Na chodníku krásy

Peru - Lima
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

*** hotely a hostely (11 nocí).

Izby: dvojlôžkové izby s kúpeľňou, s možnosťou jednej prístelky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: let pravideľnou linkou z Varšavy do Santiaga de Chile a z Limy do Varšavy (cez jedno z európskych letísk), vnútorné prelety podľa programu, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, turistický program (viď nižšie), ubytovanie v hoteloch (viď nižšie), stravovanie podľa programu (raňajky a večere alebo obed / lunch box), služby sprievodcu, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov a iné osobné výdavky. Náklady na účasť v programe (povinný poplatok, vrátane vstupeniek) - 400 USD / osoba + cca 60 USD / osoba na prepitné pre miestneho sprievodcu, vodiča a nosiča batožiny.

Program

Lima • Machu Picchu • Cuzco • jazero Titicaca - plávajúce ostrovy Uros • Santiago de Chile • púšť Atacama • Mesačné údolie a Údolie smrti - soľné pláne a gejzíry • krásna, ale neznáma Bolívia - La Paz, Tiwanaku, Salar de Uyuni • rozprávkovo farebné lagúny

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla v odletovej hale na letisku F. Chopina vo Varšave. Aktuálny letový poriadok sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Santiago de Chile cez jedno z európskych letísk.

Deň 2
Prílet do Santiago de Chile. Hlavné mesto Čile je mestom plným kontrastov - mrakodrapy kombinované s koloniálnymi pamiatkami. Santiago je považované za jedno z najdôležitejších ekonomických, finančných a kultúrnych centier v celej Južnej Amerike. Prejazd hlavnou dopravnou tepnou mesta - Alameda. Na námestí Plaza de Armas si prezrieme prekrásnu katedrálu. Na hlavnom námestí Mercado Central - jednom z najstarších a najväčších trhov v Čile budeme mať voľný čas na ochutnanie miestnych špecialít. Následne sa vydáme na jeden z kopcov a budeme obdivovať prekrásny výhľad na mesto. Transfer do hotela, ubytovanie, večera a prenocovanie. (Trasa cca 80 km)

Deň 3
Po skorých raňajkách (prípadne formou breakfast boxu) prelet do Calamy. Transfer do hotela v San Pedro de Atacama, ubytovanie. Mesto ležiace vo výške cca 2440 m n. m.
Je zelenou oázou uprostred púšte Atacama. Atacama je považovaná za najsuchšiu oblasť na svete, niektoré meteorologické stanice tu doposiaľ nikdy ešte nezaznamenali dážď! Drsná púštna krajina bola výzvou pre účastníkov Ralley Dakar, ktoré viedlo cez Atacamu do Valparaísa. Popoludní prejazd do Valle del Arcoiris, Dúhového údolia, ktoré je tak pomenované vďaka neobvyklej farbe tunajších kopcov. Paleta farieb od červenej, fialovej až po bielu vytvára nádhernú krajinu. Tieto farby sú výsledkom rôznych koncentrácií ílu, soli a minerálov. Následne prejazd v smere lagún Baltinache alebo Cejar. Ide o lagúny s podobnou slanosťou ako Mŕtve more, preto sa počas plávania budeme vznášať na povrchu. Návrat do hotela, večera a prenocovanie. (Trasa cca 270 km)

Deň 4
Pred svitaním (breakfast box na cestu) prejazd na sever do jednej z najväčších atrakcií púšti Atacama - oblasti gejzírov El Oci. Nachádzajú sa tu jedny z najvyšších gejzírov na svete; umiestnené sú vo výške cca 4300 m n. m. a rozhodne najlepšie sa prezentujú pri východe slnka. Gejzíry pripomínajú miniatúrne sopky, ktoré miesto lávy tryskajú horúcu vodu a minerálne útvary vytvorené po odparení vriacej vody sú mimoriadne zaujímavé. Následne sa vydáme v smere Valle de la Muerte (Údolie smrti) a Valle de la Luna (Mesačné údolie). Prejdeme pásmom Cordillera de la Sal, kde si prezrieme nádherné prírodné soľné formácie neuveriteľných tvarov. Prehliadku začneme zastávkou v Údolí smrti. Spektrum farieb, ktorými žiaria skalné útvary a dopadajúce lúče slnka vytvárajú krásny obraz, aký dokáže namaľovať len príroda. Potom prejazd do Mesačného údolia, ktoré vďačí za svoj názov skutočne vesmírne vyzerajúcej krajine: vyschnuté jazera a krajiny popraskané z nedostatku dažďov skutočne pripomínajú povrch mesiaca. Návrat do hotela, večera a prenocovanie. (Trasa cca 200 km)

Deň 5
Po skorých raňajkách (prípadne formou breakfast boxu) prejazd smerom k hranici s Bolíviou, kde presadneme do džípov (UPOZORNENIE: najvyšší bod, na ktorom sa v tento deň ocitneme, leží vo výške 4 850 m n.m.), na trase uvidíme početné vysokohorské jazera tzv . lagúny, z ktorých každé okúzľuje inými farbami, zastavíme sa napríklad u zelenej lagúny Verde a uvidíme lagúnu Blanca. Ďalšia z nich je lagúna Colorada, jedno z najkrajších miest v celej Bolívii. Pigmentácia vody závisí na prítomnosti rôznych druhov rias. Slané a plytké jazero vďačí za svoju popularitu charakteristickej intenzívne červenej farbe. Navyše možno na jeho hladine pozorovať početné kontrastujúce biele plôšky bóraxu. Celý tento mimoriadny jav vytvára malebnú, nedotknutú horskú krajinu, pokrytú charakteristickou vegetáciou, ako napríklad kaktusmi a nízkymi púštnymi trávami. Ruta de las Lagunas je známa aj vďaka veľkému množstvu tunajších plameniakov, ktorí sa zoskupujú okolo farebných vôd. Lagúnu Colorada obývajú prevažne ružové plameniaky krátkozobé. Prestávka na obed. Následne si pozrieme Árbol de Piedra, neobvyklý skalný útvar vytesaný vetrom, vzhľadom pripomínajúci strom s výškou cca 7 m. Neskoro večer prídeme do Uyuni. Ubytovanie v hoteli, prenocovanie. (Trasa cca 450 km)

Deň 6
Po raňajkách prejazd na najväčšiu soľnú pláň vo svete - Salar de Uyuni. Neobvyklá plocha (výškový rozdiel je necelých 41 cm), rozľahlá soľná púšť s rozlohou cca 10 000 km² ponúka úžasný výhľad. Pod niekoľkometrovou vrstvou soli pretekajú slané rieky. Prejazd na cintorín lokomotív. Je to jedinečné miesto, v ktorom v 19. - 20. storočí rozkvitala železničná prevádzka. Bol úzko spojený s bohatými náleziskami nerastov objavenými v tejto dobe a ich dopravou z baní do prístavov na pobreží Tichého oceánu. Teraz sa tu nachádza malá železničná stanica, nákladný terminál a takmer sto lokomotív a vagónov opustených pred mnohými rokmi. Cestou zbadáme hotel takmer kompletne postavený zo soľných blokov, hlavné suroviny tunajšej oblasti. Ubytovanie, večera v Uyuni a prenocovanie.
(Trasa cca 300 km)

Deň 7
Po raňajkách prelet a prehliadka La Paz - najväčšieho bolívijského mesta a najvyššie ležiaceho hlavného mesta na svete (3200 - 4050 m n. m.). Bolo vybrané v prestížnej súťaži na Sedem divov sveta v kategórii - mestá. Uvidíme okrem iného: kostol sv. Františka, katedrálu, vládnu a kongresovú budovu. Jedným z najviac vzrušujúcich bodov programu bude návšteva trhu čarodejníc, kde bude možné nakúpiť najrôznejšie talizmany a amulety. Obed. Transfer do hotela a prenocovanie. (Trasa cca 80 km)
Pre záujemcov večer s bolívijským folklórom (40 USD) alebo súboj cholitas, čiže wrestling Indiánok (50 USD v závislosti od počtu osôb).

Deň 8
Po raňajkách návšteva archeologického náleziska Tiwanaku, ktoré sa nachádza vo výške 3800 m n. m. Uvidíme tu okrem iného slávnu Slnečnú bránu s podobizňou boha Wiracocha a Monolith Ponce'a. Po prehliadke obed. Následne prejdeme malebnou cestou pozdĺž Titicaca - najvyššie ležiaceho splavného jazera na svete až k bolívijsko-peruánskej hranici v Desaguadero. Ubytovanie v hoteli v Puno, večera a prenocovanie. (Trasa cca 270 km)

Deň 9
Po raňajkách odporúčame plavbu na plávajúce ostrovy Uros (za poplatok cca 60 USD) alebo odpočinok. Ostrovy postavené z trstiny Totora obývajú indiáni Aymara, tu tiež spoznáme ich domov, kultúru a zvyky. Čoskoro popoludní prejazd autobusom do Cuzca - dávneho hlavného mesta ríše Inkov. Ubytovanie, večera a prenocovanie. (Trasa cca 400 km)

Deň 10
Po raňajkách prehliadka starého mesta Cuzco zapísaného na zozname Svetového dedičstva UNESCO. V programe prehliadka Plaza de Armas, katedrály s pinakotékou so zbierkou majstrovských diel miestnej maliarskej školy a bývalého chrámu Slnka - Coricancha. Popoludní voľný čas alebo pre záujemcov (za poplatok cca 80 USD) výlet do Svätého údolia Inkov. Je to jedinečné miesto v histórii Inkov, ktoré sa vyznačuje extrémne úrodnou pôdou a nádhernou scenériou. Budeme stáť tvárou v tvár s kondorom v Chráme zvierat, pozrieme si alpky, lamy a vikune. Navštívime tiež inkské ruiny v Pisac a trh so suvenírmi, kde budeme môcť ochutnať kukuricu podávanú so syrom. V cene vstupenky. Návrat do hotela, večera a prenocovanie.

Deň 11
Po raňajkách dvojhodinový prejazd na železničnú stanicu do Ollantaytamba, odkiaľ začneme celodenný výlet do Machu Picchu (cesta vlakom trvá cca 1,5 hod.) - jedného zo siedmich divov sveta (od roku 2007 je zapísané na zozname UNESCO). Svetom objavené v roku 1911 stratené mesto Inkov je komplexom úchvatných skalných budov ležiacich na stovkách terás. Veľkoleposť a krása tohto miesta sú dôkazom neobvykle bohatej inkskej kultúry. Uvidíme skalný chrám Troch okien a Slnečné observatórium. Návrat do hotela, večera, prenocovanie. (Trasa cca 380 km)

Deň 12
Po raňajkách krátka prechádzka Sacsaywamanom – bývalou inckou pevnosťou, kde sa dodnes koná najslávnejší peruánsky festival Inti Raimi. Pre odvážnych možnosť ochutnávky morčaťa (v cene). Transfer na letisko a prelet do Limy. Večer pre záujemcov (v rámci možností) účasť na predstavenie Spievajúce fontány v Parque de las Aguas (30 USD). Ubytovanie v hoteli, večera a prenocovanie. (Trasa cca 150 km)

Deň 13
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Nasleduje návšteva koloniálnej štvrti Plaza Mayor s okázalým palácom, kde sa nachádza sídlo vlády, katedrály (mauzóleum španielskeho CONQUISTADOR Francisca Pizarra), kláštor sv. Františka a katakomby. Zastávka pri historickej železničnej stanici Desamparados, odkiaľ začína trasa navrhnutá inžinierom Ernestom Malinowskim v 19. storočí. Nasleduje návšteva Múzea Larco Herrera, ktoré sa nachádza v historickej budove a predstavoval dôkladný prehľad peruánskej predkolumbovskej histórie, úžasná zbierka predmetov vyrobených zo zlata, keramiky a textilu. Transfer na letisko. Spiatočný let do Poľska cez jedno z európskych letísk (presný čas zrazu uvedie sprievodca Rainbow Tours na mieste).

Deň 14
Prílet do Varšavy na letisko F. Chopina.

Upozornenie k programu
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenený alebo zrušený.
- Odporúčame vziať si so sebou pohodlnú obuv vhodnú pre pešiu turistiku, rovnako ako teplé oblečenie, v ranných a večerných hodinách je na Atac a v Uyuni chladno (teplota klesá až na -10 ° C).
- Počas medzinárodných a vnútorných preletov v Čile platí všeobecný zákaz prepravy organických produktov (potravín) vrátane obdržania na palube.
- Osobám s ochorením srdca alebo ťažkou hypertenziou je doporučená konzultácia so svojím lekárom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hodnotenie klientov

Recenzie k tomuto zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/na-szlaku-piekna/zakwaterowanie-cbp 

Najbližšie termíny do hotelu

27. 10. - 09. 11. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 360 €
05. 11. - 18. 11. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 279 €
15. 11. - 28. 11. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 108 €
17. 11. - 30. 11. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 096 €
22. 11. - 05. 12. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 144 €
29. 11. - 12. 12. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 024 €
03. 12. - 16. 12. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 204 €
17. 12. - 30. 12. 2019 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 329 €
29. 12. - 11. 01. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 268 €
07. 01. - 20. 01. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 108 €
10. 01. - 23. 01. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 048 €
17. 01. - 30. 01. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
2 976 €
24. 01. - 06. 02. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
2 976 €
26. 01. - 08. 02. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 185 €
27. 01. - 09. 02. 2020 (14 dní)
Varšava polopenzia
3 024 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €