Ubytování HFP Obrázok0
Ubytování HFP Obrázok1
Ubytování HFP Obrázok2
Ubytování HFP Obrázok3
Ubytování HFP Obrázok4
Ubytování HFP Obrázok5
Ubytování HFP Obrázok6
Ubytování HFP Obrázok7
Ubytování HFP Obrázok8

Poklady severného pobrežia

Španielsko - Costa Brava - Empuriabrava
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Papi

Poloha
Hotel Papi sa nachádza v známom letovisku Malgrat de Mar, vzdialené asi 300 m od centra mesta (bary, reštaurácie a obchody). Na letisko Girona je to asi 40 km od hotela.

Pláž
Hotel Papi sa nachádza asi 200 m od širokej, pieskovo-kamienkovej pláže. Je potrebné prejsť promenádou (cyklotrasou) a železnicou spájajúcou pobrežie s Barcelonou. Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 5 EUR / osoba).

Vybavenie
Verejné priestory hotela Papi boli zrenovované v roku 2010.
Recepcia, lobby, bufetová reštaurácia, bar, preslnená terasa s ležadlmi, bazén a detský bazén (v bazénoch slaná voda), malý aquapark pre najmenších, vírivka, mini klub (otvorený v júli a v auguste), úschovňa batožiny, parkovisko (za poplatok).
Hotel neposkytuje plážové osušky.

Izby
V hoteli Papi sa nachádza 236 izieb rozmiestnených v štvorposchodovej budove. Izby sú menšie, funkčné, klimatizované. Sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov možno zapožičať na recepcii, počet je obmedzený), trezorom (cca 20 EUR / týždeň + 3 EUR záloha), malou chladničkou (20 EUR / týždeň + 3 EUR záloha), satelitným TV, telefónom, balkónom (stoličky). Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov je zdarma. Vo všetkých izbách možnosť ubytovania max. štyroch osôb, s ohľadom na to, že v izbe budú umiestnené iba dve veľké postele a nebude možné pridať akúkoľvek prístelku.
Štandardné izby (o rozlohe asi 13 m²) - izby so starším nábytkom a vybavením, hotel Papi naplánoval do konca mája roku 2016 obnoviť podlahy a zrenovovať kúpeľne.
Superior izby (o rozlohe asi 13 m²) - izby boli zrenovované v roku 2012, majú novší nábytok a vybavenie. Nie je možné rezervovať si jednolôžkovú izbu v tejto kategórii.

Strava
Raňajky a večere sú podávané formou bufetu. Je tu možnosť príplatku za obedy. Možnosť príplatku k programu Halfboard Plus: raňajky a večere (k večeri víno a voda), v hodinách (16:00 - 23:00) sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj, káva a zmrzlina pre deti.
Možnosť príplatku k All Inclusive Light: raňajky, obedy a večere (na obed a večeru víno a voda), v hodinách (16:00 - 23:00) sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj, káva a zmrzlina pre deti.
Možnosť príplatku k "free drinks" - v cene sú k dispozícii miestne alkoholické a nealkoholické nápoje, čaj, káva a zmrzlina pre deti (16:00 - 23:00).

Šport a zábava
Denný a večerný animačný program pre deti a dospelých, vystúpenia živej hudby, karaoke. Za poplatok: biliard, herňa.

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo (1,5 hod./deň), Wi-Fi pripojenie na izbách - za poplatok.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hotelpapi.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/costa-brava/papi 

Náš názor
Hotel Papi je jedným z najlepších 3 * hotelov na pobreží! Izby sú síce menšie, ale udržiavané a pohodlné, sú k dispozícii aj v modernej verzii (superior). Pre najmenších je k dispozícii malý aquapark a bohatý animačný program, pre všetkých skvelé jedlo a veľmi kvalitné služby. Odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Oasis Park Splash

Poloha
Hotel Oasis Park Splash se nachází na okraji jednoho z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa Maresme - Calella. Centrum města s restauracemi, bary a obchody je asi 600 m od hotelu. Asi 2 km od hotelu je vlakové nádraží, které spojuje pobřeží s Barcelonou. Na letiště ve městě Gerona je to asi 40 km a na letiště v Barceloně asi 70 km.

Pláž
Hotel Oasis Park Splash se nachází asi 450 m od nejbližší písčito-štěrkové pláže (přístup ulicí). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 5 EUR/osoba). Hotel poskytuje plážové osušky (záloha cca 5 EUR/osoba).

Vybavení
Recepce, lobby, restaurace, výtahy, bar, prosluněné terasy s lehátky, 2 bazény, vířivka a brouzdaliště (v bazénech sladká voda), malý aquapark, mini klub, prádelna, úschovna zavazadel.

Pokoje
Hotel Oasis Park Splash má 209 pokojů různých typů rozmístěných v osmipatrové budově. Všechny jsou klimatizované. Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), satelitní TV, trezorem (za poplatek cca 20 EUR/týden, nutná záloha cca 10 EUR) a balkonem (balkónový nábytek). Dětská postýlka do 2 let - zdarma. Hotel má pokoje pro osoby se zdravotním postižením (na vyžádání).

Standardní pokoje (o rozloze asi 17 m²) - starší vybavení, pro max. 4 osoby, v pokoji mohou být pouze 2 manželské postele.
Pokoje Comfort (o rozloze asi 20 m²) - obnovené, pokoje s výhledem na bazén, pro max. 4 osoby, v pokoji mohou být pouze 2 manželské postele.
Rodinné pokoje (o rozloze asi 30 m²) - starší vybavení, pro max. 4 osoby, 2 pokoje se společnou koupelnou.

Strava
All Inclusive: snídaně (08:00-10:00), obědy (13:00-14:30) a večeře (19:00-21:00) - formou bufetu. Občerstvení podávané od 10:30 do 19:00 na vyznačených místech hotelu. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje od 12:00 do 24:00.

Sport a zábava
Večerní animační program pro děti a dospělé, stolní tenis. Za poplatek: wellness, masáže, posilovna, kulečník.

Internet
Ve veřejných prostorách Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.hoteloasisparksplash.com/

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/hiszpania-costa-brava-del-maresme/oasis-park-splash

Náš názor
Hotel Oasis Park ​Splash není nejnovější, ale velmi dobře udržovaný, s funkčními pokoji a chutným jídlem. "+" za novou vodní zónu se skluzavkami a za skvělý animační program zejména pro nejmenší.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Rosamar Garden Resort

Poloha
Hotel Rosamar Garden Resort se nachází v jednom z největších měst na pobřeží Costa Brava - Lloret de Mar, cca 200 m od hlavní promenády. U promenády a v centru letoviska (pár minut chůze) jsou restaurace, bary, diskotéky, kavárny a obchody. Na letiště ve městě Gerona je to cca 30 km a na letiště v Barceloně cca 95 km od hotelu Rosamar Garden Resort.

Pláž
Hotel Rosamar Garden Resort se nachází 200 m od široké písčito-oblázkové pláže (zátoková, hlavní pláž v Lloret). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (cca 6 EUR/osoba/den).

Vybavení
Recepce, lobby, výtahy, hlavní restaurace, snack bar/kavárna, 4 bazény (jeden vnitřní, jeden se skluzavkami a velké brouzdaliště s pirátskou lodí), dětské hřiště s vodními děly, bazén typu „lazy river“ pro nejmenší, dětské hřiště, miniklub, parkoviště (za poplatek). Hotel poskytuje plážové osušky - zdarma (záloha cca 15 EUR).

Pokoje
Hotel Rosamar Garden Resort má 350 pokojů různých typů rozmístěných ve 2 budovách. Všechny pokoje jsou pohodlné a klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů), telefonem, satelitním TV, trezorem (za poplatek), ledničkou, balkonem nebo terasou (balkónový nábytek). Dětská postýlka do 2 let - zdarma. Domácí zvířata nejsou povolena.

Standardní pokoje (o rozloze cca 17 m²) - pro max. 4 osoby ( dítě do 2 let je zahrnuto do maximální obsazenosti pokoje), jako přistýlky jednolůžkové pohovky.

Strava
All Inclusive: snídaně, obědy a večeře jsou podávány formou bufetu, místní alkoholické a nealkoholické nápoje a občerstvení (např.: saláty, párky v rohlíku, pizza, zmrzlina během dne).

Sport a zábava
Hotel Rosamar Garden Resort organizuje animační program pro děti. Zdarma: wellness zóna (sauna, vířivka, posilovna), stolní tenis, minigolf.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.rosamarhotels.com

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/hiszpania-costa-brava-del-maresme/rosamar-garden-resort

Náš názor
Rušný hotel Rosamar Garden Resort s fantastickou rekreační zónou (za ni "+"). Dětské hřiště, bazény, pirátská loď, skluzavky a vodní děla zaručeně potěší nejmenší, kterými se budou zabývat rovněž profesionální animátoři. Komfortní pokoje a apartmány a pestrá jídla - to  jsou další výhody. Centrum Lloret bude poskytovat mnoho atrakcí pro ty, kteří hledají večerní zábavu. Tento hotel za ty peníze stojí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Sant Jordi Thalasso Spa

Poloha
Hotel Sant Jordi Thalasso Spa kompletne zrenovovaný v roku 2017, sa nachádza na okraji turistického letoviska Calella. Centrum rezortu je vzdialené cca 550 m (tam je veľa reštaurácií, obchodov a barov). Na letisko v Girone je to cca 40 km od hotela.

Pláž
Približne 300 m od hotela Sant Jordi Thalasso Spa sa nachádza dlhá, široká, piesočnato-kamienková pláž. Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 5 EUR / osoba).

Vybavenie
Recepcia, lobby, reštaurácia, kaviareň, slnečná terasa s ležadlami a slnečníkmi, bazén. Hotel poskytuje plážové osušky.

Izby
Hotel Sant Jordi Thalasso Spa má 37 luxusných izieb rôznych typov. Všetky sú klimatizované. Izby sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov, vaňa), satelitným TV, telefónom, minibarom (za príplatok), trezorom a balkónom (balkónový nábytok). Všetky izby sú pre max. tri osoby.
Izby Premium (s rozlohou cca 25 m²) s posteľou typu king size alebo 2x twin
Izby Prestige (s rozlohou cca 28 m²) s posteľou typu king size alebo 2x twin
Izby Suite (s rozlohou cca 35 m²) s oddelenou obývacou časťou a spálňou, v izbách je vždy posteľ typu king size a ďalšia vaňa.

Strava
Raňajky v cene. Večera za príplatok.

Šport a zábava
V budove Silence Thalasso & Spa (vzdialená cca 80 m) je hosťom k dispozícií (3 hodiny denne v cene hotela, minimálny vek dieťaťa, ktoré môže využívať vodný systém je 3 roky, deti môžu byť vo wellness iba v hodinách od 13:00- 16:00): posilňovňa, bazén (25 mx 2,5 m) s vyhrievanou vodou, bazén s vodnou masážou, relaxačná zóna. Ošetrenie tváre a tela za poplatok.

Internet
V areáli celého hotela je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.hotelsantjordi.com

Náš názor
Jediný 5 * hotel v tejto časti pobrežia. Komorný (iba 37 izieb), butikový, s elegantnými izbami v inteligentnej technológií. Navyše dizajn prepracovaný do najmenšieho detailu a kuchyňa na základe najkvalitnejších ingrediencií. Ďalšou výhodou je možnosť využitia neďalekého Silence Thalasso & Spa.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie (7 nocí), stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu počas poznávacej časti, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: povinný katalánsky poplatok (cca 1,2 EUR / osoba / deň), vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide, ďalšie jedlá, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide a povinného katalánskeho hotelového poplatku - cca 135 EUR / osoba (povinný poplatok sprievodcovia formou balíčku).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Skarby Północnego Wybrzeża
Kód zájazdu: HFP

Program

Hlavné mesto Costa Bravy - Girona • Besalu – katalánske Benátky • Empuriabrava • Port Lligat a Figueres • mesto templárov - Carcassone • ostrovy Medas • pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu na Costa Brava!

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Transfer do hotela na Costa Brava / Maras. Vo večerných hodinách večera a prenocovanie. Klienti, ktorí priletia do Girony v neskorých večerných hodinách, nemajú v tento deň večeru.

Deň 2
Po raňajkách voľný čas. Čoskoro popoludní výlet do Barcelony, počas ktorého uvidíme medzi inými diela slávneho architekta Antonia Gaudího: chrám Sagrada Familia (zvonku) a Park Güell; gotickú štvrť s katedrálou, kráľovský palác, námestie sv. Jakuba (svätý patrón Katalánska) so sídlom vlády mesta a oblasti a Las Ramblas – najslávnejšiu ulicu Barcelony. Voľný čas. Následne prejazd na prehliadku slávnych tancujúcich fontán. Návrat do hotela okolo 23:30. Pre fanúšikov futbalu - vstup na štadión FC Barcelona Camp Nou (za poplatok cca 26 EUR / osoba). V tento deň namiesto večere obedový balíček.

Deň 3
Po raňajkách výlet do jednej z najkrajších častí Katalánska - do Girony, ktorá je hlavným mestom regiónu a druhým mestom komunity. Nádherne zachovalé stredoveké mesto s najväčšou katedrálou Európy a židovskou štvrťou nám umožní zažiť atmosféru stredoveku. Ku koloritu mesta prispieva jeho umiestnenie na brehu rieky Onyar, ktorej brehy spájajú početné mosty, vrátane jedného navrhnutého samým Alexandrom Gustavom Eiffelom. Následne prejazd do Besalu, malebného mestečka. Uvidíme tu: stredoveké staré mesto, dokonale zachovalú židovskú štvrť, jediné kúpele na Pyrenejskom polostrove, stredoveký most s dĺžkou 150 m. Návrat na večeru a prenocovanie v hoteli na pobreží Costa Brava / Maresme.

Deň 4
Po raňajkách nasleduje celodenný výlet ku stredovekej pevnosti Carcassone. Cestou budeme obdivovať krajinu francúzskych vín. V Carcassone príjemne strávime čas prechádzkou úzkymi uličkami starého mesta obklopeného stredovekými hradbami. Na spiatočnej ceste návšteva mesta templárov - Perpignane, mesta na hranici medzi Francúzskom a Španielskom, kde si prezrieme staré mesto. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 380 km)

Deň 5
Po raňajkách nasleduje voľný čas na kúpanie a opaľovanie. Pre záujemcov (za príplatok cca 39 EUR / osoba) odporúčame plavbu loďou s preskleným dnom k ​​mestečku Tossa de Mar nazývanému perlou Divokého pobrežia, ktoré sa už v 50. rokoch 20. storočia stalo mekkou pre španielske a francúzske bohémy. Francúzsky maliar Marc Chagall bol fascinovaný klímou Tossy a nazval ju nebeským rajom. Stredoveké hradby spoločne s dobre zachovalým starým mestom patrí medzi najmalebnejšie miesta pobrežia. Navyše široká pláž, obchody, reštaurácie a kaviarne. Na záver návšteva vínnej pivnice - odporúčame ochutnávku miestnych vín a likérov. Večera a prenocovanie v hoteli.

Deň 6
Po raňajkách pokračujeme v preskúmavaní severnej oblasti Katalánska. Tento deň objavíme krásu divokej pobrežnej krajiny a miest spojených s umelcom Salvadorom Dalím. Tramuntana, silné vetry často dujúce v týchto oblastiach a divoká krása tunajšieho pobrežia sú neoddeliteľnou súčasťou Dalího umenia. Navštívime staré rybárske mesto Cadaques, kde Dalí strávil časť svojho života a tiež Port Lligat, kde dodnes stojí umelcov dom. Následne pôjdeme do mesta Figueres, kde sa nachádza múzeum Salvadora Dalího. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 150 km)

Deň 7
Po raňajkách nasleduje voľný čas na kúpanie a opaľovanie. Pre záujemcov (za príplatok cca 40 EUR / osoba) odporúčame výlet k Montserrate. Je to monumentálny a obrovský horský masív so strmými stenami a vrcholkami pripomínajúcimi veže a bašty. Keď človek stojí pri úpätí hory, je treba veľa zakláňať hlavu, aby bolo medzi zvislými stenami vidieť slávny benediktínsky kláštor umiestnený na úzkej rímse (721 m n. m.). Ide o hlavnú mariánsku svätyňu Katalánska. Počas pobytu v tomto duchovnom centre Katalánska navštívime baziliku s jej najcennejším predmetom adorácie sochou La Moreneta - Čierne Matky Božej z Montserrat. Večera a prenocovanie.

Deň 8
Ráno raňajky (v prípade ranného odletu do Poľska nedostane klient raňajky) a vysťahovanie.
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko.
- Klienti pokračujúci v pobyte - transfer do vybraného hotela.

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.
- V hoteloch v Katalánsku sa musí platiť pobytová taxa - cca 1,2 EUR / osoba / deň (to sa týka aj pobytových hotelov).

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/skarby-polnocnego-wybrzeza/zakwaterowanie-hfp 

Informácie o hoteloch

Hotely ** / *** (7 nocí v hoteli na Costa Brava / Maresme).

Izby: dvojlôžkové a trojlôžkové izby (trojlôžková izba je zvyčajne dvojlôžkovou izbou s prístelkou), všetky sú s vlastnou kúpeľňou, často tiež s telefónom a TV.

Strava: kontinentálne raňajky a večere.

Upozornenie! Je tu možnosť predĺženia pobytu na pobreží Costa Brava, Costa del Maresme.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

21. 09. - 29. 09. 2019 (8 dní)
Poznaň polopenzia
751 € 903 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €