Senegambia - prechádzka s levmi

Gambia - Banjul
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom (technické medzipristátie na Kanárskych ostrovoch alebo v severnej Afrike), letiskové taxy, ubytovanie v hoteloch podľa popisu - v dvojposteľových izbách, ubytovanie: 7 nocí, stravovanie: raňajky a večere, obedy 3. deň, 4. deň, turistický program (pozri nižšie), prejazdy trajektami, vodné safari v Prírodnej rezervácií Makasutu, safari v Prírodnej rezervácií Fathala, plavba z Banjul do Albredy a na ostrov James, transfery: letisko - hotel - letisko, prejazdy 18-20 miestnym klimatizovaným autobusom (s batožinou na streche), služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, sprievodcu – vedúceho skupiny počas spoznávania Gambie, miestneho sprievodcu - vedúceho skupiny, ďalší miestny sprievodca, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: náklady na účasť v programe v termínoch odchodov (povinné miestne poplatky, vrátane vstupného - platené sprievodcovi formou balíčku) cca 100 EUR na osobu (v závislosti od rozsahu účasti na safari v Prírodnej rezervácií Fathala).
Prepitné a nosiči batožiny cca 40 USD / osoba.

Program

Klasické i vodné safari pozdĺž rieky Gambia a rieky Saloum - mangrovníky, galériové lesy, levy, žirafy, zebry, opice, raj vtákov • stopy kolonializmu a histórie otroctva - dedina Kunta Kinteh - Juffureh • mystický africký animizmus a fetišizmus • rajské pláže Atlantiku v Cap Skirring

Deň 1
Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow. Prelet do Banjulu charterovým lietadlom (technické medzipristátie na Kanárskych ostrovoch alebo v severnej Afrike). Prílet do Banjulu, transfer do hotela, večera a prenocovanie. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady

Deň 2
Po raňajkách čas na odpočinok a aklimatizáciu. Opaľovanie, kúpanie a objavovanie okolia. Večera a prenocovanie v jednej z turistických dediniek ležiacich pri oceáne.

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Prírodnej rezervácie - svätého lesa - Makasutu. Výlet loďou v mangrovových porastoch nám odhalí úžasné bohatstvo tohto ekosystému. Počas prechádzky lesom bude príležitosť sa zoznámiť so stromami a kríkmi a ich využitím pre liečivé účely. Spoznáme tiež spôsob získavania palmovej šťavy, z ktorej sa vyrába víno. Každý bude mať príležitosť ochutnať túto pochúťku počas degustácie a odvážni budú mať možnosť vyskúšať si lezenie po palme. Navštívime miestneho kúzelníka Marabouta, ktorý za malý poplatok nájde riešenie na všetky naše starosti a problémy. Počas obeda, ktorý sa skladá z miestnych pokrmov, uvidíme ukážku afrických tancov. Popoludní prehliadka hlavného mesta Banjul. Prechádzka mestom, následne sa zastavíme pri Víťaznom oblúku, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto. Návšteva rušného, ​​farebného, ​​afrického trhu - Albert Market. Obchod a výmena tovaru tu trvá prakticky celý deň, stále sa objavujú čerstvé produkty: ovocie, ryby, kože, nábytok a všetky predmety dennej potreby. Večera, prenocovanie. (Trasa cca 130 km)

Deň 4
Po raňajkách vysťahovanie z hotela, prejazd do prístavu, odkiaľ sa budeme plaviť do Albredy, ktorá bola kedysi francúzskou základňou počas obchodovania na rieke Gambia. Navštívime múzeum otroctva, kostol (jeden z prvých v Gambii) a vlajku slobody. Potom sa vydáme do dediny Juffureh, kde stojí dom slávneho otroka, na základe ktorého osude vznikol seriál. Nasleduje plavba loďou na ostrov James, ktorý je dnes nazývaný Kunta Kinteho ostrovom. Nachádza sa tu pevnosť James (Fort James), ktorá spoločne s celým ostrovom bola zapísaná na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vody Gambie sú dôležitým miestom transportu (export arašidov), rovnako ako domovom mnohých živočíchov. Vo vodách Gambie žijú hrochy, krokodíly, delfíny. Počas prehliadky sa bude podávať obed na lodi.
Po dokončení plavby prejazd k Senegalu, ubytovanie v hoteli v povodí rieky Saloum, večera a prenocovanie. (Trasa cca 100 km)

Deň 5
Po raňajkách plavba motorovým člnom po rieke Saloum medzi mangrovy. Plávame na prehliadku zhluku mangrovov, ktoré žijú v prostredí slanej vody, filtrujú vodu koreňovým systémom a na ktorých žijú kolónie ustríc. Vpláva do jednej z odnoží rieky Saloum, odkiaľ budeme mať možnosť vidieť mangrovy z blízka. Následne sa vydáme na známy ostrov baobabov, odkiaľ je krásny výhľad na rieku Saloum. Na záver doplávame na ostrov vtákov, ktorý je oddelený od zvyšku lesa. Na noc sa tu zlietavajú stáda volaviek bielych, kormoránov, rybárikov. Popoludní prehliadka Prírodnej rezervácie Fathala, ktorá ponúka safari (k dispozícií sezónne), počas ktorého budeme mať možnosť vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.
S trochou šťastia uvidíme zebry, žirafy, antilopy, nosorožca, guarezy červené, zelené kočkodany a mnoho druhov vtákov obývajúcich veľké mahagónové stromy. Najväčším lákadlom parku je vzrušujúca prechádzka s levmi. Senegal je jedným z piatich miest na svete, ktoré ponúkajú takúto príležitosť. Návrat do hotela, večera, prenocovanie. (Trasa cca 90 km)

Deň 6
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Prejazd v smere dediny Barra v Gambii, plavba trajektom do Banjulu. Trajekt je hlavným dopravným prostriedkom medzi severným a južným Senegalom, pretína územie Gambie. Na ďalšiu cestu sa vydáme v smere Giborroh k hraničnému priechodu s južným Senegalom. Provincia Casamance je nazývaná tiež "sýpka Senegalu", je bohatá na množstvo ryžových polí, obrovských baobabov, palmových lesov, kapokových stromov, mangovníkov a ľadvinovník. Cestou sa zastavíme v Ziguinchor, v hlavnom meste provincie Casamance. Mesto je dnes obývané predovšetkým kmeňom Diola, kedysi bolo jedným z hlavných prístavov, kde boli odchytávaní a pašovaní otroci. Dnes je dôležitým miestom pre export arašidov. Tunajšie plodiny radí Senegal medzi najväčších svetových výrobcov. Prestávka na relaxáciu v jednej z reštaurácií pri rieke. Neďaleké zoskupenia kapokových stromov sú miestom liahnutia početných rodín Nesytov afrických. Prejazd do rozprávkového Cap Skirring, ubytovanie, večera a prenocovanie v hoteli na pobreží Atlantiku. (Trasa cca 280 km)

Deň 7
Po raňajkách výlet na ostrov Ehidje, na ktorom žijú poslední čistokrvní Diolovia. Plavíme sa loďou cez divoké povodie rieky Casamance tzv. Bolong. Okrem iného uvidíme posvätný strom Kapok, ktorý je posvätným miestom pre obyvateľov ostrova. Sú pod neho ukladané dary ochrancom duchov. Dozvieme sa, akú úlohu hrajú duchovia v životoch Afričanov, čím je fetišizmus a animizmus. Ochutnáme pečené ustrice ulovené ľuďmi kmeňa Diola v neďalekých mangrovoch. Čas na odpočinok, večera, prenocovanie. (Trasa cca 80 km)

Deň 8
Raňajky, transfer do Gambie. Po príchode je možnosť prenájmu hotelovej izby so sprchou (za príplatok cca 20 EUR / pár) v jednom z hotelov v Banjule, pokiaľ bude mať hotel voľné miesta. Transfer na letisko a návrat do Poľska. Klienti, ktorí si zakúpili predĺženie zájazdu o týždenný pobyt v Gambii, budú mať transfer do vybraného hotela. (Trasa cca 210 km)

Deň 9
Prílet do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Očkovanie
Žiadne očkovanie nie je požadované. Miesta, ktoré navštívime, prakticky nie sú ohrozené takými chorobami ako žltá zimnica. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však informuje o preventívnom očkovaní proti žltej zimnici (jedna injekcia každých 10 rokov). Výnimkou sú klienti, ktorí jazdia do krajín ohrozených touto chorobou, potom je vyžadované očkovanie.
V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau sa odporúča antimalarická prevencia (perorálne lieky, repelentné prípravky s vysokým obsahom DEET, oblečenie pokrývajúce telo, najmä vo večerných hodinách a v noci).

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu:  https://r.pl/senegambia-spacer-z-lwami/zakwaterowanie-gal 

 

Víza - informácie pre predajcov

Vízum
Cestovný pas musí byť platný po dobu najmenej 6 mesiacov od dátumu návratu.
Gambia - pre slovenských občanov platí vízová povinnosť
Senegal - pre pobyt kratší ako 90 dní nepotrebujú obyvatelia Slovenskej republiky vízum.

 

Informácie o hoteloch

Hotely *** (včetně 2 nocí v Sindola Lodge, ve vkusném resortu s bazénem).

Pokoje: komfortně zařízené pokoje pro dvě osoby s koupelnou (sprcha/vana, WC, ručníky).

Strava: v hotelových restauracích jsou servírovány snídaně a večeře podobné evropským, samozřejmě lze také objednat i regionální jídla.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Najbližšie termíny do hotelu


Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €