Ubytování STM Obrázok0
Ubytování STM Obrázok1
Ubytování STM Obrázok2
Ubytování STM Obrázok3
Ubytování STM Obrázok4
Ubytování STM Obrázok5
Ubytování STM Obrázok6
Ubytování STM Obrázok7

Sicília a Malta

Malta - Valletta
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Program

Sicília a Malta - 8 alebo 15 dní • Taormina a nebezpečná Etna • Syrakúzy a citrónová riviéra • Malta - malebné zátoky a nádherné pamiatky • Agrigento - Údolie chrámov • Catania a Palermo • pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu na Sicílií

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Prílet do Catanie, stretnutie so sprievodcom. Transfer do hotela v severo-východnej časti ostrova (v okolí Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Catania). (Trasa cca 80 km)

Deň 2
Po raňajkách prejazd k Etne - najväčšej a najvyššej aktívnej sopke Európy. Výjazd do výšky cca 2000 m n. m., prechádzka okolo jedného z vyhasnutých kráterov a pre záujemcov možnosť výjazdu špeciálnym terénnym autobusom do výšky cca 3000 m n. m., do blízkosti hlavného krátera (za poplatok). Prejazd k malebnému kaňonu rieky Alcantara. Možnosť prechádzky do mimoriadnej rokliny vyhĺbenej v čiernych čadičových skalách rýchlym prúdom rieky. Prejazd do Taorminy visiacej na skalách - najznámejšieho letoviska na ostrove. Prechádzka fascinujúcim starým mestom, návšteva antického divadla - najkrajšieho starobylého gréckeho divadla v Taliansku, odkiaľ sa rozprestiera úžasný výhľad na Etnu a pobrežie Iónskeho mora. Návrat do hotela na prenocovanie. (Trasa cca 160 km)

Deň 3
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie. Prejazd do Catanie, najväčšieho a najdynamickejšie sa rozvíjajúceho mesta na východnom pobreží. Za svoj originálny charakter vďačí Catania sopečnému kameňu používanému k stavbe domov a kostolov, ktorý pekne kontrastuje s bielymi ozdobami. Prehliadka katedrály sv. Agáty. Prejazd do Syrakúzy - jedného z najmohutnejších gréckych miest v staroveku. Návšteva Archeologického parku s najväčším divadlom na Sicílií, v ktorom sú do dnešného dňa predstavované drámy gréckych klasikov. Navštívime tiež lomy so slávnou jaskyňou "Dionýzovo ucho". Prejazd do starého mesta, ktoré sa nachádza na ostrove Ortigia, kde je barokový chrám postavený v gréckych chrámových múroch. Prejazd do Noto - hlavného mesta sicílskeho baroka. Prechádzka jedinečným mestom uznaným UNESCO ako svetová pamiatka. Prenocovanie v okolí Syrakúz / Pozzallo / Ragusa. (Trasa cca 300 km)

Deň 4
Celodenný výlet na Maltu. Skoro ráno (raňajky formou balíčku) prejazd do prístavu v Pozallo a plavba katamaránom na Maltu. Na tomto slnečnom ostrove navštívime najvýznamnejšie pamiatky hlavného mesta - La Valletta: slávny prístav, katedrálu sv. Jana s bohatým barokovým interiérom, objavíme najpôvabnejšie zákutia starého mesta. Následne sa vydáme do Mdiny - Tichého mesta - bývalého hlavného mesta Malty, obklopeného ochrannými hradbami z 9. storočia a do známej katedrály svätého Pavla. Návrat na Sicíliu v neskorých večerných hodinách, prenocovanie. Klienti, ktorí si dokúpia balíček 7 večerí, dostanú v tento deň studenú večeru. (Trasa cca 300 km)

Deň 5
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie a prejazd smerom k západnému pobrežiu. Počas cesty návšteva Villa del Casale (rímskej vily blízko námestia Piazza Armerina) - jednej z najviac neobvyklých pamiatok, zdobená nádhernými podlahovými mozaikami. Prejazd do Agrigento a prehliadka Údolia chrámov - skvele zachovalého zoskupenia gréckych chrámov. Prejazd do hotela v okolí Mazara del Vallo / Castelvetrano / Selinunte, prenocovanie. (Trasa cca 400 km)

Deň 6
Po raňajkách nasleduje výlet na najzaujímavejšie miesta západnej Sicílie. V programe: Erice - stredoveké kamenné mesto, ležiace na vrchole hory s krásnym panoramatickým výhľadom na Eolské ostrovy. Počas prehliadky pre záujemcov obed v reštaurácií v Erice (za poplatok). Následne prejazd pobrežnou trasou pozdĺž veľmi zaujímavého úseku pobrežia - plytké vody lagúny zdobia tradičné, historické veterné mlyny, ktoré sa používajú pre čerpanie morskej vody a soli. Prejazd Marsalou - starovekým fenickým mestom, ktoré sa preslávilo vďaka produkcií silných, dezertných vín rovnakého názvu. Návšteva vinárstva, možnosť degustácie vína Marsala. Návrat do hotela, prenocovanie. (Trasa cca 220 km)

Deň 7
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie a prejazd do Palerma. Prehliadka prekvapujúceho hlavného mesta ostrova, plného kontrastov s katedrálou stavanou po dobu niekoľkých storočí. Prejazd do neďalekého Monreale, návšteva majestátnej katedrály z normanských časov, ktorú zdobí vnútri viac ako 6000 m² nádhernej, zlatej mozaiky. Prejazd do hotela v okolí Giardini Naxos / Taorminy / Fondachello / Catania. (Trasa cca 400 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela na Sicílií (v niektorých termínoch sa môže transfer konať letecky), pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska. Hotelové dni začínajú v 14:00 hodín a končia v 10:00 hodín.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch, historických centrách a iných turistických objektoch. Pobytová taxa sa platí na mieste, priamo v hoteloch. Nedeľa je dňom priecestí - tento deň sa nezohľadňuje dodatok najlepších miest v autobuse.

Upozornenie! Za príplatok si možno predĺžiť zájazd o týždeň pobytu na Sicílií, vo Vami vybranom hoteli. Popisy hotelov v ďalšej časti katalógu. Viac ponúk v rezervačnom systéme a v katalógu "Pobyt - Sicília".

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Víza - informácie pre predajcov

Osoby s iným ako slovenským občianstvom môžu podliehať iným podmienkam udelenia víza, preto prosím kontaktujte naše oddelenie Rainbow za účelom overenia.

Informácie o hoteloch

Poloha
** / *** hotely strednej kvality, umiestnené v okolí miest, na trasách medzi navštívenými mestami. Celkom 7 nocí v hoteloch: severo-východná Sicília / Giardini Naxos / Taormina / Fondachello / Catania / Nicolasovi (3 noci), Mazara del Vallo / Castelvetrano / Zafferana (2 noci), Syrakúz / Pazallo (2 noci).

Vybavenie
Reštaurácia, niekedy bar.

Izby
Skromne zariadené dvojlôžkové a trojlôžkové izby s kúpeľňou. Zvyčajne bez klimatizácie a bez chladničky.

Strava
Raňajky servírované k stolu alebo formou bufetu (pečivo, maslo, džem / med, syr, údeniny, ovocný džús, čaj, voda, káva, mlieko) a za poplatok večera (v neďalekej talianskej reštaurácií), nápoje k večeri za poplatok.

Miestne kategórie
** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €