Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok0
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok1
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok2
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok3
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok4
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok5
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok6
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok7
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok8
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok9
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok10
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok11
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok12
Tarisa Resort & Spa okruh Rajská dovolenka Obrázok13

Rajská dovolenka

Maurícius
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Casuarina Resort & Spa

Poloha
Casuarina Resort & Spa
sa nachádza na severozápadnom pobreží ostrova, v tesnej blízkosti nádhernej pláže Trou aux Biches, 5 km od rušného mestečka Grand Bay. Letisko je vzdialené asi 70 km.

Pláž
Casuarina Resort & Spa
leží 100 metrov od bielej, piesočnatej pláže Trou aux Biches, vyhlásená ako jedna z najkrajších na ostrove (víťaz World Travel Awards v kategórii Best World Beach v roku 2011). Treba na ňu prejsť cez ulicu. Ležadlá, slnečníky a plážové osušky sú k dispozícii hosťom zdarma.

Vybavenie
Recepcia (otvorená celý deň), tri reštaurácie a vonkajší bar, umiestnený medzi dvoma vonkajšími bazénmi (jeden s vírivkou a výhľadom na záliv), ležadlá a slnečníky pri bazéne. Na recepcii je možné zameniť valuty. V areáli hotela sa nachádzajú butiky. Hotel ponúka úschovňu batožiny.

Izby
Casuarina Resort & Spa
ponúka 93 komfortne zariadených izieb pre dve osoby (s možnosťou až štyroch prísteliek pre deti, na vyžiadanie). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou, satelitným TV, telefónom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, trezorom, mini barom, príslušenstvom k príprave kávy a čaju a sušičom vlasov.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere - podávané formou bufetu, popoludňajšie občerstvenie (zákusky, káva a čaj servírované od 14:30 - 17:00). Od 11:00 - 23:00 sa podávajú neobmedzene nealkoholické nápoje a miestne liehoviny.

Šport a zábava
Klienti môžu využívať dva tenisové kurty (zdarma), stolný tenis, herňu, modernú posilňovňu, loď so sklenenou podlahou k obdivovaniu morského dna, vybavenie k vodnému lyžovaniu a windsurfingu, kajaky a vodné bicykle. Pre tých, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo s vodnými športmi, hotel organizuje zdarma každodenné lekcie s inštruktorom. Počas víkendových večerov pozývame na tematické večery. Pre deti vo veku 3 - 12 rokov, hotel ponúka animačný program v hotelovom klube pre najmenších. Možnosť rezervácie individuálnej starostlivosti pre deti (za príplatok). Za príplatok môžu hoteloví hostia využívať hotelové wellness, ktoré ponúka štyri procedúrové miestnosti, hammam a krytý bazén.

Internet
V hoteli je bezdrôtové pripojenie k Wi-Fi, k dispozícii na recepcii.

Miestne kategórie
***

Iné
www.hotel-casuarina.com

Náš názor
Vzhľadom k bohatému športovo - animačnému programu odporúčame hotel obzvlášť pre rodiny s deťmi. Udržiavaný a dobre vedený Casuarina Resort & Spa ponúka aj kvalitný program All Inclusive. Skvelý pomer kvalita - cena.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Westin Turtle Bay Resort & SPA

Poloha
Hotel Westin Turtle Bay Resort & SPA sa nachádza na severo-západnom pobreží ostrova Maurícius, neďaleko od najpopulárnejších atrakcií v regióne, vrátane múzea cukru a Botanickej záhrady Pamplemousses. Nachádza sa medzi Grand Bay, známy pre svoje bary a nočných klubov a hlavným mestom - Port Louis, s veľkým výberom obchodov a zábavy. Hotel Westin Turtle Bay Resort & SPA je umiestnený na pláži v odľahlej zátoke Turtle Bay. Vzdialenosť od Port Louis je 15 km a letisko 60 km.

Pláž
Hotel Westin Turtle Bay Resort & SPA sa nachádza priamo na krásnej pláži so zlatým pieskom, chránenou morskou faunou, prevažujú tu ideálne podmienky, napr. ak chcete praktizovať šnorchlovanie. Pre hostí sú ležadlá a slnečníky - zadarmo

Vybavenie
Recepcia s priestrannou vstupnou halou, štyri reštaurácie, dva bary, dva vonkajšie bazény (jeden s výhľadom na oceán, druhý priamo na pláži), ležadlá, slnečníky a uteráky pri bazéne - zadarmo.

Izby
Hotel Westin Turtle Bay Resort & SPA bol otvorený v roku 2014, ponúka 190 komfortných, dobre vybavených dvojlôžkových izieb (možnosť jednej prístelky pre dieťa) s vlastným sociálnym zariadením. Všetky izby majú balkón alebo terasu.
Deluxe izby - 63m2
Grand Deluxe izby - 76 m2
Junior Suite - 124 m2, s oddelenou časťou denného odpočinku.
Všetky izby sú vybavené televíziou, telefónom, trezorom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, mini-barom (za poplatok), príslušenstvo pre prípravu kávy a čaju, žehličkou a žehliacou doskou.

Stravovanie
Raňajky a večere formou bohatého bufetu. Nápoje navyše za poplatok. Možnosť doplatku do plnej penzie (obohatený s obedom) alebo All Inclusive.

Šport a animačné programy
Zákazníci môžu zdarma využívať posilňovňu (24hod), tenisový kurt, vodné lyžovanie, kanoe, vodné bicykle a člny so skleneným dnom. Za poplatok môžu využívať služby ponúkané v potápačskom centre v susednom hoteli Le Meridien. Súčasťou komplexu je aj kúpeľné centrum (za poplatok), ktoré ponúkajú masáže, manikúru, pedikúru a kozmetické procedúry pre tvár a telo.

Internet
V hoteli Westin Turtle Bay Resort & SPA je bezplatné Wi-Fi dostupné vo všetkých izbách aj v celom hoteli.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
http://www.westinturtlebaymauritius.com/

Náš názor
Nový a moderný hotel známej siete WESTIN odporúčame náročným zákazníkom. Veľmi priestranné izby poskytujú pohodlie a komfort pokoja a početné turistické atrakcie v tejto oblasti vám nedovolí sa nudiť. Hotel bol veľmi chválený našimi turistami v sezóne 15/16. Vrelo odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet pravidelnou klinkou na Mauricius (s přestupem v jednom z evropských přístavů), transfery: letiště - hotel - letiště, program viz níže, letištní taxy, ubytování ve vybraném hotelu (v závislosti na vybraném termínu - 7 nebo 14 nocí, strava: snídaně a večeře), služby polského zástupce během odbavení na letišti, služby polsky mluvícího průvodce - vedoucího skupiny během poznávací části zájezdu, balíček pojištění TU Europa varianta "základní" (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (jak je uvedeno v popisu), další jídla a nápoje a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) jsou ve výši cca 170 EUR/osoba a zahrnují: vstupenky, odletové taxy, průvodce a spropitné.

Program

Port Louis • pták Dodo - symbol ostrova • země sedmi barev • tyrkysové laguny • korálové útesy • obří želvy v parku Casela • Viktorie královská • aktivní odpočinek, potápění, rybaření, parasailing • možnost výběru jednoho ze šesti hotelů během objezdu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet na Mauricius pravidelnou linkou (s přestupem).

Den 2
Přílet na Mauricius, transfer do hotelu. Ubytování v hotelu dle začátku ubytovacího dne. Volný den na odpočinek a aklimatizaci. Dovolená na Mauriciu je skvělým nápadem jak strávit evropskou zimu v teplém, příjemném klimatu. Ostrov má hodně co nabídnout. Kromě nádherných pláží se světlým, měkoučkým pískem a tyrkysovou vodou uvidíte nádherné korálové útesy, tropické rostliny, zajímavá zvířata a četné přírodní kuriozity, jako například zemi sedmi barev v okolí pohoří Chamarel. Ve večerních hodinách večeře v hotelu.

Den 3
Snídaně. Návštěva hlavního města ostrova - Port Luis. Prohlídku začneme u Aapravasi Ghat - skupiny budov zapsaných v roce 2006 na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, které v letech 1849 - 1923 sloužily jako vstupní brána pro ekonomické migranty z Indie. Toto je jedno z mála míst tohoto druhu na světě. Dále se vydáme k pevnosti Fort Adelaide (známe jako Citadela). Z pevnosti z roku 1834 se rozprostírá nádherný výhled na hlavní město a hory Moka. Následně přejezd centrem města s koloniální architekturou včetně divadla a budovy parlamentu. Následně se vydáme do Blue Penny Museum, věnované historii a umění ostrova. Sbírka obsahuje starožitné námořní mapy, obrazy, sochy, rytiny a známky, včetně příkladů známých poštovních známek v hodnotě jednoho a dvou centů vydaných v roce 1847 na Mauriciu. Tyto známky, vytištěné v množství 500 kusů technikou hlubotisku, jsou považovány filatelisty za jedny z nejcennějších na světě a mimořádnosti jim dodává fakt, že s největší pravděpodobností zůstalo pouze 27 exemplářů na celém světě. Následně návštěva Le Caudan Waterfront - moderního centra města a volný čas na tržišti, kde si můžete koupit čerstvé ovoce a zeleninu, ale také suvenýry za příznivé ceny. Na závěr dne uvidíme Eureka House z 19. století, koloniální dům postavený v roce 1830. Nachází se u řeky Moka a je příkladem bohatství aristokracie. Má 109 dveří a oken. V současné době je muzeem, které je krásně začleněné do zahrady anglického stylu. Poblíž se nachází vodopád. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 60 km)

Den 4
Snídaně. Na začátek se vydáme se vydáme do nestarší botanické zahrady na jižní polokouli a jedné z nejkrásnějších v této části světa, která zabírá plochu téměř 33 ha. Doporučujeme shlédnout krásné exempláře Viktorie královské, vodní rostliny vyskytující se především v povodí Amazonky. Její listy dosahují až 3 m v průměru. Následuje návštěva Muzea cukru. Během návštěvy muzea se seznámíme s historií Mauricia a uvidíme, jak kdysi vypadal cukrářský průmysl na ostrově. Budeme mít možnost ochutnat různé sladkosti a nejlepší rum na ostrově. Nakonec se vydáme ke koloniálnímu domu Labourdonnais - toto místo nám odhalí životní styl mauricijské elity z 19. století. Krásný obnovený dům postavený v roce 1859 má mnoho tajemství, okolí a krásná zahrada s tropickými rostlinami je vizitkou místního dědictví. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 40 km)

Den 5
Po snídani se vydáme na Trou-aux Cerfs - vyhaslý kráter sopky a nejvyšší bod města Curepipe, kde žije cca 80 000 lidí. Vědci se domnívají, že se vulkán může každou chvíli probudit. Tento den navštívíme také park Casela, kde na 14 ha endemického lesa budeme moci potkat exotická zvířata - např. lvy, nosorožce, antilopy, žirafy. Následně přejedeme do okolí pohoří Chamarel. Zajímavostí tohoto místa je země měnící se mnoha pastelovými barvami. Celek tvoří nádherný obraz vytvořený přímo přírodou. Okolí Chamarel je známé díky pěstování kávy a díky jednomu z nejkrásnějších vodopádů na ostrově. Prohlídku zakončíme návštěvou v nejzápadnější části ostrova - na poloostrově Le Morne Brabant. Toto okouzlující místo bylo v roce 2008 zapsáno na seznamu UNESCO. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 6
Po snídani pojedeme k sopečnému jezeru Ganga Talao, které leží cca 600 m n. m. Zde se nachází nejposvátnější místo hinduistického náboženství na Mauriciu - chrám zasvěcený Šivovi. Následně se vydáme na podmanivý výlet na čajové plantáže, kde uvidíme postup výroby a ochutnáme různé druhy čaje v malebně umístěné restauraci. Během cesty uvidíte pěstování vanilky a objevíme, jak se vyrábí rum známé značky St. Aubin. Dalším bodem výpravy bude Gris Gris - nejjižnější bod ostrova, kde se majestátní vlny oceánu tříští o vulkanické útesy. Na závěr navštívíme La Vanille Crocodile Park, malebnou a idylickou přírodní rezervaci. Můžeme se zde setkat s krokodýlem nilským, obří želvou a krásnými motýly. Návrat do hotelu, večeře, přenocování. (Trasa cca 150 km).

Den 7 - 8
Pobyt ve vybraném hotelu - volný čas na odpočinek, opalování a koupání. Možnost využít fakultativní výlety. Doporučujeme plavání s delfíny, plavbu na blízké ostrovy nebo potápění na korálových útesech. Celý seznam fakultativních výletů Vám představí průvodce na místě.

Den 9
Po snídani volný čas. Transfer:
- Klienti, kteří si zaplatili prodloužení dalšího týdne na Mauriciu - transfer do vybraného hotelu.
- Klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a let do Polska. Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.
BĚHEM POZNÁVACÍ ČÁSTI ZÁJEZDU JE MOŽNÉ UBYTOVÁNÍ V JEDNOM Z HOTELŮ: CASUARINA RESORT & SPA, LE MERIDIEN ILE MAURICE, TARISA RESORT & SPA.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety po okolí

Doporučujeme využít fakultativní výlety, během kterých poznáme dvě nejoblíbenější aktivity na Mauriciu: parasailing a chůzi po dně oceánu v průhledné helmě naplněné vzduchem.
Milovníci zvířat si mohou zaplavat s delfíny, průzkumníky zveme na trekking k vodopádům Les Sept Cascades.
Teplé vody Indického oceánu jsou nádherným místem na klidné odpoledne strávené na katamaránu, ale také na prozkoumávání podvodního světa korálových útesů a potopených lodí.
Rybáře zveme na lov obrovských merlinů a buclatých bonitů. S trochou štěstí lze zde také vylovit zelenozlatou rybu - delfin.

Informácie o hoteloch

Hotel Tarissa Resort & Spa sa nachádza v Mont Choisy, pozdĺž severného pobražia ostrova Maurícius, kde je jedna z najkrásnejších piesočných pláží na ostrove. O 5 km ďalej sa nachádza turistické letovisko ostrova - Grand bay s mnohými kaviarňami, reštauráciami, obchodmi a s ďalšou zábavou.

Izby
Dvojlôžkové izby (možnosť 1 prístelky) s vlastným sociálnym zariadením. Všetky izby majú terasu alebo balkón. Sú vybavené satelitnou TV, telefónom, trezorom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, sušičom vlasov.

Miestna kategória
***

Vyššie uvedený text je preklasom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

31. 01. - 09. 02. 2020 (10 dní)
Varšava polopenzia
1 496 €
14. 02. - 23. 02. 2020 (10 dní)
Varšava polopenzia
1 667 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €