Meeru Island Resort Obrázok0
Meeru Island Resort Obrázok1
Meeru Island Resort Obrázok2
Meeru Island Resort Obrázok3
Meeru Island Resort Obrázok4
Meeru Island Resort Obrázok5
Meeru Island Resort Obrázok6
Meeru Island Resort Obrázok7
Meeru Island Resort Obrázok8
Meeru Island Resort Obrázok9

Meeru Island Resort

Maledivy
Pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Meeru Island Resort sa nachádza na tropickom ostrove Merufenfushi o rozlohe cca 60 ha, ktorý je súčasťou severného Male Atoll. Medzinárodné letisko v Male je vzdialené cca 50 km. Transfer loďou trvá cca 55 minút.

Pláž
Ostrov je obklopený krásnou piesčitou bielou plážou patriaci k hotelu. Plážové ležadlá a slnečníky k dispozícii zdarma.

Vybavenie
Recepcia, dve hlavné reštaurácie na oboch stranách ostrova, ktoré ponúkajú miestnu i medzinárodnú kuchyňu, dve reštaurácie a'la carte: Asian Wok a Hot Rock sa špecializuje na morské plody a mäso, varenie na horúcich kameňoch priamo na stole hosťa. Kaviareň, šesť barov v rôznych častiach ostrova (v troch sa podáva aj občerstvenie) okrem toho jeden bazén s oddeleným detským bazénom a jeden relaxačný bazén pre osoby nad 18 rokov.

Izby
Hotel Meeru Island Resort má 284 luxusných izieb.
Vily na pláži (cca 56 m²) sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (čiastočne vonkajším) so sprchou, sušičom vlasov, županmi, stropným ventilátorom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, telefónom, TV Sat., DVD, trezorom zdarma, minibarom (konzumácia za poplatok), set na prípravu kávy a čaju, posedením a terasou s výhľadom do záhrady.
K dispozícii sú aj vily na pláži (cca 80 m²) s vlastným vonkajším jacuzzi a zariadenou drevenou terasou.
Vily s priamym prístupom na pláž (cca 60 m²) s vlastnou vonkajšou vírivkou a nádherným výhľadom na lagúnu.
Vily na vode (cca 85 m²) sa nachádzajú pozdĺž drevenej plošiny so súkromným vonkajším jacuzzi a drevenou terasou nad azúrovým oceánom.

Strava
Raňajky, obedy a večere formou bohatého bufetu sú podávané v reštaurácii Farivalhu. Nápoje k obedu a večeri za poplatok. Za príplatok All Inclusive Plus: navyše obsahuje vybrané miestne nealkoholické a alkoholické nápoje k dispozícii 24 hodín v bare Dhoni a vo vyznačených baroch v otváracích hodinách, niektoré nápoje z minibaru a ½ fľaša sektu na izbu / pobyt. All inclusive sa nevzťahuje na ostatné alkoholické nápoje, vína a fľaškové pivo, kokteily, čerstvé ovocné džúsy, espresso, cappuccino, jedla v iných hotelových reštauráciách, izbová služba.

Šport a zábava
Hotel Meeru Island Resort organizuje večery so živou hudbou, tanečná show, karaoke, krabie preteky, športové zápasy. Za poplatok (pre hostí s All Inclusive Plus zadarmo): biliard, gulečník, stolný tenis, stolný futbal, šípky, stolové hry, pétanque, badminton, plážový volejbal, posilňovňa, dva tenisové kurty (osvetlenie za poplatok), deväť jamkové golfové ihrisko, detské ihrisko na futbal, plavba k blízkym koralovým útesom - šnorchlovanie pre začiatočníkov (s vlastným vybavením), jazda na kajaku a windsurfing. Navyše pre hostí s All Inclusive Plus: plavba na západ slnka, 30 minútová skupinová výučba šnorchlovania, windsurfingu a golfu. Za poplatok: SPA, požičovňa bicyklov a centrum vodných športov. Hotel ponúka široký výber ďalších fakultatívnych výletov (za poplatok): napr. do Male, plavba a panoramatický let nad ostrovom.

Internet
Internet Wi-Fi v izbách a spoločných častiach hotela - zdarma.

Miestne kategórie
****

Iné
www.meeru.com

Náš názor
Rezort s klubovou atmosférou. Krásna lokalita, exotická atmosféra a úchvatný výhľad v kombinácii s výbornou kuchyňou a veľkým vyžitím, je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí nemajú radi nudu na dovolenke. Meeru Island Resort je veľmi obľúbený a klientmi skvele hodnotený.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Male - Varšava (s prestupom), letiskové poplatky, ubytovanie 8 nocí v hoteli na Maledivách, transfery letisko - hotel - letisko, transfery lietadlom alebo motorovým člnom na Maledivách, služby anglicky hovoriaceho zástupcu na Maledivách (kontakt s poľským sprievodcom žijúcim na Srí Lanke iba telefonicky), balíček poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: obvyklé prepitné, fakultatívne výlety a osobné výdavky, špeciálnu odletovú daň 25 USD

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny sú platné k 1.2.2018 a môžu sa zmeniť.

Program

Deň 1
11:25 Zraz pri stanovisku Rainbow Tours na letisku F. Chopina vo Varšave min. 2 hodiny pred plánovaným odletom:
13:25 Odlet z Varšavy.
22:05 Pristátie v Dubaji.
Letový poriadok je len orientačný a môže sa zmeniť.
Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady.

Deň 2
04:35 Odlet z Dubaja.
09:45 Prílet na Maledivy.
Transfer do vybraného hotela. Transfer bude organizovaný motorovou loďou, lietadlom alebo hydroplánom (v závislosti od umiestnenia hotela).

Deň 3-9
Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie. Možnosť využitia fakultatívnych výletov ponúkaných hotelom.

Deň 10
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko v Male.
22:55 Odlet z Male.

Deň 11
02:05 Prílet do Dubaja.
08:05 Odlet z Dubaja.
11:20 Prílet do Varšavy.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

MALDIVY základné informácie

Očkovanie
Medzinárodný očkovací preukaz s potvrdeným očkovaním proti žltej zimnici je požadovaný pri prílete na letisku od pasažierov, ktorí sa v posledných šiestich dňoch zdržiavali v oblastiach infikovaných žltou zimnicou.

Mena
Maldivská rufia [MVR] 1 Rufio = 100 Laar, kurz: 1 USD = 15,29 MVR, 1 EUR = 17,2 MVR, 1,21 Sk = 1 MVR. Nie je nutná výmena valút na maledivskú rufiu. Všeobecne sú prijímané vymeniteľné valuty (najmä USD). Neodporúča sa platenie kreditnou kartou, pretože sú k cene automaticky pripočítané vysoké manipulačné poplatky.

Orientačné ceny
1,5 l fľašu s vodou - cca 3 USD.
Drinky - cca 6 - 8 USD.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Všetky typy zástrčiek.

Telefóny
Do Slovenskej Republiky 00 421 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.
Zo Slovenskej Republiky 00 960 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.

Čas
Časový posun voči SR: + 4 hodiny oproti zimnému času, + 3 hodiny oproti letnému času.

Let
Let do Male pravidelnou linkou s prestupom. Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave pri stanovisku Rainbow Tours minimálne 2 hodiny pred odletom.
Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady 

Je dobré vedieť
- Maledivy sú pre turistov bezpečnou krajinou.
- V turistických letoviskách na ostrovoch neexistuje žiadna možnosť kontaktu s miestnou moslimskou populáciou.
- Len v hlavnom meste Male je potrebné dávať pozor na správne oblečenie a správanie, ktoré by mohlo porušiť platné náboženské normy a prijaté zvyky. Zákaz zobrazovať náboženské symboly: kríža, Dávidovej hviezdy, atď. Pri príchode na Maledivy a na mieste.
- Nudizmus je prísne zakázaný.
- Colné predpisy úplne zakazujú dovoz alkoholu (je k dispozícii v centrách pre cudzincov, za veľmi vysoké ceny), zbraní a drog. Obchodovanie s drogami hrozí vysokými tresty väzenia.
Zákaz vývozu koralu. Je povolený dovoz iba osobných vecí. Zákaz dovozu bravčového mäsa a pornografie. Je možné doviezť a vyviezť povolené množstvo devízy. Maldivské úrady veľmi striktne pristupujú k dodržiavaniu predpisov, napr.: za dovoz alkoholu hrozí väzenie.
- Na území Maldív je vyznačená tzv. Turistická zóna, v ktorej je povolené pohybovať sa zahraničím turistom.
- Pokiaľ chcete samostatne preskúmať atole, ktoré nepatria do zóny, musíte získať zvláštne povolenie - to platí aj pre miestne firmy, ktoré by chceli viesť trasu výletu mimo turistickú zónu.
- Slovenská republika nemá so štátom Maledivy diplomatické styky.

Maledivy sa nachádzajú v územnej pôsobnosti českého veľvyslanectva v Novom Dillí (India).
Upozornenie! Uvítacie balíčky pre novomanželov vyžadujú potvrdenie o svadbe v období maximálne posledných 6 mesiacov (dokument je potrebné vziať so sebou a ukázať na recepcii pri ubytovaní).

Výlety po okolí

Objavte podmorský svet
Nádherná expedícia ku koralovým útesom - Maledivy sú skvelým miestom pre milovníkov potápania. Je tu mnoho potápačských škôl - takmer každý hotel má svoju vlastnú školu. Je ideálnym miestom na objavovanie podvodného sveta Indického oceánu.
Ceny od 60 USD / hod. Kurzy potápania od 120 USD za kurz.

Šnorchlovanie
Ideálna voľba pre tých, ktorí chcú vidieť bohatý podvodný svet bez toho, aby museli ísť pod hladinu vody. Dvojhodinový výlet na útesy, ktoré sa nachádzajú neďaleko hotela. Nemusíte mať plavecké zručnosti, vybavenie na šnorchlovanie a vesty si možno požičať v hoteli.
Ceny od 30 USD.

Male City tour
Skvelá príležitosť vidieť hlavné mesto tejto rajskej krajiny. Uvidíme palác Mule-Aage, ktorý postavil sultán Mohamed Shamsuddeen III. v roku 1906. V súčasnej dobe sa v budove nachádza kancelária prezidenta. Navštívime tiež Islamic Centre, ktoré uchvacuje svojou architektúrou - najväčšiu mešitu na Maldivách, do ktorej sa zmestí takmer 5 000 ľudí! V centre sa nachádza aj knižnica a konferenčná miestnosť. Navyše to bude skvelá príležitosť k nákupu miestnych suvenírov a ručných výrobkov. Je vyžadované skromné ​​oblečenie - zakryté kolená a ramená. Cena od 50 USD.

Nezabudnuteľný rybársky výlet
Skvelá atrakcia pre milovníkov rybolovu. Maldivy sú rajom pre rybárov, možno si tu prenajať loď a vydať sa na plavbu alebo využiť organizovaný výlet. Rybárske výlety sú organizované v rôznych denných dobách (ráno, pri západe slnka, celodenné). Počas expedície budú mať všetci skvelú príležitosť vyloviť exotické druhy rýb, ktoré obývajú Indický oceán. Ďalšou atrakciou bude možnosť konzumácie vlastnoručne chytenej ryby. Po návrate do hotela budú ugrilované šéfkuchárom. Cena od 40 USD.

Vyhliadkový let lietadlom
Skvelá voľba pre tých, ktorí chcú vidieť rajské atoly z vtáčej perspektívy. Cena od 140 USD.

Blízke stretnutie s delfínmi
Maldivy sú ideálnym miestom, kde môžeme zblízka pozorovať divoké delfíny. Počas hodinovej plavby po tyrkysových vodách Indického oceánu máme veľkú šancu vidieť tieto nádherné cicavce. Ceny od 35 USD.

 Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované a dostupné v každom hoteli. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný v pobytových hoteloch a môže sa líšiť v závislosti na hoteli.

Víza

Vízum na Maledivy
Pri turistických cestách do 30 dní je vízum udelené bezplatne po príchode. Cestovný pas musí byť platný min. 6 mesiacov od návratu.
Na letisku je pri potrebné uhradiť špeciálnu odletovú daň vo výške 25 USD. Platba je povinná pre všetky dospelé osoby. Platí sa na letisku v Male v hotovosti alebo kartou.

Mapa

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Excelent Meeru Island 17. 02. 2018

Dva tyzdne som so svojou sestrou stravila v tomto uzasnom prostredi s vynikajucimi sluzbami .Hned ako sme vystupili z lietadla sa nas ujali zamestnanci Meeru Island a sprevadzali nas cestou lodou na... Čítať zvyšok recenzia

meeru island 22. 03. 2016

Krasny ostrov. Strava bola uzasna, ludia prijemní, more bolo teple len pre tych co snorchluju tak su urcite lepsie miesta ale ostrov stoji za to. Top dovolenka, vrele odporucam. Voda stala 4,5 Dolara... Čítať zvyšok recenzia

prijemny hotelovy rezort 28. 01. 2016

Cesta z letiska trva cca 1 hodinu, lodou, po prichode na subytovali v beach jackuzzi ville ktora je priestranna a cista. o cistotu okolia sa nonstop staraju zamestnanci ktory kazde rano pohrabu... Čítať zvyšok recenzia

Krásne miesto 15. 01. 2015

Krásne miesto, príjemný personál, výborná strava, bývali sme plážových vilkách, pre naše deti to bol raj. Nádherný podmorský svet, žraloky, raje a množstvo rýb. Hotel ponúka množstvo aktivít... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

23. 10. - 02. 11. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 800 €
30. 10. - 09. 11. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 929 €
06. 11. - 16. 11. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 946 €
13. 11. - 23. 11. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 913 €
20. 11. - 30. 11. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 913 €
27. 11. - 07. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 913 €
04. 12. - 14. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 846 €
11. 12. - 21. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
2 846 €
18. 12. - 28. 12. 2019 (11 dní)
Varšava polopenzia
4 206 €
25. 12. - 04. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
4 447 €
08. 01. - 18. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
3 229 €
15. 01. - 25. 01. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
3 230 €
22. 01. - 01. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
3 193 €
29. 01. - 08. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
3 193 €
05. 02. - 15. 02. 2020 (11 dní)
Varšava polopenzia
3 193 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €