Ubytování STO Obrázok0
Ubytování STO Obrázok1
Ubytování STO Obrázok2
Ubytování STO Obrázok3
Ubytování STO Obrázok4
Ubytování STO Obrázok5
Ubytování STO Obrázok6
Ubytování STO Obrázok7
Ubytování STO Obrázok8
Ubytování STO Obrázok9
Ubytování STO Obrázok10
Ubytování STO Obrázok11

Sicílie - pozoruhodný ostrov

Taliansko - Sicília - Taormina
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Baia Sporting & Villa Athena

Poloha
Komorný hotel Baia Sporting & Villa Athena ležiaci na východnom pobreží ostrova, v centre malého letoviska Giardini Naxos, kde sa nachádza mnoho obchodov, barov a reštaurácií. Malebné mesto Taormina je vzdialené cca 5 km a letisko Catania cca 60 km.

Pláž
Baia Sporting & Villa Athena sa nachádza cca 50 m od verejnej širokej piesočnatej pláže (prechod ulicou). Ležadlá a slnečníky - za príplatok (cca 10 EUR / komplet / deň – dve ležadlá a slnečník).

Vybavenie
24-hodinová recepcia, lobby, výťah. V areáli hotela sa nachádza hlavná reštaurácia servírujúca pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne, bar a na streche hotela sa nachádza vyhliadková terasa s výhľadom na nádherný záliv Naxos a vulkán Etna. Navyše: TV miestnosť, parkovisko a za poplatok: internetový kútik, kaderníctvo.

Izby
Hotel má stoštyri izieb, ktoré sa nachádzajú v dvoch častiach komplexu.
Štandardné izby v časti Villa Athena 3 *, dvojlôžkové s možnosťou dvoch prísteliek v podobe normálnej postele alebo rozkladacej pohovky (o rozlohe cca 18 m²). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha / vaňa, sušič vlasov), klimatizáciou, satelitným TV, trezorom (zdarma).
Izby v časti Baia Sporting 4 *, dvojlôžkové s možnosťou dvoch prísteliek v podobe normálnej postele, rozkladacej pohovky alebo výsuvnej postele (o rozlohe cca 20 m²). Izby sú vybavené ako štandardné izby v časti Athena, navyše majú mini bar (konzumácia za poplatok). Za príplatok a na vyžiadanie izby s výhľadom na more. Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov na vyžiadanie a za príplatok (cca 10 EUR / deň).

Strava
Raňajky sú podávané formou bufetu. Za príplatok večere servírované k stolu (výber z troch jedál menu), navyše predjedlový a šalátový bufet. Nápoje k večeri za príplatok.

Šport a zábava
Vďaka svojej polohe v centre letoviska Baia Sporting & Villa Athena neorganizuje animačný program. Hosťom je k dispozícii: posilňovňa, krytý bazén (zdarma v určitých hodinách). Za príplatok: wellness centrum (vírivka, fínska sauna, thalassoterapia, turecké kúpele, solárium, kozmetické procedúry a masáže) a vodné športy na pláži. V blízkosti hotela je potápačské centrum (mimo ponuku).

Internet
Vo verejných častiach hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Baia Sporting 4 *, Villa Athena 3 *

Webové stránky
www.hotelsportingbaia.com

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 2 EUR / deň v Baia Sporting a cca 1,5 EUR / deň vo Villa Athena).

Náš názor
Komorný hotel Baia Sporting & Villa Athena s vynikajúcou polohou v samom srdci Giardini Naxos. Miestne reštaurácie sú na dosah ruky, navyše blízkosť mesta Taormina (nazývaného perlou Sicílie), vďaka týmto výhodám zažijete skvelú taliansku dovolenku. Hotel je roky cenený hosťami za vynikajúcu kuchyňu, vysokú kvalitu služieb a jedinečnú strešnú terasu, z ktorej možno obdivovať majestátnu sopku Etna.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Capo Skino Park Hotel

Poloha
Nachádza sa v severnej časti ostrova na kopci s nádherným výhľadom na Tyrhénske more a vulkanické Liparské ostrovy. Do centra mesta Gioiosa Marea je to asi 1,5 km (cca 15 minút pešou chôdzou alebo autobusovou kyvadlovou dopravou), kde sú bary, reštaurácie a obchody. Na letisko v Catanii je to cca 180 km.

Pláž
Capo Skino Park Hotel je pri piesčito-kamienkovej pláži, ktorá je vzdialená 150 m od hotela. Ležadlá a slnečníky sú na pláži zadarmo.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, priestranné lobby, dva výťahy, hlavná reštaurácia a bar. Sladkovodný bazén s ležadlami a slnečníky (nutnosť kúpacích čiapok). Okrem iného aj parkovisko a konferenčná sála.

Izby
Capo Skino Park Hotel má 87 izieb, dvojlôžkové izby (maximálne dve prístelky) umiestnené v štyroch poschodiach hlavnej hotelovej budovy. Všetky izby sú vybavené: kúpeľňou (vaňa alebo sprcha, sušič vlasov), individuálne riadená klimatizácia, TV sat, telefónom, trezorom (zdarma) a minibarom (za poplatok). Za príplatok izby s výhľadom na more (s balkónom). Postieľka pre dieťa do veku 2 rokov za poplatok (cca 8 EUR / deň).

Strava
Kontinentálne raňajky, večere servírované (výber z dvoch až troch ponúk), za príplatok obedy servírované (výber z dvoch až troch ponúk). Voda a víno k obedu aj k večeri zadarmo. Možnosť doplatiť si do All Inclusive light - miestne alkoholické (pivo, víno) i nealkoholické nápoje v čase otváracích hodín baru. Capo Skino Park Hotel ponúka medzinárodnú i miestnu kuchyňu. Na požiadanie tiež bezlepkové jedlá.

Šport a zábava
Hotel má animačné programy vo verzii soft - čas od času má večerné animácie a predstavenia. Ďalej: lukostreľba, volejbalové ihrisko, tenisové kurty (vybavenie a osvetlenie za poplatok). V neďalekom Gioiosa Marea sú početné obchody, bary a reštaurácie.

Internet
WiFi zadarmo na celom území hotela.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hotelcaposkino.it

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/capo-skino-park-hotel

Náš názor
Capo Skino Park Hotel sa nachádza vysoko na pobreží s nádherným výhľadom na záliv Tyrhénskeho mora. Poloha blízko Gioiosa Marea je skvelá nielen pre rodinnú dovolenku, ale aj pre klientov, ktorí chcú samostatne objavovať najpôvabnejšie kúty ostrova. Hotel je obľúbený u našich klientov vďaka pohodovej atmosfére a zaujímavým animáciám.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hotel Gattopardo

Poloha
Okouzlující hotel Gattopardo se nachází jen pár kroků od centra města Brolo s mnoha obchody, restauracemi a bary. Letiště v Katánii je vzdáleno cca 190 km. 

Pláž
Hotel Gattopardo
se nachází jen pár kroků od písečné pláže. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma. 

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, výtahy, hlavní restaurace s panoramatickým výhledem na okolí servírující pokrmy místní a středomořské kuchyně. Pro hosty je k dispozici bazén nepravidelného tvaru. Navíc: půjčovna kol, parkoviště. 

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek program Half Board (polopenze) - snídaně formou bufetu v restauraci a večeře servírované ke stolu (výběr ze 3 nabídek menu). Nápoje k večeři: 0,5 l vody a 0,25 l vína v ceně, ostatní nápoje za příplatek. 

Sport a zábava
Hotel Gattopardo
organizuje denní animace (od června do září). Hosté mají k dispozici: stolní tenis, hernu, volejbal a plážový míč na pláži (od června do září). Pro děti je k dispozici miniklub (od června do září). 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.gattopardobrolo.it

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 2-4 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Poloha v krásném městečku Brolo a těsná blízkost pláže z něj činí ideální místo pro milovníky opalování a osoby hledající klidnou dovolenou. Hotel Gattopardo osloví ty, kteří hledají výchozí bod pro poznávání okolí s rodinou i pro ty, kteří chtějí strávit romantické chvíle ve dvou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Torre Normanna

Poloha
Hotel Torre Normanna se nachází v severní části ostrova mezi Palermem (cca 40 km) a Cefalu (cca 50 km). Nachází se vysoko na pobřeží s nádherným výhledem na okouzlující záliv a azurové Tyrhénské moře, cca 5 -15 km od malých pobřežních měst Trabia a Termini Imerese (železniční stanice). Na letiště v Palermu je to cca 60 km.

Pláž
Hotel Torre Normanna je cca 50 m od soukromé oblázkové pláže (sjezd dvěma výtahy, není pěší přístup). Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Plážové osušky - za poplatek (2 EUR/den a povinná záloha cca 10 EUR).

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace s pokrmy místní, středomořské a mezinárodní kuchyně, hlavní bar a bar u bazénu. Velký bazén se sladkou vodou a oddělenou částí pro děti (koupací čepice jsou povinné). Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.  Plážové osušky - za poplatek (ccca 2 EUR/den a povinná záloha cca 10 EUR). Navíc: parkoviště, televizní sál, za poplatek služby kadeřníka a konferenční centrum.

Pokoje
Hotel Torre Normanna má 300 standardních dvoulůžkových pokojů v hlavní budově hotelu (možnost max. 2 přistýlek, rozloha cca 20 m²). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (vana/sprcha, vysoušeč vlasů), klimatizací, TV sat., trezorem, mini ledničkou a minibarem (konzumace za poplatek), balkonem nebo malou terasou s výhledem na okolí hotelu. Za příplatek pokoje s výhledem na moře. Postýlka pro dítě do 2 let na vyžádání a za poplatek na místě (cca 8 EUR/den). Tří a čtyřlůžkové pokoje na vyžádání.

Strava
Snídaně (07:30-10:00) a večeře (20:00-21:30) formou bufetu nebo servírované ke stolu. Nápoje k večeři za poplatek. Za příplatek možnost All Inclusive Light: obědy (13:00-14:30), nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje (pivo, víno) v hodinách od 10:00-23:00.

Sport a zábava
Hotel Torre Normanna organizuje animační program pro dospělé během dne a večer - gymnastika, aqua aerobik, večerní show, piano bar a diskotéka. Navíc: lukostřelba, stolní tenis, vodní pólo, plážový volejbal, minigolf. Za poplatek: tenisové kurty a vodní sporty na pláži. Pro děti: miniklub.

Internet
Bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách hotelu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.torrenormanna.it

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sycylia-zachodnia-wczasy/torre-normanna

 

Naše hodnocení
Fantastická poloha hotelu na kopci s rozsáhlými sportovními a animačními aktivitami. Umístění na pláži (přístup výtahem) je ideální volbou pro klienty, kteří hledají aktivní odpočinek i relax.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Dolcestate

Poloha
Útulný hotel situovaný v pokojnom prostredí, vzdialený cca 4 km od mestečka Campofelice di Rocella a cca 13 km od okúzľujúceho a historického Cefalu (hotelová doprava trikrát denne - odchod cca v hodinách 09:00, 11:00 a 15:00, návrat cca 12:30 a 18:00, cca 6 EUR / tam aj späť). Palermo je vzdialené asi 60 km, letisko v Catanii asi 170 km.

Pláž
Pri hoteli (cca 200 m) sa nachádza piesočnato-kamienková pláž (kamenistý vstup do vody, odporúča sa obuv do vody), prechádzka cez hotelovú alej.

Vybavenie
Recepcia, výťah, hlavná reštaurácia, bar v lobby a pri bazéne. Bazén s nepravidelným tvarom (plocha asi 800 m², hĺbka asi 1,55 m), detský bazén pre deti. Bezplatné ležadlá a slnečníky pri bazéne. Plážové osušky za poplatok cca 3 EUR po zložení vratnej kaucie 10 EUR (výmena osušky za poplatok cca 3 EUR). Možnosť zapožičania automobilu prostredníctvom služby v hoteli. Parkovisko zdarma. Ďalej: slnečná terasa, konferenčná sála, hotelový obchod.

Izby
Hotel Dolcestate má 60 príjemne upravených izieb (plocha 18-24 m², možnosť maximálne dvoch prísteliek na základe schválenej požiadavky). Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchou alebo vaňou a sušičom vlasov, centrálne riadenou klimatizáciou od 15.06.-15.09., satelitnou televíziou a telefónom, minichladničkou, bezplatným trezorom. Väčšina izieb je s balkónom, s výhľadom na priestor hotela, bazén alebo hory. Izby nie sú s výhľadom na more. Jednolôžkové izby na vyžiadanie. Postieľka pre deti do veku 2 rokov za príplatok cca 5 EUR / deň (nutné zarezervovať dopredu). Hotel má niekoľko izieb pre osoby so zdravotným obmedzením.

Strava
Kontinentálne raňajky a teplé večere formou bufetu alebo servírované. Za príplatok obedy formou bufetu alebo servírované (nápoje k obedu a večeri za poplatok). Možnosť tiež zakúpenia All Inclusive (občerstvenie, víno k jedlám, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje medzi jedlami v časoch 10:30-22:30). Ostatné nápoje za poplatok. Hotel Dolcestate občas organizuje slávnostnú večeru so živou hudbou a tradičnými sicílskymi potravinami. Bohatá, rôznorodá talianska kuchyňa.

Šport a zábava
Od mája do septembra mini klub pre deti (4-12 rokov), animácie pre dospelých v talianskom, anglickom a nemeckom jazyku (gymnastika, skupinové tance, zábava) a večerné show. Ďalej: aqua aerobic, tenisové kurty (osvetlenie za poplatok), mini ihrisko pre futbal a basketbal a volejbal, stolný tenis, boccia. Približne 8 km od hotela sa nachádza aquapark (dospelí cca 14 eur, deti cca 7 EUR).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby a pri bazéne zadarmo.

Miestne hodnotenie
****

Webové stránky
www.hoteldolcestate.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/dolcestate

Náš názor
Elegantný hotel vhodný pre osoby vyhľadávajúce ticho a pokoj v komornom prostredí. Umiestnený neďaleko čarovného mestečka Cefalu, plného atrakcií a pamiatok. Hotel Dolcestate odporúčame ako párom, tak i rodičom s deťmi. Hotel je veľmi dobre hodnotený stálymi klientmi najmä pre výbornú kuchyňu a skvelý servis.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Santa Lucia e le Sabbie d'Oro

Poloha
Hotel Santa Lucia e le Sabbie d'Oro je situovaný vo svahu v pokojnej časti Cefalu (asi 1,5 km od historického centra mestečka), kam je možné sa dostať buď pešo prechádzkou po pláži alebo po promenáde za zhruba 20 minút, alebo s využitím dopravy (zastávka pred hotelom, cca 1,5 EUR / 1 strana). V starobylom Cefalu sa nachádza niekoľko obchodíkov, reštaurácií, kaviarničiek a neobvykle malebných zákutí. V blízkosti prechádza minimálne využívaná železničná trať, ktorá svojou prevádzkou nijako neobťažuje hostí. Vlaková zastávka je vzdialená asi 1 km, odtiaľ je možné vyraziť do Palerma (asi 65 km, cena cca 5 EUR / 1 strana). Na letisko v Catanii je to asi 180 km.

Pláž
Hotel je situovaný cca 50 m od piesčito-kamienkovej pláže (prístup na pláž po schodoch, pozvoľný vstup do mora, odporúčame obuv do vody). Ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo od polovice júna do polovice septembra. Mimo sezónu nie je plážový servis k dispozícii.

Vybavenie
Recepcia, štyri výťahy, hlavná reštaurácia so stolmi umiestnenými aj na terase (stoličky pre deti na požiadanie), tri bary: pri bazéne (09:00-13:00 a 16:00-19:00), Blu Bar fungujúci večer a hotelový bar (06:00-24:00). Bazén so sladkou vodou s oddeleným bazénom pre deti, terasa na opaľovanie, plážové osušky nie sú k dispozícii. Ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo.

Izby
Hotel Santa Lucia e le Sabbie d'Oro má 256 štandardných dvojlôžkových izieb (plocha cca 26 m²) umiestnených v dvoch budovách (možnosť maximálne dvoch prísteliek pre deti). Vybavenie izieb: kúpeľňa (vaňa alebo sprcha) so sušičom vlasov, individuálne nastaviteľná klimatizácia (zdarma v sezóne od polovice júna do polovice septembra) - mimo sezónu za poplatok cca 8-10 EUR / deň / izba. Ďalej mini-chladnička, TV Sat, telefón, bezplatný trezor. Štandardné izby majú okno alebo balkón. Za poplatok izby s výhľadom na more a s balkónom. Postieľka pre deti do veku 2 rokov zdarma na vyžiadanie.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu. V cene 0,5 l vody a 0,25 l vína k večeri na osobu. Jedenkrát týždenne slávnostná večera formou bufetu. K tomu navyše raz týždenne sicílsky bufet.

Šport a zábava
Stolný tenis, animačný program v priebehu celého dňa pri bazéne a večer pri bare, od polovice júna do polovice septembra v angličtine, francúzštine a taliančine, spoločenský tanec, aqua aerobic, diskotéka, večerné predstavenia, živá hudba. Asi 7 km od hotela Santa Lucia e le Sabbie d'Oro sa nachádza aqua park (dospelí cca 14 eur, deti cca 7 EUR). Možnosť zapožičania automobilov alebo skútrov prostredníctvom hotela (za poplatok).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zadarmo.

Miestne hodnotenie
***

Webové stránky
www.lesabbiedoro.it

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/santa-lucia-e-le-sabbie-d-oro

Náš názor
Dobrá lokalizácia v blízkosti životom kypiaceho centra pôvabného mestečka Cefalu, plného atrakcií a historických budov. Hotel je dobre hodnotený klientmi cestovnej kancelárie. Dokonalý ako východiskový bod pre návštevy severovýchodnej časti ostrova. Veľkou výhodou hotela Santa Lucia e le Sabbie d'Oro je chutná kuchyňa a veľmi sympatická hotelová obsluha.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hotel Kalos

Poloha
Hotel Kalos
se nachází cca 2,5 km od městečka Giardini Naxos s přístupem k obchodům a restauracím, cca 14 km od centra slavné historické Taorminy. Letiště v Catanii je vzdáleno cca 60 km. 

Pláž
Soukromá oblázkovo-skalnatá pláž se nachází přímo u hotelu. Sestup do moře po žebříku z mola. Slunečníky a lehátka na sluneční terase při sestupu do moře - zdarma. 

Vybavení
Recepce 24h, lobby, výtah, terasa, hlavní restaurace servírující pokrmy místní a mezinárodní kuchyně, hlavní bar, bazén (sezónně otevřený). Slunečníky a lehátka u bazénu - zdarma. Navíc: parkoviště (za příplatek, omezený počet míst). 

Pokoje
Hotel Kalos má 32 pohodlně zařízených pokojů ve 3patrové hotelové budově. 
Standardní dvoulůžkové pokoje (s možností max. 1 přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu) jsou vybaveny: koupelnou (sprcha nebo vana, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací (činnou od 15.června do 15.září), satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma) a minibarem (za příplatek). Navíc jsou k dispozici stejně vybavené pokoje typu Superior s výhledem na moře a balkonem. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - za příplatek (cca 10 EUR/den, nutná předchozí rezervace a potvrzení). 

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek program Half Board (polopenze) - navíc večeře formou bohatého bufetu. Nealkoholické a alkoholické nápoje za příplatek. 

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program, ale nedaleké město Giardini Naxos určitě zajistí zábavu. Za příplatek: vodní sporty nabízené externími společnostmi v okolí hotelu. 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
www.chincherinihotels.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 1,5 EUR/os./den (pro osoby starší 14 let). Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Příjemný komorní hotel se nachází nedaleko známého sicilského letoviska Giardnini Naxos. Skvělá volba pro páry, které chtějí odpočívat v krásném středomořském podnebí, a ty, kteří hledají zážitky v italském stylu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Acacia Resort

Poloha
Elegantný a luxusný hotel Acacia Resort je situovaný na severnom pobreží ostrova, nachádza sa v dobre udržiavanej záhrade na rozľahlom pozemku o rozlohe asi 40 tisíc m².
Hotel Acacia Resort je vzdialený približne 4 km od centra mestečka Campofelice di Roccela (cena dopravy cca 4 EUR / osoba / oba smery), do Cefalù je to asi 13 km (spoj trikrát denne cca 6 EUR / oba smery), asi 60 km je to do Palerma a asi 170 km je to od letiska v Catanii.

Pláž
Hotel sa nachádza pri súkromnej piesočnato-kamienkovej pláži s pozvoľným vstupom do vody (odporúča sa obuv do vody). Ležadlá a slnečníky na pláži zadarmo.

Vybavenie
Recepcia, hotelová hala, hlavná reštaurácia so stolmi tiež vonku, bar pri bazéne, piano bar, butik, terasa na opaľovanie, dva bazény - jeden veľký bazén nepravidelného avšak zaujímavého tvaru pre dospelé osoby a detský bazén pre deti. Bezplatné slnečníky a ležadlá pri bazéne. Plážové osušky k dispozícii za poplatok, po zložení vratnej kaucie cca 20 eur (cca 3 EUR / výmena osušky).

Izby
Hotel Acacia Resort má 250 komfortných dvojposteľových izieb (plocha 14-22 m²) s možnosťou jednej prístelky a s nasledujúcim vybavením: kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a sušičkou vlasov, TV-sat, centrálne riadená klimatizácia, mini-chladnička (spotreba za poplatok), trezor (cca 2 EUR / deň), telefón a tiež balkón alebo terasa.
V dvojposteľových izbách superior možnosť doplatku za výhľad na more alebo bazén.
Izby štandard sa nachádzajú v neveľkých (poschodových) budovách v záhrade alebo na poschodí hlavnej budovy, izby superior vo vyšších poschodiach v hlavnej budove. Jednolôžkové izby sú k dispozícii na vyžiadanie.
Detská postieľka pre deti do veku 2 rokov je dostupná na základe objednávky a za poplatok (cca 12 EUR / deň).

Strava
Raňajky formou bufetu, teplé večere formou bohatého bufetu alebo servírované počas slávnostnej večere. Nápoje k večeri za poplatok. Za príplatok je možnosť plná penzia (raňajky, obed, večera) servírované. Nápoje k obedu a večeri za poplatok.
Hotel Acacia Resort občas organizuje tematické akcie, napr. pizza party, sicílsky večer apod.

Šport a zábava
Ihrisko na volejbal, tenisový kurt (bezplatné využitie), posilňovňa, minigolf, stolný tenis, kolky, biliard (cca 0,5 EUR / žetón). Požičovňa vodných športových potrieb (vodné šlapadlo cca 10 EUR / 30 minút). V sezóne v priebehu dňa a večer bohatý animačný program (cvičenie, lekcie karibských tancov, fitness, zumba, aqua-gym, živá hudba, diskotéka od 22:00). Mini-klub pre deti vo veku 4-12 rokov. K tomu bohaté kúpeľné centrum (vstup cca 15 EUR / 2 hod) umiestnené na streche (okrem iného sauna, posilňovňa, bazén).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zadarmo.

Miestne hodnotenie
****

Webové stránky
www.acaciaresort.eu

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa hradená priamo v hoteli - cca 1,50 EUR / osoba / deň.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/acacia-resort

Náš názor
Elegantný hotel s veľmi vysokým štandardom s profesionálnou obsluhou a peknými izbami v komornom prostredí. Bohaté kúpeľné centrum a k tomu rozsiahla stredozemná záhrada Vám spríjemní pobyt. Hotel Acacia Resort odporúčame náročným klientom, ktorí hľadajú oddych v krásnej krajine. Hotel, ktorý je v našej ponuke viac rokov je veľmi dobre klientmi hodnotený.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Athena Resort

Poloha
Hotel Athena Resort se nachází v jižní části ostrova, v malém městečku Kamerina. Jedná se o rozlehlý areál (cca 100 ha) v klidném prostředí. Athena Resort se skládá z hlavní budovy a nízkých budov v zahradě. Cca 6 km je vzdáleno město Scoglitti s několika obchody, bary a restauracemi. Historické město Ragusa s různými obchody je vzdáleno 26 km. Letiště v Katanii je vzdáleno cca 110 km.

Pláž
Athena Resort leží cca 5 km od soukromé široké písčité pláže (zdarma jezdí hotelový autobus v čase 9:00-19:00). Plážový servis zdarma (2 lehátka a slunečník/pokoj).

Vybavení
Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace s terasou, 3 bary - v lobby, u bazénu a na pláži, pizzerie, 2 bazény se sladkou vodou (z toho 1 olympijský), brouzdaliště pro děti, lehátka a slunečníky zdarma. Televizní místnost, butik, kiosek, supermarket, kadeřnictví, konferenční sál, parkoviště, půjčovna aut.

Pokoje
Hotel Athena Resort nabízí 292 pokojů umístěných v hlavní budově a ve vilách v zahradě. Naši klienti jsou umístění v komfortních pokojích ve vilách s maximálně 2 přistýlkami ve formě patrového lůžka. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprchový kout nebo vana, fén), TV sat, telefonem, trezorem (zdarma). Většina pokojů má balkón nebo terasu. 

Strava
All Inclusive: snídaně, oběd, večeře ve formě bufetu. Nápoje k obědu a večeři voda a domácí víno. Ve vyznačených barech jsou k dispozici nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje (10:00-22:00) a lehké občerstvení.

Sport a animační program
V sezóně pořádá hotel Athena Resort denní a večerní animační program, hry a soutěže, lekce tance, piano bar, vystoupení, představení, diskotéky. Baby klub v určených hodinách, mini klub pro děti do 12 let a junior klub pro mládež od 13 do 17 let. Zdarma: plážový volejbal, basketbal, fotbal, tenisové kurty (osvětlení za poplatek), stolní tenis, mini golf, střelba z luku. 

Internet
Wi-Fi ve veřejných částech hotelu (zdarma).

Místní kategorie
****

Stránky hotelu
www.athenaresort.com

Náš názor
Hotel Athena Resort je vhodný především pro rodiny s dětmi díky prostorným pokojům, bohatému animačnímu programu a širokému sportovnímu zázemí. Jeden z mála hotelů na Sicílii, který nabízí program All Inclusive. Hotel doporučujeme také osobám, které mají rády aktivní dovolenou.

Baia Del Capitano Hotel

Poloha
Malý hotel se nachází v malebné severní části Sicílie, v klidné čtvrti Mazzaforno, cca 5 km od centra nejznámějšího turistického letoviska tohoto regionu - Cefalu, do kterého jezdí 4krát denně bezplatný hotelový autobus (jízdní řád je k dispozici na recepci hotelu). Zastávka místní autobusové dopravy je 50 m od hotelu. Hlavní město ostrova Palermo se nachází cca 65 km a letiště v Catanii cca 175 km. 

Pláž
Cca 450 m od hotelu se nachází soukromá písečná pláž s bezplatnými slunečníky a lehátky. Od 1. června do 30. září jezdí na pláž bezplatný hotelový autobus. Možnost zapůjčení plážových osušek - za příplatek (cca 2 EUR/den). Navíc cca 150 m od hotelu se nachází veřejná skalnatá pláž bez plážového servisu. 

Vybavení
Recepce 24h, lobby, výtah, hlavní restaurace (také se stoly venku) s pokrmy místní středomořské a mezinárodní kuchyně a 2 bary: hlavní bar v lobby a bar u bazénu. V hotelu je bazén se slunečníky a lehátky. Možnost zapůjčení plážových osušek za příplatek (cca 2 EUR/den). V areálu hotelu bezplatné parkování (omezený počet míst). 

Pokoje
Hotel nabízí 52 prostorných, pohodlně zařízených pokojů v komorní třípatrové hlavní budově a vedlejší budově. Standardní dvoulůžkové pokoje (s možností 1 přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu) jsou vybaveny: koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini ledničkou. Z pokojů je výhled na okolí hotelu. Navíc jsou k dispozici stejně vybavené pokoje typu Superior s výhledem na moře nebo do zahrady a s balkony nebo terasami. Dětská postýlka pro dítě do 2 let za příplatek na místě (cca 10 EUR/den). Objekt akceptuje malá domácí zvířata (za příplatek cca 10 EUR/den + záloha cca 50 EUR, nutná předchozí rezervace a potvrzení). 

Strava
Snídaně se servíruje formou bohatého bufetu v hlavní restauraci nebo na zahradě. Večeře za příplatek (výběr z několika jídel). Nápoje k večeři za příplatek. Bezlepkové menu na vyžádání. 

Sport a zábava
Hotel organizuje večerní animace ve verzi soft od 1.června do 30.září s občasnými tematickými večery. Navíc: stolní tenis a za příplatek: tenis (cca 15 EUR/hod.) a vodní sporty na pláži.

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.baiadelcapitano.it

Jiné
Povinný poplatek - pobytová taxa se hradí na recepci hotelu - cca 2 EUR/pokoj/den. Děti do 12 let jsou osvobozeny od této taxy.

Náš názor
Útulný komorní hotel se nachází v zelené čtvrti Mazzaforno na severním pobřeží Sicílie. Velmi dobrá nabídka pro ty, kteří hledají odpočinek daleko od shonu a hluku velkoměsta a chtějí obdivovat krásy nedalekého Cefalu a tuto klimatickou část ostrova samostatně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hotel delle Palme

Poloha
Komorný rodinný Hotel delle Palme vedený talianskou rodinou. Nachádza sa v samom centre malebného mestečka Letojanni, cca 6 km od historického mesta Taormina. V blízkosti hotela sa nachádza rada barov, reštaurácií, kaviarní a obchodov. Letisko Catania je vzdialené cca 65 km.

Pláž
Hotel delle Palme sa nachádza cca 80 m od širokej verejnej piesočnatej pláže. Ležadlá a slnečníky na pláži - za príplatok (cca 8 EUR / deň). Pozdĺž pláže sa tiahne promenáda s reštauráciami, ktoré servírujú talianske špeciality a morské plody.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, priestranná lobby, dva výťahy. V areáli hotela sa nachádza: hlavná reštaurácia servírujúca pokrmy miestnej aj medzinárodnej kuchyne, štýlová terasa v záhrade so storočnými araukáriami, kde sa podávajú raňajky. Na streche hotela je malý bazén s hydromasážou, ležadlá a slnečníky pri bazéne - zadarmo. Navyše: TV miestnosť, internetový kútik.

Izby
Hotel delle Palme sa skladá z päťdesiat útulne zariadených dvojlôžkových izieb (s možnosťou dvoch prísteliek v podobe samostatnej postele alebo pohovky). Izby sú vybavené kúpeľňou (sprcha / vaňa, sušič vlasov), centrálne riadenou klimatizáciou, satelitným TV, telefónom, mini chladničkou, trezorom, zariadeným balkónom alebo terasou s výhľadom na hory. Navyše sú k dispozícii izby s výhľadom do záhrady umiestnenej od 1-3 podlaží a na potvrdenie izby s výhľadom na more v 4-5 poschodí. Na vyžiadanie detská postieľka do veku 2 rokov - za poplatok (cca 8 EUR / deň).

Strava
Raňajky sú podávané formou bufetu a večere servírované k stolu alebo formou bufetu. Predjedlá, dezerty a ovocie sú podávané formou bufetu. Nápoje k večeriam za príplatok.

Šport a zábava
Vďaka tesnej blízkosti mestečka Letojanni, ktoré ponúka širokú škálu atrakcií, ako napr. početné reštaurácie, bary a obchody, hotel neorganizuje animačný program. Hosťom sú k dispozícii vodné športy na verejnej pláži - za príplatok (plachtenie, windsurfing, jazda na kajaku).

Internet
V lobby Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hoteldellepalme.com

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 3,5 EUR / osoba / pobyt).

Náš názor
Hotel delle Palme dobrej kvality s fantastickou polohou! Hlavnou výhodou hotela je jeho poloha v príjemnom meste Letojanni, v blízkosti piesočnatej pláže a mnohých reštaurácií, ktoré servírujú vynikajúce pokrmy miestnej kuchyne. Navyše hostia cenia hotel za typicky prázdninovú atmosféru a veľmi milú obsluhu. Odporúčame najmä pre páry alebo skupiny priateľov!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Hotel Panoramic

Poloha
Hotel Panoramic
se nachází jen cca 0,1 km od rušného letoviska Giardini Naxos s přístupem k různým službám a jen cca 3,5 km od centra města Taorminy, které je známé díky historické italské architektuře. Nedaleko hotelu (cca 0,5 km) je místní autobusová zastávka. Letiště v Catanii je vzdáleno cca 60 km. 

Pláž
Veřejná písečná pláž s oddělenou částí pro hotelové hosty. Lehátka a slunečníky - za poplatek. 

Vybavení
Recepce 24h, lobby, výtah, terasa, hlavní restaurace servírující pokrmy místní a mezinárodní kuchyně, hlavní bar, přístup k bazénu vzdálenému cca 100 m (v sousedním hotelu). 

Pokoje
Hotel Panoramic
nabízí 30 pohodlně zařízených pokojů ve 4podlažní hotelové budově. 
Standardní dvoulůžkové pokoje (s možností max. 1 přistýlky pro dítě nebo dospělou osobu) jsou vybaveny: koupelnou (sprcha nebo vana, WC, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací (činnou od 15.června do 15.září), satelitní TV, telefonem, trezorem (zdarma). Navíc jsou k dispozici stejně vybavené pokoje typu Superior s výhledem na moře nebo na nedaleké hory a balkonem. Dětská postýlka pro dítě do 2 let - za příplatek (cca 10 EUR/den, nutná předchozí rezervace a potvrzení). 

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek program Half Board (polopenze) - navíc večeře formou bufetu. Nealkoholické a alkoholické nápoje za příplatek. 

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program, ale blízkost zábavního centra letoviska Giardini Naxos jistě zpestří sicilskou dovolenou. 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 2 EUR/os./den (pro osoby starší 14 let). Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Skvěle umístěný hotel v centru městečka Giardini Naxos, které se nachází na úpatí sopky Etna. Místní atrakce na dosah ruky uspokojí každého, kdo se chce seznámit s italskou kulturou a široké písečné pláže letoviska umožní opalování v neobvykle krásném prostředí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Caesar Palace

Poloha
Elegantní hotel postavený v moderním stylu, situovaný v upravené zahradě, v klidné části letoviska Giardini - Naxos. Cca 1,5 km do centra Giardini - Naxos (bezplatný hotelový autobus do 22:00), cca 5 km do slavné Taorminy (autobusová zastávka je cca 20 metrů od hotelu, jízdenka cca 2 EUR/os./1 směr). Letiště v Katánii je vzdáleno cca 55 km od hotelu Caesar Palace.

Pláž
Cca 1,5 km od hotelu Caesar Palace se nachází oblázkovo-skalnatá pláž (nutná obuv do vody), na kterou je možno se zdarma dopravit několikrát denně hotelovým busem. Plážový servis - zdarma (2 lehátka a 1 slunečník/pokoj).

Vybavení
Recepce, 6 výtahů, restaurace, hlavní bar, piano bar. Navíc: 2 bazény s bezplatnými lehátky a slunečníky, brouzdaliště pro děti, sluneční terasa, plážové osušky - zdarma. Dále: obchůdek se suvenýry, TV místnost, čítárna, úschovna zavazadel, půjčovna automobilů cca 500 m od hotelu Caesar Palace.

Pokoje
Hotel Caesar Palace má 220 komfortních pokojů umístěných na 4 patrech. V pokojích (plocha cca 18 m²) je k dispozici: koupelna (sprcha/vana, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelná klimatizace, TV-sat, telefon, trezor (bezplatně, záloha za klíč cca 50 EUR), příslušenství k přípravě kávy a čaje, minibar (konzumace za poplatek). Pokoje s balkónem za příplatek. 
Dětská postýlka pro děti do 2 let - zdarma (na vyžádání).
Hotel má několik pokojů pro zdravotně postižené osoby (na ověření a vyžádání).

Strava
Snídaně formou bufetu, za příplatek večeře.
Možnost All Inclusive za příplatek - navíc: obědy, nápoje k jídlu a šumivé víno, víno, pivo, minerální voda, džusy, nealkoholické nápoje, káva, čaj (10:00-24:00). Ostatní alkoholické nápoje v hodinách 18:00-24:00.

Sport a zábava
Animace pro děti a dospělé hlavně v italštině (od poloviny června do poloviny září), miniklub pro děti 4-11 let, junior klub pro děti 12-17 let. Navíc: stolní tenis, lekce tance, turnaje na pláži a v prostorách hotelu, večery s živou hudbou, kabaret. Na pláži: aerobic a aqua aerobic, za poplatek vodní sporty - windsurfing, kánoe, plachtění, vodní šlapadla, skútry (cca 25 EUR/hod).

Internet
Internetová kavárna - zdarma. Internet Wi-Fi v areálu hotelu - za poplatek (cca 4 EUR/týden).

Místní hodnocení
****

Webové stránky
www.caesarpalacehotel.org

Jiné
Povinný poplatek -  pobytová taxa se hradí přímo v hotelu - cca 14 EUR/osoba/ týden a cca 20 EUR/osoba/2 týdny. 

Hodnocení klientů
Recenze k tomuto hotelu najdete zde: https://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/caesar-palace

Náš názor
Oblíbený a populární hotel s velmi příjemnou architekturou, situovaný uprostřed zeleně, přívětivý k rodinám s dětmi, ideální pro aktivní osoby – dokonalý výchozí bod. Hotel Caesar Palace doporučujeme i s ohledem na velmi chutnou a bohatou kuchyni. Hotel se těší velmi kladnými recenzemi našich klientů, a proto je v naší nabídce již řadu let.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Splendid hotel la Torre

Poloha
Splendid hotel la Torre se nachází na skalnatém mysu, na severním pobřeží Sicílie, s nádherným výhledem na záliv a kopec Pellegrino. Hotel leží na okraji města Palerma, ve čtvrti Mondello, nedaleko Přírodní rezervace Capo Gallo. Centrum města s mnoha obchody, bary a restauracemi je vzdáleno cca 9 km. Letiště je cca 24 km od hotelu.

Pláž
Přímo u Splendid hotel la Torre se nachází písečná pláž, která je součástí rekreačního komplexu, který je otevřen od poloviny června do poloviny září (vstup zdarma), 2 lehátka a slunečník - za poplatek (cca 15 EUR/den). Plážové osušky jsou k dispozici zdarma. Krásná, dlouhá, veřejná pláž Mondello s jasným pískem je vzdálena cca 650 m - chybí plážový servis.

Vybavení
24hodinová recepce, elegantní lobby, 2 výtahy, TV místnost, restaurace servírující pokrmy italské a mezinárodní kuchyně a místní sicilské speciality, bar se stoly na vyhlídkové terase. Navíc: velký bazén s mořskou vodou a vířivkou, plážové osušky, lehátka a slunečníky na prosluněné terase (zdarma) a platforma umožňující koupání v moři. Cca 100 m od hotelu se nachází rekreační zóna, která zahrnuje písečnou pláž, 2 bazény, vířivku, snack bar (za příplatek). Za poplatek: pokojová služba a prádelna.

Pokoje
Splendid hotel la Torre má 168 prostorných, funkčně zařízených standardních pokojů (o rozloze cca 20 m²) - pro max. 3 dospělé osoby (s možností přistýlky v podobě samostatné postele nebo rozkládací pohovky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (sprcha/vana, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini barem (konzumace za příplatek) a zařízeným balkonem s výhledem na zahradu a okolní zeleň. Za příplatek a na vyžádání jsou k dispozici pokoje s výhledem na moře. Na vyžádání možnost přidání dětské postýlky - za poplatek (cca 15 EUR/den, poplatek placený na místě, během ubytování).

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bohatého bufetu. Nápoje k večeři za příplatek.

Sport a zábava
Splendid hotel la Torre neorganizuje animační program. Hostům je k dispozici fitness centrum 24 hodin denně a také tenisový kurt. Pro držitele klubových karet denní animace v rekreační zóně. Za poplatek: půjčovna kol, windsurfing.

Internet
V areálu celého hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.latorrehotel.it

Náš názor
Elegantní hotel, jehož hlavní výhodou je poloha v klidné oblasti s nádherným panoramatickým výhledem, přesto v blízkosti centra Palerma nabízejícího mnoho památek, krásné úzké uličky a místní restaurace. Hosté si cení hotel za vysokou kvalitu služeb a vynikající kuchyni. Ideální místo pro klidnou dovolenou ve dvou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

San Pietro

Poloha
Hotel San Pietro sa nachádza v centre malebného mestečka Letojanni, cca 6 km od známeho mesta Taormina. Vedľa hotela je veľký výber barov, reštaurácií, kaviarní a obchodov. Autobusová zastávka je cca 10 m od hotela (do mesta Taormina je cena cca 2 EUR / 1 strana, v júli a auguste je zastávka cca 600 m od hotela). Letisko v Catanii je vzdialené cca 65 km.

Pláž
Priamo pri hoteli San Pietro (cez ulicu) je pieskovo-kamienková pláž (odporúčame topánky do vody). Platený plážový servis na pláži od júna do septembra (cca 4 EUR / deň / osoba), august (cca 6 EUR / deň / osoba). Mimo sezónu tu nie je plážový servis.

Vybavenie
Recepcia 24h, lobby, dva výťahy, trezor (za poplatok), hlavná reštaurácia, kde sa podávajú raňajky, obedy a večere, a'la carte reštaurácia na pláži (večere za poplatok, nutná rezervácia vopred, reštaurácie je otvorená od mája do polovice septembra ), bar. Hotel San Pietro nemá bazén a neposkytuje plážové uteráky. Ďalej je tu TV miestnosť a parkovisko cca 500 m od hotela (za poplatok).

Izby
Hotel San Pietro sa skladá z 94 štandardných izieb rozmiestnených na piatich poschodiach. Izby sú vybavené kúpeľňou (sprchou a sušičom vlasov), centrálnou klimatizáciou, mini chladničkou, telefónom, TV Sat, zdarma trezor, balkón. Za príplatok izby s bočným výhľadom na more alebo na potvrdenie izby s priamym výhľadom na more. Trojlôžkové a štvorlôžkové izby na vyžiadanie. Zadarmo detská postieľka pre deti do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky formou bufetu, večere servírované (výber z 2-3 položiek menu, šalátový bufet, dezert). Nápoje k večeri za poplatok. Kuchyňa regionálna a medzinárodná.

Šport a animačný program
Hotel San Pietro neorganizuje animačný program. Vodné športy sú k dispozícii na verejnej pláži za poplatok (plachtenie, windsurfing, jazda na kajaku, cena cca 25 EUR / hod.). Počas hlavnej sezóny je v centre Letojanni veľa barov, kaviarní, reštaurácií a diskoték.

Internet
Wi-Fi v lobby (zdarma).

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.sanpietro-hotel.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 1 EUR / osoba / deň).

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/san-pietro

Náš názor
Hotel San Pietro sa nachádza priamo na pláži, v typickej prímorskej dedine na úpätí Taorminy. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí radi kombinujú pobyt pri mori a poznávanie. Vynikajúci servis zaisťuje komfortnú dovolenku a priateľskú atmosféru.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cefalu Sea Palace

Poloha
Moderný a elegantný hotel Cefalu Sea Palace sa nachádza cca 10 minút chôdze od historického centra Cefalu, do ktorého sa môžete dostať cez pláž alebo promenádu. Historické Cefalu ponúka veľa obchodov, reštaurácií, kaviarní a veľmi malebných zákutí. Letisko Catania je vzdialené cca 180 km.

Pláž
Hotel Cefalu Sea Palace sa nachádza cca 25 m od súkromnej piesočnato-kamienkovej pláže (nutné prejsť cez promenádu, pozvoľný vstup do mora, odporúčame ochrannú obuv do vody). Zadarmo ležadlá a slnečníky na pláži. Plážová osuška v cene, výmena cca 3 EUR / osuška.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, lobby, tri výťahy, hlavná reštaurácia, dva bary. Sladkovodný bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlami a slnečníkmi pri bazéne, slnečnou terasou a strešnou terasou s výhľadom na more. Okrem toho: TV miestnosť, konferenčná miestnosť a úschovňa batožiny.

Izby
Hotel Cefalu Sea Palace má 83 priestranných a elegantných izieb rôzneho štandardu (môže byť max. jedna prístelka). Štandardné izby (rozloha cca 30 m²) s výhľadom do záhrady sú vybavené kúpeľňou (vaňa alebo sprcha, sušič vlasov), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, minibarom (konzumácia za poplatok), TV SAT, telefónom, trezorom (zdarma) a balkónom. Superior izby majú výhľad na more. Zadarmo detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov.

Strava
Raňajky sú formou bohatého bufetu. Za príplatok servírované večere (výber z troch položiek menu; večere dostupné od 1. mája 2017). Nápoje k večeri sú platené zvlášť. Šéfkuchár pripravuje predovšetkým stredomorskú kuchyňu.

Šport a zábava
Hotel Cefalu Sea Palace má širokú ponuku služieb wellness centra (za poplatok): kozmetické procedúry, masáže, kozmetický salón, kaderníctvo, sauna, jacuzzi a posilňovňa. Hotel Cefalu Sea Palace sa nachádza v blízkosti mnohých barov, reštaurácií a diskoték (otvorených v hlavnej sezóne).

Internet
Wi-Fi v celom areáli hotela (zdarma).

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.cefaluseapalace.it

Iné
Povinný poplatok - pobytová taxa sa platí priamo v hoteli (cca 1 EUR / osoba / deň a cca 10 EUR / osoba / 2 týždne.

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/sycylia-wschodnia-wczasy/cefalu-sea-palace

Náš názor
Luxusný plážový hotel má ideálnu polohu, len pár minút chôdze od centra pôvabného mestečka Cefalu. Odporúčame náročným zákazníkom, ktorí hľadajú eleganciu, dokonalý servis a výbornú regionálnu kuchyňu. Počas pobytu v hoteli Cefalu Sea Palace sa budete cítiť ako na pravej talianskej dovolenke.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Wellness & Spa Hotel Principe di Fitalia

Poloha
Luxusní hotel zařízený v italském stylu se nachází v malém sicilském městečku Fanusa. Známé město Syrakusy s mnoha restauracemi, bary a obchody leží cca 10 km od hotelu. Letiště v Katánii je vzdáleno cca 60 km. 

Pláž
Hotel se nachází cca 4 km od široké pláže (možnost transferu z hotelu na pláž, na vyžádání na recepci hotelu). Lehátka, slunečníky a plážové osušky - za příplatek. 

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, internetový koutek, trezor na recepci, hlavní restaurace (se stoly na terase s krásným výhledem na okolí) servírující pokrmy místní a středomořské kuchyně, snack bar. Hotel nabízí hostům velký venkovní relaxační bazén a krytý bazén. Navíc je k dispozici sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu. Za poplatek: prádelna, lékař. Dětská postýlka je k dispozici na recepci hotelu - za příplatek 7 EUR/den. 

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek program Half Board (polopenze) - snídaně formou bufetu v restauraci a večeře servírované ke stolu (výběr ze 3 nabídek menu). Nápoje k večeři za příplatek. Hosté mají také možnost využívat hotelovou restauraci a bar s nápoji a občerstvením - za poplatek. 

Sport a zábava
Pro klienty hledající relaxaci a klid nabízí hotel možnost využití wellness: sauna, turecká sauna, solárium, kosmetické procedury, masáže (za příplatek). Hostům je k dispozici také bezplatná posilovna. Pro děti je k dispozici miniklub a 2 hřiště. 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.hotelprincipedifitalia.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 2,5 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Luxusní hotel zařízený v krásném sicilském stylu, ve kterém hosté pocítí atmosféru italské dovolené. Wellness & Spa Hotel Principe di Fitalia osloví ty, kteří hledají výchozí bod pro poznávání okolí s rodinou, i pro ty, kteří chtějí strávit romantické chvíle ve dvou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

La Plage Resort

Poloha
Elegantní hotel La Plage Resort zařízený v italském stylu se nachází cca 4 km od centra Taorminy, města zvaného perlou východního pobřeží Sicílie s mnoha restauracemi, bary a obchody. Letiště v Katánii je vzdáleno cca 35 km. 

Pláž
Oblázková pláž se nachází přímo u hotelu La Plage Resort (doporučujeme ochrannou obuv). Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma. 

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, hlavní restaurace (se stoly na terase s krásným výhledem na okolí a moře) servírující pokrmy místní a středomořské kuchyně, restaurace a'la carte, plážový bar. Hotel nabízí hostům velký relaxační bazén. Navíc za poplatek: trezor na recepci, prádelna, lékař. 

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Hosté mají také možnost využívat hotelovou restauraci a bar s nápoji a občerstvením - za poplatek. 

Sport a zábava
Hotel La Plage Resort neorganizuje animační program. Pro klienty hledající relaxaci a klid nabízí hotel možnost využití wellness: turecké lázně, kosmetické procedury, masáže (za příplatek). Hostům je k dispozici také bezplatná posilovna. 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.ragostahotels.com/it/la-plage-resort

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 5 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Díky krásným výhledům na tyrkysové vody moře, luxusně zařízeným pokojům a nevšedním výhledům pocítí hosté atmosféru italské dovolené. Hotel La Plage Resort osloví ty, kteří hledají základnu k prozkoumávání okolí nedaleké Taorminy a dalších atrakcí severovýchodní části Sicílie.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Grand Hotel San Pietro

Poloha
Luxusní hotel zařízený v italském stylu se nachází nedaleko centra Taorminy, města zvaného perlou východního pobřeží Sicílie s mnoha restauracemi, bary a obchody. Letiště v Katánii je vzdáleno cca 68 km. 

Pláž
Grand Hotel San Pietro
se nachází cca 2 km od pláže La Caravella (možná doprava z hotelu na pláž, na vyžádání na recepci). Lehátka, slunečníky a plážové osušky jsou k dispozici zdarma. 

Vybavení
Recepce 24h, prostorná lobby, hlavní restaurace (se stoly na terase s krásným výhledem na okolí a moře) servírující pokrmy místní a středomořské kuchyně, bar s občerstvením a bar u bazénu. Hotel nabízí hostům velký relaxační bazén. Navíc je k dispozici sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu. Za poplatek: trezor na recepci, prádelna, lékař. 

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Za příplatek program Half Board (polopenze) - snídaně formou bufetu v restauraci a večeře servírované ke stolu (výběr ze 3 nabídek menu). Nápoje k večeři za příplatek. Hosté mají také možnost využívat hotelovou restauraci a bar s nápoji a občerstvením - za poplatek. 

Sport a zábava
Klientům vyhledávajícím relaxaci a klid nabízí hotel možnost využití wellness: finská sauna, kosmetické procedury, masáže (za příplatek). Hostům je k dispozici také bezplatná posilovna. 

Internet
Ve veřejných prostorách hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*****

Webové stránky
www.sanpietrotaormina.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je cca 5 EUR/os./den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Krásný výhled na tyrkysové vody moře, luxusně zařízené pokoje a nevšední výhledy dají hostům pocítit atmosféru italské dovolené. Grand Hotel San Pietro zaujme především ty, kteří hledají výchozí bod k prozkoumávání okolí s přáteli, i pro ty, kteří chtějí strávit romantické chvíle ve dvou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nebo 14 nocí za příplatek), přejezdy klimatizovaným autokarem, stravování: 7 kontinentálních snídaní, 6 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).
 
Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu. Orientační náklady na účast v programu - cca 232 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 7 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu na Sicílii.

Název zájezdu v polském jazyce: Sycylia - Wyspa Niezwykła
Kód zájezdu: STO

Fakultativní výlety: výjezd na Etnu do výšky cca 3000 m n. m. cca 90 EUR/os., sicilský večer cca 50 EUR/os.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31.08.2021 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- osoby mladší 25 let (po předložení průkazu totožnosti).

Vzhledem k onemocnění COVID-19 mohou být některé hotelové atrakce/služby časově omezeny a/nebo nemusí být nabízeny. 

Program

Sicílie - pozoruhodný ostrov - 8 nebo 15 dnů • Taormina a nebezpečná Etna • Syrakusy a citrónová riviéra • Liparské sopečné ostrovy • Agrigento - Údolí chrámů • Palermo - úžasné hlavní město Sicílie • pro zájemce možnost prodloužení pobytu na Sicílii

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Katánie, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v severo-východní části ostrova (v okolí Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katánie). (Trasa cca 80 km)

Den 2
Po snídani přejezd k Etně - největší a nejvyšší aktivní sopce Evropy. Výjezd do výšky cca 2000 m n. m., procházka kolem jednoho z vyhaslých kráterů a pro zájemce možnost výjezdu speciálním terénním autobusem do výšky cca 3000 m n. m., do blízkosti hlavního kráteru (za poplatek). Přejezd do Taorminy visící na skalách - nejznámějšího letoviska na ostrově. Procházka fascinujícím starým městem, návštěva antického divadla - nejkrásnějšího starobylého řeckého divadla v Itálii, odkud se rozprostírá úžasný výhled na Etnu a pobřeží Jónského moře. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 160 km)

Den 3
Po snídani plavba k Liparským ostrovům (Vulcano, Lipari), malebným ostrovům sopečného původu. Možnost koupání v sirném bahně, opalování nebo výstup ke kráteru. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 180 km)

Den 4
Po snídani přejezd do Syrakus - jednoho z nejmohutnějších řeckých měst ve starověku. Návštěva Archeologického parku s největším divadlem na Sicílii, ve kterém jsou do dnešního dne představována dramata řeckých klasiků. Navštívíme také lomy se slavnou jeskyní „Dionýsovo ucho“. Přejezd do starého města, které se nachází na ostrově Ortigia, kde je barokní chrám postavený v řeckých chrámových zdech. Přejezd do Noto - hlavního města sicilského baroka. Procházka jedinečným městem uznaným UNESCO jako světová památka. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd centrem ostrova směrem k západnímu pobřeží. Během cesty návštěva Villa del Casale (římské vily poblíž náměstí Piazza Armerina) - jedné z nejvíce neobvyklých památek, zdobené nádhernými podlahovými mozaikami. Přejezd do Agrigento a prohlídka Údolí chrámů - skvěle zachovalého seskupení řeckých chrámů. Přejezd do hotelu v okolí Mazara del Vallo/Castelvetrano, přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 6
Po snídani výlet na nejzajímavější místa západní Sicílie. V programu: Erice - středověké kamenné městečko, ležící na vrcholu hory s krásným panoramatickým výhledem na Eolské ostrovy. Následně přejezd pobřežní trasou podél velmi zajímavého úseku pobřeží - mělké vody laguny zdobí tradiční, historické větrné mlýny, které se používají pro čerpání mořské vody a soli. Přejezd Marsalou - starověkým fénickým městem, které se proslavilo díky produkci silných, dezertních vín stejného názvu. Návštěva vinařství, možnost degustace vína ​​Marsala. Návrat do hotelu, přenocování. Tento den není v hotelu večeře - doporučujeme sicilský večer (za poplatek). (Trasa cca 220 km)

Den 7
Po snídani vystěhování a přejezd do Palerma. Prohlídka překvapujícího hlavního města ostrova, plného kontrastů s katedrálou stavěnou po dobu několika staletí. Přejezd do nedalekého města Monreale, návštěva majestátní katedrály z normanských časů, kterou zdobí uvnitř více než 6000 m² nádherných, zlatých mozaik. Přejezd do hotelu v severovýchodní části ostrova, přenocování. (Trasa cca 350 km)  

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu na Sicílii (v některých termínech se může transfer konat letecky), pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. Hotelové dny začínají v 14:00 hodin a končí v 10:00 hodin.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. Průvodce neprovází po muzejních objektech, historických centrech a jiných turistických objektech. Pobytovou taxu se platí na místě, přímo v hotelech. Neděle je dnem přejezdu - tento den se nezohledňuje dodatek nejlepších míst v autobuse.

Upozornění!
Za příplatek si lze prodloužit zájezd o týden pobytu na Sicílii, ve Vámi vybraném hotelu. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek v rezervačním systému a v katalogu „Pobyt - Sicílie“.

V Itálii je na veřejných prostranstvích a ve všech dopravních prostředcích povinnost nošení roušek a 2metrový společenský rozestup. V dopravních prostředcích platí 50 % obsazenost.
UPOZORNĚNÍ! Zájezd STO 1003 je 7denní zájezd. Během zájezdu STO 1003 není realizována plavba na Liparské ostrovy. Zbývající body programu jsou realizovány beze změny. Zájezd STO 1003 je realizován na základě charterového letu z Varšavy do Katánie a návrat z Katánie do Varšavy linkou WizzAir.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ostatné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna na Sicílii (Itálie) obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

Informácie o hoteloch

Poloha
Hotely ** / *** turistickej triedy, umiestnené v okolí miest, na trasách medzi navštevovanými mestami. Celkom 7 nocí v hoteloch: severo-východná Sicília / Giardini Naxos / Taormina / Fondachello / Catania / Nicolasovi (5 noci), Mazara del Vallo / Castelvetrano / Zafferana (2 noci).

Vybavenie
Reštaurácia, často bar.

Izby
Skromne zariadené dvojlôžkové a trojlôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením. Zvyčajne bez klimatizácie a bez chladničky.

Strava
Raňajky servírované k stolu alebo formou bufetu (pečivo, maslo, džem / med, syr, mäso, ovocný džús, čaj, káva, mlieko, voda) a za poplatok večera (v hoteli alebo v blízkej talianskej reštaurácií), nápoje k večeri za poplatok .

Miestne kategórie
** / ***

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:30 - 16:30

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.22 €