Ubytování RLO - Léto Obrázok0
Ubytování RLO - Léto Obrázok1
Ubytování RLO - Léto Obrázok2
Ubytování RLO - Léto Obrázok3
Ubytování RLO - Léto Obrázok4
Ubytování RLO - Léto Obrázok5

Saluti Roma - Rím a Vatikán

Taliansko - Lazio - Rím
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha

** / *** hotel - strednej kvality, ktorý sa nachádza neďaleko zastávky metra alebo miestnej mestskej hromadnej dopravy, s dobrým dojazdom do centra a k hlavným turistickým atrakciám Ríma (4 noci).

Vybavenie: recepcia, reštaurácia alebo bar. Hotel akceptuje kreditné karty.

Izby: dvojlôžkové izby (možnosť prístelky) s kúpeľňou. Navyše: telefón, satelitný TV, mini bar (konzumácia za príplatok) a trezor.

Strava: kontinentálne raňajky (pečivo, maslo, džem, káva, mlieko) a za príplatok večere (prípadne v neďalekej talianskej reštaurácií), nápoje k večeri za príplatok.

Miestne kategórie: ** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Program

Saluti Roma - Rím a Vatikán - 5 dní • Vatikán - Sixtínska kaplnka a Vatikánske záhrady • rezervácie do Vatikánskych múzeí • Fontána di Trevi - barokový poklad Ríma • Španielske schody a fontána Barcaccia • antické Koloseum a Forum Romanum - architektonické divy staroveku • Anjel Pána - stretnutie s pápežom • Quirinale (Kvirinál) - slávny rímsky pahorok • San Clemente - nezabudnuteľná lekcia histórie Ríma

Deň 1
Zájazd je organizovaný s leteckou dopravou z Varšavy. V prípade Vášho záujmu je možné dokúpiť letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na overenie, nejedná sa o nadväzujúci let).
Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave, pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Prílet do Ríma. Transfer do hotela, voľný čas. (Trasa cca 60 km)

Deň 2
Po raňajkách nasleduje prehliadka mesta, ktorú začneme v starovekej časti. Navštívime baziliku sv. Klimenta a zostúpime do 4. úrovne a potom ešte ďalej do domu konzula Flaviusa ​​Clemensa z 1. storočia. Ďalším bodom programu bude návšteva Kolosea (tiež prehliadka vo vnútri) a Forum Romanum. Vydáme sa tiež na pahorok Kapitol. Návštevu zakončíme v Pantheone, ktorý je jednou z najlepšie zachovaných stavieb z čias starého Ríma. Voľný čas - pre záujemcov taliansky večer v štýlovej rímskej reštaurácií s časťou predstavenia - operety (za poplatok). Neskoro večer návrat do hotela na prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera, prejazdy mestskou hromadnou dopravou).

Deň 3
Po raňajkách bude pokračovať prejazd do Vatikánu. V programe okrem iného: Vatikánske záhrady, ktoré sú najviac okúzľujúcim a jedinečným miestom v samom srdci Vatikánu, Vatikánske múzeá so slávnou Sixtínskou kaplnkou, bazilika sv. Petra, rovnako ako návšteva hrobu sv. Jána Pavla II. Voľný čas. Pre záujemcov obed (za poplatok). Následne večerná prechádzka štvrťou Transtevere (v preklade "za Tiberou"). Neskoro večer návrat do hotela na prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera, prejazdy mestskou hromadnou dopravou).

Deň 4
Po raňajkách prejazd do Vatikánu, kde sa zúčastníme nedeľnej bohoslužby Anjel Pána (počas pápežovho pobytu v Ríme). Následne prehliadka barokového Ríma: Piazza Navona, Piazza di Spagna, fontána di Trevi, Quirinale (Kvirinál) - slávny rímsky pahorok. Návštevu zakončíme na námestí Piazza Barberini so slávnou Tritónovou fontánou. Voľný čas a návrat do hotela na prenocovanie (prejazdy mestskou hromadnou dopravou).

Deň 5
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a transfer na letisko. (Trasa cca 60 km).
Prílet do Varšavy.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch, historických centrách a iných turistických objektoch.
S ohľadom na ustanovenia týkajúce sa cestovného ruchu v Ríme, bude potrebné využitie verejnej hromadnej dopravy počas prehliadok. Pobytová taxa sa platí na mieste, priamo v hoteloch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Upozornenie! Počas Veľkej noci sú Vatikánske záhrady pre verejnosť zatvorené.

Upozornenie! 29. 6. 2019 a 15. 8. 2019 sú Vatikánske múzeá spoločne s Vatikánskymi záhradami pre verejnosť zatvorené. Zámenou bude návšteva Anjelského hradu.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

 

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €