Lido Corfu Obrázok0
Lido Corfu Obrázok1
Lido Corfu Obrázok2
Lido Corfu Obrázok3
Lido Corfu Obrázok4
Lido Corfu Obrázok5
Lido Corfu Obrázok6
Lido Corfu Obrázok7
Lido Corfu Obrázok8
Lido Corfu Obrázok9
Lido Corfu Obrázok10
Lido Corfu Obrázok11
Lido Corfu Obrázok12
Lido Corfu Obrázok13
Lido Corfu Obrázok14
Lido Corfu Obrázok15
Lido Corfu Obrázok16
Lido Corfu Obrázok17
Lido Corfu Obrázok18

Lido Corfu

Grécko
Pobytové
Wi-Fi
komorní, malý
Tichý, mimo město
Blízko letiště, krátký transfen
Bazén se sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Lido Corfu je obklopen zelení. Nachází se v oblíbeném městě Benitses-Tsaki. Nedaleko najdete obchody, stylové taverny, bary a restaurace. Hned vedle hotelu se nachází autobusová zastávka, odkud se dostanete do hlavního města ostrova a dalších blízkých letovisek. Letiště Korfu je vzdáleno cca 14 km. 

Pláž
Soukromá hotelová pláž se nachází cca 300 m od hotelu. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Na hotelové pláži se nachází minibar s vodou a nealkoholickými nápoji v rámci All Inclusive. Vedle hotelové pláže se nachází městská pláž, kde jsou lehátka a slunečníky za příplatek (cca 8 EUR/set).

Vybavení
24hodinová recepce, prostorná lobby, restaurace "Ionion", bar "Stone", venkovní bazén s odděleným brouzdalištěm, dětské hřiště, sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu. Bez plážových osušek.

Pokoje
Hotel Lido Corfu má celkem 48 vkusných a moderních pokojů (kompletně zrekonstruovaných v letech 2014/2015). Všechny pokoje jsou klimatizované. Jsou vybaveny koupelnou, klimatizací, ledničkou, satelitním TV, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den) a balkonem nebo terasou. Většina pokojů je orientována směrem k moři.

Pokoje typu Superior - dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 přistýlek pro děti).

Strava
All Inclusive: snídaně (08:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (19:00-20:45) formou bufetu. Během dne (10:00-22:00) se v baru u bazénu podávají místní nealkoholické a alkoholické nápoje a lehké občerstvení (16:45-18:00).

Sport a zábava
Za poplatek: vodní sporty na pláži (nabízí místní kancelář).

Internet
V lobby internet Wi-Fi - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.lidocorfusun.gr

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 3 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/korfu-wczasy/lido-corfu

Náš názor
Hotel Lido Corfu doporučujeme vzhledem k atraktivní ceně a pokojům po rekonstrukci. Kromě toho je hotel známý svou přívětivou rodinnou atmosférou a je vždy připraven pomoci. Díky své poloze je dobrou volbou pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou a chtějí prozkoumat ostrov.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Ostatné

KORFU základné informácie

Čas
+ 1 hodina oproti času v ČR

Úradný jazyk
Novogréčtina.

Mena
EUR - Euro. Môžete platiť kreditnou kartou a využívať bankomaty.

Prepitné
Je zvykom nechávať drobné peniaze ako prepitné. To platí najmä u vodičov počas výletov do okolia a u čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je už pripočítané k účtu.

Vízum
Občania ČR môžu cestovať do Grécka na základe platného občianskeho preukazu.

Orientačné ceny
Obed v krčme 10 EUR; 1 l vody cca 1 EUR; pivo v bare od 2 EUR; káva v kaviarni od 2 EUR.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Na mnohých miestach sú poštové schránky, často bývajú tiež v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú v celom Grécku. Náklady na roaming v českej mobilnej sieti si prosím overte u svojho operátora ešte pred odletom.

KORFU
Jeden z najkrajších gréckych ostrovov, ktorý sa nachádza v tyrkysových vodách Iónskeho mora, v blízkosti pobrežia Albánska. Korfu fascinuje návštevníkov rozmanitosťou svojej krajiny. Nájdeme tu krásne zelené kopce porastené cyprusmi a olivovými hájmi, rozsiahle citrusové sady, vinice a hory, ale predovšetkým na východnom a severnom pobreží ostrova krásne piesočné pláže a skalnaté, divoké pobrežie na strane západnej. Hlavným mestom ostrova je mesto Korfu, ktoré bolo zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Paleokastritsa
Najznámejšia malebná časť ostrova sa nachádza na západnom pobreží ostrova a láka turistov svojimi úžasnými výhľadmi - krištáľovo čistá tyrkysová voda a nad ňou týčiace sa útesy vytvárajú jedinečný obraz. Odporúčame miesto i milovníkom potápania.
Paleokastritsa je najnavštevovanejším miestom na Korfu, je istým symbolom ostrova.

Sidari
Toto malé mestečko na severe ostrova ponúka krásne, piesočné pláže, z ktorých najznámejšia je - Canal d'Amour. Táto pláž je známa svojimi útesmi a skalnými formáciami, ktorých tvary prebúdzajú ľudskú fantáziu. Je tiež populárnou turistickou destináciou.

Dassia
Malá rybárska dedina na východe ostrova láka turistov svojimi tavernami, barmi, diskotékami a niekoľkými krásnymi plážami, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Vzhľadom k malej vzdialenosti od mesta Korfu je Dassia tiež dobrým východiskovým bodom pri návšteve hlavného mesta ostrova.

Acharavi
Turistické letovisko, ktoré sa nachádza v severnej časti ostrova Korfu, na úpätí hory Pantocrator. Tam sa nachádza turistické stredisko s mnohými reštauráciami, tavernami a obchodmi so suvenírmi, ktoré ponúkajú široký výber výrobkov z olivovníka. Miesto je hojne navštevované rodinami s deťmi.

Kontokali
Známe turistické letovisko sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta ostrova, mesta Korfu. Spolu s neďalekou Gouviou vytvára mimoriadne zaujímavé miesto s početnými barmi, tavernami, reštauráciami, diskotékami a malým prístavom, ktorý priťahuje mnoho turistov. Kontokali je pokojným miestom, zvádzajúce na oddych, zatiaľ čo Gouvia ponúka rušný nočný život. Vďaka lacným a častým spojom miestnej verejnej dopravy sa ľahko dostanete do mesta Korfu.

Gouvia - bola malá rybárska dedina, ktorá sa v posledných rokoch rozrástla do moderného rekreačného strediska. Stredisko sa nachádza asi 7 km severne od mesta Korfu, na východnom pobreží ostrova. Gouvia sa nachádza v pokojnej zátoke a ponúka pláž a prístav, kde sú ukotvené jachty z celého sveta. V meste nájdete široký výber barov, reštaurácií a obchodov. Počas dňa je to pokojné miesto pre dovolenku, večer však ožíva a vyzýva k zábave.

Kavos - pôsobivý nočný život, zábavná dedina na juhu ostrova. Veľké množstvo barov a klubov priťahuje mladých ľudí z celej Európy. Kavos sa nachádza aj v blízkosti krásnej, divokej pláže Arkoudilas, kde sú tiež zrúcaniny kláštora zo 16. storočia, ktoré vás povzbudia k pešej turistike v pokojnejšej časti mesta.

Agios Stefanos - je malá dedina, ktorá sa nachádza na severozápadnom pobreží, ktoré je známe svojou dlhou piesočnou plážou, odkiaľ je výhľad na neďaleké ostrovy. Samotné mesto zachovalo klímu typickej gréckej rybárskej dediny. Útulná atmosféra priťahuje predovšetkým tých, ktorí hľadajú relaxáciu a pokojný odpočinok.

Odlety z: Varšavy, Katovíc, Poznane, Gdaňska, Vroclavi, Štetína, Bydhoště a Rešov. Stretnutie dve hodiny pred plánovaným odletom pri priehradke Rainbow Tours na letisku. Aktuálny letový poriadok si prosím skontrolujte na: r.pl/rozklady

Mapa

Počasie

Hodnotenie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.23 €