Little Bird

Grécko - Lesbos
Pobytové
S výhľadom na more
Štúdio
Apartmán s oddelenou spálňou
Wi-Fi
Tichý, za mestom
Bazén so sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Little Bird sa nachádza na kopci medzi Anaxos a Petrou, na severnom pobreží ostrova Lesbos, cca 65 km od letiska Mytilene. Najbližší obchod sa nachádza cca 3 km a reštaurácie cca 500 m od hotela. Možnosť dojazdu verejnou hromadnou dopravou do Anaxosu, Petry a Molyvosu z autobusovej zastávky cca 800 m od hotela Little Bird.

Pláž
Pláž Naxos sa nachádza cca 2 km a pláž v centre Petry cca 2,5 km od hotela Little Bird. Obidve pláže sú piesočné a verejné (ležadlá a slnečníky - za príplatok).

Vybavenie
Hotel Little Bird bol postavený v roku 2014 a má 13 apartmánov v niekoľkých vilách. Recepcia (otvorená v hodinách od 9:00-19:00), bar s nápojmi a občerstvením (za príplatok), bazén (otvorený od 9:00-20:00), bazén pre deti. Ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo, plážové osušky - za príplatok (5 EUR / pobyt). Za poplatok: práčovňa. V hoteli je parkovisko.

Izby
Našim klientom ponúkame elegantné apartmány s jednou alebo dvoma spálňami. Každý apartmán má výhľad na more a balkón alebo terasu. Sú vybavené individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, trezorom, kuchynským kútom s chladničkou, varnou kanvicou, kávovarom a kúpeľňou (sprcha, WC, sušič vlasov). Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov – zadarmo.

Strava
Stravovanie vlastné.

Šport a zábava
Hotel Little Bird neorganizuje animačný program.

Internet
V areáli hotela je Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.littlebirdlesvos.com

Iné
Cena zájazdu nezahŕňa pobytovú taxu, ktorej výška je 3 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcií pri ubytovaní.

Náš názor
Moderne zariadené apartmány vysokej kvality sa nachádzajú v pokojnej lokalite s nádherným výhľadom na záliv. Odporúčame párom, ktoré hľadajú ideálne miesto pre romantickú dovolenku.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet lietadlom, letiskové taxy, transfery: letisko - hotel - letisko, ubytovanie: 7 alebo 14 nocí, stravovanie podľa popisu ubytovania, služby poľského delegáta, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov) a ďalšie osobné výdavky. UPOZORNENIE! Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcií pri ubytovaní.

Program

Deň prvý
Odlety z Poľska. Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl /rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie alebo možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovanie z hotela a transfer na letisko. Návrat do Poľska.

Odlety z: Varšavy a Katovíc. Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl / rozklady.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

LESBOS - základné informácie

Mena
EUR - Euro. Možno platiť kreditnými kartami a využívať bankomaty. V turistických strediskách je veľa miest, kde je možné si zameniť americké doláre.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä pre vodičov počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je už pripočítané k účtu.

Vízum
Občania SR môžu cestovať do Grécka na základe občianskeho preukazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v Českej republike.

Úradný jazyk
Grécky jazyk.

Orientačné ceny
Obed v taverne od 8 EUR; 1 l vody 1,5 EUR; pivo v bare od 1,5 EUR; káva v kaviarni od 1 EUR.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Na mnohých miestach stoja poštové schránky, často bývajú tiež v hoteloch.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty možno zakúpiť v obchodoch a stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov. Telefónne karty stoja 6 eur (100 jednotiek). Mobilné telefóny fungujú po celom Grécku. Volanie do zahraničia je pomerne drahé. Zoznámte sa prosím s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho telefónneho operátora pred odchodom na dovolenku.

LESBOS
Tretí najväčší ostrov Grécka, ktorý sa nachádza v Iónskom mori na západnom pobreží Turecka. Takmer polovica jeho povrchu sú olivové háje. Hory pokryté smaragdovým borovicovým lesom, malebné zátoky vryté hlboko do pevniny, soľné panvy obývané kŕdľami plameniakov, prírodné kúpalisko a komorné prímorské mestečká s rodinnými tavernami, ktoré servírujú miestne špeciality a najlepšie ouzo v Grécku, tvoria ideálnu scenériu na oddych v naozajstnom gréckom štýle.

V oblasti

Molyvos
Očarujúce mestečko sa nachádza na severnom pobreží ostrova. Nad letoviskom sa týči hrad z byzantského obdobia, svahy kopca sú pretnuté klimatickými dláždenými ulicami, ktoré sa vinú medzi tradičnými kamennými budovami pokrytými červenými strešnými škridlami. Nájdeme tu obchody so suvenírmi, kaviarne a taverny, ktoré ponúkajú panoramatický výhľad na záliv ležiace na úpätí mestečka s malebným prístavom.

Petra
Malé turistické mesto niekoľko kilometrov južne od Molyvosu. Centrálne miesto zaujíma skala s kostolom Panagia Glykofilousa (v preklade Panny Márie Sladkobozkávajúcej), kam vedie cez sto schodov. Život mestečka sa zoskupuje pozdĺž piesočnatej pláže, pri ktorej nájdeme kaviarne, bary a taverny.

Anaxos
Pokojná dedina ležiaca východne od Petry. Zástavbu tu tvoria prevažne malé budovy s izbami, štúdiá a apartmány na prenájom, medzi ktorými môžeme nájsť tiež sady, záhrady a niekoľko obchodov. Úzke uličky vedú k piesočnatej pláži s promenádou, kaviarňami a tavernami. Ideálne miesto pre pokojnú dovolenku.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu

28. 08. - 11. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
1 137 €
28. 08. - 04. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
759 €
04. 09. - 18. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
1 083 €
04. 09. - 11. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
711 €
11. 09. - 18. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
664 €
11. 09. - 25. 09. 2019 (15 dní)
Katovice bez stravy
1 131 €
18. 09. - 25. 09. 2019 (8 dní)
Katovice bez stravy
664 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €