Ubytování WTM Obrázok0
Ubytování WTM Obrázok1
Ubytování WTM Obrázok2
Ubytování WTM Obrázok3
Ubytování WTM Obrázok4
Ubytování WTM Obrázok5
Ubytování WTM Obrázok6
Ubytování WTM Obrázok7
Ubytování WTM Obrázok8
Ubytování WTM Obrázok9
Ubytování WTM Obrázok10
Ubytování WTM Obrázok11

Toskánsko My Love - pre pohodlných

Taliansko - Toskánsko - Florencia
Poznávacie

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Poloha

**/*** hotely - střední kvality, které se nachází v satelitních městech (30-65 km od centra města), na trasách mezi navštěvovanými městy. 8 nocí: tranzitní nocleh na území Itálie/Udine (1 noc), Florencie/Montecatini Terme (4 noci), Chianciano Terme (3 noci).

Vybavení: recepce, restaurace nebo bar.

Pokoje: jednoduše zařízené dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnami.

Strava: kontinentální snídaně (pečivo, máslo, džem, káva, mléko) a za příplatek večeře (případně v nedaleké italské restauraci), nápoje k večeři za příplatek.

Místní kategorie: **/***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program:

Cena

Základní cena zahrnuje: přejezd komfortním autokarem (WC, klimatizace, bar, video), ubytování v hotelech (8 nocí), stravování: 8 kontinentálních snídani, 5 večeří (za příplatek), turistický program (viz níže), služby polského průvodce, pojištění TU Europa verze základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné pro místní průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS, pobytovou taxu a ochutnávku. Orientační náklady na účast v programu cca 235 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje pobytovou taxu - celkem navíc cca 6 EUR/os. (platí se přímo v hotelech), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje a fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 31. 8. 2018 a mohou se změnit.

Slevy platí pro:
- žáky, studenty - zlevněné vstupenky po předložení žákovské/studentské legitimace.
- učitele - po předložení učitelského průkazu.
- osoby se zdravotním postižením - zlevněné vstupenky/zdarma po předložení průkazu se stupněm postižení.

Program

Taliansko - Toskánsko My Love - 10 dní • Pienza, Moltalcino a Moltepulciano - jedinečná krajina Val d'Orcia • Florencia - história renesančného umenia • Pisa - Námet zázrakov a námorná minulosť • Livorno - Toskánske Benátky • ostrov Elba - spomienka Napoleona Bonaparteho • Arezzo - fantastický maliar Piero della Francesca • Carrara - najkrajší taliansky mramor • Sovana • Pitigliano • Sorano - etruská minulosť • Poggio a Caiano - villa rodiny Mediciovcov - jedinečné miesto na zozname UNESCO

Deň 1
Odchod z Poľska podľa cestovného poriadku. Prejazd cez Česko a Rakúsko. Neskoro večer príchod do hotela v okolí mesta Udine, prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera). Počas cesty sú naplánované krátke zastávky. (Trasa cca 950 km)

Deň 2
Po raňajkách nasleduje prejazd do okolia Florencie, do Lukka, mesta známeho vďaka jedinečnému rímskemu amfiteátru a slávnemu skladateľovi Puccinimu. Návšteva historického centra mesta. Následne prejazd do hotela v okolí Montecatini Terme, večera a prenocovanie. (Trasa cca 390 km)

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Carrary - mesta známeho z ťažby nádherného mramoru, od etruskej doby až po súčasnosť. Program zahŕňa neobvyklú prechádzku po zasneženej bielej mramorovej krajine. Následne prejazd do Livorna, mesta ležiaceho pri Ligurskom mori, nazývaného tiež malými Benátkami západu. Uvidíme nádhernú štvrť nazývanú Novými Benátkami, plnú kanálov, mostov a námestí, ktoré tomuto miestu dávajú jedinečnú atmosféru. Prechádzka historickým centrom mesta: Teatro San Marco, námestie Piazza Della Republica a dominikánsky kostol s osemhranovou kopulou venovanou Santa Caterine.
V ďalšej časti programu bude nasledovať prejazd na ochutnávku miestnych produktov. Návrat do hotela v Montecatini Terme, prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera). (Trasa cca 200 km)

Deň 4
Raňajky a prejazd do Florencie - mesta Mediciovcov. Prehliadku mesta začneme od Palazzo Pitti, nádherná maliarska galéria, kde budeme môcť obdivovať obrazy, okrem iného Raphaela. Následne prejdeme slávnym mostom Ponte Vecchio k mestskej radnici Palazzo Vecchio, kde bude možnosť fotografovať slávne sochy na námestí a k Logge dei Lanzi. Potom budeme pokračovať v prechádzke do dominikánskeho kostola Santa Maria Novella, kde uvidíme nádherné fresky Domenico Ghirlandaio, učiteľa Michelangela. Voľný čas. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 150 km)

Deň 5
Po raňajkách prejazd do mestečka Pisa. V programe okrem iného: návšteva Campo dei Miracoli (Pole zázrakov) s katedrálou s krásnou viacúrovňovou fasádou, prehliadka kruhového Babtisteria (krstiteľnica), výnimočného cintorína Campo Santo a slávnej Šikmej veže, čiže dávnej katedrálnej zvonice, stavanej takmer 200 rokov (obdivovanie zvonku). Popoludní prejazd do Pistoia, prehliadka historického centra mesta, kde navštívime katedrálu sv. Zenóna na námestí Piazza del Duomo a Palazzo del Podesta. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 150 km)

Deň 6
Po raňajkách nasleduje vysťahovanie z hotela a prejazd do mesta Piombino, odkiaľ sa vydáme na ostrov Elba nazývaný perlou Tyrrhenského mora. Prejazd do najväčšieho mesta na ostrove Portoferraio, kde navštívime Villa dei Mulini, ktorá bola sídlom Napoleona Bonaparteho počas exilu. Následne voľný čas. Prejazd trajektom do mesta Piombino. Prejazd do hotela v okolí ChiancianoTerme, večera a prenocovanie. (Trasa cca 350 km)

Deň 7
Raňajky a prejazd do oblasti Maremma, kde navštívime tri slávne mestá postavené zo sopečného tufu: Sovana, Sorano a Pittigliano. Krásne a výnimočne umiestnené mestá založené Etruskami vyžarujú kúzlo a jedinečnú históriu. Návrat do hotela na večeru a prenocovanie. (Trasa cca 220 km)

Deň 8
Raňajky a prejazd do Montalcino, mesta Etruskov a vína Brunello. V programe návšteva historického centra s Palazzo dei Priori, radnicou a slávnou pevnosťou La Racca zo 4. storočia. Potom prejazd do Montepulciano, mesta známeho vďaka červenému vínu Nobile. Prechádzka hlavnou ulicou mesta, tzv. Corso, s krásnymi palácmi, Piazza Grande s radnicou a katedrálou. Následne prejazd do Pienza, mesta pápeža Pia II. a známeho vďaka ovčiemu toskánskemu syru. Prechádzka po Corso na námestie Piazza Pio II. s katedrálou z 15. storočia. Voľný čas. Následne prejazd na ochutnávku miestnych produktov, vrátane syrov. Večer návrat do hotela na prenocovanie. Tento deň nie je večera. (Trasa cca 150 km)

Deň 9
Raňajky a prejazd do mesta Cortona nádherne ležiaceho na kopci Val di Chiana. Prechádzka stredovekými ulicami mesta zvečneného vo filme "Pod toskánskym slnkom". Následne prejazd do Arezzo, jedného z najdôležitejších etruských miest. Návšteva historického centra, návšteva baziliky sv. Františka, kde budeme obdivovať nádherné fresky Piero Della Francesca. Popoludní odchod do Poľska. Počas cesty sú naplánované krátke zastávky.
(Trasa cca 1400 km)

Deň 10
Príchod do Poľska v dopoludňajších hodinách (Woszczyce cca 10:00).

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Najbližšie termíny do hotelu

Neboli nájdené žiadne záznamy

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €