Ubytování PHI Obrázok0
Ubytování PHI Obrázok1
Ubytování PHI Obrázok2
Ubytování PHI Obrázok3
Ubytování PHI Obrázok4
Ubytování PHI Obrázok5
Ubytování PHI Obrázok6
Ubytování PHI Obrázok7
Ubytování PHI Obrázok8
Ubytování PHI Obrázok9
Ubytování PHI Obrázok10
Ubytování PHI Obrázok11
Ubytování PHI Obrázok12

Portugalsko a Španielsko - pol na pol

Španielsko - Sevilla
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie (7 nocí), stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu počas poznávacej časti, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

 Základná cena nezahŕňa: vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, miestnu pobytovú taxu v Lisabone (cca 1 EUR / osoba / deň), systém Tour Guide, ďalšie jedlá, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, prepitného pre vodičov, systému Tour Guide - cca 170 EUR (povinný poplatok sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Program

Lisabon - mesto markízy de Pombal • kláštory UNESCO - Jeronymov, Alcobaça a Batalha • Fatima • akademická Coimbra • Kaplnka lebiek v Evora • Córdoba - stredoveké hlavné mesto chalifátu • Sevilla - hlavné mesto Andalúzie s nádhernou gotickou katedrálou • Cádiz - prístav založený Féničanmi • Punta Europa na Gibraltári • pre záujemcov možnosť stráviť ďalší týždeň v Algarve alebo na pobreží Costa de la Luz

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete transfer do hotela v oblasti Algarve. Vo večerných hodinách večera a prenocovanie. Klienti, ktorí priletia do Faro v neskorých večerných hodinách nemajú v tento deň večeru.

Deň 2
Po raňajkách prejazd do Sevilly. Prehliadku mesta začneme panoramatickou jazdou autobusom po prístavnej štvrti El Arenal známej vďaka Plaza de Toros de la Maestranza (čiže najveľkolepejšej aréne býčích zápasov v Španielsku), po promenáde Krištofa Kolumba (Cristobal Colon), k soche Carmen, Torre del Oro (Zlatá veža, 12hraná veža z maurskej doby). Uvidíme tiež oblasť Národného parku Márie Luisy s krásnym námestím Plaza de España - vizitkou mesta. Následne prechádzka najstaršou štvrťou Santa Cruz, okolo obrovskej gotickej katedrály a maurskej zvonice La Giralda. Pre záujemcov plavba loďou po Guadalquivir (cca 16 EUR / osoba). Večera a prenocovanie v okolí Sevilly. (Trasa cca 250 km)

Deň 3
Po raňajkách odchod na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Následne výjazd na gibraltársku skalu, jediné miesto v Európe, kde žijú opice vo voľnej prírode, vstup do jaskyne sv. Michaela a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupu na Main Street (Gibraltár je obchodnou bezcolnou zónou). Upozornenie! Po Gibraltári sa cestuje minibusmi alebo taxíkmi s anglicky hovoriacimi vodičmi-sprievodcami. Celá skupina sa schádza pri určitej turistickej atrakcií, kde nás počas prehliadky prevedie poľsky hovoriaci sprievodca zájazdu. Následne prejazd do Cádizu, bývalého najväčšieho prístavu Španielska. Prezrieme si starý prístav, opevnenia brehov, široké nábrežné aleje (alamedas) a úzke uličky starého mesta s novou katedrálou. Návrat do hotela v okolí Sevilly. Večera a prenocovanie. (Trasa cca 500 km). Záujemcom odporúčame večernú ukážku flamenca v Seville (cena cca 40 EUR / osoba).

Deň 4
Po raňajkách prejazd do Córdoby. Staré mesto budí dojem, akoby sa tu zastavil čas: úzke dláždené uličky, medzi ktorými odporúčame navštíviť slávnu Kvetinovú ulici. Tajomné zákutia a kované železné brány, to všetko nás zavedie späť do stredoveku. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí Mezquita (čiže Veľké mešity, stavané od 8. storočia) a Puente Romano, rímsky most cez mohutnú rieku Guadalquivir. Večera a prenocovanie v okolí Évory (Portugalsko). (Trasa cca 500 km)

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Evory a prehliadka tohto krásneho mesta zapísaného na zozname UNESCO. Uvidíme okrem iného: Rímsky chrám bohyne Diany, kostol Sao Francisco s kaplnkou lebiek, jezuitskú akadémiu s prekrásnymi krížovými chodbami, meštianske domy s tepanými rohovými balkónmi a vysokými oknami. Ďalším bodom programu bude Coimbra - akademické centrum ležiace pri rieke Mondego. Uvidíme staré mesto, hodinovú vežu Torre, starú univerzitu, Biblioteca Joanin (nádhernú barokovú budovu), arkádové budovy Sala Grande dos Actos, v ktorých sa organizujú akademické slávnosti. Večera a prenocovanie v okolí Fatimy. (Trasa cca 300 km)

Deň 6
Po raňajkách prejazd do Fatimy, kde navštívime svätyňu Panny Márie Ružencovej, v ktorej je oltár so zobrazením scény Zjavenia trom deťom: Lucii, Franciscovi a Jacintovi.
Upozornenie! Do baziliky nemožno vstúpiť v klobúkoch, šortkách, atď. - je nevyhnutné skromné ​​oblečenie. Prejazd do Batalhy. Mesto Batalha je známe predovšetkým vďaka kláštoru Santa Maria da Vitoria, ktorý bol postavený na počesť víťazstva kráľa Jána I. nad Španielmi pri neďalekej osade Aljubarrota. Kláštor je považovaný za skvost neskorej gotiky. Skladá sa okrem iného z: trojloďovej baziliky s priečnou loďou, kaplnky Zakladateľa, kde bol pochovaný kráľ Ján I. s manželkou Filipou z Lancasteru; Kráľovského podlubia s bohato zdobenými kružbami alebo Nedokončenej kaplnky. Prejazd do Alcobaca. V Alcobaça sa nachádza cisterciánske opátstvo, skvelý príklad cisterciáckej gotickej architektúry, s najväčším kostolom v Portugalsku. Odporúčame prehliadku hrobky kráľa Petra I. a jeho tragicky zosnulej milenky Inês Pérez de Castro, siene kráľov, kuchyne alebo podlubia. Večera a prenocovanie v okolí Lisabonu. (Trasa cca 250 km)
Pre záujemcov za poplatok Fado večer (cena cca 40 EUR / osoba).

Deň 7
Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Portugalska. V programe návšteva Belémskej veže, kláštora sv. Jeronýma (UNESCO) - postaveného k pocte moreplavca a objaviteľa Vasco da Gama a jeho expedície do Indie, Pamätník objaviteľov symbolizujúci dávnu veľmoc koloniálneho Portugalska. Následne prejazd do centra a prechádzka po najslávnejších štvrtiach Lisabonu - Baixa a Alfama: Praca Rossio, Rua Augusta, katedrála la Se. Budeme môcť obdivovať majstrovskú architektúru výťahu sv. Justyna a lisabonskej kamenice s fasádami pokrytými azulejos - preslávenými portugalskými keramickými kachličkami. Ďalším bodom programu bude výstavný areál Expo '98, obzvlášť odporúčame nádherné oceanárium Pavilhão dos Oceanid - komplex piatich veľkých akvárií, v ktorých sa nachádza morská flóra a fauna: od sardiniek po žraloky, tučniaky a koraly. Na záver prehliadky prejdeme k neobvyklému vyhliadkovému miestu. Na podstavci veľkej sochy Krista Kráľa sa nachádza vyhliadková plošina, ktorá ponúka nezabudnuteľný panoramatický výhľad na Lisabon. Prejazd na pobrežie Algarve. Večera a prenocovanie. (Trasa cca 280 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie.
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko vo Faro. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostanú klienti raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Algarve alebo na španielskom Costa de la Luz - po raňajkách vysťahovanie, voľný čas. Popoludní transfer do vybraného hotela (v niektorých termínoch doprava letecky).

 Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.
- V hoteloch v Lisabone je pri ubytovaní vyberaná pobytová taxa - cca 1 EUR / osoba / deň (poplatok platí pre osoby staršie ako 13 rokov).

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/portugalia-i-hiszpania-pol-na-pol/zakwaterowanie-phi 

Informácie o hoteloch

Hotely: *** nachádzajúce sa mimo navštevované mestá

Izby: jednolôžkové, dvojlôžkové, trojlôžkové (z toho trojlôžková izba je zvyčajne dvojlôžková izba s prístelkou), všetky s vlastnou kúpeľňou a WC, často s telefónom, rádiom a klimatizáciou.

Vybavenie: hotelová reštaurácia a bar

Strava: kontinentálne raňajky a servírovaná večera

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

21. 10. - 28. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
703 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €