Srí Lanka - chuť čaju so škoricou

Srí Lanka - Colombo
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, ubytovanie: 6 nocí počas okružnej časti, stravovanie: 6 raňajok, 5 večerí, ubytovanie: 5 alebo 6 nocí vo vybranom hoteli počas pobytovej časti, stravovanie podľa popisu hotela, transfery klimatizovaným autokarom, služby poľského sprievodcu a delegáta počas pobytovej časti, turistický program (pozri nižšie), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštevovaných objektov, prepitné pre miestneho sprievodcu, vodiča, nosiča batožiny, čašníkov, obsluhu skupiny v systéme TGS (vrátane nákladov za účasť v programe cca 225 USD / osoba, Povinný poplatok sprievodcovi formou balíčku). Nezahŕňa: osobné výdavky, ďalšie jedlá a nápoje (ktoré nie sú uvedené v programe), srílanské vízum a fakultatívne výlety.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Smak Herbaty z Cynamonem
Kód zájezdu: SLN

Fakultatívne výlety: ajurvédska masáž (cca 40 USD / osoba), Srílanská dedina (cca 40 USD / osoba), Safari v Národnom parku Minneriya (cca 70 USD / osoba).

Upozornenie! Vyššie uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programe sú uvedené k 1. 2. 2018 a môžu byť zmenené.

Program

Sloní sirotinec • rafting po rieke Kelani • safari v Národnom parku Yala a Minneriya • skalná pevnosť Sigiriya • plantáž a čajová továreň • vodopád Ravana

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Technické medzipristátie na jednom z letísk v Perzskom zálive (cca 45 min., bez vystupovania z lietadla).

Deň 2
Prílet do Kolomba, colné a pasové odbavenie, stretnutie so sprievodcom. Transfer do hotela na raňajky a odpočinok po ceste. Následne sa vydáme na prehliadku Kolomba - farebnej metropoly, v ktorej sú pretkané stopy koloniálnej minulosti s mestským zhonom a modernosťou. Uvidíme okrem iného: budhistický chrám, kostol Wolvendhal (pamiatka z obdobia holandskej nadvlády), radnicu, Škoricové záhrady - exkluzívne predmestie, kde sa nachádzajú v krásnych postkoloniálnych vilách početné veľvyslanectvá a elitné školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pre Srí Lanku od Čínskej ľudovej republiky, rovnako ako repliku sochy Budhu Aukana, v preklade "pojedajúce slnko". Návrat do hotela, večera. (Trasa cca 80 km)

Deň 3
Po raňajkách navštívime sloní sirotinec v Pinnawala, kde ranené či stádom odvrhnuté zvieratá našli nový domov. Budeme tiež svedkami každodenného kúpeľa slonov v neďalekej rieke Ma Oya. Popoludní možnosť využitia fakultatívnych výletov, možnosť výberu (za poplatok) - safari v Národnom parku Minneriya (alebo v parku Kaudulla alebo Hurulu Eco, v závislosti na tom, kde sa budú nachádzať slony). V Národnom parku Minneriya môžeme vidieť viac ako 200 divokých slonov, ale aj byvoly, diviaky, medvede, leopardy, krokodíly a viac ako 160 druhov vtákov. Alebo možnosť využitia ďalších fakultatívnych výletov - ajurvédska masáž alebo návšteva srílanskej dediny. Večera v hoteli v okolí Dambully / Polonnaruwy / Sigiriye / Giritale. (Trasa cca 270 km)

Deň 4
Po raňajkách odjazd smerom k mestu Sigiriya. Skalná pevnosť Sigiriya (na zozname UNESCO) je kráľovským sídlom z 5. storočia n. l., postaveným na vrchole 200 m vysokej skaly. Do dnešného dňa zostali zachované základy dolného a horného paláca prístupné iba po úzkom schodisku, vedúcom medzi vytesanými Levími labami, palácovými záhradami a slávnymi freskami na stenách skalnej jaskyne, zobrazujúci nebeské panny. Možnosť využitia fakultatívneho výletu - ajurvédsku masáž (za poplatok). Následne prejazd do mesta Kandy. Cestou sa zastavíme v záhrade korenia v okolí Mataly, kde spoznáme tajomstvo pestovania korenia a ich využitie. V Kandy možno najviac pocítiť vplyv budhizmu na ostrove. Mesto je malebne umiestnené na kopcoch okolo jazera Kandy, nad ktorého brehom sa nachádza jedno z najznámejších miest na Srí Lanke - Chrám Budhovho zubu (zoznam UNESCO), najdôležitejší budhistický chrám na ostrove s relikviou Budhovho zubu. Ubytovanie a večera v hoteli v Kandy. (Trasa cca 100 km)

Deň 5
Po skorých raňajkách prejazd do mesta Gampola - bývalého hlavného mesta Srí Lanky zo 14. storočia, teraz provinčného mesta nachádzajúceho sa cca 20 km južne od Kandy. V tejto horskej oblasti Ambuluwawa sa nachádzajú chrámy hlavných srílanských náboženstiev, medzi nimi je aj budova, postavená podľa vzoru budhistických stúp s pôsobivou architektúrou - je ako stuhou ovinutá schodiskom vedúcim až k samotnému vrcholu. Budeme mať samozrejme príležitosť vystúpiť po ňom hore a obdivovať okolitú krajinu. Následne prejazd do dediny Kithugalla, odkiaľ sa vydáme na vzrušujúci rafting po rieke Kelani. Počas tejto nezabudnuteľnej plavby budeme mať príležitosť obdivovať tropickú flóru zarastených brehov - práve táto scenéria slúžila ako pozadie pre film "Most cez rieku Kwai". Prejazd v smere Nuwara Eliya skrz malebné kopce pokryté čajovými kríkmi (cesty z Kandy prekonáva 1400metrový výškový rozdiel a vedie početnými zákrutami). Navštívime plantáž a továreň na výrobu čaju, kde budeme mať príležitosť pozorovať výrobný proces svetoznámeho ceylónskeho čaju, bude to zároveň príležitosť pre ochutnávku a čas na nákupy. Večera v hoteli v okolí Nuwara Eliya / Bandarawela / Haputale. (Trasa cca 300 km)

Deň 6
Po raňajkách sa vydáme do Národného parku Yala. Cestou sa zastavíme na vyhliadku, z ktorej budeme môcť obdivovať výhľad na Ella Gap - horskú roklinu a prekrásny panoramatický výhľad na okolité pohoria. Ďalšou zastávkou bude vodopád Ravana. Po príchode do Národného parku Yala sa zúčastníme popoludňajšieho jeep safari, počas ktorého budeme spoznávať rozmanitú krajinu - savanu, skalné útvary, lagúny. S trochou šťastia zbadáme niektoré z najväčších zvierat žijúcich na ostrove, ako napríklad slony, leopardy, medvede, byvoly alebo krokodíly. Obdobie medzi novembrom a aprílom je najlepšie pre pozorovanie vtákov: pelikánov, ibisov a kormoránov. Večera v hoteli v okolí Tissamaharama alebo Hambantota. (Trasa cca 160 km)

Deň 7
Po raňajkách prejazd na západné pobrežie ostrova do vybraného hotela na pobytovú časť. Cestou navštívime holandskú pevnosť v Galle, zapísanú na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Pevnosť aj stará časť Galle si zachovali jedinečný koloniálny šarm, ktorý kontrastuje s modernou rušnou časťou mesta, typickú pre južnú Áziu. Cestou sa zastavíme u slávnych srílanských rybárov, ktorí sedia na koloch vyčnievajúcich z dna oceánu a lovia ryby.
(Trasa cca 160 km). Z Galle transfer do vybraných hotelov.

Deň 8 - 11 alebo 8 – 12
Pobyt vo vybranom hoteli na západnom pobreží Srí Lanky. Voľný čas na oddych, opaľovanie, kúpanie a nakupovanie. Možnosť využiť fakultatívne výlety.

Deň 12 alebo 13
Skoré vysťahovanie z hotela (raňajky v podobe cestovných balíčkov), transfer na letisko v Kolombe. Odlet charterovým lietadlom do Poľska. Technické medzipristátie na jednom z letísk v Perzskom zálive (cca 45 min., bez vystupovania z lietadla). Prílet do Poľska.

Upozornenie k programu
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené. V závislosti na hodinách odletu prebieha vysťahovanie z hotela večer predposledný deň alebo posledný deň v noci.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Výlety po okolí

Ajurvédska masáž
Ayurveda - koncepcia zdravia a terapie, je uznávaná Svetovou zdravotníckou organizáciou. Vznikla v Indii v dávnych dobách, na Srí Lanke je veľmi populárna a používaná v každodennom živote. Pre masáže touto technikou sú používané špeciálne oleje na základe unikátnych zmesí bylín. Masáž trvá cca 1 hod., zahŕňa hlavu a celé telo.
Cena cca 40 USD / osoba.

Safari v Národnom parku Minneriya
V Národnom parku Minneriya žije viac ako 200 divokých slonov a tiež: byvoly, divé kance, medvede, leopardy, krokodíly a viac ako 160 druhov vtákov. Je to najznámejší národný park na Srí Lanke, ktorý chráni cejlónske slony. Iba tu je možné vidieť ich v tak veľkých stádach v ich prirodzených podmienkach. Po parku sa budeme pohybovať v otvorených džípoch, aby sme mohli voľne pozorovať a fotografovať prírodu a divokú zver. Cena cca 70 USD / osoba.

Srílanská dedina - sa riadi svojimi zákonmi, dni tam plynú veľmi pracovite svojim jedinečným rytmom. Voly zapriahnuté na poli, dedinčania pracujú spolu s nimi, ženy sa navyše starajú o dom a dobre varia. Do mesta je možné dôjsť tuk tukom. Tiež môžete ochutnať miestnu klímu, pokiaľ sa s nami vydáte do typickej srílanskej dediny - prejdete sa vozidlom zapriahnutým silnými volmi, navštívite obyvateľov v ich dome, ochutnáte miestne špeciality a na spiatočnú cestu sa vydáte tuk tukom. Nezabudnuteľné dobrodružstvo.
Cena cca 40 USD / osoba.

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/sri-lanka-smak-herbaty-z-cynamonem/zakwaterowanie-sln

Víza - informácie pre predajcov

Srí Lanka od 1. januára 2012 spoplatňuje krátkodobý pobyt cudzincov (do 30 dní). Každý záujemca o pobyt na ostrove sa musí pred príchodom na Srí Lanku elektronicky registrovať na www.eta.gov.lk (ETA = Electronic Travel Authorization) a zaplatiť kartou 35 USD. Platba prostredníctvom ETA je možná aj po prílete na letisku v cene 40 USD. Pri prílete je potrebné vyplniť Immigration Landing Card.

Informácie o hoteloch

Poznávacia časť zájazdu
Hotely kategórie zodpovedajúce ** / *** (podľa ohodnotenia organizátora zájazdu) - 6 nocí
Izby: vo všetkých hoteloch sú izby vybavené klimatizáciou, kúpeľňou, často minibarom (za poplatok) a TV
Vybavenie: reštaurácia, bar, vo väčšine hotelov aj bazén a internet

Pobytová časť zájazdu
Hotely - 8 nocí ubytovanie v hoteli vybranom z ponuky "Možnosť ubytovania v hoteli"

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Najbližšie termíny do hotelu


Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Česká spořitelna č.ú: 2621338329/0800

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €