Ubytování GSM Obrázok0
Ubytování GSM Obrázok1
Ubytování GSM Obrázok2
Ubytování GSM Obrázok3
Ubytování GSM Obrázok4
Ubytování GSM Obrázok5
Ubytování GSM Obrázok6
Ubytování GSM Obrázok7
Ubytování GSM Obrázok8
Ubytování GSM Obrázok9
Ubytování GSM Obrázok10
Ubytování GSM Obrázok11
Ubytování GSM Obrázok12

Slow life - Bijagos

Gambia
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Palma Rima Hotel

Poloha
Komplex sa skladá z hlavnej budovy a bungalovov rozmiestených v rozľahlej záhrade s tropickými rastlinami. Ústredným bodom hotela Palma Rima Hotel je nový, veľký bazén, ktorý spoločne s rozľahlou, preslnenou terasou tvoria skvelé miesto na odpočinok. Hotel sa nachádza medzi dvoma letoviskami - Kotu a Kololi. V neďalekej vzdialenosti nájdete mnoho klubov, barov a reštaurácií. Vo vzdialenosti 3 km od hotela je 18 jamkový golfový klub. Najväčšie mesto v Gambii- Serrekunda je vzdialené asi 6 km. Ku krásnej, širokej pláži s jemným pieskom je to asi 400 m. Transfer z letiska v Banjul do hotela trvá asi 30 min.

Izby
Palma Rima Hotel
má šesťdesiat štandardných izieb v hlavnej budove a deväťdesiatdva priestranných, pohodlných izieb v bungalovoch umiestnených v udržiavanej a pekne upravenej záhrade. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou s WC, satelitným TV, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou (za príplatok, asi 9 GBP / deň, čo zodpovedá asi 500 GMD / deň), trezorom (za poplatok, asi 1,5 GBP / deň + vratná kaucia 10 GBP ) a terasou. Detská postieľka (zdarma), nutná skoršia rezervácia.

Vybavenie
24 hodinová recepcia, priestranné hotelové lobby, hlavná reštaurácia, bar pri bazéne, sladkovodný bazén s oddeleným bazénom, preslnená terasa, ležadlá a slnečníky pri bazéne (zdarma), Wi-Fi v lobby (zdarma).

Strava
Raňajky formou bufetu. Možnosť dokúpenia polpenzie - večere formou bufetu. V prípade polpenzie sú nápoje pri večeri za poplatok.

Šport a zábava
V rámci programu All Inclusive usporadúva Palma Rima Hotel každý deň animácie a športové aktivity: aquaaerobik, vodné pólo, šach, šípky, stolný tenis, stolný futbal. V hoteli sa nachádza fitness centrum s bežiacim pásom a cvičebnými nástrojmi. Raz za pár dní sa usporadúvajú večerné show, v areáli hotela funguje nočný klub, v ktorom sú organizované večery s ukážkami miestnych tancov.

Miestne kategórie
**

Náš názor
Rozľahlá zelená plocha a veľký bazén doprajú relaxáciu. Palma Rima Hotel je ideálnym miestom pre bezstarostnú dovolenku. Odporúčame špeciality miestnych reštaurácií, ovocné šťavy z exotického ovocia predávané dokonca priamo na pláži. Je tu lacno a chutne!

Iné
http://www.palmarimahotel.com

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Sunu

Poloha
Perfektně se nachází v centru nejrozvinutější a rušný resort, který je Kololi, v blízkosti nejznámější Gambian ulice - Senegambia s mnoha obchody, restauracemi, bary a diskotékami. Hotel, obklopený tropickou zahradou, vytváří ideální podmínky pro relaxaci. Tato oblast je také rájem pro milovníky přírody - v této části pobřeží je mimo jiné Národní park Bijilo. Na letiště Banjul asi 20 km.

Pláž
Ve vzdálenosti asi 400 m od hotelu se nachází krásná, široká a písečná pláž s jemným sestupem do oceánu.

Vybavení
Recepce 24h, restaurace, bar, venkovní bazén s oddělenou dětskou částí, sluneční terasa, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, denní úklid pokojů. Dodatečně platí: trezor, lázeňská zóna, kadeřnictví, směnárna, obchod, prádelna, služba žehlení, hlídání dětí.

Pokoje
Hotel nabízí ubytování v cca 80 standardních pokojích s koupelnou, klimatizací, posezením a TV sat.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu. Polopenze za poplatek.

Sport a zábava
Hotel provozuje animace. Můžete využít těchto aktivit: kulečník, šipky, půjčovna kol (za poplatek) a auta (za poplatek), fitness centrum s posilovnou (za poplatek), vodní sporty na pláži (za poplatek).

Internet
Bezdrátové internetové připojení ve společných prostorách zdarma.

Místní kategorie
***

Náš názor
Doporučujeme klientům, kteří dávají přednost odpočinku v srdci rušného Senegambia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Holiday Beach Club

Poloha
Perfektné umiestnenie, v samom centre najrozvinutejšieho rezortu, akým je Kololi.
Hotel Holiday Beach Club sa nachádza priamo pri širokej, piesočnatej pláži. Skladá sa z niekoľkých jednopodlažných budov obklopených skvele udržiavanou, tropickou záhradou. Široký zelený pás okolo hotela zaručuje relaxáciu a zároveň máme doslova pár krokov do centra Kololi, kde nájdeme mnoho obchodov, bazár so suvenírmi, bary, kluby a diskotéky. Doslova oproti vchodu do hotela sa nachádza jeden z najlepších klubov v okolí so živou hudbou, kde sa každý deň konajú koncerty skupín z Gambie, Senegalu a Ghany (do 23:00).
V blízkosti sa nachádza Národný park Bijilo, v ktorom možno pozorovať opice a zaujímavé druhy vtákov. Odporúčame navštíviť neďaleký hotel Senegambia, kde sa koná každé dopoludnie kŕmenie supov. Vzdialenosť od letiska je asi 20 km, transfer trvá 30 minút.

Izby
Hotel Holiday Beach Club ponúka celkom osemdesiat izieb. Funkčné štandardné izby pre dve osoby (s možnosťou jednej prístelky pre dospelú osobu alebo dieťa), s kúpeľňou (sprchovací kút, WC). Izby sú vybavené telefónom, trezorom (za poplatok, asi 9,5 GBP / týždeň), chladničkou (za poplatok, asi 16 GBP / týždeň), balkónom alebo terasou. Niektoré izby majú klimatizáciu - za poplatok (asi 8 GBP / deň / izba) a na vyžiadanie.

Vybavenie
24 hodinová recepcia, reštaurácia, bar pri bazéne, bar s občerstvením na pláži, záhrada, preslnená terasa, ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zdarma).

Strava
Raňajky - sú podávané formou bufetu. Za príplatok večera - servírované, skladajú sa z predjedla, hlavného jedla a dezertu (zvyčajne ovocia). Nápoje k večeri sú k dispozícii za príplatok.

Šport a zábava
V areáli hotela Holiday Beach Club sa nachádza vonkajší bazén s oddelenou časťou pre deti, stolný tenis, volejbal. Za príplatok: masáže, vodné športy na pláži.

Miestne kategórie
**

Náš názor
Najlepšie umiestnenie hotela Holiday Beach Club, na pláži a v centre mesta je lákadlom k využívaniu miestnych atrakcií. Ďalšie hviezdičku pripisujeme práve za umiestnenie.

Iné
www.holidaybeachclubgambia.com

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Bamboo Garden

Poloha
Hotel Bamboo Garden je situovaný v najznámejšom Gambijskom letovisku - Kololi. Do centra a na hlavnej ulici Senegambie je to cca 10 minút chôdze. Mesto ponúka množstvo miestnych obchodíkov, barov, reštaurácií, trhovísk s ovocím a výrobkov z dreva. Najväčšie mesto Gambia - Serrekunda je vzdialené cca 5 km. V blízkosti sa nachádza Národný Park Bijilo (opice a zaujímavé druhy vtákov). Vzdialenosť od letiska je cca 20 km, transfer trvá cca 30 min.

Pláž
Široká, piesočnatá pláž Kololi Beach je vzdialená cca 400 m od hotela Bamboo Garden. Na pláži sú slnečníky a ležadlá zdarma pri zakúpení občerstvenia alebo nápoja z baru na pláži.

Vybavenie
Pomerne nový hotel, postavený a vybavený v tradičnom africkom štýle. Skladá sa z niekoľkých prízemných a jednoposchodových budov umiestnených v udržiavanej tropickej záhrade. Recepcia 24hod., reštaurácia, vonkajší bazén s oddelenou časťou pre deti, bar pri bazéne, záhrada, slnečná terasa, ležadlá a slnečníky pri bazéne zadarmo.

Izby
Hotel Bamboo Garden ponúka viac ako päťdesiat izieb. Izby sú vybavené v africkom štýle s použitím prírodných materiálov, dreva a farebných tkanín. Komfortné izby pre dve osoby (s možnosťou prístelky pre dieťa alebo dospelú osobu). Všetky izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou (sprcha, wc), telefónom, TV, trezorom (za poplatok 3 EUR/deň), balkónom alebo terasou a klimatizáciou (za poplatok cca 5 EUR/ deň).

Strava
Raňajky formou bufetu alebo za príplatok All Inclusive.
All Inclusive: raňajky, obed, večera objednané z jedálneho lístka. Navyše v rámci all inclusive päť nápojov denne pre každého klienta (pivo, miestne alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje).

Šport a zábava
V areáli hotela je stolný tenis. Možnosť využitia fitness a masáží (za poplatok). Na pláži možnosť jazdy na koni.

Internet
Pripojenie k internetu na izbe zdarma.

Webová stránka
www.bamboogardenhotel.gm

Náš názor
Architektúra aj špecifické vybavenie izieb sa bude páčiť predovšetkým klientom, ktorí majú radi eko štýl. Ďalšie tri plusy hotela Bamboo Garden: dobrá lokalita pre pokojnú dovolenku, blízkosť krásnej pláže a blízkosť zábavného centra v Kololi.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Seaview Gardens

Poloha
Hotel Seaview Gardens sa nachádza cca 400 m od centra vyhláseného letoviska Kololi. V Kololi je veľa miestnych obchodíkov, bazár so suvenírmi a ovocím, bary, reštaurácie a kluby s diskotékou. Obzvlášť odporúčame kluby so živou energetickou hudbou, prakticky každý deň tu vystupujú hudobné skupiny pochádzajúce z Gambie, Senegalu alebo z Ghany. Najväčšie mesto Gambia - Serrekunda je vzdialené cca 5 km. V blízkosti sa nachádza Národný park Bijilo (kde uvidíte opice a zaujímavé druhy vtákov). Letisko je vzdialené cca 20 km, transfer trvá cca 30 min.

Pláž
Najbližšia široká piesočná pláž je vzdialená cca 700 m od hotela. Ležadlá a slnečníky na pláži - zdarma.

Vybavenie
Hotel Seaview Gardens je umiestnený v krásnej upravenej tropickej záhrade. Recepcia 24hod., hlavná reštaurácia, vonkajší bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlá a slnečníky pri bazéne – zadarmo, bar, bar pri bazéne, night club, záhrada a slnečná terasa.

Izby
Komfortné dvojlôžkové izby (s možnosťou prístelky pre dieťa alebo dospelú osobu), s vlastnou kúpeľňou (sprcha, WC). Všetky izby sú vybavené TV-sat, telefónom, trezorom (zdarma), balkónom alebo terasou. Izby majú klimatizáciu (zdarma).

Strava
All Inclusive: raňajky, obed, večera vo forme bufetu. Navyše v rámci all inclusive päť alkoholických alebo nealkoholických nápojov denne pre každého klienta (pivo, miestne alkoholické nápoje, nealkoholické nápoje).

Šport a zábava
Hotel Seaview Gardens ponúka večery so živou hudbou. V areáli hotela je stolný tenis (zdarma), posilňovňa, masáže (za poplatok). Na pláži: vodné športy, jazda na koni.

Internet
Wi-Fi vo verejných priestranstvách hotela - zdarma.

Miestne kategórie
****

Webová stránka
www.seaviewgardenshotel.gm

Náš názor
Skvelý výber pre aktívnu dovolenku. Hotel Seaview Gardens je v blízkosti živého centra Kololi.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Lemon Creek

Poloha
Tento intimní hotel Lemon Creek se nachází v turistickém městě Bijilo, jen cca 1,5 km od národního parku Bijilo, kde mají opice, chameleoni a mnoho druhů ptáků svůj domov. Do centra Kololi a slavné živé ulice Senegambia cca 3,5 km (možnost pronájmu levného taxi) - najdete zde nejen četné restaurace, bary nebo kluby s hudbou, ale také místní bazar, kde určitě nebude nouze o spousty ručně vyráběných suvenýrů. Na letiště v Banjulu cca 16km.

Pláž
Hotel Lemon Creek se nachází přímo na krásné široké písečné pláži Bijilo (k dispozici jsou slunečníky a lehátka).

Vybavení
Hotel Lemon Creek se skládá z několika vícepodlažních budov v koloniálním stylu obklopených tropickými palmami. Recepce 24 hodin, restaurace podávají místní i mezinárodní kuchyni, bar u bazénu, malý bazén nepravidelného tvaru obklopený kokosovými palmami (k dispozici slunečníky a lehátka), zahrada, sluneční terasa, obchod, parkoviště, úschovna zavazadel. Infrastruktura a pokoje nejsou přizpůsobeny pro osoby se zdravotním postižením.

Pokoje
Hotel Lemon Creek má 56 dvoulůžkových pokojů (v některých pokojích je možná přistýlka ve formě pohovky). Standardní pokoje vybavené koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací (placená - cca 5 EUR/12 hodin), ventilátorem, moskytiérou, TV, mini-ledničkou, kávovarem, balkonem nebo terasou. Za příplatek Superior pokoje (větší, vybavené jako standardní pokoje) a Studio pokoje (navíc kuchyňský kout s vybavením).

Strava
Snídaně (07:00-10:00) formou bufetu. Na místě je možnost dokoupení obědů (11:00–16:00) a večeří (17:00–21:00), nápoje za poplatek.

Sport a zábava
Hotel Lemon Creek příležitostně organizuje večerní zábavu, kromě toho možnost zahrát si volejbal a šachy. Za poplatek: masáže.

Internet
Wi-Fi internet ve veřejných prostorách hotelu - zdarma.

Místní kategorie
***

Webové stránky
http://www.lemoncreek.net/

Náš názor
Hotel Lemon Creek se nachází u velmi pěkné pláže, na klidném místě v blízkosti parku. Pozoruhodná je exotická povaha tohoto místa a atraktivní cena.

Laico Atlantic

Poloha

Elegantný a dobre udržiavaný hotel Laico Atlantic sa nachádza priamo pri širokej, piesočnatej pláži sídliaci v Banjule. Komplex leží v pokojnej časti hlavného mesta, uprostred tropickej zelene. V blízkosti hotela sa nachádza veľký trh, pri pláži mnoho reštaurácií, odporúčame Nefretiti. Vzdialenosť do centra mesta Banjul je asi 1 km. Nájdeme tam obchodné centrá, reštaurácie, stánky so suvenírmi. Transfer z letiska trvá asi 40 min.

Izby
Hotel má dvesto priestranných a komfortných izieb pre dve osoby (s možnosťou prístelky v podobe rozkladacej pohovky alebo samostatnej postele). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou s WC, terasou alebo balkónom (záhradný nábytok), klimatizáciou (individuálne nastaviteľnou, zadarmo), TV, mini barom (za príplatok), sušičom vlasov. Na vyžiadanie detská postieľka (zdarma).

Vybavenie
24 hodinová recepcia s lobby, veľký vonkajší bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zadarmo), vonkajšia vírivka, kozmetický salón (procedúry za príplatok). V areáli objektu sa nachádza hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou (okrem medzinárodného menu tu možno vyskúšať miestne špeciality typické pre región), dve menšie reštaurácie a dva bary. Okrem toho je hosťom k dispozícii fitness centrum, tenisové kurty, ihrisko na volejbal a basketbal, stolný tenis. V hoteli sa nachádza kaderníctvo (pravdepodobne najlepšie v Gambii). Hotel má konferenčné priestory.

Strava
Raňajky a večere - sú podávané formou veľmi bohatého bufetu (hotel často servíruje grilované pokrmy, často s morských plodov, na raňajky bežne podáva palacinky alebo vafle).

Šport a zábava
Hoteloví hostia môžu využívať fitnes centrum, masáže, tenisové kurty (atrakcie za poplatok), ihrisko pre deti. Tri až štyri krát týždenne hotel usporadúva večery so živou hudbou.

Miestne kategórie
****

Náš názor
Dobre usporiadaný hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti centra hlavného mesta. Odporúčame klientom, ktorí hľadajú pokojný odpočinok a dobré jedlo. Bohatá ponuka jedál. Rozhodne dobrý štandard za dobrú cenu!

Iné
http://www.laicohotels.com/en/hotel/gambie/banjul/laico-atlantic.html

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ocean Bay

Poloha
Luxusný hotel Ocean Bay so skvelou polohou sa skladá z niekoľkých dvojposchodových budov dokonale integrovaných do tropickej záhrady. Centrum neďalekého mesta Bakau je vzdialené cca 1,5 km od hotela. Nájdeme tu okrem iného: veľký výber barov a reštaurácií, kde odporúčame ochutnať skvelé špeciality (lacno!). Tu sa tiež nachádza typický, rušný africký trh, kde okrem korenia a miestnych pochúťok nájdeme tiež remeselnícke dielne. Hotel Ocean Bay je vzdialený cca 13 km od hlavného mesta Gambia - Banjul a 20 km od medzinárodného letiska. Transfer z letiska do hotela trvá cca 40 minút.

Pláž
Hotel Ocean Bay sa nachádza priamo pri najkrajšej, širokej, zlatej pláži v tejto oblasti.

Vybavenie
Recepcia s lobby (otvorená 24 hodín), klimatizovaná hlavná reštaurácia (k dispozícii detské stoličky - zadarmo), reštaurácia a'la carte s krásnym výhľadom na oceán, drink bar pri bazéne, bar na pláži, veľký bazén so sladkou vodou a detský bazén pre deti , plážové osušky (zadarmo), ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zadarmo), práčovňa (za príplatok), knižnica, 24-hodinová lekárska starostlivosť - objednávanie po telefóne, požičovňa automobilov, masážny salón, kaderníctvo, obchod so suvenírmi. Hotel Ocean Bay ponúka izbovú službu. Neďaleko od hotela sa nachádza stanovište taxi. Hotel akceptuje platby platobnými kartami VISA a MasterCard.

Izby
Hotel Ocean Bay ponúka 195 komfortne zariadených dvojlôžkových izieb (s možnosťou prístelky pre dieťa). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou (vaňa / sprcha), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou a terasou alebo balkónom. Izby majú samostatné alebo manželské postele, TV, telefón, sušič vlasov, trezor, minibar (za poplatok). Hotel disponuje izbami pre osoby so zdravotným postihnutím, prístupné pre vozíčkarov (na vyžiadanie).

Strava
Raňajky (07:00-10:00) a večere (19:00-22:00) formou bufetu (predjedlá, šaláty, hlavné jedlá, dezerty, tiež vegetariánske jedlá). Možno tiež využiť skoré raňajky v lobby (05:00-07:00).

Šport a zábava
Animačný program pre deti a dospelých vedený v anglickom jazyku (lekcie kreslenia na piesku, aquaaerobic, hry a zábava, večerné show), ihrisko na plážový volejbal, kozmetické procedúry a masáže (za poplatok). V okolí je tiež tenisový kurt a golfové ihrisko.

Internet
Internet Wi-Fi k dispozícii v areáli celého komplexu.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
www.oceanbayhotel.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/gambia-wczasy/ocean-bay

Náš názor
Ocean Bay
je hotel vysokej kvality, dobre organizovaný a plný atrakcií, so skvelým servisom a hlavne výborným tímom animátorov, ktorý Vás nenechá sa nudiť. Vrelo odporúčame!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Metzy

Poloha
Moderní hotelový komplex (2018) se nachází v klidné části pobřeží mezi nejznámějšími turistickými středisky Gambie - Kot a Kololi. V blízkosti hotelu se nachází místní obchody, restaurace a bary. Hlavní turistické centrum oblasti Senegambia je cca 1 km. Pro ty, kteří milují exotickou flóru a faunu, tato část pobřeží zahrnuje Národní park Bijilo (opice, mnoho druhů ptáků). Na letiště Banjul asi 25 km.

Pláž
Písečná, široká pláž asi 300 m od hotelu s jemným sestupem k oceánu.

Vybavení
24h recepce, lobby, úschovna zavazadel, hlavní restaurace, bar, pokojová služba (za poplatek), směnárna na recepci, konferenční místnost, ústředním bodem hotelu je velký bazén s oddělenou částí pro děti, sluneční terasa, lehátka, slunečníky zdarma, zdarma. denní úklid, denní výměna ručníků a ložního prádla, prádelna (za poplatek), parkování, hlídání dětí (za poplatek).

Pokoje
Hotel je obklopen tropickou zelení a nabízí ubytování ve 72 prostorných pokojích rozložených ve více dvoupatrových budovách. Každý pokoj je komfortně zařízen a vybaven koupelnou (sprcha, WC, fén), individuálně ovládanou klimatizací, zařízeným balkonem nebo terasou, TV sat, minibarem (za poplatek), telefonem, trezorem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy. Standardní pokoje pro 2 osoby, s možností 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo dítě, oddělené postele.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu. Polopenze za poplatek.

Sport a zábava
Hotel provozuje animace a aktivity pro děti. K dispozici jsou také stolní tenis a masáže.

Internet
Bezdrátové internetové připojení ve společných prostorách zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.metzyresidencehotel.com

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Bamboo Village

Poloha
Host Bamboo Village, která byla uvedena do provozu na začátku roku 2020, se může cítit jako v tradiční africké vesnici. Hotel Bamboo Village má malý rybník, kde můžete sledovat kachny, ryby a paviány. Objekt se nachází v oblíbeném turistickém středisku - Kololi (do centra cca 1 km, kde jsou četná nákupní centra, restaurace, obchody se suvenýry). Vzdálenost na letiště je cca 18 km.

Pláž
Písečná, cca 300 m od hotelu. Vedle ní se nachází Poco Loco Beach Club - proslulý dobrým jídlem a živou hudbou.

Vybavení
Recepce, lobby, hlavní restaurace, à la carte restaurace (mořské plody, grilovaná jídla; tematické večery dvakrát týdně), bar u bazénu, sluneční terasa s velkým bazénem a lehátka zdarma.

Pokoje
Pokoje jsou umístěny v bungalovech napodobujících africké domy a mohou pojmout max. 4 osoby v konfiguraci 2 + 2 (2 osoby na přistýlce). Všechny pokoje jsou jedinečně zařízené a vybavené manželskou postelí, zrcadlem, TV a balkonem. Výhled na bazén nebo rybník. Za poplatek: klimatizace (cca 8 EUR/den), trezor za poplatek (cca 2 EURa/den), chladnička (cca 4 EURa/den). Dětská postýlka je k dispozici zdarma na vyžádání.

Strava
All inclusive: snídaně, oběd, večeře na objednávku z jídelního lístku. Kromě toho v rámci all-inclusive 5 alkoholických nápojů denně pro každého klienta (pivo a silnější místní alkoholy). Možnost vyměnit alkohol za nealkoholické nápoje.

Sport a zábava
Hotel Bamboo Village nabízí večerní animace.

Internet
V pokojích a veřejných prostorách hotelu je Wi-Fi zdarma.

Místní kategorie
**** 

Náš názor
Nově postavený hotel Bamboo Village s infrastrukturou připomínající africkou vesnici. Hostům je poskytnuto vše, co potřebují ke strávení zajímavé dovolené v Africe: skvělá pláž, spousta tropické zeleně a výhodná all inclusive. Velmi doporučujeme! 

Tropic Garden

Poloha
Hotel Tropic Garden je nově zrekonstruovaný hotel, znovu otevřený od ledna 2020. Nachází se v Bakau, cca 13 km od hlavního města Gambie - Banjulu a cca 25 km od mezinárodního letiště.

Pláž
Úzká písečná pláž se nachází přímo u hotelu Tropic Garden. Široká a nejkrásnější pláž se nachází cca 2,5 km západně od města. 

Vybavení
Recepce, lobby, dvoupatrová hlavní restaurace s terasou, à la carte restaurace, 3 bary, hlavní bazén, dětský bazén (hloubka 50 cm), posilovna s výhledem na oceán, směnárna, prádelna (za poplatek).

Pokoje
Hotel Tropic Garden má 71 pokojů v podobě sousedních jednopatrových mini-domů. Nabízíme ubytování v prostorných standardních pokojích. Všechny jsou klimatizované, s výhledem do zahrady, vybavené manželskou postelí nebo 2 samostatnými postelemi, koupelnou (vana nebo sprcha), psacím stolem, ventilátorem, malou lednicí, moskytiérou v oknech, trezorem (zdarma), minibarem (za poplatek).Postýlka pro děti do 2 let na vyžádání.

Strava
Snídaně (kontinentální nebo bufet). Za příplatek all inclusive (7:00-22:00).

Sport a zábava
Hotel Tropic Garden pořádá večerní animační program (např. živá hudba). Kromě toho si hosté mohou užít různou zábavu v herně: TV (vysílání sportovních akcí), kulečník, stolní fotbal, stolní tenis, stolní hry.

Internet
Bezplatné Wi-Fi v pokojích.

Místní kategorie
****

Náš názor
Hotel Tropic Garden se nachází ve velké zahradě a prošel rekonstrukcí na přelomu roku 2019/2020.

Senegambia

Poloha
Rozsiahly komplex sa nachádza v meste Kololi, v samom srdci najväčšieho letoviska v tomto regióne. Hotel Senegambia leží v krásnom parku, v blízkosti najznámejšej Gambijskej ulice - Senegambie. Mesto ponúka množstvo miestnych obchodov, barov, reštaurácií, trhov a veľa stánkov so suvenírmi. Okolie je rajom pre milovníkov exotickej fauny a flóry. Opice, neobvyklé motýle a veľa farebných vtákov sú len časťou atrakcií. Toto miesto je nazývané mekkou pre milovníkov ornitológie. Na prechádzke s pomocou miestneho sprievodcu môžeme spoznať až okolo 100 druhov. V blízkosti hotela sa nachádza Národný park Bijilo. Transfer z letiska do hotela trvá asi 40 minút.

Pláž
Hotel Senegambia sa nachádza pri piesočnatej pláži, ktorá je ideálna na prechádzky, jogging a jazdu na koni. Plážový servis - zadarmo.

Izby
Hotel Senegambia má 328 plne vybavených izieb pre dve osoby, ktoré sa nachádzajú v dvojposchodových budovách rozmiestnených v tropickej záhrade. Všetky izby majú terasu alebo balkón (stôl, záhradné stoličky). Izby sú dvojlôžkové alebo s oddelenými lôžkami. Sú vybavené kúpeľňou, chladničkou, satelitným TV, telefónom, trezorom (za poplatok cca 3 EUR / deň), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou (zdarma).

Vybavenie
Budovy hotela Senegambia boli navrhnuté v africkom štýle a boli včlenené do rozprávkovo zelenej, tropickej oázy. Každodenné prechádzky medzi krásnou vegetáciou spestrujú zvuky zvierat, ktoré tu žijú. 24 hodinová recepcia s lobby, obchod so suvenírmi, butik, mini market, dva veľké bazény so samostatným bazénom, ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zadarmo), požičovňa áut, možnosť výmeny valút na mieste, vo štvrtok a v nedeľu trh s ručnými výrobkami a suvenírmi. V areáli komplexu sa nachádza hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou, kde sú podávané raňajky formou bufetu (s výnimkou medzinárodného menu tu môžete vyskúšať miestne špeciality typické pre región), reštaurácia a'la carte Flamingo, bar na pláži (ponúka grilované pokrmy), bar pri bazéne.

Strava
Raňajky sú podávané formou bufetu. Možno si dokúpiť večere formou bufetu (za poplatok, cca 10-12 EUR / deň / osoba, platenie na mieste).

Šport a zábava
Celodenný športovo-animačný program pre deti i dospelých. V areáli komplexu je k dispozícii: squash, volejbal a tenis. Môžete využiť golfové ihrisko s inštruktorom (asi 8 EUR / hod.). Každý deň sú animácie vedené za zvuku klimatickej africkej hudby, s ukážkami miestnych tancov, programy karaoke.

Internet
V lobby na recepcii - bezplatné pripojenie na internet Wi-Fi. Internetový kútik - za poplatok.

Miestne kategórie
***

Náš názor
Hotel Senegambia je jedným z najznámejších objektov v regióne, je známy svojou skvelou atmosférou. Klienti sú veľmi spokojní s pôsobivou záhradou, blízkosťou zvierat a skutočnou energickou africkou hudbou, ktorú si tu môžete vypočuť. Blízkosť toľkých dobrých a lacných reštaurácií vedie k tomu, že program BB je najvýhodnejší pre klienta.

Iné
http://www.senegambiahotel.com​

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Kombo Beach Hotel

Poloha
Veľmi pekne upravený a dobre udržiavaný hotel Kombo Beach sa nachádza priamo pri krásnej, širokej, piesočnej pláži v dedine Kotu. Čiastočne zrenovovaný komplex (v roku 2011) leží uprostred tropickej zelene. V areáli sa nachádza nádherný Baobab, jeden z najstarších v tejto oblasti. Umiestnenie hotela je ideálnym miestom pre zaujímavé výlety do okolia (Národný park Bijilo alebo krokodília farma - asi 20 minút jazdy autom). V okolí nájdeme nákupné centrum, reštaurácie, stánky so suvenírmi. Transfer z letiska trvá asi 40 min.

Izby
Kombo Beach Hotel
má 258 priestranných, pohodlných izieb pre dve osoby (s možnosťou prístelky v podobe pohovky). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou s WC, terasou alebo balkónom (záhradný nábytok), klimatizáciou (individuálne nastaviteľnou, zadarmo), satelitným TV, mini chladničkou. Sušiče vlasov sú k dispozícii na recepcii (na zapožičanie).
Na vyžiadanie detská postieľka (zdarma).

Vybavenie
24 hodinová recepcia s lobby, Wi-Fi (za poplatok), veľký bazén s oddeleným bazénom, ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zadarmo), obchod so suvenírmi, kozmetický salón (procedúry za príplatok). V areáli komplexu sa nachádza hlavná reštaurácia s vonkajšou terasou, kde sa podávajú raňajky formou bufetu (okrem medzinárodného menu tu možno vyskúšať miestne špeciality typické pre región), dve reštaurácie a'la carte a bar pri bazéne. Okrem toho je k dispozícii fitness centrum, detské ihrisko, lekárska starostlivosť, práčovňa (za poplatok). Kombo Beach Hotel má konferenčné priestory.

Strava
Raňajky formou bohatého bufetu. Možno dokúpiť večere (podávané formou bufetu alebo výber z troch jedál počas nízkej obsadenosti hotela).

Šport a zábava
Kombo Beach Hotel
prevádzkuje celý rad animácií, športové aktivity pre deti i dospelých. Hoteloví hostia môžu využívať fitnes centrum (zadarmo), tenisové kurty, ihrisko pre deti. Okrem toho sa organizujú každý deň tanečné večery, vystúpenia, tiež so živou hudbou.

Miestne kategórie
****

Náš názor
Veľmi dobre usporiadaný, rušný a energický hotel. Pre tých, ktorí sa neunavia počas dňa, ponúkame návštevu v nočnom klube hotela Kombo Beach. Rozhodne dobrý štandard za dobrú cenu!

Iné
http://www.kombobeachhotel.gm

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Balafon Beach Resort

Poloha
Balafon Beach Resort Hotel byl postaven v roce 2016 a nachází se v nejoblíbenějším letovisku gambijského pobřeží - Kololi, obklopeném tropickými zahradami. Pár minut chůze po pláži je hotel Balafon Beach Resort vzdálen od místních plážových barů a cca 1,5 km od rušného známého turistického centra - ulice Senegambia, kde najdete velký výběr restaurací, barů, klubů a také barevný trh, což je skvělé místo pro nákup místních suvenýrů.

Pláž
Hotel Balafon Beach Resort se nachází přímo na okouzlující široké písečné pláži s mírným klesáním do moře. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

Vybavení
Hotel Balafon Beach Resort je určen pouze pro hosty starší 16 let! Interiér hotelu Balafon Beach Resort připomíná dovolenou v africkém stylu s moderním důrazem. Recepce 24 hodin (v hotelu Djembe Beach Resort), restaurace Bantaba, která nabízí africkou a mezinárodní kuchyni, Bantaba bar u pláže, 2 bazény nepravidelného tvaru (deštníky, lehátka a osušky - zdarma) s „línou řekou“, terasa s výhledem na oceán a do zahrady. Za poplatek: směnárna, pokojová služba, prádelna.

Pokoje
Hotel Balafon Beach Resort má 64 elegantně zařízených, komfortních dvoulůžkových pokojů (postel typu King size , možnost přistýlky ve formě pohovky). Standardní pokoje s plochou cca 30m² jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), individuálně regulovatelná klimatizace, trezor, TV-sat, telefon, minibar, terasa nebo balkon (zahradní nábytek), výhled do zahrady. Pokoje typu Deluxe s plochou cca 35m² - vybavené jako standardní pokoje, navíc mají opticky oddělený obývací prostor, výhled do zahrady nebo na moře. Pokoje Deluxe Swim-Up Pool Rooms cca 35m² - vybavené jako pokoje Deluxe, mají navíc terasu s přímým přístupem k malému bazénu, do zahrady nebo k moři.

Strava
Snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení večeří (servírované, nápoje za poplatek).

Sport a zábava
Hoteloví hosté se mohou účastnit animací konaných 3krát týdně v hotelu Djembe Beach Resort: živá hudba, bingo, hry a zábava. Kromě toho: aerobik, volejbal, šipky. Za poplatek: masáže, ošetření obličeje a těla, manikúra, pedikúra ve wellness centru hotelu Balafon Beach Resort.

Internet
Wi-Fi ve veřejných prostorách hotelu - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
https://www.balafonresort.com/  

Náš názor
Velmi atraktivní nový hotel Balafon Beach Resort zařízený v etnickém stylu. Komfortní pokoje, krásně uspořádaný prostor, pečlivý servis jsou hlavními výhodami tohoto zařízení. Doporučujeme náročným zákazníkům hledajícím pohodlí na exotickém místě.

Sunbeach

Poloha
Luxusní hotel Sunbeach se nachází v prestižním centru Gambie - v srdci Cape Point-Bakau. Asi za 15-20 minut. autem se dostanete k nejbližším obchodům a za 20 minut dojdete k bazénu krokodýlů Kachikally. Mezinárodní letiště Yundum je odtud vzdáleno 15 km.

Pláž
Hotel Sunbeach se nachází přímo na nádherné pláži.

Vybavení
24hodinová recepce, lobby, hlavní restaurace Togali (africká, mezinárodní kuchyně), restaurace La Cucina (kuchyně z mořských plodů) - zaplaceno zvlášť; bazén (lehátka a slunečníky jsou zdarma); lobby bar (otevřený 24 hodin), Bambo Bar (10:00-19:00), bar u bazénu (10:00-00:00); Hotel má také obchod se suvenýry a prádelnu.

Pokoje
Hotel Sunbeach má 147 prostorných luxusních pokojů s výhledem do zahrady cca 25 m2. K vybavení patří: koupelna (sprcha, fén, kosmetická souprava), klimatizace, lednice, TV, telefon, trezor (zdarma), žehlička a žehlicí prkno (na vyžádání), balkon / terasa.

Strava
All inclusive - jídla formou bufetu: snídaně (07:00–10:00), oběd (12:00–14:30), večeře (19:00–21:30) podávané v restauraci Togali. Kromě toho: čerstvé ovoce (15:00 - 16:00), lehké občerstvení (16:00 - 17:00) - podávané v baru u bazénu av baru Bambo; zmrzlina (17:00-17:45) v baru u bazénu. Nealkoholické a alkoholické nápoje: točené pivo, domácí víno, vybrané alkoholické koktejly, teplé nápoje, balená voda - podává se v určených barech (10:00–23:00).

Sport a zábava
Hotel Sunbeach nabízí široký animační balíček pro děti i dospělé: plážové sporty (volejbal, fotbal, jogging), aerobik, taneční a sportovní aktivity, vodní pólo, vodní volejbal, jóga, stolní tenis, badminton, šipky, živá hudba, kvíz, bingo stejně jako deskové hry - včetně scrabble, monopol, šachy. Nemovitost má také SPA centrum, které nabízí širokou škálu masáží - za příplatek. Za příplatek můžete také využít tenisové kurty a golfové hřiště, které jsou v blízkosti.

Internet
V celém hotelu je zdarma dostupné Wi-Fi.

Webové stránky
http://www.sunbeachhotel.gm/

Náš názor
****

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

African Princess

Poloha
Hotel African Princess se nachází v blízkosti nejznámějších turistických letovisek na Gambie - Kot a Kololi. Nejslavnější ulice Senegambia je asi 1km, kde se můžeme setkat s mnoha restauracemi, bary a kluby. Kombinace moderního designu s africkým stylem, zahradním okolím a výhledem na Atlantický oceán vytváří ideální podmínky pro relaxaci. Ve vzdálenosti cca 5 km od hotelu se nachází 18jamkové golfové hřiště. Do největšího města Gambie - Serrekunda je to asi 6 km, na letiště asi 25 km. V blízkosti hotelu se nachází mnoho místních obchodů, barů a restaurací.

Pláž
Písečná, široká přímo u hotelu African Princess s jemným sestupem do vody. Plážový servis zdarma.

Vybavení
Recepce 24h, lobby, hlavní restaurace (otevřeno 7:00 - 22:30), bar, centrální bod hotelu je velký bazén se sluneční terasou s krásným výhledem na oceán, lehátka a slunečníky u bazénu. Doplatek: prádelna, kosmetický salon.

Pokoje
Elegantní a krásně udržovaný hotelový komplex African Princess se skládá z několika jednopatrových budov obklopených tropickou zelení a nabízí ubytování ve 141 prostorných pokojích. Každý pokoj je komfortně vybaven koupelnou (WC, sprcha, fén), TV sat, mini ledničkou, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy, telefonem, klimatizací a bezpečnostní schránkou (za příplatek). Standardní pokoj Swin Up (cca 30 m2) až pro 3 osoby, 1 manželská postel nebo 2 oddělené postele, s výhledem na bazén nebo do zahrady.

Strava
Snídaně formou bohatého bufetu. Polopenze za příplatek.

Sport a zábava
Hotel African Princess organizuje denní animace a sportovní aktivity. Hotel má posilovnu s posilovacími přístroji a tenisový kurt.

Internet
Bezdrátové internetové připojení Wi-Fi v celém areálu zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
www.africanprincesshotel.com

Náš názor
Nový, exkluzivní hotel African Princess se nachází na krásné pláži a v blízkosti turistického centra Senegambia. Rozhodně doporučujeme!

Kairaba Beach Hotel

Poloha
Luxusný Kairaba Beach Hotel sa nachádza v najatraktívnejšej časti na pobreží, priamo pri širokej, piesočnatej pláži v mestečku Kololi. Hotel je známy svojou dobre udržiavanou tropickou záhradou a zaujímavou architektúrou. Centrum Kololi je vzdialené len 300 metrov. Nájdeme tam veľa reštaurácií, barov, obchodov, stánkov so suvenírmi. Transfer z letiska do hotela trvá asi 40 minút.

Izby
Kairaba Beach Hotel
má stošesťdesiat luxusných izieb, vrátane izieb pre dve osoby (bez možnosti prístelky). Izby sú vybavené kúpeľňou (sušič vlasov), balkónom alebo terasou, satelitným TV, telefónom, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, mini barom a trezorom (za poplatok).

Vybavenie
24 hodinová recepcia, priestranné lobby na recepcii, bezdrôtové pripojenie k internetu Wi-Fi vo verejných priestoroch hotela, veľký bazén s bazénom, veľká preslnená terasa, ležadlá a slnečníky pri bazéne a na pláži (zadarmo), plážové osušky, celkom deväť barov a reštaurácií v celom objekte, vrátane reštaurácie a'la carte, bar pri bazéne, bar na pláži, zmrzlináreň. Fitness centrum a wellness centrum, kozmetický salón (procedúry v salóne za príplatok), business a konferenčné centrum, detské ihrisko, obchod so suvenírmi, parkovisko.
Kairaba Beach Hotel akceptuje platby platobnými kartami, VISA.

Strava
Raňajky vo forme bohatého bufetu. Možný príplatok za večere.

Šport a zábava
Kairaba Beach Hotel
organizuje bohatý animačný program počas dňa a večera. V areáli hotela je k dispozícii: fitnes centrum, posilňovňa, plážový volejbal, biliard, stolný tenis, boccia, lukostreľba, rybárčenie a ornitologické výpravy so sprievodcom (za príplatok).
V blízkosti hotela sú k dispozícii aj vodné športy, jazda na koni, golf.

Miestne kategórie
*****

Náš názor
Kairaba Beach Hotel
má všetky atribúty potrebné pre pohodlný a hlavne nie nudný odpočinok. Objekt je chválený za skvelé služby a fantastické jedlo. Sme presvedčení, že spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších klientov.

Iné
www.kairabahotel.com

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Sunprime Tamala Beach

Poloha
Moderní hotel Sunprime Tamala Beach postavený v roce 2018 se nachází v klidné části západního pobřeží Afriky, v turistickém letovisku Kotu. V blízkosti hotelu Sunprime Tamala Beach najdete místní obchody, bary a restaurace, a cca 2,5 km je vzdálený od známého turistického centra - živé ulice Senegambia. Milovníci exotické fauny a flóry budou moci mimo jiné navštívit Národní park Bijilo (cca 4,5 km od hotelu Sunprime Tamala Beach), kde mohou spatřit opice a mnoho druhů ptáků. Na letiště v Banjulu cca 20 km.

Pláž
U hotelu Sunprime Tamala Beach se nachází veřejná písečná široká pláž s mírným klesáním do oceánu a samostatná část pro hosty objektu se nachází hned vedle hotelu Sunprime Tamala Beach. Lehátka, slunečníky a osušky na pláži - zdarma.

Vybavení
Hotel Sunprime Tamala Beach pro lidi starší 16 let! Recepce 24 hodin, hlavní restaurace, 2 bary (ve vstupní hale a na pláži), bazén s rozlohou cca 540 m² (lehátka a slunečníky u bazénu a osušky - zdarma), denní úklid, denní výměna ručníků a povlečení, prádelna (za poplatek), obchod. Hotel Sunprime Tamala Beach nepřijímá zvířata.

Pokoje
Hotel Sunprime Tamala Beach má 140 pokojů různých typů umístěných ve 2-podlažních budovách. Komfortně zařízené 2-lůžkové pokoje Classic Suite s plochou cca s44 m² s opticky odděleným obývacím prostorem, jsou vybaveny koupelnou (sprcha, WC, vysoušeč vlasů), klimatizací, satelitní TV, trezorem, mini lednicí, rychlovarnou konvicí, županem a pantoflemi a balkon nebo terasa. Nabízíme pokoje s výhledem na krajinu, bazén nebo oceán. Pokoje typu Prime Pool Suite vybavené jako pokoje typu Classic Suite, mají navíc terasu s lehátky, s výhledem na oceán nebo na bazén, s přímým přístupem do bazénu sdíleného s 10 nebo 18 apartmány na úrovni zahrady. Hotel Sunprime Tamala Beach nemá pokoje přizpůsobené pro tělesně postižené.

Strava
Snídaně (07:30-10:30) ve formě bohatého bufetu. Za příplatek All inclusive - snídaně formou bufetu, obědy (12:00–15:00) a večeře (19:00–21:00) formou bufetu nebo servírované (v závislosti na ročním období a obsazení hotelu), občerstvení (11:00-18:00), nealkoholické nápoje a místní alkohol se podávají na místech a v časech určených hotelem Sunprime Tamala Beach.

Sport a zábava
Hotel Sunprime Tamala Beach nemá animační programy, ale nabízí bohatý sportovní program: možnost účastnit se skupinových lekcí (např. kardio, jóga), cvičení v bazéně (např. aqua aerobik) nebo silového tréningu v posilovně - na místě je k dispozici úplný seznam týdenních bezplatných aktivit. Kromě toho: ošetření obličeje a těla v hotelovém wellness (za poplatek).

Internet
Bezdrátový internet Wi-Fi v celém hotelu (i na pokojích) - zdarma.

Místní kategorie
****

Webové stránky
https://tamalabeach.sunprime.net/
www.ving.se/gambia/sunprime-tamala-beach

Náš názor
Jeden z nejlepších hotelů na pobřeží Gambie: nový, moderní a dobře připravený na servis náročným klientům. Stojí za zmínku, že hotel Sunprime Tamala Beach poskytuje komplexní služby all inclusive a přijímá hosty pouze ve věku nad 16 let.

LABRANDA Coral Beach Hotel

Poloha
Postaven v jedinečném africkém stylu, ale přesto velmi moderní hotel Coral Beach Resort & SPA se nachází v klidné části gambijského pobřeží, ve vesnici Brufut. Původní architektura, působivá alej baobabů podél rajské pláže a tropická zahrada - o tom všem je klima daného místa. U pláže se nachází jedinečný bazén s výhledem na oceán tvořící nádherné místo k prázdninové dovolené. Centrum nedaleké vesnice Brufut, kde najdete restaurace, obchody a stánky se suvenýry, je vzdáleno asi 1,5 km. Transfer z letiště do hotelu trvá asi 40 minut.

Pokoje
Coral Beach Resort & SPA má 186 luxusních pokojů, včetně pokojů pro dvě osoby (s možností přistýlky v podobě pohovky) s koupelnou (vysoušeč vlasů), balkonem nebo terasou. Pokoje jsou vybaveny satelitním TV, telefonem, individuálně nastavitelnou klimatizací, Wi-Fi připojením na internet, žehličkou a žehlicím prknem, příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, mini barem a trezorem (za poplatek).

Vybavení
24 hodinová recepce s impozantním lobby, zařízení pro osoby se zdravotním postižením (včetně osob na invalidním vozíku), dva bazény - jeden velký, s výhledem na oceán, brouzdaliště, lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži (zdarma), dvě restaurace, lobby bar, bar u bazénu, shisha bar, fitness a wellness centrum a kosmetický salon (procedury v salonu za příplatek), obchod se suvenýry, parkoviště. Coral Beach Resort & SPA nabízí pokojovou službu.

Strava
Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu, All Inclusive za příplatek.

Sport a zábava
Velmi dobře vybavené fitness centrum, sauna, wellness centrum, včetně menšího venkovního bazénu patřícího do komplexu části wellness.

Místní kategorie
*****

Náš názor
Architektonicky velmi zajímavý objekt, který se nachází na krásném místě. Coral Beach Resort & SPA je zaručeně nejlepší volbou pro vysněnou dovolenou. Kvalita služeb na nejvyšší úrovni.

Jiné
www.sheratongambiahotel.com

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování v hotelech dle popisu - ve dvoulůžkových pokojích (s možností přistýlky), ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování: snídaně a večeře, turistický program (viz níže), plavba pirogou, přejezdy na ostrovech Bijagos, výlet džípy 4x4, transfery: letiště - hotel - letiště, přejezdy 18-20 místným klimatizovaným autobusem (se zavazadly na střeše), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, průvodce - vedoucího skupiny během poznávaní Gambie, Senegalu a Guineje-Bissau, místního průvodce - vedoucího skupiny, další místní průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky, včetně vstupného, vízum do Guineje-Bissau, spropitného) cca 220 EUR/os. - poplatek placený průvodci formou balíčku.

Název zájezdu v polském jazyce: Slow life - Bijagos

Program

Guinea Bissau - nádherná příroda • souostroví Bijagos - více než 80 malých ostrovů roztroušených po Atlantiku, panenská krajina, jedinečná kultura, rituální kostýmy, masky - návštěva u přátelských animistů • odpočinek na krásných plážích souostroví • let malým letadlem nad souostrovím Bijagos

Den 1
*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow. Přelet do Banjulu charterovým letadlem. Přílet do Banjulu, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.  

Den 2
Po snídani odjezd z Banjulu směrem k hranici s jižním Senegalem. Během cesty přes tři země: Gambii, Senegal a Guinea-Bissau budeme moci sledovat měnící se krajinu a budovy těchto tří bývalých kolonií: britské, francouzské a portugalské. Pozdě odpoledne dorazíme do hlavního města Guineji-Bissau - města Bissau. Následně se vydáme do přístavu, odkud poplujeme motorový člun na ostrovy Bijagos. Jedná se o jedno z mála nekomerčních míst na světě, jehož krása je srovnávána cestovateli a badateli se vzdálenými Polynéskými souostrovími. K ostrovům ukrytým cca 60 km od pevniny Guineji-Bissau se turisté zřídka dostanou. Ubytování na ostrově Bubaque nebo Rubane, večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km - po pevnině a cca 70 km - lodí po oceánu)
 
Den 3
Po snídani výlet na ostrov Bubaque. V programu návštěva jedné z okolních vesnic, přejezd auty 4x4 nebo tuk tuky na rajskou pláž ve městě Brousse. Čas na opalování a relaxaci. V Brousse jsou dvě restaurace, kde si lze objednat chutný oběd. Odpoledne návrat do hotelu. Volný čas. Večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani půldenní výlet na jižní ostrovy. Čtyři malé ostrovy: Meio, Jao Vieira, Poilao a Cavalo tvoří Guinejský mořský národní park, jež je ochrannou oblastí pro mořské želvy a některé stěhovavé ptáky. Park je nedílnou součástí Biosférické rezervace a byl v roce 2001 prohlášen WWF „Darem pro Zemi“. Divoká vegetace je podobná ostatním ostrovům. Jsou zde mangrovy, palmové lesy, baobaby, kapokové stromy a ostrov Poilão je považován za třetí nejdůležitější místo na světě, pokud jde o hnízdění mořských želv. Tyto ostrovy mají posvátný význam pro místní společenství Bijagosů, jsou sotva přístupné a jen zřídka navštěvovány zahraničními cestovateli. Během výletu doporučujeme procházku po ostrově Meio, piknik a opalování na jeho pohádkových plážích. Návrat do hotelu, volný čas, večeře a přenocování.

Den 5 a 6
Snídaně. Volný den. Čas na odpočinek, opalování, koupání. Možnost využití místních atrakcí, jako např.: Rybolov atlantských ryb s rybářským průvodcem (pro profesionály nebo amatéry) je cena od 50 EUR za půl dne. Hotel má k dispozici rybářské vybavení od firem: Ioda, Shimano, Penn. Pro profesionální rybáře jsou možné všechny způsoby rybolovu, tzn.: jigging, spinning, trolling, rybolov u břehu. Rybáři zaznamenali následující rekordy výlovu: Kobia 44 kg, Tarpon 120 kg, Barakuda 36 kg, Karas 20 kg a žralok 300 kg. Pro zájemce možnost výletu na ostrov mořských hrochů Orango (cena od 100 EUR). Přelet malým letadlem nad souostrovím (15 minut letu od 100 EUR). Kajaky, vodní banány, masáže atd. Večer večeře.

Den 7
Po snídani výlet na ostrov Caniabaque, kde se projdeme panenskou africkou buší. Dojdeme do malebné vesničky, ve které se setkáme s jejími mimořádnými obyvateli. Během dne je také možno se projít s místním průvodcem po ostrově Rubane, večer energické folklorní představení. Večeře a přenocování.

Den 8
Po snídani přejezd motorovým člunem do Bissau, následně zpáteční cesta do Banjulu. Po příjezdu je možnost pronájmu hotelového pokoje se sprchou (za příplatek cca 20 EUR/pár) v jednom z hotelů v Banjulu, pokud bude mít hotel volná místa. Transfer na letiště a návrat do Polska. Klienti, kteří si zakoupili prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Gambii, budou mít transfer do vybraného hotelu. (Trasa cca 70 km - lodí po oceánu a cca 300 km - po pevnině).

Den 9
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem ke specifikaci tohoto výletu se budeme plavit motorovým člunem a pirogou po oceánu. Proto doporučujeme tento program zejména pro dospělé a nikoliv pro ty, jež trpí mořskou nemocí (cesta na vlnách může být spojena s určitým nepohodlím).
Doporučujeme zabezpečit vybavení, dokumenty a další cenné věci.
Doporučujeme vzít s sebou malá zavazadla pohodlná k nošení, obuv do vody, abyste mohli projít pár kroků ve vodě, pohodlné oblečení spolu s pokrývkou hlavy zavázanou pod bradou, krémy s vysokým ochranným faktorem. Hlavní zavazadlo zůstane v Bissau pod dohledem našeho zástupce.
- Tento program zahrnuje návštěvu nekomerčních míst, proto budou některé body programu realizovány v menších skupinách. Guinea-Bissau je jednou z nejméně navštěvovaných zemí na světě. Je typická především panenskou přírodou, na většině míst nedotčenou civilizací.
- Do Guineji-Bissau a Senegalu doporučujeme vzít s sebou EUR. 
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Ostatné

Očkování 
Žádné očkování není požadováno. Místa, která navštívíme, prakticky nejsou ohrožena takovými chorobami jako žlutá zimnice. Světová zdravotnická organizace (WHO) nicméně informuje o preventivním očkování proti žluté zimnici (jedna injekce každých 10 let). Výjimkou jsou klienti, kteří jezdí do zemí ohrožených touto chorobou, pak je vyžadováno očkování. V oblasti Senegalu, Gambie a Guiney-Bissau se doporučuje antimalarická prevence (perorální léky, repelentní přípravky s vysokým obsahem DEET, oblečení pokrývající tělo, zejména ve večerních hodinách a v noci).

Víza - informácie pre predajcov

Vízum do Gambie
- občané ČR nepotřebují vízum. 

Vízum do Guineji-Bissau  
- vízum bude vystaveno v průběhu výletu (cena cca 80 EUR/os.).
Požadovaná doba platnosti cestovního pasu musí být min. 6 měsíců od data návratu. Zapotřebí jsou 3 volné strany v cestovním pasu.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Informácie o hoteloch

Ubytování

**/*** hotely 

Pokoje: dvoulůžkové pokoje s koupelnou (sprcha, WC, skříň, stůl).
Hotely během poznávací části zájezdu nemají oficiální kategorizaci.
Pokoje jsou vybaveny základním vybavením: koupelnou (sprcha, WC, skříň, stůl). Nemají klimatizaci.
Může se stát, že v noci od 22:00 do 7:00 a během dne od 11:00 do 18:00 nebude elektřina. (V některých hotelech fungují generátory, není stálý přístup k elektřině).
Vzhledem k malé hotelové základně si Rainbow v extrémních případech vyhrazuje právo na ubytování skupiny v několika hotelech ležících vedle sebe.

Strava
V hotelových restauracích jsou servírovány kontinentální snídaně (káva a čaj v ceně) a večeře podobné evropským. Během výletu se podávají hlavně čerstvé ryby a mořské plody - jako hlavní chody. Nápoje k večeři za příplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €