Ubytování CFA Obrázok0
Ubytování CFA Obrázok1
Ubytování CFA Obrázok2
Ubytování CFA Obrázok3
Ubytování CFA Obrázok4
Ubytování CFA Obrázok5
Ubytování CFA Obrázok6
Ubytování CFA Obrázok7
Ubytování CFA Obrázok8
Ubytování CFA Obrázok9
Ubytování CFA Obrázok10

V krajine orlov

Albánsko - Kruja
Poznávacie + pobytové

Všetko čo potrebujete vedieť o zájazde

Hotel

Program:

Cena

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do / z Korfu, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí), všetky prejazdy klimatizovaným autokarom / autobusom, stravovanie: raňajky (7), večera (7), služby sprievodcu, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, služby miestnych sprievodcov - orientačné náklady na účasť na celom programe (vrátane systému Tour Guide) - 93 EUR / osoba (povinný poplatok sprievodcovi formou balíčku). Cena nezahŕňa ďalšie jedlá a nápoje k večeriam, iné osobné výdavky.
UPOZORNENIE! Cena nezahŕňa miestnu pobytovú taxu vo výške 0,5-4 EUR / izba / deň (v závislosti od kategórie hotela). Poplatok je povinný a platí sa priamo na recepcií pred ubytovaním klientov v hoteli.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: W krainie orłów
Kód zájazdu: CFA

Program

Shqipëria - neobjavená krajina orlov - sme v Albánsku! • Tirana - albánska metropola • Gjirokastër a Berat – mestá - múzeá • Butrint - to, čo je najkrajšie zo staroveku • Apollonia a Drač • Via Egnatia • Ochrid - to najkrajšie v Macedónsku • staré mesto Korfu - elegancia v gréckom štýle • pre záujemcov odpočinok na Korfu!

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Odlet na ostrov Korfu v Grécku charterovým lietadlom. Aktuálne letové poriadky sledujte na R.pl/rozklady. Po prílete stretnutie so sprievodcom a transfer do hotela na ostrove Korfu. Ubytovanie v hoteli, večera, prenocovanie.

Deň 2
Po raňajkách a vysťahovaní z hotela sa vydáme do prístavu, z ktorého plávame trajektom do Albánska. Prehliadku začneme v meste Butrint zvanom balkánskymi Pompejami. Toto starobylé prístavné mesto sa nachádza na kopci a je obklopené vodou z troch strán. Je to jedna z najzaujímavejších archeologických lokalít v tejto časti Balkánu, ktorá je na zozname Svetového dedičstva UNESCO. Počas prechádzky uvidíme okrem iného: pozostatky rímskych kúpeľov, agoru, amfiteáter, Asklepiov chrám, slávnostnú alej a chrám bohyne Minervy. Ďalej sa vydáme na sever, pôjdeme pobrežnou cestou v smere mesta Vlora. Cestou navštívime zátoku Porto Palermo, v ktorej sa nachádza tvrz Aliho Pasha z Tepeleny. Budeme tiež obdivovať nádherné výhľady na more a hory prudko padajúce do mora. Neďaleko sa nachádza úkryt pre ponorky, postavený za vlády režimu Envera Hodžu. Cestou minieme mestečko Himare, založené Grékmi, dnes obľúbené vďaka piesočným plážam. Vo večerných hodinách prídeme do Vlore - mesta v zálive rovnakého mena, v ktorom sa oddeľuje Iónske a Jadranské more. Vlora má dlhú históriu a pravú stredomorskú atmosféru a dnes je známa predovšetkým ako miesto, kde v roku 1912 bola vyhlásená nezávislosť Albánska. Ubytovanie, večera a prenocovanie v hoteli vo Vlore.

Deň 3
Raňajky a vysťahovanie z hotela. Tento deň navštívime prvé z dvoch miest - múzeí. Mesto Berat je cca 2500 rokov staré, je jedno z najstarších a najzaujímavejších miest v Albánsku. Často ho Albánci nazývajú Mestom okien. Počas prechádzky uličkami starého mesta uvidíme okrem iného: historické domy, pevnosť Kalaja Berat a navštívime v nej múzeum ikon známeho maliara Onufriho. Následne sa vydáme do Macedónska, do Ochridu, mesta zapísaného na zozname UNESCO. Večera a prenocovanie v hoteli v Ochride.

Deň 4
Po raňajkách návšteva mesta Ochrid, ktoré sa nachádza pri jazere. Počas prechádzky historickými uličkami uvidíme okrem iného: pravoslávny kostol sv. Bohorodičky Perivlepty s cennými freskami, kostol sv. Pantalejmona na kopci Plaošnik a antické divadlo. V ďalšej časti výletu prejazd autobusom k monastieru sv. Nauma (alebo pre záujemcov plavba loďou za príplatok cca 20 EUR / osoba). Navštívime prehistorickú osadu na vode v Zátoke kostí. Monastier sv. Nauma je mystickým miestom, kde možno podľa legendy po priložení ucha k hrobu svätca počuť tlkot jeho srdca. Následne nás čaká skvelá plavba po prameňoch rieky Čierny Drin. Je to úžasné miesto, kde možno počuť iba zvuky prírody. Nebude chýbať tiež ochutnávka miestnych špecialít.

Deň 5
Raňajky. Prejazd do Albánska. Trasa vedie cez mesto Elbasan do Drače. Ako v dávnych dobách, tak aj dnes, jeden z najväčších prístavov na Jadrane a súčasne mesto s dlhou históriou, ktoré spoznáme počas prechádzky pozdĺž pozostatkov ranostredovekých obranných hradieb. Najvýznamnejšou pamiatkou starovekého Dyrrachia je amfiteáter s dĺžkou cca 120 m, vďaka čomu je najväčším na Balkáne. Ďalšie trasa nás zavedie do mesta Krujë nazývaného albánskym Krakovom. Pôvodné albánske budovy a starý bazár nám umožnia preniesť sa do minulosti. V meste uvidíme Skanderbegovo múzeum venované najväčšiemu národnému hrdinovi Albánska a zaujímavé etnografické múzeum umiestnené v pôvodne zachovalom, 250 rokov starom dome bohatej tureckej rodiny. Následne prejazd do Tirany. Počas prechádzky ulicami mesta uvidíme okrem iného: Skanderbegovo námestie, Pyramídu (predtým mauzóleum Envera Hodžu), prezidentský palác a kongresový palác. Ubytovanie v hoteli v okolí Tirany, večera a prenocovanie.

Deň 6
Raňajky. V tento deň navštívime dve mestá, prvé - ktoré bolo v dávnych dobách začiatkom balkánskej časti nákupných chodníkov Via Egnatia - Apollonia, prístavné mesto, ktoré bolo kedysi vychýrené trhom s otrokmi. Dnes je to archeologické nálezisko, kde uvidíme okrem iného: rímsky odeon, fragmenty chrámu Artemis z prelomu 1. - 2. storočia, budovu konzula alebo knižnicu. Druhým je mesto Gjirokastër - "Mesto strieborných striech", jedno z najznámejších miest v Albánsku, ktoré sa nachádza v údolí rieky Drinos v južnej časti krajiny (je zapísané na zozname UNESCO vzhľadom k tomu, že sa jedná o jedno z dvoch albánskych miest - múzeí ). Centrálnym bodom je citadela z 13. storočia ležiaca nad mestom, ktorá bola postavená osmanskými Turkami. Zo steny pevnosti môžeme obdivovať výhľad na charakteristické stavby mesta. V areáli pevnosti sa nachádza Hodinová veža s malým kostolom. V meste sa tiež zachoval starý bazár a mešita zo 17. storočia. Gjirokastër je tiež rodným mestom bývalého albánskeho diktátora Envera Hodžu. Prejazd do Gjirokastër alebo Sarandy. Ubytovanie, večera, prenocovanie. Pre záujemcov albánsky folklórny večer. V programe: ukážka albánskeho tanca, vystúpenie skupiny prezentujúcej polyfonický spev, pamiatka, ktorá sa nachádza na zozname majstrovských diel a nehmotného dedičstva ľudstva UNESCO. Je to jedinečná tradícia, ktorá pomaly vymiera; občerstvenie a víno (cena cca 30 EUR / osoba).

Deň 7
Po raňajkách plavba trajektom na ostrov Korfu. Navštívime jeho hlavné mesto - mesto Korfu (staré mesto je zapísané na zozname UNESCO). Mesto je rozdelené do niekoľkých častí a je zaujímavou architektonicko-kultúrnou zmesou. Uvidíme okrem iného: starú pevnosť, palác sv. Michala a Juraja, námestie Esplanáda a radnicu. Prechádzka slávnou ulicou Liston s arkádami, kde sú umiestnené vkusné kaviarne a obchody, a ktorá nás zavedie ku kostolu sv. Spiridona - patróna ostrova. Následne prejazd na polostrov Kanoni, z ktorého uvidíme panorámu Pontikonissi (Myší ostrov), ktorý je vizitkou ostrova. Ubytovanie, večera a prenocovanie v hoteli.

Deň 8
Raňajky, vysťahovanie z hotela, transfer:
- pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko, odlet charterovým lietadlom.

Upozornenie k programu
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po mestách a múzejných objektoch.
- Dámy žiadame, aby si vzali šatku na hlavu k vstupu do kostola / mešity.
- Realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu (dokumenty by mali byť platné min. 3 mesiace po dátume návratu)!

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

NOVINKA - obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky. Prečítajte si viac o Tour guide

Hodnotenie klientov

Recenzie k zájazdu si môžete prečítať tu: https://r.pl/w-krainie-orlow/zakwaterowanie-cfa

Víza - informácie pre predajcov

Cestovný pas / občiansky preukaz
Upozornenie! Informácie o cestovnom pase (číslo pasu alebo občianskeho preukazu, dátum vydania a dátum platnosti) musí byť v rezervácií doplnené max. do 10. pracovných dní pred dátumom odletu. Ak sa predaj uskutoční neskôr, bezodkladne doplňte tieto údaje.

UPOZORNENIE:
Účasť a realizáciu tohto zájazdu možno vykonať na základe občianskeho preukazu alebo pasu.

Upozornenie !!! V prípade cestovania mladistvých do Albánska:
- keď mladistvý cestuje len s jedným z rodičov, musí mať notársky overený list od druhého rodiča, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, ktorý vyjadruje súhlas druhého rodiča s cestou dieťaťa do Albánska.
- ak mladistvý cestuje pod dohľadom dospelých osôb, ktoré nie sú uvedené v rodnom liste, je opatrovník povinný mať notársky list od oboch rodičov, preložený do angličtiny prísažným prekladateľom, v ktorom rodičia súhlasia s cestou dieťaťa do Albánska.

Informácie o hoteloch

** / *** hotel (7 nocí)
V Macedónsku sú všetky hotely situované v lokalitách nad Ochridským jazerom, max. do 600 m od jazera, na území Albánska a Korfu sa časť hotelov nachádza pri mori.

Izby: funkčne zariadené dvojlôžkové izby (možnosť prístelky), všetky s vlastnou kúpeľňou a väčšinou s TV. Väčšina z nich má balkón.

Vybavenie: v každom hoteli je recepcia, bar, reštaurácia.

Strava: raňajky prevažne formou bufetu, večere zvyčajne formou bufetu, menej často servírované, v závislosti na hoteli).

Miestne kategórie: ** / ***

Náš názor: skvelé umiestnenie väčšiny hotelov pri mori alebo pri jazere sú vhodné ako východiskový bod pre výlety, a tiež ako príležitosť na oddych po prehliadke.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Počasie

Najbližšie termíny do hotelu

18. 09. - 26. 09. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
595 €
25. 09. - 03. 10. 2019 (8 dní)
Katovice polopenzia
662 €

Pobočka Ostrava

Nádražní 142/20
702 00 Ostrava, Moravská Ostrava

Otváracia doba

Pon - Pia 08:00 - 18:00

Číslo účtu: SK8911110000001376238003

Obchodujeme s aktuálnym kurzom 1 zł = 0.24 €