi vzhľadom na blízkosť krokodílej farmy a Haller Parku a hosťom, ktorí sa zaujímajú o amatérsky windsurfing a plachtenie. Priateľský, ústretový servis a dobrá a pestrá kuchyňa spríjemňuje pobyt.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu


12. 10. - 20. 10. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 360 € 1 687 €
19. 10. - 27. 10. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 389 € 1 698 €
26. 10. - 03. 11. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 347 € 1 629 €
02. 11. - 10. 11. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 378 € 1 650 €
09. 11. - 17. 11. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 401 € 1 664 €
16. 11. - 24. 11. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 424 € 1 717 €
23. 11. - 01. 12. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 372 € 1 636 €
30. 11. - 08. 12. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 347 € 1 597 €
07. 12. - 15. 12. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 329 € 1 590 €
14. 12. - 22. 12. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 316 € 1 708 €
21. 12. - 29. 12. 2019 (9 dní)
Varšava Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 581 € 1 899 €
28. 12. - 05. 01. 2020 (9 dní)
Katovice Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 737 € 1 980 €
04. 01. - 12. 01. 2020 (9 dní)
Katovice Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 418 € 1 731 €
11. 01. - 19. 01. 2020 (9 dní)
Katovice Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 389 € 1 692 €
18. 01. - 26. 01. 2020 (9 dní)
Katovice Polpenzia (HB) + Plná penzia (FB)
1 321 € 1 590 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €