Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok0
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok1
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok2
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok3
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok4
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok5
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok6
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok7
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok8
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok9
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok10
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok11
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok12
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok13
Radisson Blu Resort Fujairah Obrázok14

Radisson Blu Resort Fujairah

Spojené Arabské Emiráty - Fujairah
Pobytové
Rodinný
Pláž do 100 m
S výhledem na moře
Wi-Fi
Fitness
Wellness
Tichý, mimo město
Exkluzivní, 5*

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Elegantný hotel Radisson Blu Resort Fujairah (navyše po kompletnej rekonštrukcii v zime roku 2017) je dobre známa a rešpektovaná značka Radisson Blu Hotels & Resorts, ktorý sa nachádza priamo pri súkromnej piesočnatej pláži, v čarovnej scenérií - medzi pohorím Hajar a vodami Ománskeho zálivu. Nachádza sa v severnej časti emirátu Fujairah, v oblasti Dibba. Hotel sa nachádza cca 1 hodinu jazdy od mesta Fujairah, 2 hodiny jazdy od letiska v Dubaji (Dubai International Airport) a cca 3 hodiny jazdy od letiska Dubai Al Maktoum Airport.
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah poskytuje každodennú bezplatnú kyvadlovú dopravu do centra mesta Fujairah (Fujairah City Centre) - nutná skoršia rezervácia na hotelovej recepcii, za poplatok prejazd autobusom do Dubaja (dvakrát týždenne).

Pláž
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah sa nachádza priamo pri súkromnej piesočnatej pláži (s dĺžkou cca 500 m). Plážový servis (ležadlá, slnečníky a plážové osušky) sú k dispozícii zadarmo.

Vybavenie
Recepcia 24 hodinová, priestranná lobby, výťahy, zmenáreň (na recepcii), služby concierge, práčovňa. Pre hostí je k dispozícii niekoľko reštaurácií: hlavná Breeze, medzinárodná s výhľadom na more Grand Bleu, rovnako ako bar na pláži. V areáli hotela sa nachádza vonkajší bazén s oddeleným bazénom pre deti (pravidelne v zime vyhrievaný), obklopený slnečnou terasou (slnečníky, ležadlá a plážové osušky sú k dispozícii zdarma).

Izby
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah svojim hosťom ponúka viac ako dvestopäťdesiat moderných izieb a apartmánov.
Dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky pre jedno dieťa sú vybavené kúpeľňou (vaňa / sprcha, WC, sušič vlasov, župany), LCD TV, príslušenstvom na prípravu čaju a kávy, prístup na internet (zdarma), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, minibarom (za poplatok) a trezorom (zdarma). Väčšina izieb je s výhľadom na more a balkónom / terasou.

Strava
Raňajky a večere sú podávané v hlavnej reštaurácii. Za príplatok večera (HB), obedy a večere (FB) - nápoje k jedlu za príplatok - alebo All Inclusive.

Šport a zábava
Zdarma je k dispozícii: stolný tenis a fitnes centrum, sauna, relaxačná zóna.
Za príplatok: biliard, wellness salón, centrum vodných športov a potápačské centrum na pláži. Pre najmenších: miniklub s animáciami a hrami, rovnako ako detský bazén pre deti a možnosť najať pestúnku.

Internet
V areáli hotela Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
*****

Webové stránky
https://www.radissonblu.com/en/resort-fujairah

Hodnotenie klientov
Recenzie k tomuto hotelu nájdete tu: https://r.pl/zjednoczone-emiraty-arabskie-wypoczynek/radisson-blu-resort-fujairah

Náš názor
Hotel Radisson Blu Resort Fujairah je vysokej kvality a patrí do dobre známeho a obľúbeného hotelového reťazca Radisson Blu - je cenený pre svoje dobré jedlo a luxusné izby. Ideálne miesto pre nádhernú dovolenku na rajskej pláži v krásnom prostredí hôr a oceánu! Vrelo odporúčame.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: leteckú dopravu, transfery: letisko - hotel - letisko, letiskové taxy, 7 alebo 14 nocí v hoteli, stravu podľa špecifikácie hotela, služby poľského zástupcu počas odbavenia na letisku v Poľsku, služby poľsky hovoriaceho sprievodcu alebo miestneho poľsky hovoriaceho zástupcu počas pobytu, poistenie TU Europa SA - variant štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, jedlá, ktoré nie sú uvedené v popise hotelov, nápoje k jedlu (pokiaľ nie je uvedené inak v popise hotelov), pobytovú taxu a ďalšie osobné výdavky.

Program

Deň prvý
Zájazd je organizovaný s leteckou dopravou z Varšavy. V prípade Vášho záujmu je možné dokúpiť letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na overenie, nejedná sa o nadväzujúci let).
Odlety z Poľska. Stretnutie na letisku pri odbavovacej prepážke cestovnej kancelárie Rainbow Tours 2 hodiny pred plánovaným odletom. Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: http://r.pl/rozklady. Let do Spojených Arabských Emirátov. Po prílete prebehne coľná a pasová kontrola a následný transfer do hotela.

Deň druhý až predposledný
Čas na odpočinok, kúpanie a opaľovanie, účasť na miestnych výletoch atď.

Deň posledný
Vysťahovanie z hotela na konci posledného ubytovacieho dňa v hoteli, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

Základné informácie

Mena
1 Dirham (skrátene AED - Arab Emirates Dirham, niekedy tiež Dh) = 100 Filu.
Aktuálny kurz: 1 Dh = cca 6,20 Sk, 1 EUR = cca 4,5 Dh, 1 USD = cca 3,67 Dh.
Akceptované sú tieto kreditné karty: Visa, Master Card, American Express.
V tejto krajine je veľa bankomatov.

Prepitné
Zvyčajne je v reštauráciách a hoteloch pripočítané k účtu 10 - 15% za služby. Je zvykom venovať malé sumy ako prepitné. Platí to najmä o vodičoch počas výletov do okolia, čašníkoch v reštauráciách a obsluhe hotela.

Vízum
S účinnosťou od 22.3.2014 je vstupné vízum do Spojených arabských emirátov občanom SR udelené bezplatne pri prílete na letisku alebo na hraničnom priechode. Vízová pečiatka oprávňujúca na pobyt v dĺžke 30 dní sa udeľuje do cestovného pasu.

Cestovný pas
Cestovný pas musí byť platný po dobu najmenej 6 mesiacov od dátumu návratu.

Čas
Časový posun voči ČR: + 2 hodiny v dobe letného času, + 3 hodiny v dobe zimného času.

Oblečenie
Pri návšteve svätých miest je po návštevníkoch vyžadované zodpovedajúce oblečenie.
Ako ženy, tak aj muži by mali mať plne zakryté nohy. Krátke šortky / sukne a tesné nohavice / legíny u žien nie sú povolené. U mužov je akceptovaný krátky rukáv, avšak ženy musia mať dlhé rukávy a na hlave šatku. Okrem mešít a iných náboženských miest sú povolené tradičné európske kostýmy, avšak u žien nie príliš vyzývavé.

Orientačné ceny
Obed v reštaurácii asi 40 - 50 Dh, pivo asi 30 Dh, káva asi 8 Dh. V obchodoch so zmiešaným tovarom nie je možné kúpiť alkohol (možno ho kúpiť len na letisku v bezcolnej zóne).
V hoteloch (okrem emirátu Sharjah) je k dispozícii alkohol bez problémov.

Pošta
Známka na pohľadnicu do Českej republiky stojí asi 1-2 USD. Pohodlné a spoľahlivé je odoslanie pohľadníc prostredníctvom hotelovej recepcie.

Elektrina
V Emirátoch je zavedené napätie 220 V / 50 Hz. Elektrické zariadenia fungujú len s adaptérmi, ktoré je možno zakúpiť na mieste (v miestnych obchodoch, asi 2 USD), možno si ich tiež zapožičať na recepcii vo väčšine hotelov (zdarma). Zásuvky sú s tromi hranatými kolíkmi, britského typu.

Telefóny
Mobilné telefóny fungujú v celých Spojených arabských emirátoch. Miestne hovory sú lacné, zatiaľ čo volania do zahraničia sú veľmi drahé. Overte si pred odchodom, či máte aktivovaný roaming a informujte sa u svojho operátora na ceny vami používaného tarifu.
Do Českej republiky 00 420 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.
Z Českej republiky 00 971 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.

Odlet z: Varšavy. Stretnutie na letisku Okęcie, pri odbavovacej prepážke cestovnej kancelárie Rainbow Tours. Aktuálny rozpis letov je potrebné sledovať na: http://r.pl/rozklady.

 

Oblasť

Spojené arabské emiráty - s hlavným mestom Abu Dhabi a svetovo známym mestom Dubaj, sú malou krajinou na Blízkom východe. Na severozápade hraničí s Katarom a Saudskou Arábiou, na východe s Ománom. Na severe sú emiráty obklopené vodami Perzského zálivu. Zem sa skladá zo siedmich emirátov, rozmanitých čo sa týka kultúry a zvyklostí: dva najznámejšie sú Abu Dhabi a Dubaj. Ostatné sú: Sharjah, Ras al Khaimah, Fujairah, Umm Al Quwain a Ajman - jediný emirát bez ropy a plynu. Krajina emirátov je pomerne nížinná a púštna.

Dubaj - jedno z najbohatších miest na svete, najnavštevovanejšie a najznámejšie zo všetkých emirátov. Je známe svojím luxusom a originálnymi, futuristickými budovami, okrem iného Burj Khalifa, najvyššou budovou na svete.

Abu Dhabi - najväčší z emirátov v SAE, nachádza sa na ostrove rovnakého mena, obklopený vodami Perzského zálivu. Je jednou z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich oblastí. Nachádza sa tu okrem iného jedna z najväčších a najkrajších mešít na svete.

Sharjah - kultúrne hlavné mesto emirátov, nazývané tiež ,, Perlou zálivu ". Mesto zostalo najviac tradičným emirátom, kde sa striktne dodržiavajú islamské zákony (zákaz nákupu a pitia alkoholu na verejných miestach).

Depozity v hoteloch

Veľa hotelov v Spojených arabských emirátoch požaduje depozit. Výška vkladu závisí od hotela. O výške depozitu budú zákazníci informovaní na mieste.

Ďalej upozorňujeme, že sú dostupné tieto formy depozitov:

1 Blokovanie depozitu kreditnou kartou, odblokovanie čiastky dôjde po vysťahovaní z hotela.

2 Platba kreditnou kartou, suma bude vrátená v hotovosti v miestnej mene po vysťahovaní z hotela.

3 Platba v hotovosti v USD, čiastka bude vrátená po vysťahovaní z hotela v miestnej mene v hotovosti.

Výlety po okolí

City Tour – Dubaj
Pozývame Výs na výlet, ktorý Vám pomôže spoznať najznámejšie a najzaujímavejšie mesto Spojených Arabských Emirátov - Dubaj! Výlet zahájime jazdou autobusom, čo nám umožní vychutnať si jedno z architektonicky najmodernejších miest. Okrem iného uvidíme najvyššiu voľne stojacu stavbu na svete - Burj Khalifa. Uvidíme tiež slávnu mešitu Jumeirah, jednu z najväčších v Dubaji. Počas prehliadky sa dozvieme veľa informácií o moslimskej kultúre a islamskom náboženstve. Trasa bude vedená pozdĺž pobrežia, odkiaľ možno obdivovať Palm Islands. Najväčšie umelé ostrovy na svete v tvare paliem - jeden z najviac inovatívnych projektov, aký kedy bol zrealizovaný. Ďalším bodom programu bude Dubajské múzeum, ktoré sa nachádza v starom Al Fahidi Fort, z doby, kedy bol Dubaj Creek centrom Perzského zálivu. Úžasné miesto, ktoré uchváti vaše zmysly je Spice Souk Dubaj & Gold Souk, kde miestny obchodníci obchodujú po celé stáročia. Nasleduje prehliadka múzea Sheikh Saeed Al Maktoum House. Cena cca 120 USD. Z dôvodu transferu: cena pre osoby odpočívajúce v emiráte Fujairah je cca 130 USD.

Burj Khalifa
Žiadna budova v histórii nepútala takúto pozornos´t a nevyvolala toľko emócií ako Burj Khalifa. Vyhliadkové miesto najvyššej budovy sveta sa nachádza na 124. poschodí, čo umožní zažiť zázrak modernej techniky na dosah ruky. Špeciálne teleskopy (za poplatok) vám umožnia vidieť z blízka panorámu mesta. Hostia môžu chodiť po obvode budovy a obdivovať tak Dubaj zo všetkých svetových strán. Cena cca 110 USD. Z dôvodu transferu: cena pre osoby odpočívajúce v emiráte Fujairah je cena cca 120 USD.

City Tour - Abu Dhabi
Výlet do hlavného mesta SAE zahájime prehliadkou najväčšej a najkrajšej mešity Sheikh Zayed Mosque. Architektúra mešity je pôsobivá a prepracované dekorácie sú úchvatné. Následne sa vydáme do Heritage Village - dediny pripomínajúcej starý spôsob života v tejto oblasti a na trh s datľami. Ďalším bodom programu bude ostrov Saadiyat, ktorý v arabštine znamená "ostrov šťastia", kde sa v toku 2017 otvorilo Muzeum Louvre s umeleckými dielami, ktoré boli prepožičané z muzeí Louvre a Orsay v Paríži. Prejazd ostrovom Yas, na ktorom sa nachádza známy zábavný park - Ferrari World (najrýchlejšia horská dráha na svete - Formula Rossa) Cena cca 140 USD. Z dôvodu transferu: cena pre osoby odpočívajúce v emiráte Fujairah je cca 175 USD.

Možnosť zakúpenia:
- vstupenska do Ferrari World - cca 90 USD
-vstupenka do Muzeum Louvre - cca 30 USD
* osoby, ktoré nevyužijú možnosť zakúpenia vstupeniek na atrakcie majú cca 3 hodiny voľný čas v obchodnom centre Yas Mall

Safari

 

Výlet terénnymi vozidlami s pohonom všetkých štyroch kolies, nezabudnuteľné emócie počas prejazdu po piesočných, púštnych dunách (výlet s anglicky hovoriacim vodičom). Západ slnka nad púšťou zostane na dlho v našej pamäti. Následne prejazd do beduínskej dediny, kde si možno vytvoriť tetovanie hennou, stretnúť ťavu, večera formou bufetu (grilované jedlá v cene), možnosť obdivovania brušných tancov a ďalších arabských tancov. Cena cca 85 USD (z oblasti Fujairah cca 105 USD).

Wild Wadi – aguapark
Wild Wai sa nachádza v samotnom srdci Dubaja s nezabudnuteľným výhľadom na Burj Al Arab, štylizovaný na základe príbehu Juha, populárne postavy z arabského folklóru. Aquapark ponúka tridsať šmýkačiek a mnoho atrakcií približujúcich tematiku Spojených arabských emirátov. Skvelá zábava pre celú rodinu! Cena cca 90 USD (doprava za poplatok).

Aquaventure Atlantis – aguapark
Impozantný vodný park, nachádzajúci sa na ostrove The Palm! Ponúka ohromujúce zážitky: rafting riekou s vodným prúdom a vlnami dlhou viac ako dva kilometre, žraločia lagúna, šmýkačka skrytá v bazéne so žralokmi a rajami! Cena cca 90 USD (doprava za poplatok).

Hydroplán
Vzrušujúce vyhliadkové lety, ktoré poskytujú nezabudnuteľné zážitky a príležitosť vidieť Dubaj z "vtáčej perspektívy". Počas 40-minútového letu budeme obdivovať najznámejšie turistické atrakcie Dubaja, vrátane The Palm Jumeirah, Burj Khalifa, The World Islands, Burj Al Arab, Dubai Creek, Port Rashid a mnoho ďalších. Cena cca 420 USD.

Ski Dubaj
Túžite po zime? Chcete kombinovať blažené leňošenie na pláži s lyžovaním na svahoch? Pre milovníkov zimných športov odporúčame lyžovanie v prvom krytom lyžiarskom stredisku na Blízkom východe! Vitajte v Mall of the Emirates, ktoré ponúka lyžovanie urpostred horúcej krajiny. Cena cca 90 USD. (doprava za poplatok)

Balón
Výlet teplovzdušným balónom do hlbín púšte. Moderné mesto necháme za chrbtom a budeme sa cítiť ako na "lietajúcom koberci". Poletíme nad červenými dunami, smaragdovo zelenými oázami, kde sa potulujú gazely a ťavy. Privítajú nás "púštny ľudia", ktorích budeme mať príležitosť stretnúť v priebehu tohto výletu. Let trvá asi jednu hodinu. Cena cca 340 USD.

Upozornenie! Vyššie uvedené popisy fakultatívnych výletov sú len informatívne a nie sú obchodnou ponukou. Nezaručujeme, že budú všetky realizované. Úplný zoznam fakultatívnych výletov aj s aktuálnymi cenami je dostupný u našich delegátov. 

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Počasie

Recenzia

Spánok

Lokalita

Izby

Služby

Cena

Čistota

EAZZAM 23. 06. 2014

Bol to skvelý pobyt. Očarila nás vrúcna pohostinnosť a zdvorilosť hotelového personálu, a zvlášť dámy z Uzbekistanu, pracujúcej v reštaurácii Breeze. Bola skutočne milá a s mojimi deťmi sa veľmi... Čítať zvyšok recenzia

© TripAdvisor 2019

Najbližšie termíny do hotelu

24. 09. - 01. 10. 2019 (8 dní)
Varšava raňajky
836 €
24. 09. - 08. 10. 2019 (15 dní)
Praha raňajky
553 €
01. 10. - 15. 10. 2019 (15 dní)
Praha raňajky
1 213 €
01. 10. - 08. 10. 2019 (8 dní)
Krakov raňajky
693 €
08. 10. - 22. 10. 2019 (15 dní)
Varšava raňajky
1 107 €
08. 10. - 15. 10. 2019 (8 dní)
Krakov raňajky
610 €
15. 10. - 29. 10. 2019 (15 dní)
Praha raňajky
1 407 €
15. 10. - 22. 10. 2019 (8 dní)
Krakov raňajky
660 €
22. 10. - 29. 10. 2019 (8 dní)
Krakov raňajky
785 €
11. 11. - 19. 11. 2019 (8 dní)
Katovice raňajky
871 €
11. 11. - 26. 11. 2019 (15 dní)
Katovice raňajky
1 399 €
18. 11. - 26. 11. 2019 (8 dní)
Katovice raňajky
904 €
18. 11. - 03. 12. 2019 (15 dní)
Katovice raňajky
1 409 €
25. 11. - 03. 12. 2019 (8 dní)
Katovice raňajky
878 €
25. 11. - 10. 12. 2019 (15 dní)
Katovice raňajky
1 388 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €