Ubytování STN Obrázok0
Ubytování STN Obrázok1
Ubytování STN Obrázok2
Ubytování STN Obrázok3
Ubytování STN Obrázok4
Ubytování STN Obrázok5
Ubytování STN Obrázok6
Ubytování STN Obrázok7
Ubytování STN Obrázok8
Ubytování STN Obrázok9
Ubytování STN Obrázok10
Ubytování STN Obrázok11
Ubytování STN Obrázok12
Ubytování STN Obrázok13

Sicília Light

Taliansko - Sicília
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), prejazdy klimatizovaným autokarom, stravovanie: 7 kontinentálnych raňajok, za príplatok večera (7), turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, prepitné pre miestneho sprievodcu, rezervačné poplatky do navštívených objektov, služby pre skupinu v systéme TGS, pobytovú taxu. Orientačné náklady na účasť v programe - cca 145 EUR / osoba (Platí sa sprievodcovi ako balíček). Nezahŕňa pobytovú taxu - celkom navyše cca 10 EUR / osoba (Platí sa priamo v hoteloch), ďalšie jedlá a nápoje, iné osobné výdavky a fakultatívne výlety: výjazd na Etnu do výšky cca 3000 m n. m. cca 70 EUR / osoba, Palermo cca 70 EUR / osoba, Po stopách kmotra cca 40 EUR / osoba.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Sycylia light
Kód zájazdu: STN

Fakultatívne výlety: Po stopách kmotra (cena cca 40 EUR / osoba) a Palermo (cena cca 70 EUR / osoba).

Fakultatívne výlety: výjazd na Etnu do výšky cca 3000 m n. m. cca 85 EUR, plavba k Liparským ostrovom cca 75 eur, Po stopách kmotra cca 40 EUR.

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené k 31. 8. 2018 a môžu sa zmeniť.

Program

Sicília Light - 8 alebo 15 dní • Palermo a Cefalù • Syrakúzy a citrónová riviéra • Noto - svetová pamiatka UNESCO • Taormina a nebezpečná Etna

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na letisku. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Na Sicílií Vás vyzdvihne sprievodca. Transfer do hotela v severo-východnej časti ostrova (v okolí Catania / Fondachello / Giardini Naxos / Taormina), prenocovanie. (Trasa cca 80 km)

Deň 2
Po raňajkách prejazd k Etne - najväčšej a najvyššej aktívnej sopke Európy. Výjazd do výšky cca 2000 m n. m., prechádzka okolo jedného z vyhasnutých kráterov a pre záujemcov možnosť výjazdu špeciálnym terénnym autobusom do výšky cca 3000 m n. m., do blízkosti hlavného krátera (za poplatok platený na mieste, cca 70 EUR / osoba - výjazd iba pri väčšom počte záujemcov). Prejazd do Taorminy visiacej na skalách - najznámejšieho letoviska na ostrove. Prechádzka fascinujúcim starým mestom, návšteva antického divadla - najkrajšieho starobylého gréckeho divadla v Taliansku, odkiaľ sa rozprestiera úžasný výhľad na Etnu a pobrežie Iónskeho mora. Návrat do hotela na prenocovanie. (Trasa cca 120 km)

Deň 3
Po raňajkách (raňajky formou balíčku) výlet k Liparským ostrovom, nazývaným tiež Eolskými ostrovmi (Vulcano, Lipari): plavba loďou k malebným ostrovom sopečného pôvodu, kúpanie v sírnom bahne, odpočinok na pláži pokrytej čiernym vulkanickým pieskom. Návrat do hotela, prenocovanie. (Trasa cca 250 km)

Deň 4
Prejazd do Syrakúz - jedného z najmohutnejších gréckych miest v staroveku. Návšteva Archeologického parku s najväčším divadlom na Sicílií, v ktorom sú do dnešného dňa predstavované drámy gréckych klasikov. Navštívime tiež lomy so slávnou jaskyňou "Dionýzovo ucho". Prejazd do starého mesta, ktoré sa nachádza na ostrove Ortigia, kde je barokový chrám postavený v gréckych chrámových múroch. Prejazd do Noto - hlavného mesta sicílskeho baroka. Prechádzka jedinečným mestom uznaným UNESCO ako svetová pamiatka. Návrat do hotela, prenocovanie. (Trasa cca 300 km)

Deň 5 – 7
Voľný čas na odpočinok, opaľovanie a nakupovanie. Možnosť využitia fakultatívnych výletov (za príplatok):
- Palermo - po raňajkách prejazd do prekvapivého, plného kontrastov hlavného mesta ostrova. Toto rušné sicílske mesto s výbornou polohou si zasluhuje dôkladnejšiu prehliadku svojej pestrej histórie. Pamiatky v sebe spájajú prvky arabskej a byzantskej architektúry, zatiaľ čo normanské paláce a kostoly s fasádami v štýle španielskeho baroka sa týčia nad chaosom moderného prístavného mesta. Tu, medzi úzkymi, zanedbanými a krikľavými ulicami, miesto atmosféry smútku po minulosti, nájdeme radosť z každého prežitého dňa. Nie je ľahké si toto mesto zamilovať, ale súčasne je ťažké nenechať sa ním uniesť. Počas prechádzky jednou z promenád mesta Corso Vittorio Emanuele dôjdeme ku katedrále - Duomo, majestátnej budove tvorenej po niekoľko storočí. Očarujúce námestie - Quattro Canti s fontánou Štyroch ročných období a Piazza Pretoria s fontánou Neodkryješ sú dôkazom stáročnej nádhery mesta. Prehliadku zakončíme pri Grand Theatre, ktoré bolo scénografiou k filmu "Krstný otec". Chvíľka voľného času v blízkosti ulíc plných obchodov a slávneho mestského trhoviska, kde bude možnosť ochutnať slávne palermské pouličné jedlo (cena cca 70 EUR / osoba).
- Po stopách kmotra - poldenný výlet, ktorý začína prejazdom do Forza d'Agro - malebnej dediny postavenej na skale, s úzkymi uličkami, zrúcaninou hradu a kláštorom. Následne prejazd do Savoca - stredovekého mestečka založeného v roku 1139 kráľom Rogerom II. Sicílskym. V programe: kostol sv. Nicola, Kapucínsky kláštor, v ktorom možno vidieť múmie. Povinnou zastávkou je bar Vitelli, kde rodina majiteľky pani Marie spomína na doby, kedy tu boli točené scény ku slávnemu filmu (cena cca 40 EUR / osoba).

Deň 8
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela. Následne transfery:
- pre klientov zostávajúcich na druhý týždeň pobytu - prejazd do vybraného hotela na Sicílií (v niektorých termínoch sa môže transfer konať letecky), pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska. Hotelové dni začínajú v 14:00 hodín a končí v 10:00 hodín.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené. Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch, historických centrách a iných turistických objektoch. Pobytová taxa sa platí na mieste, priamo v hoteloch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Výlety po okolí

Po stopách kmotra
Poldenný výlet začneme prejazdom do Forza d'Agro. Úzke uličky, zrúcanina hradu, kláštor sv. Trojice, malebná dedina postavená na skale, odkiaľ možno krásne vidieť Iónske pobrežie a Kalábriu - to sú len niektoré z atrakcií, ktoré nás čakajú. Následne prejazd do Savoca - stredovekého mestečka založeného v roku 1139 kráľom Rogerom II. Sicílskym.
V programe: kostol sv. Nicola, Kapucínsky kláštor, v ktorom možno vidieť múmie. Povinnou zastávkou je bar Vitelli, kde rodina majiteľky pani Marie spomína na doby, kedy tu boli točené scény ku slávnemu filmu. Návrat do hotela počas obeda. Cena cca 40 EUR / osoba.

Palermo
Po raňajkách bude nasledovať prejazd do prekvapivého, plného kontrastov hlavného mesta ostrova. Toto rušné sicílske mesto s výbornou polohou si zasluhuje dôkladnejšiu prehliadku svojej pestrej histórie. Pamiatky v sebe spájajú prvky arabskej a byzantskej architektúry, zatiaľ čo normanské paláce a kostoly s fasádami v štýle španielskeho baroka sa týčia nad chaosom moderného prístavného mesta. Tu, medzi úzkymi, zanedbanými a krikľavými ulicami, miesto atmosféry smútku po minulosti, nájdeme radosť z každého prežitého dňa. Nie je ľahké si toto mesto zamilovať, ale súčasne je ťažké nenechať sa ním uniesť. Počas prechádzky jednou z promenád mesta Corso Vittorio Emanuele dôjdeme ku katedrále - Duomo, majestátnej budove tvorenej po niekoľko storočí. Očarujúce námestie - Quattro Canti s fontánou Štyroch ročných období a Piazza Pretoria s fontánou Neodkryješ sú dôkazom stáročnej nádhery mesta. Prehliadku zakončíme pri Grand Theatre, ktoré bolo scénografiou k filmu "Krstný otec". Chvíľka voľného času v blízkosti ulíc plných obchodov a slávneho mestského trhoviska, kde bude možnosť ochutnať slávne palermské STREET FOOD - pouličné jedlo (cena cca 70 EUR / osoba).

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/sycylia-light/zakwaterowanie-stn

Víza - informácie pre predajcov

Do Talianska môžete vycestovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom, ktorý je platný do konca vášho pobytu v krajine.

Informácie o hoteloch

Poloha
Hotel Costa del Sole *** (alebo podobný) - sa nachádza na okraji mesta Katánia (časť Vaccarizzo-Delfino), 7 nocí.

Pláž
Hotel leží cca 150 m od pláže s pozvoľným vstupom do mora (prechod promenádou cez menší lesík). Plážový servis za poplatok (jeden slnečník a dve ležadlá za cenu 15 EUR / deň).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, reštaurácia, 2/3 bary (hlavný bar, bar pri bazéne a plážový bar). Plážový bar otvorený len v období od 01.07.-31.08.2018) a menší bazén.

Izby
Dvojlôžkové a trojlôžkové izby s kúpeľňami (sprcha alebo vaňa, sušič vlasov), klimatizácia, satelitný TV, telefón, chladnička, časť izieb s balkónom alebo terasou so záhradným nábytkom.

Strava
Raňajky servírované k stolu alebo formou bufetu (pečivo, maslo, džem a / alebo med, syr, údeniny, ovocné džúsy, čaj, káva, mlieko, voda) a za príplatok v poznávacej časti večera, voda pri večeri zadarmo, ostatné nápoje k večeri za príplatok.

Internet
Wi-Fi internet v lobby a na izbách - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.costadelsolevacanze.com

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €