Ubytování KBT Obrázok0
Ubytování KBT Obrázok1
Ubytování KBT Obrázok2
Ubytování KBT Obrázok3
Ubytování KBT Obrázok4
Ubytování KBT Obrázok5
Ubytování KBT Obrázok6
Ubytování KBT Obrázok7
Ubytování KBT Obrázok8
Ubytování KBT Obrázok9
Ubytování KBT Obrázok10
Ubytování KBT Obrázok11
Ubytování KBT Obrázok12
Ubytování KBT Obrázok13
Ubytování KBT Obrázok14

Kuba - ostrov žhavý ako sopka

Kuba - Havana
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Gran Caribe Sun Beach

Poloha
Gran Caribe Sun Beach
je dvanásťposchodovým hotelom ležiacim priamo v samotnom centre Varadera. V blízkosti hotela sú obchody so suvenírmi, miestne reštaurácie a bary. Na letisko vo Varadere je to cca 25 km.

Pláž
Na širokú piesočnú pláž je to cca 100 m (prechod cez cestu). Ležadlá a slnečníky na pláži - zdarma.

Vybavenie
Recepcia, lobby, výťahy, hlavná reštaurácia, reštaurácia a'la carte (talianska kuchyňa, šaláty, grilované pokrmy), tri bary (lobby bar, bar pri bazéne a bar na pláži), bazén s atrakciami pre deti (sladká voda), plážové osušky (zadarmo), preslnená terasa s ležadlami a slnečníkmi, obchod so suvenírmi, masážny salón, požičovňa skútrov a áut, zmenáreň. Na pláži je hotelový bar.

Izby
Hotel Gran Caribe Sun Beach má 272 skromne vybavených izieb. Izby sú vybavené kúpeľňou, klimatizáciou, telefónom, satelitným TV, mini trezorom (za poplatok cca 2 CUC / deň). Niektoré izby majú balkón. Izby pre zdravotne postihnuté osoby - na potvrdenie. Hotel neakceptuje domáce zvieratá.
Štandardné izby (s rozlohou cca 25 m²) - s možnosťou ubytovania max. dvoch dospelých osôb a jedného dieťaťa.

Strava
All Inclusive: raňajky (7:30 - 10:00), obedy (12:30 - 14:30) a večere (18:30 - 21:30) sú podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácii a občerstvenie v bare. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v hodinách určených hotelom. Dvakrát týždenne sa v hlavnej reštaurácii organizujú večery kubánskej a medzinárodnej kuchyne. Reštaurácia a'la carte nie je zahrnutá v programe All Inclusive!

Šport a zábava
Zadarmo: šípky, stolný tenis, stolové hry, aqua aerobic, diskotéka, volejbalové ihrisko.
Hotel Gran Caribe Sun Beach organizuje animačné programy (aerobik, gymnastika vo vode, lekcie tanca) a večerné show (kabaretné vystúpenia, živá hudba). Na pláži windsurfing a vodné bicykle - zadarmo. Ostatné vodné športy za poplatok - plachtenie, vodné lyže, jet-ski, potápanie, atď.
Upozornenie! Niektoré z vyššie uvedených atrakcií sa nachádzajú mimo areál hotela.

Internet
Internetový kútik - za poplatok (cca 1 CUC / hod.). V lobby a pri bazéne Wi-Fi pripojenie k internetu - za poplatok (cca 1 CUC / hod.)

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.gran-caribe.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/egzotyka-light-kuba-varadero/gran-caribe-sun-beach

Náš názor
Skromný hotel s potrebným vybavením za veľmi dobrú cenu. Plus za skvelú polohu pri hlavnej ceste letoviska a pri najväčšom trhu so suvenírmi. Gran Caribe Sun Beach odporúčame tým, ktorí nemajú vysoké nároky na ubytovanie a chcú preskúmať ostrov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Iberostar Laguna Azul

Poloha
Hotel Iberostar Laguna Azul sa nachádza neďaleko jachtového prístavu La Marina Gaviota a niekoľko kilometrov od centra Varadera. Letisko vo Varadere je vzdialené cca 40 km od hotela.

Pláž
Hotel Iberostar Laguna Azul sa nachádza priamo pri krásnej, širokej piesočnatej pláži. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Recepcia s lobby, výťahy, hlavná reštaurácia, štyri tematické reštaurácie a'la carte (japonská, kubánska, talianska, medzinárodná), deväť barov (napr. bar s občerstvením, bar na pláži, lobby bar, atď.), rozsiahla palmová záhrada so štyrmi bazénmi, dva detské bazény pre deti, preslnené terasy s ležadlami a slnečníkmi, detské ihrisko, miniklub (pre deti vo veku 4-7 rokov), diskotéka, práčovňa (za poplatok), malá nákupná galéria.

Izby
Hotel Iberostar Laguna Azul má 790 priestranných izieb umiestnených v troch budovách. Všetky sú komfortne a vkusne zariadené (s možnosťou jednej prístelky) s opticky oddelenou dennou časťou (pohovka) a plne vybavenou kúpeľňou (vaňa, sušič vlasov). Sú vybavené telefónom, satelitným TV, klimatizáciou, minibarom (zdarma, doplňovaný každé 2 dni), trezorom (zdarma), kávovarom (na vyžiadanie), žehličkou a žehliacou doskou (na vyžiadanie) a balkónom alebo terasou. Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov - zdarma. Hotel je prispôsobený pre zdravotne postihnuté osoby. Izby pre zdravotne postihnuté osoby - na vyžiadanie. Hotel neakceptuje domáce zvieratá.
Štandardné izby (s rozlohou cca 42 m²) - pre max. dve dospelé osoby a dve deti, v tejto izbe sú iba dve manželské postele typu queen size a nie je možné pridať prístelky.
Izby typu Basic - sú vybavené ako štandardné izby, môžu mať inú polohu (napr. prízemie, zo strany ulice).
Rodinné izby - štandardné izby spojené vnútornými dverami, na potvrdenie (o rozlohe cca 84 m²) možnosť ubytovania štyroch až šiestich osôb. Pri obsadení menej ako štyrmi osobami, budú klienti ubytovaní v štandardnej izbe.

Strava
All Inclusive: raňajky (7:00-10:00), obed (13:00-15:00) a večere (18:30-22:00) sú podávané v bufetovej reštaurácii, v tematickej reštaurácii a'la carte, občerstvenie (10:00-17:00), miestne a medzinárodné alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-02:00) v baroch v areáli hotela. Možnosť bezlepkovej a vegetariánskej stravy - po príchode prosím informujte recepciu.

Šport a zábava
Hotel Iberostar Laguna Azul organizuje bohatý animačný program pre deti a dospelých. Zadarmo: sauna, posilňovňa, fitnes, aerobik, plážový volejbal, šípky, kajaky, stolný tenis, vodné bicykle, tenisové kurty, paddle, biliard, lekcie potápania (vo vybrané dni).
V hotelovom wellness sú procedúry za poplatok.

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu a internetový kútik - za poplatok (cca 1 CUC / hod.).

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.iberostar.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/egzotyka-light-kuba-varadero/iberostar-laguna-azul

Náš názor
Hotel Iberostar Laguna Azul patrí hotelovému reťazcu Iberostar. Komfortné izby, rozsiahla záhrada a krásna pláž robí toto miesto naozaj výnimočným. Je to najobľúbenejší hotel a jeden z cenovo najvýhodnejších 5 * hotelov z našej ponuky - pozývame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Be Live Experience Turquesa

Poloha
Hotel Be Live Experience Turquesa sa nachádza cca 10 km od centra turistického letoviska. Na letisko vo Varadere je to cca 35 km.

Pláž
Hotel Be Live Experience Turquesa sa nachádza pri širokej piesočnatej pláži. Ležadlá a slnečníky na pláži - zdarma.

Vybavenie
Hotel Be Live Experience Turquesa sa skladá z 36 bungalovov.
Recepcia, lobby, štyri reštaurácie, tri bary, tropická záhrada so slnečnými terasami, ležadlá a slnečníky, veľký bazén s oddeleným bazénom (sladká voda), bazénové osušky - zadarmo, miniklub, práčovňa (za poplatok), malý obchodík so suvenírmi a minimarket, požičovňa bicyklov (vo vedľajšom hoteli).

Izby
Hotel Be Live Experience Turquesa disponuje 268 štandardnými izbami umiestnenými v bungalovoch, ktoré sa nachádzajú v tropickej záhrade. Izby sú klimatizované, majú vlastnú kúpeľňu (sušič vlasov), malú chladničku, satelitný TV, telefón, trezor (za poplatok cca 2 CUC / deň), balkón (kreslá a stolík). Hotel má aj izby pre handicapovaných klientov (na vyžiadanie). Hotel neakceptuje zvieratá.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:00-10:00), obed (12:30-15:00), večera (18:30-22:00) podávané formou bufetu, kontinentálne raňajky (05:00-07:00 a 10:00-12:00), občerstvenie počas celého dňa aj v noci (15:30-18:00 a 22:30-05:00), dve reštaurácie a'la carte (talianska, mexicko-kreolská kuchyňa - nutná rezervácia vopred), miestne alkoholické a nealkoholické nápoje servírované 24 hodín na miestach určených hotelom. Bezlepková strava na potvrdenie.

Šport a zábava
Hotel Be Live Experience Turquesa organizuje bohatý animačný a športový program pre deti i dospelých v priebehu celého dňa aj počas večera. Zadarmo: malá posilňovňa, sauna, tenisový kurt (osvetlenie za poplatok), vodné bicykle, šnorchlovanie.

Internet
Iba v hotelovom lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - za poplatok (cca 1 CUC / hod.).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.belivehotels.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kuba-varadero/be-live-experience-turquesa

Náš názor
4 * hotel Be Live Experience Turquesa nie je najnovší, ale veľmi elegantný a za atraktívnu cenu. Plusom hotela sú veľké izby, bazén, tropická záhrada, karibská pláž a skvelé služby. V ponuke Rainbow Tours je jedným z najpredávanejších hotelov vo Varadere.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Iberostar Selection Bella Vista Varadero

Poloha
Hotel Iberostar Selection Bella Vista Varadero bol postavený v roku 2016 a otvorený v apríli 2017. Je umiestnený v tropickej záhrade, cca 10 km od centra Varadero. Letisko vo Varadero je vzdialené cca 30 km.

Pláž
Dlhá a piesočnatá (jemný piesok). Ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Recepcia s lobby, hlavná reštaurácia, tri reštaurácie a'la carte, šesť barov (vrátane baru na pláži), slnečné terasy v tropickej záhrade, ležadlá a slnečníky pri bazénoch, tri bazény (z toho jeden pre deti), aquapark pre najmenších, miniklub , detské ihrisko, opatrovateľka pre deti (na vyžiadanie a za poplatok), obchod so suvenírmi, zmenáreň, úschovňa batožiny, parkovisko.

Izby
Hotel Iberostar Selection Bella Vista Varadero je rozdelený do troch zón: hlavná zóna, zóna Family (budovy v blízkosti miniklubu a aquaparku) a zóna Elite (len pre dospelých). Celkom má hotel Iberostar Bella Vista k dispozícii 827 izieb rôzneho typu rozmiestnených do dvanástich budov. Všetky izby sú moderne a elegantne zariadené, klimatizované. Sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov), minibarom (zadarmo) a trezorom (zdarma), satelitným TV, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, žehličkou a balkónom alebo terasou (s balkónovým nábytkom). Postieľka pre deti do veku 2 rokov zdarma (na potvrdenie) - dieťa sa počíta do maximálneho počtu osôb na izbe.
Štandardné izby (cca 40 m²) - pre max. 2 + 1 (vrátane dieťaťa do veku 2 rokov), sú umiestnené v hlavnej zóne, v izbe môžu byť dve samostatné postele alebo jedna manželská posteľ. Klienti, ktorí sú ubytovaní v štandardných izbách môžu trikrát týždenne využívať reštauráciu a'la carte. Možnosť príplatku za výhľad na oceán.
Izby typu Junior Suite (cca 40 m²) - na potvrdenie - pre max. dve osoby staršie ako 18 rokov. Izby sú väčšinou v bočných budovách. Navyše miesto jednomiestnej stoličky je pohovka, župany a papuče.
Rodinné izby (cca 79 m²) - pre max. päť osôb (len v zostave 2 + 3, do celkového počtu osôb sa počíta aj dieťa do veku 2 rokov). Rodinné izby sú zvyčajne v časti Family. Rodinné izby majú jednu miestnosť s dvomi manželskými posteľami (bez možnosti ďalšej prístelky).
Navyše: džúsy a desiaty pre deti v minibare a darček na privítanie.
Štandardné izby Elite (cca 40 m²) - (len pre osoby staršie ako 18 rokov) - pre max. dve osoby, sú umiestnené v časti Elite. Na izbe majú hostia k dispozícii župan a papuče, Wi-Fi zadarmo (jedna hod./denne), room service. Navyše: oddelená raňajková reštaurácia, neobmedzená možnosť využitia reštaurácie a'la carte, bazén len pre hostí Elite. Možnosť výberu izby štandard Elite s výhľadom na oceán (za poplatok).
Izby typu Suite (cca 80 m²) - (len pre osoby staršie ako 18 rokov) - pre max. dve osoby, spálňa a obývacia izba. Služby ako v popise izieb štandard Elite.

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere sú podávané formou bohatého bufetu (samostatný bufet s menu pre deti), tematické reštaurácie a'la carte (talianska, japonská, plody mora a gourmet - nutná včasná rezervácia), miestne a importované alkoholické a nealkoholické nápoje (9:00-1:00) v baroch v areáli hotela.

Šport a zábava
Hotel Iberostar Selection Bella Vista Varadero ponúka svojim hosťom bohatý športový a animačný program pre deti i dospelých. Zadarmo: posilňovňa, fitnes, aerobik, plážový volejbal, šípky, kajaky, stolný tenis, vodné bicykle, tenisový kurt, paddle, biliard, lekcie potápania (vo vybrané dni), multišportové ihrisko. Procedúry v hotelovom wellness sú za poplatok.

Internet
Vo verejných priestoroch hotela Wi-Fi - za poplatok (cca 1 CUC / hod).

Kategória hotela
*****

Webové stránky
www.iberostar.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kuba-varadero/iberostar-bella-vista

Náš názor
Najnovší hotel v celom Varadere. Elegantné izby, dizajnové interiéry, bohatá rekreačná infraštruktúra a zóna Elite pod záštitou značky Iberostar. Odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Memories Varadero Beach Resort

Poloha
Hotel Memories Varadero Beach Resort sa nachádza v krásnej tropickej záhrade. Letisko Varadero je vzdialené cca 35 km. Neďaleko hotela je zastávka turistického autobusu, ktorý jazdí do centra mesta (za poplatok).

Pláž
Hotel Memories Varadero Beach Resort sa nachádza pri jednej z krajších, širokých, piesočných pláží Varadera. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Hotel Memories Varadero Beach Resort bol zrenovovaný v roku 2012 a skladá sa z hlavnej budovy a bungalovov.
Recepcia s lobby, štyri reštaurácie (jedna bufetová a tri a 'la carte), osem barov (z toho dva swim up bary), upravená tropická záhrada a slnečné terasy, ležadlá a slnečníky, štyri bazény (z toho jeden so šmýkačkou a dva detské bazény pre deti, hotel poskytuje plážové osušky), detské ihrisko, miniklub (0-12 rokov), detská opatrovateľka (za poplatok), práčovňa (za poplatok), vírivka, diskotéka, mini market, parkovisko, zmenáreň, požičovňa skútrov.

Izby
V hoteli Memories Varadero Beach Resort sa nachádza 1035 izieb v koloniálno-karibskom štýle. Izby sú rozmiestnené do niekoľkých dvojposchodových budov.Všechny izby sú vybavené klimatizáciou, kúpeľňou (WC, vaňa, sušič vlasov, kúpeľová kozmetika), satelitným TV, prehrávačom CD, telefónom, žehličkou a žehliacou doskou (na vyžiadanie), minibarom (za poplatok), trezorom, balkónom alebo terasou. Izby na prízemí majú priamy vstup do záhrady. Postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - zdarma.
Štandardné izby (rozloha cca 35 m²) - s možnosťou ubytovania troch osôb, ale v izbe budú iba dve postele typu queen size.
Izby typu Suite - s oddelenou spálňou a obývacou izbou, sú vybavené rovnako ako štandardné izby.
Hotel má aj izby pre handicapovaných hostí - na vyžiadanie.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:30-10:30), obed (13:00-15:00), večera (18:30-22:00) - sú podávané formou bufetu. Klienti majú možnosť využiť tri reštaurácie a'la carte: talianska, japonská, kreolská kuchyňa (nutná včasná rezervácia). Ľahké občerstvenie po celý deň. Neobmedzená konzumácia miestnych (i niektorých medzinárodných) alkoholických a nealkoholických nápojov v reštauráciách a baroch určených hotelom. Alkoholické nápoje Premium - za poplatok.

Šport a zábava
Denné a večerné animačné programy pre deti a dospelých. Zadarmo: multišportové ihrisko, tri tenisové kurty (osvetlenie za poplatok), plážový volejbal, posilňovňa.
Na pláži: katamarány, vodné bicykle, šnorchlovanie. Masáže sú za poplatok.

Internet
Wi-Fi pripojenie k internetu - za poplatok (cca 1 CUC / hod.).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.memoriesresorts.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kuba-varadero/memories-varadero-beach-resort

Náš názor
Kvalitný 4 * hotelový rezort v koloniálnom štýle, obklopený tropickou zeleňou.
Memories Varadero Beach Resort odporúčame predovšetkým rodinám s deťmi. Avšak aj páry a skupiny priateľov tu strávia veľmi príjemný čas. Veľkou výhodou je široká pláž, bohatá infraštruktúra a veľmi atraktívna cena!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ocean Vista Azul

Poloha
Moderný hotel Ocean Vista Azul bol otvorený v roku 2015. Má malebnú polohu na jednom z útesov vo Varadero, priamo pri brehu Atlantického oceánu medzi dvomi širokými piesočnatými plážami. Centrum mesta je vzdialené cca 5 km - okolo letoviska a polostrova jazdí turistický autobus (za poplatok). Letisko Varadero je vzdialené cca 20 km.

Pláž
Hotel Ocean Vista Azul sa nachádza pri širokej piesočnatej pláži - prístup na pláž cez areál susedného hotela Naviti. Ležadlá a slnečníky na pláži - zdarma. Hotel poskytuje plážové osušky - zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, lobby, šesť reštaurácií (vrátane dvoch bufetových a štyroch a'la carte gourmet, talianska, s morskými plodmi, medzinárodná kuchyňa), sedem barov (vrátane baru pri bazéne), dva bazény (vrátane jedného typu infinity, v bazénoch sladká voda) , vírivka, miniklub s detským ihriskom. Za poplatok: pestúnka pre deti, lekárska služba, konferenčná miestnosť, obchody so suvenírmi, butik, práčovňa, zmenáreň, požičovňa automobilov, parkovisko.

Izby
Hotel Ocean Vista Azul ponúka 470 izieb rôznych typov. Všetky sú komfortné, klimatizované. Sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov), trezorom (za poplatok), satelitným TV, telefónom, príslušenstvom k príprave kávy a čaju (doplňovaným za poplatok), minibarom (voda, pivo, nealkoholické nápoje), žehliacou doskou a žehličkou, balkónom alebo terasou ( balkónový nábytok). Hotel má izby pre telesne postihnutých. Postieľka pre deti do veku 2 rokov - zdarma.
Deluxe izby (rozloha cca 35 m²) - max. pre štyri osoby (len v zostave 2 + 2), pričom v izbe môžu byť max. dve postele typu queen size. Výhľad na bazén za poplatok.
Izby Deluxe privilege (rozloha cca 45 m²) - max. pre dve osoby, s jednou posteľou typu king size a privilege servisom (možnosť využívať privilege longue podávajúci dovezené alkoholické a nealkoholické nápoje, concierge service, 1 hodina Wi-Fi na izbe počas pobytu - zadarmo, izbový servis v čase od 07:00-23:00, neskoré vysťahovanie - v závislosti od dostupnosti izieb).
Izby Deluxe privilege s výhľadom na oceán (rozloha cca 50 m²) - max. pre dvoch dospelých a jedno dieťa s posteľou typu king size, pohovkou alebo rozkladacím lôžkom a privilege servisom.
Izby Privilege royal master suite (rozloha cca 100 m²) - max. pre dve osoby, s jednou posteľou typu king size a privilege servisom. Nachádza sa priamo na pláži na prízemí, s oddelenou obývacou a spacou časťou. Navyše sú vybavené vaňou s hydromasážou.

Strava
All Inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu. Občerstvenie a miestne nealkoholické a alkoholické nápoje a vybrané medzinárodné značky podávané po celý deň.

Šport a zábava
Denný a večerný animačný program pre deti i dospelých (napr. joga, aerobik, tanečné lekcie). Zadarmo: bowling pre deti, viacúčelové športové ihrisko, stolný tenis, posilňovňa, tenis (možno záloha), nemotorizované vodné športy na pláži. Za poplatok: sauna, masáže.

Internet
Internet Wi-Fi a internetový kútik - za poplatok (cca 1 CUC / hod.).

Miestne kategórie
*****

Náš názor
Moderný hotel so zaujímavým dizajnom, ktorý spĺňa očakávania tých najnáročnejších klientov. Medzi ďalšie výhody hotela Ocean Vista Azul patrí nádherný výhľad na oceán, umiestnenie na útese medzi dvoma plážami a izby typu privillage. Odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let) na Kubu, letištní taxy, turistickou kartu, turistický program (viz níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech (7 nocí), stravování dle popisu ubytování, transfery: letiště - hotel - letiště, pojištění TU Europa "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), služby místního průvodce a polského průvodce na Kubě, služby zástupce Rainbow během odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: vstupné  a spropitné během poznávací části (cca 140 EUR/os. - povinný poplatek), fakultativní výlety a jiné osobní výdaje.

Program


Den 1
Následující program začíná ubytováním v Havaně, ale existuje možnost, že cesta začne z ubytování v Santa Clara, Cienfuegos nebo Trinidad (pak bude program turné obrácen, tj. Začneme s Cienfuegos, Santa Clara a / nebo Trinidad).
Setkání v recepci hotelu Rainbow na 3 hodiny. před odletem letadla. Létat do Varadero s charterovým letem Dreamliner nebo jiné widehull (přímý let). Aktuální plány by měly být kontrolovány u R.pl/rozklady . Po příjezdu, pasová kontrola a setkání s pilotem, pak transfer do hotelu v Havaně, ubytování v hotelu, večeře a přes noc.

Den 2
Po snídani, navštivte hlavní město Kuby - Havana, v programu, mimo jiné: střežení přístavu Fort Morro, Cathedral Square, procházka kolem starého města - zde najdete místa spojená s Ernest Hemingway (hotel Ambos Mundos a bar Bodequita del Medio), náměstí sv. Františka s barokní katedrálou. Pak navštivte Bocoy rum muzeum / továrna. Volitelný oběd (za příplatek cca 15 EUR / osoba).
Ve volném čase můžete využít soukromou lekci salsy (cca 25 EUR / osoba) za příplatek - 1 hodinu v reálném klubu Salsa Havana, s kubánským partnerem / partnerem vám umožní poznat tento horký tanec.
V odpoledních hodinách navštivte novou Havanu: Capitol a Opera. Pak projděte okresy Miramar a Cubanacan (před revolučními obvody bohatých). Večeře. Ve večerních hodinách, pro revizory (příplatek cca 80 EUR / osoba).


Den 3
Po snídani následujte Havana: Revolution Square, Muzeum revoluce, hřbitov Columbus. Jízda na historických amerických autech v ulicích Havany - jedna z největších atrakcí Kuby! Odpoledne je čas prozkoumat město na vlastní pěst. Večer, večeře a noc.
Pro ty, kteří jsou ochotni a za příplatek (cca 35 EUR / osoba), výlet "Hemingway Trail" - návštěva oblíbené rybářské vesnice Cojimar, odkud spisovatel nejčastěji lovil ryby. Návštěva domu "Finca Vigia" a oblíbené restaurace "Floridita", kde bude možnost vyzkoušet slavné daiquiri.

Den 4
Po snídani odjezd z Havany. Projeďte Pinar del Rio, město pěstitelů tabáku, do Valle de Vinales - národního parku s obrovskými vápencovými hodnotami, Mogotes. Program zahrnuje návštěvu indické jeskyně (objevené v roce 1951) a skalní malby. Návštěva továrny na doutníky nebo plantáže tabáku. Pak návštěva botanické zahrady Soroa. Oběd za příplatek (cca 15 EUR / osoba). Návrat do hotelu v Havaně na večeři a přes noc. Ve večerních hodinách doporučujeme za příplatek (cca 35 EUR / osoba) navštívit některý z hudebních klubů, kde si můžete poslechnout písničky legendární skupiny Buena Vista Social Club, kterou vystoupili místní muzikanti. (Trasa je asi 350 km).

Den 5
Po snídani jděte do Playa Giron a Guam. Návštěva krokodýlí farmy a krátká plavba po kanálech poloostrova Zapata, možnost oběda (za příplatek cca 15 EUR / osoba). Pak jet na Cienfuegos - město, často nazývané kubánská "Perla jihu", která je díky své zachovalé koloniální architektuře jednou z nejkrásnějších turistických atrakcí ostrova. Uvidíme historické centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrálu, Palacio de Valle a Paseo del Prado - nejdelší pěší ulici na Kubě. Večeře a nocleh v hotelu poblíž Cienfuegos. (Trasa je asi 300 km).

Den 6
Po snídani, výlet do Santa Clary - města, ze kterého byl Che Guevara zajat kubánskou revolucí, uvidíme Guevarův památník a "revoluční" obrněný vlak. Oběd za příplatek (cca 15 EUR / osoba). Pak jet směrem na Trinidad. Na cestě navštívíme slavný Valle de los Ingenios (Sugar Valley) - plantáže cukrové třtiny, vesnice obývané potomky otroků a návštěvu panství Manaca Iznaga. Večeře a přenocování v okolí Trinidadu nebo Cayo Santa Maria. (Trasa cca 80 - 200 km v závislosti na místě ubytování).

Den 7
Po snídani, výlet na návštěvu nejtypičtějšího a nejzachovalejšího koloniálního města Kuba - Trinidad (město zapsané na seznamu UNESCO): dlážděné městské ulice, náměstí Plaza Mayor, františkánský klášter, paláce "cukrářských baronů" - v současné době veřejné budovy, Canchanchara - místní hospoda slavná likér - směs medu, citronu a rumu! Oběd za příplatek (cca 15 EUR / osoba). Volný čas ve městě nebo návrat do hotelu. Pro ty, kteří jsou ochotni, je možné využít (za příplatek cca 35 EUR / osoba) z výletu na koni do Sugar Valley, kde se účastníci zúčastní časů Sugar Barons, současně s možností koupání v vodopádu Sierra Escambray. Večeře a přenocování v okolí Trinidadu nebo Cayo Santa Maria. (Trasa je asi 40 km).

Den 8
Podívejte se po ranní snídani.
- Pro zákazníky letící do Polska - transfer na letiště ve Varaderu. Odlet do Polska Dreamlinerem (přímý let).
- Pro zákazníky pobývající ve volném čase - transfer do vybraného hotelu ve Varaderu (možný transfer přes letiště).

Den 9
Příjezd do Polska.

Poznámky k programu
Pořadí realizace programových bodů může být změněno nebo obráceno.

Prohlídka je k dispozici také v de luxe verzi , kromě nezapomenutelných zážitků z prohlídek a cestování, řady dalších zařízení, jako jsou: max. 20 osob v autobusu, 4 * hotely s klimatizací. Jako vždy garantujeme profesionální personál ve formě pečlivě vybraných pilotů a řidičů.
Pas a vízum
Při překračování hranice se vyžaduje tříměsíční doba platnosti cestovního pasu, počítaná od plánovaného data odjezdu z Kuby.
Turistické karty
Občané Polska cestující na Kubu do cestovního ruchu jsou povinni mít takzvané turistické karty (Tarjeta de Turista), které jsou zahrnuty v ceně akce - pro vyzvednutí před odbavením na letišti ve Varšavě.
 

Ostatné

Let
Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti  obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

META Description

Magic Havana a Hemingway • Che Guevara a počátky revoluce • jízda se starými vozy a • koloniální Cienfuegos • jedinečná atmosféra Trinidadu • skutečné doutníky a rum • odpočinek ve Varaderu!

Hodnotenie klientov

Zákazníci tuto cestu hodnotí na 5.2 / 6. Podívejte se na recenze: https://r.pl/kuba-wyspa-jak-wulkan-goraca/zakwaterowanie-kbt

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna na Kubě obvykle trvá od 1. listopadu do 31. března

Informácie o hoteloch

Pobytová část

Hotely VARADERO (7nocí) možnost výběru. Hotely jsou k dispozici v sekci: Varadero - hotely.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €