Ubytování STN Obrázok0
Ubytování STN Obrázok1
Ubytování STN Obrázok2
Ubytování STN Obrázok3
Ubytování STN Obrázok4
Ubytování STN Obrázok5
Ubytování STN Obrázok6
Ubytování STN Obrázok7
Ubytování STN Obrázok8
Ubytování STN Obrázok9
Ubytování STN Obrázok10
Ubytování STN Obrázok11
Ubytování STN Obrázok12
Ubytování STN Obrázok13

Sicília Light

Taliansko - Sicília
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Baia Sporting & Villa Athena

Poloha
Komorný hotel Baia Sporting & Villa Athena ležiaci na východnom pobreží ostrova, v centre malého letoviska Giardini Naxos, kde sa nachádza mnoho obchodov, barov a reštaurácií. Malebné mesto Taormina je vzdialené cca 5 km a letisko Catania cca 60 km.

Pláž
Baia Sporting & Villa Athena sa nachádza cca 50 m od verejnej širokej piesočnatej pláže (prechod ulicou). Ležadlá a slnečníky - za príplatok (cca 10 EUR / komplet / deň – dve ležadlá a slnečník).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, lobby, výťah. V areáli hotela sa nachádza hlavná reštaurácia servírujúca pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne, bar a na streche hotela sa nachádza vyhliadková terasa s výhľadom na nádherný záliv Naxos a vulkán Etna. Navyše: TV miestnosť, parkovisko a za poplatok: internetový kútik, kaderníctvo.

Izby
Hotel má stoštyri izieb, ktoré sa nachádzajú v dvoch častiach komplexu.
Štandardné izby v časti Villa Athena 3 *, dvojlôžkové s možnosťou dvoch prísteliek v podobe normálnej postele alebo rozkladacej pohovky (o rozlohe cca 18 m²). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha / vaňa, sušič vlasov), klimatizáciou, satelitným TV, trezorom (zdarma).
Izby v časti Baia Sporting 4 *, dvojlôžkové s možnosťou dvoch prísteliek v podobe normálnej postele, rozkladacej pohovky alebo výsuvnej postele (o rozlohe cca 20 m²). Izby sú vybavené ako štandardné izby v časti Athena, navyše majú mini bar (konzumácia za poplatok). Za príplatok a na vyžiadanie izby s výhľadom na more. Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov na vyžiadanie a za príplatok (cca 10 EUR / deň).

Strava
Raňajky sú podávané formou bufetu. Za príplatok večere servírované k stolu (výber z troch jedál menu), navyše predjedlový a šalátový bufet. Nápoje k večeri za príplatok.

Šport a zábava
Vďaka svojej polohe v centre letoviska Baia Sporting & Villa Athena neorganizuje animačný program. Hosťom je k dispozícii: posilňovňa, krytý bazén (zdarma v určitých hodinách). Za príplatok: wellness centrum (vírivka, fínska sauna, thalassoterapia, turecké kúpele, solárium, kozmetické procedúry a masáže) a vodné športy na pláži. V blízkosti hotela je potápačské centrum (mimo ponuku).

Internet
Vo verejných častiach hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Baia Sporting 4 *, Villa Athena 3 *

Webové stránky
www.hotelsportingbaia.com

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 2 EUR / deň v Baia Sporting a cca 1,5 EUR / deň vo Villa Athena).

Náš názor
Komorný hotel Baia Sporting & Villa Athena s vynikajúcou polohou v samom srdci Giardini Naxos. Miestne reštaurácie sú na dosah ruky, navyše blízkosť mesta Taormina (nazývaného perlou Sicílie), vďaka týmto výhodám zažijete skvelú taliansku dovolenku. Hotel je roky cenený hosťami za vynikajúcu kuchyňu, vysokú kvalitu služieb a jedinečnú strešnú terasu, z ktorej možno obdivovať majestátnu sopku Etna.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Da Peppe

Poloha
V samom centre malebne situovaného mestečka Letojanni, asi 6 km od Taorminy. Okolo hotela Da Peppe je dostupný široký výber barov, reštaurácií, kaviarničiek a obchodíkov. Zastávka mestskej hromadnej dopravy asi 800 m od hotela (do Taorminy cca 2 EUR / 1 strana, v júli a v auguste sa zastávka nachádza asi 600 m od hotela). Hotel Da Peppe sa vyznačuje neobvyklou atmosférou a originálnym štýlom vnútorných priestorov. Vedie ho známy taliansky maliar, vďaka čomu si už niekoľko rokov udržiava svoj neopakovateľný umelecký dojem. Na letisko v Catanii je to asi 65 km.

Pláž
Bezprostredne pri hoteli Da Peppe (na druhej strane ulice) sa nachádza piesočnato-kamienková pláž (odporúčajú sa topánky do vody) s bezplatnými ležadlami a slnečníkmi v období približne od polovice júna do približne polovice septembra (mimo sezóny nie je plážový servis poskytovaný). Hotel nezaisťuje plážové osušky.

Vybavenie
Recepcia 24 hodín, dva výťahy, hlavná reštaurácia, druhá reštaurácia v prevádzke počas vrcholnej sezóny (12:00-15:00, 19:00-22:30), bar (09:00-24:00). Navyše: televízna miestnosť, knižnica, úschovňa batožiny.

Izby
Hotel Da Peppe sa skladá zo 49 štandardných klimatizovaných izieb (každá je iná, je tu cítiť umelecké duše) s plochou cca 24 m² (možnosť maximálne jednej prístelky), situovaných v troch poschodiach. Vybavenie izieb: kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, so sušičome na vlasy, individuálne nastaviteľná klimatizácia, TV Sat, telefón, trezor (za poplatok cca 1,50 EUR / deň) a tiež nábytkom, zariadená terasa alebo balkón. Jedno a trojlôžkové izby na vyžiadanie. Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov je dostupná na základe objednávky a za poplatok na mieste - cca 8 EUR / deň.

Strava
Raňajky vo forme kontinentálneho bufetu (08:00-10:00), rozmanité večere servírované (19:30-21:00). Hotel Da Peppe tiež vlastní príjemnú "a la carte" reštauráciu na pláži, kde si hostia môžu zjesť obed (za poplatok) a večeru (po predchádzajúcej rezervácii v recepcii). V reštaurácii sú k dispozícii vyvýšené stoličky pre deti. Miestna a medzinárodná kuchyňa.

Šport a zábava
Vodné športy sú dostupné na verejnej pláži za dodatočný poplatok (jachting, windsurfing, kanoe, cena cca 25 EUR / hod). Občas živá hudba. Opatrovateľka pre deti je dostupná po dohode za poplatok cca 8 EUR / hod.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby a na izbách zdarma.

Miestne hodnotenie
***

Webové stránky
www.hoteldapeppe.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli - cca 3,50 EUR / osoba / pobyt.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/da-peppe

Náš názor
Malý komorný hotel s priateľskou a rodinnou atmosférou, vyznačujúci sa originálnym štýlom nábytku. Hotel Da Peppe odporúčame najmä mladým ľuďom, ktorí chcú počas dňa využívať blízku pláž a večer spoznávať krásy nočného života. Veľmi dobrý východiskový bod pre výlety do blízkej Taorminy a za inými atrakciami severovýchodnej časti Sicílie.
Vynikajúca regionálna kuchyňa!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Santa Lucia e le Sabbie d'Oro

Poloha
Hotel Santa Lucia e le Sabbie d'Oro je situovaný vo svahu v pokojnej časti Cefalu (asi 1,5 km od historického centra mestečka), kam je možné sa dostať buď pešo prechádzkou po pláži alebo po promenáde za zhruba 20 minút, alebo s využitím dopravy (zastávka pred hotelom, cca 1,5 EUR / 1 strana). V starobylom Cefalu sa nachádza niekoľko obchodíkov, reštaurácií, kaviarničiek a neobvykle malebných zákutí. V blízkosti prechádza minimálne využívaná železničná trať, ktorá svojou prevádzkou nijako neobťažuje hostí. Vlaková zastávka je vzdialená asi 1 km, odtiaľ je možné vyraziť do Palerma (asi 65 km, cena cca 5 EUR / 1 strana). Na letisko v Catanii je to asi 180 km.

Pláž
Hotel je situovaný cca 50 m od piesčito-kamienkovej pláže (prístup na pláž po schodoch, pozvoľný vstup do mora, odporúčame obuv do vody). Ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo od polovice júna do polovice septembra. Mimo sezónu nie je plážový servis k dispozícii.

Vybavenie
Recepcia, štyri výťahy, hlavná reštaurácia so stolmi umiestnenými aj na terase (stoličky pre deti na požiadanie), tri bary: pri bazéne (09:00-13:00 a 16:00-19:00), Blu Bar fungujúci večer a hotelový bar (06:00-24:00). Bazén so sladkou vodou s oddeleným bazénom pre deti, terasa na opaľovanie, plážové osušky nie sú k dispozícii. Ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo.

Izby
Hotel Santa Lucia e le Sabbie d'Oro má 256 štandardných dvojlôžkových izieb (plocha cca 26 m²) umiestnených v dvoch budovách (možnosť maximálne dvoch prísteliek pre deti). Vybavenie izieb: kúpeľňa (vaňa alebo sprcha) so sušičom vlasov, individuálne nastaviteľná klimatizácia (zdarma v sezóne od polovice júna do polovice septembra) - mimo sezónu za poplatok cca 8-10 EUR / deň / izba. Ďalej mini-chladnička, TV Sat, telefón, bezplatný trezor. Štandardné izby majú okno alebo balkón. Za poplatok izby s výhľadom na more a s balkónom. Postieľka pre deti do veku 2 rokov zdarma na vyžiadanie.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu. V cene 0,5 l vody a 0,25 l vína k večeri na osobu. Jedenkrát týždenne slávnostná večera formou bufetu. K tomu navyše raz týždenne sicílsky bufet.

Šport a zábava
Stolný tenis, animačný program v priebehu celého dňa pri bazéne a večer pri bare, od polovice júna do polovice septembra v angličtine, francúzštine a taliančine, spoločenský tanec, aqua aerobic, diskotéka, večerné predstavenia, živá hudba. Asi 7 km od hotela Santa Lucia e le Sabbie d'Oro sa nachádza aqua park (dospelí cca 14 eur, deti cca 7 EUR). Možnosť zapožičania automobilov alebo skútrov prostredníctvom hotela (za poplatok).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zadarmo.

Miestne hodnotenie
***

Webové stránky
www.lesabbiedoro.it

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/santa-lucia-e-le-sabbie-d-oro

Náš názor
Dobrá lokalizácia v blízkosti životom kypiaceho centra pôvabného mestečka Cefalu, plného atrakcií a historických budov. Hotel je dobre hodnotený klientmi cestovnej kancelárie. Dokonalý ako východiskový bod pre návštevy severovýchodnej časti ostrova. Veľkou výhodou hotela Santa Lucia e le Sabbie d'Oro je chutná kuchyňa a veľmi sympatická hotelová obsluha.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

La Scogliera

Poloha
Malý hotel La Scogliera sa nachádza v severnej časti ostrova s ​​krásnym výhľadom na Tyrhénske more a vulkanické Liparské ostrovy. Do centra mesta Borolo je to asi 2,5 km a asi 25 km od Gioiosa Marea, kde sú bary, reštaurácie a obchody. Letisko v Catanii je vzdialené cca 180 km.

Pláž
Hotel La Scogliera sa nachádza priamo pri piesočnato-kamienkovej pláži. Zadarmo ležadlá a slnečníky na pláži.

Vybavenie
Recepcia, trezor, lobby, hlavná reštaurácia s panoramatickou terasou, z ktorej si môžete vychutnať nádherné západy slnka a bar v lobby hotela. Hotel nemá bazén. Za poplatok: parkovanie, lekár, práčovňa.

Izby
Hotel La Scogliera má 19 dvojposteľových izieb s plochou cca 14 m2 (možnosť dvoch prísteliek formou dodatočnej postele alebo rozkladacieho lôžka). Izby majú kúpeľňu (vaňa alebo sprcha), klimatizácia, minibar (za poplatok) TV sat. Sú dostupné aj izby s výhľadom na more alebo izby s výhľadom na more a balkónom. Postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - zdarma (na vyžiadanie).

Strava
Kontinentálne raňajky vo forme bufetu. Za príplatok polpenzia (večere servírované s výberom z dvoch menu) alebo plná penzia (obed servírovaný s výberom z dvoch menu) nápoje k obedu a večeri sú za poplatok.

Šport a zábava
Hotel nemá animačné programy. Za poplatok je možné si požičať bicykle alebo plážový volejbal. V Brolo Gioiosa Marea sa nachádzajú rôzne obchodíky, bary a reštaurácie.

Internet
WiFi zadarmo v lobby aj na izbe.

Miestne kategórie
***

Webová stránka
www.lascoglierahotel.eu

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/la-scogliera

Náš názor
Hotel La Scogliera ponúka dobrý pomer kvality poskytovaných služieb a ceny, vynikajúcu polohu na pláži a v blízkosť turistických miest. Je to veľmi dobrá ponuka pre dovolenku s rodinou a pre tých, ktorí chcú preskúmať slnečnú Sicíliu na vlastnú päsť.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Caesar Palace

Poloha
Elegantní hotel postavený v moderním stylu, situovaný v upravené zahradě, v klidné části letoviska Giardini - Naxos. Cca 1,5 km do centra Giardini - Naxos (bezplatný hotelový autobus do 22:00), cca 5 km do slavné Taorminy (autobusová zastávka je cca 20 metrů od hotelu, jízdenka cca 2 EUR/os./1 směr). Letiště v Katánii je vzdáleno cca 55 km od hotelu Caesar Palace.

Pláž
Cca 1,5 km od hotelu Caesar Palace se nachází oblázkovo-skalnatá pláž (nutná obuv do vody), na kterou je možno se zdarma dopravit několikrát denně hotelovým busem. Plážový servis - zdarma (2 lehátka a 1 slunečník/pokoj).

Vybavení
Recepce, 6 výtahů, restaurace, hlavní bar, piano bar. Navíc: 2 bazény s bezplatnými lehátky a slunečníky, brouzdaliště pro děti, sluneční terasa, plážové osušky - zdarma. Dále: obchůdek se suvenýry, TV místnost, čítárna, úschovna zavazadel, půjčovna automobilů cca 500 m od hotelu Caesar Palace.

Pokoje
Hotel Caesar Palace má 220 komfortních pokojů umístěných na 4 patrech. V pokojích (plocha cca 18 m²) je k dispozici: koupelna (sprcha/vana, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelná klimatizace, TV-sat, telefon, trezor (bezplatně, záloha za klíč cca 50 EUR), příslušenství k přípravě kávy a čaje, minibar (konzumace za poplatek). Pokoje s balkónem za příplatek. 
Dětská postýlka pro děti do 2 let - zdarma (na vyžádání).
Hotel má několik pokojů pro zdravotně postižené osoby (na ověření a vyžádání).

Strava
Snídaně formou bufetu, za příplatek večeře.
Možnost All Inclusive za příplatek - navíc: obědy, nápoje k jídlu a šumivé víno, víno, pivo, minerální voda, džusy, nealkoholické nápoje, káva, čaj (10:00-24:00). Ostatní alkoholické nápoje v hodinách 18:00-24:00.

Sport a zábava
Animace pro děti a dospělé hlavně v italštině (od poloviny června do poloviny září), miniklub pro děti 4-11 let, junior klub pro děti 12-17 let. Navíc: stolní tenis, lekce tance, turnaje na pláži a v prostorách hotelu, večery s živou hudbou, kabaret. Na pláži: aerobic a aqua aerobic, za poplatek vodní sporty - windsurfing, kánoe, plachtění, vodní šlapadla, skútry (cca 25 EUR/hod).

Internet
Internetová kavárna - zdarma. Internet Wi-Fi v areálu hotelu - za poplatek (cca 4 EUR/týden).

Místní hodnocení
****

Webové stránky
www.caesarpalacehotel.org

Jiné
Povinný poplatek -  pobytová taxa se hradí přímo v hotelu - cca 14 EUR/osoba/ týden a cca 20 EUR/osoba/2 týdny. 

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/caesar-palace

Náš názor
Oblíbený a populární hotel s velmi příjemnou architekturou, situovaný uprostřed zeleně, přívětivý k rodinám s dětmi, ideální pro aktivní osoby – dokonalý výchozí bod. Hotel Caesar Palace doporučujeme i s ohledem na velmi chutnou a bohatou kuchyni. Hotel se těší velmi kladnými recenzemi našich klientů, a proto je v naší nabídce již řadu let.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Costa Verde

Poloha
Hotel sa nachádza na malebnom vrchu s krásnym výhľadom na okolité horské zelené svahy. Je to len 6 km od živého centra plného atrakcií v Cefale, kam jazdia niekoľkokrát denne shuttle bus (cena autobusu je cca 5 EUR / osoba). Na letisko v Catanii je to cca 170 km.

Pláž
Piesočná pláž je od hotela vzdialená asi 2,5 km a jazdí tam niekoľkokrát denne hotelový autobus, ktorý je zdarma. Na pláži sú k dispozícií ležadlá aj slnečníky zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, výťah, dve reštaurácie - hlavná reštaurácia s miestnou i medzinárodnou kuchyňou a reštaurácia s grilom, tri bary: hlavný bar, bar pri bazéne a bar na pláži, sladkovodný bazén s bazénom pre deti, bezplatné ležadlá a slnečníky pri bazéne, aqua park v blízkosti hotela (otvorené od 17.06. do 09.09.2018 a za poplatok: 18 EUR / deň / dospelá osoba a cca 10 EUR / deň / dieťa do 1,2 m výšky, vstup na pol dňa - cca 14 EUR a cca 8 eur).
Ďalej: kaderník a parkovisko.

Izby
Hotel má 380 priestranných izieb, štandardné izby pre dve osoby (možnosť dvoch prísteliek - vo forme prístelky alebo rozkladacej pohovky), mini chladničku, telefón, TV-sat, kúpeľňa je vybavená vaňou alebo sprchou a sušičom vlasov, klimatizácia je centrálne ovládaná (od začiatku júna do konca septembra), trezor za poplatok, balkón. Za poplatok je možnosť izby s výhľadom na more. Bezplatne postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - nutné objednať.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu. Za príplatok možnosť plnej penzie - obed vo forme bufetu. Nápoje k obedu a večeri za poplatok. Možnosť za príplatok aj All Inclusive (občerstvenie v hlavnom bare, miestne alkoholické nápoje a nealkoholické nápoje v baroch počas ich otváracej doby).

Šport a zábava
Hotel má atraktívne animačné programy pre dospelých a pre deti mini club. Má bohaté športovo rekreačné zázemie - dva tenisové kurty, fitnes, boccia, ihrisko pre futbal, lukostreľba, diskotéka. Za poplatok: vodné športy na pláži, wellness centrum a aqua park (za poplatok, v rámci All Inclusive zadarmo).

Internet
WiFi za poplatok v lobby

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.hotel-costaverde.it/

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa v hoteli je cca. 2 EUR / osoba / deň.

Naše hodnotenie
Skvele položený hotel s bohatým športovým a zábavným zázemím, ktorý ponúka skvelú rodinnú dovolenku. Hotel ponúka svojim hosťom vstup do aquaparku za atraktívne ceny! Navyše vďaka možnosti All Inclusive je tento hotel vhodný pre rodinnú dovolenku. Blízkosť Cefalu je tiež dobrým východiskovým bodom pre objavovanie Sicílie na vlastnú päsť.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

San Pietro

Poloha
Hotel San Pietro sa nachádza v centre malebného mestečka Letojanni, cca 6 km od známeho mesta Taormina. Vedľa hotela je veľký výber barov, reštaurácií, kaviarní a obchodov. Autobusová zastávka je cca 10 m od hotela (do mesta Taormina je cena cca 2 EUR / 1 strana, v júli a auguste je zastávka cca 600 m od hotela). Letisko v Catanii je vzdialené cca 65 km.

Pláž
Priamo pri hoteli San Pietro (cez ulicu) je pieskovo-kamienková pláž (odporúčame topánky do vody). Platený plážový servis na pláži od júna do septembra (cca 4 EUR / deň / osoba), august (cca 6 EUR / deň / osoba). Mimo sezónu tu nie je plážový servis.

Vybavenie
Recepcia 24h, lobby, dva výťahy, trezor (za poplatok), hlavná reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy a večere, a'la carte reštaurácia na pláži (večere za poplatok, nutná rezervácia vopred, reštaurácie je otvorená od mája do polovice septembra ), bar. Hotel San Pietro nemá bazén a neposkytuje plážové uteráky. Ďalej je tu TV miestnosť a parkovisko cca 500 m od hotela (za poplatok).

Izby
Hotel San Pietro sa skladá z 94 štandardných izieb rozmiestnených na piatich poschodiach. Izby sú vybavené kúpeľňou (sprchou a sušičom vlasov), centrálnou klimatizáciou, mini chladničkou, telefónom, TV Sat, zdarma trezor, balkón. Za príplatok izby s bočným výhľadom na more alebo na potvrdenie izby s priamym výhľadom na more. Trojlôžkové a štvorlôžkové izby na vyžiadanie. Zadarmo detská postieľka pre deti do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky formou bufetu, večere servírované (výber z 2-3 položiek menu, šalátový bufet, dezert). Nápoje k večeri za poplatok. Kuchyňa regionálna a medzinárodná.

Šport a animačný program
Hotel San Pietro neorganizuje animačný program. Vodné športy sú k dispozícii na verejnej pláži za poplatok (plachtenie, windsurfing, jazda na kajaku, cena cca 25 EUR / hod.). Počas hlavnej sezóny je v centre Letojanni veľa barov, kaviarní, reštaurácií a diskoték.

Internet
Wi-Fi v lobby (zdarma).

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.sanpietro-hotel.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 1 EUR / osoba / deň).

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/san-pietro

Náš názor
Hotel San Pietro sa nachádza priamo na pláži, v typickej prímorskej dedine na úpätí Taorminy. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí radi kombinujú pobyt pri mori a poznávanie. Vynikajúci servis zaisťuje komfortnú dovolenku a priateľskú atmosféru.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Dolcestate

Poloha
Útulný hotel situovaný v pokojnom prostredí, vzdialený cca 4 km od mestečka Campofelice di Rocella a cca 13 km od okúzľujúceho a historického Cefalu (hotelová doprava trikrát denne - odchod cca v hodinách 09:00, 11:00 a 15:00, návrat cca 12:30 a 18:00, cca 6 EUR / tam aj späť). Palermo je vzdialené asi 60 km, letisko v Catanii asi 170 km.

Pláž
Pri hoteli (cca 200 m) sa nachádza piesočnato-kamienková pláž (kamenistý vstup do vody, odporúča sa obuv do vody), prechádzka cez hotelovú alej.

Vybavenie
Recepcia, výťah, hlavná reštaurácia, bar v lobby a pri bazéne. Bazén s nepravidelným tvarom (plocha asi 800 m², hĺbka asi 1,55 m), detský bazén pre deti. Bezplatné ležadlá a slnečníky pri bazéne. Plážové osušky za poplatok cca 3 EUR po zložení vratnej kaucie 10 EUR (výmena osušky za poplatok cca 3 EUR). Možnosť zapožičania automobilu prostredníctvom služby v hoteli. Parkovisko zdarma. Ďalej: slnečná terasa, konferenčná sála, hotelový obchod.

Izby
Hotel Dolcestate má 60 príjemne upravených izieb (plocha 18-24 m², možnosť maximálne dvoch prísteliek na základe schválenej požiadavky). Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a sušičom vlasov, centrálne riadenou klimatizáciou od 15.06.-15.09., satelitnou televíziou a telefónom, minichladničkou, bezplatným trezorom. Väčšina izieb je s balkónom, s výhľadom na priestor hotela, bazén alebo hory. Izby nie sú s výhľadom na more. Jednolôžkové izby na vyžiadanie. Postieľka pre deti do veku 2 rokov za príplatok cca 5 EUR / deň (nutné zarezervovať dopredu). Hotel má niekoľko izieb pre osoby so zdravotným obmedzením.

Strava
Kontinentálne raňajky a teplé večere formou bufetu alebo servírované. Za príplatok obedy formou bufetu alebo servírované (nápoje k obedu a večeri za poplatok). Možnosť tiež zakúpenia All Inclusive (občerstvenie, víno k jedlám, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje medzi jedlami v časoch 10:30-22:30). Ostatné nápoje za poplatok. Hotel Dolcestate občas organizuje slávnostnú večeru so živou hudbou a tradičnými sicílskymi potravinami. Bohatá, rôznorodá talianska kuchyňa.

Šport a zábava
Od mája do septembra mini klub pre deti (4-12 rokov), animácie pre dospelých v talianskom, anglickom a nemeckom jazyku (gymnastika, skupinové tance, zábava) a večerné show. Ďalej: aqua aerobic, tenisové kurty (osvetlenie za poplatok), mini ihrisko pre futbal a basketbal a volejbal, stolný tenis, boccia. Približne 8 km od hotela sa nachádza aquapark (dospelí cca 14 eur, deti cca 7 EUR).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby a pri bazéne zadarmo.

Miestne hodnotenie
****

Webové stránky
www.hoteldolcestate.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/dolcestate

Náš názor
Elegantný hotel vhodný pre osoby vyhľadávajúce ticho a pokoj v komornom prostredí. Umiestnený neďaleko čarovného mestečka Cefalu, plného atrakcií a pamiatok. Hotel Dolcestate odporúčame ako párom, tak i rodičom s deťmi. Hotel je veľmi dobre hodnotený stálymi klientmi najmä pre výbornú kuchyňu a skvelý servis.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Torre Normanna

Poloha
Hotel Torre Normanna se nachází v severní části ostrova mezi Palermem (cca 40 km) a Cefalu (cca 50 km). Nachází se vysoko na pobřeží s nádherným výhledem na okouzlující záliv a azurové Tyrhénské moře, cca 5 -15 km od malých pobřežních měst Trabia a Termini Imerese (železniční stanice). Na letiště v Palermu je to cca 60 km.

Pláž
Hotel Torre Normanna je cca 50 m od soukromé oblázkové pláže (sjezd dvěma výtahy, není pěší přístup). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Plážové osušky - za poplatek (2 EUR/den a povinná záloha cca 10 EUR).

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace s pokrmy místní, středomořské a mezinárodní kuchyně, hlavní bar a bar u bazénu. Velký bazén se sladkou vodou a oddělenou částí pro děti (koupací čepice jsou povinné). Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.  Plážové osušky - za poplatek (ccca 2 EUR/den a povinná záloha cca 10 EUR). Navíc: parkoviště, televizní sál, za poplatek služby kadeřníka a konferenční centrum.

Pokoje
Hotel Torre Normanna má 300 standardních dvoulůžkových pokojů v hlavní budově hotelu (možnost max. 2 přistýlek, rozloha cca 20 m²). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, vysoušeč vlasů), klimatizací, TV sat., trezorem, mini ledničkou a minibarem (konzumace za poplatek), balkonem nebo malou terasou s výhledem na okolí hotelu. Za příplatek pokoje s výhledem na moře. Postýlka pro dítě do 2 let na vyžádání a za poplatek na místě (cca 8 EUR/den). Tří a čtyřlůžkové pokoje na vyžádání.

Strava
Snídaně (07:30-10:00) a večeře (20:00-21:30) formou bufetu nebo servírované ke stolu. Nápoje k večeři za poplatek. Za příplatek možnost All Inclusive Light: obědy (13:00-14:30), nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje (pivo, víno) v hodinách od 10:00-23:00.

Sport a zábava
Hotel Torre Normanna organizuje animační program pro dospělé během dne a večer - gymnastika, aqua aerobik, večerní show, piano bar a diskotéka. Navíc: lukostřelba, stolní tenis, vodní pólo, plážový volejbal, minigolf. Za poplatek: tenisové kurty a vodní sporty na pláži. Pro děti: miniklub.

Internet
Bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách hotelu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.torrenormanna.it

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sycylia-zachodnia-wczasy/torre-normanna

 

Naše hodnocení
Fantastická poloha hotelu na kopci s rozsáhlými sportovními a animačními aktivitami. Umístění na pláži (přístup výtahem) je ideální volbou pro klienty, kteří hledají aktivní odpočinek i relax.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Hotel delle Palme

Poloha
Komorný rodinný Hotel delle Palme vedený talianskou rodinou. Nachádza sa v samom centre malebného mestečka Letojanni, cca 6 km od historického mesta Taormina. V blízkosti hotela sa nachádza rada barov, reštaurácií, kaviarní a obchodov. Letisko Catania je vzdialené cca 65 km.

Pláž
Hotel delle Palme sa nachádza cca 80 m od širokej verejnej piesočnatej pláže. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok (cca 8 EUR / deň). Pozdĺž pláže sa tiahne promenáda s reštauráciami, ktoré servírujú talianske špeciality a morské plody.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, priestranná lobby, dva výťahy. V areáli hotela sa nachádza: hlavná reštaurácia servírujúca pokrmy miestnej aj medzinárodnej kuchyne, štýlová terasa v záhrade so storočnými araukáriami, kde sa podávajú raňajky. Na streche hotela je malý bazén s hydromasážou, ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo. Navyše: TV miestnosť, internetový kútik.

Izby
Hotel delle Palme sa skladá z päťdesiat útulne zariadených dvojlôžkových izieb (s možnosťou dvoch prísteliek v podobe samostatnej postele alebo pohovky). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha / vaňa, sušič vlasov), centrálne riadenou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, mini chladničkou, trezorom, zariadeným balkónom alebo terasou s výhľadom na hory. Navyše sú k dispozícii izby s výhľadom do záhrady umiestnenej od 1-3 podlaží a na potvrdenie izby s výhľadom na more v 4-5 poschodí. Na vyžiadanie detská postieľka do veku 2 rokov - za poplatok (cca 8 EUR / deň).

Strava
Raňajky sú podávané formou bufetu a večere servírované k stolu alebo formou bufetu. Predjedlá, dezerty a ovocie sú podávané formou bufetu. Nápoje k večeriam za príplatok.

Šport a zábava
Vďaka tesnej blízkosti mestečka Letojanni, ktoré ponúka širokú škálu atrakcií, ako napr. početné reštaurácie, bary a obchody, hotel neorganizuje animačný program. Hosťom sú k dispozícii vodné športy na verejnej pláži - za príplatok (plachtenie, windsurfing, jazda na kajaku).

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hoteldellepalme.com

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 3,5 EUR / osoba / pobyt).

Náš názor
Hotel delle Palme dobrej kvality s fantastickou polohou! Hlavnou výhodou hotela je jeho poloha v príjemnom meste Letojanni, v blízkosti piesočnatej pláže a mnohých reštaurácií, ktoré servírujú vynikajúce pokrmy miestnej kuchyne. Navyše hostia cenia hotel za typicky prázdninovú atmosféru a veľmi milú obsluhu. Odporúčame najmä pre páry alebo skupiny priateľov!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Acacia Resort

Poloha
Elegantný a luxusný hotel Acacia Resort je situovaný na severnom pobreží ostrova, nachádza sa v dobre udržiavanej záhrade na rozľahlom pozemku o rozlohe asi 40 tisíc m².
Hotel Acacia Resort je vzdialený približne 4 km od centra mestečka Campofelice di Roccela (cena dopravy cca 4 EUR / osoba / oba smery), do Cefalù je to asi 13 km (spoj trikrát denne cca 6 EUR / oba smery), asi 60 km je to do Palerma a asi 170 km je to od letiska v Catanii.

Pláž
Hotel sa nachádza pri súkromnej piesočnato-kamienkovej pláži s pozvoľným vstupom do vody (odporúča sa obuv do vody). Ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, hotelová hala, hlavná reštaurácia so stolmi tiež vonku, bar pri bazéne, piano bar, butik, terasa na opaľovanie, dva bazény - jeden veľký bazén nepravidelného avšak zaujímavého tvaru pre dospelé osoby a detský bazén pre deti. Bezplatné slnečníky a ležadlá pri bazéne. Plážové osušky k dispozícii za poplatok, po zložení vratnej kaucie cca 20 eur (cca 3 EUR / výmena osušky).

Izby
Hotel Acacia Resort má 250 komfortných dvojposteľových izieb (plocha 14-22 m²) s možnosťou jednej prístelky a s nasledujúcim vybavením: kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a sušičkou vlasov, TV-sat, centrálne riadená klimatizácia, mini-chladnička (spotreba za poplatok), trezor (cca 2 EUR / deň), telefón a tiež balkón alebo terasa.
V dvojposteľových izbách superior možnosť doplatku za výhľad na more alebo bazén.
Izby štandard sa nachádzajú v neveľkých (poschodových) budovách v záhrade alebo na poschodí hlavnej budovy, izby superior vo vyšších poschodiach v hlavnej budove. Jednolôžkové izby sú k dispozícii na vyžiadanie.
Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov je dostupná na základe objednávky a za poplatok (cca 12 EUR / deň).

Strava
Raňajky formou bufetu, teplé večere formou bohatého bufetu alebo servírované počas slávnostnej večere. Nápoje k večeri za poplatok. Za príplatok je možnosť plná penzia (raňajky, obed, večera) servírované. Nápoje k obedu a večeri za poplatok.
Hotel Acacia Resort občas organizuje tematické akcie, napr. pizza party, sicílsky večer apod.

Šport a zábava
Ihrisko na volejbal, tenisový kurt (bezplatné využitie), posilňovňa, minigolf, stolný tenis, kolky, biliard (cca 0,5 EUR / žetón). Požičovňa vodných športových potrieb (vodné šlapadlo cca 10 EUR / 30 minút). V sezóne v priebehu dňa a večer bohatý animačný program (cvičenie, lekcie karibských tancov, fitness, zumba, aqua-gym, živá hudba, diskotéka od 22:00). Mini-klub pre deti vo veku 4-12 rokov. K tomu bohaté kúpeľné centrum (vstup cca 15 EUR / 2 hod) umiestnené na streche (okrem iného sauna, posilňovňa, bazén).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zadarmo.

Miestne hodnotenie
****

Webové stránky
www.acaciaresort.eu

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa hradená priamo v hoteli - cca 1,50 EUR / osoba / deň.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/acacia-resort

Náš názor
Elegantný hotel s veľmi vysokým štandardom s profesionálnou obsluhou a peknými izbami v komornom prostredí. Bohaté kúpeľné centrum a k tomu rozsiahla stredozemná záhrada Vám spríjemní pobyt. Hotel Acacia Resort odporúčame náročným klientom, ktorí hľadajú oddych v krásnej krajine. Hotel, ktorý je v našej ponuke viac rokov je veľmi dobre klientmi hodnotený.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Voi Arenella Resort

Poloha
Voi Arenella Resort je veľký hotelový rezort rozkladajúci sa v cca 60 hektárovej záhrade v južnej časti Sicílie. Centrum mesta Syrakúzy, kde nájdete veľa atrakcií a zábavy, je vzdialené cca 10 km (možnosť dojazdu hotelovým autobusom dvakrát denne, za poplatok, cca 3 EUR / osoba / 1 smer). Letisko v Catanii je vzdialené cca 70 km.

Pláž
Voi Arenella Resort sa nachádza cca 250 - 600 m od pláže (vzdialenosť záleží na umiestnení jednotlivých izieb). Na pláž jazdí hotelový autobus (autobus jazdí niekoľkokrát denne). Na pláži sú ležadlá a slnečníky zdarma. Plážové osušky sú za poplatok. Plážový servis a autobus na pláž sú dostupné od 28.05. do 29.09.2018

Vybavenie
24-hodinová recepcia, lobby, výťah, tri reštaurácie: hlavná reštaurácia Aretusa s regionálnou stredomorskou kuchyňou, pizzeria a reštaurácia a'la carte (za poplatok, nutná rezervácia).
Tri bary: hlavný bar, bar pri bazéne a bar na pláži. Dva bazény so sladkou vodou a s oddelenou časťou pre deti. Ležadlá a slnečníky zadarmo, plážové osušky za poplatok. Parkovisko, práčovňa (za poplatok), detská opatrovateľka a požičovňa bicyklov (za poplatok).

Izby
Voi Arenella Resort má 430 dvojposteľových izieb typov štandard (s max. dvomi prístelkami v podobe rozkladacej pohovky alebo prídavných lôžok). Izby sú rozmiestnené v hotelových budovách v areáli hotelovej záhrady. Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), centrálne riadenou klimatizáciou, TV Sat, telefónom, trezorom (zdarma), mini barom, balkónom alebo terasou.
Izba superior s dvomi izbami (možnosť max. jednej prístelky), izby sú vybavené ako štandardné izby navyše so zostavou na prípravu kávy a čaju, dva vstupy / osoba do wellness centra, neobmedzený vstup do krytého bazéna.
Izba typu comfort - izba po renovácii v hlavnej budove, dva typy: jednoposteľová aj dvojlôžková izba sú vybavené rovnako ako izby superior.
Rodinné izby (na vyžiadanie), dve miestnosti (max. dve prístelky v podobe dvoch dodatočných postelí alebo rozkladacej pohovky), vybavené rovnako ako štandardná izba.
Zadarmo postieľka pre dieťa do veku 2 rokov - nutná rezervácia vopred.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu (k jedlám sú zdarma nápoje).
Možnosť príplatku do All Inclusive (navyše obed formou bufetu + nealkoholické a miestne alkoholické nápoje v baroch počas ich otváracej doby).

Šport a animačný program
Voi Arenella Resort organizuje animačný program v priebehu dňa i večer. Hotel má bohaté športovo-rekreačné zázemie: tenisové kurty (za poplatok), futbalové ihrisko, plážový volejbal, stolný tenis, streľba z luku, posilňovňa, aerobik, vodné športy na pláži (za poplatok), wellness centrum a SPA (za poplatok). Pre deti: detské ihrisko, mini club pre deti a mládež.

Internet
Zdarma Wi-Fi vo verejných priestoroch hotela.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.alpitourworldhotels.com

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa hradí na recepcii hotela - cca. 2 EUR / osoba / deň. Deti do veku 12 rokov sú oslobodené od tejto taxy.

Náš názor
Rozľahlý hotelový komplex v pokojnom prostredí je ideálnou voľbou pre rodinnú dovolenku. Bohatý animačný program a športovo-rekreačné zázemie splní očakávania klientov túžiacich po aktívnej dovolenke. Voi Arenella Resort je tiež skvelým východiskovým bodom pre samostatné poznávanie Syrakúzy, jeho okolia a celej Sicílie. Odporúčame tiež pre klientov, ktorí očakávajú všetky atrakcie v areáli hotela.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hellenia Yachting Hotel

Poloha
Elegantný Hellenia Yachting Hotel sa nachádza v hotelovej a turistickej časti Giardini Naxos nazývanej Recanati. V oblasti je veľa barov, reštaurácií, pizzerií, obchodov, pubov a diskoték. Približne 1 km od prístavu, do centra Giardini Naxos je to asi 2 km a do Taorminy je to asi 7 km (autobusová zastávka je vzdialená cca 200 m, cena cca 2 EUR / osoba / 1 ​​cesta). Letisko je vzdialené cca 55 km od hotela.

Pláž
Hellenia Yachting Hotel sa nachádza priamo pri širokej súkromnej pláži (hrubý piesok s malými kameňmi, odporúčame topánky do vody). Plážový servis za poplatok (cca 14 EUR / deň / dve ležadlá a jeden slnečník). Hotel zaisťuje plážové osušky (zdarma).

Vybavenie
Recepcia, lobby, dva výťahy, bazén so slanou vodou s bezplatnými ležadlami a slnečníkmi, slnečná terasa. Hlavná reštaurácia, bar pri bazéne (otvorený od mája do septembra), piano bar (šesť dní v týždni od mája do septembra). Okrem toho je tu čitateľský kútik, konferenčná miestnosť, parkovisko.

Izby
Hellenia Yachting Hotel má 112 izieb rôznych štandardov a nachádza sa v päťposchodovej hlavnej budove. Štandardné izby (maximálne jedna prístelka) sú vybavené kúpeľňou (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), centrálnou klimatizáciou, TV SAT, telefónom, minibarom (za príplatok), trezorom (zdarma), bez balkóna. Za príplatok sú izby typu Superior - majú navyše balkón. A izby Deluxe s výhľadom na more. Na potvrdenie sú možné izby Economy bez klimatizácie (ostatné vybavenie je rovnaké ako u izieb štandard). Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov (cca 10 EUR / deň).

Strava
Raňajky formou švédskych stolov. Možnosť večerí za príplatok (servírované večere, možnosť výberu 2-3 položiek menu). Nápoje k večeri za poplatok. Talianska a medzinárodná kuchyňa.

Šport a zábava
Hellenia Yachting Hotel neorganizuje animačný program. Živá hudba príležitostne počas hlavnej sezóny. Posilňovňa (zdarma). Wellness centrum (za poplatok). Približne 100 metrov od hotela je k dispozícii tenisový kurt (za poplatok). Na pláži sú k dispozícii vodné športy (za poplatok): kajaky, vodné bicykle, windsurfing, potápanie, výlety loďou.

Internet
Wi-Fi je k dispozícií v celom hoteli.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.hotel-hellenia.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 14 EUR / osoba / týždeň alebo cca 20 EUR / osoba / 2 týždne).

Náš názor
Hellenia Yachting Hotel je na dobrej úrovni s výhodnou polohou, dokonalými službami a rozsiahlym wellness centrom. Odporúčame klientom, ktorí uvítajú odpočinok počas dňa na hotelovej pláži a večer vyrazia na prechádzky do turistického mestečka Giardini Naxos. Hellenia Yachting Hotel je vhodný aj pre tých, ktorí chcú preskúmavať očarujúci ostrov na vlastnú päsť.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Capo Calava

Poloha
Hotel Capo Calavo sa nachádza v dobre udržiavanej stredomorskej záhrade, obklopenej zelenými kopcami, na pobreží Tyrhénskeho mora, s krásnym výhľadom na Liparské ostrovy. Približne 5 km do turistického mesta Gioiosa Marea s malým výberom barov, reštaurácií a obchodov. Na letisko v Catanií je to cca 180 km.

Pláž
Hotel Capo Calavo sa nachádza priamo na piesočnato-kamienkovej súkromnej pláži s bezplatným plážovým servisom.

Vybavenie
Recepcia 24 h, zmenáreň, lobby, reštaurácia, bar. Okrem toho je tu bazén s ležadlami a slnečníkmi (zadarmo), diskotéka, TV miestnosť, amfiteáter, konferenčná miestnosť, parkovisko. Za poplatok: obchody, kiosk, práčovňa, fotograf, lekár a špeciálne služby určené pre rodiny s deťmi - k dispozícií je kuchyňa s ohrievačom fliaš, požičovňa kočíkov a vaničiek, stráženie detí.

Izby
Hotel Capo Calavo má 280 štandardných izieb, ktoré môžu ubytovať až štyri dospelé osoby (možnosť prístelky vo forme rozkladacej pohovky alebo poschodového lôžka). Štandardné izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením so sprchovacím kútom, sušičom vlasov, klimatizáciou, TV SAT, telefónom, trezorom, mini chladničkou a balkónom.

Strava
All Inclusive Light: raňajky, obedy a večere formou bufetu. Nealkoholické nápoje a miestne pivo a víno k dispozícií v hotelovom bare v hodinách 10:00-12:00 a 15:00-22:00. Ostatné nápoje za poplatok.

Šport a animačný program
Hotel Capo Calavo usporadúva denný a večerný animačný program a tiež organizuje večerné show. Okrem toho: SPA centrum, zábavné a tímové hry, tanečné lekcie, aerobik, volejbal, tenis, lukostreľba, petanque. Pre deti: baby club (2-5 rokov), mini club (5-12 rokov), ktoré ponúkajú širokú škálu animácií, oddelený priestor v bazéne a reštauráciu s ponukou menu pre deti, young club (11-18 rokov) s oddelenou časťou pre hry v záhrade, bazéne a reštauráciu. Okrem toho je tu tiež FIGLOKLUB - 6x týždenne animačný program v poľštine.

Internet
V hoteli Capo Calavo nie je k dispozícii Wi-Fi.

Miestne kategórie
***

Stránky hotela
www.valtur.it

Náš názor
Kvalitný hotel, ktorý vyniká nielen krásnou polohou, ale aj širokou ponukou animačného programu pre všetky vekové kategórie. Hotel Capo Calavo odporúčame pre rodiny s deťmi a pre klientov, ktorí preferujú aktívnu formu dovolenky.

Baia Azzurra

Poloha
Hotel Baia Azzurra se nachází na kopci nad zátokou Mazzaro, pouze 100 m od stanice lanovky, kterou dojedete přímo do krásného historického centra Taorminy (cca 3 EUR/1 strana, lanová dráha jezdí po celý den, poslední návrat z Taorminy je možný ve 24:00). Centrum Letojanni je vzdáleno cca 4 km a nachází se zde široký výběr barů, obchodů, restaurací a kaváren. Letiště v Katánii je vzdáleno cca 60 km. 

Pláž
Hotel Baia Azzurra leží cca 100 m od pěkné oblázkové soukromé pláže s čistou smaragdovou vodou. Plážový servis za poplatek cca 18-22 EUR/den (2 lehátka a slunečník). V blízkosti hotelu se nachází také veřejná pláž s placeným plážovým servisem.

Vybavení
Recepce 24h, výtah, trezor, hlavní restaurace, menší bar u lobby, sluneční terasa s panoramatickým výhledem na ostrov Isola Bella. Navíc: TV místnost a úschovna zavazadel.

Pokoje
Hotel Baia Azzurra má 50 standardních pokojů s možností 1 přistýlky. Vybavení pokojů: koupelna (sprchový kout nebo vana, vysoušeč vlasů), cetrálně řízená klimatizace od poloviny června do poloviny září, minibar (konzumace za poplatek), satelitní TV, telefon, trezor (zdarma), bez balkónu. Hotel Baia Azzurra disponuje také pokoji typu comfort s bočním výhledem na moře. Za poplatek a na vyžádání je možnost pokoje comfort s balkónem a přímým výhledem na moře (pouze dvoulůžko). Na potvrzení dětská postýlka pro děti do 2 let (za poplatek cca 10 EUR/den).

Strava
Snídaně formou bufetu a večeře servírované ke stolu (s možností výběru 2-3 položek menu). Nápoje k večeři za poplatek. Hotel Baia Azzurra se specializuje na regionální sicilskou kuchyni.

Sport a zábava
Hotel Baia Azzurra neorganizuje animační program. V hlavní sezónu pořádá italské večery s živou hudbou. Půjčovna vodních sportů je cca 700 m od hotelu u ostrova Isola Bella (cca 25 EUR/hod./šlapadlo). Půjčovna aut je cca 1 km od hotelu. Bary a noční život najdete v hlavním centru Taorminy.

Internet
Wi-Fi v areálu celého hotelu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.hotelbaiaazzurra.it

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa se hradí na recepci hotelu - cca 2 EUR/os./den a cca 20 EUR/os./2 týdny. 

Náš názor
Hotel Baia Azzurra má skvělou polohu nedaleko jedné z nejkrásnějších pláží tohoto regionu a zároveň nedaleko historické Taorminy. Doporučujeme mladým aktivním osobám a také milovníkům objevování tajemných zákoutí tohoto krásného ostrova. Tradiční italská kuchyně a jedinečná atmosféra tohoto místa učiní Vaši dovolenou nezapomenutelnou. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Ata Hotel Naxos Beach

Poloha
Ata Hotel Naxos Beach, situovaný v dobre udržiavanej záhrade Recanati, v časti Giardini-Naxos. Hotel sa skladá z hlavnej budovy a menších dvojposchodových budov. V okolí hotela sa nachádzajú príjemné bary, reštaurácie, pizzeria, obchody, diskotéky. Do centra Giardini Naxos je to cca 1,5 km, do Taorminy je to cca 6 km (niekoľkokrát denne jazdí bezplatne autobus). Letisko je vzdialené cca 55 km.

Pláž
Ata Hotel Naxos Beach sa nachádza cca 50 m od súkromnej, široké pláže (hrubý piesok s drobnými kamienkami, odporúčame obuv). Ležadlá a slnečníky na pláži za poplatok (cca 9-17 EUR / deň / komplet - v závislosti na sezóne a rade), plážové osušky (cca 1 EUR / osoba / deň). V balíčku All inclusive plážový servis (ležadlá, slnečníky i osušky) zdarma od 3. radu.

Vybavenie
Recepcia, štyri bazény (vrátane olympijského a dvoch bazénov pre deti) s bezplatnými ležadlami a slnečníkmi, slnečná terasa, štyri bary, štyri reštaurácie z toho dve a'la carte otvorené v sezóne (za poplatok): Stella di Mare pri pláži (s plodmi mora) i Casa Del Massaro (tradičná talianska pizza).

Izby
Hotel disponuje 170 izbami - dvojlôžkové izby v hlavnej budove (s max. jednou prístelkou pre dieťa) s priamym alebo bočným výhľadom na more (plocha cca 23 m²) a 453 priestrannými izbami v budovách v záhrade (v každej vile je niekoľko izieb s max. jednou prístelkou, plocha cca 25 m²). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov), individuálne riadenou klimatizáciou, TV-Sat, telefónom, trezorom, mini chladničkou, balkónom alebo terasou. Okrem toho izby typu New Deluxe Villa po rekonštrukcii v roku 2018. Na vyžiadanie a potvrdenie k dispozícii štvorposteľové izby rodinné s dvomi miestnosťami (Vilette) - spojovacie dvere.
Na vyžiadanie a za poplatok detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov (cca 8 EUR / deň).

Strava
Raňajky a večere formou bohatého bufetu. K večeri 0,5 l vody a 0,25 l vína na osobu v cene. Za príplatok obedy formou bufetu alebo All Inclusive: nápoje počas obeda a večere, občerstvenie v bare Calypso a nealkoholické nápoje a miestne liehoviny (10:00-24:00).
Veľmi chutná kuchyňa!

Šport a zábava
Bohatý animačný program, mini-kluby pre deti, ihrisko na futbal, basketbal, plážový a vodný volejbal, posilňovňa, streľba z luku, dva tenisové kurty, stolný tenis, vodné športy (kanoe a malé plachetnice). Za poplatok: škola potápania, biliard, vodné športy, požičovňa bicyklov, aerobic, masáže, joga.

Internet
Internet Wi-Fi vo verejných priestoroch hotela - zdarma.

Miestne hodnotenie
****

Webové stránky
www.atahotels.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa hradená na hoteli - cca 10,5 EUR / osoba / týždeň a cca 15 EUR / osoba / 2 týždne.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/ata-hotel-naxos-beach

Náš názor
Hotel najmä pre rodiny s deťmi a pre osoby vyhľadávajúce aktívnu dovolenku. Ideálna poloha tesne vedľa pláže, veľmi bohatá a chutná kuchyňa, blízko všetky kúpeľné zábavy a veľmi bohatá hotelová infraštruktúra. Ata Hotel Naxos Beach odporúčame náročným klientom vyhľadávajúcim aktívny odpočinok.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Fiesta Garden Beach

Poloha
Hotelový komplex sa nachádza v pokojnom prostredí, obklopený stredomorskou záhradou, cca 4 km od Campofelice di Roccella a cca 14 km od Cefalu (hotelový autobus jazdí dvakrát denne - cca 6 EUR / 2 smery, do Campofelice - cca 4 EUR / 2 smery). Hotel sa nachádza cca 60 km od Palerma a cca 170 km od letiska v Catanii. Hotel sa skladá z častí - Fiesta Garden - hlavná budova a z budovy v záhrade a Fiesta Athenee Palace od strany mora.

Pláž
Hotel sa nachádza pri piesočnato-kamenistej pláži (odporúčame topánky do vody). Ležadlá, slnečníky a osušky na pláži zdarma.

Vybavenie
Recepcia, výťah, hlavná reštaurácia so stolmi k dispozícii aj vonku, pizzeria (od júna do septembra), tri bary (na recepcii Fiesta Garden a Athenee Palace au pláže), štyri bazény (v tom zahrnutý jeden krytý a jeden pre deti) s ležadlami , slnečníky, osuškami pri bazéne zadarmo, slnečná terasa.

Izby
Hotel Fiesta Garden Beach disponuje 548 štandardnými dvojlôžkovými izbami.
Izby comfort - v budove Fiesta Gardens rozlohou od cca 23 m² (s max. dvomi prístelkami), vybavené kúpeľňou (vaňa alebo sprcha, sušič vlasov), centrálne riadená klimatizácia, TV Sat, telefón, bezplatný trezor, minibar (doplňovaný každý druhý deň ), balkón alebo terasa.
Izba superior - v budove Fiesta Garden (plocha cca 23 m²), balkón s vybavením.
Bungalov (plocha cca 26 m²),
Junior suite - na vyžiadanie, plocha cca 32 m².
Okrem toho štandardné izby o ploche cca 24 m² v časti Athenee Palace s balkónom, ďalej možnosť príplatku za izbu s výhľadom na more.
Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov za poplatok (cca 10 EUR / deň).

Stravovanie
All inclusive v hodinách 10:00-24:00 zahŕňa: raňajky (formou bufetu 7:30 do 10:30), kontinentálne raňajky v bare na pláži (10:30-11:30), obed (formou bufetu 12:45- 14:00) a večere formou bohatého bufetu (19:30-21:30), nealkoholické nápoje a miestne liehoviny. Teplé a studené občerstvenie a zmrzlina je k dispozícii v bare na pláži.

Šport a zábava
Animačné programy pre dospelých: vodný aerobic, skupinové tance, výučba športov, večerná show, živá hudba, diskotéka vonku. Ďalej: tenisové kurty (osvetlenie za poplatok cca 5-10 EUR / hodina), ihrisko na volejbal a futbal, mini golf, stolný tenis, boccia, lukostreľba. Wellness centrum, sauna aj vodné športy na pláži za poplatok. Pre deti vo veku 4-12 rokov mini klub, mini disco a detské ihrisko.

Internet
Internet Wi-Fi v areáli hotela za cca 8 EUR / hodina.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.palladiumhotelgroup.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/fiesta-garden-beach

Náš názor
Luxusný komplex s bohatou infraštruktúrou, priamo na pláži, ako jeden z mála v tejto časti ostrova ponúka All Inclusive - Fiesta Garden Beach odporúčame náročným klientom orientovaným na aktívny odpočinok, rovnako ako rodinám s deťmi. Hotel je známy svojou vynikajúcou a pestrou talianskou kuchyňou.
 

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hotel Victoria Palace

Poloha
Moderný a vysoko kvalitný Hotel Victoria Palace sa nachádza len pár krokov od historického centra mesta Cefalu, do ktorého možno dôjsť po pláži alebo promenádou. Historické Cefalu ponúka širokú škálu obchodov, reštaurácií, kaviarní a malebných zákutí. Letisko Catania je vzdialené cca 180 km.

Pláž
Hotel Victoria Palace sa nachádza cca 25 m od súkromnej piesočnato-kamienkovej pláže (prechod promenádou, pozvoľný zostup do mora, odporúčame ochrannú obuv). Ležadlá a slnečníky na pláži - zdarma. Plážové osušky sú zahrnuté v cene, výmena cca 3 EUR / osuška.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, priestranná lobby, výťahy, hlavná reštaurácia, bar. Bazén so sladkou vodou, ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo, preslnená terasa na streche s výhľadom na more. Navyše: TV miestnosť, konferenčná miestnosť, úschovňa batožiny. Hostia hotela Victoria Palace môžu využívať výhody hotela Cefalu Sea Palace.

Izby
Hotel Victoria Palace má 30 priestranných a elegantných dvojlôžkových izieb rôznych štandardov (s možnosťou max. jednej prístelky). Štandardné izby (s rozlohou cca 25 m²) sú vybavené kúpeľňou (sprcha / vaňa, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, trezorom (zdarma), mini barom (konzumácia za príplatok) a balkónom. Navyše sú k dispozícii luxusné izby typu Superior s výhľadom na more. Detská postieľka do veku 2 rokov - zdarma.

Strava
Raňajky sú podávané formou bohatého bufetu. Za príplatok večera v neďalekom hoteli Cefalu Sea Palace, kde sú servírované pokrmy k stolu (výber z troch menu). Nápoje k večeriam za príplatok. Šéfkuchár ponúka predovšetkým miestne stredomorské špeciality.

Šport a zábava
Vďaka blízkosti zábavného centra mesta Cefalu, ktoré ponúka širokú škálu atrakcií, Hotel Victoria Palace neorganizuje denný a večerný animačný program. Za príplatok môžu hoteloví hostia využívať wellness centrum v neďalekom hoteli Cefalu Sea Palace (kozmetické procedúry, masáže, salón krásy, kaderníctvo, saunu, vírivku a posilňovňu).

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.cefaluvictoriapalace.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 2 EUR / osoba / deň).

Náš názor
Elegantný a moderne zariadený Hotel Victoria Palace. Vďaka zameraniu na detaily a talianskemu dizajnu sa v ňom hostia, ktorí majú radi moderný dizajn interiéru, budú dobre cítiť. Navyše, blízkosť historického mesta Cefalu s nespočetnými reštauráciami, barmi a obchodmi urobia dovolenku v tomto hoteli nezabudnuteľnou.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cefalu Sea Palace

Poloha
Moderný a elegantný hotel Cefalu Sea Palace sa nachádza cca 10 minút chôdze od historického centra Cefalu, do ktorého sa môžete dostať cez pláž alebo promenádu. Historické Cefalu ponúka veľa obchodov, reštaurácií, kaviarní a veľmi malebných zákutí. Letisko Catania je vzdialené cca 180 km.

Pláž
Hotel Cefalu Sea Palace sa nachádza cca 25 m od súkromnej piesočnato-kamienkovej pláže (nutné prejsť cez promenádu, pozvoľný vstup do mora, odporúčame ochrannú obuv do vody). Zadarmo ležadlá a slnečníky na pláži. Plážová osuška v cene, výmena cca 3 EUR / osuška.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, lobby, tri výťahy, hlavná reštaurácia, dva bary. Sladkovodný bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlami a slnečníkmi pri bazéne, slnečnou terasou a strešnou terasou s výhľadom na more. Okrem toho: TV miestnosť, konferenčná miestnosť a úschovňa batožiny.

Izby
Hotel Cefalu Sea Palace má 83 priestranných a elegantných izieb rôzneho štandardu (môže byť max. jedna prístelka). Štandardné izby (rozloha cca 30 m²) s výhľadom do záhrady sú vybavené kúpeľňou (vaňa alebo sprcha, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, minibarom (konzumácia za poplatok), TV SAT, telefónom, trezorom (zdarma) a balkónom. Superior izby majú výhľad na more. Zadarmo detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky sú formou bohatého bufetu. Za príplatok servírované večere (výber z troch položiek menu; večere dostupné od 1. mája 2017). Nápoje k večeri sú platené zvlášť. Šéfkuchár pripravuje predovšetkým stredomorskú kuchyňu.

Šport a zábava
Hotel Cefalu Sea Palace má širokú ponuku služieb wellness centra (za poplatok): kozmetické procedúry, masáže, kozmetický salón, kaderníctvo, sauna, jacuzzi a posilňovňa. Hotel Cefalu Sea Palace sa nachádza v blízkosti mnohých barov, reštaurácií a diskoték (otvorených v hlavnej sezóne).

Internet
Wi-Fi v celom areáli hotela (zdarma).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.cefaluseapalace.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 1 EUR / osoba / deň a cca 10 EUR / osoba / 2 týždne.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/cefalu-sea-palace

Náš názor
Luxusný plážový hotel má ideálnu polohu, len pár minút chôdze od centra pôvabného mestečka Cefalu. Odporúčame náročným zákazníkom, ktorí hľadajú eleganciu, dokonalý servis a výbornú regionálnu kuchyňu. Počas pobytu v hoteli Cefalu Sea Palace sa budete cítiť ako na pravej talianskej dovolenke.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Výlety po okolí

Po stopách kmotra
Poldenný výlet začneme prejazdom do Forza d'Agro. Úzke uličky, zrúcanina hradu, kláštor sv. Trojice, malebná dedina postavená na skale, odkiaľ možno krásne vidieť Iónske pobrežie a Kalábriu - to sú len niektoré z atrakcií, ktoré nás čakajú. Následne prejazd do Savoca - stredovekého mestečka založeného v roku 1139 kráľom Rogerom II. Sicílskym.
V programe: kostol sv. Nicola, Kapucínsky kláštor, v ktorom možno vidieť múmie. Povinnou zastávkou je bar Vitelli, kde rodina majiteľky pani Marie spomína na doby, kedy tu boli točené scény ku slávnemu filmu. Návrat do hotela počas obeda. Cena cca 40 EUR / osoba.

Palermo
Po raňajkách bude nasledovať prejazd do prekvapivého, plného kontrastov hlavného mesta ostrova. Toto rušné sicílske mesto s výbornou polohou si zasluhuje dôkladnejšiu prehliadku svojej pestrej histórie. Pamiatky v sebe spájajú prvky arabskej a byzantskej architektúry, zatiaľ čo normanské paláce a kostoly s fasádami v štýle španielskeho baroka sa týčia nad chaosom moderného prístavného mesta. Tu, medzi úzkymi, zanedbanými a krikľavými ulicami, miesto atmosféry smútku po minulosti, nájdeme radosť z každého prežitého dňa. Nie je ľahké si toto mesto zamilovať, ale súčasne je ťažké nenechať sa ním uniesť. Počas prechádzky jednou z promenád mesta Corso Vittorio Emanuele dôjdeme ku katedrále - Duomo, majestátnej budove tvorenej po niekoľko storočí. Očarujúce námestie - Quattro Canti s fontánou Štyroch ročných období a Piazza Pretoria s fontánou Neodkryješ sú dôkazom stáročnej nádhery mesta. Prehliadku zakončíme pri Grand Theatre, ktoré bolo scénografiou k filmu "Krstný otec". Chvíľka voľného času v blízkosti ulíc plných obchodov a slávneho mestského trhoviska, kde bude možnosť ochutnať slávne palermské STREET FOOD - pouličné jedlo (cena cca 70 EUR / osoba).

Víza - informácie pre predajcov

Do Talianska môžete vycestovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom, ktorý je platný do konca vášho pobytu v krajine.

Informácie o hoteloch

Poloha
Hotel Costa del Sole *** (alebo podobný) - sa nachádza na okraji mesta Katánia (časť Vaccarizzo-Delfino), 7 nocí.

Pláž
Hotel leží cca 150 m od pláže s pozvoľným vstupom do mora (prechod promenádou cez menší lesík). Plážový servis za poplatok (jeden slnečník a dve ležadlá za cenu 15 EUR / deň).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, reštaurácia, 2/3 bary (hlavný bar, bar pri bazéne a plážový bar). Plážový bar otvorený len v období od 01.07.-31.08.2018) a menší bazén.

Izby
Dvojlôžkové a trojlôžkové izby s kúpeľňami (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), klimatizácia, satelitný TV, telefón, chladnička, časť izieb s balkónom alebo terasou so záhradným nábytkom.

Strava
Raňajky servírované k stolu alebo formou bufetu (pečivo, maslo, džem a / alebo med, syr, údeniny, ovocné džúsy, čaj, káva, mlieko, voda) a za príplatok v poznávacej časti večera, voda pri večeri zadarmo, ostatné nápoje k večeri za príplatok.

Internet
Wi-Fi internet v lobby a na izbách - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.costadelsolevacanze.com

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €