Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok0
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok1
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok2
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok3
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok4
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok5
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok6
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok7
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok8
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok9
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok10
Tryp Lisboa Caparica Mar Obrázok11

Tryp Lisboa Caparica Mar

Portugalsko
Pobytové
Pláž do 100 m
Wi-Fi
Medzinárodné animácie
V/blízko centra
S výhľadom na more
Blízko letiska, krátky transfer
Bazén so sladkou vodou

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Hotel Tryp Lisboa Caparica Mar sa nachádza v letovisku Costa da Caparica pri promenáde s reštauráciami, barmi a obchodmi. Autobusová zastávka je cca 100 m od hotela, spojenie s prístavom (júl - august), odkiaľ niekoľkokrát denne vyplávajú lode do lisabonskej štvrte Belém. Na letisko v Lisabone je to cca 15 km od hotela Tryp Lisboa Caparica Mar.

Pláž
Hotel Tryp Lisboa Caparica Mar sa nachádza cca 50 m od piesočnej, širokej, takmer 12 km dlhej pláže Praia da Caparica (pozvoľný vstup do oceánu, prechod cez ulicu). Ležadlá a slnečníky na pláži - za poplatok (cca 15 EUR / komplet).

Vybavenie
Recepcia, lobby, jedna budova, osem poschodí, výťahy, hlavná reštaurácia (pokrmy podávané formou bufetu), bary, bazén s oddelenou časťou pre deti (sladká voda), ležadlá a slnečníky pri bazéne, detské ihrisko, detská herňa, stráženie detí (za poplatok), konferenčné miestnosti, práčovňa, požičovňa áut.
Hotel Tryp Lisboa Caparica Mar poskytuje plážové osušky - zadarmo (záloha cca 10 EUR).

Izby
V hoteli Tryp Lisboa Caparica Mar sa nachádza 352 izieb rozmiestnených v osemposchodovej budove. Všetky izby sú klimatizované, s kúpeľňou (sušič vlasov), telefónom, trezorom (zdarma, dostupný na recepcii), s balkónom alebo terasou. Detská postieľka do veku 2 rokov - zdarma (dieťa sa započítava do maximálnej obsadenosti izby).
Štandardné izby (s rozlohou cca 20 m²) - pre max. štyri osoby (v zostave 2 + 2, s možnosťou prísteliek v podobe poschodovej postele). Možnosť príplatku za izby s výhľadom na more, ale nie sú k dispozícii pre ubytovanie 2 + 2.

Strava
HB Plus: raňajky a večere sú podávané formou bufetu. K večeri sa podáva fľaša vína a fľaša vody ku každému stolu, miestne pivo, nealkoholické nápoje (v cene). V hodinách od 17:00-23:00 miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v baroch určených hotelom (víno, pivo, osviežujúce nápoje).

Šport a zábava
Animačný program pre deti a dospelých, živá hudba v priebehu prázdnin. Bohatá ponuka vodných športov na pláži (za poplatok): vodné lyže, kitesurfing, windsurfing, surfing.

Internet
V areáli celého hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
****

Webové stránky
www.everhotels.com

Náš názor
Blízkosť Lisabonu a fantastická pláž ponúka mnoho príležitostí k aktívnemu odpočinku. Je to ideálne miesto k prázdninovému odpočinku. Odporúčame!

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: http://r.pl/portugalskie-wariacje/tryp-lisboa-caparica-mar

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Ostatné

Costa da Caparica a Lisabonské pobrežie

Mena
EUR - Euro. Je možné platiť kreditnými kartami a používať bankomaty. V turistických letoviskách je veľa miest, kde si môžete vymeniť peniaze.

Prepitné
Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä pre vodičov počas fakultatívnych výletov a pre čašníkov v reštauráciách. Stáva sa, že prepitné je už pripočítané k účtu.

Vízum
Obyvatelia SR môžu cestovať do Portugalska na základe platného cestovného pasu alebo občianskeho preukazu.

Časový posun
- 1 hodina oproti Slovenskej republike.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii od 15 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v bare od 1,5 EUR; káva v kaviarni od 1 EUR.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú po celom Portugalsku. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.

Caparica a Costa da Caparica
Je to malé mestečko, ktoré sa nachádza na južnom brehu rieky Tajo, naproti lisabonskej štvrti Belém s jeho slávnou vežou a kláštorom sv. Jeronýma. Pobrežná časť mesta sa nazýva Costa da Caparica a je známa predovšetkým svojimi krásnymi plážami a ideálnymi podmienkami k vodným športom. Reštaurácie, bary, kaviarne a slávne plážové kluby sú na dosah v rámci príjemnej prechádzky.

Carcavelos
Letovisko u Atlantického oceánu známe prekrásnou plážou, ideálne k vodným športom.

Cascais a Estoril
Tieto dve prepojené letoviská sú považované za najexkluzívnejšie v Portugalsku, s najdrahšími hotelmi a najlepšími reštauráciami. V Cascais sa zdržiavali počas II. svetovej vojny európske kráľovské rodiny. Turistov láka pekné staré mesto, prístav a kalendár plný letných kultúrnych podujatí. Vizitkou Estorile je pláž Tamarou, kasíno a závodná dráha, na ktorej kedysi prebiehali preteky Formuly I.

Výlety po okolí

Fakultatívne výlety

Lisabon
Poldenný výlet do hlavného mesta Portugalska. V programe návšteva Belémskej veže - symbolu vojenskej štátnej moci z obdobia veľkých námorných objavov, kláštora sv. Jeronýma - postaveného k pocte moreplavca a objaviteľa Vasco da Gama, Pamätníka objaviteľov symbolizujúceho dávnu veľmoc koloniálneho Portugalska. Prechádzka ulicami Alfama - jednej z historických častí mesta. Počas voľného času odporúčame návštevu Bairro Alto (štvrti vzniknutej v 16. storočí, ktorú si kedysi obľúbila portugalská bohéma) a odporúčame ochutnať špeciality miestnej kuchyne. Cena cca 80 EUR.

Lisabon a Fatima
Celodenný výlet po najznámejších miestach Portugalska. Fatima je jednou z najznámejších mariánskych svätýň na svete a pútnické miesto pre veriacich z celého sveta. Tu sa v roku 1917 šesťkrát zjavila Panna Mária trom deťom a zverila im tajomstvo týkajúce sa osudu sveta (tri Fatimské tajomstvá). V programe: Aljustrel - miesto narodenia pastierov a návšteva ich rodných domov; druhého miesta zjavenia; sanktuárium a kaplnka Zjavenia. Prejazd do Lisabonu. V programe návšteva Belémskej veže - symbolu vojenskej štátnej moci z obdobia veľkých námorných objavov, kláštora sv. Jeronýma - postaveného k pocte moreplavca a objaviteľa Vasco da Gama, Pamätníku objaviteľov. Prechádzka ulicami Alfama - jednej z historických častí mesta. Počas voľného času odporúčame návštevu Bairro Alto (štvrti vzniknutej v 16. storočí, ktorú si kedysi obľúbila portugalská bohéma). Cena cca 80 EUR.

Obidos a Alcobaca
Celodenný výlet do Obidos - "mesta kráľovien". Ochutnáme miestnu špecialitu - Ginju čiže čerešňový likér podávaný v pohároch z čokolády. Následne pôjdeme do Alcobaca (UNESCO), kde navštívime cisterciácké opátstva a uvidíme hrobky kráľa Pedra I. a jeho tragicky zosnulej milenky Inés de Castro - portugalského Tristana a Izoldy. Cena cca 80 EUR.

Poklady Alentejo
Výlet do oblasti Alentejo začneme prehliadkou Evory (UNESCO): Rímsky chrám bohyne Diany, kostol Sao Francisco, Kaplnka lebiek, jezuitská akadémie s prekrásnymi krížovými chodbami, meštianske domy s tepanými rohovými balkónmi a vysokými oknami.
Na spiatočnej ceste navštívime jednu z tovární na výrobu korku. Dozvieme sa o procese výroby tohto najdôležitejšieho portugalského materiálu. Ďalším bodom programu bude návšteva vínnej pivnice, kde sa zoznámime s výrobným procesom slávnych vín z Alentejo a budeme mať príležitosť ochutnať víno a alentejské olivy. Cena cca 90 EUR.

Sintra a Cabo da Roca
Sintra je jedným z najkrajších miest tejto časti Portugalska, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Je obklopená horami a okúzľuje svojimi kľukatými uličkami a pamiatkami. Návšteva symbolu Sintry - Národného paláca s charakteristickými komínmi. Následne prejazd do Cabo da Roca, ktorý je najzápadnejším bodom kontinentálnej Európy. Nerovné skaly 140 m vysokého útesu, ktorý obmývajú vlny Atlantického oceánu, vytvárajú nezabudnuteľnú scenériu. Na spiatočnej ceste prejazd letoviskami lisabonského pobrežia - Cascais a Estoril. Cena cca 70 EUR.

Prehliadka

Lisabon
Jedna návšteva Lisabonu nestačí - stojí za to sa sem znovu vrátiť a objavovať zakaždým niečo nové. Costa da Caprica a Carcavelos, Estoril a Cascais majú dobré spojenie s Lisabonom.
Z mesta Costa Caparica, ktoré leží na južnom pobreží Tajo, sa dá dostať do Lisabonu autobusom alebo trajektom. Z Carcavelos, Estoril a Cascais sa dá dostať do Lisabonu najrýchlejšie po železnici.

Azenhas do Mar a Praia dos Macas
Pohľadnicovo krásne a veľmi fotogenické portugalské biele mestečko visiace nad oceánom. Monserrate Palace a Park Monserrate sa nachádza asi 4 km od Sintry, ktorú postavil anglický milionár Francis Cook. Park, ktorý ich obklopuje, je jedno z najbohatších botanických záhrad v Portugalsku.

S deťmi

Lisabonské oceanárium
Je jedným z najväčších Oceanárií v Európe - smiešne kymácajúce sa tučniaky, strašidelné žraloky, obrie raje, koraly, Mola Mola, Eusebio a Amalia čakajú na najmenších hostí.

Príroda

Cabo da Roca
Cabo da Roca je najzápadnejším bodom kontinentálnej Európy. Nerovné skaly 140 m vysokého útesu, ktorý obmývajú vlny Atlantického oceánu, vytvárajú nezabudnuteľnú scenériu.

Boca do Inferno
Boca do Inferno sa nachádza asi 2 km západne od Cascais. Tu si môžeme prezrieť studňu vyhĺbenú vlnami a tunel vedúci k nej. Vlny sa trieštia s veľkou silou a hlukom, niektorým pripomína zvuky z pekla.

Kuchyňa

Cesta do sveta portugalskej kuchyne
Treska pripravovaná na 365 spôsobov, grilované mäso a ryby (vrátane sardiniek, ktoré sú považované za jedny z najchutnejších a najtučnejších na svete), cataplana pre milovníkov morských plodov, kurča v pikantnej piri piri omáčke. Navyše obrovský výber pečiva, ovocia a vína - to je len niekoľko ponúk zo skvelej portugalskej kuchyne.

Odpočinok

Pláže a plážové bary Costa da Caparica
Milovníkom prechádzok a opaľovania odporúčame pláže Costa da Caparica, ktorých je dohromady takmer 15 km. Plážové kluby sú počas prázdnin obľúbenými miestami obyvateľov hlavného mesta. Cestovanie medzi plážami (plážovými barmi) uľahčuje turistický vláčik (vláčik jazdí iba v júli a v auguste).

Pre aktívnych

Raj pre surfistov
Pláže Lisabonského pobrežia a Costa da Caparica sú považované za najlepšie miesta pre vodné športy - najmä surfovanie, windsurfing a kitesurfing. Najznámejšia pláž Guincho je blízko Cascais - údajne sú tu tiež najkrajšie západy slnka.
 

Upozornenie! Predchádzajúci popisy fakultatívnych výletov sú iba informačné a nepredstavujú obchodnú ponuku. Nemôžeme preto zaručiť, že budú všetky organizované. Úplný zoznam dostupných miestnych atrakcií spolu s ich aktuálnym cenníkom je k dispozícii u našich delegátov.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu

24. 05. - 07. 06. 2020 (15 dní)
Katovice HB Plus
968 €
24. 05. - 31. 05. 2020 (8 dní)
Katovice HB Plus
704 €
25. 05. - 08. 06. 2020 (15 dní)
Varšava HB Plus
1 057 €
25. 05. - 01. 06. 2020 (8 dní)
Varšava HB Plus
817 €
31. 05. - 07. 06. 2020 (8 dní)
Katovice HB Plus
697 €
31. 05. - 14. 06. 2020 (15 dní)
Katovice HB Plus
1 003 €
01. 06. - 15. 06. 2020 (15 dní)
Varšava HB Plus
1 127 €
01. 06. - 08. 06. 2020 (8 dní)
Varšava HB Plus
732 €
07. 06. - 21. 06. 2020 (15 dní)
Katovice HB Plus
1 207 €
07. 06. - 14. 06. 2020 (8 dní)
Katovice HB Plus
778 €
08. 06. - 22. 06. 2020 (15 dní)
Varšava HB Plus
1 100 €
08. 06. - 15. 06. 2020 (8 dní)
Varšava HB Plus
733 €
14. 06. - 21. 06. 2020 (8 dní)
Katovice HB Plus
781 €
15. 06. - 22. 06. 2020 (8 dní)
Varšava HB Plus
745 €
15. 06. - 29. 06. 2020 (15 dní)
Varšava HB Plus
1 220 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €