Dickwella Resort & Spa

Srí Lanka - Dickwella
Pobytové
Rodinný
Medzinárodné animácie
Pláž do 100 m
Rodinná izba
Wi-Fi
Tenisový kurt
Wellness
Tichý, mimo mesto

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha
Dickwella Resort & Spa
sa nachádza na malom polostrove, obklopený z oboch strán tyrkysovými vodami oceánu, ktoré v tejto časti Srí Lanky skrývajú krásny koralový útes. Hotel sa nachádza v dochádzkovej vzdialenosti od centra mesta Dickwella s menším výberom obchodov a reštaurácií. Letisko v meste Kolombo je vzdialené cca 200 km.

Pláž
Dickwella Resort & Spa
sa nachádza na verejnej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, hlavná reštaurácia Surf Spray s miestnou i medzinárodnou kuchyňou, talianska pizzeria a dva bary: Surf Bar a Baywatch. K dispozícií je vonkajší bazén (so slanou vodou), detský bazén, bezplatné plážové osušky, ležadlá a slnečníky pri bazéne.
Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, lekár.

Izby
Dickwella Resort & Spa
má 56 skromne zariadených štandardných izieb (s rozlohou cca 31 m²), ktoré sa nachádzajú v budovách umiestnených v zelenej záhrade, kde sa môžu ubytovať dve dospelé osoby a jedno dieťa na prístelke (vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Sú vybavené kúpeľňou so sprchovacím kútom, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, mini chladničkou, minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, balkónom alebo terasou s výhľadom na oceán alebo záhradu. Okrem toho izby typu suite (o rozlohe cca 42 m²) a rodinné izby (s rozlohou cca 73 m²) navyše s trezormi (zadarmo). Na vyžiadanie a potvrdenie možné vložiť postieľku pre deti do veku 2 rokov zadarmo.

Strava
Raňajky a večere formou bufetu, nápoje k večeri za poplatok. Za poplatok: plná penzia (navyše obedy, nápoje za poplatok) a All Inclusive: navyše jedlá talianskej kuchyne v pizzerií (19:00-21:00), miestne a dovážané nealkoholické a alkoholické nápoje v Surf Bare (11:00-24:00) a Baywatch (11:00-19:00). Okrem toho AIl zahŕňa občerstvenia (12:00-14:00 a 15:00-17:00) a teplé nápoje (10:00-18:00) podávané v bare Baywatch. Za poplatok: jedlá a'la carte srílanskej kuchyne v hlavnej reštaurácií.

Šport a zábava
Dickwella Resort & Spa
prevádzkuje športový a animačný program: plážový volejbal, kriketové ihrisko, herňa pre deti a tenisový kurt (osvetlenie kurtu - za poplatok), hry a zábava pri hudbe, tematické večery. Za poplatok: kúpeľné centrum a fitness, centrum vodných športov (windsurfing, kajaky, potápanie, šnorchlovanie).

Internet
Internet Wi-Fi v lobby, pri bazéne a v konferenčnom centre zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.brownshotels.com

Náš názor
Dickwella Resort & Spa
sa vyznačuje vynikajúcou kuchyňou, širokou ponukou ajurvédskych procedúr v kúpeľnom centre s uvoľnenou a typicky prázdninovou atmosférou. Je veľmi dobrou ponukou ako pre osoby, ktoré hľadajú odpočinok v pokojnom okolí, tak pre osoby orientované na aktívny oddych a rodiny s deťmi. Poloha v blízkosti Dickwella je tiež príležitosťou pre samostatné objavovanie tejto časti Srí Lanky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom s medzipristátím, letiskové taxy, ubytovanie vo vybranom hoteli (10 alebo 11 nocí), transfery: letisko - hotel - letisko, stravovanie podľa popisu hotela, služby poľského delegáta, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vízum na Srí Lanku, fakultatívne výlety, obvyklé prepitné a ďalšie osobné výdavky.

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programe boli uvedené ku dňu 1.2.2018 a môžu byť zmenené.

Program

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow Tours na letisku cca 2 hodiny pred plánovaným odletom. Aktuálny letový poriadok sledujte na: r.pl/rozklady. Let s technickým medzipristátím na jednom z letísk Perzského zálivu (cca 45 min., bez vystúpenia z lietadla).

Deň 2 - 11 alebo 2 – 12
Čas na odpočinok, opaľovanie a kúpanie v mori, možnosť využitia fakultatívnych výletov.

Deň 12 alebo 13
Vysťahovania z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Ostatné

SRÍ LANKA - základné informácie

Mena
1 srílanská rupia (LKR) = 100 centov, kurz: 100 LKR = 18 CZK, 1 USD = 120 LKR. V obehu sú ako mince, tak i bankovky. Bankovky v hodnote 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000 a 5000 rupií a mince v hodnotách 5, 10, 25 a 50 centov a 1, 2 a 5 rupií. Kreditné karty sú všeobecne prijímané.

Očkovanie
Pri ceste na Srí Lanku nie je požadované žiadne špeciálne očkovanie. Doporučuje sa len očkovanie proti hepatitíde typu A, hepatitíde typu B a tetanu.

Vízum na Srí Lanku
Srí Lanka od 1. januára 2012 spoplatňuje krátkodobý pobyt cudzincov (do 30 dní). Každý záujemca o pobyt na ostrove sa musí pred príchodom na Srí Lanku elektronicky registrovať na www.eta.gov.lk (ETA = Electronic Travel Authorization) a zaplatiť kartou 35 USD. Platba prostredníctvom ETA je možná aj po prílete na letisku v cene 40 USD. Pri prílete je potrebné vyplniť Immigration Landing Card.

Doprava
Hoci sú vzdialenosti malé, ich prekonanie trvá neúmerne dlho z dôvodu chaotickej cestnej dopravy na Srí Lanke. Na cestách panuje veľký chaos (chodci, cyklisti, tuk tuky, miestne autobusy) a pravidlá sú dodržiavané skôr zmluvne. Avšak aj cez tento chaos je na cestách bezpečne. Priemerná rýchlosť je cca 35 km / hod. Maximálna povolená rýchlosť v obci je 56 km / h., mimo obce 72 km / h. Na Srí Lanke sa jazdí vľavo.

Pracovný čas
Otváracia doba obchodov: 10:00-20:00, okrem nedieľ a sviatkov. Banky sú otvorené od pondelka do piatku 9:00-15:00.

Sviatky
Deň Pója (Poya) - oslavuje sa raz za mesiac, počas splnu. Je to budhistický sviatok pripomínajúci Budhovo osvietenie. Tento deň platí zákaz predaja a konzumácie alkoholu a to aj v hotelových baroch. V sezóne zima 2018/2019 Deň Pója pripadá na: 24.10.2018, 22.11.2018, 22.12.2018, 20.01.2019, 19.02.2019, 20.03.2019, 19.04.2019

Čas
Časový posun voči SR: + 4,5 hodiny počas zimného času

Orientačné ceny
obed - cca 10 USD
voda v obchode - cca 0,5 USD
pivo - cca 2 USD
víno - cca 4 USD
káva - cca 2 USD

Pošta
Orientačné ceny: letecký korešpondenčný lístok 14 LKR, letecký list 20 LKR. Doba doručenia korešpondencie do Európy je 5 - 8 dní. Poštové známky možno zakúpiť v hoteloch alebo na pošte. Hlavný poštový úrad (General Post Office) v Colombo Fort, Janadhipathi Mawatha, je otvorený po celý deň. Na listoch a korešpondenčných lístkoch musí byť nevyhnutne dopísaná poznámka "Airmail" a "Česká republika".

Prepitné
Zvykom je dávanie prepitného čašníkom, vodičom a sprievodcom (cca 10 - 15% z ceny). Nosič batožiny by mal dostať za jeden kus batožiny nie menej ako 50 LKR, chyžná cca 500 LKR týždenne.

Elektrina
Elektrické napätie je 220 V, 50 Hz, anglicko - indický štandard.
Na Srí Lanke a Maledivách sú používané iné typy zásuviek ako v SR. Väčšinou sú zásuvky typu A, trojkolíkové - s tromi otvormi umiestnenými na vrcholoch trojuholníka. Pasujú do nej tenké zástrčky (ako je z nabíjačky k telefónu). Avšak nepasujú guľaté hrubé zástrčky (aké sú pri sušičoch vlasov alebo notebookoch). V týchto prípadoch je nutné použiť adaptéry, ktoré sú k dispozícií v hotelovej recepcií (zadarmo), môžete si ich zakúpiť tiež v ČR.

Telefóny
Na Slovenskú republiku 00421 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.
Zo Slovenskej republiky 00940 + kód oblasti (bez nuly) + číslo volajúceho.

Dôležité telefónne čísla a adresy:
- Veľvyslanectvo ČR

Česká republika veľvyslanectvo na Srí Lanke nemá. Všetku agendu rieši veľvyslanectvo ČR v Dillí (India), ktorá je tiež akreditovaná v Demokratickej socialistickej republike Srí Lanky.

- Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí    
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri
New Delhi 110021, India
Telefón: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Mobilný telefón: +91 9818799477 (pohotovostný mobil)
Fax: +91 1126877941
E-mail: emb.delhi@mzv.sk
Internet: www.mzv.sk/web/dilli

- Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky na Srí Lanke - Konzulárny úrad v Kolombe
Mahen Roshan Andrew Kariyawasan
Consular Office of the Slovak Republic
130 Nawala Road Narahenppita
Narahenpita, Colombo 5, Sri Lanka
Mobil.: +94 777 31 77 66
Tel.: +94 11 45 13466, 45 13469 
Fax.: +94 11 45 13464 
E-mail: slovak@sltnet.lk

Prelet
Let s technickým medzipristátím na jednom z letísk Perzského zálivu (asi 45 min., Bez vystupovania z lietadla). Zraz na letisku pri stanovisku Rainbow Tours cca 2 hodiny pred plánovaným odletom. Aktuálne letové poriadky sledujte na: R.pl/rozklady

Negombo: rušné turistické mesto, ktoré bolo predtým typickou rybárskou dedinou. Niekdajší charakter mesta pripomínajú rybie trhy, farebné rybárske lode a ponuka miestnych reštaurácií plných chutných pokrmov z plodov mora.

Kalutara: očarujúce turistické mesto so širokým výberom barov, miestnych reštaurácií a obchodov. Na milovníkov histórie čaká stúpa Gangatilaka, ktorá je jednou z najväčších stúp na Srí Lanke a zámok Richmond inšpirovaný architektúrou palácov maharadžov.

Bentota: malé turistické mestečko, ktoré je srílanským hlavným mestom vodných športov. Rozprestiera sa nad malou zátokou, pri ktorej je veľa barov a reštaurácií lákajúcich vôňami miestnej kuchyne.

Tangalla: je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií, ktorá sa nachádza na južnom pobreží ostrova. Je vstupnou bránou do nekonečných vôd oceánu, kde sa skrýva podmorský život. Oblasť je známa vďaka prítomnosti mnohých veľkých morských živočíchov napr.: veľrýb a delfínov, ktoré možno obdivovať počas plavieb.

Výlety po okolí

TOP FAKULTATÍVNE VÝLETY

Plavba riekou Madu a korytnačia farma
Z prístavu v okolí mesta Balapitiya vyplávame na relaxačnú plavbu po stojatých vodách rieky Madu, ktorú spestria zaujímavé zastávky a krásne výhľady. V tejto oblasti žije okolo 46 druhov vtákov, vrátane 14 druhov vodných vtákov, farebné motýle a obrovské lekná. Navštívime krásny viac ako 200 rokov starý budhistický chrám a miestne prípravy škorice. Preplávame mangrovy, fakultatívne možnosť využiť služby Doctor Fish - rybiek, ktoré svojimi bezzubými ďasnami môžu urobiť peknú pedikúru. Odporúčame vyskúšať! Na spiatočnej ceste navštívime korytnačiu farmu. Cena cca 40 USD.

Kandy, sloní sirotinec a čajové záhrady (2 dni)
Prvý deň výletu začneme pri sirotinci pre slony, kde našlo nový domov veľa opustených alebo chorých slonov a mladých narodených už v sirotinci. Následne navštívime záhradu korenia v okolí Mataly, kde si prezriete spôsob získavania škorice, kardamonu a korenia. Bude tiež príležitosť na zakúpenie korenia a kozmetiky. Následne prejdeme do Kandy, kde navštívime okrem iného Chrám Budhovho zuba. Neskoro večer uvidíme ukážku tradičných ľudových tancov spojených s tzv. skúškou ohňa čiže chôdzou po žeravom uhlí. Ubytovanie v hoteli v Kandy, večera. Druhý deň prejdeme do vyšších oblastí ostrova, kde uvidíme nádherné čajové plantáže. Nachádzajú sa uprostred malebnej horskej krajiny, údolí, vodopádov. Počas cesty navštívime továreň na čaj, kde sa zúčastníte ukážky výroby čaju - jedného z najznámejších na svete. Cena cca 140 USD.

OSTATNÉ FAKULTATÍVNE VÝLETY

White Water Rafting
Po prejazde do Kitagula vyrazíme na nezabudnuteľný a vzrušujúci rafting riekou Kelani. Počas raftingu zažijete kontakt s krásnou a divokou prírodou. Okrem iného preplávame cez oblasť, ktorá slúžila ako pozadie pre film "Most cez rieku Kwai". Cena cca 180 USD.

Národný park Yala (2 dni)
Národný park Yala je jedným z najväčších parkov na Srí Lanke. Je prirodzeným prostredím pre asi 32 druhov cicavcov: slony, diviaky, byvoly, leopardy, medvede, opice, jelene. Žije tu takmer 130 druhov sťahovavých a stálych vtákov, okrem iného: pelikánov, ibisov, kormoránov, bažantov, volaviek. Veľmi zaujímavým obyvateľom parku je varan bengálsky.
V programe nás čaká okrem obdivovania prírody, jeep safari po parku a horúce pramene v Amilipitiya (asi 1,5 hod.). Cena cca 175 USD.

Sigiriya a Dambula
Vypravíme sa na slávnu skalnú pevnosť Sigiriya (asi 3 - 3,5 hod.), ktorá je pravdepodobne najkrajším miestom na ostrove. Po prehliadke pevnosti nasleduje prejazd do Dambulla a prehliadka unikátneho chrámu pozostávajúceho z piatich jaskýň (pamiatka UNESCO).
Vo večerných hodinách návrat do hotela. Cena cca 95 USD.

Adamova hora
Každé z náboženstiev na Srí Lanke považuje túto horu za posvätnú. Na tomto mieste sa nachádza odtlačok chodidla, a verí, že svoje chodidlo tu zverejnil sám Budha, Šiva, Adam alebo svätý Tomáš. Adamova hora je veľmi významným pútnickým miestom. Stovky pútnikov na ňu prichádzajú v noci, aby tu pozdravili východ slnka a pomodlili sa v chráme. Za úsvitu Adamova hora vrhá tieň v tvare dokonalého trojuholníka aj cez to, že je úplne nepravidelná. Výstup na horu trvá cca 4 hodiny a treba zdolať asi 5800 kamenných schodov. Nočný výstup na vrchol, návrat druhý deň po raňajkách. Výlet je realizovaný od decembrového do májového splnu. Cena cca 75 USD.

Prechádzka na slonovi
Počas pobytu na Srí Lanke len ťažko odoláte prechádzke na slonovi. Títo ázijskí obri sú najmiernejším variantom tohto druhu, preto je možné bez obáv pozorovať prírodu z výšky ich chrbtov. Charakteristická chôdza a úžasná krajina premení túto prechádzku v nezabudnuteľné dobrodružstvo. Cena cca 40 USD.

Plavba – veľryby
Srí Lanka sa stala popredným miestom pre sledovanie veľrýb. Dondra na juhu Srí Lanky je hlavným prístavom na prezeranie týchto zvierat v zimnom období. Od decembra do apríla máme až 95% šancu na stretnutie s vorvaňom tuponosým a vráskavcom obrovským, pretože ich migračná cesta vedie v blízkosti Dondry. Plavba bude trvať asi 3 - 5 hodín.
Cena cca 80 USD.

Plavba – delfíny
Srí Lanka je tiež skvelým miestom na stretnutie s delfínmi. Delfínov je najlepšie sledovať počas asi dvojhodinovej plavby v okolí mesta Kalpitiya. Existujú tam doslova desiatky týchto nádherných zvierat, stádami plávajú vo vode a niekedy ukazujú neobvyklú šou spoločných hier a skokov. Cena cca 60 USD.

Národný park Wilpattu
Najväčší na Srí Lanke. V jeho areáli sa nachádza okolo 60 prírodných jazier alebo nádrží na dažďovú vodu. V súčasnej dobe tu možno nájsť mnoho druhov zvierat, okrem iného: slona, ​​medveďa pyskatého, Sambar, krokodíla, byvola, leoparda a veľa vtákov a hlodavcov. Veľká kronika Mahavamsa hovorí, že to bolo práve tu, kde sa predok Sinhálca Vijaya oženil s Kuweni, čím započal vznik kráľovstva. Cena cca 150 USD.

Upozornenie! Ceny závisia na umiestnení hotelov a počtu záujemcov o konkrétny výlet. Podrobnosti získate u delegáta na mieste.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mapa

Najbližšie termíny do hotelu


03. 11. - 15. 11. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 462 €
06. 11. - 19. 11. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 577 €
10. 11. - 22. 11. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 478 €
13. 11. - 26. 11. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 560 €
17. 11. - 29. 11. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 462 €
20. 11. - 03. 12. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 503 €
24. 11. - 06. 12. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 446 €
27. 11. - 10. 12. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 539 €
01. 12. - 13. 12. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 408 €
04. 12. - 17. 12. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 544 €
08. 12. - 20. 12. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 456 €
11. 12. - 24. 12. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 520 €
15. 12. - 27. 12. 2019 (12 dní)
Varšava polopenzia
1 667 €
18. 12. - 31. 12. 2019 (13 dní)
Varšava polopenzia
1 991 €
22. 12. - 03. 01. 2020 (12 dní)
Varšava polopenzia
2 156 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €