Sol Sirenas Coral

Kuba - Varadero
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Sol Sirenas Coral sa nachádza uprostred krásnej, veľkej palmovej záhrady, cca 3 km od centra mesta Varadero. Letisko vo Varadero je vzdialené cca 30 km.

Pláž
Hotel Sol Sirenas Coral sa nachádza priamo pri krásnej verejnej piesočnatej pláži. Ležadlá a slnečníky na pláži - zadarmo, plážové osušky - zadarmo (vratná záloha cca 15 CUC).

Vybavenie
Hotel Sol Sirenas Coral je súčasťou veľkého hotelového komplexu Sol Sirenas Coral Resort (rozloha cca 8,7 ha), ktorý patrí hotelovej sieti Melia.
Recepcia, lobby bar, výťah, osem reštaurácií (z toho tri a'la carte a dve snack bary), desať barov (z toho jedna kaviareň a dva bary za poplatok), obrovská palmová záhrada so slnečnými terasami a ležadlami, tri bazény so sladkou vodou (z toho jeden je s oddeleným bazénom pre deti), miniklub pre deti, detské ihrisko, konferenčná sála. Detská opatrovateľka (za poplatok), úschovňa batožiny, práčovňa, obchod so suvenírmi, kozmetický salón, požičovňa áut, zmenáreň.

Izby
V areáli komplexu Sol Sirenas Coral sa nachádza 651 izieb rôzneho typu rozdelených do trojposchodových budov. Všetky izby sú klimatizované, priestranné a komfortné, s kúpeľňou (v niektorých izbách je sušič vlasov). Sú vybavené telefónom, trezorom (zdarma), žehličkou a žehliacou doskou a balkónom (s balkónovým nábytkom).
Štandardné izby (rozloha cca 33 m²) - pre maximálne štyri osoby (len v zostave 2 + 2).
Junior Suite (rozloha cca 55 m²) - pre maximálne päť osôb, spálňa, obývacia izba.
Postieľka pre dieťa do veku 2 rokov na vyžiadanie - dieťa do veku 2 rokov sa počíta do maximálnej obsadenosti izby.

Strava
All Inclusive: raňajky (07:30-10:00), obed (12:30-15:00) a večere (18:30-22:00) - sú podávané formou bufetu, tri reštaurácie a'la carte (nutná včasná rezervácia), občerstvenie v baroch, miestne alkoholické nápoje (podávané do 23:45) a nealkoholické nápoje servírované na miestach vyznačených hotelom (07:00-02:00).

Športový a animačný program
Zadarmo: katamaran, vodné bicykle, šnorchlovanie, aerobik, basketbal, plážový volejbal, futbal, minigolf, stolný tenis, posilňovňa, tenisové kurty. Hotel Sol Sirenas Coral organizuje animačný program pre deti i dospelých po celý deň.

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - za poplatok (cca 2 CUC / hod.).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.solmeliacuba.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/kuba-varadero/sol-sirenas-coral

Náš názor
Hotel Sol Sirenas Coral je jedným z najstarších hotelov vo Varadere. Jeho výhodou je tropická záhrada a veľké izby. Odporúčame klientom, pre ktorých je ubytovanie na druhom mieste a prioritou je tyrkysovo sfarbený oceán, biely piesok a krásne palmy, ktoré vytvárajú priamo rajskú scenériu.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: dopravu charterovým lietadlom PLL LOT na Kubu (priamy let), letiskové poplatky, povinnú odletovú taxu, turistickú kartu, ubytovanie vo vybranom hoteli (7 alebo 10/11 alebo 14 nocí v hoteli), stravu podľa popisu vybraného hotela, transfer letisko-hotel-letisko, cestovné poistenie TU Europa Standard (vo verzii štandard: úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny), služby poľského delegáta na Kube, služby zástupcu Rainbow Tours pri odbavení na letisku vo Varšave.

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, inú stravu než je uvedené v popise každého hotela a ostatné osobné výdavky.

Program

Deň 1
Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours 3 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Charterový let do Varadera lietadlom LOT typ Dreamliner alebo podobným (priamy let). Aktuálny letový poriadok skontrolujte na r.pl/rozklady. Po prílete nasleduje pasová kontrola, stretnutie s delegátom a transfer do vybraného hotela v Varadero.

Deň 2 - 7, 2 - 10/11 alebo 2 – 14
Odpočinok vo Varadero. Možnosť využitia fakultatívnych výletov - celkovú ponuku výletov Vám poskytne delegát v mieste pobytu.

Deň 8 alebo 11/12 alebo 15
Po raňajkách check-out z hotela. Transfer na letisko vo Varadere. Odlet do Poľska - charterový let spoločnosti LOT (priamy let).

Deň 9 alebo 12/13 alebo 16
Prílet do Varšavy.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Všeobecné informácie

Mena
Oficiálnou menou je na Kube kubánske peso = 100 centavos. Všetky platby v obchodoch a reštauráciách sa vykonávajú v peso konvertibilnom (CUC). EUR je možné na CUC (kurz cca 1: 1) vymeniť v zmenárňach alebo na niektorých hotelových recepciách (pri výmene USD na CUC je účtovaný poplatok cca 10%). Na Kube sú akceptované platobné karty typu Visa aj Mastercard, za predpokladu, že fungujú terminály. Je veľmi dôležité, aby to nebola platobná karta vydaná americkou bankou (alebo bankou s americkým kapitálom). Transakcie v podobe výmeny na USD sú spoplatnené cca 10%.

Orientačné ceny
Káva cca 1-2 EUR, cigarety cca 2 EUR, nápoje perlivé do 2 EUR, pivo cca 2 EUR, obed v reštaurácii od 10 EUR.

Očkovanie
Očkovanie nie je povinné. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde typu A a B, týfusu, záškrtu, cholere a tetanu.

Prepitné
Nie je povinné, ale očakáva sa (prosíme, pamätajte na to, že Kubánci zarábajú okolo 15-20 CUC mesačne). Je vhodné mať so sebou tiež malé darčeky (prepisovačky, zapaľovače, atď.).

Čas
Na Kube je časový posun - 6 hod., oproti SR.

Elektrina
Americký systém 110 V, ale v hoteloch je často používaný systém 220 V. V niektorých hoteloch je potrebný tzv. adaptér, nie je možné ho zakúpiť na mieste.

Internet
Pamätajte, že internet nie je všade dostupný (najmä počas poznávacích zájazdov). Vo väčšine hotelov na Cayo Coco alebo Cayo Guillermo je internet dostupný, avšak kvalita pripojenia sa značne líši od európskych štandardov. Poplatok za pripojenie k bezdrôtovej sieti je cca 1,5 - 3 CUC / hod. (Kartu je potrebné zakúpiť na recepcii).

Otváracia doba
Na Kube sú všetky obchody štátne. Otváracia doba je zvyčajne do 21:00, ale odporúčame nakupovať do 19:30-20:00. Trhoviská so suvenírmi fungujú zvyčajne do 19:00. V turistických letoviskách sú obchody a bazáre otvorené 7 dní v týždni. Na Kube nie je siesta, ale iba obedňajšia pauza (cca 12:30-14:00).

Úroveň hotelov na Kube
Informujeme, že úroveň hotelov na Kube sa môže líšiť od európskych štandardov (môže byť teda o niečo nižšia).

Odlety
Odlety z Varšavy. Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours 3 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálny letový poriadok skontrolujte na http://r.pl/rozklady.

Let
Komfortné lietadlo spoločnosti PLL LOT typ Dreamliner (priamy let) s možnosťou výberu cestovnej triedy. Catering v ekonomickej triede zahŕňa dve jedla (teplé jedlo a sendvič so syrom alebo šunkou). Zároveň klienti dostanú zadarmo základné nápoje (minerálnu vodu, kávu a čaj) servírované v čase podávania jedla. Ostatné nealkoholické nápoje, všetky alkoholické nápoje a ďalšia ponuka zo Sky menu je za poplatok. V triede Premium Club a Business Elite je v cene rozsiahleho menu vrátane nealkoholických a alkoholických nápojov (v obmedzenom množstve) a navýšenie váhových limitov batožiny. Vo všetkých triedach je k dispozícii v priebehu letu zábavný systém so samostatným monitorom pred každým sedadlom. Viac informácií nájdete TU. V prípade, že nebude možné uskutočniť let Dreamlinerom, poskytne PLL LOT iné lietadlo podobného štandardu (priamy let).

VARADERO
Varadero je najrozvinutejšie turistické letovisko na Kube. Nachádza sa na polostrove Hicacos, cca 140 km od Hawany. Vo Varadere sa nachádza jedna z najkrajších pláží ostrova - jemný biely piesok a tyrkysová voda - to je naozajstný raj nielen pre milovníkov leňošenia na pláži, ale aj pre osoby milujúce aktívny odpočinok. Pozdĺž celého letoviska jazdí turistický autobus (poplatok cca 5 CUC za celodenný lístok). Okrem kúpania a opaľovania môžete tiež navštíviť obchodíky a stánky so suvenírmi a večer sa nechať uniesť rytmom salsy v niektorom z miestnych klubov, napr. v ulici 62 alebo v bare The Beatles.

Víza

Cestovný pas a víza
Cestovný pas musí byť platný min. 6 mesiacov od dátumu výjazdu z Kuby.

Turistická karta
Obyvatelia SR cestujúci na Kubu sú povinní mať tzv. turistickú kartu (Tarjeta de Turista).
Naši klienti túto kartu obdržia pri odbavení na letisku vo Varšave (turistická karta je zahrnutá v cene zájazdu).

Mapa

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Nic horsie som nezažila. 19. 01. 2019

Tento hotel si nezaslúži ani 1 ani 0 hviezdciek.Ale vďaka jednej skvelej delegátke a zmene hotela bol náš pobyt na Kube nádherný.Nebudem uvernovat jej meno aby som jej tým aj neuškodila, ale ona... Read

Boli sme šťastní aj vdaka Vám :-* 06. 03. 2018

Bola to dovolenka na ktorú sme sa tešili všetci -11ľudí a od prvej chvíle sme boli nadšení a uchvátení všetkým,krásne more,pláž,nádherná zaujímavá historická krajina,neskutočne milí... Read

Best holiday ☺ 28. 08. 2017

Dakujeme za nezabudnutelnu dovolenku. Plaz varadero je nadherna, atmosfera vynikajuca a personal bol velmi mili pocas celej doby dovolenky. Dakujeme za hodiny aquagymu a kubanskej salsy animatorom... Read

Priemerné ... 15. 07. 2016

Bolo to naša tretia dovolenka na Kube. V hoteli sme strávili posledné 2 júnové týždne. Časť Coral bola zatvorená, takže fungoval len Sirenas. Izba bola priestranná, nábytok bol starší, denne... Read

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu


Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €