Ubytování SLT Obrázok0
Ubytování SLT Obrázok1
Ubytování SLT Obrázok2
Ubytování SLT Obrázok3
Ubytování SLT Obrázok4
Ubytování SLT Obrázok5
Ubytování SLT Obrázok6
Ubytování SLT Obrázok7
Ubytování SLT Obrázok8
Ubytování SLT Obrázok9
Ubytování SLT Obrázok10
Ubytování SLT Obrázok11
Ubytování SLT Obrázok12

Srí Lanka - slza z tváře Indie

Srí Lanka - Colombo
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Cinnamon Bay

Poloha
Cinnamon Bay
je mimoriadne priestranný a komfortný hotel, ktorý sa nachádza v obci Beruwala, cca 90 km od letiska. Hotel bol kompletne zrekonštruovaný a otvorený v októbri 2012.

Pláž
Hotel Cinnamon Bay sa nachádza priamo na verejnej piesočnatej pláži (plážový servis nie je k dispozícií). Útes siaha až k hotelovej pláži, znemožňujúci tak kúpanie priamo pri hoteli, je vhodné sa oddialiť o cca 50 m.

Vybavenie
Recepcia, zmenáreň, záhrada s tropickou zeleňou, slnečná terasa, veľký bazén, detský bazén, hotel zadarmo zabezpečuje: plážové osušky, plážové ležadlá a slnečníky pri bazéne, v záhrade a na pláži. Päť reštaurácií: Büfe - hlavná reštaurácia podávajúca jedlá formou bufetu. Ďalšie sa uvádzajú na webovej stránke. Raw – podávajúca morské plody, otvorená v čase od 16:00 do 22:30, Mezzo 2 - jedlá v arabskom štýle a grilované pokrmy podávané na Bali-pohovkách s baldachýnmi, 800 degrees - podávajúca pizze a ďalšie pokrmy priamo z pece, Rock Salt - svetová kuchyňa, jedlá sú tu pripravované z vybraných prísad na horúcich kameňoch, Fire - podávajúca grilované jedlá. Tri bary: Ice - bar podávajúci zmrzlinu a mrazené jogurty, Grain Bar & Lounge otvorený do 24:00 a Coffee Shop ponúkajúci rôzne občerstvenie, kávu, čaj a iné nápoje. Konferenčná miestnosť pre 300 osôb, obchod so suvenírmi.

Izby
Hosťom je k dispozícií celkom 200 izieb rozmiestnených na troch podlažiach, všetky s výhľadom na oceán.
Izby Superior - (rozloha cca 39 m²) - 170 izieb pre dve dospelé osoby a osoby na prístelke (formou rozkladacej postele). Všetky izby sú elegantné a pohodlné, vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom alebo vaňou (sušič vlasov je súčasťou príslušenstva), centrálnou klimatizáciou s individuálnym ovládaním teploty, bezplatným trezorom, TV so satelitným príjmom, telefónom, mini barom (konzumácia za poplatok), servisom na prípravu čaju a kávy, bezplatným Wi-Fi pripojením k internetu, zariadeným balkónom alebo terasou. Ostatné typy izieb sú popísané na internetových stránkach.
Izby typu Deluxe - (rozloha cca 49 m²) - 28 izieb umiestnených v pravom krídle hotela, vybavenie rovnaké, ako v izbách typu superior. Navyše: vaňa, župan a papuče, príslušenstvo pre žehlenie a možnosť prehrávania DVD filmov na želanie.
Suite - (rozloha cca 133 m²) - dve izby umiestnené na treťom poschodí hlavnej budovy, na rozdiel od izieb Superior disponujú tiež: súkromným bazénom, vírivkou, salónikom, možnosťou prehrávania DVD filmov a príslušenstvom pre žehlenie. Možnosť ubytovania rodiny 2 + 2.

Strava
Raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií, nápoje za poplatok. Ďalšie reštaurácie sú platené zvlášť. Možnosť príplatku za program All Inclusive.
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácií, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v baroch (11:00 24:00) - víno iba k jedlám, konzumácia po 24:00 za poplatok.

Šport a zábava, SPA
Hotel prevádzkuje skromný animačný program, okrem iného živú hudbu. )
Športové zázemie: posilňovňa, tenis, fitnes, centrum jogy. Navyše tiež šípky, badminton a volejbal na vyžiadanie. Za poplatok: bohato zariadené kúpele so širokou škálou masáží a kozmetických procedúr, vodné športy na pláži v Bentote (20 minút jazdy): plavby, vodné lyžovanie, potápanie, rybárske výpravy.

Internet
Bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu v celom hoteli.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov. Hotelové reťazce prenechávajú kategorizáciu miestnym usporiadateľom turistických programov a miestnym turistickým agentúram.

Webové stránky
www.cinnamonhotels.com

Náš názor
Veľmi elegantný hotel Cinnamon Bay patrí hotelovej sieti Cinnamon, ktorá garantuje štandard a kvalitu služieb. Odporúčame obzvlášť náročným zákazníkom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Royal Palms

Poloha
Hotel Royal Palms se nachází ve městě Kalutara, asi 4 km od centra s širokým výběrem restaurací, hospod a obchodů. Hotelová budova leží v krásné zahradě, přímo u široké pláže s nádherným výhledem na Indický oceán. Letiště ve městě Kolombo je vzdáleno asi 80 km od hotelu Royal Palms.

Pláž
Hotel Royal Palms se nachází přímo u široké písečné pláže. Chybí plážový servis.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace Ranthalu (v restauraci jsou pořádány tematické večery, mimo jiné: italský, čínský, srílanský), 2 restaurace a'la carte: japonská a Cabana (servírující pokrmy mezinárodní kuchyně a grilované pokrmy), kavárna, 3 bary a swim-up bar u bazénu. Navíc: velký bazén nepravidelných tvarů s mírným vstupem a brouzdaliště, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě - zdarma. Za příplatek: venkovní vířivka, obchod se suvenýry. Hosté mohou využívat wellness centrum a kosmetický salón, který se nachází vedle hotelu Tangerine Beach (za poplatek dle hotelového ceníku).

Pokoje
Hotel Royal Palms nabízí 129 vkusně zařízených, prostorných pokojů. Pokoje typu Deluxe (o rozloze asi 35 m²) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), ​​centrálně ovládanou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini barem (2 láhve vody denně, další konzumace za poplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, udržovaným balkonem nebo terasou.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu. Nápoje k večeřím za příplatek. Za příplatek All Inclusive: 3 pokrmy jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci, občerstvení v kavárně (11:00 - 12:00), káva a zákusky (15:30 - 17:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou k dispozici ve vybraném baru (11:00 - 23:00), vybrané koktejly, točené pivo. Za příplatek: víno, láhvové pivo, dovážené nápoje, džusy z čerstvého ovoce, espresso, cappuccino.

Sport a zábava
Hotel Royal Palms pořádá animační program ve verzi soft: aerobik u bazénu, boccia, golf. Večer vystoupení živé hudby, večerní show, karaoke. Navíc: posilovna. V hotelu Tangerine je k dispozici: stolní tenis, šipky, badminton, hřiště na plážový volejbal, hřiště pro děti. Za příplatek: kulečník (cca 4 USD/1 hod.), tenisový kurt, squash.

Internet
V lobby, v restauraci a ve vybraných barech Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.tangerinehotels.com

Náš názor
Vkusný hotel Royal Palms s vysokým standardem poskytovaných služeb je velmi oblíben mezi klienty. Umístění v krásné zahradě, vkusné pokoje a velmi dobrá kuchyně je zárukou úspěšné dovolené. Další výhodou je blízkost města Kaluthara, což umožňuje samostatné prozkoumávání místních atrakcí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Tangerine Beach

Poloha
Hotel Tangerine Beach sa nachádza v meste Kalutara, asi 4 km od centra s širokým výberom reštaurácií, krčiem a obchodov. Hotelová budova leží v krásnej záhrade, priamo pri širokej zlatej pláži s nádherným výhľadom na Indický oceán. Letisko v meste Kolombo je vzdialené asi 80 km od hotela Tangerine Beach.

Pláž
Hotel Tangerine Beach sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia, hlavná reštaurácia Paruwa, reštaurácia a'la carte, kaviareň, dva bary: Pebbles Bar (10:00 - 24:00) a Swim-up bar pri bazéne. Navyše: bazén nepravidelných tvarov a detský bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne a v záhrade - zadarmo. Za príplatok: vonkajšia vírivka, izbová služba, obchod so suvenírmi, zmenáreň, lekár, kozmetický salón a plne vybavené wellness centrum.

Izby
Hotel Tangerine Beach ponúka 179 priestranne zariadených, komfortných izieb. Izby typu Deluxe (s rozlohou asi 25 m²) sú vybavené kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, stropným ventilátorom, satelitným TV, telefónom, trezorom (zadarmo), mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, udržiavaným balkónom alebo terasou, výhľad do záhrady. Za príplatok izby s výhľadom na oceán. Za príplatok dvojpodlažné izby typu Junior Suite (deväť izieb), ktoré sa skladajú zo spálne, obývacej izby a dvoch kúpeľní (navyše majú tiež župany a prezuvky), ďalšie vybavenie ako v izbách typu Deluxe.

Strava
All Inclusive: tri pokrmy sú podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií (ponúka pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne), občerstvenie v kaviarni (10:30 - 12:00), káva a zákusky (15:00 - 17:00), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 24:00), vybrané kokteily, čapované pivo a dve fľaše minerálnej vody na izbu každý deň. Za príplatok: víno, fľaškové pivo, dovážané nápoje, džúsy z čerstvého ovocia, espresso, cappuccino.

Šport a zábava
Hotel Tangerine Beach organizuje animačný program vo verzii soft: aerobik pri bazéne, boccia, golf. Večer vystúpenie živej hudby, večerné show. V hoteli je k dispozícií: stolný tenis, šípky, badminton, ihrisko na plážový volejbal, mini golf, aquaaerobic, detské ihrisko. Za príplatok: biliard (cca 4 USD / 1 hod.), Tenisový kurt, squash. Hoteloví hostia majú voľný vstup do posilňovne a fitness centra, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa hotela Royal Palms Beach.

Internet
V lobby a v kaviarni Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.tangerinehotels.com

Náš názor
Veľmi dobrý hotel Tangerine Beach s príjemnou atmosférou. Komfortne zariadený a s vysokým štandardom poskytovaných služieb. Odporúčame pre milovníkov pokojnej dovolenky. Hotel Tangerine Beach sa nachádza v dobrej lokalite, čo umožňuje samostatné preskúmavanie neďalekého centra mesta.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Citrus Waskaduwa

Poloha
Komfortný, zaujímavo riešený hotel s rezortným charakterom. Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza na malebnom západnom pobreží Srí Lanky, len cca 7 km od historického centra mesta Kalutara so slávnym hradom Richmond a stúpou Gangatilaka. Centrum hlavného mesta Srí Lanky je vzdialené cca 35 km a letisko v Kolombe cca 80 km.

Pláž
Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza priamo na verejnej, širokej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, parkovisko, hlavná reštaurácia Lemon Sun s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a tri bary: hlavný Pomelo Hi, bar Pips & Sips a bar pri bazéne Aqua Peel. K dispozícií je tiež veľký bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, stráženie detí (na vyžiadanie).

Izby
Hotel Citrus Waskaduwa má 140 elegantných a moderných izieb typu superior (s rozlohou cca 43 m²), ktoré sa nachádzajú v trojpodlažnej budove. Môžu ubytovať dve dospelé osoby a jednu osobu na prístelke (možnosť prístelky vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, trezorom (za poplatok) a minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, balkónom s výhľadom na oceán. Na vyžiadanie a potvrdenie izby typu suite (o rozlohe cca 67 m²) s vaňou s jacuzzi. Možnosť vloženia postieľky pre deti do veku 2 rokov zadarmo.

Strava
All Inclusive: raňajky formou bufetu (07:00-10:00) a obedy (12:30-14:00) i večera (19:30-22:00) formou bufetu alebo výberu z 3-4 jedál v menu hlavnej reštaurácie . Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v hlavnom bare (10:00-23:00) a v bare pri bazéne (10:00-19:00) a sladké občerstvenie a teplé nápoje (10:00-23:00) v bare Pips & SIPS a v hlavnom bare.

Šport a zábava
Hotel Citrus Waskaduwa prevádzkuje športový a animačný program v soft verzií: aqua aerobic, plážový volejbal, vodné pólo, biliard, posilňovňa. Za poplatok: kúpeľné centrum, centrum vodných športov (potápanie, windsurfing, rybárčenie, vodné safari), požičovňa bicyklov (cca 15 USD / osoba / 3 hodiny).

Internet
Internet Wi-Fi vo verejných priestoroch a v izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.citrusleisure.com

Náš názor
Hotel Citrus Waskaduwa sa vyznačuje výbornou polohou na zlatej, 450 m dlhej pláži a výbornou kuchyňou, ktorá je veľmi dobrou voľbou pre rodinnú dovolenku. Hostia si môžu objednať pohodlné All Inclusive a veľký výber športov a animácií. Navyše blízkosť mesta Kalutara robí z hotela tiež ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú základňu pre nezávislé preskúmavanie tejto časti Srí Lanky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mermaid Hotel & Club

Poloha
Tento očarujúci Mermaid Hotel & Club je obklopený palmovým hájom a nachádza sa v útulnej rybárskej dedine Mahawaskaduwa, cca 4 km od centra mesta Kalutara a cca 39 km od centra mesta Kolombo. Letisko je vzdialené cca 72 km.

Pláž
Mermaid Hotel & Club
sa nachádza priamo na zlatej, širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
Dve časti: hotelová a športová - Mermaid Club. Recepcia, zmenáreň, reštaurácia s výhľadom na oceán, štyri bary: pri bazéne, na pláži, klimatizovaný bar vedľa reštaurácie, bar v športovej časti otvorený po dobu troch dní v týždni, izbová služba (08:00-22:00). Dva bazény: hlavný so slnečnou terasou, druhý v športovej časti Mermaid Club určený pre aktívne trávenie voľného času, plážové ležadlá a osušky zadarmo. Herňa pre deti. Za poplatok: SPA centrum, herňa a obchody.

Izby
81 moderne zariadených izieb.
Štandardné izby - (rozloha cca 27 m2) - možnosť ubytovania max. troch osôb (možnosť prístelky formou klasického alebo rozkladacieho lôžka) alebo 2 + 2, za predpokladu, že jedno z detí bude spať s rodičmi. Zariadené v miestnom štýle, vybavené kúpeľňou (sprchovací kút, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, minibarom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby majú čiastočný výhľad na more a balkón alebo terasu. Izby typu twin nie sú k dispozícií, v izbách sa nachádza iba manželská posteľ.
Izby Superior - navyše vybavené DVD prehrávačom, s centrálnym výhľadom na oceán, županom a papuče.
Izby typu Deluxe (deväť izieb) - (rozloha cca 42 m2) - sa nachádza v samostatnej časti hotela, priestranné a luxusné, ponúkajúce vyššiu úroveň komfortu. Elegantne navrhnuté v lokálnom štýle, vybavené kúpeľňou (s veľkou vaňou a oddeleným luxusným sprchovacím kútom, sušičom vlasov, toaletnými potrebami, zrkadlom navyše, županom a papučami), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, CD prehrávačom, telefónom, minibarom a trezorom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby typu Deluxe majú výhľad na oceán a balkón alebo terasu so záhradným nábytkom. Izby typu twin nie sú k dispozícií.
Možnosť umiestnenia detskej postieľky pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa (10:30-12:00, 15:30-17:30). Čerstvé ovocie a šťavy (10:30-17:30), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00). Víno a koktaily za poplatok.

Šport a zábava
Bohatý animačný program pre deti i dospelých, napríklad: živá hudba, kultúrne predstavenia, kúzelnícka show. Široký výber športových a rekreačných atrakcií v Mermaid Club: bazén pre aqua aerobik, vodné pólo a ďalšie aktivity, dobre vybavená posilňovňa, aerobik, joga, volejbal, squash, badminton, stolný tenis, boccia, kriket, šípky a stolové hry. Biliardový stôl v jednom z barov.

Internet
Wi-Fi zadarmo v loby a v konferenčnom centre. Počítačový kútik s pripojením k internetu.
Za poplatok (cca 8 USD / deň) - Wi-Fi pripojenie k internetu v štandardných a deluxe izbách.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.mermaidhotelnclub.com

Náš názor
Útulný hotel v pokojnej rozprávkovej lokalite. Krásna, široká pláž a elegantné izby.
Mermaid Hotel & Club je ideálny pre tých, ktorí si cenia pokoja a odpočinku, rovnako ako pre tých, ktorí chcú tráviť čas aktívne. Vďaka rozdeleniu hotelovej a rekreačnej časti sa môže každý naplno oddávať svojim záľubám.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Centara Ceysands Resort & SPA

Poloha
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA se nachází na malém poloostrově porostlém tropickou vegetací. Z jedné strany je obklopen líně tekoucími vodami řeky Bentota, z druhé strany krásnou pláží a vodou Indického oceánu. Díky této originální poloze se lze dostat do hotelu pouze hotelovou lodí (asi 5 - 10 min., transfer zdarma). Hotel Centara Ceysands Resort & SPA je vzdálen asi 3 km od centra města Aluthgama se skromným výběrem restaurací, barů a obchodů. Letiště ve městě Kolombo je asi 100 km od hotelu.

Pláž
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA se nachází přímo u široké písečné pláže. Chybí plážový servis.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace Cafe Bem (servírující pokrmy srílanské, asijské a mezinárodní kuchyně), restaurace servírující dary moře, 3 bary: lobby (08:00 - 24:00), který nabízí občerstvení a nápoje během dne, Inn Between (10:00 - 24:00) s vystoupením živé hudby a bar u bazénu (10:00 - 18:00). Navíc: velký bazén nepravidelných tvarů s vířivkou a zónou pro děti, lehátka jsou k dispozici - zdarma. Za příplatek: masáže a procedury ve wellness, pokojová služba.

Pokoje
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA má 165 vkusných a prostorných pokojů různých standardů, laděných v přírodních barvách. Pokoje typu Superior (o rozloze asi 32 m²) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini barem (konzumace za příplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, udržovaným balkonem nebo terasou, výhled na řeku Bentota. Za příplatek pokoje typu Superior s výhledem na oceán. Pokoje typu Deluxe jsou vybaveny stejně, jako pokoje typu Superior, navíc mají větší balkon/terasu a výhled na oceán.

Strava
Strava Half Board Plus: snídaně a večeře jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci Cafe Bem. Nápoje k večeřím zdarma, zahrnují: místní nealkoholické nápoje, vybrané alkoholické nápoje a pivo. Za příplatek All Inclusive: snídaně, oběd, večeře, možnost využití restaurace a'la carte (informace na místě), místní nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 23:00), mini bar doplňován jednou denně (místní pivo, nealkoholické nápoje, džus, voda). Nápoje, které nejsou uvedeny v balíčku All Inclusive, dovážené nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje a některé kávy jsou za příplatek.

Sport a zábava
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA pořádá animační program ve verzi soft: vodní pólo, plážový volejbal, večery s živou hudbou, kuchařské show. Navíc: posilovna, mini klub pro děti. Za příplatek: centrum vodních sportů - potápění, vodní lyže, vodní skútry, banán, pontony, kajaky, plachetnice. Na vyžádání a za příplatek možnost zorganizování např. expedice s potápěním nebo s rybařením.

Internet
Na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.centarahotelsresorts.com

Náš názor
Originální umístění hotelu Centara Ceysands Resort & SPA na poloostrově Bentota je ideálním místem pro klidnou dovolenou ve dvou, stejně jako pro milovníky aktivní dovolené. Nádherný výhled, výborná kuchyně a vysoký standard poskytovaných služeb dokonale doplňuje idylický charakter tohoto místa. Velmi vkusný hotel uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Citrus Waskaduwa

Poloha
Komfortný, zaujímavo riešený hotel s rezortným charakterom. Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza na malebnom západnom pobreží Srí Lanky, len cca 7 km od historického centra mesta Kalutara so slávnym hradom Richmond a stúpou Gangatilaka. Centrum hlavného mesta Srí Lanky je vzdialené cca 35 km a letisko v Kolombe cca 80 km.

Pláž
Hotel Citrus Waskaduwa sa nachádza priamo na verejnej, širokej piesočnatej pláži. Bez plážového servisu.

Vybavenie
24-hodinová recepcia, parkovisko, hlavná reštaurácia Lemon Sun s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a tri bary: hlavný Pomelo Hi, bar Pips & Sips a bar pri bazéne Aqua Peel. K dispozícií je tiež veľký bazén s oddelenou časťou pre deti, ležadlá, slnečníky a plážové osušky pri bazéne zadarmo. Za poplatok: práčovňa, zmenáreň, stráženie detí (na vyžiadanie).

Izby
Hotel Citrus Waskaduwa má 140 elegantných a moderných izieb typu superior (s rozlohou cca 43 m²), ktoré sa nachádzajú v trojpodlažnej budove. Môžu ubytovať dve dospelé osoby a jednu osobu na prístelke (možnosť prístelky vo forme normálnej postele alebo rozkladacej pohovky). Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sprchou alebo vaňou, sušičom vlasov, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, satelitnou TV, telefónom, trezorom (za poplatok) a minibarom (konzumácia za poplatok), príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, balkónom s výhľadom na oceán. Na vyžiadanie a potvrdenie izby typu suite (o rozlohe cca 67 m²) s vaňou s jacuzzi. Možnosť vloženia postieľky pre deti do veku 2 rokov zadarmo.

Strava
All Inclusive: raňajky formou bufetu (07:00-10:00) a obedy (12:30-14:00) i večera (19:30-22:00) formou bufetu alebo výberu z 3-4 jedál v menu hlavnej reštaurácie . Miestne nealkoholické a alkoholické nápoje v hlavnom bare (10:00-23:00) a v bare pri bazéne (10:00-19:00) a sladké občerstvenie a teplé nápoje (10:00-23:00) v bare Pips & SIPS a v hlavnom bare.

Šport a zábava
Hotel Citrus Waskaduwa prevádzkuje športový a animačný program v soft verzií: aqua aerobic, plážový volejbal, vodné pólo, biliard, posilňovňa. Za poplatok: kúpeľné centrum, centrum vodných športov (potápanie, windsurfing, rybárčenie, vodné safari), požičovňa bicyklov (cca 15 USD / osoba / 3 hodiny).

Internet
Internet Wi-Fi vo verejných priestoroch a v izbách zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.citrusleisure.com

Náš názor
Hotel Citrus Waskaduwa sa vyznačuje výbornou polohou na zlatej, 450 m dlhej pláži a výbornou kuchyňou, ktorá je veľmi dobrou voľbou pre rodinnú dovolenku. Hostia si môžu objednať pohodlné All Inclusive a veľký výber športov a animácií. Navyše blízkosť mesta Kalutara robí z hotela tiež ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú základňu pre nezávislé preskúmavanie tejto časti Srí Lanky.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cinnamon Bay

Poloha
Cinnamon Bay
je mimoriadne priestranný a komfortný hotel, ktorý sa nachádza v obci Beruwala, cca 90 km od letiska. Hotel bol kompletne zrekonštruovaný a otvorený v októbri 2012.

Pláž
Hotel Cinnamon Bay sa nachádza priamo na verejnej piesočnatej pláži (plážový servis nie je k dispozícií). Útes siaha až k hotelovej pláži, znemožňujúci tak kúpanie priamo pri hoteli, je vhodné sa oddialiť o cca 50 m.

Vybavenie
Recepcia, zmenáreň, záhrada s tropickou zeleňou, slnečná terasa, veľký bazén, detský bazén, hotel zadarmo zabezpečuje: plážové osušky, plážové ležadlá a slnečníky pri bazéne, v záhrade a na pláži. Päť reštaurácií: Büfe - hlavná reštaurácia podávajúca jedlá formou bufetu. Ďalšie sa uvádzajú na webovej stránke. Raw – podávajúca morské plody, otvorená v čase od 16:00 do 22:30, Mezzo 2 - jedlá v arabskom štýle a grilované pokrmy podávané na Bali-pohovkách s baldachýnmi, 800 degrees - podávajúca pizze a ďalšie pokrmy priamo z pece, Rock Salt - svetová kuchyňa, jedlá sú tu pripravované z vybraných prísad na horúcich kameňoch, Fire - podávajúca grilované jedlá. Tri bary: Ice - bar podávajúci zmrzlinu a mrazené jogurty, Grain Bar & Lounge otvorený do 24:00 a Coffee Shop ponúkajúci rôzne občerstvenie, kávu, čaj a iné nápoje. Konferenčná miestnosť pre 300 osôb, obchod so suvenírmi.

Izby
Hosťom je k dispozícií celkom 200 izieb rozmiestnených na troch podlažiach, všetky s výhľadom na oceán.
Izby Superior - (rozloha cca 39 m²) - 170 izieb pre dve dospelé osoby a osoby na prístelke (formou rozkladacej postele). Všetky izby sú elegantné a pohodlné, vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom alebo vaňou (sušič vlasov je súčasťou príslušenstva), centrálnou klimatizáciou s individuálnym ovládaním teploty, bezplatným trezorom, TV so satelitným príjmom, telefónom, mini barom (konzumácia za poplatok), servisom na prípravu čaju a kávy, bezplatným Wi-Fi pripojením k internetu, zariadeným balkónom alebo terasou. Ostatné typy izieb sú popísané na internetových stránkach.
Izby typu Deluxe - (rozloha cca 49 m²) - 28 izieb umiestnených v pravom krídle hotela, vybavenie rovnaké, ako v izbách typu superior. Navyše: vaňa, župan a papuče, príslušenstvo pre žehlenie a možnosť prehrávania DVD filmov na želanie.
Suite - (rozloha cca 133 m²) - dve izby umiestnené na treťom poschodí hlavnej budovy, na rozdiel od izieb Superior disponujú tiež: súkromným bazénom, vírivkou, salónikom, možnosťou prehrávania DVD filmov a príslušenstvom pre žehlenie. Možnosť ubytovania rodiny 2 + 2.

Strava
Raňajky a večere podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií, nápoje za poplatok. Ďalšie reštaurácie sú platené zvlášť. Možnosť príplatku za program All Inclusive.
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu v hlavnej reštaurácií, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje podávané v baroch (11:00 24:00) - víno iba k jedlám, konzumácia po 24:00 za poplatok.

Šport a zábava, SPA
Hotel prevádzkuje skromný animačný program, okrem iného živú hudbu. )
Športové zázemie: posilňovňa, tenis, fitnes, centrum jogy. Navyše tiež šípky, badminton a volejbal na vyžiadanie. Za poplatok: bohato zariadené kúpele so širokou škálou masáží a kozmetických procedúr, vodné športy na pláži v Bentote (20 minút jazdy): plavby, vodné lyžovanie, potápanie, rybárske výpravy.

Internet
Bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu v celom hoteli.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov. Hotelové reťazce prenechávajú kategorizáciu miestnym usporiadateľom turistických programov a miestnym turistickým agentúram.

Webové stránky
www.cinnamonhotels.com

Náš názor
Veľmi elegantný hotel Cinnamon Bay patrí hotelovej sieti Cinnamon, ktorá garantuje štandard a kvalitu služieb. Odporúčame obzvlášť náročným zákazníkom.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Royal Palms

Poloha
Hotel Royal Palms se nachází ve městě Kalutara, asi 4 km od centra s širokým výběrem restaurací, hospod a obchodů. Hotelová budova leží v krásné zahradě, přímo u široké pláže s nádherným výhledem na Indický oceán. Letiště ve městě Kolombo je vzdáleno asi 80 km od hotelu Royal Palms.

Pláž
Hotel Royal Palms se nachází přímo u široké písečné pláže. Chybí plážový servis.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace Ranthalu (v restauraci jsou pořádány tematické večery, mimo jiné: italský, čínský, srílanský), 2 restaurace a'la carte: japonská a Cabana (servírující pokrmy mezinárodní kuchyně a grilované pokrmy), kavárna, 3 bary a swim-up bar u bazénu. Navíc: velký bazén nepravidelných tvarů s mírným vstupem a brouzdaliště, lehátka a slunečníky u bazénu a v zahradě - zdarma. Za příplatek: venkovní vířivka, obchod se suvenýry. Hosté mohou využívat wellness centrum a kosmetický salón, který se nachází vedle hotelu Tangerine Beach (za poplatek dle hotelového ceníku).

Pokoje
Hotel Royal Palms nabízí 129 vkusně zařízených, prostorných pokojů. Pokoje typu Deluxe (o rozloze asi 35 m²) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), ​​centrálně ovládanou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini barem (2 láhve vody denně, další konzumace za poplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, udržovaným balkonem nebo terasou.

Strava
Snídaně a večeře jsou podávány formou bufetu. Nápoje k večeřím za příplatek. Za příplatek All Inclusive: 3 pokrmy jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci, občerstvení v kavárně (11:00 - 12:00), káva a zákusky (15:30 - 17:00), místní nealkoholické a alkoholické nápoje jsou k dispozici ve vybraném baru (11:00 - 23:00), vybrané koktejly, točené pivo. Za příplatek: víno, láhvové pivo, dovážené nápoje, džusy z čerstvého ovoce, espresso, cappuccino.

Sport a zábava
Hotel Royal Palms pořádá animační program ve verzi soft: aerobik u bazénu, boccia, golf. Večer vystoupení živé hudby, večerní show, karaoke. Navíc: posilovna. V hotelu Tangerine je k dispozici: stolní tenis, šipky, badminton, hřiště na plážový volejbal, hřiště pro děti. Za příplatek: kulečník (cca 4 USD/1 hod.), tenisový kurt, squash.

Internet
V lobby, v restauraci a ve vybraných barech Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.tangerinehotels.com

Náš názor
Vkusný hotel Royal Palms s vysokým standardem poskytovaných služeb je velmi oblíben mezi klienty. Umístění v krásné zahradě, vkusné pokoje a velmi dobrá kuchyně je zárukou úspěšné dovolené. Další výhodou je blízkost města Kaluthara, což umožňuje samostatné prozkoumávání místních atrakcí.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Tangerine Beach

Poloha
Hotel Tangerine Beach sa nachádza v meste Kalutara, asi 4 km od centra s širokým výberom reštaurácií, krčiem a obchodov. Hotelová budova leží v krásnej záhrade, priamo pri širokej zlatej pláži s nádherným výhľadom na Indický oceán. Letisko v meste Kolombo je vzdialené asi 80 km od hotela Tangerine Beach.

Pláž
Hotel Tangerine Beach sa nachádza priamo pri širokej piesočnatej pláži. Chýba plážový servis.

Vybavenie
Recepcia, hlavná reštaurácia Paruwa, reštaurácia a'la carte, kaviareň, dva bary: Pebbles Bar (10:00 - 24:00) a Swim-up bar pri bazéne. Navyše: bazén nepravidelných tvarov a detský bazén, ležadlá a slnečníky pri bazéne a v záhrade - zadarmo. Za príplatok: vonkajšia vírivka, izbová služba, obchod so suvenírmi, zmenáreň, lekár, kozmetický salón a plne vybavené wellness centrum.

Izby
Hotel Tangerine Beach ponúka 179 priestranne zariadených, komfortných izieb. Izby typu Deluxe (s rozlohou asi 25 m²) sú vybavené kúpeľňou (sprcha, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, stropným ventilátorom, satelitným TV, telefónom, trezorom (zadarmo), mini chladničkou, príslušenstvom na prípravu kávy a čaju, udržiavaným balkónom alebo terasou, výhľad do záhrady. Za príplatok izby s výhľadom na oceán. Za príplatok dvojpodlažné izby typu Junior Suite (deväť izieb), ktoré sa skladajú zo spálne, obývacej izby a dvoch kúpeľní (navyše majú tiež župany a prezuvky), ďalšie vybavenie ako v izbách typu Deluxe.

Strava
All Inclusive: tri pokrmy sú podávané formou bohatého bufetu v hlavnej reštaurácií (ponúka pokrmy miestnej a medzinárodnej kuchyne), občerstvenie v kaviarni (10:30 - 12:00), káva a zákusky (15:00 - 17:00), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 24:00), vybrané kokteily, čapované pivo a dve fľaše minerálnej vody na izbu každý deň. Za príplatok: víno, fľaškové pivo, dovážané nápoje, džúsy z čerstvého ovocia, espresso, cappuccino.

Šport a zábava
Hotel Tangerine Beach organizuje animačný program vo verzii soft: aerobik pri bazéne, boccia, golf. Večer vystúpenie živej hudby, večerné show. V hoteli je k dispozícií: stolný tenis, šípky, badminton, ihrisko na plážový volejbal, mini golf, aquaaerobic, detské ihrisko. Za príplatok: biliard (cca 4 USD / 1 hod.), Tenisový kurt, squash. Hoteloví hostia majú voľný vstup do posilňovne a fitness centra, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa hotela Royal Palms Beach.

Internet
V lobby a v kaviarni Wi-Fi pripojenie k internetu - zadarmo.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.tangerinehotels.com

Náš názor
Veľmi dobrý hotel Tangerine Beach s príjemnou atmosférou. Komfortne zariadený a s vysokým štandardom poskytovaných služieb. Odporúčame pre milovníkov pokojnej dovolenky. Hotel Tangerine Beach sa nachádza v dobrej lokalite, čo umožňuje samostatné preskúmavanie neďalekého centra mesta.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Mermaid Hotel & Club

Poloha
Tento očarujúci Mermaid Hotel & Club je obklopený palmovým hájom a nachádza sa v útulnej rybárskej dedine Mahawaskaduwa, cca 4 km od centra mesta Kalutara a cca 39 km od centra mesta Kolombo. Letisko je vzdialené cca 72 km.

Pláž
Mermaid Hotel & Club
sa nachádza priamo na zlatej, širokej piesočnatej pláži. Plážový servis nie je k dispozícií.

Vybavenie
Dve časti: hotelová a športová - Mermaid Club. Recepcia, zmenáreň, reštaurácia s výhľadom na oceán, štyri bary: pri bazéne, na pláži, klimatizovaný bar vedľa reštaurácie, bar v športovej časti otvorený po dobu troch dní v týždni, izbová služba (08:00-22:00). Dva bazény: hlavný so slnečnou terasou, druhý v športovej časti Mermaid Club určený pre aktívne trávenie voľného času, plážové ležadlá a osušky zadarmo. Herňa pre deti. Za poplatok: SPA centrum, herňa a obchody.

Izby
81 moderne zariadených izieb.
Štandardné izby - (rozloha cca 27 m2) - možnosť ubytovania max. troch osôb (možnosť prístelky formou klasického alebo rozkladacieho lôžka) alebo 2 + 2, za predpokladu, že jedno z detí bude spať s rodičmi. Zariadené v miestnom štýle, vybavené kúpeľňou (sprchovací kút, sušič vlasov), centrálne ovládanou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, bezplatným trezorom, minibarom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby majú čiastočný výhľad na more a balkón alebo terasu. Izby typu twin nie sú k dispozícií, v izbách sa nachádza iba manželská posteľ.
Izby Superior - navyše vybavené DVD prehrávačom, s centrálnym výhľadom na oceán, županom a papuče.
Izby typu Deluxe (deväť izieb) - (rozloha cca 42 m2) - sa nachádza v samostatnej časti hotela, priestranné a luxusné, ponúkajúce vyššiu úroveň komfortu. Elegantne navrhnuté v lokálnom štýle, vybavené kúpeľňou (s veľkou vaňou a oddeleným luxusným sprchovacím kútom, sušičom vlasov, toaletnými potrebami, zrkadlom navyše, županom a papučami), individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, TV so satelitným príjmom, CD prehrávačom, telefónom, minibarom a trezorom za poplatok, servisom na prípravu čaju a kávy. Všetky izby typu Deluxe majú výhľad na oceán a balkón alebo terasu so záhradným nábytkom. Izby typu twin nie sú k dispozícií.
Možnosť umiestnenia detskej postieľky pre dieťa do veku 2 rokov - zadarmo.

Strava
All Inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere podávané formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa (10:30-12:00, 15:30-17:30). Čerstvé ovocie a šťavy (10:30-17:30), miestne nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00-24:00). Víno a koktaily za poplatok.

Šport a zábava
Bohatý animačný program pre deti i dospelých, napríklad: živá hudba, kultúrne predstavenia, kúzelnícka show. Široký výber športových a rekreačných atrakcií v Mermaid Club: bazén pre aqua aerobik, vodné pólo a ďalšie aktivity, dobre vybavená posilňovňa, aerobik, joga, volejbal, squash, badminton, stolný tenis, boccia, kriket, šípky a stolové hry. Biliardový stôl v jednom z barov.

Internet
Wi-Fi zadarmo v loby a v konferenčnom centre. Počítačový kútik s pripojením k internetu.
Za poplatok (cca 8 USD / deň) - Wi-Fi pripojenie k internetu v štandardných a deluxe izbách.

Miestne kategórie
Na Srí Lanke neexistuje žiadna oficiálna kategorizácia hotelov.

Webové stránky
www.mermaidhotelnclub.com

Náš názor
Útulný hotel v pokojnej rozprávkovej lokalite. Krásna, široká pláž a elegantné izby.
Mermaid Hotel & Club je ideálny pre tých, ktorí si cenia pokoja a odpočinku, rovnako ako pre tých, ktorí chcú tráviť čas aktívne. Vďaka rozdeleniu hotelovej a rekreačnej časti sa môže každý naplno oddávať svojim záľubám.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Centara Ceysands Resort & SPA

Poloha
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA se nachází na malém poloostrově porostlém tropickou vegetací. Z jedné strany je obklopen líně tekoucími vodami řeky Bentota, z druhé strany krásnou pláží a vodou Indického oceánu. Díky této originální poloze se lze dostat do hotelu pouze hotelovou lodí (asi 5 - 10 min., transfer zdarma). Hotel Centara Ceysands Resort & SPA je vzdálen asi 3 km od centra města Aluthgama se skromným výběrem restaurací, barů a obchodů. Letiště ve městě Kolombo je asi 100 km od hotelu.

Pláž
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA se nachází přímo u široké písečné pláže. Chybí plážový servis.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace Cafe Bem (servírující pokrmy srílanské, asijské a mezinárodní kuchyně), restaurace servírující dary moře, 3 bary: lobby (08:00 - 24:00), který nabízí občerstvení a nápoje během dne, Inn Between (10:00 - 24:00) s vystoupením živé hudby a bar u bazénu (10:00 - 18:00). Navíc: velký bazén nepravidelných tvarů s vířivkou a zónou pro děti, lehátka jsou k dispozici - zdarma. Za příplatek: masáže a procedury ve wellness, pokojová služba.

Pokoje
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA má 165 vkusných a prostorných pokojů různých standardů, laděných v přírodních barvách. Pokoje typu Superior (o rozloze asi 32 m²) jsou vybaveny koupelnou (sprcha, vysoušeč vlasů), individuálně nastavitelnou klimatizací, stropním ventilátorem, satelitním TV, telefonem, trezorem (zdarma), mini barem (konzumace za příplatek), příslušenstvím k přípravě kávy a čaje, udržovaným balkonem nebo terasou, výhled na řeku Bentota. Za příplatek pokoje typu Superior s výhledem na oceán. Pokoje typu Deluxe jsou vybaveny stejně, jako pokoje typu Superior, navíc mají větší balkon/terasu a výhled na oceán.

Strava
Strava Half Board Plus: snídaně a večeře jsou podávány formou bohatého bufetu v hlavní restauraci Cafe Bem. Nápoje k večeřím zdarma, zahrnují: místní nealkoholické nápoje, vybrané alkoholické nápoje a pivo. Za příplatek All Inclusive: snídaně, oběd, večeře, možnost využití restaurace a'la carte (informace na místě), místní nealkoholické a alkoholické nápoje (10:00 - 23:00), mini bar doplňován jednou denně (místní pivo, nealkoholické nápoje, džus, voda). Nápoje, které nejsou uvedeny v balíčku All Inclusive, dovážené nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje a některé kávy jsou za příplatek.

Sport a zábava
Hotel Centara Ceysands Resort & SPA pořádá animační program ve verzi soft: vodní pólo, plážový volejbal, večery s živou hudbou, kuchařské show. Navíc: posilovna, mini klub pro děti. Za příplatek: centrum vodních sportů - potápění, vodní lyže, vodní skútry, banán, pontony, kajaky, plachetnice. Na vyžádání a za příplatek možnost zorganizování např. expedice s potápěním nebo s rybařením.

Internet
Na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
Na Srí Lance neexistuje oficiální kategorizace hotelů.

Webové stránky
www.centarahotelsresorts.com

Náš názor
Originální umístění hotelu Centara Ceysands Resort & SPA na poloostrově Bentota je ideálním místem pro klidnou dovolenou ve dvou, stejně jako pro milovníky aktivní dovolené. Nádherný výhled, výborná kuchyně a vysoký standard poskytovaných služeb dokonale doplňuje idylický charakter tohoto místa. Velmi vkusný hotel uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Kolombo - Varšava (přímý let), letištní taxy, ubytování: 9 nocí během okružní části, stravování: 9 snídaní, 8 večeří, ubytování: 2 nebo 3 noci ve vybraném hotelu během pobytové části, stravování dle popisu hotelu, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského průvodce a delegáta během pobytové části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (včetně nákladů za účast v programu cca 302 USD/os., povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje, srílanské vízum a fakultativní výlety. 

Fakultativní výlety: ajurvédská masáž (cca 40 USD/os.), srílanská vesnice (cca 40 USD/os.).

Název zájezdu v polském jazyce: Sri Lanka - Łza z policzka Indii
Kód zájezdu: SLT

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1.2.2020 a mohou být změněny.

Program

Buddhistická centra uctívání - Anuradhapura a Mihintale • sloní sirotčinec • Chrám Buddhova zubu v Kandy • jeskynní malby v Sigiriyi a Dambulle • čajové plantáže • Hortonova rovina a „konec světa“

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet pravidelnou linkou na trase Varšava-Kolombo (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2
Přílet do Kolomba, celní a pasové odbavení, setkání s průvodcem. Transfer do hotelu na snídani a odpočinek po cestě. Následně se vydáme na prohlídku Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 3
Po snídani navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawale, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. První z těchto chrámů byl založen již v 1. století př. n. l. Přejezd do hotelu v okolí Dambulla/Sigiriya/Polonnaruwa/Anuradhapura, večeře. (Trasa cca 230 km)

Den 4
Po snídani přejezd směrem k Anuradhapuře, prvnímu hlavnímu městu Srí Lanky. Cestou navštívíme kolébku buddhismu na Srí Lance - Mihintale s působivou svatyní na kopci, k níž vede cesta po 1840 žulových schodech. Tyto schody se zdolávají po několika částech, z nichž každá vede k jinému chrámu (Kantaka Cetija, Dagoba Ambasthala, Dagoba mangových stromů a mnoho dalších). Následně pokračujeme v cestě do Anuradhapury. Zde navštívíme skalní chrám Isurumuniya (3. století před n. l.) se sochou sedícího Buddhy, který je známý krásnými řezbami ve skále. Uvidíme také posvátný strom Sri Maha Bodhi, jež má náboženský význam pro buddhisty, protože je vypěstován ze štěpu fíkovníku, pod kterým Buddha nalezl osvícení. Navštívíme také zdejší četné chrámy: Velkou Stupu - Ruwanveliseya s charakteristickou stěnou tvořenou sochami slonů v životní velikosti, Jethawanaramaya a Vihara Dagoba (buddhistický klášter) Abhayagiriya, které byly zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jako relaxaci po náročném dni doporučujeme využít fakultativní výlet - ajurvédskou masáž (za poplatek). Návrat do hotelu v okolí Dambully/Historického trojúhelníku. Večeře. (Trasa cca 220 km)

Den 5
Po snídani odjezd směrem k městu Sigiriya, během cesty navštívíme továrnu batikování, kde budeme svědky tradičního procesu vytváření vzorů na tkaninách. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce přístupné pouze po úzkém schodišti, vedoucím mezi vytesanými lvími tlapami, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Možnost využití fakultativního výletu - návštěva srílanské vesnice (za poplatek). Přejezd do Polonnaruwy, středověkého hlavního města země. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. V nedaleké řezbářské dílně budeme moci pozorovat dovednosti místních řemeslníků a koupit místní suvenýry. Návrat do hotelu v okolí Historického trojúhelníku, večeře. (Trasa cca 150 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Kandy. Cestou se zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití. V Kandy lze nejvíce pocítit vliv buddhismu na ostrově. Město je malebně umístěno na kopcích okolo jezera Kandy, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu (seznam UNESCO), nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Buddhova zubu. Odpoledne ukázka tance spojeného s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu v Kandy. (Trasa cca 140 km)

Den 7
Snídaně a další prohlídka Kandy: Královské botanické zahrady, jedny z nejlépe dochovaných v Asii (s více než pěti tisíci druhy rostlin), uvidíme mimo jiné: japonskou zahradu a Dům orchidejí. Navštívíme také Muzeum drahokamů (s ukázkou obrábění šperků) a obchod s hedvábím, kde bude možné nakoupit výrobky z tohoto materiálu. Odpoledne volný čas na další nákupy a samostatnou prohlídku koloniálního města Kandy. Večeře v hotelu. (Trasa cca 40 km)

Den 8
Po časné snídani přejezd ve směru Nuwara Eliya, města zvaného „Malá Anglie“ vzhledem ke klimatu a k viditelným pozůstatkům britských osadníků. Cesta z Kandy vede 1400 m převýšením a řadou serpentin přes malebné pohoří pokryté čajovými keři. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde budeme mít příležitost pozorovat výrobní proces světoznámého Ceylonského čaje. Bude zde také příležitost ochutnávky a čas na nákupy. Následně přejezd do Národního parku Hortonovy roviny (na seznamu UNESCO). Je to plošina rozprostírající se v nadmořské výšce více než 2000 m. Milovníci přírody zde budou ve svém živlu. Dostaneme se k nejpopulárnějšímu vyhlídkovému místu parku zvanému „Konec světa“. Je to místo na okraji náhorní plošiny, kde strmý útes sestupuje téměř svisle, více než 1200 m dolů směrem k sousední nížině (doporučujeme vzít s sebou trekkingové boty a nepromokavé bundy). Večeře v hotelu v okolí Nuwara Eliya. (Trasa cca 150 km)
 
Den 9
Po snídani pokračuje cesta dále na jih. Zastavíme na vyhlídce, ze které budeme moci obdivovat výhled na Ella Gap - horskou rokli a krásný panoramatický výhled na okolní pohoří. Další zastávkou bude vodopád Ravana. Odpoledne se vydáme do Národního parku Yala, kde se zúčastníme jeep safari, během kterého budeme poznávat rozmanitou krajinu - savanu, skalní útvary, laguny. S trochou štěstí spatříme některá z největších zvířat žijících na ostrově, jako například slony, levharty, medvědy, buvoly nebo krokodýly. Období mezi listopadem a dubnem je nejlepší pro pozorování ptáků: pelikánů, ibisů a kormoránů. Večeře v hotelu v okolí Tissamaharamy nebo Hambantoty. (Trasa cca 160 km)

Den 10
Po snídani přejezd na západní pobřeží ostrova do vybraného hotelu na pobytovou část. Cestou navštívíme holandskou pevnost v Galle, zapsanou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pevnost i stará část Galle si zachovaly jedinečný koloniální šarm, jenž kontrastuje s moderní rušnou částí města, typickou pro jižní Asii. Cestou zastavíme u slavných srílanských rybářů, kteří sedí na kůlech vyčnívajících ze dna oceánu a loví ryby. Z Galle transfer do vybraných hotelů. (Trasa cca 160 km)

Den 11 nebo 11 - 12  
Pobyt ve vybraném hotelu na západním pobřeží Srí Lanky. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Přelet pravidelnou linkou na trase Kolombo-Varšava (přímý let). Přílet do Varšavy. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno. V závislosti na hodinách odletu probíhá vystěhování z hotelu večer předposlední den nebo poslední den v noci. Srí Lanka je buddhistickou zemí, proto je při prohlídkách chrámů vyžadováno skromné oblečení (zakrytá ramena a kolena), chrámy se navštěvují bosky.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety po okolí

Ajurvédská masáž
Ájurvéda - koncepce zdraví a terapie, je uznávána Světovou zdravotnickou organizací. Vznikla v Indii v dávných dobách, na Srí Lance je velmi populární a používána v každodenním životě. Pro masáže touto technikou jsou používány speciální oleje na základě unikátních směsí bylin. Masáž trvá cca 1 hod., zahrnuje hlavu a celé tělo. Cena cca 40 USD/os.
 
Srílanská vesnice
se řídí svými zákony, dny tam plynou velmi pracovitě svým jedinečným rytmem. Volové zapřažení na poli, vesničané pracují spolu s nimi, ženy se navíc starají o dům a dobře vaří. Do města lze dojet tuk-tukem. Také Vy můžete ochutnat místní klima, pokud se s námi vydáte do typické srílanské vesnice - projedete se vozem zapřáhnutým silnými voly, navštívíte obyvatele v jejich domě, ochutnáte místní speciality a na zpáteční cestu se vydáte tuk-tukem. Nezapomenutelné dobrodružství. Cena cca 40 USD/os.

Víza

Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35 USD. Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 40 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Sezónnosť

Hlavní turistická sezóna na Srí Lance obvykle trvá od začátku listopadu do konce března.

Informácie o hoteloch

Poznávacia časť zájazdu
Hotely zodpovedajúce kategórií ** / *** (hodnotené organizátorom zájazdu) - 8 nocí
Izby: vo všetkých hoteloch sú izby vybavené klimatizáciou, kúpeľňou, často tiež mini barom (za poplatok) a TV.
Vybavenie: reštaurácia a bar. U väčšiny hotelov je tiež k dispozícií bazén a internet.

Pobytová časť zájazdu
Hotely - ubytovanie 6 nocí vo vybranom hoteli z ponuky "Možnosť ubytovania v hoteli".

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.23 €