Reymar Playa

Španielsko - Costa Brava - Malgrat de Mar
Pobytové
Medzinárodné animácie
Wi-Fi
Posilňovňa
Tenisový kurt
Bazén so sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Reymar Playa je vzdialený cca 500 m od centra Malgrat de Mar - široký výber kaviarní, barov, reštaurácií a obchodov so suvenírmi. Letisko v Barcelone je vzdialené cca 70 km.

Pláž
Hotel Reymar Playa sa nachádza cca 150 m od širokej pieskovo-kamienkovej pláže. Hotel je od pláže oddelený promenádou (povolená cestná doprava), v blízkosti sa nachádza zastávka vlakovej linky spájajúcej pobrežie s Barcelonou. Plážové ležadlá a slnečníky k dispozícii za cenu cca 5 EUR / osoba. Hotel nezaisťuje plážové osušky.

Vybavenie
Recepcia, dva výťahy, klimatizovaná reštaurácia, bar, televízna miestnosť, bazén a detský bazén (sladkovodný), bar pri bazéne, slnečná terasa s ležadlami zdarma, malé ihrisko pre deti, mini klub, konferenčná miestnosť, biliard, videohry, centrum turistických informácií, parkovanie zadarmo. Navyše možnosť zapožičania bicyklov alebo áut. Hotel Reymar Playa ponúka aj úschovňu batožiny a sprchy, ktoré možno využiť po check-out.
Upozornenie! Pred a po sezóne môže byť časť hotelových atrakcií nedostupná alebo časovo a inak obmedzená.

Izby
Hotel Reymar Playa má 210 funkčne vybavených izieb. Všetky izby sú dvojlôžkové (možnosť dvoch prísteliek), s vlastnou kúpeľňou a WC (sušič vlasov je súčasťou príslušenstva). V každej izbe je TV so satelitným príjmom (10 EUR záloha / pobyt), telefón, klimatizácia (individuálne nastaviteľná), trezor (za poplatok cca 20 EUR / týždeň + cca 10 EUR záloha) a balkón. Detská postieľka pre dieťa do veku 2 rokov zdarma. Izby typu Promo sú o niečo menšie ako štandardné izby.

Strava
Raňajky (08:00-09:30) a večere (13:00-21:00) - v tomto časovom rozmedzí je možné vstúpiť do reštaurácie len raz) podávané formou bufetu. Hotel Reymar Playa podáva jedlá španielskej a medzinárodnej kuchyne.

Šport a zábava
Športové centrum nachádzajúce sa oproti hotelu za poplatok. Tu je možné využívať: fitnes sály, mini-golf, tenisové a squashové kurty. V júni, júli a v auguste hotel Reymar Playa ponúka večerné zábavné programy, okrem iného flamenco a diskotéky.

Internet
Wi-fi na recepcii - zadarmo pri zakúpení drinku v bare, na izbách a pri bazéne za poplatok cca 3 EUR / deň (20 EUR / týždeň), platené internetové stanovisko (cca 3 EUR / 30 minút).

Miestne kategórie
***

Webové stránky
www.hotelreymarplaya.com

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/hiszpania-costa-brava-del-maresme/reymar-playa

Náš názor
3 * hotel so základným vybavením a veľmi dobrou lokalitou v blízkosti pláže a neďaleko centra mesta. Hotel Reymar Playa odporúčame všetkým, ktorí chcú za rozumnú cenu stráviť dovolenku na pobreží Costa del Maresme.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: spiatočnú dopravu lietadlom, letiskové poplatky, transfer letisko - hotel - letisko, 7, 10, 11 alebo 14 nocí v hoteli, stravu podľa popisu ubytovania, poľsky hovoriaceho delegáta, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: miestny turistický poplatok (platí sa priamo v hoteli), fakultatívne výlety, iné občerstvenie než je uvedené v popise stravy pri každom hoteli, nápoje k jedlám (pokiaľ nie je v popise hotela uvedené inak), vreckové.

Program

Deň prvý
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours 2 hod pred odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálny letový poriadok sledujte na r.pl\rozklady.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie v mori, opaľovanie a výlety v okolí.

Deň posledný
Po raňajkách opustenie hotela. Doprava na letisko (presný čas zrazu uvedie delegát Rainbow Tours na mieste). Návrat do Poľska.

Upozornenie! V hoteloch na území Katalánska je nutné uhradiť lokálny turistický poplatok cca 1,2 EUR / osoba / deň.

Ostatné

COSTA BRAVA - všeobecné informácie

Mena
EUR - Euro. Možno platiť platobnými kartami a vyberať z bankomatov. V turistických oblastiach sa nachádza mnoho miest, na ktorých možno zameniť USA doláre.

Prepitné
Je vhodné nechávať malú sumu ako prepitné najmä vodičom na fakultatívnych výletoch a čašníkom v reštauráciách. V niektorých prípadoch môže byť prepitné pripočítané k cene.

Vízum
Obyvatelia SR môžu cestovať do Španielska s platným preukazom totožnosti alebo pasom.

Čas
Rovnaký ako v SR.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 10 EUR, voda 1 liter 1-1,5 EUR, pivo v bare od 1,5 EUR, káva v kaviarni od 1 EUR.

Pošta
Poštová známka do európskych štátov stojí 0,65 EUR. Na mnohých miestach sa nachádza poštová schránka, často aj v hoteloch.

Elektrina
Napätie 220 V, 50 Hz. Zariadenia s českými typmi zástrčiek fungujú bez ťažkostí.

Telefóny
Telefónne karty možno kúpiť v obchodoch a trafikách v blízkosti verejných telefónnych automatov. Ceny telefónnych kariet sa pohybujú medzi 6-12 EUR. Mobilné telefóny fungujú po celom Španielsku. Miestne hovory sú lacné, zahraničné celkom drahé. Prosíme o zoznámenie sa s tarifnými podmienkami roamingu u Vášho operátora pred odchodom.

Costa Brava
Najznámejší prímorský úsek Katalánska vďačí za svoj názov neobvyklému pobrežiu - nepravidelné skalné útvary, zálivy s piesočnými plážami a smaragdovo sfarbené more. Turistov láka tiež hlavné mesto Katalánska - Barcelona - nádherné mesto plné pamiatok. Je to skrátka miesto, kam sa budete chcieť vrátiť, pretože si tu zamilujete všetko - kultúru, zábavu, pláže, slnko, more, bulvári a architektonické pamiatky, ktoré len tak niekde nenájdete.

Turistické strediská na pobreží Costa Brava

Tossa de Mar
Mestečko nazývané modrým rajom je jedným z najkrajších miest na pobreží Costa Brava. Farebné lode v prístave, stredoveký hrad týčiaci sa nad zálivom, skalnaté pobrežie s malebnými uličkami vedúcimi k pláži.

Lloret de Mar
Jedno z najväčších turistických letovísk na pobreží Costa Brava, ktoré ponúka rôzne atrakcie pre ľudí všetkých vekových kategórií. Zábavu tu nájdete kedykoľvek počas dňa aj v noci. Lokalita je zmesou turistického ruchu a stáročia dejín. Miešajú sa tu hoteli s elegantnými rezidenciami a uličky starého mesta s obchodmi pre turistov.

Malgrat de Mar
Miesto sa nachádza cca 60 km od Barcelony a je ideálnym výletným zázemím. Krásna, dlhá pláž, pobrežná promenáda s množstvom obchodov, barov a reštaurácií lákajú na strávenie krásneho dňa na slnku. Vo večerných hodinách si môžete vychutnať prechádzku okolo starej časti obce pochádzajúcej z pätnásteho storočia, kde sa udržala typická stredomorská atmosféra. Neďaleko sa nachádza aj zábavný park pre deti - Marineland.

Santa Susana
Letovisko takmer spojené s Malgrat de Mar je skvelým miestom pre strávenie aktívnej dovolenky. Nespočetné množstvo vodných športov, vynikajúce železničné spojenie do Barcelony, široké piesočné pláže, parky a námestia s kaviarňami a obchodmi - to je Santa Susana.

Calella
Rezort s krásnym starým mestom plným úzkych uličiek, rozkvitnutých balkónov, kaviarní, obchodov, reštaurácií a barov. Druhé najobľúbenejšie letovisko po Lloret de Mar, kam sa chodia mladí ľudia baviť.

Odlety: Varšava, Katovice, Gdańsk a Poznaň. Zraz 2 hod. pred plánovaným odletom pri priehradke Rainbow Tours na letisku. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

Divoké pobrežie Tossa de Mar
Výlet pozdĺž pobrežia Costa Brava, kde budeme mať možnosť obdivovať nádherný výhľad na toto "Divoké pobrežie". Plávame loďou do malého stredovekého prímorského mesta, ktoré je vizitkou tejto oblasti. Hrad s kamennou vežou sa týči nad mestom, dláždenými ulicami a domami. Každoročne ho navštevujú davy turistov. Kľukaté, úzke uličky Tossa sú plné miestnych reštaurácií a obchodov, v ktorých si každý nájde niečo pre seba. Mesto bolo kedysi miestom stretávania umelcov z celého sveta a Marc Chagall tu vytvoril svoje najväčšie diela. Na spiatočnej ceste navštívime miestnu vináreň na ochutnávku španielskych špecialít.
Cena cca 39 EUR / dospelá osoba, cca 29 EUR / dieťa.

Barcelona - mesto snov
Celodenný výlet, počas ktorého uvidíme Park Güell navrhnutý Antoniom Gaudio (vstup v cene výletu). Tento svetovo preslávený park s nádhernými terasami, kaskádami, najdlhšou lavičkou na svete, jaštericou z mozaiky a pozoruhodnými arkádami uchvacuje už niekoľko rokov každý deň tisícky turistov. Následne uvidíme zvonku ďalšie dielo tohto umelca - chrám Svätej rodiny La Sagrada Familia (fakultatívny vstup dovnútra za cenu cca 18 EUR). Ďalšou atrakciou bude prechádzka gotickou štvrťou "Barri Gotic", ktorá je jednou z najkrajších pamiatok Katalánska. Uvidíme tam okrem iného: nádherný kostol Santa Maria del Mar. Na záver výletu je vyhradený voľný čas v starom meste.
Cena cca 49 EUR / dospelá osoba, cca 35 EUR / dieťa.

Barcelona - fontány a Park Güell (odchod na poludnie)
Počas tohto výletu uvidíme najkrajšie miesta katalánskeho hlavného mesta, okrem iného: chrám Sagrada Família (prehliadka chrámu zvonku), štvrť Eixample s nádhernými domami Casa Batlló a La Pedrera a nádherný Park Güell (vstup do areálu). Vo voľnom čase bude možnosť prejsť sa slávnou ulicou La Ramblas, ktorá je hlavnou promenádou Barcelony a navštíviť staré mesto (La Ciutat Vella) s krásnou gotickou štvrťou - Barri Gotic, v centre ktorej sa nachádza nádherná katedrála sv. Eulálie. Fakultatívne možnosť návštevy Aquarium de Barcelona - neobvyklého Oceanária, ktoré sa nachádza neďaleko starého mesta, v prístave - za poplatok cca 20 EUR. A tiež niečo pre milovníkov futbalu - návšteva slávneho štadióna Barcelona Camp Nou - za poplatok cca 25 EUR. Celok doplní nádherná šou Magických fontán.
Cena cca 49 EUR / dospelá osoba, cca 35 EUR / dieťa (do 12 rokov)

Cassino Flamenco
Pozývame na skvelú šou v estrádnej sále Gran Casino Costa Brava v Lloret de Mar. Počas takmer dvojhodinového predstavenia budeme mať možnosť vidieť dvanásť skvelých umelcov, ktorí predstavia originálny flamenco tanec, vypočujeme si pôsobivý hlas tenorov barcelonskej opery a započúvame sa do zvukov španielskej gitary Diego Cortes. Odporúčame tiež ochutnať džbánik chutnej sangrie!
Cena cca 38 EUR / dospelá osoba, cca 19 EUR / dieťa.

Montserrat - duchovné centrum Katalánska
Montserrat je neobvyklým miestom. Tento benediktínsky kláštor ukrytý v horskom masíve bol postavený na rímse v nadmorskej výške 700 m. Samotná cesta k tomuto miestu môže poskytnúť mnoho dojmov. Kláštor je hlavnou mariánskou svätyňou Katalánska. Toto miesto je pre Španielov tým, čím je pre Poliakov Jasná Góra. Počas výletu navštívime baziliku s najcennejším predmetom adorácie - obrazom Čiernej Madony. A každý milovník horskej krajiny ocení výhľady, ktoré táto majestátna hora ponúka.
Cena cca 39 EUR / dospelá osoba, cca 26 EUR / dieťa.

Barcelona - mesačný svit a zvuk fontány
Prehliadka začne popoludní a návrat do hotela je plánovaný okolo polnoci. Uvidíme okrem iného: chrám La Sagrada Família (zvonku). Tento kostol, navrhnutý slávnym architektom Antoniom Gaudio je už dlho vizitkou Barcelony. Následne vyjdeme na horu Montjuic a zastavíme na vyhliadkovej terase, z ktorej budeme obdivovať panorámu mesta. Ďalším bodom programu bude španielska dedina - navrhnutá pri príležitosti Svetovej výstavy v roku 1929. Mala prezentovať podstatu prvkov architektúry a zvykov i tých najvzdialenejších kútov krajiny (vstupné v cene výletu). Následne sa vydáme na najslávnejšiu barcelonskú ulicu La Rambla, kde budeme mať voľný čas na odpočinok, nakupovanie alebo prehliadku okolia. Večer pri Národnom paláci sa koná prehliadka tancujúcich fontán. Pre záujemcov a za príplatok možnosť prehliadky štadióna FC Barcelona Camp Nou (cena cca 25 EUR) alebo Oceanária (cca 20 EUR).
Cena cca 45 EUR / dospelá osoba, cca 30 EUR / dieťa.

Girona a Salvador Dalí
Prvým bodom programu bude návšteva surrealistického múzea Salvadora Dalího v meste Figueres (vstup v cene výletu), jeho rodného mesta. Tunajšie diela sú kvintesenciou štýlu, v ktorom tento veľký umelec tvoril svoje obrazy. Následne navštívime jedno z najkrajších miest Katalánska - Girona. Toto nádherne zachovalé mesto plné pamiatok malo svoje počiatky ešte pred začiatkom novej éry. Hlavnými atrakciami sú predovšetkým najväčšia jednoloďová katedrála v Európe a židovská štvrť, rovnako ako pôvodná arabská architektúra, ktorá potvrdzuje vplyv tejto civilizácie na vzhľad dnešného Španielska.
Cena cca 49 EUR / dospelá osoba, cca 37 EUR / dieťa.

Rupit a Besalu - tradície s chuťou
Pozývame na výlet do dvoch pôvabných katalánskych miest. Prvou zastávkou bude Besalu - kľúčové miesto na chodníku románskych pamiatok Katalánska. Po prehliadke mesta sa vydáme na obed do reštaurácie, ktorý bude spojený s ochutnávkou miestnych nápojov (obed v cene výletu). Počas cesty zastavíme na vyhliadkovej terase, z ktorej je nádherný výhľad na celé okolie. Následne pôjdeme do mesta Rupit - malého stredovekého mesta, ktoré priťahuje turistov vďaka pôvodným kamenným budovám, dláždeným uliciam a neďalekým útesom.
Cena cca 49 EUR / dospelá osoba, cca 35 EUR / dieťa.

PRE AKTÍVNYCH

Trekking a kolesá
Costa Brava a Costa del Maresme sú rajom pre milovníkov trekkingu a cyklistických nadšencov. Okolité kopce Prírodného parku Montnegre lákajú na preskúmanie chodníkov - krásna krajina zaručená.

Nordic walking na plážach Costa del Maresme
Dlhé piesočné pláže na Costa del Maresme lákajú k tejto forme aktivity. Odporúčame nordic walking pri západe slnka, obzvlášť po pokojnom a horúcom dni.

S DEŤMI

Water World - Lloret de Mar a Platja d'Aro
Pozývame do najväčších aquaparkov na pobreží Costa Brava - táto aktivita je skvelou zábavou pre celú rodinu, na ktorú čakajú šmýkačky rôzneho stupňa obtiažnosti a emócií a početné bazény. V parku v Lloret de Mar sa nachádza najväčšia vodná horská dráha v Európe - Water Mountain.
Cena cca 33 EUR / dospelá osoba, cca 19 EUR / dieťa (do výšky 120 cm).

Tradičná katalánska kuchyňa
Charakteristika katalánskej kuchyne určuje umiestnenie regiónu. Blízkosť zalesnených hôr, more a zelenina na slnečných terasách sú základom pre ingrediencie, ktoré končia v domácich kotlíkoch (cassolas). Odporúčame ochutnať Cassola de Peix (kotlík z rýb a plodov mora) alebo pollastre amb escamarlans (kotlík z kurčaťa a morských rakov) spolu s pa amb tomaquet čiže pečeným chlebom s paradajkami, olivovým olejom a cesnakom. Navyše kúsok zrelej šunky a miestneho syra, všetko doplnené pohárom vína z nádherných katalánskych viníc.

Hlavné mesto klubovej zábavy: Lloret de Mar
Najlepším miestom na celonočné zábavy sú kluby v Lloret de Mar. Tu hrajú najlepší DJovia a hostia sa schádzajú z celého pobrežia. Centrum mesta je plné života až do úsvitu.

Marimurtra
Botanická záhrada v Blanes malebne umiestnená na strmom útese sa rozkladá na ploche 4 ha a uchvacuje rôznorodou flórou. Ideálna ponuka na popoludňajší výlet.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Divoké pobřeží Tossa de Mar
Výlet podél pobřeží Costa Brava, kde budeme mít možnost obdivovat nádherný výhled na toto „Divoké pobřeží“. Poplujeme lodí do malého středověkého přímořského města, které je vizitkou této oblasti. Hrad s kamennou věží se tyčí nad městem, dlážděnými ulicemi a domy. Každoročně jej navštěvují davy turistů. Klikaté, úzké uličky Tossy jsou plné místních restaurací a obchodů, ve kterých si každý najde něco pro sebe. Město bylo kdysi místem setkávání umělců z celého světa a Marc Chagall zde vytvořil svá největší díla. Na zpáteční cestě navštívíme místní vinárnu na ochutnávku španělských specialit.
Cena cca 39 EUR/dospělá osoba, cca 29 EUR/dítě.


Barcelona - město snů
Celodenní výlet, během kterého uvidíme Park Güell navržený Antoniem Gaudím (vstup v ceně výletu). Tento světově proslulý park s nádhernými terasami, kaskádami, nejdelší lavičkou na světě, ještěrkou z mozaiky a pozoruhodnými arkádami uchvacuje již řadu let každý den tisíce turistů. Následně uvidíme zvenčí další dílo tohoto umělce - chrám Svaté rodiny La Sagrada Familia (fakultativní vstup dovnitř za cenu cca 18 EUR). Další atrakcí bude procházka gotickou čtvrtí „Barri Gotic“, která je jednou z nejkrásnějších památek Katalánska. Uvidíme tam mimo jiné: nádherný kostel Santa Maria del Mar. Na závěr výletu je vyhrazen volný čas ve starém městě.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 35 EUR/dítě.

 

Barcelona - fontány a Park Güell  (odjezd v poledne)
Během tohoto výletu uvidíme nejkrásnější místa katalánského hlavního města, mimo jiné: chrám Sagrada Família (prohlídka chrámu zvenčí), čtvrť Eixample s nádhernými domy Casa Batlló a La Pedrera a nádherný Park Güell (vstud do areálu). Ve volném čase bude možnost projít se slavnou ulicí La Ramblas, která je hlavní promenádou Barcelony a navštívit staré město (La Ciutat Vella) s krásnou gotickou čtvrtí - Barri Gotic, v jejímž centru se nachází nádherná katedrála sv. Eulálie. Fakultativně možnost návštěvy Aquarium de Barcelona - neobvyklého oceánária, které se nachází nedaleko starého města, v přístavu - za poplatek cca 20 EUR. A také něco pro milovníky fotbalu - návštěva slavného stadionu Barcelona Camp Nou - za poplatek cca 25 EUR. Celek doplní nádherná show Magických fontán.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 35 EUR/dítě (do 12 let)

 

Cassino Flamenco
Zveme na skvělou show v estrádním sálu Gran Casino Costa Brava v Lloret de Mar. Během téměř dvouhodinového představení budeme mít možnost vidět dvanáct skvělých umělců, kteří představí originální flamenco tanec, poslechneme si působivý hlas tenorů barcelonské opery a zaposloucháme se do zvuků španělské kytary Diego Cortes. Doporučujeme také ochutnat džbánek chutné Sangrie!
Cena cca 38 EUR/dospělá osoba, cca 19 EUR/dítě.


Montserrat - duchovní centrum Katalánska
Montserrat je neobvyklým místem. Tento benediktinský klášter ukrytý v horském masívu byl postaven na římse v nadmořské výšce 700 m. Samotná cesta k tomuto místu může poskytnout mnoho dojmů. Klášter je hlavní mariánskou svatyní Katalánska. Toto místo je pro Španěly tím, čím je pro Poláky Jasná Góra. Během výletu navštívíme baziliku s nejcennějším předmětem adorace - obrazem Černé Madony. A každý milovník horské krajiny ocení výhledy, které tato majestátní hora nabízí.
Cena cca 39 EUR/dospělá osoba, cca 26 EUR /dítě.

 

Barcelona - měsíční svit a zvuk fontány
Prohlídka začne odpoledne a návrat do hotelu je plánován kolem půlnoci. Uvidíme mimo jiné: chrám La Sagrada Família (zvenčí). Tento kostel, navržený slavným architektem Antoniem Gaudím je již dlouho vizitkou Barcelony. Následně vyjedeme na horu Montjuic a zastavíme na vyhlídkové terase, ze které budeme obdivovat panorama města. Dalším bodem programu bude španělská vesnice - navržena u příležitosti Světové výstavy v roce 1929. Měla prezentovat podstatu prvků architektury a zvyků i těch nejvzdálenějších koutů země (vstupné v ceně výletu). Následně se vydáme na nejslavnější barcelonskou ulici La Rambla, kde budeme mít volný čas na odpočinek, nakupování nebo prohlídku okolí. Večer u Národního paláce se koná přehlídka tančících fontán. Pro zájemce a za příplatek možnost prohlídky stadionu FC Barcelona Camp Nou (cena cca 25 EUR) nebo oceanária (cca 20 EUR).
Cena cca 45 EUR/dospělá osoba, cca 30 EUR/dítě.

 

Girona a Salvador Dalí
Prvním bodem programu bude návštěva surrealistického muzea Salvadora Dalího ve městě Figueres (vstup v ceně výletu), jeho rodného města. Zdejší díla jsou kvintesencí stylu, ve kterém tento velký umělec tvořil své obrazy. Následně navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Katalánska - Gironu. Toto nádherně zachovalé město plné památek mělo své počátky ještě před začátkem nové éry. Hlavními atrakcemi jsou především největší jednolodní katedrála v Evropě a židovská čtvrť, stejně jako původní arabská architektura, která potvrzuje vliv této civilizace na vzhled dnešního Španělska.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 37 EUR/dítě.


Rupit a Besalu - tradice s chutí
Zveme na výlet do dvou půvabných katalánských měst. První zastávkou bude Besalu - klíčové místo na stezce románských památek Katalánska. Po prohlídce města se vydáme na oběd do restaurace, který bude spojen s ochutnávkou místních nápojů (oběd v ceně výletu). Během cesty zastavíme na vyhlídkové terase, ze které je nádherný výhled na celé okolí. Následně pojedeme do města Rupit - malého středověkého města, které přitahuje turisty díky původním kamenným budovám, dlážděným ulicím a nedalekým útesům.
Cena cca 49 EUR/dospělá osoba, cca 35 EUR/dítě.

 

PRO AKTIVNÍ

Trekking a kola
Costa Brava a Costa del Maresme jsou rájem pro milovníky trekkingu a cyklistické nadšence. Okolní kopce Přírodního parku Montnegre lákají na prozkoumání stezek - krásná krajina zaručena.


Nordic walking na plážích Costa del Maresme
Dlouhé písečné pláže na Costa del Maresme lákají k této formě aktivity. Doporučujeme nordic walking při západu slunce, obzvláště po klidném a horkém dni.

 

S DĚTMI

Water World - Lloret de Mar a Platja d'Aro
Zveme do největších aquaparků na pobřeží Costa Brava - tato aktivita je skvělou zábavou pro celou rodinu, na kterou čekají skluzavky různého stupně obtížnosti a emocí a četné bazény. V parku v Lloret de Mar se nachází největší vodní horská dráha v Evropě - Water Mountain.
Cena cca 33 EUR/dospělá osoba, cca 19 EUR/dítě (do výšky 120 cm).


Tradiční katalánská kuchyně
Charakter katalánské kuchyně určuje umístění regionu. Blízkost zalesněných hor, moře a zeleniny na slunečných terasách jsou základem pro ingredience, které končí v domácích kotlících (cassolas). Doporučujeme ochutnat cassola de peix (kotlík z ryb a plodů moře) nebo pollastre amb escamarlans (kotlík z kuřete a mořských raků) spolu s pa amb tomaquet čili pečeným chlebem s rajčaty, olivovým olejem a česnekem. Navíc kousek zralé šunky a místního sýra, vše doplněné sklenkou vína z nádherných katalánských vinic.


Hlavní město klubové zábavy: Lloret de Mar
Nejlepším místem k celonoční zábavě jsou kluby v Lloret de Mar. Zde hrají nejlepší DJové a hosté se sjíždějí z celého pobřeží. Centrum města je plné života až do úsvitu.

Marimurtra
Botanická zahrada v Blanes malebně umístěná na strmém útesu a se rozkládá na ploše 4 ha a uchvacuje různorodou florou. Ideální nabídka na odpolední výlet.

Upozornění! Předchozí popisy místních zájezdů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.​

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

Vhodné na lacnú dovolenku 27. 06. 2014

Spolu s mojim snúbencom sme tu strávili našu prvú dovolenku. Bola veľmi lacná a veľa sme od nej nečakali, ale boli sme príjemne prekvapení. Peniaze si však vynahradia v bare, keďže nápoje sú tam... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

14. 09. - 22. 09. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
568 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €