Studia Pantelis Obrázok0
Studia Pantelis Obrázok1
Studia Pantelis Obrázok2
Studia Pantelis Obrázok3
Studia Pantelis Obrázok4
Studia Pantelis Obrázok5
Studia Pantelis Obrázok6
Studia Pantelis Obrázok7

Studia Pantelis

Grécko - Skopelos
Pobytové
V/blízko centra
Štúdio
Komorný, malý
Wi-fi

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Studia Pantelis se nachází cca 350 m od přístavu, odkud lze plout na jiné ostrovy Sporad, např. Alonissos nebo Skiathos. Studia Pantelis leží jen cca 350 m od centra města Skopelos, hlavního města ostrova, s krásnou architekturou a kompletní turistickou infrastrukturou (obchody, taverny, bary, restaurace). Vedle hotelu je autobusová zastávka, ze které se lze dostat na hlavní pláže na ostrově - Velanio, Stafilos, Panormos a Milia. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 3 hodiny (včetně přepravy trajektem). 

Pláž
Studia Pantelis se nachází cca 350 m od městské písčito-oblázkové pláže. U pláže se nachází plážový bar s lehátky a slunečníky - za poplatek.

Vybavení
Recepce s ​​malou lobby. Přihlášení hotelových hostů probíhá v sousedním hotelu Rigas. Možnost využití bazénu v hotelu Rigas (cca 100 m).

Pokoje
Funkčně vybavená studia, která se skládají z denní místnosti, která je zároveň ložnicí pro dvě nebo tři osoby. Studia Pantelis jsou vybavena kuchyňským koutem se základním vybavením (lednička, sporák, nádobí a příbory), koupelnou s WC, balkonem nebo terasou (na balkoně/terase je zahradní nábytek - 2 židle + stůl). Kromě toho jsou vybaveny satelitním TV, klimatizací (individuálně nastavitelnou, zdarma). Kosmetické prostředky (prostředek na mytí nádobí atd.) vlastní.

Strava
Stravování vlastní. Je možnost doplatku za All Inclusive v sousedním hotelu Rigas.

Sport a zábava
Studia Pantelis neorganizují žádný animační program. Na pláži jsou k dispozici vodní sporty (za poplatek).

Internet
Možnost využití bezplatného Wi-Fi připojení k internetu v sousedním hotelu Rigas.

Místní kategorie
*

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 0,5 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Hodnocení klientů 
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/skopelos-i-skiathos-wczasy/studia-pantelis

 

Náš názor
Dobře udržovaná a pohodlná studia, která se nachází v blízkosti centra města Skopelos. Studia Pantelis jsou nejlepším ubytováním pro ty, jež si cení nezávislost a intenzivně prozkoumávají ostrov! Klienti, kteří dávají přednost klidnějšímu odpočinku, mohou využít nabídky All Inclusive v sousedním hotelu Rigas.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Cena zahŕňa: leteckú dopravu na Skiathos, letiskové poplatky, transfery letisko - hotel - letisko (vrátane trajektu Skiathos – Skopelos - Skiathos), ubytovanie na 7 alebo 14 nocí, strava podľa popisu vybraného ubytovania, služby poľského delegáta, balík poistenia TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, inú stravu než je uvedené v popise vybraného ubytovania, nápoje k jedlu (ak nie je uvedené v popise ubytovania inak) a ďalšie osobné výdavky.
Upozornenie! Cena nezahŕňa pobytovú taxu, ktorej výška je 0,5 - 4 EUR / izba / deň. Poplatok je povinný a hradí sa na recepcii pri ubytovaní.

Program

Deň prvý
Odlet z Poľska. Zraz na letisku 2 hod. pred plánovaným odletom na stanovisku Rainbow Tours. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori a opaľovanie. Môžete využiť aj ponuku fakultatívnych výletov.

Deň posledný
Vysťahovanie z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

Skopelos základné informácie

Mena
EUR - Euro. Platby kreditnou kartou sú prijímané na niektorých miestach, používanie bankomatov je možné v turistických strediskách. V letoviskách je veľa miest, kde si môžete zameniť britské libry alebo doláre USA. Neexistuje možnosť výmeny slovenských korún.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä o vodičoch počas výletov do okolia a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je pripočítané k účtu. Často sa v reštauráciách pripočítava 1 EUR na chlieb, ktorý je podávaný pred jedlom.

Vízum
Občania SR môžu cestovať do Grécka na základe platného občianskeho preukazu.

Čas
+ 1 hodina oproti času v Českej republike.

Orientačné ceny
Obed v taverne od 8-10 EUR; 1 l vody cca 1,5 EUR; pivo v bare od 2,5 EUR; káva v kaviarni od 2,5-4,5 EUR.

Pošta
Známka na pohľadnicu stojí 0,80 EUR. Pohľadnice so známkou je najlepšie ponechať na odoslanie na recepcii.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Telefónne karty možno zakúpiť v obchodoch a stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov, stoja 5 eur (100 jednotiek). Mobilné telefóny fungujú po celom Grécku, môžu však nastať problémy s pokrytím v hotelových budovách. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.

Skopelos
Malý ostrov, patriaci do egejského súostrovia Sporady, ktorý sa nachádza v tyrkysových vodách Egejského mora. Skopelos uchvacuje bujnou vegetáciou, tradičnou architektúrou a nádhernými plážami. Život tu plynie svojim skutočným gréckym rytmom! Skopelos a susediace Skiathos poslúžili ako pozadie známeho muzikálu "Mamma Mia".

Skopelos Town
Hlavné mesto a hlavný prístav ostrova, z ktorého môžete plávať na iné ostrovy Sporady: Skiathos a Alonissos. V centre nájdete ako piesočnatú pláž, tak i charakteristickú architektúru: labyrinty kamenných uličiek, nízke domy s červenou strechou, mnoho reštaurácií a taverien servírujúcich miestnu kuchyňu.

Glossa
Druhé najväčšie mesto na ostrove. Glossa sa nachádza v západnej časti ostrova.
Púta pozornosť predovšetkým úplne inou architektúrou, než je na celom ostrove.

Neo Klima
Malá dedina, ktorá sa nachádza asi 7 km od Glossy. Blízkosť najkrajších pláží - Elios a Hovolo - robí túto časť jednou z najviac atraktívnych miest na ostrove.

Panormos Bay
Mestečko sa nachádza v nádhernej zátoke, obklopené bujnou vegetáciou. Krásna piesočnato-kamienková pláž v Panormos bola ocenená Modrou vlajkou za čistú vodu. Panormos je krásne romantické miesto, ideálne pre milovníkov pokojnej dovolenky.

Pláž Stafilos a Velanio
Početné pláže na ostrove sú lákadlom pre všetkých milovníkov vodných športov! Dobre zorganizované, s kompletným vybavením a centrami, ponúkajúcimi kurzy a požičovne vybavenia.

Odlety z: Varšavy a Katovíc. K odbaveniu sa dostavte 2 hodiny pred plánovaným odletom k stánku cestovnej kancelárie Rainbow Tours na letisku.
Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: r.pl/rozklady

Výlety po okolí

Po stopách Mamma Mia - cca 30 EUR / 20 EUR (9:00 - 16:00)
Relaxačný výlet, ktorý umožňuje spoznať najkrajšie zákutia ostrova po stopách tvorcov Mamma Mia. Po zdolaní takmer 100 schodov navštívime kostol Agios Ioannis Sto Kastl, ktorý sa nachádza na skalnatom kopci a v ktorom sa natáčala posledná svadobná scéna z filmu. Potom sa vydáme k najkrajšej pláži ostrova: známej tiež z filmu Kastani - čas na krátku kúpeľ. Následne prejazd do Panormos, kde bude prestávka na obed v pobrežnej rybej taverne. Pozdĺž pobrežia prejdeme k horskej častí ostrova - Palouki. Z mnohých kláštorov navštívime Evangelístria, odkiaľ sa rozprestiera najkrajší panoramatický výhľad na hlavné mesto ostrova a Egejské more. Hlavným bodom programu bude návšteva tradičnej keramickej dielne a obchodu s miestnymi výrobkami v meste Skopelos. Výlet vedie cez zalesnené kopce. Je určený pre tých, ktorí chcú spoznať filmovú históriu ostrova a tiež jeho prirodzenú tvár. Obed nie je zahrnutý v cene.

Jazda na kajakoch pri západe slnka cca 30 EUR / 20 EUR (17:00 - 20:30)
Krátky popoludňajší výlet na kajaku (jednomiestnom alebo dvojmiestnom), počas plavby so sprievodcom prejdeme v pokojnom rytme asi 3 km vzdialenosť. Prechádzajúc pozdĺž malebného pobrežia ostrova, spoznáme jeho nedotknuté prírodné zákutia. Výlet zakončíme pri západe slnka v rybárskom prístave Agnondas.

Plavba k ostrovu Alonissos cca 40 EUR / 25 EUR (09:30 - 17:30)
Najobľúbenejší výlet - celodenná plavba veľkou výletnou loďou k sesterskému ostrovu Alonissos (tretiemu zo súostrovia Sporady), počas plavby bude čas na opaľovanie a kúpanie. Na ostrove navštívime staré mestečko Patatiri a zastavíme sa na kúpanie v krásnej zátoke Chrysi Milia, s piesočnou plážou obklopenou vápencovými útesmi.
Na palube lode sú k dispozícii drinky, zmrzlina a občerstvenie (za príplatok).

Plavba po Národnom vodnom parku cca 49 EUR / 34 EUR (09:00 - 17:30)
Najlepšia voľba pre rodiny s deťmi! Plavba komornou loďou v oblasti Národného morského parku. Počas plavby možno pozorovať ohrozený druh tuleňov stredomorských, delfíny a morské korytnačky. V programe sú zahrnuté časté prestávky na kúpanie v mori a je predpokladaná zastávka pri neobývanom zelenom ostrove Kyria Panagia, na ktorom sa nachádza starý kláštor. Návrat neskoro popoludní. Na palube lode sa podáva ľahký obed.

Plavba na ostrov Skiathos cca 40 EUR / 25 EUR (09:30 - 17:30)
Popoludňajší relaxačný výlet na neďaleký susedný ostrov Skiathos. V programe opaľovanie na Koukounaries - najkrajšej piesočnatej pláži na ostrove. Ostrov sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti borovicových lesov. Následne preplávame k hlavnému mestu ostrova, kde bude voľný čas na prechádzku tradičnými úzkymi uličkami a čas na odpočinok pri pohári ľadovej kávy frappé.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

02. 06. - 09. 06. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
508 €
02. 06. - 16. 06. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
627 €
09. 06. - 23. 06. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
659 €
09. 06. - 16. 06. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
555 €
16. 06. - 30. 06. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
635 €
16. 06. - 23. 06. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
507 €
23. 06. - 30. 06. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
460 €
23. 06. - 07. 07. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
611 €
30. 06. - 14. 07. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
712 €
30. 06. - 07. 07. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
555 €
07. 07. - 14. 07. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
603 €
07. 07. - 21. 07. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
755 €
14. 07. - 21. 07. 2020 (8 dní)
Varšava bez stravy
539 €
14. 07. - 28. 07. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
676 €
21. 07. - 04. 08. 2020 (15 dní)
Varšava bez stravy
755 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €