The Dome Beach Hotel

Cyprus
Pobytové
Rodinný
Mezinárodní animace
FIGLOKLUB polští animátoři
Pláž do 100 m
V/blízko centra
Rodinný pokoj
Wi-Fi
Posilovna
Tenisový kurt
Bazén se sladkou vodou
Exkluzivní, 5*

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
The Dome Beach Hotel je exkluzivní hotel, který byl v roce 2015 zrekonstruován. Nachází se cca 3 km od centra města Ayia Napa, u malého písečného výběžku. V sousedství hotelu jsou různé obchody, bary a restaurace. Ve vzdálenosti cca 1,5 km je aquapark Water World. Letiště v Larnace je vzdáleno cca 50 km. Nejbližší autobusová zastávka se nachází cca 700 m od hotelu.

Pláž
The Dome Beach Hotel se nachází přímo u krásných písčitých pláží. Lehátka a slunečníky u hotelové pláže - zdarma 5 dní v týdnu, o víkendech a na městských plážích - za poplatek (cca 7,5 EUR/den za 2 lehátka a slunečník).

Vybavení
Recepce 24 hod., lobby, mini market, kosmetický salón, 2 výtahy. The Dome Beach Hotel má hlavní restauraci, 3 restaurace a’la carte: italská, řecká, japonská (1x za pobyt možnost využití jedné z nich v ceně - nutná dřívější rezervace). 4 bary - 2 u bazénů, bar na pláži a Fresh Lounge Bar. Hotel má 2 venkovní bazény s odpočinkovou zónou a odděleným brouzdaliště pro děti se skluzavkami. Lehátka, slunečníky a plážové osušky u bazénů - zdarma.

Pokoje
The Dome Beach Hotel nabízí více než 200 pohodlných a moderně zařízených dvoulůžkových pokojů v hlavní budově a bungalovech (s možností 1 přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu). Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, WC, vysoušeč vlasů), satelitním TV, telefonem, klimatizací, trezorem (nutná záloha 20 EUR), minibarem (za poplatek) a balkónem. Pro rodiny 2 + 2 jsou k dispozici o něco větší rodinné pokoje s opticky oddělenou spací částí (někdy oddělené posuvnými dveřmi).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) - jsou podávány formou bufetu v hlavní restauraci. Navíc: občerstvení a místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v určených barech (10:00-12:00, 14:30-16:00, 21:30-23: 00). Za poplatek: čerstvě vymačkané džusy a balená voda, víno a ostatní lahvové alkoholické nápoje.

Sport a zábava
Denní a večerní animační program včetně živé hudby a folklórních večerů. Od poloviny června do poloviny září FIGLO KLUB s animacemi v polském jazyce. Navíc: stolní tenis, basketbal, volejbal, tenis (osvětlení kurtů za poplatek) a posilovna. Hostům je k dispozici: sauna, parní lázně, vířivka (za poplatek) a úvodní lekce potápění. Za poplatek: kulečník, hotelové wellness centrum, půjčovnu kol (8 EUR/den). Pro nejmenší hosty je připraveno brouzdaliště se skluzavkami, herna a dětské hřiště.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby - zdarma. Internet Wi-Fi na pokojích - za poplatek. Za poplatek je dostupné také pevné připojení k internetu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.tsokkos.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/cypr-larnaka-wypoczynek/the-dome-beach-hotel

Náš názor
Komfortní hotel s elegantním interiérem. Dodatečné "+" za umístění v odlehlé zátoce s vlastní pláží. The Dome Beach Hotel je ideálním místem pro rodinnou dovolenou díky bohatému programu All Inclusive, skvělému servisu, širokému výběru atrakcí, animačnímu programu a Figloklubu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: leteckú dopravu, letiskové poplatky, transfery letisko - hotel - letisko, ubytovanie na 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, asistenciu poľského zástupcu pri odbavení na letisku v Poľsku, starostlivosti poľského delegáta, Poistenie TU Europa (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, stravu inú než ktorá je uvedená v popise hotela, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak) a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz na letisku 2 hod. pred plánovaným odletom pri stanovisku Rainbow Tours. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie. Môžete využiť aj ponuku fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovanie z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

Cyprus - Všeobecné informácie

Mena
EUR - Euro. Väčšinou je možné platiť kreditnou kartou. V turistických strediskách je veľa zmenární (vrátane hotelov) a bankomatov.

Prepitné
Všeobecne prijateľné je nechávať malé sumy ako prepitné a to najmä u vodičom na fakultatívnych výletoch a miestnych sprievodcov, ako aj zamestnancov hotelov a reštaurácií. Stáva sa, že prepitné je prirátané už k účtu v reštaurácii (kontrola pred uskutočnením platby).

Vízum
Českí občania môžu cestovať na Cyprus na základe platného cestovného pasu alebo občianskeho preukazu.

Čas
+ 1 hodina v porovnaní s českým časom.

Orientačné ceny
1,5 l minerálnej vody - cca 1 EUR, 0,5l Coca Coly - cca 1 EUR, káva cca 2 EUR pivo v bare cca 3 EUR, večera v reštaurácii cca 15-20 EUR.

Pošta
Známka na list alebo pohľadnicu do Česka stojí 0,55 EUR, pohľadnice 0,30 EUR. Stojí za zmienku, že štátne orgány, vrátane pošty, sú otvorené len do 12:30.

Elektrina
Napätie 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka, prosíme si priniesť adaptér (k dostaniu v miestnych obchodoch, cena cca 3 EUR).

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú bez problémov na väčšine územia Cypru. Volanie do Česka je dosť drahé. Prosíme vás, aby ste si zistili cenu roamingu u operátora ešte pred odchodom.

V regióne

Larnaca
Ide o významné turistické stredisko a prístav, ktorý je jedným z najviac vyberaných prázdninových destinácií na ostrove. Láka turistov z celého sveta vynikajúcimi hotelmi, širokým výberom reštaurácií a hostincov, na krásnej, širokej pláži doplnenej o promenády. Mesto má významné pamiatky, s dôrazom na stáročnú históriu tohto kraja: zvyšky starovekého Kition, čo je grécky mestský štát, pravoslávny kostol sv. Lazára z jedenásteho storočia, turecká pevnosť pochádzajúca z šestnásteho storočia. Mešita Hala Sultan, ktorá je jedným z najdôležitejších chrámov islamu. Kúsok od mesta sa nachádza slané jazero, kde v priebehu zimy a jari má domov mnoho druhov vtákov, vrátane plameniakov.

Odlety z: Varšavy a Katovíc. Zraz na letisku dve hodiny pred plánovaným odletom Rainbow Tours. Aktuálne letové poriadky skontrolujte na: r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Po stopách bohyne Afrodity & mýty a UNESCO
Výlet po stopách mýtov a legiend, počas ktorého preskúmame južné pobrežie Cypru. Najskôr navštívime zrúcaninu Kurionu - miesto starovekého náboženského kultu, potom si prezrieme najdôležitejšie miesto ostrova - Petra Tou Romi, čiže pláž, na ktorej sa podľa legendy vynorila bohyňa krásy a lásky - Afrodita. Následne prídeme do Paphos, jedného z hlavných miest ostrova. V Paphos sa vydáme do archeologického parku (na zozname UNESCO), kde objavíme nádherné podlahové mozaiky, známe po celom svete. V Paphos bude tiež voľný čas, počas ktorého sa dá prejsť prímorskou promenádou alebo posedieť v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v miestnom obchode, kde sa môžeme občerstviť cyperskými sladkosťami. Orientačná cena: 50 EUR

Horské poklady - Omodos, Skiranou a oslia farma + Limassol
Výlet, ktorý nás zavedie do samého srdca Cypru - úchvatné hory Trodos. Počas dňa plného atrakcií sa vydáme do dediny Skiranou, kde sa nachádza oslia farma. Je to miesto, ktoré osloví nielen deti, ale aj dospelých. Okrem oslov môžeme v múzeu voskových figurín vidieť, ako vyzeral pred mnohými rokmi život obyvateľov ostrova a počas vlastnoručnej výroby chleba sa budete cítiť ako skutočný Cyperčan. Na farme sa nachádza najstarší olivovník ostrova. Ďalším bodom programu je krásna dedina Omodos, ale predtým, než sa tam vydáme, nás čaká zastávka v druhom najväčšom meste ostrova Lemesos s najväčším tranzitným prístavom v Stredozemnom mori. Po prehliadke mesta sa vydáme do veľmi malebne umiestneného Omodosu, ktorý sa nachádza na vinárskom chodníku Cypru.
V tradičnej dedine nás čaká ochutnávka slávneho vína Comandaria a návšteva najslávnejšieho kláštora Kikkos. V kláštore uvidíme jednu z najdôležitejších ikon na svete - ikonu Panny Márie, ktorá bola podľa legendy vytvorená samotným sv. Lukášom.
Orientačná cena: 55 EUR

Severný Cyprus - Famagusta, Kyrenia a Bellapais
Výlet do oblasti Cypru, ktorá bola donedávna neprístupná a od roku 1974 sa nachádza pod tureckou nadvládou. Počas celodenného výletu sa vydáme do Famagusty, v centre ktorej sa nachádza pôvabné staré mesto a nad ním sa týči katedrála sv. Mikuláša, ktorá bola premenená na mešitu Laly Mustafu Pašu. Z opevnenia, ktoré obklopuje mesto, uvidíme panorámu celého mesta. Vo Famaguste prejdeme pozdĺž tzv. Mesta duchov - Varosha. Táto štvrť bola kedysi rušná a plná hotelov, dnes je vymretou, uzavretou oblasťou, ktorú stráži turecká armáda. Následne sa vydáme ku zrúcanine Salamis - starobylému cyperskému mestu, ktoré bolo najväčšie a najbohatšie v 5. storočí pr.n.l. a plnilo funkciu hlavného mesta ostrova. Po prehliadke východnej časti ostrova sa vydáme smerom k severnému pobrežiu, trasa povedie cez hory - čakajú nás nezabudnuteľné výhľady! Po prejazde hôr zastávka v tradičnej dedinke Bellapais, ktorá je známa vďaka augustiniánskému kláštoru, ktorý patrí k najlepšie dochovanému príkladu gotiky na ostrove. Hlavným bodom programu bude Kyrenia s majestátnou pevnosťou. Po jej návšteve voľný čas. Možnosť odpočinku v krásnom prístave alebo čas na nákupy. Orientačná cena: 75 EUR

Nikózia - jediné takéto hlavné mesto na svete
Cesta do jediného hlavného mesta na svete, ktoré je rozdelené medzi dva odlišné štáty. Je to výlet, počas ktorého navštívime hlavné mesto Cypru, ktorého stredom prebieha demarkačná línia oddeľujúca južnú časť, patriaciu Cyperskej republike od severnej časti, kde sa nachádza tzv. Turecká republika severného Cypru. S delegátom prejdeme cez hranicu, aby sme mohli vidieť na vlastné oči, ako rozdielne sú tieto dva regióny. Majú úplne odlišnú kultúru a náboženstvo. Na severnej strane navštívime okrem iného katedrálu sv. Jána, dnes - mešitu Selimiye. Vo voľnom čase možnosť návštevy krytého bazáru, kde si možno kúpiť rôzne suveníry. Orientačná cena: 50 EUR

Expedícia do hôr 4x4: Trodos Jeep Safari
Fascinujúci výlet terénnymi autami, ideálne pre milovníkov dobrodružstva. Sloboda, ktorú poskytuje terénne vozidlo so skúseným vodičom, je najlepšie vidieť v horách. Počas expedície uvidíme okrem iného priehradu Armin a most Jelefos. Prechádzajúc horskou divočinou, prídeme k vyhliadkovému miestu najvyššieho cyperského vrcholu - hore Olymp (1951 m n. m.). Počas výletu nás tiež čaká odpočinok v dedine Omodos a obed v podobe medze. Orientačná cena: 80 EUR

Deň na mori: Plavba loďou Discovery
Plavba loďou začína v malebnom prístave Agia Napa. Odtiaľ sa budeme plaviť pozdĺž pobrežia a navštívime: podvodné jaskyne v Agia Napa, mys Cavo Greco, zátoku Konnos, zátoku Fig Tree a pláže v meste Kapparis. Plávame tiež do okolia mesta duchov vo Famaguste - Varosha, odkiaľ na ne bude najlepší výhľad. Navyše počas plavby bude pripravený obed v podobe grilovania. Bude príležitosť ochutnať tradičné cyperské pochúťky - souvle (grilované mäso), šalát, tzatziki, syr Halloumi a chlieb.
Orientačná cena: 36 EUR

Cyperský večer - víno, tanec a ... chutné jedlo!
To všetko na nás čaká počas cyperského večera, ktorý sa koná v tradičnej taverne v dedine Sotira. Uvidíme ukážku cyperských tancov a následne tanečníci vyzvú k tancu i nás. Budú to hody pre oči a uši, nebude chýbať tiež jedlo, preto sa bude celý čas podávať medze - rôzne pokrmy servírované na samostatných tanierikoch, vďaka ktorým bude príležitosť spoznať skutočnú cyperskú kuchyňu. Smäd uhasí biele a červené víno a tiež voda.
Orientačná cena: 37 EUR

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu


26. 07. - 10. 08. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 884 €
26. 07. - 03. 08. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
1 043 €
02. 08. - 17. 08. 2019 (15 dní)
Varšava All Inclusive
1 890 €
02. 08. - 10. 08. 2019 (8 dní)
Varšava All Inclusive
1 048 €
09. 08. - 17. 08. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
1 112 €
09. 08. - 24. 08. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
2 024 €
16. 08. - 24. 08. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
1 106 €
16. 08. - 31. 08. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 951 €
23. 08. - 07. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 713 €
23. 08. - 31. 08. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
982 €
30. 08. - 07. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
965 €
30. 08. - 14. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 846 €
06. 09. - 14. 09. 2019 (8 dní)
Katovice All Inclusive
978 €
06. 09. - 21. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 753 €
13. 09. - 28. 09. 2019 (15 dní)
Katovice All Inclusive
1 577 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €