Ubytování HFR Obrázok0
Ubytování HFR Obrázok1
Ubytování HFR Obrázok2
Ubytování HFR Obrázok3
Ubytování HFR Obrázok4
Ubytování HFR Obrázok5
Ubytování HFR Obrázok6

Kúzlo Stredozemného mora

Španielsko - Costa Brava - Barcelona
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Papi

Poloha
Hotel Papi sa nachádza v známom letovisku Malgrat de Mar, vzdialené asi 300 m od centra mesta (bary, reštaurácie a obchody). Na letisko Girona je to asi 40 km od hotela.

Pláž
Hotel Papi sa nachádza asi 200 m od širokej, pieskovo-kamienkovej pláže. Je potrebné prejsť promenádou (cyklotrasou) a železnicou spájajúcou pobrežie s Barcelonou. Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 5 EUR / osoba).

Vybavenie
Verejné priestory hotela Papi boli zrenovované v roku 2010.
Recepcia, lobby, bufetová reštaurácia, bar, preslnená terasa s ležadlmi, bazén a detský bazén (v bazénoch slaná voda), malý aquapark pre najmenších, vírivka, mini klub (otvorený v júli a v auguste), úschovňa batožiny, parkovisko (za poplatok).
Hotel neposkytuje plážové osušky.

Izby
V hoteli Papi sa nachádza 236 izieb rozmiestnených v štvorposchodovej budove. Izby sú menšie, funkčné, klimatizované. Sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov možno zapožičať na recepcii, počet je obmedzený), trezorom (cca 20 EUR / týždeň + 3 EUR záloha), malou chladničkou (20 EUR / týždeň + 3 EUR záloha), satelitným TV, telefónom, balkónom (stoličky). Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov je zdarma. Vo všetkých izbách možnosť ubytovania max. štyroch osôb, s ohľadom na to, že v izbe budú umiestnené iba dve veľké postele a nebude možné pridať akúkoľvek prístelku.
Štandardné izby (o rozlohe asi 13 m²) - izby so starším nábytkom a vybavením, hotel Papi naplánoval do konca mája roku 2016 obnoviť podlahy a zrenovovať kúpeľne.
Superior izby (o rozlohe asi 13 m²) - izby boli zrenovované v roku 2012, majú novší nábytok a vybavenie. Nie je možné rezervovať si jednolôžkovú izbu v tejto kategórii.

Strava
Raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Je tu možnosť príplatku za obedy. Možnosť príplatku k programu Halfboard Plus: raňajky a večere (k večeri víno a voda), v hodinách (16:00 - 23:00) sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj, káva a zmrzlina pre deti.
Možnosť príplatku k All Inclusive Light: raňajky, obedy a večere (na obed a večeru víno a voda), v hodinách (16:00 - 23:00) sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj, káva a zmrzlina pre deti.
Možnosť príplatku k "free drinks" - v cene sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj, káva a zmrzlina pre deti (16:00 - 23:00).

Šport a zábava
Denný a večerný animačný program pre deti a dospelých, vystúpenia živej hudby, karaoke. Za poplatok: biliard, herňa.

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo (1,5 hod./deň), Wi-Fi pripojenie na izbách - za poplatok.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hotelpapi.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/costa-brava/papi 

Náš názor
Hotel Papi je jedným z najlepších 3 * hotelov na pobreží! Izby sú síce menšie, ale udržiavané a pohodlné, sú k dispozícii aj v modernej verzii (superior). Pre najmenších je k dispozícii malý aquapark a bohatý animačný program, pre všetkých skvelé jedlo a veľmi kvalitné služby. Odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Oasis Park Splash

Poloha
Hotel Oasis Park Splash se nachází na okraji jednoho z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa Maresme - Calella. Centrum města s restauracemi, bary a obchody je asi 600 m od hotelu. Asi 2 km od hotelu je vlakové nádraží, které spojuje pobřeží s Barcelonou. Na letiště ve městě Gerona je to asi 40 km a na letiště v Barceloně asi 70 km.

Pláž
Hotel Oasis Park Splash se nachází asi 450 m od nejbližší písčito-štěrkové pláže (přístup ulicí). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 5 EUR/osoba). Hotel poskytuje plážové osušky (záloha cca 5 EUR/osoba).

Vybavení
Recepce, lobby, restaurace, výtahy, bar, prosluněné terasy s lehátky, 2 bazény, vířivka a brouzdaliště (v bazénech sladká voda), malý aquapark, mini klub, prádelna, úschovna zavazadel.

Pokoje
Hotel Oasis Park Splash má 209 pokojů různých typů rozmístěných v osmipatrové budově. Všechny jsou klimatizované. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), satelitní TV, trezorem (za poplatek cca 20 EUR/týden, nutná záloha cca 10 EUR) a balkonem (balkónový nábytek). Dětská postýlka do 2 let - zdarma. Hotel má pokoje pro osoby se zdravotním postižením (na vyžádání).

Standardní pokoje (o rozloze asi 17 m²) - starší vybavení, pro max. 4 osoby, v pokoji mohou být pouze 2 manželské postele.
Pokoje Comfort (o rozloze asi 20 m²) - obnovené, pokoje s výhledem na bazén, pro max. 4 osoby, v pokoji mohou být pouze 2 manželské postele.
Rodinné pokoje (o rozloze asi 30 m²) - starší vybavení, pro max. 4 osoby, 2 pokoje se společnou koupelnou.

Strava
All Inclusive: snídaně (08:00-10:00), obědy (13:00-14:30) a večeře (19:00-21:00) - formou bufetu. Občerstvení podávané od 10:30 do 19:00 na vyznačených místech hotelu. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 12:00 do 24:00.

Sport a zábava
Večerní animační program pro děti a dospělé, stolní tenis. Za poplatek: wellness, masáže, posilovna, kulečník.

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.hoteloasisparksplash.com/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/hiszpania-costa-brava-del-maresme/oasis-park-splash

Náš názor
Hotel Oasis Park ​Splash není nejnovější, ale velmi dobře udržovaný, s funkčními pokoji a chutným jídlem. "+" za novou vodní zónu se skluzavkami a za skvělý animační program zejména pro nejmenší.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Rosamar Garden Resort

Poloha
Hotel Rosamar Garden Resort se nachází v jednom z největších měst na pobřeží Costa Brava - Lloret de Mar, cca 200 m od hlavní promenády. U promenády a v centru letoviska (pár minut chůze) jsou restaurace, bary, diskotéky, kavárny a obchody. Na letiště ve městě Gerona je to cca 30 km a na letiště v Barceloně cca 95 km od hotelu Rosamar Garden Resort.

Pláž
Hotel Rosamar Garden Resort se nachází 200 m od široké písčito-oblázkové pláže (zátoková, hlavní pláž v Lloret). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 6 EUR/osoba/den).

Vybavení
Recepce, lobby, výtahy, hlavní restaurace, snack bar/kavárna, 4 bazény (jeden vnitřní, jeden se skluzavkami a velké brouzdaliště s pirátskou lodí), dětské hřiště s vodními děly, bazén typu „lazy river“ pro nejmenší, dětské hřiště, miniklub, parkoviště (za poplatek). Hotel poskytuje plážové osušky - zdarma (záloha cca 15 EUR).

Pokoje
Hotel Rosamar Garden Resort má 350 pokojů různých typů rozmístěných ve 2 budovách. Všechny pokoje jsou pohodlné a klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), telefonem, satelitním TV, trezorem (za poplatek), ledničkou, balkonem nebo terasou (balkónový nábytek). Dětská postýlka do 2 let - zdarma. Domácí zvířata nejsou povolena.

Standardní pokoje (o rozloze cca 17 m²) - pro max. 4 osoby ( dítě do 2 let je zahrnuto do maximální obsazenosti pokoje), jako přistýlky jednolůžkové pohovky.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bufetu, místní alkoholické a nealkoholické nápoje a občerstvení (např.: saláty, párky v rohlíku, pizza, zmrzlina během dne).

Sport a zábava
Hotel Rosamar Garden Resort organizuje animační program pro děti. Zdarma: wellness zóna (sauna, vířivka, posilovna), stolní tenis, minigolf.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.rosamarhotels.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/hiszpania-costa-brava-del-maresme/rosamar-garden-resort

Náš názor
Rušný hotel Rosamar Garden Resort s fantastickou rekreační zónou (za ni "+"). Dětské hřiště, bazény, pirátská loď, skluzavky a vodní děla zaručeně potěší nejmenší, kterými se budou zabývat rovněž profesionální animátoři. Komfortní pokoje a apartmány a pestrá jídla - to  jsou další výhody. Centrum Lloret bude poskytovat mnoho atrakcí pro ty, kteří hledají večerní zábavu. Tento hotel za ty peníze stojí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Sant Jordi Thalasso Spa

Poloha
Hotel Sant Jordi Thalasso Spa kompletne zrenovovaný v roku 2017, sa nachádza na okraji turistického letoviska Calella. Centrum rezortu je vzdialené cca 550 m (tam je veľa reštaurácií, obchodov a barov). Na letisko v Girone je to cca 40 km od hotela.

Pláž
Približne 300 m od hotela Sant Jordi Thalasso Spa sa nachádza dlhá, široká, piesočnato-kamienková pláž. Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 5 EUR / osoba).

Vybavenie
Recepcia, lobby, reštaurácia, kaviareň, slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi, bazén. Hotel poskytuje plážové osušky.

Izby
Hotel Sant Jordi Thalasso Spa má 37 luxusných izieb rôznych typov. Všetky sú klimatizované. Izby sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov, vaňa), satelitným TV, telefónom, minibarom (za príplatok), trezorom a balkónom (balkónový nábytok). Všetky izby sú pre max. tri osoby.
Izby Premium (s rozlohou cca 25 m²) s posteľou typu king size alebo 2x twin
Izby Prestige (s rozlohou cca 28 m²) s posteľou typu king size alebo 2x twin
Izby Suite (s rozlohou cca 35 m²) s oddelenou obývacou časťou a spálňou, v izbách je vždy posteľ typu king size a ďalšia vaňa.

Strava
Raňajky v cene. Večera za príplatok.

Šport a zábava
V budove Silence Thalasso & Spa (vzdialená cca 80 m) je hosťom k dispozícií (3 hodiny denne v cene hotela, minimálny vek dieťaťa, ktoré môže využívať vodný systém je 3 roky, deti môžu byť vo wellness iba v hodinách od 13:00- 16:00): posilňovňa, bazén (25 mx 2,5 m) s vyhrievanou vodou, bazén s vodnou masážou, relaxačná zóna. Ošetrenie tváre a tela za poplatok.

Internet
V areáli celého hotela je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.hotelsantjordi.com

Náš názor
Jediný 5 * hotel v tejto časti pobrežia. Komorný (iba 37 izieb), butikový, s elegantnými izbami v inteligentnej technológií. Navyše dizajn prepracovaný do najmenšieho detailu a kuchyňa na základe najkvalitnejších ingrediencií. Ďalšou výhodou je možnosť využitia neďalekého Silence Thalasso & Spa.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (7 nocí alebo za príplatok 14 nocí), stravovanie: kontinentálne raňajky, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu počas poznávacej časti ( služby delegáta počas pobytu na Costa Brava / Costa del Maresme), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: povinný katalánsky poplatok (cca 1,2 EUR / osoba / deň), ďalšie jedlá, vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide a povinného katalánskeho hotelového poplatku - cca 162 EUR / osoba (povinný poplatok sa platí sprievodcovi formou balíčku). Pre záujemcov možnosť zakúpenia balíčka večerí - cena cca 75 EUR / osoba.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Uroki Morza Śródziemnego
Kód zájazdu: HFR

Program

Monako a Azúrové pobrežie • Barcelona a chrám Sagrada Família • Pyreneje a Andorra • Pápežský palác v Avignone a slávny most Pont du Gard • Carcassonne a Lurdy

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela na Costa Brava / Maras.

Deň 2
Skoro ráno raňajky a vysťahovanie. Prejazd do Nimes a krátka prehliadka; v programe okrem iného: rímsky amfiteáter, v ktorom sa odohrávajú býčie zápasy a svätyňa Maison Carree v gréckom štýle. Potom návšteva Avignonu, cestou sa zastavíme pri majestátnom akvadukte - Pont du Gard. V Avignone, ktorý bol po istú dobu hlavným mestom pápežov, navštívime Pápežský palác, Place d'Horloge s radnicou a hodinovou vežou a tiež slávny most St. Benezet. Prenocovanie v okolí Avignonu. (Trasa cca 300 km)

Deň 3
Po skorých raňajkách nasleduje vysťahovanie, následne prejazd na vyhliadkové miesto do pôvabnej dedinky Eze, ktorá sa nachádza medzi Nice a Monakom - tu si možno vychutnať krásny výhľad na Azúrové pobrežie. Aj v Eze, v parfumérií Galimard, spoznáme vône miestnych parfumov, ktorými je tento región známy. Následne prejazd do Monaka a Monte Carla. Program zahŕňa: exotickú záhradu s tisíckami sukulentov, oceánografické múzeum s bohatou zbierkou rastlín, živočíchov a vodných útvarov z celého sveta, staré mesto s katedrálou a palácom a tiež Le Grand Casino. Prenocovanie na Azúrovom pobreží.
(Trasa cca 310 km)

Deň 4
Po raňajkách bude pokračovať prejazd do Nice. Prechádzka pozdĺž Promenády Angličanov (Promenade des Anglais) a Cours Sale - ranné trhovisko kvetov a zeleniny a večerné miesto kaviarenských stretnutí miestnych obyvateľov a turistov. Následne prejazd do Cannes, prechádzka po Aleji hviezd v blízkosti Festivalového paláca (Palais des Festivals) a ulicami starého mesta. Potom prejazd do Arles, tu si prezrieme rímsky amfiteáter a krásnu baziliku svätého Trofima. Transfer na prenocovanie v okolí Carcassone. (Trasa cca 450 km)

Deň 5
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie a prejazd do Carcassonne - návšteva jednej z najväčších stredovekých pevností, katedrály Saint-Nazaire a prechádzka pozdĺž hradieb. Ďalším bodom programu je Toulouse, kde navštívime historické centrum a baziliku svätého Saturnina (Basilique Saint-Sernin). Voľný čas v Toulouse. Následne prejazd do Lúrd a návšteva Mariánskej svätyne, baziliky, podzemného kostola Pia X., jaskyne Zjavenie s prameňom liečivej vody. Prenocovanie v okolí Lúrd. (Trasa cca 280 km)

Deň 6
Po raňajkách pokračujeme vysťahovaním z hotela a prejazdom cez Pyreneje do Andorry - miniatúrnej krajiny, ktorá sa nachádza v malebnom údolí Pyrenejí. Na ceste do Andorry vchádzame do La Seu d'Urgell - mesta ležiaceho na úpätí Pyrenejí, kde uvidíme románsku katedrálu z 12. storočia. Po príchode do Andorry voľný čas na nakupovanie v bezcolnej zóne. Prenocovanie v hoteli v okolí Costa Brava / Maresme. (Trasa cca 480 km)

Deň 7
Po raňajkách prehliadka Barcelony, medzi inými diela slávneho architekta Antonia Gaudího: chrám Sagrada Família (zvonku), Park Güell, gotická štvrť s katedrálou a kráľovským palácom, námestie sv. Jakuba (svätý patrón Katalánska) a Las Ramblas - najkrajšie ulice mesta, voľný čas na Las Ramblas. Pre fanúšikov futbalu - prehliadka štadiónu FC Barcelona Camp Nou (za poplatok cca 28 EUR / osoba). Večer návrat do hotela na prenocovanie. (Trasa cca 100 km)
Pre záujemcov flamenco večer. (za príplatok cca 40 EUR / osoba).

Deň 8
Ráno raňajky (v prípade ranného odletu do Poľska nedostane klient raňajky) a vysťahovanie.
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.
- Klienti pokračujúci v pobyte - transfer do vybraného hotela.

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.
- V hoteloch v Katalánsku sa musí platiť pobytová taxa - cca 1,2 EUR / osoba / deň (to sa týka aj pobytových hotelov).

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/uroki-morza-srodziemnego/zakwaterowanie-hfr 

Informácie o hoteloch

Hotely ** / *** nachádzajúce sa mimo navštevované mestá alebo v okolí.

Izby: dvojlôžkové a trojlôžkové (trojlôžková izba je zvyčajne dvojlôžková izba s možnosťou prístelky), všetky s vlastnou kúpeľňou, často s telefónom a TV.

Vybavenie: v Španielsku je v hoteloch reštaurácia a bar, vo Francúzsku v hoteloch reťazca Etap alebo iného (nie je reštaurácia ani bar).

Strava: kontinentálne raňajky.

Upozornenie! Vzhľadom k tomu, že v hoteloch vo Francúzsku nie sú k dispozícií reštaurácie alebo bary a podniky mimo hotel môžu byť značne vzdialené, odporúčame jesť teplé jedlo počas trávenia voľného času v navštevovaných mestách.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

21. 09. - 29. 09. 2019 (8 dní)
Poznaň raňajky
804 € 956 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €